loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
3 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

WARSZAWA – ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU „ELYT” R.P !!

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

„Za zło wyrządzone krajowi”

Jedna z najgłośniejszych korupcyjnych afer w okresie międzywojennym była związana z Wandą Parylewiczową, siostrą legionisty i ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego. Będąc żoną jednego z najbardziej wpływowych prawników w polskim sądownictwie, prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie Franciszka Parylewicza, w zamian za płatną protekcję oferowała stanowiska w administracji publicznej, liczne koncesje i zwolnienia z podatków oraz korzystne wyroki sądów. Nie omieszkała też przywłaszczyć sobie, na podstawie sfałszowanych pokwitowań, prawie 14 tysięcy złotych ze Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet, a z kasy Stowarzyszenie Rodziny Urzędniczej ponad tysiąc złotych. We wrześniu 1937 roku jej kilkuosobowy gang, zwany przez prokuratorów „mafią z Tarnowa”, zasiadł na ławie oskarżonych, ale najwyższy wyrok jaki zapadł na procesie krakowskiego Sądu Okręgowego to 3,5 roku więzienia, zaś niektórzy zostali oczyszczeni z zarzutów. Główna oskarżona zmarła w trakcie śledztwa.

Niewielkie wyroki dotykały także inne prominentne osoby. We wrześniu 1927 roku na pięć lat więzienia skazano generała Michała Rolę-Żymierskiego za nadużycia finansowe przy dostawach dla wojska masek przeciwgazowych. Ten były oficer-legionista nie tylko naraził Skarb Państwa na straty w wysokości 150 tysięcy dolarów, ale wstrzymał dostawy gaśnic w ustawionym przetargu, pozbawiając w ten sposób budynków wojskowych ochrony przeciwpożarowej. Został też zdegradowany i wyrzucony z armii.

Ferowane przez sądy – niskie w stosunku do popełnionych przestępstw – wyroki spotykały się z ostrą krytyką mediów i oburzały społeczeństwo. Niektórzy zaś brali sprawy we własne ręce. Jak choćby sierżant Wojska Polskiego Wacław Trzmielowski, który 17 kwietnia 1926 roku w Warszawie zastrzelił byłego ministra poczty i telegrafów Huberta Linde. Tłumacząc swój czyn usprawiedliwiał go tym, że obawiał się zbyt łagodnego wymiaru kary dla (byłego już) prezesa Pocztowej Kasy Oszczędności, oskarżonego o nadużycia w swojej firmie. Wyrok w jego sprawie miał zapaść dwa dni później. „Sprawca zabójstwa oddał się sam w ręce władz bezpieczeństwa i oddał broń ze słowami: „Zabiłem Lindego za zło, wyrządzone krajowi” – informowały 22 kwietnia 1926 roku na swoich nagłówkach ówczesne gazety.
Artur Krasicki dla Wirtualnej Polski
źródło: -LINK-

TAK ZAŁATWIA SIĘ SPRAWY I TAK POWINNY BYĆ ZAŁATWIONE WSZYSTKIE AFERY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I RESZTY ZŁODZIEJI POOKRĄGŁOSTOŁOWYCH ..WSZYSTKICH OPCJI POLITYCZNYCH 

DLA CZEGO DLA TEGO ŻE TO NARÓD JEST SUWERENEM A NIE JACYŚ MIANOWANI PRZEZ KRYMINALISTÓW URZĘDNICY  WYMIARU „SPRAWIEDLIWOŚCI”

====================

SIERŻANT WOJSKA POLSKIEGO WACŁAW TRZMIELOWSKI POWINIEN BYĆ WYMIENIANY W JEDNYM SZEREGU Z BOHATERAMI NARODOWYMI !!

10 thoughts on “WARSZAWA – ULICZNA EGZEKUCJA AFERZYSTY !! SIERŻANT W.P Wacław Trzmielowski ZASTRZELIŁ ZŁODZIEJA Z KRĘGU „ELYT” R.P !!

 1. A nie mowilam i to nie raz, ze mamy taka Polske jak w epoce pilsudsko-dmowskiej stawianej za wzor szczegolnie otepialej i otumanianej przez politycznych klamcow mlodziezy i nie tylko.Tak sie dzieje na calym swiecie.Tzw. elity sa poza prawem.Malo tego skazywani prawomocnymi wyrokami pozostaja w partiach i pelnia wysokie stanowiska panstwowe.Przykladow dosyc jest na codzien.Media informuja na biezaco.

 2. zawsze mam ubaw gdy przywołuję jakieś historyczne zdarzenie w Polsce i stawiam je jako przykład posunieć w jakiejś sprawie KTÓRE TO ROZWIĄZANIA W POLSCE BYWAŁY W UŻYCIU

  TAK JAK DZIŚ W/W OPIS A KIEDYŚ – TYTUŁ ” KOMISJA MAJĄTKOWA – WIESZANIE BISKUPÓW ZDRAJCÓW ” – tak bo okradanie własnego kraju w sposób zorganizowany i na wielką skalę to ZDRADA

  ZAWSZE POD TAKIM I ARTAMI JEST „O” KOMENTAŻY Z OBAWY ABY WAS NIE POSĄDZONO O PODRZEGANIE I TP – NIC Z TEGO TO SĄ PRZYKŁADY HISTORYCZNE I MOŻNA JE ALBO POPIERAĆ JAKO SŁUASZNA ALBO NIE – TO JUŻ HISTORIA

  INNA SPRAWA ŻE POLACY NIE WYCIĄGAJĄ WNIOSKÓW Z WŁASNYCH LEKCJI – PORAŻEK

  ALE I SUKCESÓW – N.P – KTO WIE O TYM ZE POLSKA BYŁA ABSOLUTNUM LIDEREM W ROZWOJU KRAJU POD WZGLĘDEM GOSPODARCZYM , I DEMOGRAFICZNYM !!

  TAK TRWAŁO TO LAT 15 I CIUT DŁUŻEJ

  ABSOLUTNY MISTRZ ŚWIATA – WSZYSTKIE KRAJE ŚWIATA CMOKAŁY Z ZACHWYTU I ZAZDROŚCI !!

  PRZYKŁAD PRAWDZIWY W TE 15 LAT PRZYROST DEMOGRAFICZNY POLAKÓW !! WYNIUSŁ 100 % + 5 % – PO DZISUIEJSZEMU BYŁO BY TO 105% !!!!!!!!!!!!!

  W 15 LAT !!!!!!!!!!!! – OCZYWIŚCIE ŻE TAKI PRZYROST DEMOGRAFICZNY – REKORD ŚWIATOWY DO DZIŚ NIE POBITY – BYŁO TO ZWIĄZANE Z BUMEM GOSPODARCZYM I NAPŁYWEM PIENIEDZY WŁAŚNIE POD STRZECHY – A NIE TYLKO DO KABZY WŁAŚCICIELI !!!!!!!!!!

  NIE NAPISZĘ SAMI SOBIE POSZUKAJCIE KIEDY TO BYŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. OCZYWIŚCIE WSZYSTKO ZOSTAŁO ZAPRZEPASZCZONE I ZWYCZAJNIE PRZEPIERDOLONE PRZEZ KILKU DURNYCH KUTASÓW NIE MAJACYCH POJĘCIA O NICZYM POZA JAK ZAPEŁNIĆ SOBIE SAKIEWKĘ ………..

   CZYLI ……….. JAK ZWYKLE W POLSCE 🙂

   1. A CHA A TWÓRCA TEGO CÓDU GOSPODARCZEGO – OCZYWIŚCIE MUSIAŁ SPIERDALAĆ ZA GRANICĘ I TAM RZYWOTA DOKONAĆ

    ALE TO TEŻ WIECIE Z AUTOPSJI , CO NIE , NAWET JA JESTEM PRZYKŁADEM ŻE ….. TU NIE DACIE ŻYĆ .. MUSZĘ GDZIE INDZIEJ

    🙂

    1. CZY JA SIĘ ZNOWU CZEPIAM SZANOWNEGO NARODU ? TAK JA SIE PRZYPIERDALAM BO NA DZIŚ MAM 1000 JEŚLI NIE WIECEJ POWODÓW … NIE DO SS…. POLITYKÓW ALE DO WAS ZWYKŁYCHPOLAKÓW ,,,, ZA CO ? A TO WY DOPIERO MUSICIE ZROZUMIEĆ SAMI …

     1. P.S TAM PO DRUGIEJ STRONIE MONITORA W KTÓRY PATRZE CO DNIA SIEDZI ŚREDNO – 8-10 TYSIECY POLAKÓW ….. I CO NIEMA W SRÓD WAS LUDZI WYKSZTAŁCONYCH , MAJACYCH COŚ DO POWIEDZENIA

      NIE WSTYD WAM ŻE CO DNIA OPIERDALA WAS JAKIŚ GRAFOMAN KTÓRY NIE POTRAFI NAWET PISAĆ POPRAWNIE ORTOGRAFICZNIE ????

      tak o sobie piszę …..

      WSTYD POLACY WSTYD !!!!

      1. Masz rację, jest to wkurwiające.
       To tak, jakby grał na skrzypcach i fałszował cały czas.
       Sama siekiera do rąk wpada.

  2. „Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki książę herbu Druck (urodzony w dniu 4 stycznia 1778 r. w Pohoście na Polesiu, zmarł w dniu 10 maja 1846 r. w Sankt Petersburgu),
   Będąc w latach 1821-1830 Ministrem Skarbu Królestwa Polskiego był autorem oraz realizatorem programu skutecznej naprawy finansów publicznych. Wprowadził politykę oszczędnościową, egzekwował bezwzględnie zaległości podatkowe, nałożył podatek pośredni na niektóre artykuły pierwszej potrzeby, rozbudował monopol państwowy na sól i wyroby tytoniowe, a także wspierał program poszukiwań soli. W ten sposób zlikwidował deficyt budżetowy oraz zapewnił budżetowi nadwyżkę, która mogła być przeznaczana na inwestycje. Zapewnił także Polsce zewnętrzne rynki zbytu i zabezpieczył ją przed obcą konkurencją. Był inicjatorem założenia Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego w 1825 r. i Banku Polskiego w 1828 r. Jego dziełem była wstępna industrializacja ziem Królestwa, rozwój starych gałęzi przemysłu jak hutnictwo w Zagłębiu Staropolskim oraz nowych jak górnictwo w Zagłębiu Dąbrowskim czy włókiennictwo w Łodzi. Dzięki swoim wpływom w Sankt Petersburgu i argumentacji politycznej doprowadził do zniesienia bariery celnej między Rosją i Polską, co zapewniło wyrobom polskim nieograniczoną niemal możliwość zbytu na terenie Rosji i tranzyt przez Rosję dalej na wschód. Chroniąc kraj od konkurencji wyrobów pochodzących z krajów niemieckich, wprowadził protekcyjne cła przywozowe na granicy z Prusami. Zbudował Kanał Augustowski umożliwiający transport rzeczny z obszaru Królestwa na Bałtyk bez potrzeby przekraczania granicy pruskiej, a także nowoczesne drogi – główne trakty Królestwa Polskiego. Umiał porwać swoim poświęceniem i dać przykład pracy dla „dobra służby” i stworzyć cały zastęp kompetentnych o dodanych urzędników. Działania Ksawerego Lubeckiego miały przejrzyste przesłanie – była nim „praca dla kraju”.

   1. w ten oto sposob umacnial kapitalizm..robil to samo, co obecnie rzadzacy ..praca dla kraju ..hmm..i dla siebie tez..kapitalizm byl bardziej wydolny niz feudalizm ..i to wszystko..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: