ZAMACH NA PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO UDAREMNIONY !!! ZAMACHOWIEC ZOSTAŁ UJĘTY!!!

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Zarzuty znieważenia i usiłowania dokonania czynnej napaści na prezydenta usłyszał uczestnik sobotniego spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim na Rynku Głównym w Krakowie – poinformował we wtorek PAP rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Podczas przesłuchania w prokuraturze podejrzany nie przyznał się do zarzutów.

Jak uwidoczniły nagrania telewizyjne, mężczyzna w tłumie zgromadzonym pod sceną trzymał w ręku nad głową krzesło i potrząsał nim. Według policji 34-letni Marek M. krzyczał obraźliwe słowa pod adresem prezydenta i zamachnął się na niego krzesłem.

Podczas przewożenia na komisariat zatrzymany sam przyznał, że chciał rzucić krzesłem w prezydenta, by zwrócić uwagę na to, że media prezentują tylko dwóch kandydatów na prezydenta”

-– powiedział Mariusz Ciarka.

Prokuratura zarzuciła Markowi M. publiczne znieważenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i usiłowanie dokonania czynnej napaści na Prezydenta RP. Miało to polegać na tym, że usiłował rzucić krzesłem w prezydenta, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję funkcjonariuszy policji. Kolejne zarzuty dotyczą podania przez Marka M. danych swojego brata i poświadczenia nieprawdy na dokumentach poprzez podpisanie ich danymi brata.

Markowi M. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiej prokuratury Bogusława Marcinkowska, przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których przedstawił własną wersję jego zachowania. Podał m.in., że nie chciał obrazić prezydenta i nie miał zamiaru rzucać krzesłem, oraz że od zatrzymania był w stresie i niewiele pamięta, a pełną świadomość odzyskał następnego dnia.

Według prokuratury, wersja podejrzanego stanowi jego linię obrony i jest sprzeczna z zebranym materiałem dowodowym. Po zakończeniu przesłuchania prokurator, zgodnie z listem gończym, przekazał podejrzanego do aresztu śledczego w Krakowie.

Marek M. był poszukiwany sześcioma decyzjami sądów i prokuratur, w tym dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy – za przestępstwa oszustwa popełnione w recydywie i do odbycia detencji. Jak poinformowała prokuratura, Marek M. zbiegł bowiem z oddziału, w którym odbywał detencję. Detencja sądowa – to przymusowe osadzenie w szpitalu psychiatrycznym osoby, która popełniła przestępstwo, ale została uniewinniona ze względu na dokonanie tego czynu w stanie zniesionej poczytalności.

Na sobotni wiec wyborczy w Krakowie Bronisław Komorowski spóźnił się 1,5 godziny, ponieważ utknął w korku na „zakopiance”. Na Rynku Głównym oczekiwali na niego zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy, którzy gwizdami i krzykami próbowali zagłuszyć jego przemówienie.

Przejechałem tutaj do stołecznego królewskiego miasta Krakowa, aby podziękować (…) za poparcie, pragnę także podziękować i za te okrzyki wrogie, dlatego że one właśnie stanowią najlepsze (…) potwierdzenie tego, że Polsce potrzebna jest zgoda”

— przekonywał Komorowski.

Tu widać i słychać, gdzie jest kultura polityczna, a gdzie jej nie ma, tu słychać i widać, gdzie jest troska o Polskę, a gdzie jest kochanie się w awanturze”

— kontynuował prezydent.

I dobrze, że to widać i słychać, bo wtedy cała Polska wie, co będzie wybierała w najbliższych wyborach – czy wybierze awanturę, czy wybierze zgodę, czy wybierze bezpieczeństwo, czy wybierze zagrożenia wewnętrzne. My proponujemy zgodę i bezpieczeństwo”

— podkreślił.

Jak poinformował Patryk Wącławski z krakowskiego oddziału partii KORWiN, zatrzymany Marek M. jest jednym z liderów współpracującego z tą partią stowarzyszenia Młodzi dla Polityki Realnej, „zasłużonym działaczem krakowskiej opozycji wolnościowej i konserwatywno-liberalnej”. Według Wącławskiego, działacz „został zatrzymany za przyniesienie na wiec Komorowskiego zwykłego krzesła oraz skandowanie okrzyków +Gdzie jest szogun?!+, co miało być oczywistym odwołaniem do niedawnej dyplomatycznej wpadki prezydenta”.

Partia KORWiN protestuje przeciwko zatrzymaniu Marka M.

Byliśmy tam razem. Nie można pozwolić na to, żeby stawiać komuś zarzuty wyssane z palce. Każda osoba, która była na tej manifestacji i widziała, jak on się zachowuje i co tam się działo, może poświadczyć, że nie było tam żadnej agresji ani próby napaści

-– utrzymuje Patryk Wącławski.

ansa/PAP

=========================

W  ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM  NAWOŁUJĘ  DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PROTESTU  WOBEC OSOBY BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO  JAKO  KANDYDATA NA STANOWISKO  PREZYDENT  R.P

PROTEST W NASTĘPUJĄCEJ FORMIE  :

W RAMACH PROTESTU NA KAŻDEJ WYBORCZEJ IMPREZCE KOMOROWSKIEGO POWINNI PRZECIWNICY ZAMIAST TRANSPARENTÓW PRZYCHODZIĆ Z MAŁYMI KRZESEŁKAMI OGRODOWYMI Z PLASTIKU TAKIMI DLA DZIECI

I KOMOROWSKI POWINIEN WIDZIEĆ LAS N.P BIAŁYCH KRZESEŁEK UNIESIONYCH NAD GŁOWANI TŁUMÓW , NIE TRANSPARENTY A KRZESŁA !!!

I NIECH MEDIA POKAZUJĄ TE KRZESEŁKA UNIESIONE W GÓRĘ !!!

O TAKIE U CHIŃCZYKA PO 5 ZŁ …

24 komentarze do “ZAMACH NA PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO UDAREMNIONY !!! ZAMACHOWIEC ZOSTAŁ UJĘTY!!!”

 1. Krzesełeczko różowe z przyklejonym kotylionem !! Ten kotylion to profanacja symboli narodowych czy manifestacja przynależności do jakiejś „sekty” ?

  1. Mnie kotylion w klapie pana prezydenta na uroczystościach oficjalnych drażni! A różowy kolor jak różowe baloniki, które również są na poczesnym miejscu.

 2. PLASTIKOWE KRZESEŁKO POWINNO STAĆ SIĘ SYMBOLEM WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ NA NIE DLA KANDYDATA KOMOROWSKIEGO

  WSZYSTKICH BEZ WZGLĘDU NA PARTYJNE I IDEOLOGICZNE PODZIAŁY

  DLA TEGO ZE BRONKA NIE NALEŻY POSTRZEGAĆ JAKO POLITYCZNEGO OPONENTA ALE JAKO SZKODNIKA – A SZKODNIK JAK WIEMY SZKODZI WSZYSTKIM W TYM WYPADKU SZKODZI WSZYSTKIM POLAKOM –

  TAK JAK GRYPA JEST WROGIEM LUDZKOŚCI TAK BRONISŁAW JEST WROGIEM POLSKI I POLAKÓW !!

  WZYWAM DO UTWORZENIA WSPÓLNEGO FRONTU PONAD PODZIAŁAMI DLA DOBRA POLSKI

  NIECH SYMBOL KRZESŁA STANIE SIĘ SYMBOLEM WALKI Z SZKODNIKIEM !!

 3. No to Chinczyki zarobia na sprzedazy rozowych krzeselek..he he.Ten gosc z krzeslem w Krakowie dla nich lobbowal i dla bronka..he he

 4. Jak interpretować fakt, że na wiec wyborczy Bronisława Komorowskiego spędzono dzieci ze szkoły podstawowej. Stały one z transparentami popierającymi kandydata PO na prezydenta.
  Skandaliczna sytuacja miała miejsce w Aleksandrowie Kujawskim. Przyprowadzono tam dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Na klipie zamieszczonym na oficjalnym kanale YouTube Komorowskiego widać, że nawet maluchom wręczono transparenty z napisami „#PopieramKomorowskiego” oraz „Głosuję na Bronka”.

  http://wpolityce.pl/polityka/236903-sztab-komorowskiego-wykorzystal-dzieci-uczniowie-zagonieni-na-wiec-posel-po-zachwycona

  1. DNO i 10m mułu! nawet tvn już go nie broni-chyba, że taka koncepcja, zamach już był -krzesełkowy. 😀

   Odn. tych krzesełek to lepiej na transparencie wymalować krzesełeczka!

  2. Dzieci i młodzież są tą grupą, która jest zawsze wykorzystywana aby poprawić statystykę. Tak również podnoszono oglądalność niektórych filmów. A tutaj ktoś musiał tego kandydata powitać, widocznie samego aktywu popaprańców było za mało. No i jeszcze bardzo ważna sprawa …….. nikt zamachu nie będzie chciał przeprowadzić. Draństwo i tyle. Ciekawe co na to rodzice, zwłaszcza przedszkolaków.

    1. Jeżeli zaszłaby taka potrzeba placówki szkolne w ciągu jednego dnia będą miały pisemną zgodę rodziców czy opiekunów.

    2. WYKORZYSTYWANIE NIELETNICH JEST KARALNE !!!

     tak było kiedyś zwłaszcza usraele darli mordę jak to w Chinach zmuszaja dzieci do pracy a dzis cichutko dzieci do roboty jak najszybciej szkoła od lat 6…

     1. Jeszcze lepiej..Wielcy demokraci dra morde, ze w chinach sie zatrudnia dzieci..Na zachodzie przymyka sie oko i zatrudnia sie nieletnich licealistow do pilnowania dzieci, bo panstwo prawicowi konserwatysci chca pojsc na polityczny miting wieczorem, do kina albo w sobote rano pograc w golfa..Swoich dzieci nie zatrudniaja w charakterze nianiek..

    3. Nie karalne jest kiedy stary pryk ma za kochanke 15-latke..Bo sie zmienilo prawo …Politycy zmienili…

      1. Jeszcze lepiej..Niczym w epoce mojzeszowy..Chyba nie dziwi..bo w watykanie sa jego spadkobiercy.A tu sie czepiaja obroncy praw kobiet muzulmanow, ze niby tacy dzicy..15-letnia dziewczyna to jeszcze DZIECKO …Jaka roznica?.Wielcy demokraci tfujj..widza u muzulmanow zlo , a robia to samo..Moze w tej calej ludzkiej glupocie muzulmanie maja wiecej honoru, bo biora sobie za zony takie dziewczyny..A wielcy demokraci kochaja sie z nimi w burdelach bez zeniaczki..Jak to w koncu jest z tymi obroncami praw…Nie sa lepsi..Sa tacy sami w wielu przypadkach..Ot ..Wiek prostytulowanych dziewczat europejskich ..15 lat..Zanim wyszla ustawa o obnizeniu wieku do 15 lat w przypadku karnalnosci czynu spolkowania z nieletnia ,taki akt byl PEDOFILIA..No to teraz pedofile maja raj..Niczym muzulmanie..Berluskoniego za afere z Rubi wloski sad uniewinnil..calkowicie..Ponoc malolata byla ta Rubi..A tu nagle specjalista od bunga-bunga oczyszczony ze wszystkiego..Glupi rodzice nie prostestowali, kiedy ich wybrancy zmienili ustawe, robiac prezent pedofilom..eh…

  3. Czyje to jest dziecko?..Politycy przypadkowymi dziecmi zwlaszcza w telewizorach sie nie obstawiaja..Taka niejaka agnieszka holland tez byla resortowym dzieckiem wykorzystywanym do pozowania politycznego..No i jaka kariere zrobila?..Dzieki temu pozowaniu…

 5. Czy to nie szkoda czasu i atlasu na robienie tloku wobec tych kosmicznych debili ? Przeciez jak kogos chce bozia pokarac, to mu rozum odbiera !

  Juz wczesniejsi aktorzy teatrow objazdowych na prowincji byli bardziej wiarygodni niz te tepackie niewypaly w poronionych rolach politykow !

  Tu trzeba na koniec w uznaniu ich „talentow” obrzucic zgnilymi jajami i pomidorami, a do wentylatorow wrzucic oprocz psiego gowna kwas maslowy !

  Nie ma innej drogi, jak wspolnie pozbyc sie wszystkich tych zalosnych blaznow raz na zawsze !

 6. ZAMIESZANIE CHCĄ WPROWADZIĆ PRZED CISZĄ… JAKI TEN PREZYDENT BIEDNY … KTO GO WYNAJĄŁ? – SZTAB WYBORCZY KOMOROWSKIEGO!!! – AFERA KOMORGATE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!