NA ŻYWO 21.00 - STREAM PIOTR RYBAK WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK POLITYCZNY PAWŁA KUKIZA - CAŁA PRAWDA O DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ PAWŁA KUKIZA !!22 sierpnia 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

TAJNA BROŃ POLSKIEJ ARMII ROSJA W SZOKU !!!! – BOMBA -AGITAB/500/300

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

CZY PLATFORMA W NASTĘPNYCH WYBORACH MA ZAMIAR DOTRZEĆ DO WSZYSTKICH ULOTKAMI INFORMUJĄCYMI O SUKCESACH RZĄDU 

NIE TO NIE ŻART 

OTO SZCZEGÓŁY !!

MON zasypie nas ulotkami, planują zakup broni agitacyjnej

Bomba agitacyjna AGITAB-500-300

Narzędzia propagandowe rodem z drugiej wojny światowej, wciąż mają się świetnie. Potwierdza to nasze Ministerstwo Obrony Narodowej, planujące zakup broni agitacyjnej. Ogłoszono właśnie informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w sprawie zakupu ręcznych pocisków agitacyjnych (RPA) oraz agitacyjnych niekierowanych pocisków rakietowych (ANPR).

Na stronie internetowej Inspektoratu Uzbrojenia możemy znaleźć dokumenty informujące o szczegółach dialogów technicznych. Warunkiem uczestnictwa w nich jest przesłanie zgłoszenia do 17 grudnia tego roku.

Broń agitacyjna w formie bomb, pocisków rakietowych/artyleryjskich nie jest wynalazkiem nowym. Jako narzędzie propagandowe po raz pierwszy zostało użyte już w 19. wieku, kiedy to Francuzi podczas wojny z Prusami zasypywali wrogami ulotkami agitacyjnymi zrzucanymi z balonów. Największy rozwój ten broni nastąpił podczas drugiej wojny światowej i po niej. Obniżenie morale przeciwnika było zawsze ważnym czynnikiem dla wojskowych strategów.

Broń tego typu składa się z korpusu wypełnionego ulotkami oraz ładunku wyrzucającego. Po zapaleniu się ładunku, wzrost ciśnienia w komorze powoduje wyrzucenie ulotek i rozsypanie ich na dość sporym obszarze.

Na stronie Inspektoratu uzbrojenia możemy znaleźć szczegółowe wymagania taktyczno-techniczne dotyczące obu rodzajów uzbrojenia.

Ręczny pocisk agitacyjny (RPA):Pocisk powinien stanowić komplet z wyrzutnią, a jego waga nie może przekroczyć 900 gramów. Kaliber pocisku to nie więcej niż 45 mm, a całkowita długość wyrzutni to maksymalnie 400 mm.

Minimalny zasięg do 1 km, a jeden pocisk musi mieścić nie mniej niż 300 ulotek formatu A-6. Powierzchnia zrzutu to conajmniej 1000 metrów kw., przy rozcaleniu pocisku na wysokości 200 metrów.

MON przewiduje zakup 1600 kompletów RPA do 2022 roku, w tym po 200 w latach 2015 i 2016.

Agitacyjny niekierowany pocisk rakietowy (ANPR):

Kaliber pocisku to maksymalnie 120 mm, a waga z wyrzutnią nie może być większa niż 25 kg. Zasięg maksymalny nie powinien być mniejszy niż 6 km, a powierzchnia zrzutu to minimum 40 tys. metrów kw., jeden pocisk będzie zawierał co najmniej 2 tys. ulotek w formacie A-6.

W latach 2015-2022 przewiduje się zakup 700 kompletów, w tym po 40 w latach 2015 oraz 2016.

Zarówno ANPR, jak i RPA muszą być obsługiwane przez jednego żołnierza. Nie mogą także zawierać materiałów, które po rozczłonkowaniu pocisku mogłyby być niebezpieczne dla ludności cywilnej.

Gdzie nasze Siły Zbrojne mogłoby użyć takiej broni, nie wiemy, jednak z pewnością lepiej zrzucać ulotki, niż bomby. Okazuje się, że broń, która uchodzi za dość archaiczny wynalazek (szczególnie w epoce cyfryzacji) może wciąż być potrzebna na współczesnym polu walki.

http://technowinki.onet.pl/mon-zasypie-nas-ulotkami-planuja-zakup-broni-agitacyjnej/71mqb

Źródło: Inspektorat Uzbrojenia

16 thoughts on “TAJNA BROŃ POLSKIEJ ARMII ROSJA W SZOKU !!!! – BOMBA -AGITAB/500/300

 1. MOI DRODZY CZYTELNICY CZAS NA ART. SPECJALNY !!!! W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM WOJENNYM SPROWOKOWANYM NIEODPOWIEDZIALNYMI DECYZJAMI , SABOTAŻYSTÓW NA ŻOŁDZIE OBCYCH WYWIADÓW PAŃSTW WROGICH POLSCE I POLAKÓW
  DO : OFICEROWIE ,PODOFICEROWIE I SZEREGOWI WOJSK UKŁADU WARSZAWSKIEGO – REZERWIŚCI SIŁ ZBROJNYCH PRL . KOMUNIKAT SPECJALNY !

 2. Jest takie stare porzekadło, ale wydaje mi się, że ponadczasowe: mali chłopcy bawią się ołowianymi żołnierzykami, kiedy dorastają żołnierzyki zamieniają na dziewczyny, a kiedy już do tego się nie nadają planują prawdziwe wojny, na które z zemsty wysyłają młodych. Tak to jest !!

 3. CO TAKA CISZA NIE CIESZYCIE SIĘ ŻE POLSKA ZBROI SIĘ – ONI NAM RAKIETY Z ATOMEM A MY IM WYPEŁNIONE PAPIEREM TOALEROWYM !!

  GDZIE OPTYMIZM GDZIE DUSZA HUSARSKA ????

  1. DODAM INNĄ ZNANĄ – PO KTÓREJ POLSKA JEST ROZPOZNAWALNA W ŚWIECIE O CO ZADBAŁA III R.P

   p.s bo czytają tu i obcy a piosnka od razu ich naprowadzi o jakim kraju tu się pisze

   pierwsze słowa „BOJĄ SIĘ POLACY .. BOI UKRAINA … ZŁEGO PODSTĘPNEGO PUTINA !!!!

 4. PODOBNO ARON SZECHTER vel ADAM MICHNIK ZDOBYŁ INTRATNY MONOWSKI KONTRAKT NA SPRZEDAŻ EGZĘPLAŻY GAZETY WYBORCZEJ – KTÓREJ 90% NAKŁADU JUŻ NIE SCHODZI W KIOSKACH

  GAZETY TE MAJĄ BYĆ WYPEŁNIACZEM STRASZNEJ W/W Z NAZWY BRONI – MOSKAW , WŁADYWOSTOK KALININGRAD MA BYĆ POKTYTA GAZETAMI W/W NA GRÓBOŚĆ 8 METRÓW !!

 5. PODOBNO WŁADIMIR PUTIN JAK SIĘ DOWIEDZIAŁ ZE POLACY MAJĄ BOMBY TEGO TYPU , NIE SPAŁ 3 DNI Z ZAMARTWIANIA SIĘ

  BOMBY AGITAB 500/300 DZIŚ OTRZYMA Z MAGAZYNÓW TAJNYCH POLSKIE LOTNICTWO

  1. NO MACIE ODPOWIEDŹ DLA CZEGO PUTINA NIE BYŁO 11 DNI – OPRACOWYWALI PLAN NA WYPADEK UŻYCIA PRZEZ III R.P – BOMB AGITAB-500/300

   ORAZ RĘCZNYCH WYRZUTNI RPA
   I
   NAKIEROWANYCH POCISKÓW RAKIETOWYCH (ANPR):

   1. Prawda jest taka że takiego kraju jak Polska, biednego i bez swojej gospodarki w żaden sposób nie stać na wojsko zawodowe z prawdziwego zdarzenia. Leśnym dziadkom z polskiego mundurowego wariatkowa i Ministerstwa Omawiania Nowości, zamarzyła się zabawa w wojenkę, muszą się spieszyć bo dziadki postarzały się, a „mądre koty” spieprzają byle dalej od tego wariatkowa, gdyby o sile państwa decydowała głupota, prywata i absurd bylibyśmy mocarstwem w skali galaktycznej.

    1. NATO ma wiecej..A Polska sluzy NATO..,wiec nie ma potrzeby kupowac duzo sprzetu.Poza tym unia buduje wspolna europejska armie i ona decyduje , o tym co jakie panstwo ma posiadac.A w kraju z Sekwana buduje sie europejski PENTAGON..Straszliwa budowla..Architektonicznie przypomina faszystowskie ..I co?..NWO sie realizuje..No ale, gdyby unia sie rozpadla z jakichs przyczyn ,to Polska i nie tylko zostaalby bez obrony..jak w 39-tym roku..Nie tylko Polska, ale pozostale marionetkowe kraje rowniez.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: