NA ŻYWO 21.00 - STREAM SPRAWY TECHNICZNE ZMIANA DOSTĘPU DO BLOGA NA PŁATNY + NOWE OPCJE DLA WIDZÓW I CZYTELNIKÓW19 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

II R.P PROTESTY MARSZE POLICJA PAŃSTWOWA tęsknoty dzisiejszych endeków ?

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

           Wyobraźmy więc sobie, że jesteśmy w Polsce przełomu lat 20. i 30. Powiedzmy, że dochodzi do sytuacji, że przy pomocy takich marszów obchodzone jest Święto Niepodległości (wiem, że tego nie robiono do 1937 roku, ale pozostańmy w konwencji).

Z jednej strony idzie lewica. Co prawda w tym roku wręcz po hipstersku protestowała ona zanim prawica wyszła na ulicę, ale przed wojną nie odmówiłaby sobie takiej okazji do konfrontacji. Pochody byłby właściwie dwa: jeden lewicy spod znaku PPS i innych mniejszych tworów socjalistycznych, drugi zaś pod znakiem komunistów. Oba marsze ochraniają milicje partyjne, zbrojne w pałki i kije a może i broń palną. Przemówienia, hasła, odezwy, deklaracje oraz kapele zakładowe, a wśród uczestników robotnicy warszawscy, dokerzy, Żydzi i trochę inteligencji. PPS śpiewa „Międzynarodówkę” i KPP śpiewa „Międzynarodówkę”. Nagle padają strzały. Między dwoma pochodami dochodzi do zatargu. Na bruku ranni.

Z drugiej strony kroczy zwartym krokiem prawica narodowa (przed wojną byliby to naprawdę nacjonaliści a nie ogólnie rozumiana prawica). Korporacyjne czapki, odpowiednie koszule, na ramionach opaski a w dłoniach kastety. Jest też straż pochodu złożona z ponurych panów z pałkami i bronią palną (dużych i silnych chłopców). Rozbrzmiewa „Boże coś Polskę” i „Rota”. Jeżeli pochód ma być pokojowo nastawiony, co bardziej swawolni uczestnicy w bramach otrzymują od straży marszu naukę szczęką. Jeżeli celem jest „Bić komunistów i Żydów” sprawa wygląda inaczej. Co wytrawniejsze oko wyłapie brak liderów narodowców – nic dziwnego, w końcu przebywają oni „na wczasach wypoczynkowych” na Polesiu w „ośrodku rehabilitacji myśli”. Wrócą nieco chudsi za jakieś dwa lub trzy miesiące.

Policja rozprasza formujący się pochód członków Obozu Wielkiej Polski w Kaliszu, 1932 r. (fot. ze zbiorów NAC, Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny – Archiwum Ilustracji, sygn. 1-P-75, domena publiczna).

W okolicy Placu Trzech Krzyży oba marsze spotykają się (komunistów już dawno rozproszono). Dwie grupy mierzą się wzrokiem, a po chwili dochodzi do starcia. Znowu krew leje się po bruku, ktoś dostał pałką w zęby, komuś wybito oko. Ktoś strzela, na razie bardziej na postrach. Nie wiadomo jednak do czego zaraz dojdzie.

Na plac wchodzi Policja Państwowa: zwarte szeregi w granatowych mundurach, stalowych hełmach i pancerzach na piersiach, czyniących ich podobnymi do rzymskich legionistów. Do tego dwa wozy pancerne. Oficer raz czy dwa nakazuje rozejście się. Kiedy to nie daje efektu każe załadować broń. Szereg karabinów typu Mauser zostaje wymierzony w tłum. Najpierw salwa w powietrze. Tłum solidarnie napiera na policję. Salwa w tłum. Zabici i ranni. Potem jeszcze jedna dla pewności. Causa finita – po przemarszu.

Funkcjonariusze warszawskiego oddziału specjalnego Policji Państwowej w strojach szturmowych – kuloodpornych zbrojach płytowych, 1930 r. (fot. ze zbiorów NAC, Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny – Archiwum Ilustracji, sygn. 1-B-120, domena publiczna).

W gazetach warszawskich następnego dnia coś o tym napisano: ekscytował się dziennikarz „Robotnika”, że bili faszyści, w „ABC” inny ekscytował się, że w marszu brali udział Żydzi, a w „Kurierze Czerwonym”, obok informacji o spekulancie z Pomorza, zamieszczono notatkę na dwa akapity o dwóch zabitych uczestnikach zajść listopadowych, jednak bez większego entuzjazmu. „IKC” zapomniał napisać, bo do Krakowa informacje idą długo.

Takie wyobrażenie to tylko niewinna zabawa (oczywiście odpowiednio przerysowana), ale wydaje mi się, że nie aż tak daleka od prawdy. Przed wojną większość protestów kończyła się starciem z policją, która nie miała oporów aby wyciągnąć broń i strzelić. Gazety nie zwracały na zajścia zbytniej uwagi, przywykły już bowiem do takich sytuacji. Dziś wielu spośród uczestników Marszu Niepodległości z niekłamanym podziwem patrzy na czasy II RP, trochę nie wiedząc chyba, że miała ona również twarz policjanta w stahlhelmie, który na polecenie pana prezydenta Warszawy nie omieszkałby brutalnie zakończyć jego protestów.

CZY ZATEM       JEST DO CZEGO WZDYCHAĆ I CO WSPOMINAĆ Z NOSTALGIĄ

32 thoughts on “II R.P PROTESTY MARSZE POLICJA PAŃSTWOWA tęsknoty dzisiejszych endeków ?

 1. ALB O CODZI OTO

  ryks said

  Marzec 18, 2015 at 4:45 PM
  1 Vote
  Znalazłem tą pogawędkę wklejam

  Svx said

  Listopad 14, 2014 at 2:49 PM e
  4 Votes
  Odbierz adminie pocztę , stenogramy , nagrania , wytyczne „przełom” w sprawie smoleńska .
  Decyzje polityczne zapadły Putin wróg Polaków !
  Rządowe służby prokuratura cywilna i wojskowa P.O mają za najdalej kilka tygodni ogłosić „w smoleńsku był zamach samolot zniszczony w wyniku eksplozji winni Rosjanie !!

  tak to samo PO zmienia front

  I oświadczy „RUSCY ZABILI POLSKIEGO PREZYDENTA”

  Od wojny się nie wymigamy to pewne !

  Odpowiedz

  Miziaforum said

  Listopad 14, 2014 at 3:11 PM e
  3 Votes
  znaczy się najpierw zapadła po 10 kwietnia decyzja polityczna ZAMACHU NIE BYŁO – teraz kolejna wolta na potrzeby mocodawców z ………. BYŁ ZAMACH MAMY BEZSPORNE DOWODY

  OBAWIAM SIĘ W OBLICZU SKRETYNIENIA NARODU ŻE UDA IM SIĘ I JAK CAŁE CZAMBUŁY SZYDZĄCE Z DOWODÓW NA ZAMACH (opinie niezależnych fachowców od materiałów wybuchowych i skutków ich urzycia)

  TERAZ TE SAME CZAMBUŁY TYCH SAMYCH LUDZI NA ROZKAZ POLITYKÓW Z P.O STANĄ SIĘ GORĄCYMI ZWOLENNIKAMI POWOŁUJACYMI SIĘ NA ” NAGLE ODNALEZIONE BEZSPORNE DOWODY ”

  PIEWCAMI TAK !!! TO BYŁ ZAMACH …………..

  p.s a może też dojdzie do spektakularnego pojednania ekspertów z PIS Z EKSPERTAMI P.O

  NOMEN OMEN NA POHYBEL WSZYSTKIM POLAKOM

  pps. ja zawsze wiedziałem i byłem pewien że ten AS ZOSTANIE WYCIĄGNIĘTY NA STÓŁ TYLE ŻE OKOLICZNOŚCI WYWALENIA GO NA STÓŁ SĄ WRĘCZ PRZERAŻAJĄCE

  ALE POLACY I TO ŁYKNĄ ………. JUŻ WIDZĘ TE RYCZĄCE Z NIENAWIŚCI TABUNY GOTOWE IŚĆ NA KREML Z GOŁYMI RĘKAMI

  I TE POGRYWKI MACIEREWICZ W OBJĘCIACH LASKA

  ZGODA NARODOWA OGŁOSZONA I Z AMBON I Z MÓWNIC

  CO TO OZNACZA ………… DEFINITYWNY KONIEC POLSKIEGO PAŃSTWA !!!

  Odpowiedz

  Miziaforum said

  Listopad 14, 2014 at 3:33 PM e
  2 Votes
  JESLI KOMUŚ ZALEŻY NA WOJNIE TO W WYNIKU TAKICH DZIAŁAŃ WYWOŁAJĄ JĄ POLACY – NIE WSZYSCY ALE WIĘKSZOŚĆ

  TA ZGODA NARODOWA NAS ZGUBI NA ZAWSZE – POPIS !! W SPRAWIE ZAMORDOWANIA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ….

  Odpowiedz

  Svx said

  Listopad 14, 2014 at 4:09 PM e
  Rate This
  I co będzie publikacja z wykorzystaniem przesłanych materiałów , za mało mocne ?

  Odpowiedz

  Miziaforum said

  Listopad 14, 2014 at 4:17 PM e
  2 Votes
  NIE , NIE BEDZIE TU
  MATERIAŁ MOCNY , ALE ZA MOCNY NA TO FORUM od razu padnie zarzut manipulacji z mojej strony , niemam tak zwanego namaszczenia na wiarygodność pisałem juz o tym parę razy
  TAKI N.P TVN -wszyscy internauci uczciwi deklarują ze im nie wierzą ALE ZAWSZE ŻEBY CO KOLWIEK UWIARYGODNIĆ CZEKAJĄ NA LINK Z TVN -wiem kuriozum ale tak jest

  na mój blog materiał za mocny , niema sensu go ujawniać tu bo go po publikacji szybko zneutralizują powołujac się iż JAKIŚ WARIAT ZAMIESZCZA SWOJE CHORE FANTAZJE

  PROPONUJĘ PRZESŁAĆ TEN KOMPLET NA JAKIEŚ INNE FORUM POSIADAJĄCE WIEKSZE POLE RAŻENIA I ZAUFANIE

  INNACZEJ MATERIAŁ ZOSTANIE ZNEUTRALIZOWANY I OŚMIESZONY NIE PRZEBIJAJĄC SIĘ DO SZERSZEGO KRĘGU POLAKÓW

  POZDRAWIAM

  Odpowiedz

  Miziaforum said

  Marzec 18, 2015 at 4:46 PM
  Rate This
  pamietam i mam ta pocztę nadal

 2. Miziak ma zablokowaną możliwośc wejścia na swój blogi także ma zablokowane swoje hasło i to wszystko i tylko aż tyle
  W swoim czasie pojawi się zapewnie znowu na blogu jak zawsze !!! . A jak by co to zawsze możemy sobie pisać byle co !
  J.M.H

  1. no hasło do pocztyb loga też zmienione ONI MYSLĄ ŻE MOGĄ KAZDEMU ZAKLEIĆ MORDĘTAŚMĄ JAKNA SPOTKANIUWYBORCZYM CAŁYŚWIAT SIĘŚMIEJE – PYTANIE KIM JEST TEN PREZYDENT I JEGO PRZYDUPASY:-)ŻAŁOSNE KUTASY

   1. USZKODZONY EDYTOR TEKSTU BRAK MOŻLIWOŚCI PISANIA WMIARĘ POPRAWNIE OT MAŁE HITLERKI 🙂 LASB IRNAMSKII TAK JUŻ IDZIE POTYCH SKURWESYNÓWTEGO SIĘ JUŻNIEDA ZATRZYMAĆ 🙂

     1. WDUPIE MAM TE CAŁE PEDALSKIE SŁUŻB Y KTÓRE STAĆ TYLKO NA ŁAPANIE SZCZYLI W INTERN ECIE ALBO B ICIE MATEK N IEPEŁNOSPRAWNYCHDZIECI – JASNE
      JAK KURWA KUBA BOGU TAK BÓG KUBIE…………………………….

      SZYB CIEJ N IŻPRZED 20 ……………

      1. 🙂 CAŁY CZAS JUŻPRACUJE NAD BLOKADĄKILKANAŚCIE OSÓB- DOSTANĄCOŚDROGĄZWROTNĄ ODEMNIE 🙂

       MOŻE SIĘ JAKOŚUDA ODZYSKAĆ JEŚLINIE PODAM LINKA NA INNY B LOGAWARYJNY

  1. Blog Mizi został przejęty.Dzisiaj rozmawialiśmy o wszystkim.Mizia znajdzie wyjście z sytuacji.Pozdrowienia dla wszystkich blogowiczów.Dag.

 3. WAŻNE-B LOGZOSTAŁPRZEJĘTYPRZEZWIADOMESŁUŻBYWPOLSCE .HASŁAZOSTAŁYZMIENIONENIEMAMDOSTĘPU DOBLOGA,ITYLE:-),NIEWIEM CZYGOSKASUJĄZPOZYCJIADMIN CZYZOSTAWIĄ,NAWET,JEST ,PROBLEM ,Z, PISANIEM,COWIDAĆ,WYRAZY, ODDZIELANE,PRZECINKAMI, TROSZKĘZAPÓŹNOWSZYSTKO CO BYŁO DONAPISANIA ZOSTAŁO NAPISANE:-)

  1. To chyba bedzie brygada konna…Cwicza, cwicza klejenie jednej europejskiej wielojezycznej armii..Zaczeli od brygady..w jakich jezykach beda sie porozumiewac..Godson moglby nimi dowodzic..Po polsku ni me ni be,ale w sejmie zasiada..Wyslac brygade do Libii..he he..na cwiczenia..bedzie po brygadzie..

      1. Publika pyta o ZUS..A maniek o tatku, co od babin ze wsi w firmie zalozonej w 56 roku forse pozyczal od nich na %..he he..Gdyby bylo odwrotnie, to moglby sie dorobic tatko manka fortuny i byc pierwszym prywatnym bankiem komercyjnym w komuszej Polsce..he he..Mialby sie czym manius marzyciel chwalic przed taka publika…ha ha..a tak to tylko wstyd sobie robi na cala Polske i zagranice..ha ha Francuzi Rosje kochaja i dlategpopieraja poroszenke..o laboga…

      1. Wedle jakich kryteriow?..Dobra..Zaden..Powiem tak, ze Ty mi sie widzisz calkiem, calkiem..Ale i tak bym Cie nie wybrala w tym systemie..Wybor kogokolwiek niczego nie zmieni..Nuuu..Chyba , ze w innym systemie..to stawialabym na Mizie..ale musialbys jeszcze program tych zmian systemu przdstawic bardzooo szczegolowy i podpisac wlasna krwia cyrograf, ze jak nie spelnisz , tego cos obiecal to Ci sie glowke utnie po kolnierzyku..patent na gilotyne wezme od mojego starego..he he..

  1. Zanim sie skonczyla wykrwawila czesc narodu..walczac z najezdzca..Taki scenariusz juz jest.Codziennie media informuja o wydarzeniach z tego scenariusza..Teraz tzw.Trzecia oddala wszysciuchno takze i lud bez wojny w niewole ..choc nie tak do konca bez wystrzalu.Zanim sie odrodzila, znaczy wrocila do swej postaci , czyli Drugiej Rzeczpospolitej pilsudsko-dmowskiej , to trup polski sie scielil i nie tylko w Polsce ..56,68,70,stan wojenny.. skrytobojstwa ..przypadkowe wypadki ..skazanie na banicje..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: