nowe prawo Emerycie masz mniej dochodu niż 1400zł gmina ma prawo odebrać ci mieszkanie oszczędności i umieścić w domu opieki społecznej

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Rząd PO-PSL pracuje nad projektem ustawy, która da możliwość samorządom odbierania majątków i oszczędności emerytom, którzy otrzymują mniej niż 1400 zł/mies.

Władysław Kosiniak-Kamyszminister pracy i polityki społecznej, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poprawił projekt swojej poprzedniczki, pani Fedak. W nowej odsłonie przyjął postać projektu ustawy, który daje samorządom prawo odbierania majątków i oszczędności starym, schorowanym osobom, którychemerytura będzie niższa, niż 1400 zł/mies. a zdecydują się pójść np. do Domu Spokojnej Starości.

– To jakiś żart? Zabiorą nam mieszkanie, jeśli matka zechce pójść do domu starców? – denerwuje się pan Henryk. Dwa lata temu stracił pracę, więc musiał zrezygnować z wynajmowanego mieszkania i wraz z konkubiną oraz jej dzieckiem zamieszkał u matki. – Nie jest fajnie, bo matula mojej kobity nie lubi i coraz częściej wygraża, że pójdzie do domu starców, by mieć spokój. To mieszkanie rodzice kupili od miasta, gdy jeszcze żył mój ojciec, i teraz miałoby iść z powrotem do państwa czy jak? – pyta zaniepokojony mężczyzna.

– mówi ekonomista, Piotr Solis.

Pojawiają się hipotezy, że starzy ludzie mogą być „więzieni” we własnych domach, ponieważ ich bliscy będą się obawiać utraty mieszkania na rzecz sfinansowania pobytu rodzica w DPS.

Jeśli ustawa jakimś cudem przejdzie – Ministerstwo oświadcza, że nowe zasady obowiązywały będą jedynie tych, którzy trafią do domów seniora.

http://parezja.pl/rzad-odbierze-emerytom-prywatne-majatki/

10 komentarzy do “nowe prawo Emerycie masz mniej dochodu niż 1400zł gmina ma prawo odebrać ci mieszkanie oszczędności i umieścić w domu opieki społecznej”

 1. To się, KURWA W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!!!!!!!! Dziś emeryci, a jutro zapewne pracownicy?

 2. To do tych co tak ślepo głosują na PLATFUSÓW – głosujcie tak dalej, w nagrodę dostaniecie pal w dupę jak znany nam Azja Tuchajbejowicz.

 3. AD POWYŻSZEGO NIE NIE POMYLIŁEM SIĘ W TYTULE – MOŻE TU ZADZIAŁAĆ MECHANIZM TAKI JAK PRZY ODBIERANIU DZIECI RODZICOM KTÓRZY ZA MAŁO ZARABIAJĄ – A TO JAK WIEMY NORMA JUŻ W POLSCE

  ZATEM WYSTARCZY DONOS DO MOPS – ŻE MIESZKAJĄCY OBOK SĄSIAD STARSZY PAN MA MAŁE DOCHODY NIE WYSTARCZAJĄCE DO UTRZYMANIA SIĘ I NA LEKI – ORAZ RODZINA GO MALTRETUJE …

  I WKRACZA MOPS – ZE WZGLĘDU NA BRAK ŚRODKÓW NA UTRZYMANIE SIĘ ZAGRAŻAJĄCE ZDROWIU I ŻYCIU ( brak na podstawowe leki które musi brać )

  i dla dobra seniora umieszcza go w DOMU STARCÓW – A ŚRODKI NA UTRZYMANIE POCHODZĄ ZE SPRZEDARZY MIESZKANIA SENIORA ……

  JAKIE TO ŁATWE – PRZEPISY O – ZAGRAŻANIU SWOJEMU ŻYCIU I ZDROWIU – SĄ EGZEKWOWANE

  TE D.O.S – WIADOMO KTO BEDZIE PROWADZIŁ W STAREJ SZKOLE NA TERENIE GMINY – SZWAGIER BURMISTRZA ……….

  1. MYŚLĘ ŻE NA PIERWSZY CEL PÓJDĄ OSOBY SAMOTNE BEZ RODZIN – BRAK SZUMU MEDIALNEGO – BO NIKT ZA NIMI SIE NIE WSTAWI

   ” A WSZYSTKO DLA DOBRA SAMOTNEGO STAREGO ”

   NA SZCZĘŚCIE DLA P.O – PSL – POLACY UTRACILI ZDOLNOŚĆ KOJARZENIA FAKTÓW I PRZEWIDYWANIA KONSEKWENCJI NA POZUR BŁACHYCH PRZEPISÓW I NA 1 RZUT OKA POTRZEBNYCH …

   HORROR – WYPROWADZANI Z MIESZKAŃ STARCY W GODZINACH PRACY LEMINGÓW ………. ŻEBY NIE WYWOŁYWAĆ NIEPOTRZEBNYCH EMOCJI

   I TAK BEDĄ ZNIKAĆ OSOBY I SĄSIEDZI POD POZOREM – TAM MU LEPIEJ BEDZIE ……

    1. NO TAK ZERO REAKCJI – ZABIERAJA DZIECI ZABIERAJA STARCÓW

     WIECIE PO CO ?

     ABY ZOSTAWIĆ TYLKO ZDROWYCH SILNYCH NIE OBCIAZONYCH OBOWIAZKAMI OPIEKI – PAROBKÓW I NIEWOLNIKÓW

     TAK JAK NA SELEKCJI NA RAMPIE W BIRKENAU – DZIECI STARCY – DO GAZU ..

     RESZTA DO ROBOTY -ale też do czasu

     I NA WAS PAROBKÓW TEŻ PRZYJDZIE CZAS ……… ZAPEWNE UCHWALA JAKIŚ PRZEPIS – O UMIESZCZANIU CHORYCH I NIE SPRAWNYCH W OSRODKACH UTYLIZACJI

     WAS JUŻ NIEMA ………..

 4. He he, przecież Oni-Rząd szukają miejsca dla 100 tyś. Jude które przyleciało do Polski.Nie kojarzycie faktów !!!

 5. Zrobili czystkę wśród rencistów; liczba rencistów w Polsce zmniejszyła się z 2,7 miliona w 1998 roku do 1,075 mln w czerwcu 2013 roku a teraz biorą się za emerytów.
  Ludzie dziesiątki lat płacili składki emerytalne by mieć spokojną starość a teraz chcą ich powykańczać. Tak, wykończyć bo jak taki emeryt, może skłócony z rodziną, trafi do domu opieki to już tylko krótko pożyje. Kiedyś „załatwiały” to szpitale ale zbyt duża śmiertelność pacjentów psuła im opinię.
  Emeryci powinni poprzeć strajkujących górników i rolników i nie psioczyć na nich.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!