NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Policjant Kamil Całek odchodzi ze służby – Nie będę wypisywał mandatów powstańcom warszawskim !!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

BRAWO !!! BRAWO!!!

Policjant Kamil Całek odchodzi ze służby na znak protestu

 http://fakty.interia.pl/polska/news-policjant-kamil-calek-odchodzi-ze-sluzby-na-znak-protestu,nId,1706214

Podoficer Komendy Stołecznej Policji Kamil Całek odchodzi z policji na znak protestu. Do takiej decyzji skłoniły go m.in. ostatnie wydarzenia w Legionowie, Sosnowcu, gdzie zmarły dwie osoby, wobec których interweniowała policja.

Podoficer Komendy Stolecznej Policji Kamil Całek /Krystian Maj /Agencja FORUM
Podoficer Komendy Stolecznej Policji Kamil Całek

Sierżant Całek służył w policji od ponad 3 lat, najpierw we Wrocławiu, a potem w Warszawie.

Wczoraj opublikował w internecie film, w którym mówi, że ma dość nabijania statystyk.

– Nie będę wypisywał mandatów powstańcom warszawskim. Ci ludzie zasłużyli sobie na szacunek – mówi na nagraniu.

– Mamy zakaz pouczania, mamy tylko mandatować. Myślałem, że to ja jestem policjantem, to ja decyduję, bo jestem na miejscu i wiem, czy pana należy pouczyć, czy pani przeszła na migającym świetle, bo ma 93 lata, ledwo chodzi i przeżyła powstanie warszawskie – wyjaśnia.

Dzisiaj Całek spotkał się z dziennikarzami przed gmachem Komendy Stołecznej Policji na krótkiej konferencji prasowej.

– Poświęcam się dla koleżanek i kolegów, którzy muszą kreować sztuczne, niepotrzebne pseudowyniki – oznajmił, zapowiadając złożenie raportu o odejściu ze służby.

– Jestem twarzą tego pęknięcia, tej rewolucji – oświadczył.

Skarżył się, że polscy policjanci są „pod stałą presją przełożonych, jeśli chodzi o wyniki”. – Potrzebne są głębokie, systemowe zmiany w tej instytucji (…) Zmuszony jestem wystąpić ze służby w policji, aby nie być społecznie napiętnowanym oraz utożsamianym ze skompromitowaną instytucją, która w oczach zwykłych obywateli wzbudza, niestety, powszechną pogardę – stwierdził.

– Proszę o zwolnienie mnie ze służby w policji. Prośbę swą motywuję faktem braku możliwości dalszego kontynuowania służby jako podoficer w policji, ze względu na silne przeświadczenie o tym, że instytucja państwowa jaką jest policja na dzień dzisiejszy nie wypełnia roli do jakiej została powołana – mówił Kamil Całek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że policja wszczęła już postępowanie dyscyplinarne wobec sierż. Kamila Całka.

=====================================

APEL DO CZYTELNIKÓW MACIE BLOGI , KONTA NA F.B 

ZAKŁADAJCIE LISTY POPARCIA I WSPARCIA TEGO CZŁOWIEKA !!

LINKUJCIE TEN WPIS WSZĘDZIE !!!!

BO WARTO , I WAŻNE BO GO ZGNOJĄ JAK TYLKO ZNIKNIE NAM  Z OCZU 

37 thoughts on “Policjant Kamil Całek odchodzi ze służby – Nie będę wypisywał mandatów powstańcom warszawskim !!!

 1. Czy Wy myślicie,że taka patologia jest tylko w policji?????Taka patologia jest na wszystkich szczeblach władzy samorządowej od gminy do województwa,we wszystkich państwowych instytucjach, we wszystkich jednostkach ,którymi kierują samorządy(szkoły,służba zdrowie itp).Patologia,sitwy,kumoterstwo,nepotyzm od góry do dołu!!!!! Pracuję w szkole ,więc znam ten mechanizm od podszewki : zastraszanie,zwolnienia,zatrudnianie po znajomości,nie wolno ci się odezwać ,bo stracisz pracę.Polskę może uzdrowić tylko coś na kształt Rewolucji Francuskiej,gilotyny i szubienice.Nic innego nie pomoże!!!!

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/policjant-odchodzi-ze-sluzby-w-akcie-protestu-to-s,0,1522502,159342584,czytaj.html

   1. i tak będzie z tą osobą „vyszedł z tłumu, ofiarovał nam pravde, a reszta tłumu vymiesza go z błotem”

    1. historia się povtarza, czy zapobiegniemy temu? Bo „BOIMY SIĘ”? Czego! PRADY!? czy „że coś stracicie”

     1. BĘDZIE CO MA BYĆ MNIEJSZOŚĆ – WŁASNIE ELITA !!! MYŚLACA NIEDA SIĘ ZARŻNĄĆ – STRASZNE CO POWIEM , NARZEŹ PÓJDĄ CZÓBKI I OSOBY UŁOMNE NIE POSIADAJĄCE INSTYNKTU SAMOZACHOWAWCZEGO- ODSIEW ZGNIŁYCH JABŁEK – JAK WIOSENNA PRZYCINKA W SADZIE ZDEGENEROWANE ODROŚLE PRZEWAŻNIE MŁODE IDĄ POD PIŁĘ ABY PIEŃ MÓGŁ ZDROWO FUNKCJONOWAĆ ..

      1. pravda nie przychodzi sama i najciężej o nią valczyć… może się mylę? gdy dziecko vpadnie v tarapaty, gdy sami będziecie v potrzebie, gdy vasz przyjaciel ma problem nie do przebrnięcia, gdy ktoś ma spięcia v rodzinie lub gdzie kolviek na tej planecie…najlepszym a zarazem najgorszym lekarstvem jest pravda.

       1. mylę się?…. ” czy poprostu zachoujecie się jak reszta, obojętnie, lub kłamlivie gdy vedług vas ma to nie dotyczyć”

 2. nie viem czy mógłbym nazwać to cudem…..miliony „zaślepionych v tym jeden został osvobodzony” bo nie ktoś tak poviedział, tylko on tak chciał. miź dobrze by było jak piszesz… należy go poprzeć. chodź mógłby nie robić tego dla jak to móvią, „marginesu”, ale navet ten „margines” będzie viedział że to było vłaścive i bez słova tego nie zostavi. Bo tu v „polsce” sprzecivianie się provadzi do sprovadzania jak to móvią gromu na siebie za vłaścivą postavę, i tym bardziej podejść do tego vłaścivie bo vedług mnie dokonało się, a czy nie na darmo, to povinniśmy zrobić ku tej osobie krok i vyciągnąć rękę, i stać się dla tej osoby „piorunochronem”

  1. miz a po za tym osoby „które negatyvnie określają tego człovieka” sami żyją v strachu, i żal im stracić to co mają….a „ten człoviek, chciaż zarabiał dobre gabaryty poviedział „PIER&#LE… ZA TAKIE COŚ? nie dziękuję”

   1. jeden….nie boi się PRAVDY! i chociaż może „stracić życie” to nie boi się o niej poviedzieć.

 3. kOmentarze pierwsze z brzegu z pod informacji o oświadczeniu tego policjanta

  DOBRE DAWNO JUŻ TAK SENSOWNIE NA FORUM NIE DYSKUTOWANO I TAK JEDNOMYŚLNIE – III R.P JEST TRUPEM W STANIE ROZKŁADU..

  SzB : Ten chłopak ma rację, jest to chyba najbardziej zdegenerowana służba mundurowa w tym kraju a [przykładów mógłbym tu wypisać na dwie kartki A4. I nie zmienią tego żadne oświadczenia aspirantów Mrozków. W żadnym zachodnim kraju nie ma tak absurdalnej procedury jak legitymowanie ludzi po nocach. W Warszawie w której żyję, niemal każdy młody człowiek idący nocą po pustej ulicy jest potencjalnym cytuję: sprawcą wykroczeń lub przestępstw w stosunku do których policjanci podejmują interwencję „. No jasne, to nie żadne „nękanie młodych ludzi”. Z góry wiadomo – idzie po nocy = bandyta. Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pisać takie bzdury. Mam tylko nadzieję, że kiedyś do władzy dojdą tacy właśnie młodzi policjanci z trzeźwym spojrzeniem i misją zgodną z wyświechtanym póki co sloganem. Na razie rządzą metody rodem z PRL-u kreowane przez tych co to „mierni ale wierni” doczekali się awansów. Inna sprawa, że na pewno naciskają na nich struktury władzy, które widzą w tej służbie dodatkowe źródło dochodów z mandatów, radarów i wypisywania wniosków do sądów. zwiń
  dzisiaj 16:39 | ocena: 88% | odpowiedzi: 10 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~peter : Szacunek dla gościa !! Widać , że chłopak jest ideowcem a dla takich nie ma tu miejsca.To co opisał to zwykłe truizmy oczywiście.Od siebie jako były funkcjonariusz dodam , że jest znacznie gorzej.Nie chce wypisywać tu wszystkich patologii ale jedną z nich jest carskie podejście do szeregowego funkcjonariusza.Dziś wykształcenie i doświadczenie mają podobne i patrol który np .złapie poszukiwanego przez Interpol dostaje np.50 zł nagrody a komendant Wojewódzki w związku z tą sprawą 25 000 tyś.Ponadto wysokie bezrobocie w Polsce powoduje protekcję i chore układy w Policji.Brak kompetencji kadry kierowniczej , która z teorii jest może dobra ale praktykę ma żadną.Zresztą w Polsce wszystko jest chyba patologią większa niż w starym systemie.Wówczas zarobki były zbliżone a na pewno nie było takich różnic i obowiązywały widełki od -do w taryfikatorze tzn.milicjant miał spory wybór z uwzględnieniem warunków materialno-rodzinnych.Dziś obowiązuje sztywny taryfikator i ci bogaci śmięją sie w twarz zwykłym ludziom.Widać dla kogo i przez kogo ustanawiane jest prawo. zwiń
  dzisiaj 19:12 | ocena: 93% | odpowiedzi: 1 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~taa : Ano mówi prawdę. Mnie ukarano mandatem za to że wracając do domu skręciłem na zakazie skrętu w lewo (który nie obowiązywał autobusów). Skręciłem (ta ulica nie była jednokierunkowa) dlatego że droga którą normalnie jeździłem (następna ulica) była remontowana i obowiązywał na niej ruch … rozwiń całość
  dzisiaj 16:21 | ocena: 90% | odpowiedzi: 5 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Kontrola społeczna policji musi być !!! : Szefostwo KSP, jak zwykle kłamie (a podobno oni prawi i sprawiedliwi są).
  Generał Leszek Marzec wyniesiony na POlicyjne ołtarze przez Komorowskiego, to jeden z tych „prawych i sprawiedliwych, po sex aferze wziął 80 tysięcy zł odprawy i komendant główny policji wysłał go na szybką, dobrze płatną emeryturę (ok 10 tyś na miesiąc za ruch…nie).
  Natomiast Pan Kamil Całek, mówi dokładnie tak, jak w POlicji obecnie jest.
  To jest wroga instytucja dla społeczeństwa niewiele mająca wspólnego z dbaniem o bezpieczeństwo społeczeństwa…wręcz przeciwnie. zwiń
  dzisiaj 17:34 | ocena: 92% | odpowiedzi: 2 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~piotr : Ojcu kradlii radio na osiedlu w warszawie…, sadsiadka z innego bud. widziała i zadzwoniła na policję. Policja przyjechała, spłoszyła włamywaczy, nie spisała protokołu, nie powiadomoła ojca żeby zabezpieczył sobie auto. Ojciec na drugi dzień zgłosił kradzież , spisali wszystko z tym że o tym że była interwencja ojciec dowiedział się przypadkiem od sasiadki. Osobiście musiał powiadomoć prowadzących śledztwo że jest świadek który interweniował i zgłaszał w nocy kradzież i że takowa interwencja miała miejsce…
  I to ma być sprawnie działająca policja ??????
  zwiń
  dzisiaj 17:14 | ocena: 92% | odpowiedzi: 1 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Władysław : Prosty test: stańcie w Warszawie na chodniku ul. Pięknej, przed ambasadą USA i zróbcie zdjęcie tego obiektu. Zaraz znajdzie się policjant, który zaczyna legitymować fotografującego. Nie muszę dodawać, że nie ma w Polsce zakazu fotografowania czegokolwiek (nawet obiektów wojskowych) z miejsca publicznego (wystarczy zajrzeć do Street View, by zobaczyć, że wszystko, dosłownie wszystko zostało już dawno obtańcowane). Teraz dalej: na pytanie o powód legitymowania, policjant zaczyna kręcić, że ma takie prawo, bo podejrzewa, że jesteśmy poszukiwani, itp. Nie wierzycie? Spróbujcie.
  Sierżant Całek ma absolutną rację: policja jest opryskliwa, nieskuteczna, nieprzyjazna obywatelowi. zwiń
  dzisiaj 17:07 | ocena: 86% | odpowiedzi: 8 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Zorro : Wiecie co robiłem jak poborcy podatkowi mundurowi w mojej miejscowości chowali się w krzakach z suszarką, na prostym odcinku gdzie nie ma żadnego zagrożenia ruchu i pieszych, nabijając bloczki mandatowe. Idę 300 metrów przed nich i ostrzegam każdego kierowcę, bezcenne jak z wściekłością odjeżdżali z niczym z pianą na pyskach ze złosci. Od tej pory już się nie pojawili w tym miejscu. Swołocz która nabija kasę a nie dba o bezpieczeństwo. Jeden mi groził i ma w tej chwili założoną sprawę o groźby karalne w prokuraturze. Tępcie to mundurowe robactwo na każdym kroku Rodacy. Już w tej chwili żyjemy w kraju zamordyzmu i totalitaryzmu. zwiń
  dzisiaj 16:38 | ocena: 92% | odpowiedzi: 1 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Kynolog, specjalność PSY : PANOWIE DOG-kOMENDANCI – i sierżant ma rację. Debilni komendanci i naczelnicy prze 26 lat nowego ustroju na taki stan pracowali. I jest jak jest – każdy widzi, ale komendanci udają, że na nich Naród nie pluje, tylko mżawka pada. Wystarczyłoby zrobić remanent ile niepotrzebnego sprzętu nakupowali przy tzw. wziątkach (vide rumuńskie samochody terenowe – manum manus lavat) a na papier do drukarek, atrament i długopisy niby brakuje… A co do statystyki – wystarczy wiedzieć co się na koniec kwartałów, półroczy i roku dzieje na styku -PROROCY – PSY umarza się wsio jak leci bez ładu i składu, nawet bez opinii lekarskich, że o innych np. w dziedzinie grafologii, genetyki, psychiatrii, ruchu drogowego, nie wspomnę . I kieruje się nieuzasadnione akty oskarżenia – aby wypchnąć z biurka prokuratorskiego na biurko sądowe. I to trwa już 26 lat, ruskich w PL nie ma , niby jest demokracja na papierze, a jest ogromne howno – żeby nie było nieporozumień – za tzw Ziobra i Kaczora też tak było i żadna Duda tego nie naprawi, bo z niego jest prawnik jak z koziej trąba… zwiń
  dzisiaj 16:31 | ocena: 91% | odpowiedzi: 1 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Jacek do ~ewa: to trzeba było ją pouczyć i uświadomić co mogło by się stać i żeby obiecała że więcej tego nie zrobi bo jak się jeszcze raz spotkamy i będzie to samo wykroczenie to mandat będzie 2 krotnie wyższy. a nie karać .Uświadomić musimy sobie że w normalnych krajach policja jest od tego żeby społeczeństwu pomagać a nie karać.Jak mnie policja w Irlandii zatrzymała jak wjechałem na czerwonym świetle to policjant pierwsze o co spytał to czy mi pomóc czy nie zabłądziłem i czy wiem gdzie jestem.Spytał jeszcze raz czy na pewno wiem czy mi pomóc.I kazał jechać dalej .jak odjeżdżałem to mi powiedział żebym pamiętał że przejechałem na czerwonym świetle.Żadnego mandatu nie było. zwiń
  dzisiaj 17:20 | ocena: 92% odpowiedz oceń: -1 +1
  ~obywatel dzikiego kraju : Nikt dziś w Polsce nie wypełnia swojej roli. Ani Kościół, ani policja, ani wojsko, ani państwo, ani rząd, ani jego instytucje dbające o życie i zdrowie obywatela. Państwo jest wasalem zbytnio podporządkowane swym mocodawcom w Waszyngtonie, Watykanie i Brukseli. Kościół jest wszechobecny w życiu państwa i zdominował wszystkie dziedziny życia publicznego. wojsko służy tylko do parady i asyst honorowym, do obsługiwania obrządków religijnych (katolickich), policja zdominowana, bojąca się wszystkiego, bo zaraz wszyscy huzia na nią, niekompetentni politycy wyciskający się wszędzie i niszczący wszelkie dobrze działające struktury państwa to jest dzisiejszy obraz Polski. Czego innego można dziś oczekiwać, jeśli państwo nie dba o swoich obywateli, wyrzeka się swoich powinności wobec społeczeństwa w imię zasady, „każdy radzi sobie sam”. zwiń

  1. Obywatel dzikiego kraju ..swietna dal synteze i pokazal ,z czym Polacy i nie tylko maja problem.Panstwo jest opresyjne.Wszystko podporzadkowane waskiej grupie ludzi zarzadzajacej majatkiem panstwowym i spoleczenstwem.

   Szb..Taaa..Policja na zachodzie nie kontroluje w nocy…ha ha.Obywatele zachodnich krajow maja obowiazek posiadania przy sobie dowod osobisty lub paszport na wypadek kontroli w dzien i w nocy.W kadej chwili policjant moze wylegitymowac kazda osobe bez podania przyczyny kontroli.Kontrolowany nie ma prawa odmowic okazania dowodu tozsamosci i w dzien i w nocy.Takie bzdety sie wypisuje..Klasyczny przyklad manipulacji odbiorca.Ktos, kto nie zyje na zachodzie, uwierzy w taka informacje..Dezinformacje w tym przypadku.

 4. 🙂 A SWOJĄ DROGĄ TO CO Z TYMI MŁODYMI LUDŹMI DZIŚ ??? PAMIĘTAM LATA 80 – MOJE LATA
  CHODŹBY PRZEZ ZAKŁADANIE KAPEL SIE CZŁOWIEK BUNTOWAŁ A BYŁO ICH TYSIACE !! KAŻDY CZŁOWIK W TAMTYCH CZASACH MUSIAŁ MIEĆ CHOCBY FLIRT Z JAKAŚ KAPELĄ ….

  🙂

  TACY LUDZIE JAK TEN MŁODY POLICJANT TO PRZYKŁAD .. DO ZRYWU

  ALE MOZE JAK SĄ TACY JAK ON TO JEST NADZIEJA JESZCZE

  1. Wyjechali? Ucichli? … Coś tam chyba grają jeszcze? Ja jako 16-latego miałem swoją kapelę metalową, nawet koncerty graliśmy i wywiady 🙂 Cieżko było to pogodzić z liceum – ojebali mnie w drugiej klasie i kazali szkołę zmienić. W kolejnej znów problemy bo tylko na gitarze grałem i komponowałem. Ogólny konflikt z otoczeniem najbliższym i spiedoliłem z chaty. Wtedy jeszcze internetu nie było. Jeden z ostatnich kawałków: http://thaiblog.dev-control.com/files/anacroise/Track1.mp3 (mój wokal, gitara, tekst, kompozycja). Gdybym się nie dał zdeptać i miał więcej wsparcia to może byłbym gitarowym wirtuozom 😛 (kto wie:) Potrafiłem wtedy zagrać większość karkołomnych solówek Kirk’a Hammett – tak mnie znali z innych kapel – wymiatałem. Dlatego tyle złości mam w sobie do teraz.

  1. działaczem opozycji antykomunistycznej jest osoba, która „do 4 czerwca 1989 roku łącznie przez co najmniej 12 miesięcy prowadziła w ramach struktur zorganizowanych lub we współpracy z nimi, zagrożoną odpowiedzialnością karną, działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania politycznych praw człowieka w Polsce”. Osobie, która uzyska status działacza, będzie, na jej wniosek, przysługiwała jednorazowa pomoc oraz świadczenie pieniężne w wysokości 400 złotych miesięcznie. Będzie ono przyznane osobom spełniającym kryteria dochodowe zapisane w ustawie przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

   Świadczenie pieniężne będzie przyznawane przez 12 miesięcy, ale w przypadku osób, które ukończyły 67 lat będzie mogło zostać przyznane na okres do 60 miesięcy, a „w szczególnie uzasadnionych przypadkach” – bezterminowo.

   Ustawa powstała na podstawie projektu senackiego i projektu przygotowanego przez PiS.
   http://wolnemedia.net/polityka/sejm-uchwalil-ustawe-przygotowana-przez-pis/

   1. Beneficjenci ..Platni rewolucjonisci..Podatnicy zaplaca rewolucjonistom, dzieki ktorym zyja w nedzy.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: