DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 CZĘŚĆ 2 MATERIAŁ REPORTERSKI WYWIAD Z PIOTREM RYBAKIEM I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKIEM ANDRZEJEM KRAWCZYKIEM - MARSZ 11.11.2019 + JACEK MIĘDLAR KIM JEST TEN CZŁOWIEK ? NA PEWNO NIE JEST PATRIOTĄ ! ZAPRASZAM MATERIAŁ WŁASNY REPORTERSKI JACK CALEIB23 listopada 2019
17 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Niemcy piszą że Polska szykuje się do wojny z Rosją !! kto jak ,kto ale oni wiedzą najlepiej co Polska knuje ..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ
Dziennik „Die Welt” pisze o narastającym w Polsce strachu przed Rosją i tworzeniu przez obywateli organizacji paramilitarnych, które zamierza uzbroić i wspierać polski MON.
„Die Welt” opisuje przygotowania w Polsce do oficjalnego podjęcia działań 17 września 2015 Federacji Organizacji Proobronnych (FOP). Dziennik pisze, że jest to symboliczna data, gdyż tego dnia w 1939 roku „rozpoczęła się sowiecka okupacja Polski wschodniej”.

Bez tytułu 3
images1

Stowarzyszenie skupi siedem z istniejących już w Polsce grup paramilitarnych, które będą wspierane w obronie kraju przez polskie siły zbrojne. Działania integrujące te grupy przejął gen. Bogusław Pacek, który, jak pisze gazeta, jest doradcą polskiego MON w sprawach NATO i szkoleń ukraińskich żołnierzy.

„Die Welt” informuje, że „wojna na Ukrainie i niekiedy agresywne zachowanie przywódców Rosji odgrywają w polskich mediach większą rolę niż w Niemczech”. Jak tłumaczyniemiecki dziennik, także ze względu na doświadczenia historyczne wielu Polaków śledzi z większym niepokojem wydarzenia za wschodnią granicą i dlatego w Polsce toczy się intensywna dyskusja o bezpieczeństwie kraju. Z tego powodu – zaznacza gazeta – rząd podjął szereg działań, m.in. podwyższył wydatki na obronę i zajął się modernizacją polskich sił zbrojnych.

Ale, jak pisze „Die Welt„, polscy obywatele zastanawiają się, jak sami mogą przyczynić się do obrony kraju. Ponieważ nie ma w Polsce obowiązkowej służby wojskowej, a niewielu Polaków rozważa opcję służby zawodowej w armii, w całym kraju powstają niezależne grupy proobronne, które – jak zauważa dziennik – wzorują się na historycznych tradycjach paramilitarnego Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz organizacji paramilitarnych jak FIA, które powstały kilka lat temu. Ich członkowie uczą się „strzelać, rzucać granatami i szturmować budynki” – czytamy.

Gazeta wskazuje, że gen. Bogusław Pacek wyszedł z inicjatywą utworzenia FOP. To, jak tłumaczy w rozmowie z niemieckim dziennikiem doradca polskiego MON, „pozwoli lepiej wykorzystać potencjał tych organizacji i skoordynować ich działania z siłami zbrojnymi”. Federacja będzie liczyła, według informacji gazety, co najmniej 10 tys. członków. Od września odbędą się w szkole oficerskiej we Wrocławiu szkolenia 350 instruktorów dla grup paramilitarnych. Polski MON ma je wyposażyć w broń, amunicję i umożliwić dostęp do strzelnic.

Gen. Pacek informuje „Die Welt”, że Federacja Organizacji Proobronnych ma spełnić trzy funkcje: przyczynić się do wychowania młodzieży w patriotyzmie i gotowości do obrony kraju, w czasach pokoju wspierać akcje ratunkowe w sytuacjach niekryzysowych, jak powodzie, a w sytuacjach kryzysowych przejąć zadania pomocy ludności cywilnej oraz obronę terytorialną.

Niemiecki dziennik pisze, że takie organizacje paramilitarne jak Obrona Narodowa oceniają plany gen. Packa pozytywnie, lecz oczekują utworzenia ogólnokrajowej infrastruktury organizacji proobronnych

Krytycy tworzenia organizacji paramilitarnych uważają, że należy inwestować raczej w siły zbrojne, a nie w „żołnierzy hobbystów”. Argumentują, że w przypadku wojny formacje te „nie będą miały strategicznego znaczenia, ponieważ nie będą mogły zmierzyć się z nowoczesną armią”.

Gen. Pacek zaprzecza temu w rozmowie z „Die Welt”. W jego opinii, doświadczenia ostatnich konfliktów potwierdziły znaczenie nowocześnie wyposażonych sił zbrojnych i „determinację społeczeństwa do obrony ojczyzny”.

p.s przypominam że ćwiczenia KRAJ 2015 – JESZCZE SIĘ NIE ODBYŁY , A ZAPLANOWANE SĄ NA ROK 2015 DO REALIZACJI ………
JESZCZE KOMOR JEST W BELWEDERZE ……….
COŚ ZA ŁATWO I ZA SPOKOJNIE ZNOSZĄ PORAŻKĘ I ODDANIE WŁADZY JESIENIĄ .…. WCALE NIE PANIKUJĄ … CI NAJWAŻNIEJSI POLSZEWICY …
https://miziaforum.com/2015/03/21/15-maja-2015-wprowadzenie-wojsk-nato-sil-policyjnych-i-sl-specjalnych-na-terytorium-polski-cwiczenia-kraj-2015/

48 thoughts on “Niemcy piszą że Polska szykuje się do wojny z Rosją !! kto jak ,kto ale oni wiedzą najlepiej co Polska knuje ..

 1. Czy Niemcy pogodzili się z utratą na zawsze swoich ziem?
  Czy zadowolą się tym, że Dutkiewicz zmienił nazwę Hala Ludowa na Hala Stulecia?
  Takich czy jest poro. Sporo jest też przykładów na to jak Niemcy otrzepują się z niewygodnej historii.
  Czego potrzebują by swoim wnukom zapewnić powrót do zaniedbanych zamków na dolnym Śląsku?
  Tylko jednego, małej lokalnej wojenki, której „mądrzy po szkodzie Polacy” z wielką niecierpliwością oczekują. Gdyby tylko o oczekiwanie chodziło to byłby mały problem. Tabuny Kowali, Protasiewiczów, Kwaśniewskich, Błaszczaków, Koziejów i pozostałych, robią co mogą by nie czekać za długo.
  Wtedy jak zwykle, wysokie układające się strony usiądą przy wspólnym stole i z przykrością stwierdzą, że Polska nie potrafiła wykorzystać dziejowej szansy.

 2. Plan jest taki: wrobić Polaków w II wojnę i obozy zagłady i utrwalić taki stan przez pozbycie się świadków – Polaków – napuszczając ich na Rosję 🙂
  A może po prostu pozbyć się Polaków bo niepotrzebnie zużywają zasoby (wodę, powietrze, itd …) i zajmują w sumie fajny teren.

  1. Plan jest jeszcze lepszy byc moze.Polacy beda bulic za komunizm nie tylko przedsiebiorstwu holokaust, ale byc moze takze za zniszczone przez tzw. komune zamki von, ktorzy Polske ochrzcili.Ciekawy watek?…Przeca nie bez powodu okraglostolowa sitwa ustalila, ze ” komunizm” to zbrodniczy system.Skoro zydom sie nalezy to pewnie i von jakims tam, co poniesli straty z powodu komunizmu tez sie beda nalezec zwroty za straty..Najtragiczniejsze jest to, ze to ofiary zmusza sie, aby placily faktycznym sprawcom.A ofiary jak to ofiary zamiast zbierac kwity i sie bronic z wykorzystaniem praw to wypisuja pierdolyi sie zra miedzy soba..Platnikow ubywa.Albo wymieraja, albo emigruja.Ale sprawcy maja juz plan i sobie sprowadzaja kolorowych imigrantow, ktorzy nic nie rozumiejac beda placic..Ot cwany pic…

    1. Caly pic polega na tym, ze wszystkie narody sa ofiara gosci od illuminowania.Filmik , ktory wrzucil Knur fajnie tlumaczy.ale czy dorosle dzieci zrozumieja?..

      1. To oni rzadza ta planeta od dawna.Upadaly rozne cywilizacje.Kto nigdy nie upadl?.Kto zmienial bieg wydarzen cywilizacyjnych?.Jasne, ze sa madrzejsi i dobrze zorganizowani.Co jest najlepsza bronia warunkujaca postep?.Wiedza i umiejetnosci…Proste ..Nie?.

       1. Nie sa madrzejsi. Sa bardziej bezczelni. A kluczowym krajom gdzie władaja narzucili chomąto i kaganiec. Ten który każe kochac bliźniego i nadstawiać policzek.

       2. Nie ma, co sie spierac o detale.Bez madrosci nie byliby bezczelni.Geszefty trzeba umiec wymyslac.Coz z tego, ze uchodzimy za madrych?.Zawsze mamy pod gorke..Jest gdzies problem.Nieprawdaz?.Jak by nie patrzec i jak by nie kombinowac to wiekszosc wynalazkow w tym takze tych wrednych pochodzi od tych ” onych „.Starczy poczytac tu i tam.Wszedzie pelno jak sie zowia ” polskich zydow”.Hmmm..Trudno sie wyprzec.Fakty mowia same za siebie.Nie zawsze te fakty sa ladne.Nie zawsze moga sie podobac ,ale fakty pozostaja faktami.Walczyc z faktami, to tak jak walczyc z wiatrakami.Zeby chociaz z tego jakas energia byla.A to nic z tego.Tylko strata energii, ktora ci ” uni” tez dobrze wykorzystuja i tak nakrecaja rzeczywistosc, aby ciagle walczyc i walczyc.Oni tymczasem robia swoje interesy.I co?.Kto jest madrzejszy w koncowym etapie?.Ten , co glupio uganial sie za wiatrakami, czy ten co te energie tracona niepotrzebnie wykorzystuje?.Warto sie zastanowic.Tak swoja droga.WREDNOTY.Powinni nas ozlocic.Wszyscy ich przepedzali.Polska i Polacy byli goscinni i fige z tego mamy.Same klopoty.Powinni nam byc wdzieczni.

       3. Poczytaj sobie o takich ” madrzejszych ” Zagrypiona ,co sie dobrze czuja w towarzystwie boga i boskich biznesow z biznesmenami.O fajna fundacja.Stanislawa Leszczynskiego monarchiczna.Ciekawe, ciekawosci ta fundacja ma i robi.Nic tylko czytac.

      1. Nie wiem..Moze zrozumieja.Moze rozumieja tylko, ci ktorzy sa dorosli, ale zachowali nieskazone umysly dzieci i zadne sztuczki doroslych nie zabily w nich niewinnosci dzieci.Nie zjedli zakazanego owocu zla..

       1. Coraz większe brednie piszesz. Zaśmiecas z to forum bredniami nie w temacie. Opanuj się i przestań ćpać.

       2. vszyscy nimi jesteśmy….dużymi dziećmi i zostaniemy nimi do śmierci. „bo czym się różni dorosły od dziecka” tym ze mozemy osiągnąć wiecej w doroslej postaci? tym ze mozemy pojsc zarabiac? czy zalozyc rodzine i miec dom…otoz dorosly osobnik rozni sie od malego tym….ze jest wiekszy „czy glupi?” zycie o tym zdecyduje i podda go próbie. ALE, NIE ZAPRZECZAJAC LOGICE POD JEDNYM WZGLEDEM DZIECI BIJA DOROSŁYCH O GŁOWE NA KAZDYM KROKU…….BO NIE POTRAFIĄ KŁAMAĆ!!!! A DOROSLY POZNAŁ CO TO ZNACZY, BYĆ ZDRADZONY, OSZYKANY…I W ODWECIE ROBI TO SAMO, JAK MALE DZIECKO, NIE WIE CO MA ZROBIC. NAJCZESCIEJ SIE POPLAKAC ALBO,POPASC W ZLOSC I”POBIC KOGOS, ZABIC, ZKATOWAĆ, ZNENCAC SIE” WIEC CZYM SIE ROZNIMY OD DZIECI……?odpowiedz moze byc trudna do zrozumienia…..a ona jest taka, „DOROSLY ODPOWIADA ZA SWOJE CZYNY, DZIECKO NIEJEST ICH SWIADOME. DOROSLY PODEJMUJE CIEZKIE ALE WŁASCIWE DECYZJE A JESLI PODJĄ JĄ BŁĘDNIE, TO NAWET ODDA WLASNE ZYCIE ZEBY TO NAPRAWIC CO SPIERDOLIŁ”

       3. M.IN TEZ DOROSLI BOJA SIE PRAWDY…..DLATEGO ZE ZYJA CIAGLE W KLAMSTWIE…BOJA POKAZAC SIEBIE SAMEGO PRZED KIMS INNYM….GDY PRZECHODZĘ OBOK DZIECKA TO PATRZE NA NIE Z USMIECHEM I POMACHAM IDAC W SWOJA STRONE. CZASEM STANIE JAK WRYTE, CZASEM ODMACHA, A CZASEM SZCZERZE SIE ZASMIEJE…….A CZASEM poprostu…..schwoa sie za mamą. i mama ie usmiechnie, albo…..krzy spojży.

       4. Bardzo ladnie Babel napisales.Widzisz.Co sie stalo..Wpadla dorosla Andzia i brzydko sie zachowala.Bo jest dorosla i glupia i glupstwo napisala.W dodatku o cpaniu.Nie wiem, jak ona chce udowodnic to cpanie.Tacy wredni sa dorosli jak Andzia.Nie dosc, ze klamie to jeszcze obraza i insynuuje.Nie opowiadam bzdur, ze pan bog patrzy i jan pawel drugi na to, ze bogacz nie wejdzie do krolestwa niebieskiego.ha ha.To jest dopiero odlot..he he.Doroslego ha ha.

       5. A ktoz to zycie z doroslych tak oddaje za to, ze cos schrzanil?.To obludni dorosli zabieraja zycie dzieciom bombardujac ich wioski ,miasta.Ci dorosli z reka na biblii i z blogoslawienstwem bozym to czynia.Tat, tak ..dorosli..w dodatku z bogiem…Tacy sa dorosli..Zli…

       6. Witam Witam..Takie oto cuś znalazłem w Sieci…
        Podobno Cabal-Khazaria ma trudności w sięgnięciu po puchar rządu globalnego. Poszczególni zawodnicy szukają możliwości negocjowania warunków „amnestii”. Panika, jak w Platformie Obywatelskiej i u jej sponsorów (tak na marginesie, może zmiany prawa o niemożności sprawowania funkcji prezydenta są związane z przewidywanym chaosem… po czerwcowym bankructwie Grecji albo lipcowej wojnie rosyjsko-chazarskiej ???).

        Zastanawiam się, czy papież Franciszek w Waszyngtonie i Nowym Jorku w dniach 23-25 września br. będzie w stanie ogłosić zwycięzcę NWO…
        To tylko niecałe 4 miesiące…
        Koncówka rozgrywek coraz bardziej gorąca…
        Niestety dla kilku narodów dosłownie…

       7. Kabala zaczyna wspolpracowac.Katolickie swiatynie w nowym stylu coraz mocniej stylistycznie chyla sie ku ” new age”, co juz za wojtyly widziec mozna bylo w zdobnictwie oltarzy podczas tzw. duszpasterskich wizyt.Powoli, powoli koscioly bylych demoludow tez sie nawroca na modernizm stylu ” kabaly” po odgrzaniu i umocnieniu wiary.Blok bylych demoludow juz sie nawrocil lacznie z Rosija prawoslawna.Chinczyki tez zaczynaja umacniac panstwowa wiare i holubia buddyzm.Na razie gora w biegu po puchar na wschodniej polkuli towarzysze wierni bogu..Feudalizm zaczyna swiecic pierwsze triumfy.Zachod jeszcze tkwi w herezji swieckiej.Trudno nawet polskim misjonarzom zapedzic niewierne owieczki do krucht.No ale sluzby watykanskie coraz to nowsze akcje popieraja celem wzmocnienia wiary dw zachodniej cywilizacji.Misji chrystianizacji heretyckiego zachodu maja sluzyc coraz to w wiekszej ilosci budowane meczety, ktore maja w zalozeniach wzbudzic i poruszyc sumienia chrzescijanskie i zmusic niewierne owieczki do powrotu na lono „kosciola”.A koscily zachodnie dzieki polskiemu konkordatowi pieknieja, pieknieja..i pustkami swieca.

 3. „Narodowcy z parlamentarnej partii Jobbik, młodzieżówka ugrupowania oraz Ruch 64 Komitaty (HVIM) zorganizowali W Budapeszcie manifestację, podczas której domagali się nie wciągania Węgier oraz Węgrów z ukraińskiego Zakarpacia w wojnę toczącą się w Donbasie. Narodowcy wspomnieli też o Polakach na Ukrainie, którzy według węgierskich nacjonalistów nie mają nic wspólnego z konfliktem na wschodzie kraju.”
  http://www.usopal.pl/publicystyka/4180-wgierscy-narodowcy-ani-kropli-wgierskiej-krwi-za-ukrain-nacjonalici-broni-rownie-polakow-videofoto
  W parlamencie Węgier debatowano nad banderowskim zagrożeniem
  http://www.usopal.pl/publicystyka/4177-w-parlamencie-wgier-debatowano-nad-banderowskim-zagroeniem

    1. Dlaczego ma stac Marysia lub Maryska?.W czym masz problem.Przeciez to prawda, ze orbana finansowal soros i jego fundacja.O ci chodzi?.

     1. Chodzi mi o to – dlaczego zwykły śmiertelnik Soros czy jakiś inny, w ciągu swojego krótkiego życia miał tak olbrzymi wpływ na losy świata?

     1. Niedawno pewna średnio podrośnięta dziewczynka jadąca rowerem powiedziała mi „Dzień Dobry” i trochę mnie to zaskoczyło, bo przedstawiła się, że jest Marysia i mnie zna a ja jej nie znam. Zbaraniałem a największe zdziwienie moje wywołała ogromna pompka uczepiona do bagażnika roweru, że aż zapytałem – Po co ci taka ogromna pompka? – a ona na to, że innej nie ma tylko od traktoru a jej cały czas z tylnego koła powietrze uchodzi i co rusz musi trochę podpompować.
      Bardzo miłe spotkanie ale nie wiem ciągle skąd mnie ta Marysia zna.
      Ot, Marysia.

 4. Cześć Mizia.
  Przecież dobrze wiesz dlaczego to piszą – ci kolesia tuska i komora też nie są zadowoleni ze zmian . Robią więc wszystko , aby osłabić ruchy ludzi mogących wprowadzić szereg innowacji nie zgodnych z polityką niemiec. I to jest pewne jak w żydowskim banku. Bez powodu tego nie napisali z takim poślizgiem.

  1. 8 czerwca rozpoczną się manewry Baltops 2015, w których udział wezmą okręty wojenne z kilkunastu państw.
   W tegorocznych manewrach udział weźmie rekordowa liczba statków, aż 40. Większość okrętów przybędzie do Gdyni dzisiaj, a największe jednostki już zacumowały w polskim porcie.
   W sobotę przypłynie okręt desantowy „San Antonio”. Ta jednostka będzie największym okrętem podczas manewrów. Ponadto będzie dowodził całymi ćwiczeniami. Amerykanie przysłali już krążownik i niszczyciel.
   Manewry potrwają do 21 czerwca i zakończą się w niemieckiej Kolonii.
   mly/tvn24.pl

   1. Wizyty szwabskich statkow zle sie konczyly..dla Polski i swiata.Czyzby szykowali sie na Rosje?.Czuje w kosciach, ze zle sie bawia…Zla wiadomosc…

   2. Dużo może się wydarzyć , aż za dużo. Do sierpnia władzę dzierży komor ? A co by się stało , gdyby ćwiczenia przerodziły się w aneksję Królewca ? coś na zasadzie przejęcia krymu? Takie głupie myśli człowieka nachodzą. To by była czysta paranoja wszczynać wojnę na siłę.

    1. Ktora wojna nie byla wszczynana na sile?.Kazdej towarzyszyly.Po pierwsze propagandowe przygotowania.Po wtore prowokacje.jednych i drugich jest az nadto.Coraz bardziej sa widoczne.Wojna przyjdzie z polnocy..

    2. wystarczy podrażnić Rosję żeby tupneła na Polaków ……. i powód gotowy do podniesienia stanu gotowości obronnej państwa – stan wyjątkowy do odwołania , czyli do ………….. I WAŻNE PRZEJĘCIE PREZYDENCKIEGO STOŁKA ODROCZONE W CZASIE JAK I WYBORY JESIENNE … WYTŁUMACZENIE DLA TĘPAKÓW IDEALNE – REALNE ZAGROŻENIE BEZPIECZEŃSTWA WRÓG U BRAM – lemingi to łykną bez pierdnięcia a i bronek w ich oczach urósł by do rangi WODZA UMIŁOWANEGO BEZGRANICZNIE WSZECHWIEDZĄCEGO I TROSKLIWEGO

     1. Nie porwa sie na Rosje..Nie ma obaw.Wykrawawia Ukraine.Nawet, jesli by nie uzyli bombki A to i tak moga zrobic wojne.Kazda wojne z uzyciem ludzi zachod by przegral.Rosja ma przewage w zolnierzu i wojskach morskich i ladowychw porownaniu z zachodem. Tylko z powodu takiego, znaczy przewagi wojsk ladowych bylego ZSRR nie doszlo do konfliktu nuklearnego w epoce solidarnosci.Z tego tez powodu na zadanie zachodu jaruzel zrobil stan wojenny.W przeciwnym razie zachod, gdyby ZSSR zechcialo uzyc tradycyjnej taktyki wojennej zmuszony by byl uzyc broni jadrowej.A do tlumienia solidarnosci mieli byc uzyci niemcy z bylego nrd.Jaruzel posluchal i obylo sie bez wiekszej jatki, ktora grozila na skutek przewagi ZSRR wojna jadrowa.Teraz moze sobie szukuja armie do tradycyjnej wojny bez uzycia bombek A.Tak to wyglada na oko.Nie robia samych manewrow dla manewrow.

   3. Podobno do Szwecji można będzie przejść suchą nogą skacząc z pokładu na pokład a ryby wyskoczą na plażę.

     1. Rwie się panie Mizia, się rwie. Nie są to kominy parowca ale jednostki dowodzenia i nie kominy ale poważna elektronika, która jest schowana.
      Silne fal kołysanie może tylko prawdę ujawnić o okręcie, który może się poruszać nawet po dnie.

 5. Nic dziwnego, ze pisza.Przeciez jakies druzyny strzeleckie po lasach sie cwicza , a i kandydaci powolujacy sie na boga o strzelnicach dla Polakow mowia.Wyjdzie z tego niebawem jeszcze wieksza propagandowa zwlaszcza w niemczech chryja , o tym jak Polacy moze szykuja sie do wywolania trzeciej wojny, bo wszystko im sie nie podoba.Propaganda w goebelsowskim stylu, zywcem wzieta z dawnych kronik hitlerowskich poprzedzajacych druga wojne.A tumany przy korycie polykaja te swinstwa i pchaja narod w to bagno.Wszyscy bez wyjatku.

 6. REWELKA D.W JEST DZIWNA BO OPISUJE COŚ CO SIĘ W TEJ CHWILI ZUPEŁNIE W POLSCE NIE DZIEJE – STRACH PRZED ROSJĄ ??? ZBROJENIE CYWILI ??

  BZDURA !! A JEDNAK PRZECIĘTNY NIEMIEC MA W D…. TO CO TU U NAS SIĘ DZIEJE I NIE MA BLADEGO POJĘCIA

  ALE ALARMUJĄCY TYTUŁ D.W – Dziennik „Die Welt” pisze o narastającym w Polsce strachu przed Rosją ???

  TAKIE INFO PRZYKŁUWA UWAGĘ PRZECIĘTNEGO NIEMCA …… TYLKO PO JAKIEGO H……. KTOŚ TO ROBI ?

  1. W Niemczech jest tak wiarygodna prasa jak i w Polsce. Media są od manipulacji. Tyle tych drużyn co kot napłakał. Ale swego czasu Herr Tusk chwalił się, że w wojnie Ukraińskiej Polska została postawiona przez UE (czyt.Merkel) na pierwszej linii frontu – jak głupi Jasio.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: