NA ŻYWO 21.00 - STREAM MACIEJ MACIAK CW24TV I JACK CALEIB " EKSMISJE I WYSIEDLENIA POLAKÓW JUŻ REALIZOWANE"20 sierpnia 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

PIEKŁO NA ZIEMI W POLSCE – OSTRZEŻENIE -już w tym tygodniu !!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

WITAM ZAMIESZCZAM KRÓTKIE OSTRZEŻENIE O KTÓRYM JAKOŚ POLSKIE SŁUŻBY NIE WSPOMINAJĄ 

NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ROZPOCZYNA FALĘ UPAŁÓW I GWAŁTOWNYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH 

NIBY NIC LATO ALE WSZYSTKIE MODELE METEO WSKAZUJĄ COŚ NADZWYCZAJNEGO 

NAD POLSKĄ ZAGOSZCZĄ NA WIELE WIELE DNI GIGANTYCZNE UPAŁY 

NA SKALĘ NIE SPOTYKANĄ DOTYCHCZAS MAJĄ PAŚĆ REKORDY TEMPERATUR PONAD 40 STOPNI C W CIENIU 

DO TEGO DOJDĄ NIESPOTYKANIE SILNE ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE RÓWNIEŻ O REKORDOWYCH PARAMETRACH SIŁY NISZCZĄCEJ 

POCZĄTEK JUŻ JUTRO 

ZATEM KTO NIE MUSI NIECH NIE WYCHODZI Z DOMU W GODZINACH 10,00 – 18,00 

NA PRAWDĘ UPAŁ BĘDZIE ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY 

A BURZE TORNADA GRADOBICIA WICHURY O EKSTREMALNIE TROPIKALNYCH SIŁACH NISZCZENIA 

CO CIEKAWE ZJAWISKA TE O REKORDOWYCH PARAMETRACH BĘDĄ NAD POLSKĄ NAJSILNIEJSZE 

KARA??? 

ZA DZIEŃ 2 DNI MEDIA ZACZNĄ OSTRZEGAĆ RADZĘ SIĘ ZAOPATRZYĆ W WODĘ .. BO DŁUGOŚĆ TRWANIA TEGO PIEKŁA NIE JEST PRZEWIDYWALNA 

FACHOWCY MÓWIĄ NAWET O PONAD 40 DNIOWYM TRWANIU ZATEM WODA , ENERGIA MOŻE BYĆ NIEDOSTĘPNA 

215 thoughts on “PIEKŁO NA ZIEMI W POLSCE – OSTRZEŻENIE -już w tym tygodniu !!!

 1. Niezłe pierdoły autor tu wypisuje, armagedony, operacja Kraj.. , niestety to wszystko tylko wytwór wyobraźni… pozdrawiam, dodaj reklamy może coś na tym zarobicie…

 2. witam wróciłem faktycznie jest piekiełko tu , ale to dopiero półmetek już niedługo za dni kilka cykliczne wyłączanie energii , po za tym przejecvhałem pół Polski uprawy nie istnieją ..

  ceny bedą wiecie jakie

 3. Manipulują już na wydrę
  „Posłowie przyjęli inną wersję nowelizacji, niż przesłali do podpisu prezydentowi. Na dodatek proces legislacyjny odbył się z naruszeniem konstytucji.”
  …marszałek Sejmu powinien zapytać posłów, kto jest za odrzuceniem senackich poprawek, natomiast Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska spytała jednak posłów, kto jest za przyjęciem poprawek do ustawy o kuratorach sądowych a p-osłowie zagłosowali wedle rozpiski na kartkach z klubu, czyli odwrotnie niż zamierzali. Osły i Oślice siedzą w Parlamencie. Ktoś chce im jeszcze za to płacić?
  Na bruk z nimi!
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/888499,sejm-przez-pomylke-przeglosowal-zla-ustawe-konstytucjonalisci-sa-w-szoku.html

  1. Widzę drugie dno w tej ustawce.
   – Przecież już wiecie i rozumiecie, że polski rząd i parlament składa się z indolentów i nieudaczników a także jest skorumpowany etc. więc pora na NWO, my wam damy ład i porządek -. Tylko przyklasnąć na takie rozwiązanie (?)
   To nie mój zamysł ale przewidywanie.

 4. Nie jestem skłonna wierzyć ślepo w to co mi ” ksiundz klaruje ” ani też w klarowanie „anny” ! Mam swój rozum i klarowania nie potrzebuje od nikogo !!! A moja wiara to nie wiara w ksiundza tylko w Boga jedynego a ksiundz rzadko bywa moim autorytetem, no chyba że wyjątkowo na to zasługuje ale fakt niewielu jest takich ! Słowiańska i Chrześcijańska Europa to jak do tej pory najwyższe osiągnięcie cywilizacyjne i kulturowe (mimo ludzkich błędów i wypaczeń) a jej resztki do tej pory bolą tych którzy pragną jej zagłady !!! Więc przestań kochana chrzanić o jakichś bożkach sprzed tysięcy lat bo to nie ma żadnego sensu !!!!

  1. Na odchodne łaskawie dla mas zarządził zbędne, wręcz szkodliwe referendum, które także pochłania mnóstwo pieniędzy z państwowej (naszej-podatników) kasy.
   Opróżnił Kancelarię Prezydenta w połowie roku i nowy Prezydent nie ma funduszy. Żaden odchodzący tak nie postąpił.
   Oby Prezydent Duda cofnął to referendum, szkoda pieniędzy na kuriozalny wymysł Komorowskiego. Jeszcze jest to prawnie możliwe.

 5. Obwinianie Mieszka za chrzest Polski jest szczytem głupoty !!! No nie da się tego inaczej nazwać !!! Przykro mi !!

  1. Co wiesz o Mieszku??? Dlaczego przyjął chrzest? Jak zmuszał lud i możnych do porzucenia naszych wierzeń?
   Na to wszystko i więcej znajdziesz odpowiedź w literaturze, wystarczy p o c z y t a ć i wyciągać wnioski.
   Jego woje, nędznie ubrani w skóry z byle jak kutym żelastwem lub kamiennym młotem, pieszo – pokonywali Niemców w żelaznych zbrojach i z obusiecznymi, ostrymi mieczami. Zwyciężali. Głuptak nie rozumiał, że to potęga naszych Bogów zwyciężała.
   Jak on traktował Dobrawę – tego też zapewne nie wiesz a dla Niemki Ody podzieliłby Polskę na kawałki.
   Nie drażnij mnie „joasia”.

 6. https://www.youtube.com/watch?v=5WIhZBAosfQ

  UDOSTĘPNIJ TEN FILM GDZIE TYLKO DASZ RADĘ.
  ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ CZEMU SĄ TAKIE UPAŁY LUB DESZCZE GWAŁTOWNE? CZEMU CZŁOWIEK WSZYSTKO ŁYKA JAK MŁODY PELIKAN? DLACZEGO LUDZIE SĄ OBOJĘTNI NA WIEDZE JEŚLI TAK TO ZOBACZ TEN DOKUMENT

  Dlatego mamy to co mamy a wiekszosc na pewno obserwowala niebo w 2 kwartale tego roku . Obserwacje szachownic na niebie byly zauwazalne w calym kraju ale nadal dla wielu to teoria spiskowa . No coz taki juz urok niereformowalnej tepej pizdy

  1. Mógłbyś się tak wulgarnie nie wyrażać?
   Cóż z tego, że wiemy, że nas niszczą na wszelkie sposoby ale CO MOŻEMY ZROBIĆ? Oświeć nas i poprowadź – ku wszechobecnej szczęśliwości ;]
   To mrzonka, utopia bo jedni są szczęśliwi gdy wszystkim wkoło jest dobrze ale drudzy napawają się cudzym nieszczęściem i to daje im szczęście.
   Podzielmy się światem, pół na pół, otoczmy dwiema kopułami i niech każdy ma wybór czy chce dobra między sąsiadami czy chce ich zeżreć.
   Jednak przeszłości nie da się zmienić a ona stworzyła teraźniejszość. Mamy rachunki z przeszłości do rozliczenia i żadne nowe więzy „przyjaźni” nas z nich nie uwolnią.
   Wrogów naszych przodków trzeba pobić-pokonać a nie chować głowy w piasek bo dostajemy po de i od wrogów i od naszych przodków-dziadów.
   No cóż, w tym kraju białogłowom nie przysługiwało prawo wiecowania a tzw. mężczyźni już nie są męscy odkąd zaniechano postrzyżyn 7-mio latkom – ” Odbieram ci dzieciństwo a daję ci męstwo”, odtąd polscy faceci są jak wieczne dzieci. Mogę tylko śmiać się z waszego niedojstwa i frajerstwa.
   Wszystkiemu temu winny jest Mieszko, który przyjmując nowego boga oddał kraj szumiących puszcz w niewolę niemiecką. Historia nie rodzi się z dnia na dzień i my za to pokutujemy.

  1. Jedno pytanie gdzie policja i sluzby porzadkowe ? To wszystko jest ustawka elit NWO na wywolanie wojny miedzy swiatem chrzescijanskim a islamskim i tyle . Ostatnim najwiekszym celem przesiedlenia tego bezmozgiego bydla bedzie nasz teoretycznie istniejacy twor panstwowy . Poczekajmy jeszcze troche a u nas bedzie to samo

  2. I taki koment znalazlem:

   Ile jeszcze morderstw, gwałtów i innych wykroczeń muszą popełnić imigranci, żeby durna Unia Europejska przejrzała w końcu na oczy? We Włoszech to już kolejny incydent, jak im się żarcie czy ciuchy nie podobają, to teraz szefowa biura ośrodka dla imigrantów spodobała im się za bardzo. Do tego ten atak w szwedzkiej Ikei.
   Czy nie widać, że to jest farsa? To nie są kurwa żadni emigranci, żadni uchodźcy przed wojną. Pontony przepełnione młodymi chłopami to mają być uchodźcy? A gdzie ich kobiety, dzieci, matki? Zostawili ich na pastwę losu i spierdolili ze swoich krajów jak tchórzliwe szczury, zamiast walczyć w ich obronie. Żadni uchodźcy, zwykłe ichnie wojsko w cywilnych ciuchach, udający biedę aby się wgryźć w nasze społeczeństwo.
   Wschodnia Europa ich nie chce. Nie chce ich Polska, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa. Widzą, co się dzieje w krajach, gdzie przyjmuje się ich na kopy. Narzucanie innym krajom emigrantów, to w tej chwili świadome deportowanie kryminalistów do innych krajów wbrew ich woli. A kiedy się odmawia w obronie swojej suwerenności, jest się przez Unię straszonych i szantażowanym.
   Wczoraj miałem w pracy pogadankę na temat mojego stanu chorobowego. Mieszkam jak wiecie w Danii. Był mój doradca pracowniczy, szefowa firmy i bezpośrednia przełożona. Nie będę szczegółowo opisywał co i jak. W pewnym momencie powiedziałem coś takiego: „Mnie też nie leży to, że ostatnio mam dużo dni chorobowych. Szczególnie, że jestem bardzo aktywnym człowiekiem i nie mam dwóch lewych rąk do pracy jak muzułmanin”. Szefowa firmy obruszyła się, że tak mówić nie wolno, a i inni spojrzeli na mnie niezbyt przyjaźnie. No pewnie, mózgi już mają zupełnie wyprane na to całe zasrane multikulti. Tylko czekam, aż paru czarnych w firmie zgwałci którąś z nich, może wtedy durne Dunki przejrzą na swoje durne oczy.

   1. Zdziwiony jesteś? multi-kulti to celowe działanie dążących do przejęcia władzy nad całym światem, jedno z wielu działań na całym globie. Oni nie są głupcami ale dążą do jakiegoś celu. Nie wychylaj się ze swoim zdaniem w pojedynkę, sam nie podołasz tej hydrze.

    1. Dążą do zagłady ludzkości poprzez niszczenie związków rodzinnych, genealogii, wartości chrześcijańskich a także fizycznie – aborcje, eutanazje, in-vitro, wojny, brak wody, technologię, miniaturyzację elektroniki. Dążą do tego i myślą, że są już blisko celu – wyeliminować ludzi z prawa do życia. Odbierają nam życie fizycznie i psychicznie.
     Niedawno pojawił się nowy narkotyk- syntetyczna marihuana, śmiesznie tania, tylko za dolara, biedny głupi kupi a potem szajba w głowie na całego.

  1. No cóż – okradania ludzi ciąg dalszy. Jestem bardzo ciekawa, kiedy zacznie się rozliczanie tego złodziejstwa.

   1. Myślę, że arabusy-imigranci ich załatwią, po swojemu. Trzeba im wskazać odpowiedni kierunek bo to zamiejscowi – URM i Wiejską. Przyjechali tu po 1000 euro a jak będą żyć za 1000 zł??? Niewyobrażalne.
    My się nie wtrącajmy, jak chcą tyłki wystawiać na środku ulicy to niech se wystawiają na wspólne wąchanie – to ich własny smród. Radzę omijać z daleka – persona non grata!

    1. jak nie dostaną od rządu to do Twojego tyłka się dobiorą! a wtedy bedzie juz za póżno aby coś zrobić!
     trzeba na dzien dobry jeszcze przed wjazdem do polski im wpierd……. i wyp…ć jak najdalej…

    2. w Szwecji rasizmem jest jasny plaster na opatrunki, zakazane tez używanie flagi narodowej….
     w Anglii kobiety zgwałcone przez kolorowych są traktowane jak rasistki…
     czy mamy się POkornie na to zgodzić?????!!!!!!!!

  2. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/areszt-za-brak-biletu-gapowiczka-sp%c4%99dzi-za-kratkami-15-dni/ar-BBlDDU4?ocid=spartanntp
   – To kryminalizacja biedy: idzie na odsiadkę, bo mało zarabia – grzmiał Piotr Ikonowicz, który razem z działaczami Ruchu Sprawiedliwości Społecznej odprowadzał wczoraj do aresztu młodą kobietę. Spędzi w nim 15 dni za jazdę bez biletów. Czy to kara nie na wyrost?

   Resocjalizacji nie będzie, bo nie czuję się zdemoralizowana. Chętnie poszłabym sprzątać ulice, byle nie siedzieć tutaj – mówiła pod aresztem śledczym przy Chłopickiego 23-letnia Klaudia Żelazna. Ma tu spędzić 15 dni za trzykrotną jazdę bez biletu i niezapłacone mandaty – z kosztami sądowymi to ok. 1,2 tys. zł.

   1. a niemka jadąc ok 60km autostradą pod prąd lewym pasem dostała 100zł mandat i pouczenie od polskich policmajstrów….
    no k……. za stwarzanie zagrozenia w ruchu i realnym zagrozeniu mandat i wypuszczają z pocałowaniem w dupe polskie psy a biednego za kratki posadzą!
    no k…..a co za pojeb…… land…………. polska nie jest w ruinie, bo polski juz nie ma zapomiała kopaczka dopowiedziec….

    1. Teraz bój idzie na głodujące w Polsce dzieci.
     Duda grzmi, że w Polsce dzieci niedojadają, Kopacz twierdzi, że w Polsce nie ma głodujących dzieci. Czy ona ma dzieci? Ja mam i wiem ile kosztuje utrzymanie dziecka. Widzę też dzieciaczki na ulicach wielkich miast i na peryferiach chude jak szczapki, ubrane w byle koszulinę. XXI wiek, cywilizacja??? tfu… takie rządy. Indolenci z władzą nie wiedząc jak takim dzieciom pomóc zabierają je od rodziców i jeszcze mają z tego biznes od zboczeńców. Precz z takimi, którzy sięgają po władzę dla zrobienia interesu!
     Rządzący opływają w luksusy, jedzą w najdroższych lokalach, wyjeżdżają do zagranicznych kurortów, konta mają wypchane i to wszystko kosztem ciężko pracujących ludzi a nawet na dzieci ŻAŁUJĄ pieniędzy.
     440 zł na osobę to wyimaginowana kwota, jeśli rodzic cokolwiek zarabia to i tak wypada ponad 450 zł na osobę więc pomoc państwowa nie przysługuje.
     Rosja wprowadziła embargo na polską żywność – „dajcie tę żywność polskim dzieciom!” Przemycana polska żywność zostaje zutylizowana – Dajcie jeść polskim dzieciom! – przekaz jest jednoznaczny i stanowczy.
     Chyba lubię Putina.

 7. ludzie dzieją się naprawdę ciekawe rzeczy, stonoga na fb ujawnia ciekawe filmiki a wy dalej o dupie maryni,wstyd

  1. No, no. Nareszcie odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. Nie to co Kopaczowa tuląca się do patroszenki czy wyśpiewujący – banderowcom chwała.

 8. PIEKLO !! DOPIERO.. PLYNIE Z AFRYKI  DO EUROPY I POLSKI !! ZA SPRAWA WATYKANU I ..SEKRETARZY  Z  UNJI JEVROPEJSKIEJ !!:) JUZ  jest wysmazone prawo ..ze ,,biala   kobieta nie moze powiedziec ze zostala zgwalcona napadnieta czy pobita  …przez .. ..Araba czy Murzyna!! bo bedzie oskarzona  o ……rasizm!! ,ksenofobje lub antysemityzm:):) identycznie juz jest tak w Szwecj!! niech zyje Unia jevropejska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  halo?

  From: Miziaforum’s Blog To: doranuss@yahoo.com Sent: Sunday, August 2, 2015 1:43 AM Subject: [New post] PIEKŁO NA ZIEMI W POLSCE – OSTRZEŻENIE -już w tym tygodniu !!! #yiv0124005548 a:hover {color:red;}#yiv0124005548 a {text-decoration:none;color:#0088cc;}#yiv0124005548 a.yiv0124005548primaryactionlink:link, #yiv0124005548 a.yiv0124005548primaryactionlink:visited {background-color:#2585B2;color:#fff;}#yiv0124005548 a.yiv0124005548primaryactionlink:hover, #yiv0124005548 a.yiv0124005548primaryactionlink:active {background-color:#11729E;color:#fff;}#yiv0124005548 WordPress.com | miziaforum posted: „WITAM ZAMIESZCZAM KRÓTKIE OSTRZEŻENIE O KTÓRYM JAKOŚ POLSKIE SŁUŻBY NIE WSPOMINAJĄ NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ROZPOCZYNA FALĘ UPAŁÓW I GWAŁTOWNYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH NIBY NIC LATO ALE WSZYSTKIE MODELE METEO WSKAZUJĄ COŚ NADZWYCZAJNEGO NAD POLSKĄ ZAGOS” | |

   1. Jest o tym coraz głośniej i co z tego? Ano nic !! Qźwa mać!! Tabuny nawiedzonych razem z klerem niedługo będą chodzić po krzakach i reanimować plemniki! ale los tych, którzy się już narodzili ich nie interesuje! Gdzie jest Kościół, jako instytucja ?? Dlaczego nie grzmią z ambon? O politykach nie wspomnę, bo to sprzedajne wieprze i dla mamonki zrobią wszystko!

  1. oczywiście,że ma rację. Nie trzeba być szczególnie rozgarniętym, żeby zorientować się, co te politykiery wyprawiają. To oni POzbawili nas gosPOdarki. To co, nie wiedzieli do czego doprowadzą pozbywając się wszystkiego, na dodatek za grosze? Nie mamy niczego. Ciekawe, co ten Duda zrobi dla Polaków? Podejrzewam, że na obietnicach się skończy, jak zwykle.

  1. W Mosulu dżihadyści rozstrzelali 300 byłych urzędników. Ci się nie patyczkują z zaprzańcami. Wrogów trza za łeb i na szafot. Nasi urzędasy tylko udają opiekuńczych a są wrogami Polaków
   i polskich rodzin.

 9. film wart obejrzenia, oczywiści dla otwartych umysłów.
  moja kuzynka zawierzyła bialej mafii, włąsnie się konczy…

   1. W moim przypadku chemię przerwali bardzo szybko bo stwierdzili, że nie działa. Miałam rozsądną Panią onkolog, która przed każdym podaniem, czyli co 2 tygodnie wysyłała mnie na tomograf. W badaniu PET okazało się, że to co miała leczyć chemia to nie komórki nowotworowe.

 10. O quźwa, newsweek przechodzi sam siebie….. w ironii :

  „Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
  Pomazańcowi z Krakowa,
  Cztery na krańcach sojusznicze strony
  Przysięgi złożą mu słowa.

  Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
  Trzy kraje razem z Rumunią.
  Przy majestatu polskiego tronie
  Wieczną połączą się unią.

  Czesław Miłosz interpretował te słowa jako opisujące Jana Pawła II. Ale Miłosz nie mógł wiedzieć, że „duch Mickiewicza” patrzył o wiele dalej. Pomazańcem z Krakowa tak naprawdę jest Andrzej Duda, który będzie realizował wizję polityki scalającęj Grupę Wyszehradzką według projektu Lecha Kaczyńskiego. Nastąpi zbliżenie z Viktorem Orbanem i rządem Rumunii przy „tronie polskiego majestatu”

  http://polska.newsweek.pl/zaprzysiezenie-dudy-jak-kosciol-popiera-pis-,artykuly,368322,1.html

   1. Dieta w trochę ograniczonych możliwościach no i codziennie „metodę Bruno”. To naprawdę działa. Dzięki raz jeszcze 🙂

    1. Tak cudowny Bruno działa. Cóż jak 9/10 drwi. 🙁
     kuzynka ma rakowiaka, kolejny raz ją dziś namawiałam-nie wiem czy skorzysta….

     1. A szkoda, ale mamy taką paskudną naturę, że drwimy najczęściej z tego czego nie znamy i czego nie pojmujemy. Kuzynka powinna się przełamać i spróbować powalczyć o siebie .

  1. Powrzucać do rzek polityków to poziom wody wzrośnie. Ledwo kilka dni i już nie ma wody, tak wyrządzili.

  1. u nas wszystko ma się gorzej niż gdziekolwiek – obojętnie, co by to było – zus, gospodarka, ekonomia, rodzina …..

  1. Tak uzdrowią pieniądz jak Balcerowicz, zabiorą biednym i dadzą bogatym. Radzę wycofywać pieniądze z banków, zwłaszcza te ciężko zarobione, chyba że ktoś ma ich tak dużo, że nie wie co z nimi zrobić. No to, faktycznie ma problem.

  2. „Bardziej kuszące są dla niego ( dla fiskusa) dochody z giełdowej spekulacji na bitcoinie, w której uczestniczy już kilkaset tysięcy Niemców, próbując zarobić na mocnych skokach jego kursu. Dopóki bitcoin nie był oficjalnie traktowany jako środek płatniczy, trudno było opodatkować takie zyski, bo to tak jakby chcieć brać haracz od wymiany psa na dwa koty. Teraz już będzie można, tyle że podatki nie będą płacone w bitcoinach ale w euro. Bo wirtualna waluta będzie legalna tylko w transakcjach prywatnych – Niemcy nie zapłacą nią w urzędzie ani nie będą mogli dostawać w niej wynagrodzeń”

   http://opinie.newsweek.pl/bitcoin–zamiana-psa-na-dwa-koty,107731,1,1.html

   1. Jak już, co poniektórzy uzbierają spore sumki bitcoinów to wtedy staną się legalne. Na próżno nie bawiliby się w takie transakcje.
    Choć może ich wykiwają, podobnie jak frankowiczów. Na frajerach najlepszy biznes.

  1. U mnie dzisiaj termometr zawieszony w cieniu pokazywał 37 stopni. Do tego całkowity bezruch powietrza, ani jeden listek nie drgnął !! Teraz jest 29 stopni ! Piekło !!

  2. taki inny, naturalny* dobry” sposób na wykonczenie ludzi -wojna!
   znajoma biurwa siedzi sobie w klimatyzowanym pokoju, stawia pasjansa na monitorze, dostali mejla -w związku z upałem pracują do 13ej!!!
   a ci na powietrzu niech umierają…zus się ucieszy.
   qwa chory kraj!!!!!

   1. Może się komuś przyda porada z internetu na obniżenie temperatury w pomieszczeniu, gdy nie jest klimatyzowane: przed wentylatorkiem ustawiamy 2-3 butelki z zamrożoną wodą. Działa, wypróbowałam.

    1. Do czegoś wreszcie te butelki się przydają, Też tak robię ale kolejne nie nadążają się zamrozić.
     Ale pozbawić ludzi wody w upalne dni to świństwo i za to powinni beknąć politycy. Stadiony, autostrady jak im nie wyszły to pal ich sześć ale za brak wody i zdrowego ziarna – to do wody ich – z kamieniem młyńskim u szyji.
     Przecież gołym okiem widać co warci są obecni politycy. Mus organizować wiece i szukać rozwiązania, konkretnego. Panowie – szlachta, do dzieła. Naród wesprze.

     1. Dosyć mało, to jeszcze do niej śmieci wrzucać?? 🙂 A dać łopaty i niech ręcznie zbiorniki podziemne kopią !! Kopacz zgodnie z nazwiskiem niech kopie pierwsza.

      1. Proponuję wrzucać do Odry bo to pewnie makrela wyrządziła, żeby Polacy nie mieli wody. Niech im te g…a pływają z biegiem historii Rzeszy.

      2. XXI wiek, nadzwyczajny rozwój techniki na świecie, w kosmos latają a uni… na deszcz czekają zamiast czerpać wodę ze żródeł w głębi ziemi. Studnie głębinowe trzeba wiercić.

  1. To ważna informacja, z upałami wielodniowymi nie ma żartów, ja już mam ponad siły a dzieci, zwierzęta, ptaki? Pamiętajmy także o nich, im trudno się upomnieć o cień, chłód, wodę.

  1. Zaprosił ich !! Trzymają rękę na pulsie, w ławie samego Szewacha widać było.
   A tutaj Adaś poucza, czy składa życzenia ?

  2. Z tej prezydentury nic dobrego dla Polaków nie wyniknie, nie łudźmy się.
   Może uda się jednak wybrać prawdziwych Polaków do Polskiego Parlamentu.

   1. Jak ? na listach będą głównie jarmułkowi lub ich figuranci, sporo miłośników „gierojów” zza miedzy, tudzież inne „mniejszości”.

 11. Ten, kto wymyślił wiarę i dynamit, czy widzi, czemu dziś służą?
  Ten, który chmury rozwieszał nad nami, na jaką liczy dziś burzę?

  Dlaczego wszystko jest nie tak, jak było planowane i w książkach opisane …?

  1. Coś się tu nie zgadza… na zdjęciu Radom to piękna miejscowość a była zapadłą dziurą w PRL-u, a papierosy radomskie śmierdziały z daleka. Śmiem twierdzić (na podstawie tego zdjęcia), że więcej biedoty jest w Warszawie. Widzę to co dzień, rzadkością rzucającą się w oczy są elegancko ubrani.

   1. ponad 10lat mieszkałam w stolicy i po sposobie ubierania można rozpoznać kto skąd jest.
    w stolicy przeważa raczej styl prosty, skromny a w małych miastach elegancja i przepych chociaż bida aż piszczy… 😀

  2. Co do wyniku głosowania – to już chyba jest powszechnie wiadome, że tu rządzą żydzi (nawet dziecko to wie) więc dali swoim, normalka. Prawdopodobnie nic się nie zmieni jeśli ich nie wypier….y.

    1. Pan Grunholtz to nie Polak i mało rozumie dlaczego Polacy przestali popierać Kukiza, na pewno nie za brak obietnic. Jesteśmy mądrzejsi niż się wrogom wydaje i lepiej nas nie lekceważyć bo po Polakach można spodziewać się rzeczy niebywałych, a nawet cudów 🙂

       1. Pan Grunholtz nie raz opisywal na forach swoje pochodzenie… a nazwisko wskazuje jedynie na ciaglosc linii meskiej rodu. Rownie dobrze mozna miec przodkow Iwanow, a ostatniego rosjanina w rodzinie przed czterystu laty. Dziadkowie i pradziadkowie tego pana, jak wynika z przedstawionych przez niego linkow na forum gajowki, byli Polakami.. wiele, wiele pokolen wstecz. W tym ksiezmi katolickimi. A jesli ktos ma samych Polakow w rodzinie przez ostatnie dwanascie pokolen i moze to zagwarantowac, no to gratuluje..

       2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_nazwiska
        Poczytaj sobie bo nie będę Ci tłumaczyć na polski. Tylko kilka wskazówek;
        „Nazwiska w Polsce powstały dopiero u schyłku średniowiecza. Początkowo objęły szlachtę (XV-XVI w.)
        Nazwisko to jednostka obowiązkowa, dziedziczna i niezmienna w swojej formie słowotwórczej, fonetycznej i graficznej.
        Poprzednio, wyróżniającym daną osobę było imię a także przydomek, np. Piast.
        Syn człowieka nazywanego w jakiejś społeczności Jaśkiem przyjmował do swojego imienia miano Jaśkowski, Jaśkowik (czyli syn Jaśka), a syn Piotra mógł nazywać się np. Piotrowicz, Piotrowski albo Pietraszak.
        Odojcowski charakter nazwisk wiąże się głównie z grupą przyrostków typu: -ak, -ek, -ec, -ik, -yk, -ewicz, -owicz.
        Typologia rdzenia nazwiska zawiera bądź imię, zawód, narzędzia, miejscowość itd. -wyszczególnione w wiki.
        Natomiast Szulc, Szwarc, Miller, Hoffmann, Lange itp. to nazwiska obce. Żaden polski rdzeń tu NIE PASUJE. Tak samo Grunholz – nic polskiego nie ma w tym nazwisku. NIC! A, że był księdzem w Polsce to tylko potwierdza obce pochodzenie.

       3. Nie ucz orła latać. Mój przodek był naukowcem slawistyki a jest także miejscowość w Polsce z moim nazwiskiem rodowym.

       4. Pan Grunholtz nie ukrywa, ze czesc jego przodkow stanowia niemcy.. pisalem jednak o trzymaniu sie nazwiska w tym kontekscie, ze rownie dobrze mogl byc niemiec dwadziescia lat temu, co trzysta lat temu.. A ten pan podawal wszystkie swoje dane genalogiczne i nic nie wskazywalo na to, ze od strony ojca byl jakikolwiek nie-polak przez ostatnie co najmniej z dwiescie lat.. a od strony matki mial 100% Polakow… a czy pani zagwarantuje, ze w pani rodzinie nie bylo zadnego niemca, protestanta, zyda, tatara, szweda, holendra…? przez ostatnie sto, dwiescie, trzysta lat? przy wszystkich zawilosciach genalogii? kto jest zatem Polakiem z krwi i kosci? ten z polskim nazwiskiem? zydzi tez przyjeli polskie nazwiska… wiec trzeba miec polskich przodkow… a ilu? dwa pokolenia wstecz? trzy? dziesiec? kto to ustala i na jakiej podstawie? kto w ogole ma prawo mowic, ze ktos nie jest polakiem, jesli on sam, jego ojciec, matka, dziad, pradziad… rodzi sie w polsce, mowi po polsku i mysli po polsku… co innego jak sie ma za zyda dziadka… albo matke rosjanke… czy cos podobnego… ale tu chodzi o podstawy merytoryczne… czy pan Grunholtz swoimi pogladami wskazuje na to, ze nie jest polakiem? obsrywa polske, kocha niemcow, israel, usa, chce euro, nato, ue…? no chyba nie… a tacy rzekomi patrioci jak winnicki, bosak, zawisza… israel kochaja… a o polityce monetarnej nie mowia nic, bo za to mozna zginac… a pan grunholtz mowi…

       5. Pan się tak nie zacietrzewia. Pan też nie masz nawet polskiej czcionki :)))
        A Żydzi są przebiegli i dlatego przybrali polskie nazwiska, żeby udawać Polaków. Jak pan nie rozumiesz toś pan kiep.

 12. I TO jeszcze mnie rozjebało bo ja jestem STUNTER . Nowy sport, ale nie dla biedaków ekonomicznych i finansowych, Hahahah. Patrzcie i sie uczcie zamiast tarasować plaże parawanami, :

  1. A co mnie już w sumie nie wkurwia, to że jak podlinkowałem ten filmik to kilku mi bliskich znajomych / rodziny, to jeden tylko pociągnał temat i nawet sie tego spodziewałem. Reszta no comment, albo: czego to ludzie nie wymyślą, albo jak stanie w miejscu to zatonie itepe i już mi się nie chce gadać z debilami. A może tylko ja pochodzę z jakiś takich terenów niedojebanych.

   1. filmik ładnie wygląda ale zanim go nakręcili gość kilkadziesiąt razy zaliczył glebę topiąc motor…. pisząc nowy sport naginasz fakty, bo to nie sport a pokazowka.
    Tak samo jak latanie z doczepianym skrzydłem z silnikami odrzutowymi w abudabi czy gdzieś tam…..
    niby fajne , niby sport ale….to nie sport tylko pokonywanie utartych granic i przekonań.
    jazda po wodzie to nie nowość, dobrze do tego nadają się skutery śnieżne, i specjalnie przygotowane czteronapędowce.

    1. Jasne, że nie żadna nowość, tradycyjnymi crossami od dawna latają po wodzie. Wystarczy na YT wpisać i popatrzeć. A gleba to norma…. Pokazówka, czy nie … nie o to chodzi .. sam wiesz.

     ps.to zbierać jagody i wymieniać na puszkę piwa……

 13. Historia bez cenzury, dostępna również po angielsku, możesz nawet nie wiedzieć jak się to przydaje na obczyźnie (ang. sam znajdziesz):

  1. Moj Ojciec powiedział, że jak zobaczył oczy tego gościa, to się wystraszył, takie mi dał info po wklejeniu mu linka do tego.

   (minuta mu wystarczyła)

   Pogadałem chwile bo to mój Stary, ale o oczach …

   To mniej więcej +- tak się te linkownie sprawdza Pf. Se możecie linkować do Pana Boga. Cheers.

   1. Interpretować można różnie… słowiańskie oczy, oczy zdziwionego dziecka, czy te oczy mogą kłamać? – chyba nie.
    Ja widzę w tych oczach przekaz – to się w pale nie mieści jak zmienił się ten naród mając TAKĄ historię i takich przodków.

  2. Film jest po niemiecku, ale widać na nim obrazki z brutalnej prawdy o tym, jak współczesna młoda generacja i to nie tylko niemiecka zerwała duchowe więzy z przodkami, którzy masowo ginęli właśnie dla swoich dzieci w najcięższych walkach z mongołami (!) po to właśnie, aby przekazać kolejnym pokoleniom swoje ogromne dziedzictwo duchowo – materialne obecnie tak już potwornie zniszczone i splugawione przez koczownicze wojenno – handlowe parchy !

   Duchy naszych walecznych przodków wychodzą z grobów i nawołują do opamiętania się młodzieży wraz z przegonieniem tych wrogów całego naszego cywilizowanego świata i pięknej Natury :

   http://brd-schwindel.org/botschaft-der-patrioten-an-das-deutsche-volk/

   1. Istna Sodoma i Gomora. Wiadomo jak się to skończyło, teraz też będzie taki KONIEC.
    Święta zemsta z pokolenia na pokolenie przechodzi. Umarli nie zaznają spokoju aż krew wrogów wytoczą. Przyjaźń z wrogiem to zdrada.

  1. To napisz coś sensownego ale czy Kupa może coś sensownego napisać?
   My sobie ucinamy pogawędki na wszelkie tematy, jak przystało inteligentnym ludziom, w oczekiwaniu na autora forum.
   Przecież nikt Cię nie zmusza do czytania komentarzy.

  1. Idziemy na referendum? Głosujemy w jakichś „wyborach”? Szkoda czasu i atłasu. Na pohybel susynom! Łuby ścinać a nie wybierać. Już czas.

  2. Masz rację, ten kabaret nie jest śmieszny. Nie śmieszące skecze, kiepskie dialogi, kiepskie aktorstwo, chociaż trzeba przyznać, że posiadają specyficzne poczucie humoru np. „skecz o rządzeniu państwem” czy „cyrk obwoźny” z udziałem najzacniejszych aktorów. No i ostatni hit „walka o miejsce przy korycie”.

 14. To mi się podoba, tak trzeba.
  „Specjaliści od prawa kanonicznego nie mają wątpliwości: polityk, który poparł ustawę o in vitro, nie może przystąpić do komunii świętej!
  To ewidentny publiczny grzech ciężki – mówi ks. profesor Wojciech Góralski.”
  B.Komorowski ma poważny problem – nie może przystąpić do Komunii Św. – za ustawę o in-vitro.
  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/komorowski-nie-moze-przystapic-do-komunii-swietej_654535.html
  Podobnie z politykami
  „którzy poparli rządowy projekt ustawy o leczeniu niepłodności, regulujący m.in. kwestię zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro)”…
  -osoby takie musiałyby publicznie przyznać się do zmiany zdania lub przestają być katolikami.
  http://www.wprost.pl/ar/516585/KEP-zabral-glos-ws-in-vitro-Politycy-nie-sa-ekskomunikowani-ale/

  1. To jeszcze za mała „kara” z tym zakazem wkładania do kłamliwych paszczęk „polityków” kawałka zaszuszonej breji z mąki i wody, bo to trzeba by było takich wyklnąć klątwą „cherem” trzeciego stopnia i skazać na banicję ! To by dopiero była ulga dla środowiska naturalnego, a jaka oszczędność na wydatkach i nerwach zbulwersowanych podatników i / albo moherów !

   http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Polityk

   http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Biskup

   1. Nieustraszona napisała: „kawałka zasuszonej breji z mąki i wody..” widzę, że nie trzeba najazdu muzułman ani żydów, aby uczucia religijna Polaków były obrażane w ich ojczyżnie. Czekam aż Nieustraszona palnie jakiś tekścik dot. liturgii muzułmańskiej albo żydowskiej. no dalej odważna Nieustraszona.
    Do admina- tolerowanie takich tekstów jak ten Nieustraszonej – bardzo zniechęca wierzących Polakow do tego bloga a w tym do wszystkiego co ten blog proponuje. Szkoda. Myślałam, że warto wierzących Polaków przyciągnąć do wielu słusznych idei tu propagowanych. Ale widać jest tu miejsce tylko dla ateistow a wręcz wrogow Chrystusa

    1. A co ma piernik do wiatraka i czym się różni „liturgia” muzułmańska i żydowska od katolickiej ? Niczym, tylko rekwizyty są w nich inne do robienia ze wszystkich ludzi fanatycznych „ofiar”, ślepo oddających swe życie w macki swoich guru.

     „Slepi prowadzą ślepych do przepaści” kolejnych wojen religijnych i to w imieniu tego samego boga – jahwe !
     Czyż to nie jest obłęd religijny ?

     Ten blog jak stwierdziłam jest też dla ludzi myślących, bo ślepi fanatycy w swoich różnych świątynnych towarzystwach wzajemnej adoracji mogą się zawsze wspierać wedle własnej, nieprzymuszonej woli równocześnie respektując wolną wolę u swych bliźnich: niezrzeszonych „ateistów”, „heretyków” czy „innowierców”, którzy wcale nie muszą być „wrogami” Chrystusa, a nawet w pełni zrozumieli jego przesłanie z praktycznym zastosowaniem wobec chciwych i żądnych władzy nad całym światem psychopatów faryzeuszy – tych kłamców, kramarzy, lichwiarzy i podżegaczy wojennych napędzających od wieków z ukrycia wszystkie geszefty zbrojeniowe, w których giną niezliczone miliony „wiernych” ofiar dla „jahwe” !!!

     Jeśli ktoś chce dalej grać rolę „ofiary” , to nie można mu tego zabronić, ale dla tych, którzy mają serdecznie tego dość polecam obejrzenie tej „bajki” :

    2. jak ktoś nie zgadza się z katolami to zaraz robi się z niego wróga Chrystusa, żyt, ateista, islamista, szatanista opętany demonami. 😀
     Pelagia masz jakieś konkretne dowody na świętość vatykańskiego kościoła konstantyna, bibli oraz innych religii i swiętości ich ksiąg?

     1. czy kochane AQQ umie czytać ze zrozumieniem ?? odniosłam się wyraźnie do konkretnego fragmentu – określającego obelżywie Eucharystię – Najświętszy Sakrament. To obraża uczucia katolików. Nie kwestionuję absolutnie wad duchowieństwa, wręcz sama uważam, że wielu z nich to V kolumna rozwalająca KRK od środka. Ale to nie powód,by znieważać Eucharystię !!!! Eucharystia jest Świętością Bożą, niezależnie od czynów duchowieństwa. Jeżeli popełniają przestępstwa, to macie obowiązek zgłaszać do prokuratury, a nie macie prawa obrażać Najświętszego Sakramentu.Od Eucharystii wara !! Breją możecie sobie nazywać swoich rodziców,,dzieci itp. Od Eucharystii von!! Von aż za Don albo jeszcze dalej. Najlepiej sprawy religii zostawcie osobom wierzącym.
      Jeszcze raz wyraźnie, tak, żeby nawet ćwierćmózg zrozumiał – karanie przestępstw duchowieństwa tak !!
      Obrażanie Najświętszego sakramentu (oraz innych świętych sakramentów)- NIE!!!!

   1. Krab, nie denerwuj mnie.
    Szukam spokojnej przystani, ktoś zna taką? Zapłacę za skromne, ciche lokum, dożywotnie, byleby to nie było więzienie.

     1. „Były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, obecnie rzecznik MSZ, którego Platforma chce uczynić ambasadorem RP w Kijowie – udostępnił kompromitujące Komorowskiego zdjęcie. Uchwycił na nim moment podawania ręki Lechowi Wałęsie przez Żannę Niemcowę. Sam Komorowski wcześniej, gdy Niemcowa podała mu rękę do ucałowania – ten nie zorientował się i rękę wykrzywiając uścisnął.”
      …. żeby nie było , że dziewczyna go molestuje.

     2. Trochę o samej nagrodzie:

      „Ustanowiona przez MSZ Nagroda Solidarności składa się z trzech części: pierwszą jest nagroda pieniężna w wysokości 1 mln zł dla samego laureata, drugą stanowi wizyta studyjna dla laureata lub wskazanych przez niego osób; trzecia część, finansowana ze środków polskiej współpracy rozwojowej, obejmuje projekty pomocowe w obszarze demokratyzacji do wartości ok. 2,8 mln zł. Łączna wartość nagrody wynosi ok. 4 mln zł.”

      Ależ „my” mamy gest !!! …… polscy podatnicy

  1. Dobrze krzyczy ten z mikrofonem. Premier Czech powiedział podobnie – nie zapraszaliśmy was i nie stawiajcie nam żądań. Węgry już zaczęły budowę ogrodzenia na granicy i słusznie. Widać wyraźnie po co tu przyjechali – po darmowe życie.

 15. Pamiętam nie raz były upalne dni ale pamiętam też jak wracałam w taki skwar a ktoś stał na ulicy i spryskiwał przechodzących wodą zraszaczem – cudowne, nie zapomnę mu tej ulgi 🙂

 16. No to dziś u mnie 28 stopni na termometrze (na zewnątrz,w cieniu). W mieszkaniu tego nie odczuwam, mury chronią przed żarem, okna tylko uchylone i zasłony zasunięte, na dodatek wpuścili do kaloryferów zimną wodę, duży plus za ten pomysł. Jednak na zewnątrz czuje się ten żar z nieba i obrzydliwy miejski kurz.
  ALE… w nocy z 12 na 13 sierpnia, z wtorku na środę będziemy mogli oglądać malownicze Perseidy, rój spadających gwiazd. To chyba dobra wróżba 🙂

  1. etam, spoko u mnie 30stC dzis było, mnie juz taka temp nie rusza.Z początku lipca będąc na wyjezdzie przy 38, lub 30 ale cholernie palacym słoncu iz blacha na aucie miała 82stC (sprawdzone termometrem na podczerwien) cięzko było wytrzymać. U nas na szczęście w sierpniu słonce nie jest już aż tak mocne, obecne temp powoduje napływ ciepłych mas powietrza zwrotnikowego. Oczywiście nie zmienia to faktu aby chronic się przed tymi temp, szczegolnie osoby starsze i dzieci.
   Pocieszmy się iz inni mają jeszcze cieplej! i jakoś dają radę…
   Pamiętam mając z 12 lat rój perseidów, leżeliśmy pół nocy na stogu słomy i liczyliśmy spadające gwiazdy…oj było tego od groma….

  1. są ciekawe kom:
   NN- (odpisuje na stwierdzenie ze w Pl nic się nie da…)

   Bzdura!! Mówisz jak typowy Polak – nic się nie da! Popełniłaś szereg błędów! Po pierwsze powinnaś dostać wezwanie z Poczty Polskiej, a na nie odpisać w ten sposób: POCZTA POLSKA S.A CENTRUM OBSŁUGI FINANSOWEJ OŚRODEK OBSŁUGI I DYSTRYBUCJI USŁUG SEKCJA OBSŁUGI I DYSTRYBUCJI we Wrocławiu Ul. Krasińskiego 1 50-945 WROCŁAW dot: pisma XXXXXXXX W związku z pismem nr xxxxxxx z dnia 30 września 2014roku otrzymanym w dniu xxxx.10.2014 r, na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionego odpisu (kserokopii) dokumentu potwierdzającego „przesłania zawiadomienia”. Samo przechowywanie w systemie informatycznym danych pozwalających na wydruk duplikatu zawiadomienia i jego wygenerowanie, nie jest równoznaczne z jego przesłaniem, tym bardziej powiadomieniem. Uwierzytelnione kopie proszę wysłać na mój adres pocztowy. Do wiadomości: 1. Dyrektor Centrum Obsługi Finansowej Poczta Polska S.A Ul. Bernardyńska 15 85-940 Bydgoszcz Wyk. 3 egz. 1. egz nr 1 adresat. 2. egz nr 2 Poczta Polska Bydgoszcz 3. egz nr 3 a/a Na przesłane pism urzędowego PP musi posiadać dowód w postaci jego wysłania. Samo stwierdzenie iż został wysłany jest wybiegiem PP zmierzającym do usiłowania wyłudzenia kwoty abonamentu. Dowodem są m. innymi dokumenty a nie upieranie się urzędnika że coś zrobił. Brak dowodu wysłania jest dowodem iz zawiadomienie o nadaniu nie zostało wysłane. A zatem roszczenie jest bezzasadne. Ja z tymi gamoniami prowadzę wymianę korespondencji Po drugie: Na pouczeniu powinna być klauzula, że w terminie 14 dni można złożyć “skargę na czynności egzekucyjne US” do Dyrektora Izby Skarbowej. Jeżeli tego nie zrobiłaś, to ci weszli na konto. Domyślam się, że w odwołaniu też im nie podałaś 14 dni na odpowiedz, dlatego wysłali ci odpowiedź po miesiącu. Teraz jeszcze raz możesz napisać odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej, zwrot niesłusznie pobranych pieniędzy (pamiętając, że musisz mieć potwierdzenie z poczty, że ci doręczyli pismo o wezwaniu do zapłaty). Jeżeli z IS dostaniesz decyzję odmowną, kierujesz sprawę do WKSu Podatnik ma prawo do złożenia skargi na wydaną przez izbę skarbową decyzję w terminie 30 dni od jej otrzymania. Skargę należy złożyć na piśmie do właściwej izby skarbowej, która następnie przekazuje ją wraz z aktami sprawy do WSA (Wojewódzki Sąd Administracyjny). Wyrok sądu administracyjnego popierający skargę wnioskodawcy wydawany jest w formie ustnego ogłoszenia, a następnie w przeciągu 14 dni powinien zostać sporządzony na piśmie. W sytuacji gdy skarga została oddalona, wówczas uzasadnienie decyzji sądu wydawane jest na żądanie wnioskodawcy, które należy złożyć w terminie 7 dni od terminu ogłoszenia wyroku. W tej drugiej sytuacji warto postarać się o uzyskanie pisemnego uzasadnienia, gdyż może być podstawą do złożenia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wyrok sądu administracyjnego popierający skargę wnioskodawcy wydawany jest w formie ustnego ogłoszenia, a następnie w przeciągu 14 dni powinien zostać sporządzony na piśmie. W sytuacji gdy skarga została oddalona, wówczas uzasadnienie decyzji sądu wydawane jest na żądanie wnioskodawcy, które należy złożyć w terminie 7 dni od terminu ogłoszenia wyroku. W tej drugiej sytuacji warto postarać się o uzyskanie pisemnego uzasadnienia, gdyż może być podstawą do złożenia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Odwołanie od decyzji urzędu skarbowego – skarga kasacyjna do NSA (Naczelny Sąd Administracyjny) Jeżeli wyrok lub postanowienie kończące w sprawie wydane przez WSA są również niekorzystne dla podatnika, możliwe jest złożenie skargi kasacyjnej do NSA na podstawie przepisów kodeksu postępowania cywilnego. NALEŻY ZAWSZE PAMIĘTAĆ O TERMINACH!!

   1. To „czysta”(?) biurokracja. Nie broń tego stwierdzając – „Popełniłaś szereg błędów!”
    Przeciętny kowalski/a nie ma zielonego pojęcia o procedurach urzędniczych. Czy każdy musi mieć wykształcenie prawnicze??? To jest właśnie bzdura, że od prostych ludzi wymaga się znajomości języka urzędniczego bo to nie jest „ludzki język” tylko wymyślony – nieżyciowy.
    Pisz i mów po ludzku.

    1. Anna
     moja znajoma straciła dom po rodzicach bo nie znała tego języka!
     ja tez nie znam…specjalnie dla gojów wymyslili zeby łupić!

     1. Prawnicy wymyślili taki język, żeby na tym zarabiać bo kto zrozumie wymyśloną mowę. Terminy wymyślili dla nas a nie dla siebie. W ciągu n-dni ty musisz, oni nic nie muszą.
      Prawnicy wcale nam nie pomagają tylko chcą pieniędzy.
      W ogóle, to czy w tym kraju ktoś komuś pomaga? Wątpię, prędzej zaszkodzi niż pomoże. I dlatego jest jak jest – bylejak.
      Nam pozostaje tylko wziąć topory w ręce i ścinać łuby aż się juchą zaczerwienią.

      1. Podawałam już tu filmy o „Prawie morskim” według którego to nie tylko zdziera się z ludzi ostatnie gacie, ale i też zadłuża.

       Nie ma co liczyć na to, że ktoś w tym kraju ma komuś pomóc, który sam nie ma ochoty zaznajomić się z trikami tego bezprawia !

       W tym filmie są dokładne wyjaśnienia „języka prawniczego” posiadającego podwójne dno.

       http://www.politaia.org/wichtiges/leben-im-maerchen-menschen-und-personen/

       Kto nie zna niemieckiego niech sobie sam znajdzie tłumacza albo zajrzy na tą stronkę :

       https://astromaria.wordpress.com/kto-nie-dochodzi-swoich-praw-nie-ma-ich-wcale/

     2. Moja sąsiadka, staruszka ok. 80 lat, ze łzami w oczach mówi … ciągle jakieś pisma przysyłają. Mieszka tu od urodzenia, 2-pokojowe mieszkanie i czuje się nękana aż jej syn się wprowadził to może się odczepią.
      Żyć nie dają ale i umrzeć w spokoju też nie dają, kurwy i złodzieje dorwali się do władzy.

      1. „Dziel i rządź” – ta stara zasada sprawowana do dzisiaj wobec otępiałych i egoistycznych niewolników goniących w piętkę za marchewką wyborczą doprowadziła nie tylko zdegenerowane, dekadenckie cesarstwo rzymskie do upadku , bo jak widzę rozbestwionych i tępych niewolników idących do roboty tylko po to, żeby wydawać po opodatkowaniu nędzne grosze na bezmyślną konsumpcję, prymitywną zabawę i zaśmiecających świat, to miałabym ochotę stłuc ich na kwaśne jabłko, żeby w końcu poczuli, że żyją.

       Mają ci oni ciągłe roszczenia do „państwa prawa i demokracji” , że ktoś z niego ma za nich myśleć, działać i podawać „przetrawione” rozwiązania na tacy, no bo przecież aktorzy ze sceny polityczno – religijnej „obiecywali” im chrupiące bułeczki, drugą Japonię wraz ze zbawieniem wiecznym.

       No a teraz podnosi się krzyk szczególnie od tych starszych, co to zamiast zmądrzeć z wiekiem jeszcze bardziej zgłupieli intensywnie latając do kościołów i wrzucając tam na tacę prosząc o łaskę „zbawienia” czyli wygranej w toto – lotka.

       http://images.nzz.ch/eos/v2/image/view/620/-/text/inset/a09ffe6d/1.18577074/1436439251/matuschek-gastmahl.jpg

       „Dać niewolnikowi skrzydła, to pójdzie nimi ulice zamiatać ” – motto z pewnego blogu obnie.pl , który został zamknięty z powodu braku zainteresowania przedstawianymi tam pomysłami na wspólny i całkowity bojkot systemu.

       Nie dziwię się też sama sobie, kiedy mam uczucie, jakbym rzucała „perły przed wieprze” idąc jednak dalej i robiąc swoje na ile mi starcza cennego czasu i sił.

 17. Oszukańcze z założenia wszelkie polisy „ubezpieczeniowe” na czele z ubezpieczeniem na „życie” rozpracowałam już dawno, ale wtedy jeszcze nie zadawałam sobie z tego sprawy, że są one też częścią „państwowych” czyli złodziejskich struktur mafijnych kontrolowanych przez żydomasonów, których to w końcu po kolei diabli biorą !

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przelomowy-wyrok-sadu-polisolokaty-niewiarygodnie-oszukancze-7270243.html

  http://www.monitor-polski.pl/zgrzybiali-zydomasonscy-decydenci-zostali-usunieci/comment-page-2/

  1. każda z tych afer była wielka, a było ich bez liku za III RP. Czyli wniosek nasuwa się sam, kto rządzi naszym krajem….

 18. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/nik-trotyl-na-ulicach-polskich-miast-bez-%C5%BCadnego-nadzoru/ar-AAcrXGq?ocid=iehp

  W Polsce nie istnieje realny system nadzoru nad produkcją i obrotem materiałami wybuchowymi – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli w swoim najnowszym raporcie. System ten jest tak dziurawy, że wg autorów dokumentu nie stanowi żadnej zapory dla grup przestępczych czy terrorystów. A setki ciężarówek każdego roku wyładowanych np. trotylem krążą po centrach miast bez żadnego nadzoru.

  Inspektorzy NIK przeanalizowali, jak wygląda nadzór państwa nad „wytwarzaniem i obrotem materiałami wybuchowymi do użytku cywilnego” – czyli np. tych używanych na potrzeby firm budowlanych czy górników. I wnioski autorów dokumentu są wybuchowe: system jest fikcją, ograniczoną do biurokratycznych procedur, a praktyka stosowania prawa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych jest „korupcjogenna”.

  Jak na Dzikim Zachodzie

  – Obecnie w Polsce dużo łatwiej legalnie kupić dowolną ilość materiałów wybuchowych niż dostać pozwolenie na broń – brzmi jedna z konkluzji raportu.

 19. Rok temu na Mazurach gdzie mieszkam padały rekordy około 40 stopni w słońcu.Masakra była pamiętam.Można było kąpać się godzinę i nic nie chłodziła woda.

 20. Są już zapowiedzi w mediach o afrykańskich upałach do 40 stopni w cieniu, przez tydzień a potem powtórka. Burze, nawet z gradem a słońce nam dopiecze.

 21. Tak, życie na takiej Ziemi to piekło!

  „Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość” – Michael Ellner

  Namawiam serdecznie wszystkich do obejrzenia tego filmu -tak przeważnie kończą życie nasi najblizsi, może odrobinę refleksji…

  Prof.Jan Talar cudowny człowiek, który wybudzil ze spiączki kilkaset ludzi, napisał o tym książki jest niszczony przez mafię której nie sposób uniknąć ani się przeciwstawić!!! jestem bezradna!!!!
  http://www.dailymotion.com/video/x2zzts6_profesor-jan-talar-i-jego-misja_school

 22. Bez przesady,ponad 3 tyg temu jak byłem na urlopie w rumunii temp miejscowo dochodziła do 40stC ! 37-38 to była przez 2-3 dni normalka a tak 34-36…
  na szczęscie po tyg się ochłodziło do 26-28 stC .
  wracając z urlopu na wegrzech w miskolcu znowu 38stC…… Z auta nie chcialo się wysiadać, szybkie siku i jazda dalej w klimatyzowanym autku….
  dziś 27stC praktycznie bez słońca, cały czas pochmorno było.
  Ale fakt, takie ciepło nie jest wskazane w naszym klimacie… pzdr.

 23. Które modele meteo przewidują taki długi okres upałów????? Ja na sat24.com widzę też tylko najbliższy tydzień.

 24. no ja spadam tam gdzie chłodno i komfortowo

  wpisujcie tu rekordy temperatur w waszych miastach … do czasu zanim padną serwery i sieć elektro energetyczna w Polsce

  1. nasza siec moze nie padnie, ale kolej na pewno. dzis doszło do wykolejenia kilku cystern, Przy temp faktycznej 38-40stC szyny się pogną jak makaron w spagetti…
   Przy -30stC szyny pękają od mrozu, dziwny ten nasz kraj. ciekawe jak sobie dają radę koleje w takim RPA albo na Syberii?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!