NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

wezwanie do wojska = WYRZUCENIE Z PRACY !! PRACODAWCA MA PRAWO ZERWAĆ UMOWĘ I OBCIĄŻYĆ WEZWANEGO KARĄ PIENIĘŻNĄ !!! NAWET KILKA TYSIĘCY ZŁ !!!!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Prawo dotyczące poboru do wojska (ustawa o powszechnym obowiązku obrony, choć była wielokrotnie nowelizowana, pochodzi z 1967 roku) nie nadążyło za rzeczywistością gospodarczą naszego kraju. Dotyczy to szczególnie osób pracujących na „śmieciówkach”.

– Niewyjaśniona pozostaje sytuacja osób pracujących na umowach cywilnoprawnych – zwraca uwagę Romuald Kędzierski. Co się stanie z osobami zatrudnionymi na podstawie umów cywilnoprawnych (umów o dzieło, umów zlecenia)?

Takim osobom nie zostanie zapewniona szczególna ochrona ich zatrudnienia. Tylko od dobrej woli danego pracodawcy-zleceniodawcy zatrudniającego na podstawie umów cywilnoprawnych, będzie zależało, czy zechce czekać na powrót zleceniobiorcy z poligonu – tłumaczy Romuald Kędzierski.

W efekcie może się okazać, że osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej, zostanie bez pracy. Dodatkowy problem mogą sprawić klauzule odszkodowawcze zawarte w niektórych umowach o dzieło (np. kara za niewykonanie dzieła w terminie).

Zdaniem Romualda Kędzierskiego, nowe prawo i wznowiony pobór do wojska rodzi także szereg istotnych konsekwencji w zakresie prawa administracyjnego i prawa pracy. Przede wszystkim, pracownik zatrudniony na podstawie umowę o pracę, a powołany do odbycia ćwiczeń wojskowych, zachowuje większość praw wynikających ze stosunku pracy (np. nie ulega zmniejszeniu wymiarurlopu). Traci jednak… prawo do wynagrodzenia! Pracodawca nie jest zobowiązany do jego zapłaty, a pracownik przebywa na szczególnie uregulowanym (innymi niż prawo pracy) urlopie bezpłatnym.

Powołany do wojska otrzymuje jednak żołd. Dzienna stawka żołdu z tytułu odbywania ćwiczeń wojskowych (przysługująca żołnierzowi rezerwy, a także osobie przeniesionej do rezerwy nie będącej żołnierzem rezerwy) wynosi w tej chwili co najmniej 70 zł.

Co w sytuacji, gdy wezwany na ćwiczenia zarabia znacznie powyżej średniej krajowej i wojskowy obowiązek w istotny sposób uszczupla jego dochody?

– Zatrudnieni na umowę o pracę, a nawet właściciele niewielkich firm nie powinni się obawiać – wyjaśnia Romuald Kędzierski. – Mają prawo do rekompensaty, która w tej chwili wynosi maksymalnie 474,02 zł brutto i będzie wypłacana ze środków resortu obrony, za pośrednictwem samorządów – tłumaczy wrocławski prawnik. Wniosek o rekompensatę (wraz z uzasadnieniem utraty korzyści większym niż wysokość wypłaconego żołdu) trzeba złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (według miejsca zamieszkania) nie później niż 3 miesiące po odbyciu ćwiczeń wojskowych

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/firma/news/wraca-sluzba-w-wojsku-poborowi-zatrudnieni-na,2113497,1852?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

CZY KARY PIENIĘŻNE BĘDĄ STOSOWANE W STOSUNKU DO WEZWANYCH – OCZYWIŚCIE ŻE TAK SKORO PRAWO ZEZWALA TO DLA CZEGO NIE ? 

KILKUTYSIĘCZNE NIE RZADKO KARY BĘDĄ EGZEKWOWANE PRZEZ KOMORNIKÓW – NA PODSTAWIE WYROKÓW CYWILNYCH – TO PROSTA PROCEDURA …

NO TO JUŻ WIECIE DLA CZEGO NA PIERWSZY RZUT MOBILIZACYJNEJ PRÓBY POSZLI TYLKO I WYŁĄCZNIE PODOPIECZNI URZĘDÓW PRACY – PO TO ŻEBY OBYŁO SIĘ BEZ PRAWNYCH ZGRZYTÓW I AWANTUR 

WYSTAWIONYCH DO LUFTU………. 

OTO LINK DO ARTA – WYSELEKCJONOWANI BEZROBOTNI ĆWICZĄ !!

https://miziaforum.com/2015/03/25/mobilzacja-probna-ustawka-dla-gazet-i-tv-mon-sukces-a-jak-bylo-na-serio-tarnowskie-gory-j-w/

PYTANIE JAK DŁUGO 38 000 000 NARÓD RZEKOMO MĄDRY I SPRYTNY BEDZIE DAWAŁ SIĘ ROBIĆ W CHUJA PRZEZ KILKUSET OSOBOWĄ GRUPĘ CHAMÓW I ĆWOKÓW ??

NO ILE 10 LAT – 50 LAT ?? 

=======================================================

PÓJDZIESZ NA ĆWICZENIA – STRACISZ PRACĘ I ZLICYTUJE CIĘ KOMORNIK …

NIE PÓJDZIESZ , WP… CI GRZYWNĘ I ZLICYTUJE CIĘ KOMORNIK 

===========================================================

TO WSZYSTKO CO MA TA ATRAPA PAŃSTWA WAM DO ZAOFEROWANIA – OBDARCIE Z PIENIĘDZY , WYSTAWIENIE NA POŚMIEWISKO I NIC WIĘCEJ …..

30 thoughts on “wezwanie do wojska = WYRZUCENIE Z PRACY !! PRACODAWCA MA PRAWO ZERWAĆ UMOWĘ I OBCIĄŻYĆ WEZWANEGO KARĄ PIENIĘŻNĄ !!! NAWET KILKA TYSIĘCY ZŁ !!!!

 1. Nieustraszona..Ludzie wiecej wiedza, niz sie wielu wydaje..Nie chca sie wdawac w burdy szykowane przez ” zlych” ludzi systemu , bo wiedza, kto za nimi sie ukrywa..

 2. Dziwić się tylko można, że niby to młode pokolenie takie oświecone i taki ma dostęp do zatajanej przez wieki wiedzy o odwiecznych pasożydach, a mimo to trzęsa dupami przed każdym to „urzędowym” świstkiem czy to na manewry do woja, czy to do żydowskich poborców haraczy podatkowych, kiedy to nie istnieją żadne i jeszcze raz żadne jakiekolwiek do tego podstawy prawne i o czym doskonale różni „prawnicy” wiedzą, ale nie powiedzą, bo przecież żeruja właśnie na tym, że ludzie im ślepo ufają oraz płacą im okrągłe sumki za glupią nadzieję na pozytywne załatwienie różnych spraw .

  Nadzieja jest jednak matką głupich i tak długo bedą oni płacić i płakać, że ich „państwo” krzywdzi, dopóki nie zrozumieją, że cały ten marionetkowy nie – rząd i administracja należy do mafii bankstersko – watykańskiej ustawiajacej „ustawy”, które z rzeczywistym prawem nie mają nic wspólnego !

  https://www.youtube.com/watch?v=0e6oA4ZHCq8

  1. NO DYLEMAT MIEĆ KOLEJNY MILION NA PÓLCE CZY ŻYĆ I KOŻYSTAĆ Z TYCH N.P 7 MILIONÓW ?

   JAK MYSLISZ CO BY WYBRAŁ – PO POWROCIE Z POGRZEBU KUMPLA

  2. Z całym szacunkiem dla ludzkiego istnienia i cierpienia nie chciałbym być źle zrozumiany, ale skoro Polska jest liderem w ilości ludzi tak mocno zdesperowanych, że targają się na własne życie (ponad 8 tyś ludzi rocznie, przy czym dane są tym bardziej zatrważające, bo zaczynają dominować ludzie młodzi) to czemu taki człowiek nie zarżnie jednego czy więcej skurwysynów, a lista jest długa. Choćby chuja co go zatrudniał ostatnio na gębę za 500 złotych i wyjebał z dnia na dzień. Dalej myśląc taka armia samobójców sieje dopiero strach, jeszcze większy niż obcy arabscy fanatycy – chodzące bomby. Sorry, może się zbyt bardzo zagalopowałem, ale sam mam poważną ochotę wrócić i zarżnąć chujów. A gdybym znalazł się w pozycji samobójcy to na pewno nie odejdę sam.

   1. Gdyby jeden samobójca zlikwidował tylko jednego skurwiela to jest to średnia ponad 20 egzekucji dziennie. Ścierwomedia i chujki różnej maści posrani po szyje. A jak już złapią takiego to do więzienia, tam można dokonać również samobójstwa, a może któryś się rozmyśli. Albo mam za dużo czasu, albo coś mi odpierdala, żeby szukać rozwiązania wśród samobójców. Z drugiej strony, zanim odbierzesz sobie życie ukatrup tylu skurwieli ile się da, a jest ich wielu. Pan Bóg ci przebaczy.

    1. Chrzanisz Knur.Jakis desperat zatlucze urzedasa.Pojdzie do paki.Rodzina zdechnie z glodu z pietnem ojca i meza bandziora.Co zmieni taki podpuszczony przez cwaniakow?.Nic..Odpowiedzialni za system, ktory niszczy ludzi , siedza w palacach i maja ochrone..Urzedas jest w takiej samej sytuacji , jak pozostali.Pilnuje swojej michyJakos ci podzegacze narodowi, pokrzywdzeni, nie leca i nie daja w twarz , tylko podpuszczaja innych do tego..Niech dadza przyklad innym he he..Bo gawedzic na glupich wiecach jest niezmiernie latwo..

     1. Może i bredzę. Taka praca u podstaw. Najmniej 20 trupów dziennie, zaczniemy od skurwieli co zatrudniają rencistów za 500 zeta na parkingach i jeszcze gorszych i co raz to wyżej. Jak już liczba samobójców spadnie to może znaczyć, że się w kraju polepsza. Poza tym lepsza chyba paka niż śmierć na miejscu. No i chyba samobójstwo nie pomoże jego rodzinie, o czym ty piszesz. Chyba, że jest to sposób na wyciągniecie pieniędzy od ubezpieczyciela na dalsze życie rodziny – nic mnie juz nie zdziwi.

      BTW. Ciekawy materiał na film: „Samobójcy” – polityczny thriller, na pograniczu zombie – Polska. Skala rażenia na cały świat.
      PS. I wcale mnie to nie bawi.

      1. ha ha.Powiadasz ” praca u podstaw”.Znaczy czynny ruch oporu , co po 20 trupach dziennie spowoduje wzrost terroru, co widzimy na codzien..Tak jak zamachy terrorystyczne ..Im wiecej tu i tam, tym wiecej inwigilacji kazdego czlowieczka..kamery, podsluchy,rozne blogi i fora lowiace niepokornych, odciski palcow i inne gadzety temu sluzace.Na pake nie wszyscy tzw.samobojcy moga sobie zasluzyc.Zasluguja wybrani..A i tym tez przydarzaja sie samobojstwa w pakach..jakies dziwne.Ubezpieczenia na zycie..Moze ci samobojcy maja jakies specjalne ubezpieczenia , bo firmy ubezpieczajace na zycie, nie ubezpieczaja na wypadek samobojstw , a takze na wypadek wojen..Moze jest jakis sposob , zeby ominac klauzule dla samobojcow..wedle, ktorej samobojca nie otrzymuje odszkodowania..Moze dlatego dobrzy panstwo, wykombinowali tzw. eutanazje..No bo jak taki miliarder sie obwiesi , to rodzinka dostanie fige z ubezpieczenia na zycie..Ale jak za zywota zgodzi sie na uspienie jakas mikstura, to ubezpieczenie bedzie mozna otrzymac..Ale co zrobia z takimi, co juz w szwajcarii moga odejsc z tego swiata w sposob nazywany ” samobojstwem w asyscie”?..Co na to firmy ubezpieczeniowe ?..Swita asystujaca przy smierci takiej osoby przygotowuje cala ceremonie ” eutanazji” , ale osoba sama wstrzykuje sobie trucizne do krwioobiegu..Toto sie nazywa ” samobojstwem”..Dobrzy panstwo juz wymyslili nowa nazwe tzw. ” glebokie uspienie”..i nie ma slowka ” samobojstwo”..Dobrzy tfuj..panstwo mysla.takze o firmach ubezpieczeniowych.

       1. Jaki tam terror. Zdesperowani obywatele kraju zapierdolą rocznie minimum (8k+/365)*N{0,1,2,3,…} i powiedzą to do kamer. Zajebaliśmy ich bo nie mamy jak żyć. I nie komplikuj.

        Trzy razy się składam jak Tobie odpowiedzieć. Terror masz teraz – ogólną nędzę i inwigilację. To według ciebie niby co jest? I pisz krótko sensownie w 3 zdaniach, bo zacznę ciebie podejrzewać o mataczenie.

       2. Czytaj uwazniej..nie po lebkach.Takich, co sie wychylaja sie neutralizuje w rozny sposob i o tym jest mowa.Ci, ktorzy w tych warunkach podpuszczaja ludzi do pewnych rozwiazan i bywaja w telewizorach dobrze sluza zaostrzaniu iwigilacji i terroru..co wyzej.Podpuscili niby narodowcy nie tak dawno grupe glupkow , zeby obrzucic kamieniami komisariat policji i potem zaproponowali , aby zainstalowac monitorning sledzacy polcje he he monitorning , ktory bedzie sledzil wszystkich.. i o to chodzi systemowi…takie to sa patrioty..nie trza neonu do oswiecenia kto mataczy , bo sam swieci antynarodowo..kazdy, kto odbiega od poprawnej ideologii i demagogii moze byc podejrzany o mataczenie..mozesz se podejrzewac..spowiadac sie nie bede..

 3. A ja tam na szkolenie mógłbym jechać 70zł żołdu to lepiej niż na murzyna u jakiegoś… (znowu bym gołę baby rysował hehe)
  ale jak mówisz, że chcesz to nie wezmą jak już kiedyś, zawsze wszystko na odwrót w tej Polsce….

 4. W ŻYWE OCZY ROBIĄ SOBIE Z POLAKÓW ……………. TESTUJĄ JAK DŁUGO JESZCZE POTRWA LEKKI JUŻ OPÓR – ZDROWEGO ROZSĄDKU , JAK ZMALEJE DO ZERA WTEDY ………..

  Urząd Skarbowy wlepił właścicielowi baru mlecznego w Słupsku karę w wysokości 1,1 miliona złotych. Powód? – Kucharze do posiłków, których wyprodukowanie jest dotowane pieniędzmi z budżetu państwa, stosowali przyprawy. Zdaniem urzędników skarbowych taka praktyka jest nielegalna i wymaga nałożenia gigantycznej kary finansowej. Czy tak w praktyce ma wyglądać „przyjazne państwo”?

  Eugenia Rębacz, właścicielka ukaranego przez fiskusa baru mlecznego, nie kryje oburzenia: – „Moim zdaniem tak działa państwo bezprawia, które zmienia przepisy na tak skomplikowane i niejasne, że podatnik jest zawsze w gorszej sytuacji” – mówiła podczas wywiadu udzielonego Radiu Gdańsk. Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów wprowadziło kuriozalne rozporządzenie, zgodnie z którym do dotowanych przez Skarb Państwa posiłków serwowanych przez bary mleczne nie można dodawać większości przypraw. Urzędnicy skarbowi stwierdzili, że bar w Słupsku nie przestrzega tego absurdalnego rozporządzenia i nałożyli na jego właścicielkę karę w łącznej wysokości 1,1 mln zł kary.

  1. WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW NIGDY NIGDZIE NIE BYŁA WIEC NIEMA WZORCÓW STOSOWNYCH ZACHOWAŃ

   W KAŻDYM INNYM KRAJU TE CHUJKI URZEDOWE ZOSTAŁY BY POBITE DO KRWI …

   O CO CHODZI O WYGRYZIENIE Z TEGO LOKUM WŁAŚCICIELA A NA JEGO MIEJSCE JUŻ CZEKA BRAT URZĘDNIKA ….. JAKIE TO PROSTE

   A JAKIE ZAGMATWANE DLA POLAKÓW ……….. ŁAPIĄ ZA PADLINĘ IM PODRZUCONĄ I GARDŁUJĄ O OCZYWISTEJ OCZYWISTOŚCI ŻE KARA JEST ZA DUŻA ZAMIAST SPUŚCIĆ WPIERDOL

   PO TELEWIZJACH PO GAZETACH LATAJA 🙂

   A URZĘDOLE W CHUJU TO MAJA I LICZA TERMIN DO WPŁATY – A POTEM WONT – I BRAT MA BAR

   1. WCZORAJ W TVN BYŁ REPORTAŻ O JEDNEJ BABCE Z DZIEĆMI WZIEŁA POŻYCZKĘ 500 ZŁ

    A DO SPŁATY MA 180 000 ZŁ !!

    TAK SĄD PRZYKLEPAŁ – I ONA PŁACI A REPORTEŻY KIWAJĄ GŁOWAMI ŻE NO PRAWO JEST PRAWO

    SORY ZAPŁACIŁ BYM MOZE Z 1000 ZŁ A NA KOLEJNE WEZWANIE LISTOWNE — PRZECZYTAŁ BYM GDZIE ÓW SKURWIEL URZĘDUJE I POPROSTU BYM GO ZABIŁ , OTRÓŁ PRZEJECHAŁ

    CO KOLWIEK ALE ZLIKWIDOWAŁ

    1. NO ALE TO RADY NIE NA POLSKIE USZY , POLAK NA DZIŚ BOI SIĘ WŁASNEGO CIENIA

     I ZROBI ABSOLUTNIE WSZYSTKO ŻEBY ZASPOKOIĆ BANDYTĘ ……. NAWET ZRUJNUJE RODZINĄ

     KUDY WY TAM NA PUTINA 🙂 JAK WY SAMI W SWOIM KRAJU NIE POTRAFICIE CWANIACZKA NA KOPACH WYSTAWIĆ ZA BRAMĘ –

      1. NAJBARDZIEJ MNIE BAWI JAK SIEDZĄ TU TYSIACA CO DNIA A ODWAGĘ CHOĆBY NA WPIS – KURWA JESTEM ZŁY MA KILKA OSÓB – NAWET BOJA SIĘ WYRAZIĆ TO CO CZUJA

       1. Na wpisie ci zależy Mizia? Masz wpis.
        Od dłuższego czasu widzę, jak informujesz, pouczasz, upominasz, ostrzegasz, namawiasz, itd. itp. Chwała ci za to!
        Ale choćbyś nawet jaja sobie spalił, to i tak nie krzykną; Urraaaaa! i nie stanie się nic. Jakbyś się, zatem nie obracał, to dupa zawsze z tyłu.
        Jednakże nie trać nadziei, czas jest najlepszym reżyserem i wyreżyseruje co ma być.
        Poczują w pewnym momencie w dłoniach metaliczny chłód kałacha i poczują się wyzwoleni od władzy urzędasów i codziennej krzątaniny, by zaspokoić potwora.
        Stanie się to niechybnie i już teraz nie ma drogi odwrotu.
        Ja nauczyłem się w tej niewoli cholernie wielkiej cierpliwości, bo powiadają, że życie składa się z dwóch stanów: – z czekania i ze spieszenia się.
        Załapałeś się na jeden, to i na drugi też.

        I jeszcze jedno.
        Jak masz zamiar dać komuś w mordę, skutecznie żeby poczuł, to nie mów, że za chwilę to zrobisz, tylko zrób. W naiwnych filmach facet z broni celuje i wypowiada kwestię: – A TERAZ JA CIEBIE GNIDO ZAŁATWIĘ.
        W realu tak nie jest, stuknie go i tyle – bez jednego słowa.
        „Mężom przystoi w milczeniu się zbroić….”

    2. Dokładnie taka reakcja powinna być u ludzi.Zabijać drani czy to sędzia czy to lekarz,co potem mówi to nie moja wina jak z jego winy pacjent nie zyje.

 5. LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ KIMKOLWIEK ON JEST. Drogi Panie Prezydencie. Jestem samozwańczym szefem niewielkiej działalności gospodarczej. Dzięki swojej codziennej ciężkiej pracy, odrobinie rozumu i dużej dawce uporu daję chleb całej swojej rodzinie oprócz tego miesięcznie opłacamy dobre kilka tysięcy różnego rodzaju podatków (VAT, dochodowy, akcyza w paliwie, podatki do gminy). Jestem w wieku poborowym. Jeżeli dostanę powołanie to cała firma leży. Nic beze mnie nie powstanie. I co? Zastanowiłeś się Pan nad konsekwencjami swoich czynów? Ciągle opowiadacie o wspieraniu przedsiębiorców nie mając pojęcia jak wygląda praca w polskich firmach. Czy wie Pan co oznacza podpisana umowa na wykonanie roboty budowlanej? Albo na dostarczenie określonej ilości towaru przed upływem terminu? Gó*** wiecie. Niech mi teraz odejdzie z pracy jedyny spawacz i zanim znajdę drugiego i wdrożę do pracy już mam problemy na karku. Czasem mniejsze czasem większe. Bełkot, bełkot i jeszcze raz bełkot z ust rządzących nie mających pojęcia o rzeczywistości. Teraz historia z innej beczki. Mam kolegę w moim wieku. Fajny z niego chłop. Jest muzykiem w orkiestrze wojskowej. Jest mundurowym, nieskoszarowanym. Jest zatrudniony na cały etat i z różnego rodzaju dopłatami na mieszkanie zarabia jakiej 3500-4000 na rękę. W wieku 33 lat będzie miał prawo do emerytury w wysokości 40% wynagrodzenia przy czym to wynagrodzenie będzie wyższe niż jest obecnie. To jest blisko 2000 jeżeli ktoś nie umie liczyć a im dłużej będzie pracował bym ten procent będzie wyższy i wynagrodzenie też. Ten mój kolega widział tyle razy karabin co i ja. Prędzej wiatrówkę na strzelnicy w wesołym miasteczku. Ostatnio dał mi buty. Piękne, skórzane za kostkę, najnowszy wojskowy wzór, podeszwa z wibramu. Wie Pan dlaczego? Bo ma tych butów kilka par bo co pół roku dostaje z przydziału ale na poligon nie chodzi więc ich nie zedrze. Żołnierz, który nie chadza na poligon. Czy to do Pana nie przemawia? A mundur polowy sprzedał na portalu aukcyjnym bo też ma ich za dużo. Ten kolega co to o nim cały czas piszę i jego koledzy z orkiestry (wszyscy mundurowi nieskoszarowani) często jeżdżą dawać koncerty. Bardzo nie lubią jeździć za granicę. Wie Pan dlaczego? Bo jak tam jadą to muszą nocować w jakichś koszarach albo w jakimś kościele na zimnej posadzce ze swoimi niemieckimi lub holenderskimi kolegami. Za to kochają naszą Stolycę. Wie Pan dlaczego. Bo hotel z czterema gwiazdkami obok nazwy to minimum. A ostatnio w Sheratonie nocowali. W końcu żołnierzowi też się trochę luksusu należy. I jeszcze jedno: ten kolega co chwilę do mnie wpada w środku tygodnia bo akurat przyjechał do rodziców na wieś bo dostał urlop: a to żeby płuca odpoczęły, a to żeby uszy odtajały, albo tak całkiem bez okazji. Tyle ma tam roboty. Jeden z tych muzyków to nawet naukę jazdy z nudów prowadzi jako zajęcie dodatkowe. Ci na lepszych układach zaś to i na weselach ludziom grają. A ja dzień w dzień, przez 6 dni w tygodniu od 7 do 18, latem czasem dłużej. Praca. A późnym wieczorem faktury, deklaracje, maile. Super. I teraz jeszcze ja pójdę moczyć tyłek w jakimś bagnie na poligonie? Nie pójdę. Jak mi przyjdzie wezwanie to sprzedaję ten cały grajdołek i wynoszę się na zachód gdzie uczciwie pracujący przedsiębiorca płaci podatki na uczciwie broniącego suwerenności żołnierza. I wie Pan co? Już bym się dawno wyniósł ale lubię w Polsce jeden fakt: jest tu dużo luźniej niż na zachodzie a ja lubię ciszę i spokój i żeby nie było tłoku. Mimo wszystko jednak jeżeli przyjdzie wezwanie to czara goryczy się przeleje i CIAU! Tyle mnie zobaczycie tak w koszarach jak i w tym kraju.

  1. ” Uczciwie pracujacy przedsiebiorca placi podatki na uczciwie broniacego suwerennosci.”Ladny wstep pod pretekstem uczciwosci przedsiebiorcow do tworzenia zawodowej armii , do ktorej sie beda garnac bezrobotni z braku laku Cwaniaczek przedsiebiorca..No ale jakos na zachodzie nie garna sie mlodzi ludzie , zeby pojsc w kamasze zawodowego wojaka i ginac za interesa przedsiebiorcow, placacych podatki..Zaczyna brakowac miesa armatniego i bardzo dobrze.

 6. DLA CZEGO NIE WZYWAJĄ REZERWISTÓW Z PRL ???

  ANO DLA TEGO ŻE DOSTALI BY OPIERDOL A MOŻE I WPIERDOL W TYCH SWOICH TĘCZOWYCH KOSZARACH

  A MŁODY JAK MŁODY ………. 🙂 URODZENI ZA WOLNOSCI 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1. Tak czytam ten blog 2 lata i ! choćby pan panie M ze….. się tu krwawymi skrzepami matołów pan nie oświecisz .
    Że też się panu jeszcze chce , niebywała wytrwałość .

    1. CHCE CZY NIE DLA SPOKOJNOSCI SUMIENIA ŻEBY NIE BYŁO JUŻ PO WSZYSTKIM -TATO DZIADKU A CZEMU NIC NIE ZROBIŁEŚ – I WTEDY WYDRUKUJĘ STOS MOJEJ GRAFOMANII 🙂 I ROZGRZESZONY BEDĄ

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: