NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
3 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Dziś 1go sierpnia prezydent Komorowski będzie przepraszał dzieci ss-manów za BRUTALNY I BEZPARDONOWY OPÓR A.K

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

CZY TO MOŻLIWE JA MYŚLĘ ZE TAK SZCZEGÓLNIE W KONTEKŚCIE ZAISTNIAŁEGO FAKTU WYPOWIEDZI W BERLINIE KOMOROWSKIEGO W SPRAWIE BOHATERSKICH NIEMCÓW KTÓRZY NAJODWAŻNIEJ NA ŚWIECIE WALCZYLI Z FASZYSTAMI…..

PO WYGŁOSZENIU TEGO KURIOZALNEGO PRZEMÓWIENIA NAWET KANCLERZ MERKEL OPADŁA SZCZĘKA I ZASKOCZONE GRONO SŁUCHACZY ZBARANIAŁO NA PRAWIĘ 1 MINUTĘ CO BYŁO WIDAĆ W MATERIAŁACH TV NIEMIECKICH STACJI …. DZIWNA CISZA A PO CHWILI OKLASKI ….

TO W KOŃCU OD POLITYKÓW P.O

POLACY DOWIEDZIELI SIĘ  ŻE

W KATYNIU POLAKÓW MORDOWALI KOMUNIŚCI

W CZASIE OKUPACJI POLAKÓW W PIECACH PALILI NAZIŚCI

A NA UKRAINIE POLAKÓW EKSTERMINOWALI NACJONALIŚCI

A PO WOJNIE W STRUKTURACH M.B.P POLAKÓW MORDOWALI WYŁĄCZNIE SYJONIŚCI

i ewentualne nasze pretensje nie mogą być kierowane pod adresem jakiegokolwiek narodu

WARTO TU I TERAZ PRZYPOMNIEĆ RZEŹ PRAGI KTÓRĄ KTÓREJ DOKONALI NAJBLIŻSI DZIŚ SOJUSZNICY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ UKRAIŃCY

Wspomina Jerzy Janowski, który w sierpniu 1944 r. miał 12 lat:

Pod domem, w którym mieszkaliśmy na Woli przy ulicy Sowińskiego pojawiła się grupa szturmowa żołnierzy w mundurach niemieckich obwieszonych taśmami amunicji i granatami. Były to oddziały niemieckie i ich kolaboracyjni sprzymierzeńcy: Rosjanie i Ukraińcy. Widok był przerażający. Strach paraliżował poruszanie się i zapierał dech. Kilkunastu żołnierzy wbiegło do budynku i plądrowało mieszkania, grabiąc, co się dało. Lęku, jaki nas ogarniał nie da się opisać. Nagle padły strzały i dwujęzyczne okrzyki: „raus”, „wychodzitie skorej”, „schnell”. Wszyscy mieszkańcy naszej kamienicy rzucili się do wyjścia i tu znów padły komendy: „hände hoch”, „ruki wierch”, „pod stienku”.
Pod ścianą domu od ulicy uformowany został szpaler ludzi stojących przodem do ściany z podniesionymi rękoma. W tym szpalerze złożonym z sąsiadów stała nasza mama z dwójką młodszych dzieci (10 i 12 lat).
W odległości kilku metrów od nas stał Oddział Szturmowy, z peemami trzymanymi w ręku. Rozlegało się ludzkie skomlenie: „litości”. Potęgowała się groza. Na moment zaległa cisza, słychać było tylko szczęk repetowanej amunicji. Za chwilę miało być po wszystkim.
W tym przełomowym momencie między życiem a śmiercią, stał się cud. Z kierunku ulicy Grodziskiej biegło dwóch Niemców strzelających w górę, na znak, że czegoś chcą. Po dopadnięciu na miejsce okazało się, że było to dwóch oficerów niemieckich z Wehrmachtu i Bahnschutzu. Jeden z nich był Komendantem Posterunku Kolejowego, który istniał od kilku lat okupacji przy bocznicy kolejowej nieopodal naszego domu.
Po dramatycznych pertraktacjach z Oddziałem Szturmowym, które trwały wieczność i nieznanych nam argumentach oficerów, odstąpiono od egzekucji. Byliśmy ocaleni! Ocalenie jak się później okazało było za sprawą mieszkanki naszego domu, sąsiadki z górnego piętra, która znała język niemiecki i widząc narastający dramat pobiegła co sił w nogach błagać ich o ratunek, ratując nas w ten sposób od niechybnej śmierci.”

Rzezi Woli Niemcy dokonali na niewinnych ludziach, wyciągając ich z mieszkań całymi rodzinami. Byli wśród nich chorzy, dzieci i niemowlęta.
Mordu dokonywano na podwórzach, większych placach, ulicach…, gdzie przy użyciu broni ręcznej, karabinów maszynowych ustawionych na podpórkach na ziemi, granatów, a nawet czołgu, z działa którego strzelano do ludzi przy ul. Wolskiej k/Elekcyjnej.

Wybijano ludność cywilną dom po domu, ulica po ulicy… Dokonano tej zagłady w ciągu kilku dni, lecz apogeum zbrodni przypada na 5 i 6 sierpnia 1944 r. Po dokonaniu mordu palono domy. Było wiele przypadków, gdzie palono ludzi żywcem w podpalanych domach, nie pozwalając im ich opuścić.

KTO TO ZROBIŁ ????? JACYŚ FASZYŚCI I NACJONALIŚCI BEZNARODOWI Z JOWISZA ??

OJ PANIE KOMOROWSKI …… NIE PRZEGINAJ PAN PAŁY …..

42 thoughts on “Dziś 1go sierpnia prezydent Komorowski będzie przepraszał dzieci ss-manów za BRUTALNY I BEZPARDONOWY OPÓR A.K

 1. Powszechnie wiadomo, że aby zniszczyć agresją wojenną dane państwo na pierwszym miejscu trzeba zlikwidować jego obronę graniczną, powietrzną i terytorialną.

  Można się teraz łatwo domyśleć, jak taka sam taktyka wojenna z osłabieniem i załamaniem układu immunologicznego czyli obronnego żywego organizmu ułatwia jego łatwe unicestwienie.

  W tym szaleństwie podtruwania wszystkiego wokół jest podstępna metoda wojenna i działająca na takiej samej zasadzie jak lep na muchy z zapachem miodu, gdzie lepem na ludzi jest wmawianie im „postępu naukowego” czynionego dla ich „dobra”.

  Dlatego nie ma co się naiwnie łudzić, że te wszelkie słodkopierdzące hasełka i slogany zawierają choćby jeden procent prawdy, bo w rzeczywistości mają one za zadanie uśpić czujność i tak jak w narkozie wyłączyć świadomość po to, żeby tak sparaliżowanych i słabych gojów nie stawiających oporu po kolei wybić.

  ” Mała ilość trucizny podawana przez dłuższy czas zabija tak samo jak duża jej dawna podana od razu ” – to zdanie napisał żydowski chemik Fritz Haber, który wprowadził gazy bojowe i obserwował po ich pierwszym „zastosowaniu” powolne konanie duszących się żołnierzy wyposażonych tylko w „tradycyjną” broń.

  Po to właśnie stosuje się wszelkie niszczycielskie metody „medyczne” na czele z powolnym podtruwaniem żywności, wody i środowiska, żeby żaden goj nie zdołał zacząć myśleć, powstać z kolan i obronić się skutecznie przed wściekłym dwunożnym pasożydem grasującym od wewnątrz każdego żywego jeszcze „organizmu” nie tylko polskiego.

  Warto też wiedzieć z oryginalnych źródeł wściekłych ludobójców, że jednak robią coś „źle” w tej całej chemiczno – biologicznej rzezi według ich syjonistycznych „planów” ekonomii ludobójstwa :

  http://izrael.org.il/opinie/4610-zydzi-robia-zle.html

 2. Może tą drogą znajdzie sią ktoś chętny do przetłumaczenia tego filmu na angielski, bo wyjaśnia on szczegółowo „prawne” sposoby naszego zniewolenia, a po takim masowym oświeceniu cały ten system zbudowany na matactwach ” kościelno -prawnych” na papierze szybko diabli by wzięli !

  Wiem, że wiele osób unika „prawniczych” tematów, ale nie taki diabeł straszny jak go malują i trzeba go jak najszybciej z jego straszakami papierowymi zdemaskować !

  http://brd-schwindel.org/strawman-the-nature-of-the-cage-official/

  https://astromaria.wordpress.com/kto-nie-dochodzi-swoich-praw-nie-ma-ich-wcale/

  1. Czy wierzysz, że gliniarze i prokuratura pomogą przeciętnemu kowalskiemu (według astromaria)? To nie w tym kraju. Tu nawet przepisy są niezgodne z Konstytucją. Obywatel nie ma żadnych praw, łamane są prawa człowieka a urzędnika to najlepiej na oczy nie widzieć.

   1. Bezczelność urzędasów przekracza już wszelkie normy. Rozdali mieszkańcom do podpisu oświadczenia, że
    „… proszę o dostarczanie wszelkich pism, powiadomień o rozliczeniach, rachunkach związanych z moją umową bez pośrednictwa operatora pocztowego do mojej skrzynki pocztowej… Pisma te będę uważać za dostarczone prawidłowo… zrzekam się zarzutów i roszczeń jakie mogą powstać w związku z tym, w wyżej opisany sposób, także w toku ewentualnego postępowania sądowego.”
    Rozumiesz to? bo ja nie.

    1. Warto sobie przeczytać dokładnie zawartość blogu Astromarii na temat prawa właśnie też o „poczcie”, to się zrozumie trik jaki obca „administracja” chce obejść dostarczając też nielegalnie swoją pocztę przez gońców.

     Dlatego odradzam wszelkie podpisy na formularzach ze zrzekaniem się zarzutów i roszczeń, bo to frajerów podpisujących cyrografy administracji będzie napewno bardzo dużo kosztować i możemy się o to założyć !!!

     A dlaczego frajerów , to jest też wyjaśnione u Astromarii. Zyczę przyjemnej lektury z wyciągnięciem odpowiednich wniosków też dla siebie.

     1. Dziękuję Ci, na wszelki wypadek – nie podpisałam, zawsze można podeprzeć się sklerozą, w moim wieku.

   2. Dlaczego tylko w tym „kraju” ? Trzeba jednak wyścibić nos poza swoje opłotki mentalne, żeby w końcu zauważyć, że tak samo wszyscy goje na świecie są zniewoleni i rolowani. Dlatego zachęcam kogoś do tłumaczenia powyższego filmu o zjawisku powstania współczesnego niewolnictwa nie tylko w Polsce !

 3. Idę ulicą a ktoś wciska mi gazetę do ręki i co widzę – Chwała bohaterom, hmm… hierojom slawa??? To po polsku czy po banderowsku? To artykuł o naszych powstańcach ale… czy zrównanymi z banderowcami? To totalna pomyłka ale tak zmienia się w podświadomości ludzkiej znajomość historii. Zresztą mamelukom to i tak wsio ryba.

 4. Podziwiam Cię Mizia za znajomość prawdziwej historii, oby nie zginęła. Jedna prawda więcej warta od tysięcy kłamstw dlatego pisz, nawet jak są tacy, którzy Cię zniechęcają. Niech Prawda nie zginie. Może popełniliśmy wiele błędów ale nie pozwólmy przeinaczać dobrych czynów w złe. Dobro nie wykonuje ślepo złych rozkazów. Noblesse oblige – bądźmy szlachetni, najlepiej wszyscy na tej Ziemi.

    1. psy warczą na każdego przebierańca – przebieraniec to n.p policjant , wojskowy , ksiadz czyl;i ktoś kto nosi zawodowo kostium a po pracy n.p stringi i biustonosz – jakiś generał ?

     wyczówają że ten w kostiumie jest nie naturalny w zachowaniu –

   1. Ciekawe czemu ten pies się boi?? aż podkulił ogon!! 🙂 Przecież kardynał z „przyjacielskości” aż uchylił jarmułkę…

    1. Uczmy się więc też od psów, co to wyczuwają „pismo nosem” i parszywych przebieranców różnej maści z obłudnym uśmieszkiem na ryju, a wewnątrz we wściekłym amoku przeciwko gojom i Naturze.

     Moja podopieczna suczka bokserka przywieziona z Polski obszczekuje listonoszy i nie daje się im przekupić keksami dla psów, łaźących jak wszy po gaciach semitów i asfalty z ich bachorami oraz dwie miejscowe lesbije i „mundurowego” w cywilu na spacerze ze swoimi biednymi psami i na które bezpośrednio napadała chcąc mnie chronić właściwie przed tymi dwunożnymi świrami.

     Moja psia ochrona poza tym jest bardzo spokojna i przyjacielska.

     Bierze mnie cholera, jak w sklepikach z „polskimi” towarami natykam się na te słynne „kremówki” w paczkach i myólę o tych, którzy je kupują z sentymentu dla „polskiego” papy – pojeba, który aktorsko oddał Polskę pod bicz syjonistycznych agentów bezprawia „władzy” nierządowo – kościelnej, którzy Polaków zmuszają ekonomicznie na banicję za chlebem .

     Już drugie pokolenie szwenda się po świecie czyszcząc kible i zapierdalając za parę groszy sentymentalnie „osładzając” sobie życie żydowskimi „kremówkami” o ile mają na nie ochotę przy kolejnym kacu.

     Może ktoś z nich rozpozna się na tym filmie wraz z rodzicami ocipiałymi z wrażenia przy kolejnym występie żydowskiego aktora z wrednym i szyderczym uśmieszkiem świętojebliwego „papy” i jego tłustych przydupasów w jarmułkach ?

     https://www.youtube.com/watch?v=XA2XZZEDAwY

     1. Tak pamiętam to akurat byłem bezrobotny, nie najgrywajcie się tak bo to było zwiedzenie doskonałe… długo szoł trwało a treści praktycznie żadnych… A po tej pielgrzymce w 1997, to zaraz była powódz… niecąc wiele mówić i sugerować to jak wziąłem radiomagnetofon na zakład to raczej kobiety chciały słuchać kiedyś tam wcześniej w w 86 czy 88… niż chłopaki, radio po przerwie zostało odebrane
      i puszczona muzyczka disco -) Obecnie na miejscu fabryczki jest kościół.

 5. DODAM MAŁO ZNANĄ INFORMACJE – WŁAŚNIE OD PONAD ROKU 3 WYBITNYCH NIEMIECKICH HISTORYKÓW PRACUJE NAD KSIĄŻKĄ

  W KTÓREJ MA ZOSTAĆ UDOWODNIONE ŻE NIEMCY JAKO NARÓD STAŁY SIĘ OFIARĄ FASZYZMY – FASZYZMU KTÓRY ZOSTAŁ W NIEMCZECH ZASZCZEPIONY I ZAIMPORTOWANY PRZEZ AUSTRIACKICH EKSTREMISTÓW

  TAK TAK FASZYZM W NIEMCZECH TO SPISEK AUSTRIACKICH FASZYSTÓW

  W OPRACOWYWANYM MATERIALE MA BYĆ WYŁOŻONE CZARNO NA BIAŁYM ŻE KIEROWNICTWO NSDAP W 90% STANOWILI AUSTRIACY A KILKU RODOWITYCH NIEMCÓW TAM UMOCOWANYCH TO BYLI ZWYKLI KRYMINALIŚCI I PATOLOGIA – CZYLI ??

  NA PRACĘ ZWIĄZANĄ Z NAPISANIEM TEGO „DZIEŁA” WYŁOŻONO 23 MILIONY EURO

  MA TO BYĆ BESTSELER PROMOWANY WSZĘDZIE KWOTA W/W STANOWI WYNAGRODZENIE DLA TWÓRCÓW ORAZ ZAPŁATĘ ZA DRUK PROMOCJĘ I REKLAMĘ

  TAK NIEMIECKI NARÓD OFIARĄ SPISKU AUSTRIACKICH FASZYSTÓW I NAZISTÓW !!

  to taka ciekawostka dla wąskiego grona

  dla tego tylko wspominam ,,,

  1. po co i komu potrzebne takie :dzieło”

   DOMYŚLCIE SIĘ SAMI …
   KTO WYŁOŻYŁPIENIADZE NA TEN PROJEKT ? AŻ BY WAM OPADŁA SZCZENA

   CZY BĘDZIE TO HIT ….. TAKIE NAGŁE ODKRYCIE … TAK BĘDZIE

   CZY MOŻE ZMIENIĆ WIEDZĘ LUDZI W NIEMCZECH ? TAK SZCZEGÓLNIE W 5 – 7 POKOLENIU

   1. TAK SIĘ WALCZY O INTERES NARODOWY – UCZCIE SIĘ

    PS.

    COŚ DODAM

    „w niedzielę 2 sierpnia ZDF, drugi program telewizji publicznej, pokaże „Miasto 44” („Warschau 44”) Jana Komasy.
    ZDF wyemituje film o 22.00 – w porze najwyższej oglądalności. Tuż po nim o 23.55 pokaże dokument o Powstaniu. Dzień wcześniej, w sobotę, mija 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

    Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-rebelia-i-trauma-polakow-niemiecka-agencja-o-powstaniu-warsz,nId,1861984#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

    „Rebelia i trauma Polaków” – niemiecka agencja o Powstaniu Warszawskim

    O TYM ŻE POLACY SĄ GŁABAMI ŚWIADCZY TYTUŁ I JEDNO SŁOWO NIE OPROTESTOWANE

    MIANOWICIE SŁOWO REBELIA OKREŚLAJĄCE POWSTANIE

    OBJAŚNIAM

    REBELIA TO SŁOWO OKREŚLA BUNT ZBROJNY PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY !!

    CZYLI NIEMCY PISZĄ O BUNCIE PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY III RZESZY W LATACH WOJNY

    W WARSZAWIE …..

    I CO WIDZIMY POD LINKIEM NIC …………. MAŁE SŁOWA WPUSZCZANE W SWIADOMOŚĆ

    MIEDZYNARODOWĄ PO KILKU LATACH ZMIENIAJĄ DRASTYCZNIE POGLĄD NA SPRAWĘ

    POZWALAJCIE NADAL NA PRZEKRĘCANIE SŁÓW W PUBLIKACJACH

    1. Człowieku !!! panie Mizia daj spokój wchodzi tu bardzo dużo ludzi , wiem bo obserwuję , i co z tego jak na serio może 3% coś rozumie , większość wchodzi tu tylko po to aby się pośmiać jak puszczają ci nerwy i bluzgasz i nic więcej nie wynoszą z tego co piszesz zapamiętują tylko słowa wulgarne i mają bekę z ciebie .

     A piszesz 100 na 100 % prawdę bez pitolenia , stawiasz teorie w oparciu o logiczny tok zdarzeń , i co z tego jak ci zaglądacze nie mają wyobraźni sięgającej do choćby następnego poranka

     1. p.s najbardziej mnie bawi kiedy wywalasz sążnisty tekst o ważnej sprawie i nagle pojawiają się jakieś cymbały które punktują cię za błędy ort.

      Bo tylko tyle potrafią wyłowić z tekstu tumany , a że nie potrafią rozumieć treści i wcale nie przez to że tekst jest z błędami tylko przez to ze są ograniczeni umysłowo .

      pozdrawiam i radzę pomyśleć o sobie a nie o tych matołach które pchają się sami na rzeź , oni tego nie pojmują i nie pojmą , szkoda czasu i nerwów

      1. Był bym zapomniał wiadomość do cymbałów od ortografii , znam się na rzeczy Mizia nie jest pismakiem dla tego robi byki on ma zdolności krasomówcze i jestem pewien że monolog potrafi wywodzić bez kartki z sensem jak n.p Fidel Castro nawet kilka godzin to bardzo rzadka przyrodzona umiejętność i należy dodać że takie osoby aby mówiły z sensem muszą mieć nieprzeciętny zasób wiedzy ogólnej .

       ciekawe ilu z was mądrali specy od ortografii potrafiło by mówić z sensem choćby 10 minut z sensem !!!

       2% populacji , to dane naukowo dowiedzione

       1. Dla tego teksty pisane przez autora tu należy czytać i odbierać jak przekaz werbalny a nie tekst pisany .

    2. A w naszym państwie…… „Ida”, „Pokłosie” i inne tego typu dzieła, no i oczywiście polskie obozy zagłady….

 6. Jak długo będziecie się sami czarować i uważać, że agenci syjonistyczni to preżydenty, ministry, itp. ?

  Wprawdzie od dzieciństwa propaganda wmawiała nam, że na gówno mówi sią papu, ale chyba nadszedł już czas dorosnąć !!!

  1. Nie no zaraz tam czarował , ale mam takie zaklęcie poniżej , które ściąga myckę niewitkę . Warto o tym pamiętać .

   1. Jerzy Albrecht – Finkelstein
   2. Amsterdamski – Saul Henrykowski
   3. Stanisław Arski – Apfelbaum
   4. Stefan Arski – Artur Salman
   5. Bronisław Baczko – Gideon
   6. Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
   8. Jan K. Bielecki – Izaak Blumenfeld
   9. Bolesław Bierut – Rotenschwanz
   10. Alef Bolkowiak – Alef Gutman
   11. Michał Boni – Jakub Bauer
   12. Jerzy Borejsza – Beniamin Goldberg
   13. Wiktor Borowicki – Aaron Berman
   14. Marek Borowski – Szymon Berman – jego wuj – Jakub Berman
   15. Stefan Bratkowski – Blumstejn
   16. Stanisław Brodzki – Bronstejn
   17. Jan Brzechwa – Jan Worobiec
   18. Ryszard Bugaj – Izaak Blumfeld
   19. Zbigniew Bujak – lewy syn rabina Małachowskiego
   20. August Chełkowski – Dawid Cnajbaum
   21. red. Kamila Chilińska – Halpern
   22. Wiesław Chrzanowski – Szymon Knopfstejn
   23. Adam Cichocki – Aaron Zigenbaum
   24. Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein
   25. Bernard Cukier – Kolski
   26. Józef Cyrankiewicz – Izaak Cymerman
   27. Marek Czekalski (prezydent Łodzi) – Wachter
   28. Tadeusz Daniszewski – Dawid Kirschbaum
   29. Ostap Dłuski – Adolf Langer
   30. Jan Dobraczyński (pisarz) – Gutmacher
   31. Ludwik Dorn – Dornbaum
   32. Andrzej Drzycimski – Abraham Engel
   33. Lech Falandysz – Aaron Fleischman
   34. Arkady Fidler – Efroim Trusker
   35. Pawel Finder – Pinkus
   36. Aleksander Ford – Liwczyc
   37. Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz
   38. Jerzy Frydberg – Izrael Frydberg
   39. Bronisław Geremek – Berele Lewartow
   40. Zofia Gomułkowa – Liwa Szoken
   41. Henryk Goryszewski – Jakub Glikman
   42. Jan Górecki – Muhlrad, dyr. gen. Min. Finansów
   43. Wiktor Górecki – Muhlrad,”komandos” z 1968
   44. Maria Górowska (sędzia) – Sad lub Berger
   45. Halina Górska – Rasa Kugelschwanz
   46. Alina Grafowska – Rasa Rotenfisch
   47. Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum
   48. Ryszard Marek Wroński – Goldberger
   49. Wiktor Grosz – Izaak Medres
   50. Jacek Groszkowski – Hersz Herszkowicz
   51. Leon Halban – Blumenstok, prof. KUL-u
   52. Aleksander Hall – Miron Hurman
   53. Marian Hemar – jan Marian Herscheles
   54. Józefa Hennelowa – Zyta Goldmond
   55. Szymon Hirszowski – Szymon Hirsz
   56. Józef Hubner – Dawid Szwarc
   57. Piotr Ikonowicz – Dawid Goldsmith
   58. Henryk Jabłoński – Apfelbaum
   59. Jerzy Jakubowski – Miszkatenblit
   60. Ludwika Jankowska – Luba Kowieńska
   61. Andrzej Jaroszewicz – Aron Samet
   62. Piotr Jasienica – Lech Benar
   63. Jerzy Jaskiernia – Aaron Aksman
   64. Mieczysław Jastrun – Agatstein
   65. Tomasz Jastrun s. Mieczysława – Agatstein
   66. Kalina Jędrusik – Makusfeld
   67. Roman Juryś – Chaim Szacht
   68. Jarosław i Lech Kaczyńscy – Kalkstein
   69. Ida Kamińska – Rachel, dyr. Teatru Żyd. w W-wie
   70. Jan Karski (kurier AK) – J. Kozielewski-?
   71. Andrzej Kern – Dawid Ginsberg
   72. Jan Kobuszewski – Weisleder
   73. adm. Piotr Kołodziejczyk – Robert Cajmer
   74. Grzegorz Kołodko – Samuel Hanerman
   75. Maria Komar (generałowa) – Riwa Zukerman
   76. Janusz Korczak – Henryk Goldszmit
   77. Janusz Korwin-Mikke – Ozjasz Goldberg
   78. Jerzy Kosiński – Josek Lewinkopf
   79. Janina Kotarbińska – Dina Steinberg, ż. prof. Kotarbińskiego
   80. Mikołaj Kozakiewicz – Jakub Kleinman
   81. Helena Kozłowska – Bela Frisch
   82. Stanisław Krajewski – Abel Kaimer
   83. Hanna Krall – Haka Rejchgold
   84. Krzysztof Król – Aaron Rosenbaum
   85. Marian Krzaklewski – Dawid Zimmerman
   86. Lucyna Krzemieniecka – Wiera Zeidenberg
   87. Edward Krzemień (dziennikarz GW) – Wolf
   88. Kunicki – Goldfinger
   89. Kazimierz Kuratowski – Kuratow
   90. Zofia Kuratowska-Jaszuńska – Goldman
   91. Jacek Kuroń – Icek Kordblum
   92. Aleksander Kwaśniewski – Izaak Stoltzman
   93. Jolanta Kwaśniewska -Konty – Kohn
   94. Stanisław Jerzy Lec – Letz de Tusch
   95. Janusz Lewandowski – Aaron Langman
   96. Olga Lipińska – Fajga Lippman
   97. Teresa Liszcz – Rasa Lankamer
   98. Jan Lityński – Jakub Leman
   99. Lubiejski – Zygielman
   100. Łozowski – Salomon Abramowicz
   101. Aleksander Łuczak – Dawid Lachman
   102. Helena Łuczywo – Chaber (ojciec), Guter (matka)
   104. Aleksander Małachowski – Jakub Goldsmith
   105. Marek Markiewicz – Samuel Moritz
   106. Tadeusz Mazowiecki – Icek Dikman
   107. Jacek Merkel – Samuel Nelken
   108. Adam Michnik – Aaron Szechter
   109. Andrzej Milczanowski – Aaron Edelman
   110. Jerzy Milewski – Dawid Machonbaum
   111. Leszek Moczulski – Robert Berman
   112. Karol Modzelewski – Samuel Mendel
   113. Zygmunt Modzelewski – Fischer
   114. Jerzy Morawski – Izaak Szloma
   115. Stanisław Nadzin – Gutman
   116. Stefan Niesiołowski – Aaron Nusselbaum
   118. Piotr Nowina-Konopka – Haim Kromer
   119. Róża Ochabowa – Grunbaum
   120. Andrzej Olechowski – Mosze Brandwein
   121. Józef Oleksy – Szymon Buchwio (Łemek)
   122. Jan Olszewski – Izaak Oksner
   123. Janusz Onyszkiewicz – Jojne Grynberg
   124. Jerzy Osiatyński – Szymon Weinbach
   125. Janina Paradowska – Rachela Busch
   126. Jan Parys – Haim Pufahl
   127. Aleksander Paszyński – Finkelstein
   128. Mirosława Pażyńska – Srula Kundelman
   129. Lesław Podkański – Izaak Freinkel
   130. Ezdra Podlaski – Rotenschwanz
   131. Kazimierz Pomian – Furman lub Rotenschwanz
   132. Radkiewiczowa, żona min. – Ruta Teitsch
   133. Helena Radlińska, prof.- Rajchman, Akad.Organ.Sł. Społ.
   134. Mieczysław Rakowski – Mojżesz Rak
   135. Jan Reguła – Josek Mützenmacher
   136. Jan Maria Rokita – Izaak Goldwicht
   138. Adolf Rudnicki (pisarz) – Schneider
   139. Jan Rulewski – Fikelman
   140. Rutkowski Botwin
   141. Hanka Sawicka – Szapiro
   142. Ryszard Setnik – Szymon Bauman
   143. Izabela Sierakowska – Rebeka Sommer
   144. Janusz Sityński – Jakub Leman
   145. Ernest Skalski – Wilker lub Nimen
   146. Skrzeszewski – Fokenman
   147. Krzysztof Skubiszewski – Szymon Schimel
   148. Władysław Sławny – Rosenberg
   149. Antoni Słonimski – Stomma
   150. Zenon Smolarek – Izaak Zimmerman
   151. Ewa Spychalska – Salome Stein
   152. Marian Starownik – Symeon Steinman
   153. Stefan Starzewski – Gustaw Szusterman
   154. Stanisław Stomma – Szaja Sommer
   155. Michał Strąk – Baruch Steinberg
   156. Julian Stryjkowski (pisarz) – Pesah Stark
   157. Jerzy Stuhr (aktor) – Josek Feingold
   158. Hanna Suchocka – Haka Silberstein
   159. Bolesław Sulik – Jakub Steinberg
   160. Kalman Sultanik – Chaim Studniberg
   161. Irena Szewińska (sportowiec) – I. Kirszenstein
   162. Stefan Szwedowicz (brat Michnika) – Szechter
   163. Roman Szydłowski – Szancer
   164. Wiesława Szymborska – Rottermund
   165. Paweł Śpiewak – Stinger
   166. Bolesław Tejkowski – Benio Tejkower
   167. Jerzy Turowicz – Jakow Turnau
   168. Stanisław Tuszewski – Salomon Hardnik
   169. Magda Umer (piosenkarka) – Humer
   (córka zbrodniarza UB)
   170. Jerzy Urban – Josek Urbach
   171. Mieczysław Wachowski – Jakub Windman
   172. Henryk Walczak – Zukerman
   173. Lech Wałęsa – Lejba Kohne
   174. Dawid Warszawski – Konstanty Gebert
   175. Adam Ważyk (poeta) – Wagman
   176. Andrzej Werblan – Aaron Werblicht
   177. Andrzej Wieczorkiewicz – Hirsz Gelpern
   178. Aleksander Wirpsza – Leszek Szaruga
   179. Dariusz Wójcik – Dawid Wisental
   180. Andrzej Wróblewski – Andrzej Ibislauer
   181. Ludmiła Wujec – Okrent
   182. Jan Wyka – Leopold Wessman
   183. Roman Zambrowski – Rubin Nusbaum
   184. Janusz Zaorski – Jakub Bauman
   185. Andrzej Zoll – Rojeschwanz, b. prezes Tryb. Konst.
   186. Janusz Ziółkowski – Izaak Zemler

   1. Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:
    1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 – data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 – data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).
    2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
    3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

 7. JAKOŚ NA NAGROBKU NIE PISZE O SPRAWCACH FASZYSTACH TYLKO WYMIENIONO NACJE ….. I ZAPEWNE CI CO GRZEBALI TE DZIECI NIE POMYLILI NIEMCÓW Z JAKIMIŚ FASZYSTAMI

  1. CO DO UDZIAŁU W TEJ MASAKRZE NIEMCÓW ROSJAN I UKRAIŃCÓW

   NIEMCY WIADOMO JAK SIĘ PO WOJNIE ODNIESIONO DO TYCH ZBRODNI – KARA NASTĄPIŁA CHOĆ NIE SATYSFAKCJONUJĄCA ALE JEDNAK

   ROSJAN Z RONA WYŁAPANYCH PRZEZ CZEROWNOARMISTÓW LIKWIDOWANO NATYCHMIAST
   NAWET GDY W CZASIE PROCESU NORYMBERSKIEGO JEDEN Z ROSYJSKICH GENERAŁÓW BYŁ NACISKANY CO STAŁO SIĘ Z ROSJANAMI Z SS …. NIE WYTRZYMAŁ I POWIEDZIAŁ … WYBILIŚMY ICH JAK WŚCIEKŁE PSY …. JA OSOBIŚCIE TYDZIEŃ TEMU SZCZAŁEM NA ICH ŚCIERWA ..

   A UKRAIŃCY ??? CÓŻ Z NIMI CI KTÓRYM UDAŁO SIĘ UKRYĆ PRZED SPRAWIEDLIWOŚCIĄ PO WOJNIE DZIŚ SĄ NARODOWYMI BOHATERAMI TAK ZWANEJ WOLNEJ UKRAINY

   KTÓRYCH WSPIERAJĄ I AKCEPTACJĄ TAK ZWANY RZĄD POLSKI TAK ZWANEJ WOLNEJ POLSKI NUMER 3 ……

   MEDALE ZASŁUGI ……. I CO CIEKAWE KOMOROWSKI TAM JEŹDZI I POKLEPUJE TYCH HIEROJÓW PO PLECACH …

   RZEŹ PRAGI , RZEŹ WOŁYŃSKA ………….

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: