„CYGAŃSKI MACHO” jak pisał matka kurka TRAFIŁ DO ELEMENTARZA DLA NAJMŁODSZYCH !!! będą się o nim jak o Jagielle dzieci uczyć !!!

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Jurek Owsiak trafił do podręczników dla dzieci. Najwyższa pora na pomniki

To się nazywa „kształtowanie” człowieka od najmłodszych lat. Jurek Owsiak trafił na stronice podręczników dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Nie było już mniej „szemranych” autorytetów?

Podręcznik do trzeciej klasy szkoły podstawowej „Odkrywam siebie i świat”, cz.5, wydawnictwa MAC zaskoczył pewnie niejednego rodzica. Wydawnictwo całe dwie strony poświęca Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Z podręcznika dzieci mogą się dowiedzieć, m.in., że:

Sprawozdania ze zbierania pieniędzy i z koncertów towarzyszących akcji są przekazywane przez Telewizję Polską.

Fot. BeKa
Fot. BeKa

Nie tyle sprawozdania, co relacje i może niekoniecznie przekazywane, a nadawane, ale czy trzeba dzieci w szkole podstawowej uczyć od razu poprawnej polszczyzny? A z tymi sprawozdaniami ze zbieraniapieniędzy, to problem ma sam Owsiak…

Czytaj więcej:

WOŚP nie chce ujawnić ksiąg rachunkowych. „To obrona słodkiego życia”

CZYTAJ TAKŻE:

Coraz więcej pytań wokół Owsiaków, WOŚP, Złotego Melona i Mrówki Całej: Owsiak sam się zatrudniał i sam sobie wypłacał wynagrodzenie?

W materiale poświęconym WOŚP nie brakuje też radosnych wierszyków:

Od Kwidzyna aż po Kraków, gramy dzisiaj dla dzieciaków. Dajmy dzieciom znów nadzieję. Niech się dzieje, niech się dzieje.

Całe szczęście, że autorzy powstrzymywali się od promowania hasła: „Róbta, co chceta”. Ale zupełnym hitem jest pomysł, by dzieci układały hasło promujące WOŚP. Polecenie numer 5:

Ułóż i napisz w zeszycie hasło promujące Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Fot. BeKa
Fot. BeKa

A co gdyby dziecko zaproponowało coś w tym stylu: „WOŚP jak SB – żadnych rozliczeń”? Chyba mogłoby się nauczycielowi w kluczu nie zmieścić…

Czy faktycznie Jerzy Owsiak to najlepszy wzór do naśladowania? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższych linkach:

CZYTAJ WIĘCEJ:

Jak „król żebraków” chwalił mi się terenówkami i czym nie chciał pochwalić się przed sądem

Skandal i awantura na konferencji Owsiaka! Szef WOŚP wyrzuca dziennikarzy za pytanie o dokumentację jego firmy!

Przeważnie wstrzymuję się od krytyki działań samej Wielkiej Orkiestry, bo znam za dużo dzieci, którym sprzęt kupiony przez Orkiestrę pomógł. Jednak robienie z Owsiaka bohatera podręczników dla dzieci i polecenie maluchom wymyślenia hasła reklamowego dla akcji Owsiaka, to duża przesada. No, ale skoro Jerzy Owsiak trafił już do podręczników, a MEN takie podręczniki zatwierdziło, nie widząc w tym nic niestosownego, to najwyższa pora, żeby państwo zaczęło mu budować pomniki. Może Ministerstwo Kultury coś zaproponuje?

A rodzice muszą dobrze przyglądać się postaciom, jakie promuje MEN. Kto wie, może kolejna pozytywną bohaterką książki dla dzieci zostanie Natalia Siwiec. Przecież w roli autorytetu już występuje.

Czytaj także:

Natalia Siwiec w roli autorytetu z pogadanką dla młodzieży w gimnazjum. Jej rada: „walnij kieliszek wódki dla odwagi”

21 komentarzy do “„CYGAŃSKI MACHO” jak pisał matka kurka TRAFIŁ DO ELEMENTARZA DLA NAJMŁODSZYCH !!! będą się o nim jak o Jagielle dzieci uczyć !!!”

   1. No cóż, jaka edukacja takie wzorce! Wśród sześciolatków to zapewne będą propagować Grodzką i Biedronia z jego słynnym powiedzeniem na temat bólu pupy !!

  1. Tata kupił prezenty i wydał 97zł, mama kupiła 2 prezenty mniej za 59zł. Ile prezentów kupił tata? (3-klasa)

    1. W ubiegłym roku ,kiedy jeszcze opiekowałam się wnuczką i odrabiałam z nią lekcje /1 klasa/było zadanie z matmy,napisane tak zawiłym językiem ,że obie nie wiedziałyśmy ,jak to ugryżć…,ale przyszła do swojego domu,siadła do lekcji i sama rozwiązała zadanie bez niczyjej pomocy….nie było trudne ,tylko język był taki pokręcony….Dag.

     1. Mała od 4 roku życia obsługuje samodzielnie komputer…zresztą widziałam,jak dzieci Stefana ,też nie duże świetnie radza sobie z tabletem…Dag.

 1. UU SMUTNO TU NA BLOGU CGYBA BLOGI SIE JUŻ PRZEJADŁY , MOZE CZAS NA JAK TO MÓWIA RESTRUKTURYZACJE- WYGASZANIE BLOGA MIZIAFORUM , NIC JUŻ CHYBA SIĘ NIE WYDARZY W POLSCE 🙂 NUDA BRAK AKCJI NUDA …

  1. PYTANIE SERIO ZAMYKAMY BLOG – DOSTEP DLA ZAPROSZONYCH NA LOGIN ?

   WTEDY BĘDZIE O WIELE WIĘCEJ MATERIAŁÓW ZDJĘCIA FLMY I DOKUMENTY W CIEKAWYCH SPRAWACH

   BO NIE DLA WSZYSTKICH SĄ ONE PRZEZNACZONE.

   1. Ciekawe sprawy to mam np. tutaj: http://hackaday.com/ itepe. a tutaj nawet gdybym poprosił o numer konta bankowego bo chce kasę przelać to nikt nie wklei ;D .. No ale wy już nie macie kont bankowych :555555 Wypłacacie resztki, żeby banki pozamykać :Oooooo

    1. Przyzwyczaisz się….ja 9 lat temu ,jak zaczynałam z internetem i poznawałam blogi o polityce nie mogłam długo wyjść z szoku,ale to tak wciągało,że na początku siedziałam non stop,po 3 doby…tylko wychodziłam do toalety..nawet o jedzeniu zapominałam…..zresztą dalej internet jest dla mnie ważny…tv wyłączony od dawna ,chociaż płacę za kablówkę…Dag.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

WIDEO BLOG MIZIAFORUM / JACKCALEIB

.
live
%d bloggers like this: