M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

Z kim Francja i Niemcy się dogadają , a Polska zadarła i mówiąc w prost ma p………

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Rosja pod względem bogactw w zasoby naturalne znajduje się w czołówce najbogatszych państw na świata. W całej Federacji na Rosję przypada ok. 70% zasobów energetycznych i 60% różnego rodzaju rud kopalnianych. Obliczono, że zasoby ropy naftowej sięgają do 48,6mld m3, natomiast złoża gazu ziemnego 48 bilionów m3. Bez wątpienia są to olbrzymie pokłady surowców strategicznych, które dają niemałe przychody. Lecz to nie wszystko co kryje rosyjska ziemia. W ogromnych i dzikich połaciach terenu, znajdują się praktycznie wszystkie pierwiastki jakie możemy znaleźć na tablicy Mendelejewa. Począwszy od niezliczonych zasobów rud żelaza, diamentów, niklu, tytanu, miedzi, cynku, cyny, niobu, srebra, złota, platyny czy kwarcu na węglu kończąc. Obecnie w Rosji wydobywa się masowo ponad 100 różnych minerałów. Poniżej przedstawiamy wykaz najbardziej rentownych i eksploatowanych złóż :

Ropa naftowa – należy do koronnych gałęzi gospodarczych w przemyśle wydobywczym Rosji. Surowiec pozyskiwany jest głównie na terenach Syberii Zachodniej w regionach Timańsko – Peczorskim oraz Wołżańsko – Uralskim. Szacunkowo wydobywa się tam ok. 399mln ton. Stanowi to 70 proc ogólnego wydobycia w kraju, a w skali globalnej jest to 1/5 zaspokojenia światowych potrzeb.

Gaz ziemny -podobnie jak ropa naftowa należy do głównych filarów handlowych rosyjskiego eksportu. Szacunkowo gazu wydobywa się ok. 641 mld m3, co daje 35% produkcji światowej. Surowiec dostarczany jest rurociągami m.in do krajów europy zachodniej w tym Polski. Ogromny popyt na rosyjski gaz ziemny sprawił, że Rosja uplasowała się na drugim miejscu w świecie pod względem wydobycia. Największe złoża występują na Syberii i półwyspie Jamał, skąd bezpośrednio transportowany jest rurociągami do odbiorców.

Węgiel kamienny – Rosja zajmuje pierwsze miejsce w świecie co do zasobów naturalnych węgla, jest we władaniu aż 23 do 30 % światowych rezerw węgla. Roczne wydobycie szacowane jest na 337 mln ton. Głównie węgiel pozyskiwany jest na Syberii w okręgach Kuźnieckim, Kańskim, Aczyńskim, Irkuckim i Peczorskim.

Węgiel brunatny -podobnie jak kamienny pozyskiwany jest na Syberii oraz Kraju Krasnojarskim i Zagłębiu Kaspijskim. Roczne wydobycie szacuje się na 124 mln ton.

Złoża diamentów – Rosja zajmuje 1 miejsce na świecie w zasobach i wielkości eksportu diamentów oraz 2 miejsce w ich wydobyciu. Gigantyczne złoża diamentów znajdują się na Syberii na terenie Kraju Krasnojarskiego w kraterze uderzeniowym meteorytu nad rzeką Popigaj. Według nieoficjalnych źródeł w kraterze znajduje się zapas kamieni szlachetnych o wartości ponad biliona karatów. Eksperci wyliczyli, że tak ogromne rezerwy, spokojnie wystarczą na zaspokojenie światowych rynków przez trzy tysiące lat.

Platyna – Szacuje się, że światowe zasoby złóż platyny wynoszą około 25 000 ton z czego w Rosji znajduje się ponad 23 % ogólnoświatowych zasobów platyny. Obecnie Rosja ma 2 miejsce na świecie w wydobyciu platyny oraz 1 miejsce w jej eksporcie.

Złoto – Obecnie Rosja jest trzecim producentem złota na świecie. Według oficjalnych źródeł, firmy górnicze działające legalnie w Rosji wydarły z ziemi 248,8 ton złota i z roku na rok ta liczba rośnie. Nieoficjalnie, zapasy złotego kruszcu ukrytego pod ziemią, mogą nawet wynosić 2 razy więcej, ponieważ nikt nie jest w stanie obliczyć faktycznej wartości tego szlachetnego metalu wydobywanego z nielegalnych wyrobisk.

Srebro – Rosyjski przemysł górniczy wydobywa każdego roku 42 miliony uncji srebra, co klasyfikuje ten kraj dopiero na 7 pozycji. Ciekawostką jest to, że w tej dziedzinie Polska znacznie wyprzedza naszego wschodniego sąsiada i plasuje się w pierwszej piątce największych światowych producentów srebra. Jednak to nie zmienia faktu, że rosyjska ziemia jest uboga w ten kruszec, prawdopodobnie produkują tyle żeby zaspokoić potrzeby kraju.

Według ostatniego raportu ONZ Rosja jest na pierwszym miejscu na świecie co do zasobów leśnych, na jej terenie znajduje się aż 23% lasów świata. Znajdują się tam największe na świecie rezerwy torfu i wody pitnej. Są światowym liderem w eksporcie nawozów azotowych ponadto w 200 milowej strefie ekonomicznej posiadają ogromne zasoby jesiotra, krabów, mintaja. Taka jest Rosja – piękna, dzika i przebogata do bólu.

12 thoughts on “Z kim Francja i Niemcy się dogadają , a Polska zadarła i mówiąc w prost ma p………

  1. Mnie to nie musi nikt mówić, tego tylko ślepy i głuchy nie widzi…
   tak jest na całym świecie-no ostatnio Jemen się pozytywnie obudził, pewnie tam katolibstwa nie ma. 😀

 1. http://mragowo.wm.pl/profil/radek/5959,W-POLSCE-CORAZ-WIECEJ-PRZESTEPCOW.html#.VNZPOIGIPNc.google_plusone_share

  oglądając amerykańskie filmy westernowe często widziałem jak pomocnik szeryfa lub szeryf przymocowywał do ściany podobizny ściganych przestępców, za schwytanie których była wyznaczona wysoka nagroda pieniężna.

  podobny obyczaj jest w polsce. przed każdymi tzw. wyborami na słupach ogłoszeniowych, na płotach, na banerach, na bilbordach, na ulotkach, w witrynach sklepowych, itd. pojawia się dużo fotografii przestępców. obok ich twarzy są takie symbole – PO, PiS, SLD, PSL, KWW….,itd.

  szkoda, że w polsce nie ma obyczaju jaki jest w usa, czyli nie są wyznaczone wysokie nagrody pieniężne za schwytanie tych przestępców.

  PRZESTĘPCA – to człowiek PRZESTĘPUJĄCY CELOWO Z NOGI NA NOGĘ, aby jak najszybciej dorwać się do WŁADZY.

  czym zajmują się przestępcy?

  wywoływaniem strachu, zniewalaniem, zabranianiem i nakazywaniem, dzieleniem, skłócaniem, napuszczaniem na siebie ludzi, wszczynaniem wojen i konfliktów, podżeganiem do rywalizacji, ograniczaniem swobód i wolności obywatelskich, ograniczaniem praw człowieka, stosowaniem przemocy, tworzeniem przywilejów dla siebie i dyskryminowaniem innych, czyli tworzeniem nierówności w traktowaniu ludzi, faworyzowaniem bogatych a dyskryminowaniem biednych, indoktrynacją polityczną, indoktrynacją ekonomiczną, indoktrynacją ideologiczną (np. religijną), propagandą, czyli tworzeniem mitów i rozpowszechnianiem iluzji, kłamaniem, manipulowaniem, wyzyskiwaniem, wykorzystywaniem, niszczeniem środowiska naturalnego, itd.

  1. Kapitalne to porownanie o „przestepcach” grajacych w bajdurzeniach hollywodzkich sciganych plakatowo.

   W rzeczywistosci wszystkie te bezduszne kukly w gadajacych pudlach dla idiotow rzucaja na uszy slodkopierdzace klamstwa, bo sa to zawodowe kurwy z charakteru wraz ze zboczeniem ekshibicjonizmu i manii wielkosci.

   Robi to to sobie reklamy na slupach jak „agencje towarzyskie” czy coca -cola, bo nachalna reklama jest dzwignia wszelkiego handlu toksycznym gownem dla duszy i dla ciala wszelkimi nowoczesnymi technikami poligraficznymi, gdzie nie powinno tez juz dziwic, ze wiodaca galezia przemyslu w Izraelu jest przemysl poligraficzny.

   Wczesniejsi rabini dobrze wiedzieli, ze goj jest tak glupi, ze uwierzy we wszystko, co jest napisane i to szczegolnie pod roznymi obrazkami roznych bardzo slynnych, ze az „swietych” aktorow sceny kabaretu polityczno – religijnego, bo bardzo wiary – godnie odgrywajacych swoje role.

   Niegdys co najmniej dziwne wydawalo mi sie to, ze juz taki aktor Reagan przeskoczyl na urzad prezydenta firmy USA.

   Inny slynny Jasiu Wedrowniczek ze swoja swita nierobow w jarmulkach trupy objazdowej, z pseudonimem artystycznym Jan Pawel II z duma wspominal o swoich poczatkach w aktorstwie .

   Bracia Kalkstein z ksywa Kaczynski rozpoczeli swoja kariere w filmie „O dwoch takich, co ukradli ksiezyc” !

   Poki co, to dalej trucizna najskuteczniej wrzucana jest przez uszy i o czym w przenosni pisze Szekspir w Hamlecie przy zamordowaniu w ten sposob krola Danii.

   ” Czlowiek staje sie tym, czego slucha ! ”

   Nie widze wiec zadnego racjonalnego powodu, zeby czegokolwiek sluchac, „wierzyc” i „podziwiac” w serwowanych namolnie zydowskich miedzynarodowych „wystepach”, w wydaniu aktorskich kurew miedzynarodowej mafii chcacej ukrasc cala kule Ziemska, z pozostawieniem garstki zaczipowanego „bydla roboczego”, „slepych” i „gluchych” niewolnikow bezmyslnie wykonujacych rozkazy „swoich panow” – obrzezanych nie tylko na czlonku przebierancow, najbardziej zbrodniczych psychopatow na swiecie, zabijacych w oblednym amoku wszystkich tych „sluchaczy” i „widzow”, ktorzy ich „posluchali” oraz „uwierzyli” :

   http://nie.com.pl/wp-content/uploads/2015/01/Cebula-img377.jpg

   Masowe dopiski ” WANTED 1 000 000 $ ” na gotowych juz plakatach z facjatami tych swirow przemowily by najszybciej i najwyrazniej, co do wielu jeszcze „oslepionych” i „ogluszonych” wieloletnim „teatrem”, „filmem” i „szkola propagandowa” zydowskich blaznow i pajacow, wszelkiej masci zboczencow i psychopatow, wszelkich „gwiazdorow”, „gwiazdy”, „kowbojow” i „szeryfow” spod znaku czerwonej jak krew „gwiazdy Dawida” .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: