NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Kto by chciał umierać za ten kraj? Wystarczająco, przerażająco jest tu żyć…..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

W oczekiwaniu na Rosyjska reakcje na bezczelna zmianę frontu w ustaleniach prokuratury ..

WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO ŻE WOJENNI PROWOKATORZY DOPNĄ SWEGO CHOĆBY Z POMINIĘCIEM LOGIKI WŁASNYCH DOTYCHCZASOWYCH TWIERDZEŃ NA TEMAT SMOLEŃSKA …

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Nasze władze szykują się na wojnę. Odnoszę jednak wrażenie, że wszystko to podszyte jest wyborczym kalkulatorem. Straszenie wojną zawsze robi wrażenie.

Naczelny wojenny propagandzista, występujący za każdym razem, kiedy należy podnieść oglądalność, Romuald Szeremietiew co rusz podnosi kwestię nadchodzącego konfliktu z Rosją. Nagłówki z gazet nie pozostawiają wątpliwości- „Rosja musi zaatakować Polskę”, „Rosja zaatakuje NATO”. Co więcej, były wiceminister w swych fantazyjnych planach stwierdził nawet, że Rosja „może zrzucić bombę atomową na Warszawę”. Doprawdy, dużo trzeba w Polsce powiedzieć, aby wymazać swoje rosyjskie pochodzenie.

Prężenie muskułów zawsze w Polsce było modne. Obecne elity przypominają te sprzed wojny. Ówczesna II RP miała mocarstwowe aspiracje. Chciała być hegemonem w tej części Europy. Hasło propagandowe z tego okresu brzmi dziś dość groteskowo- „Nie oddamy nawet guzika od płaszcza”- przechwalał się Wódz Naczelny, Marszałek Edward Śmigły-Rydz. Gdy doszło do godziny próby, jak na prawdziwego Polaka przystało, po prostu spieprzył za granicę. Nie, nie do Brukseli, do Rumunii.

Ministrowie Siemoniak, Schetyna czy Prezydent Bronisław Komorowski w swoich wypowiedziach podkreślają potrzebę włączenia się w konflikt na Ukrainie. Retorykę wojenną daje się wyczuć na kilometr. Nikt na zachodzie nie myśli nawet o wysyłaniu Ukrainie nawet procy, my strzelamy z najcięższych armat głupoty. Z kolei Zbigniew Bujak, gorliwy ochotnik, który chce wesprzeć bratnią Ukrainę, jak na razie w kamasze nie poszedł. Nie wątpię jednak, że swoją głupota skutecznie zaraził potężną w naszym kraju armię rusofobów.

Ewa Kopacz podpisała rozporządzenie, które pozwala wezwać niemal każdą osobę do odbycia obowiązkowych ćwiczeń wojskowych. Do tej pory, powołani mogli zostać jedynie ci, którzy mają za sobą służbę czynną. Jak na razie kilka milionów Polaków „na ochotnika” wyjechało z kraju. Do tej pory ok. 1000 osób „na ochotnika” chce bronić kraju. Czemu się tu dziwić? Taką Polskę zbudowała polska elita. Kto by chciał umierać za ten kraj? Wystarczająco, przerażająco jest tu żyć.

17 thoughts on “Kto by chciał umierać za ten kraj? Wystarczająco, przerażająco jest tu żyć…..

 1. Nie ma sprzeczności między walką, także zbrojną, o podmiotowe traktowanie Polski a racjonalnością…. lecz PO-lakom wmawia się co innego…., że narodowe aspiracje są złe, suwerenność nam nie potrzebna, bo wszystkie osiągnięcia przychodzą z zewnątrz (z unii, usa itp.). Te oszustwa propagandowe mają Polaków demoralizować i przyzwyczajać do indywidualnych scenariuszy przystosowawczych. Wmawia się ludziom, że wszystkie dobrodziejstwa otrzymujemy z Zachodu, że bogactwo i pieniądze płyną z Brukseli, a nie są efektem ciężkiej pracy. Wcześniej, za PRL-u mówiło się o demokratyzacji i awansie społecznym, które miały przyjść do nas ze Wschodu. Jedno i drugie jest kłamstwem. Zakłamuje się też wielkie osiągnięcia II RP, dokonane w niebywale trudnej sytuacji politycznej izolacji. Ale to II RP potrafiła wychować pokolenie „Zośki” i innych bohaterów, to my nieśliśmy postęp w Europie, to Polki otrzymały prawa wyborcze na długo przed Francuzkami czy Szwajcarkami.
  W czasie zaborów, w komunie, i częściowo teraz w tzw. transformacji, ludzie się w Polsce nauczyli, że muszą liczyć tylko na siebie, bo państwo jest obce, opresyjne, trzeba raczej kombinować, dostosowywać się do warunków, w których się funkcjonuje.
  Ten trudny, wymuszony indywidualizm, wykształcił naszą wielką zaletę, jaką jest niebywała zdolność przystosowawcza Polaków.
  Tylko jak długo jeszcze naród to wytrzyma…?

  1. A ZDJĘTA NA ZASADZIE WZAJEMNOSCI – WPISAŁEM TAM NA FORUM U NICH KILKA KOMENTÓW – WCIEŁO JAK NA INTERII
   JAK CENZURA TO JA NIE BEDĘ REKLAMOWAŁ KOLEJNEGO KÓŁKA WZAJEMNEJ ADORACJI …… niech sami sie tam kiszą 🙂

   1. Partia Zmiana ma ciekawego skarbnika. Daję link do wywiadu z Ludmiłą Dobrzyniecką, która m. in. twierdzi, że „Stalin był dobrym przywódcą, w Korei Płn. jest lepiej niż w Polsce, a łagry pojawią się, kiedy dojdziemy do władzy”
    http://niezlomni.com/?p=23454

    1. O matko swinto…z takim skarbnikiem..A nie mowilam, czym pachnie ta Zmiana?..Do tego jeszcze ten ikonowicz..

   2. Cenzurę wszyscy mają sprawną, ja dostałam bana od WP. Po 5 dniach zdjęli, mogę wejść na portal ale napisać nic nie mogę.

    1. Od dawna jest cenzura na takich portalach..Co najwyzej ze dwa komenty puszcza, a potem blokuja i dozywotni ban..Ludzie mysla, ze tak se mozna popisac komenty..Nie oszukujmy sie..W wiekszosci komentarze pisza zawodowcy, a nie czytelnicy.Nie tylko na polskich tak jest.Dawno juz se sprawdzilam, jak z tym komentowaniem jest na roznych portalach.Nie wszyscy tacy sa..U Mizi mozna se popisac..

     1. Nie napisałam nic bardzo zdrożnego, chodziło o zwolenników Bredzisława, żeby mieli się na baczności bo jak ów na spotkaniach zacznie obawiać się obrzucenia jajkami to mogą mieć przymusową kastrację. I tyle. A wchodzę i tak bo przez proxy.

      1. Dotarła do nas informacja, że został pan pozwany przez Bronisława Komorowskiego w trybie wyborczym w związku z pańskim pytaniem zadanym w programie Moniki Olejnik. Czy to prawda?
       CZYTAJ TAKŻE: Hofman pyta Nałęcza: „Czy członek władz SKOK Wołomin jest członkiem honorowym komitetu Komorowskiego?” Doradca prezydenta tylko się jąka, a Pałac dzwoni do Olejnik…
       Adam Hofman, poseł niezrzeszony, były rzecznik PiS: Tak, to prawda.
       Przypomnijmy zatem, o co chodzi.
       Dostałem informacje, z otoczenia Bronisława Komorowskiego, od bliskiego współpracownika, który chce pozostać anonimowy, że członek władz SKOK Wołomin, pan Andrzej Kleszczewski jest członkiem honorowym komitetu Bronisława Komorowskiego. Nie upubliczniłem tej informacji, i niestety nie mogłem jej zweryfikować u źródła, bo lista członków komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego jest niedostępna. Nie ma jej ani na stronie Pałacu Prezydenckiego, ani na stronie kandydata Komorowskiego. Zapytałem o to w TVN24 Tomasza Nałęcza, który też nie wiedział, ale miał sprawdzić. Nie musiałem długo czekać. Monika Olejnik dostała telefon bezpośrednio z Pałacu Prezydenckiego z twierdzeniem, że ten pan nie jest na liście komitetu honorowego. W trakcie trwania programu. Uznałem, że sprawa została wyjaśniona.
       Pałac Prezydencki zaprzeczył, pan tematu nie podniósł kolejny raz, ale mimo to sztab Komorowskiego pozwał pana. Trochę kuriozalny ruch.

       1. Tak jest, maksyma z czasów panowania Bolka ciągle aktualna „kto nie z Mieciem… tego zmieciem”

      2. Wedle Twojej oceny nie bylo nic zdroznego..W ocenie cenzora tak.Naruszylas linie programowa i komentarz stal sie niepozadany.Czytam liczne komentarze pod roznymi tekstami takze zachodnimi.Widac, ze pisane sa zgodnie z okreslona linia pisma lub witryny internetowej , ktore prowadza takie otwarte z nazwy fora.Dominuja wylacznie komentarze za i przeciw..Zupelnie nie ma trzeciej kategorii, ktore wytknelyby przeklamania, ktore znajduja sie w ocenach tych za i przeciw..Czego to dowodzi?.Tego, ze nie chodzi o szerokie spektrum opinii, lecz wylacznie ideologiczna walka i urabianie sposobu myslenia odbiorcow.Zatem socjotechnika w sluzbie manipulacji.To samo obserwuje sie na roznych forach, stronach, blogach w wersji rodzimej.Na szczescie potrafie filtrowac zawartosc roznych stron, forow..

 2. Retoryka wojenna rzeczywiscie jest straszakiem takze dobrym podczas wyborow..Ale realnej wojny nie mozna wykluczyc tez, biorac pod uwage agresywna polityke usa i izraela.Rosja sobie nie pozwoli podskoczyc.Poza tym ci tzw. demokraci beda musieli cos zrobic z ” terrorystami” z panstwa islamskiego , ktore miesza im szyki w Afryce..Na razie robia pieniadze na sprzedazy broni obydwu stronom..Ale jak dlugo taki stan sie utrzyma?..Wojny domowe im sluza,ale komus moga sie znudzic ..Zreszta wszystkie najwazniejsze stanowiska decyzyjne sa obsadzone ludzimi z jednej paczki..Kto odstaje od paczki, ten terrorysta i zagrozenie dla swiata, wiec jak zdecyduja decedenci, tak bedzie..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: