Polacy zamknęli Żydów w Auschwitz Birkenau następnie ich przesłuchiwano ..

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]
Ricardo Pacifici – przywódca rzymskiej wspólnoty żydowskiej – po odbywających się we wtorek obchodach 70. rocznicy wyzwolenia obozu, musiał wraz z trzema osobami wyjść przez okno.
Pacifici oraz rzecznik rzymskiej wspólnoty żydowskiej Fabio Perugia po zakończeniu uroczystości zostali na terenie obozu, ponieważ przed godziną 23 łączyli się na żywo z włoską telewizją. Oprócz nich za obozową bramą zostało dwóch operatorów. Kiedy zauważyli, że obiekt jest zamknięty, próbowali wezwać pomoc, ale nikt nie reagował, więc postanowili wyjść przez okno jednego z budynków. Tym samym uruchomili alarm, a po chwili przyjechała policja.

Mężczyźni do godziny szóstej rano składali wyjaśnienia w komendzie. Ricardo Pacifici na Twitterze opisał całą sprawę jako skandal, a swoje doświadczenie jako „trudne emocjonalnie”. Polska Ambasada w Rzymie oficjalnie przeprasza, ale jednocześnie zaznacza, że to był wyjątkowy dzień, więc i środki bezpieczeństwa musiały być zaostrzone.

Dyrekcja muzeum Auschwitz Birkenau będzie wyjaśniać jak to się stało, że pracownicy zamknęli bramę bez sprawdzenia, czy ktoś jeszcze był na terenie obozu.

http://radioszczecin.pl/6,120901,na-noc-utkneli-w-auschwitz-probowali-wyjsc-przez

10 komentarzy do “Polacy zamknęli Żydów w Auschwitz Birkenau następnie ich przesłuchiwano ..”

    1. O to chodzilo.Od pokrzywdzonego taty do stoleczka w nowej partii.Tak sie cwanictwo umie urzadzic.Tfujj..Chamstwo umie sie pchac do koryta.

    1. Jeszcze jedna durna hucpa.W temacie dowodzic , ze polski antysemityzm jest.Pierdoly.Zostali duracy, to ich problem.

  1. A co na to nasza Pierwsza Dama, Żydówka po kądzieli, Anna Rojer-Dziadzia-Dembowska-Komorowska? Nie jest jej głupio wobec rodaka?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!