NA ŻYWO 21.00 - STREAM SPRAWY TECHNICZNE ZMIANA DOSTĘPU DO BLOGA NA PŁATNY + NOWE OPCJE DLA WIDZÓW I CZYTELNIKÓW19 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

prof. Janusz Czapiński dla -Dziennik Gazeta Prawna cytat !!! ” porządek w Polsce będzie mógł być utrzymany, jeśli młodzi jak najszybciej stąd wyemigrują!”

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Przedstawiciel obecnego establishmentu – prof. Janusz Czapiński – z niesamowitą pogardą wypowiedział się o młodych Polakach, którzy dążą do zmiany obecnej władzy. W wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” stwierdził, że porządek w Polsce będzie mógł być utrzymany, jeśli młodzi jak najszybciej stąd wyemigrują! Czyżby obawiał się, że młode pokolenie zaczęło stanowić siłę napędową rewolucji, która rozmiecie układ stworzony przy okrągłym stole?

Paweł Kukiz wygrał przede wszystkim wśród młodych. Jest dla nich nadzieją na realną zmianę układu sił w polskiej polityce. Dla przedstawicieli establishmentu jest z kolei tzw. „antysystemowcem”, który może im realnie zagrozić w dalszym dzierżeniu władzy nad strukturami III RP. Nie powinny zatem nas dziwić nieprzychylne wypowiedzi przedstawicieli władzy na temat niego, czy skupionego wokół jego osoby środowiska. 

To, co jednak zrobił prof. Janusz Czapiński przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. W pogardzie dla młodych posunął się zdecydowanie za daleko. W wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, komentując wyniki I tury wyborów prezydenckich, stwierdził, że: „Rośnie fundamentalistyczny radykalizm w młodym pokoleniu Polaków. Módlmy się, by oni jak najszybciej wyemigrowali, dzięki czemu ochronimy porządek” (sic!). Jak można interpretować powyższe słowa? Czy Czapińskiemu chodzi o ochronę ustalonego w Magdalence i przy okrągłym stole „porządku”? Dlaczego tak bardzo boi się młodych, a ich poglądy określa jako „fundamentalistyczny radykalizm”? Podejrzewam, że Czapińskiego możemy śmiało traktować jako reprezentanta obecnego establishmentu, który panicznie boi się zmiany. Panicznie boi się, że Komorowski może zostać przepędzony z urzędu Prezydenta RP, a do władzy na jesieni dojdzie ugrupowanie Pawła Kukiza. Strach przed nowym powoduje u niego radykalizację poglądów. Stąd brutalne słowa o tym, aby młodzi – którzy są siłą napędową rewolucji – czym szybciej emigrowali z Polski. Aby zostawili ją w spokoju na kolejne lata. Aby władzę nad naszym krajem nadal dzierżyła ekipa, która ustawiła się przy okrągłym stole. Na to jednak zgody nie ma.

Źródło cytatu: Prof. Czapiński: Rośnie radykalizm w młodym pokoleniu Polaków. Módlmy się, by jak najszybciej wyemigrowali

coś ktoś ma z was do powiedzenia NAWET ZWRACA SIĘ O MODLITWĘ DO BOGA ABY MŁODZI POLACY JAK NAJSZYBCIEJ WYEMIGROWALI

OTO MACIE COŚ CZEGO BY NAWET WARIAT NIE POWIEDZIAŁ ……….. A TU SAM PROFESOR MÓWI

POBUDKA !!! NIE CHCECIE WIERZYĆ W TO CO PISZE WAM PAN MIZIA 5 LAT 

NO TO MACIE JUŻ WPROST POWIEDZIANE PO PROFESORSKU A JA PRZETŁUMACZĄ NA JĘZYK BEZPOŚREDNI 

PROFESOR MÓWI ” WYPIERDALAĆ TO NASZ KRAJ !!!

JEDYNY SPOSÓB NA NICH TO REWOLUCJA I TO TAKA Z WIESZANIEM TYCH BYDLAKÓW NA LATARNIACH

TO NIE PRZYPADEK MICHNIK VEL SZECHTER MÓWI TO SAMO I TEŻ PUBLICZNIE

michnik otrzymał „Nagrodę za Odważne Myślenie”. Podczas gali Konfederacji Lewiatan, na której obecny był również Bronisław Komorowski, naczelny „Wyborczej” miał rzucić:
Nie oddajmy Polski gówniarzom
http://wpolityce.pl/polityka/244201-michnik-na-gali-lewiatana-nie-oddajmy-polski-gowniarzom-tego-nie-ma-w-relacji-wyborczej

74 thoughts on “prof. Janusz Czapiński dla -Dziennik Gazeta Prawna cytat !!! ” porządek w Polsce będzie mógł być utrzymany, jeśli młodzi jak najszybciej stąd wyemigrują!”

     1. Czlowiek chory umiera.Nie ma, co robic politycznej podkladki do tego.Ze zmiany cisnienia atmosferycznego maja na to duzy wplyw na chorych to fakt.Zmiany cisnienia szczegolnie sa niebezpieczne dla chorych z problemami wiencowymi.Moze ktos sie zabawia i robi czary mary.No bo nie przez przypadek ostatni wysyp tornad w europejskich krajach.Od kiedy to tornada byly w Polsce, Niemczech , a dzisiaj we Francji..Dziwy nad dziwami..

 1. Polityka przyspieszyła, programy polityczne zakręcają, a poważni politycy jeszcze bardziej poważnieją. Dla zilustrowania tych tez spróbujmy zrekonstruować program wyborczy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Da się on streścić w siedmiu krótkich punktach. Oto on:
  1. To oczywiste że powinienem być prezydentem.
  2. Za Dudą czai się Kaczyński.
  3, Jestem za zgodą. I bezpieczeństwem. Ci, którzy nie głosują na mnie, to krzykacze.
  4. Polska nie potrzebuje zmiany. Zmiany chcą frustraci, którzy spóźnili się na rewolucję.
  5. Upps, Polska potrzebuje zmiany. Proponuję więc może JOW-y. Zmiany nie osiągniemy zmieniając prezydenta
  (patrz punkt 1).
  6. No, ale ja zawsze byłem za JOW-ami, więc to nie jest zmiana.
  7. Zmiana jest jednak konieczna, bo chcą jej wyborcy! A więc nowy program i nowe hasło dla Polski na II turę:
  „Zgoda i Bezpieczeństwo. I Zmiana”. A poza tym uważam, że za Dudą czai się Kaczyński. Niezmiennie.
  (M.F.)

 2. Żyd jest bezkarny za mordowanie swoich i goi jeśli powie przed sądem że ratował swoje życie. warto wysłuchać dr.Ewy Kurek
  Opublikowany 13.05.2015

  Przedsiębiorstwo Holokaust i masowe przekłamywanie historii – dr Ewa Kurek

  1. Pochodzenie „przymierza” nie jest znane. Nie można potwierdzić jego autentyczności. Ale jedno jest pewne – cechuje go niezwykła zgodność z aktualnymi wydarzeniami.

   1. Na pewno przymierze z wlascicielami wiedzy i technologii.Malpa technologii nie rozwinela i nie rozwinie.

  2. Paniusia glupiutka.Elity rzadzace pozwalaja ujawniac te fakty, ktore sa wygodne.Tej paniusi pozwolono odkryc, co teraz odkrywa.O AK sie mowilo , ale jej udzial w wojnie interpretowano nw zaleznosci od doktryny panstwa.Ak byla nazywana ” bandytami”.Zmienil sie system i Al i Gl nazywa sie bandytami , a AK bohaterami.Zachodnie chrzescijanstwo?..hmmm.Kto je stworzyl?.Dziecko jest swiete..HmmDlatego zachodnie chrzescijanstwo wysylalo dzieci na krucjaty.Meli melo..Troche prawdy i sciemniania.Ja nikogo przepraszac nie mam zamiaru.Nikt nie mial obowiazku umierac za nikogo.Odpowiedzialni , sa ci ktorzey robia wojny , a potem zadaja rozliczen i bicia sie w piersi i analizuja wszystkie zbrodnie z perspektywy religijnych bajan.Widac dalej wojny religijne sobie tocza i mordy wlasne przekladaja na postawy ofiar.Obrzydlistwo.Paniusia metoda metoda wazowa usypia.Narody nie sa odpowiedzialne za wojny i nie je powinno sie rozliczac.Narody sa ofiarami.Basta..klamstwom i takiemu nawijaniu o kajaniu sie narodow i spoleczenstw.

 3. NO I CO POLACY ŁADNIE NAS ZNISZCZĄ.W PAŹDZIERNIKU JESZCZE UDA SIĘ WYGRAĆ DLA KOPACZ I MOŻEMY ŻEGNAĆ SIĘ Z PAŃSTWEM ZWANYM POLSKA.PRZEJEBIĄ WSZYSTKO OD MORZA AŻ DO TATR,BĘDZIEMY NA CAŁYM ŚWIECIE NAJBARDZIEJ Z NIENAWIDZONYM NARODEM I BĘDZIEMY CHĘTNYM ATAKIEM ABY NAS NA OBCZYŹNIE MORDOWAĆ.WŁADZA O TO SIĘ POSTARAŁA ABY CI CO WYJECHALI ZA CHLEBEM MIELI RÓWNIEŻ PRZEPIERDOLONE ZAGRANICĄ.KIEDYŚ POLAK BRZMIAŁO DUMNIE DZIS SIĘ WSTYDZĄ ŻE SĄ POLAKAMI.
  TO TAK JAK W ODCINKU KIEPSKICH ZAGRANICZNIACH.JAKIŚ KOLEŚ WZIOŁ HALINKĘ ZA FRANCUSKE A ONA ZAMIAST SIĘ WKURWIĆ TO SIĘ CIESZYŁA.POLACY OBDARLI NAS Z GODNOŚCI ZBIERAMY JEDZENIE PO ŚMIETNIKACH ITP I NADAL WAM MAŁO????? KIEDY POGONIMY TĄ SITWE POOKRĄGŁOSTOŁOWĄ?

  1. To widac.Wkurzanie sie nic pomoze.Polacy sie nie wstydza.To nie oni kompromitja narody.Kto w tej sitwie byl?.Rozejrzyj sie troche.Szukaj tam, gdzie szczujnia sie znajduje.Kto najbardziej robi wszystko , aby narodowi przyszyc late ” antysemity”?.Masz oczy , to patrz.

  2. Podpowiem Ci.Radyjko maryja szczuje na zydow..Papiez franciszek ucisza i udaje glupiego i poucza, aby walczyc z ” antysemizmem”.Ale pan papiez nie ucisza radyjka maryja.Czyzby radyjko nie bylo pod jurysdykcja pana papieza?.I dlatego radyjku nie zamknie pan papiez ryja, ze sie tak wyraze.Kto najwiecej szczuje na Zydow i robi z polskiego narodu antysemitow.Mistrz lozy ten , co od michala jego nazwisko sie wywodzi po kruchtach biega i polskim uczonym profesorom opowiada o wylacznej winie ” zyda” i glupie polskie profesory biora udzial w szukaniu zyda, tak aby polski narod zyda znienawidzil i pisza rozne elaboraty o zydzie, zeby podsycac nienawisc narodu wylacznie do ” zyda”.Swiety prawie grzesio w gwiezdnych wojnach bierze udzial, ktore tocza sie na ziemi i tez szczuje w imieniu kosciola na narod polski , ktory ” antysemityzmu” maja uczyc polskie szkoly i strzelnice ( grzesiowe haselko kosciol szkola strzelnica).Co to jest za kosciol?.Chyba nie polski, bo szczuje na narod polski ustami prawie sw. grzesia.Grzesio lubi gwiezdne wojny i dobrze sluzy ” gildii handlowej”, ktora zada wielkich odszkodowan od narodu polskiego dla tej czesci narodu, ktoty wybrany zostal do holokaustu, ale nie przez Polakow i nie przez narod polski, ktory stal sie ofiara tej obrzydliwzej machinacji wybiorki do komor gazowych i wybiorki pozostalej czesci narodu do eksperymentow, do niewolniczej harowy dla rasy rzekomych panow swiata i do eksperymentow na tzw. aryjskiej czesci narodu.Anonimus od czasu do czasu sluzacy szczujni wyciaga papierki o lasach, aby jak najwiecej wzbudzic w narodzie polskim ” antysemityzmu”.

   1. Wszystko w ramach programu.Wszyscy maja znienawidziec Polske i Polakow.Nie tylko .Inne nardy europejskie cwiczy sie i biczuje w taki sam sposob.Narody, ktore zawsze byly ofiara i narzedziami ZLa.

  1. oni nie potrafią sugerovać się sobą? doradca nie jest po to zeby kierovać. niech odradca zostanie v takim razie prezydentem.

 4. Manifestacja „Nie dla wojny z Rosją”

  17-go maja, niedziela w godz. 00.00 – 20.00

  WARSZAWA, PLAC ZAMKOWY

 5. Zbigniew Kękuś w sprawie kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy

  Andrzej Duda, kandydat prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego NSZZ “Solidarność” i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Piotra Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej posiada wśród niektórych spośród krzywdzonych przez urzędników państwowych, w tym funkcjonariuszy instytucji wymiaru sprawiedliwości, prokuratorów i sędziów, zasłużenie złą opinią cwaniaka podejmującego pozorowane działania na rzecz udzielenia im pomocy.
  Poproszony o nią kieruje pismo do instytucji, która posiada uprawnienia do rozpoznania sprawy zgłaszanej mu przez osobę pokrzywdzoną, a następnie, po spotkaniu się z najmniejszym choćby, nawet bezpodstawnym, ze strony tej instytucji oporem, odmawia kontynuacji interwencji.
  Ale… pomógł. Wysłał pismo…

  Szanowni Państwo,
  Andrzej Duda, kandydat prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego NSZZ “Solidarność” i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Piotra Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej posiada wśród niektórych spośród krzywdzonych przez urzędników państwowych, w tym funkcjonariuszy instytucji wymiaru sprawiedliwości, prokuratorów i sędziów, zasłużenie złą opinią cwaniaka podejmującego pozorowane działania na rzecz udzielenia im pomocy.
  Poproszony o nią kieruje pismo do instytucji, która posiada uprawnienia do rozpoznania sprawy zgłaszanej mu przez osobę pokrzywdzoną, a następnie, po spotkaniu się z najmniejszym choćby, nawet bezpodstawnym, ze strony tej instytucji oporem, odmawia kontynuacji interwencji.
  Ale… pomógł. Wysłał pismo…
  W przypadku zgłoszonej mu przeze mnie sprawy skierował – doktor nauk prawnych – wadliwy prawnie wniosek do niewłaściwego adresata, tj. wniosek z pisma z dnia 10 czerwca 2013 r. do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o wycofanie niesłusznego aktu oskarżenia sporządzonego przeciwko mnie w dniu 12 czerwca 2006 r. przez prokuratora Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód Radosławę Ridan.
  W odpowiedzi z dnia 3 lipca 2013 r. zastępca dyrektora Departamentu Postępowania Sądowego Prokuratury Generalnej Halina Niemiec pouczyła posła Andrzeja Dudę, że:
  1. aktu oskarżenia nie można wycofać, prokurator może natomiast od niego odstąpić,
  2. decyzję prokuratora oskarżyciela może zmienić prokurator bezpośrednio przełożony, a nie prokurator generalny.
  Ścigany bezpodstawnie, a raz już nawet skazany niesłusznym, uchylonym na moją korzyść, wyrokiem, skierowałem zatem pismem z dnia 17 lipca 2013 r. prośbę do posła Andrzeja Dudy: “Prośba o wystąpienie z wnioskiem do Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód o odstąpienie przez Prokuraturę od oskarżenia wniesionego przeciwko mnie przez prokurator Radosławę Ridan aktem oskarżenia z dnia 12 czerwca 2006 r. /sygn. akt 1 Ds. 39/06/S/.”
  Skierowania takiego, zgodnego z prawem, do właściwego adresata, wniosku już mi poseł Andrzej Duda odmówił, zostawiając mnie, ojca trojga dzieci, na pastwę psychopatki, sędzi Sądu Rejonowego w Dębicy Beaty Stój.
  Wysłał już przecież jedno pismo…
  W wymiarze moralnym, poseł Andrzej Duda zaprezentował mi się – jak innym proszącym go o pomoc – jako obłudnik, hipokryta, pozer.
  W wymiarze prawnym popełnił przestępstwo z art. 231 § 1 k.k., niedopełnienia znanych mu obowiązków Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i działania na szkodę mojego interesu prywatnego.
  Poseł Andrzej Duda:
  1. niedopełnił jego obowiązków określonych w znanym mu ich źródle,
  2. umyślnie niedopełnił obowiązków
  3. wiedział, że niedopełniając obowiązków naraża mnie na poważne straty moralne i materialne.
  Poniżej przesyłam skierowane przeze mnie w związku z powyższym, pismem z dnia 8 maja 2015 r. do prokuratora apelacyjnego w Krakowie Artura Wrony: “Zawiadomienie o popełnieniu przez Andrzeja Dudę, gdy był Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w okresie od dnia 17 lipca 2013 r. do dnia złożenia mandatu Posła, w Krakowie, przestępstwa z art. 231 § 1 k.k., niedopełnienia obowiązków wynikających z ustawy z dnia 9 marca 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła, i działania na szkodę mojego interesu prywatnego.”
  Andrzej Duda wozi ze sobą małżonkę, Agatę Kornhauser-Dudę po Polsce, a ta opowiada, że się na nim przez dwadzieścia lat nie zawiodła. Andrzej Duda całuje małżonkę z wdzięczności, a zgromadzony na sali, rozentuzjazmowany PiS szaleje ze szczęścia, skandując: „Andrzej Duda, to się uda”. Oby nie… Dobrze, że przynajmniej małżonki nie zawiódł pozer w służbie publicznej Andrzej Duda, że przynajmniej jej nie zdradza.

  Mówią, że “ryba psuje się od głowy”.
  Nie bez przyczyny prezes Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybrał właśnie Andrzeja Dudę na kandydata PiS na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Sam jest przecież ortodoksyjnym przedstawicielem “szkoły” obłudy prezentowanej przez A. Dudę. Proszony przeze mnie w tej samej, co A. Duda sprawie o udzielenie mi pomocy, informował mnie w czterech w ciągu ponad roku – 2011/2012 – sporządzonych przez niego osobiście pismach, że moje sprawa jest w … jego zainteresowaniu. Moje dzieci, ofiary jak ja “piekła” zorganizowanego nam przez autorytety moralne o nieskazitelnych charakterach, z największym wśród ich gronie autorytetem moralnym i zawodowym, w istocie okrutnym Żydem ortodoksem prof. dr. hab. Andrzejem Zollem, były szczęśliwe, gdy je o pismach do mnie samego prezesa Prawo i Sprawiedliwość informowałem. Ja w materiałach publikowanych w Internecie informowałem Internautów, jak wrażliwym społecznie człowiekiem jest Jarosław Kaczyński. A ten, posiadający uprawnienia do złożenia zapytania poselskiego lub interpelacji poselskiej ostatecznie w mojej sprawie… palcem w bucie nie kiwnął. Stracił hodowca zwierząt futerkowych zainteresowanie moją sprawą.

  Teść Andrzeja Dudy napisał “Wiersz dla Agatki”. Jest o barbarzyńcach z orzełkami na czapkach:

  „Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”
  Julian Kornhauser, Wiersze dla Agatki

  Urodzony w 1946 r. Julian Kornhauser napisał wiersz “dla Agatki” na podstawie opowiadań, relacji.
  Moje dzieci wiedzą z doświadczenia, do czego zdolne są dziewczyny i chłopcy z orłami na piersiach. Pozbawione ludzkich uczuć amoralne bydło. Prokuratorzy i sędziowie demokratycznego państwa prawnego urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej, chronieni w uprawianej przez nich patologii przez między innymi prezesa Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego i jego kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
  Andrzej Duda mówi:

  „Dzisiejsza Polska to kpina, ja to zmienię.”
  Andrzej Duda, „AZ Tygodnik Polski”, 22 kwietnia 2015 r. s. 1

  „Ja dotrzymuję słowa, bo mam swoje słowo za świętość.”
  Andrzej Duda

  Wobec moich oraz innych osób proszących go o pomoc osób i otrzymujących ją w formie, jak ja, przypomnieć trzeba, że:
  „PUSTOSŁOWIE” to: «ecie-pecie, gadka szmatka, mowa-trawa, tere-fere, trele-morele»
  Słownik Języka Polskiego

  Za około miesiąc doręczę Państwu – o ile wcześniej nie zostanę umieszczony w szpitalu psychiatrycznym, w realizacji którego to wobec mnie zamiaru ferajny Andrzej Duda ma swój udział – postanowienie, które prokurator wyda w sprawie zgłoszonej przeze mnie prokuratorowi apelacyjnemu w Krakowie Arturowi Wronie.
  Nie wątpię, że będzie – wbrew faktom i dowodom – życzliwe Andrzejowi Dudzie.
  Niektórzy, jak Andrzej Duda, politycy żyją w ortodoksyjnej symbiozie z prokuratorami i sędziami, współżyją ściśle ku obopólnej korzyści.

  Z poważaniem,

  Zbigniew Kękuś

  1. Na pocieszenie

   Nie wszyscy są zadowoleni, Kukiz odpadł, Braun też a z Dudą nie wszystkim po drodze.
   Tutaj przypomniał mi się problem pewnego młodego małżeństwa niemogącego przez 6 lat doczekać się potomka. Byli załamani, chodzili do lekarzy, na pielgrzymki itd. aż w końcu ksiądz proboszcz skwitował, że wszystko to dobrze ale niech nie tracą nadziei a przede wszystkim, niech się zaniedbują i prawdziwie o to starają, to Pan Bóg wynagrodzi i niech starań nie zaniechają.
   No i starają się coraz lepiej im to wychodzi, sąsiad też chyba dołączył.
   Amen

 6. Czy wypowiedź prof. Janusza Czapińskiego to przypadkiem nie jest „mowa nienawiści”? Jak by to zostało odebrane przez niektóre środowiska gdyby zamiast „młodzi” podstawić np. geje?

 7. 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 17 sierpnia 1980 /”Solidarność”/

  Żądania strajkujących załóg reprezentowanych przez Międzyzakładowy Komitet Strajkowy były następujące:

  1.Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, wynikająca z ratyfikowanej przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej wolności związkowych.

  2.Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.

  3.Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

  4.a) przywrócić do poprzednich praw: – ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976, – studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
  b) zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
  c) znieść represje za przekonania.

  5.Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

  6.Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez: a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, ) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

  7.Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy z funduszu CRZZ.

  8.Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

  9.Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.

  10.Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki.

  11.Wprowadzić na mięso i przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

  12.Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

  13.Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.

  14.Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

  15.Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

  16.Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.

  17.Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

  18.Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

  19.Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.

  20.Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.

  21.Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

  Tak dla przypomnienia….
  poczytaj zagrypiona: stać Was młodziutkich wysunąć takie POstulaty?

 8. I do tego dążą wszelkiej maści usypiacze, uspokajacze, wyciszacze. Nic nie robić, wyjechać, wszystko be, wszystko źle i nie ma sensu. Staruchom po prostu zależy, żeby dotrwali do grobowej deski w stanie takim jak obecnie, byle emerytury były a młodzi to lepiej niech wyzdychają (no z wyjątkiem pomiotów w/w staruchów na pozycjach).

  No jak im tak zależy by zakończyli życie na zielonej wyspie to może trzeba im to jak najszybciej umożliwić. Humanitarnie tak.

  1. O jakich Ty staruchach” piszesz? tez akurat jestem w poważnym wieku i wcale nie jest powiedziane że dostanę albo doczekam do emerytury…6ty rok mnie okradają z emerytury, o głodzie i chłodzie do 2017r!!!

    1. Przeznaczyc jest na co emeryture: taca dla ksiedza, podatek dla obradujacych jak wydoic emerytow,odlozyc pare groszy na pochowek dla ksiedza i firmy pogrzebowej,datek dla fundacji zebraacej dla biednych i chorych,pare groszy dla wszelkiej masci obroncow wolnosci u cisnionych, pare groszy dla fundacji na ratowanie biednych w roznych zakatkach swiata, pare groszy dla fundacji zebrajacych o pomoc dla ofiar klesk zywiolowych..Hmmm..Skad eùmeryty ma wziac te kase.Chyba z banku i byc wciaz na debecie, bo dawac te zlotowki trzeba skads.No ale panstwo bankierzy chojni..Oni te banki zrobili dla emerytow, zeby te grosiki dawali i tu i tam.Co bedzie jak emeryci wymra?.Skonczy sie kasa beneficjetom , ktorzy korzystaja z potrtfeli emerytow.

      1. To nie sa bzdury.To jest prawda.Elsa taka dobra.Za taka fajna ,fajna chce uchodzic, a eliminuje innych z rozmowy.Tfujj…Ty wiezi miedzy ludzmi chcesz rozbijac.Wredna jestes.

   1. Czytałaś artykuł i mój komentarz ZE ZROZUMIENIEM?

    No chyba że jesteś usypiaczem uspokajaczem wyciszaczem STARUCHEM na dobrej pozycji to mogłaś się poczuć urażona, bo o takich pisałam. 🙂

    Polecam mniej zacietrzewienia na przyszłość. Niestety ostatnimi czasy widzę, że jesteś niespokojna i atakujesz ni z tego ni z owego.

    PS. I pocieszę Cię. Ja emerytury w ogóle mieć nie będę – ani lat pracy ani niczego, więc gdzieś mam to co będzie z innymi, jeśli nie umieją sobie tego wywalczyć. Ja wiem, że jak dożyję emy (i reszta mojego pokolenia które prócz kredytów nie ma nic) to będzie ostro. Zeżremy tych co pozostali. 😉 Ale ja jestem gotowa na to. Psychicznie w każdym razie. Poza tym, ja wiem gdzie jest moja kasa, ale w pojedynke z motyka na słońce nie pójdę. Wszystko w swoim czasie, albo i nie.

    1. Mozesz wyemigrowac Zagrypiona.Moja droga panstwo tak zadbali , ze juz w Gdyni wybudowali muzeum emigrantow.Masz szanse byc celebrytka…Ho ho miejsce w muzem.Zostawisz po sobie slad.Przyszle pokolenia pamiatki po Tobie beda ogladac.Fajnie tfuuu..Kasa na muzea jest, ale na godziwe zycie podobno nie ma.Ciekawe kiedy postawia muzeum Emeryta..

   1. nie tylko staruchow wykanczaja mloda znajoma chciala do okulisty to dostala numerek na pazdziernik 🙂
    ale tak naprawde to nie jest smieszne
    was polakow nie bedzie
    zydy realizuja swoj holokaust na polakach

    1. ludzie mowie wam idzcie na druga ture i wygoncie bronka z palacu bo jak nie to te zydy nas wymorduja w doslownym tego slowa znaczeniu kazdy glos jest na wage zycia i smierci oni beda probowac sfalszowac napewno wyniki ale jak bedzie duza frekwencja i dude poprze duzo ludzi to moze nie dadza rady

  2. Drodzy Państwo: sa staruchy i staruchy.Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora!I nie róbmy ze wszystkich starszych bezmyślnych kretynów.Pozdrawiam.Dag&Navajo.

   1. A kto robi? Staruch to staruch. Osoba starsza to osoba starsza. Definicje podać jesli te dwa okreslenia są nieklarowne? Czy wy czytacie tego bloga i komenty od dzisiaj?

    Przykład: Jak ktos glosowal na Komorowskiego to jest staruchem. W dodatku glupim i bezczelnym. 😊

    1. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Ty jesteś typowym „osiągnięciem” propagandy pookrągłostołowej, która bardzo skutecznie starała się i stara o to , aby każdy z nas miał wroga oprócz niechęci do rządzących. Taki bliższy zasięgiem wróg to wentyl bezpieczeństwa dla jaśnie panujących. Ty umiejscawiasz wszystkie winy za zło w Polsce w „staruchach”, których uważasz za społeczny balast i „materiał” do utylizacji…. gratuluję, ale nie Tobie tylko propagandzie.
     Tutaj masz podział głosów m.in. ze względu na wiek, nie ma podanych ilości głosów oddanych w danej grupie, ale jesteś dociekliwa więc znajdziesz, mnie się nie chce szukać. Wnioski ? Wyciągnij sama.

     http://www.polskatimes.pl/artykul/zdjecia/3856615,wybory-prezydenckie-2015-zobacz-podzial-glosow-ze-wzgledu-na-plec-wiek-i-wyksztalcenie,5324851,id,t,zid.html

     1. Mowia, ze wybory sa anonimowe.A tu prosze.Wszystko pod kontrola.Z tych danych statystycznych robi sie festiwal wyborczy dla roznych grup wiekowych.Dla rozmodlonych figury prawie swietych.Dla wyksztalconych z wielkich miast klasyka w stylu pani dudkowym.Dla niedoswiadczonej mlodziezy taki fajny luzak kukizowy takie ciasteczko cooki-z.Okragly stol tu nie ma nic do rzeczy.W wyborach chodzi o zmiane ekipy do okraglego stolika i tak jest wszedzie.
      .

      1. Marysiu, przywołałam tutaj okrągły stół, bo od tego czasu rozpoczęto intensywną pracę nad kształtowaniem postaw i osobowości tak by osiągnąć „spokojne panowanie”

       1. Moja droga.Wiem , o czym mowisz.Ja Ci napisalam, ze nie stoly sa istotne, ale system ekonomiczny.W innych regionach swiata okraglych stolow nie bylo, a jest tak samo.Potezne bogactwo i coraz wiecej biedy, wojny, glod, eksperymenty…Prosze..Ludzie, ktorzy mowia o winie okraglego stolu…ha ha.Zlej woli i klamczychy.Ludzie nie sa idiotami i widza, co sie dzieje.

       2. Ten cooki-z to przyneta dla mlodych, zeby ich odstrzelic i robic geszefty.Na prawo, na lewo i w srodku.Z bozym blogoslawienstwem.

       3. W dodatku u banderowców kukiz śpiewa. Te jowy to też gówno, zorientujcie się co się dzieje w parlamencie w Anglii. Ten kukiz to taki prodrabiany antysystemowiec. Taki paligłup bis.

       4. Dobrze prawisz Falkonidas.Ten cooki-z to taki gosc w stylu panu bogu swieczke, a diablu ogarek.Pojdzie na msze, wyslucha kazania, a potem uswiecony swiecona woda pojdzie spiewac dla mordercow.Nie on jeden.Nie bardzo rozumiem.Nie uczona dziewczyna..Ale cos mi nie gra.Jak gosc wierzacy i praktykujacy moze mowic, ze ” pacyfisci” to heretycy.Przeciez bog dal przykazanie ” Nie zabijaj”.Cus nie gra..Moze te dudy falszywe sa i zle graja.No bo jak pogodzic rozaniec z karabinami..Co na to bog?.Czy jemu sie to podoba?.

     2. Kolejna która ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Polacy to jednak niezbyt wyedukowany na ród. No są wyjątki, ale u większości dominuje czytanie po łebkach oraz pieniacze emocje.

      Nigdy nie będę szanować STARUCHÓW którzy przyczyniają się do szerzącej się biedy. Bezczelnie się Polakom śmieją w twarz i wmawiają nadstawianie drugiego policzka tudzież modlitwy zamiast realnych działań.

      A niedawno jeden STARUCH poszedł glebę gryźć. Nie płakałam po nim. Ty pewnie tak, bo to był taki miły stary dziadulek. 😉

     3. A poza tym. Przyjmując Twój tok myślenia i Twoją generalizująca retorykę. To jeśli ja jestem typowym pookragłostołowym osiągnięciem, to Ty jesteś typowym styropianem który ten okrągły stół montował. Twoje pokolenie jest za to odpowiedzialne, bo to ono ochoczo obalało komunę. I kto tu jest czyim osiągnięciem. No ale tak, chciało się zmian, komuna wam śmierdziała, że była praca i było stabilnie, no to teraz spijajta śmietankę. 😉 Polska sprzedana, a Polacy zmuszeni do emigracji. A ci co zostają i chcą jakoś WE WŁASNYM kraju ciągnąć, to się jeszcze muszą użerać z pozostałym tłumoctwem.

      1. Odpowiem Ci króciutko, żeby nie robić na blogu atmosfery straganu: potwierdziłaś tylko to co wpisałam wyżej.

       1. Zrobcie stragan.Wygarnijcie sobie wszystko i pogodzicie sie.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: