NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
3 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Ukraina: 500 więźniów politycznych i inne faszystowskie incydenty i przestępstwa.

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Na Ukrainie przebywa obecnie w aresztach 500 więźniów politycznych. Poinformował o tym naczelnik Głównego Zarządu Śledczego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Wowk. W oficjalnej nomenklaturze są to aresztowani „ze względu na separatyzm, terroryzm i inne przestępstwa związane z wydarzeniami na Wschodzie”. W sprawach tego typu toczy się 4 tysiące dochodzeń, tysiąc osób zostało uznanych za podejrzanych.

Wowk dodał, że część aresztowanych została już wymieniona z republikami ludowymi Donbasu na ukraińskich jeńców wojennych. Wśród wymienionych 26 grudnia 2014 r. byli m.in. znani działacze komunistycznego Zjednoczenia „Borot’ba” Władysław Wojciechowski i Nikołaj Popow, więzieni pod fałszywym zarzutem „tworzenia organizacji terrorystycznej”. Wojciechowski był jednym z ocalonych z rzezi dokonanej przez ukraińskich neonazistów w Domu Związków Zawodowych w Odessie 2 maja 2014 r. Został aresztowany przez SBU 12 września 2014 r., w areszcie był bity i torturowany.

Jestem bardzo zły na faszystowską władzę na Ukrainie, która swoimi barbarzyńskimi działaniami pokazała po raz kolejny, że gotowa jest iść po trupach dla osiągnięcia swoich celów, dla przypodobania się Zachodowi. Nie udało im się mnie złamać! Moja determinacja tylko się wzmogła. Teraz jestem jeszcze mocniej przekonany, że nie da się uratować Ukraińców, nie pokonawszy faszyzmu na tej ziemi – oświadczył Władysław Wojciechowski po wyjściu na wolność.

Na to, jacy ludzie więzieni są przez ukraińską „bezpiekę” wskazuje także m.in. przypadek aptekarza z Lisiczańska w obwodzie ługańskim, który 5 marca skazany został na 3 lata więzienia w zawieszeniu na rok za „pomoc uczestnikom przestępczych organizacji i ukrywanie ich przestępczej działalności”. We wrześniu 2014 r. został aresztowany przez SBU za to , że w okresie od maja do czerwca, gdy Lisiczańsk pozostawał pod kontrolą Ługańskiej Republiki Ludowej, prowadził skład lekarstw dostarczanych w ramach pomocy humanitarnej z Rosji i przekazywał je m.in. powstańczym oddziałom.

===============

Ukraiński parlament wczoraj uczcił  rocznicę śmierci mordercy Polaków Romana Szuchewycza.

==================

5 członków delegacji Zmiany na Ukrainę zostało zatrzymanych, a następnie przez kilka godzin przetrzymywanych na granicy polsko-ukrainskiej w Rawie Ruskiej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Obywatele polscy byli wielokrotnie obrażani przez nie ukrywających swych sympatii do banderyzmu funkcjonariuszy. Otrzymali trzyletni zakaz wjazdu na Ukrainę, w związku z oskarżeniem ich o propagowanie „kłamstwa” o zbrodniach UPA i SS „Galizien”. Władze ukraińskie tym samym potwierdziły, że są bezpośrednimi spadkobiercami sprawców ludobójstwa z lat wojny. Proponowano im również danie łapówki w zamian za szybsze zwolnienie z granicy. Zmiana podejmie kroki prawne w celu obrony godności obywateli polskich podróżujących na Ukrainę.

Bardzo prosimy o udostępnianie tej wiadomości, gdyż z mediów polskojęzycznych się o takich sprawach nie dowiecie.

Tu szczegółowa relacja: http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/…/chcieli-uczcic-ofia…/

4 thoughts on “Ukraina: 500 więźniów politycznych i inne faszystowskie incydenty i przestępstwa.

 1. Co myślą o Polakach Ukraińcy?? TO

  https://www.youtube.com/watch?v=3WucPfDXDQM

  Członkowie neonazistowskiego Zgromadzenia Socjal-Narodowego zgromadzeni przed Ambasadą RP w Kijowie dokonali publicznej egzekucji kukły prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Według opisu i słów osoby z nagrania, egzekucja jest „karą śmierci” za wzbudzanie „antyukraińskiej histerii w Polsce”. „Tak będzie z każdym, kto będzie działał przeciwko ukraińskiej nacji i jedności narodowej” – powiedział lider akcji. Odciętą „głowę” z czerwonymi wstęgami symbolizującymi strugi krwi okazano zgromadzonym, po czym wrzucono za ogrodzenie ambasady. „To dla naszych polskich braci!”. Wzniesiono również banderowski okrzyk „Chwała Nacji! Śmierć Wrogom!”.
  Wbrew dacie publikacji nagrania, pochodzi ono z lipca 2013 roku. W tym czasie odbywały się obchody 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.
  Liderem ZNS jest Andrij Biłecki – organizator i dowódca ochotniczego pułku „Azow”. Zarówno jego organizacja, jak i dowodzony przez niego oddział odwołuje się do ideologii i symboliki neonazistowskiej.

 2. propagowanie „kłamstwa” o zbrodniach UPA i SS „Galizien”.

  ciekawa prawda? SSMAŃSKA BEZPIEKA – SZARPIE POLAKÓW ………… A MSZ R.P ? 🙂 JAK ZWYKLE GDY CHODZI O POLAKÓW W DUPIE MA ……….

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: