NA ŻYWO 21.00 - STREAM SPRAWY TECHNICZNE ZMIANA DOSTĘPU DO BLOGA NA PŁATNY + NOWE OPCJE DLA WIDZÓW I CZYTELNIKÓW19 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

DO CZŁONKÓW KOMISJI WYBORCZYCH I CZŁONKÓW PKW OSTRZEŻENIE O ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I NIE TYLKO !!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

OSTRZEŻENIE DLA POTENCJALNYCH PRZESTĘPCÓW

JUTRZEJSZE WYBORY SĄ POD NADZWYCZAJNĄ OBSERWACJĄ NIE OFICJALNYCH OBSERWATORÓW 

NAZWISKA CZŁONKÓW KOMISJI JAK I CZŁONKÓW PKW SĄ ZNANE 

I KAŻDA PRÓBA ZŁAMANIA PRAWA LUB JEGO UCHYBIENIA ZOSTANIE ROZLICZONA INDYWIDUALNIE IMIENNIE PERSONALNIE 

NIE TYLKO PONIŻSZYMI KONSEKWENCJAMI WYNIKAJĄCYMI Z PONIŻSZYCH PRZEPISÓW 

a Kodeks karny, Rozdział XXXI

Źródło: Kancelaria Sejmu, Internetowy System Aktów Prawnych

Przestępstwa przeciwko wyborom i referendum

Art. 248.

Kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum:

1) sporządza listę kandydujących lub głosujących, z pominięciem uprawnionych lub wpisaniem nieuprawnionych,

2) używa podstępu celem nieprawidłowego sporządzenia listy kandydujących lub głosujących, protokołów lub innych dokumentów wyborczych albo referendalnych,

3) niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne,

4) dopuszcza się nadużycia lub dopuszcza do nadużycia przy przyjmowaniu lub obliczaniu głosów,

5) odstępuje innej osobie przed zakończeniem głosowania niewykorzystaną kartę do głosowania lub pozyskuje od innej osoby w celu wykorzystania w głosowaniu niewykorzystaną kartę do głosowania,

6) dopuszcza się nadużycia w sporządzaniu list z podpisami obywateli zgłaszających kandydatów w wyborach lub inicjujących referendum, – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 249.

Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem przeszkadza:

1) odbyciu zgromadzenia poprzedzającego głosowanie,

2) swobodnemu wykonywaniu prawa do kandydowania lub głosowania,

3) głosowaniu lub obliczaniu głosów,

4) sporządzaniu protokołów lub innych dokumentów wyborczych albo referendalnych,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 250.

Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 250a.

§ 1. Kto, będąc uprawniony do głosowania, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo takiej korzyści żąda za głosowanie w określony sposób, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej osobie uprawnionej do głosowania, aby skłonić ją do głosowania w określony sposób lub za głosowanie w określony sposób.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 albo w § 3 w związku z § 1 zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

Art. 251. Kto, naruszając przepisy o tajności głosowania, wbrew woli głosującego zapoznaje się z treścią jego głosu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Prosimy – podajcie Państwo dalej. Niech każdy wie jakie konsekwencje może mieć fałszowanie wyborów i inne tego typu przestępstwa.

11 thoughts on “DO CZŁONKÓW KOMISJI WYBORCZYCH I CZŁONKÓW PKW OSTRZEŻENIE O ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I NIE TYLKO !!!

 1. Mogli wydrukowac pojedyncze kartki dla kandydata i bylby spokoj.Kartki z zdjeciem kandydata, ktore wyborca wrzucilby do urny, a komisja szybciutko przeliczyla , nie bawiac sie w glupie rachowanie krzyzykow.To takie proste.Widocznie komus zalezy, zeby byla afera z krzyzykami i kompromitacja.

 2. Obawa o uczciwość elekcji, po doświadczeniach z wyborów samorządowych, jest tak duża, że pojawiają się nietypowe rady.
  Nikt dotąd nie wyjaśnił tajemnicy ogromnej liczby nieważnych głosów oddanych w wyborach samorządowych. Popularność zdobywają więc pomysły jak uniknąć sfałszowania swojego głosu. Pomóc ma w tym własny długopis i… niewielka, jasna świeczka!
  — pisze „Fakt”.
  Gazeta przypomina, że pomysłodawcą akcji długopisowej jest prawicowy bloger Paweł „Rybitzky” Rybicki.
  Będziemy mieli pewność, że nasz głos nagle nie zniknie z karty
  — napisał na Facebooku.
  Pojawiło się wiele uzasadnień tej akcji. Choćby pogłoska o nadzwyczajnej popularności znikopisów na aukcjach internetowych, które mieliby kupować członkowie komisji wyborczych. Krzyżyk postawiony przez wyborcę na karcie do głosowania za pomocą takiego „komisyjnego” długopisu zniknąłby po kilkunastu minutach, a wtedy na czystej karcie można znowu dokonać wyboru…
  Brzmi to fantastycznie, ale – zgodnie z popularnym powiedzeniem – być może również w tym szaleństwie jest metoda. Co bowiem jeśli na jakiejś karcie pojawią się, nie wiadomo jakim sposobem, dwa krzyżyki? Ewentualna analiza tuszu, w razie podejrzenia o fałszerstwo, mogłaby wykazać, czy obydwa krzyżyki zostały postawione za pomocą tego samego pisaka.
  Strzeżonego Pan Bóg strzeże, więc zabranie na wybory własnego długopisu na pewno nie zaszkodzi. Nic więc dziwnego, że poparcie dla tej akcji zadeklarowało na Facebooku już ponad 160 tys. osób.
  Bardziej dziwaczna, aczkolwiek również nie pozbawiona logiki, wydaje się druga akcja, której organizatorzy namawiają do zabrania ze sobą do lokalu… świeczki!
  Po wosku nie pomalujesz, więc wystarczy zamazać pozostałe kwadraciki (przy nazwiskach kontrkandydatów – red.). Wtedy możemy być dopiero pewni, że nasz głos nie zostanie sfałszowany
  — radzą pomysłodawcy.
  Kompletny „odjazd”? „Fakt” przytacza opinię szefa PKW Wojciecha Hermelińskiego, który swą urzędową powagą potwierdza, iż pomazana białą (koniecznie białą!) świeczką, karta nie straci ważności.
  Internetowe akcje pokazują jak wielka jest obawa o uczciwość wyborów, co niestety nie świadczy dobrze o stanie polskiego państwa. Oby przy elekcji głowy państwa nie było powtórki z wyborów samorządowych.

 3. TO CO POWYŻEJ NAPISAŁEM POWINNO BYĆ WYDRUKOWANE NA ARK. A-4 POPRZEDZONE OPISEM O INDYWIDUALNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I NIE TYLKO KARNEJ

  I WRĘCZANE CZŁONKOM KOMISJI RANO PRZED OTWARCIEM LOKALI WYBORCZYCH …

  BARDZO BY TO DOBRZE ZADZIAŁAŁO NA JAKOSC PRACY ..

  NO ALE NIE JA MAM ORGANIZACJE W TERENIE I POPARCIE 100 000 LUB WIĘCEJ ZWOLENNKIKÓW

  KTÓRZY MOGLI BY TAKA AKCJE ZROBIĆ ..

 4. PROSZĘ ROZLINKOWAĆ WAŻNE – ABY NIE BYŁO NIEDOMÓWIEŃ I NIEJASNOSCI

  ROZLICZENIE EWĘTUALNYCH PRZESTĘPSTW I NADURZYĆ

  INDYWIDUALNE PERSONALNE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: