NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

ALARM !!! GLOBALNE WYŁĄCZENIE INTERNETU ZA BYĆ MOZE KILKADZIESIAD GODZIN – PRÓBA GENERALNA ODBYŁA SIĘ DZIŚ – F.B 40 MINUT SPARALIŻOWANY GLOBALNIE

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

NAJPIERW OŚWIADCZENIE GRUPY HAKERÓW KTÓREGO MEDIA NIE OPUBLIKOWAŁY BOJĄC SIĘ PANIKI 

” OŚWIADCZENIE OTRZYMAŁY RZĄDY TAK ZWANEJ GRUPY G-8 ORAZ ICH SŁ. SPECJALNE 

„dzisiejsze globalne sparaliżowanie  Facebooka i serwisu Instagram było testem naszych mozliwosci , udało się jesteśmy gotowi do globalnego wyłączenia w trybie awaryjnym całej sieci internetowej , co nastąpi w najbliższych godzinach „

TAKIEJ I PODOBNEJ TREŚCI OŚWIADCZENIA KRĄŻĄ PO PORTALACH INTERNETOWYCH CAŁEGO ŚWIATA ..

A TERAZ INFO . AGENCYJNE OFICJALKA TAK ZWANA 

Wiadomość wydrukowana ze stron: wiadomosci.wp.pl
Hakerzy zaatakowali Facebooka
PAP, IAR | aktualizacja 1 godzinę i 1 minutę temu

Facebook i Instagram nie działały rano przez ok. 40 minut m.in. w USA, w Azji i w Australii. Problemy z dostępem do największej sieci społecznościowej na świecie odnotowano także w Europie, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i Finlandii. Już wiadomo, że za awarią stali hakerzy z grupy Lizard Squad („Brygada Jaszczura”).

Do ataku przyznała się na Twitterze grupa pod nazwą „Brygada Jaszczura”, zamieszczając tam krótki komunikat. Poinformowali, że udało im się czasowo zablokować działanie m.in. Facebooka i serwisu Instagram.

W Polsce główna strona Facebook nie odświeżała się lub nie można było na nią wejść.

Niedostępna była też należąca do tego portalu społecznościowego aplikacja Instagram, umożliwiająca robienie zdjęć, ich obróbkę i udostępnianie. Instagram poinformował na Twitterze, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Facebook nie wydał oświadczenia w sprawie awarii, która rozpoczęła się ok. godz. 7 czasu polskiego.

Kłopoty z dostępem do Facebooka trwały ok. 40 minut. Gdy znowu działał, w Azji niektórzy użytkownicy skarżyli się, że strona wolno się ładuje – pisze AP.

Informacje o awarii Facebooka i Instagramu były rozpowszechniane na konkurencyjnym mikroblogowym portalu Twitter; użytkownicy używali hashtaga #Facebookdown. Jak pisze agencja EFE, frustrację niektórych internautów pogłębia fakt, że do awarii doszło w czasie, gdy nadchodząca nad Wschodnie Wybrzeże USA potężna śnieżyca zmusiła tysiące ludzi w sześciu stanach do pozostania w domach.

Facebook ma ok. 1,25 mld użytkowników na całym świecie, a Instagram ok. 300 mln. Facebook kupił Instagram w 2012 r.

To nie jedyny atak, jaki w ostatnim czasie przeprowadziła „Brygada Jaszczura”. Pod koniec 2014 roku, poza sparaliżowaniem sklepu internetowego Sony PlayStation, na jeden dzień udało im się sparaliżować działalność sieci innej popularnej konsoli do gier – Xbox. Działania hakerów uniemożliwiły użytkownikom korzystanie z możliwości grania za pośrednictwem sieci.

W listopadzie hakerzy z prawdopodobnie innej grupy przejęli z komputerów producenta filmowego i telewizyjnego, Sony Pictures, około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi.

========================
CZY JEST TO TECHNICZNIE MOZLIWE – TAK JUZ KILKA LAT TEMU BYŁO LECZ BRAKOWAŁO JESZCZE KILKU SZCZEGÓŁÓW – KTÓRE JAK WIDZIMY ZOSTAŁY DOPRACOWANE
CZY STOIMY W OBLICZU CYBERNETYCZNEGO ARMAGEDONU ??
p.s prywatnie uważam ze nie stoi za tym jakąś grupa anarchistów
ALE JAKIEŚ PAŃSTWO KONKRETNE KTÓRE TEN CHAOS MOŻE WPROWADZIĆ JAKO WSTĘP DO GLOBALNEJ LUB KONTYNENTALNEJ WOJNY

CYFROWA BOMBA ATOMOWA

Amerykańscy wojskowi naukowcy opracowali metodę cyberataku, która pozwala zniszczyć internet. Atak jest tak skonstruowany, że obecnie nie ma możliwości obrony przed nim. Na szczęście badacze proponują również konieczne zmiany, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo sieci przed tą cyfrową „bombą atomową”.

Max Schuchard wraz z kolegami stworzył algorytm, który stanowi atak wymierzony w szkielet internetu i wykorzystuje konstrukcję sieci przeciwko jej samej. Internet można przyrównać, w dużym uproszczeniu, do sieci dróg pokrywających cały glob. Trzymając się tego porównania, dane przesyłane w internecie możemy nazwać samochodami. Na wszystkich skrzyżowaniach poszczególnych dróg znajdują się routery, które podobnie jak znaki drogowe, decydują gdzie pokierować dane, aby dotarły one do punktu docelowego. W tym schemacie protokół BGP odpowiada za treść znaków, opisując poszczególne połączenia. To właśnie na podstawie informacji przekazywanych za pomocą protokołu BGP, każdy router wie, gdzie skierować docierające do niego dane.

Jakiś czas temu naukowcy Zhang, Mao i Wang opracowali algorytm, który potrafi zakłócić komunikację pomiędzy dwoma routerami, korzystającymi z protokołu BGP. Max Schuchard opracował metodę rozszerzenia tego algorytmu tak, aby atakował wszystkie połączenia. W przypadku zerwania pojedynczej trasy transmisji, routery przekierują ruch w taki sposób, by ominąć niedziałające połączenie – dane nadal dotrą do celu. Najnowsza metoda powoduje, że takie przekierowanie nie będzie możliwe.

Jak to działa?

Do przeprowadzenia ataku niezbędny jest botnet – sieć komputerów zombie, kontrolowanych przez przestępców. Zdaniem naukowców wystarczy botnet składający się z około 250 000 komputerów. Sieć taka wykorzystywana jest do jednoczesnego wywoływania połączeń z danym serwerem, który zostanie przeciążony przez przychodzący ruch. W ten sposób dokonuje się ataków DDoS, które powodują wyłączenie usług różnych firm i instytucji. Omawiany przez nas algorytm działa jednak na trochę innej zasadzie. Najpierw botnet wywołuje połączenia pomiędzy własnymi komputerami zombie i obserwuje trasy, jakimi kierowane są dane. Wykrywany jest adres wspólny dla większości komputerów – to będzie router korzystający z protokołu BGP. Wykryty router staje się celem ataku i połączenia przez niego kierowane, zostają zerwane. Po krótkim czasie urządzenie zacznie wysyłać do innych routerów aktualizację tras BGP, aby skierować ruch z pominięciem uszkodzonych połączeń. W tym miejscu rozpoczyna się prawdziwy atak – router zostaje zaatakowany ponownie, znowu wysyła aktualizację i znów jest atakowany. W ten sposób algorytm powoduje, że routery protokołu BGP same się przeciążają informacjami o aktualizacji tras. Symulacje pokazują, że po 20 minutach ataku powstanie kolejka rozkazów, której wykonanie zajmie 100 minut.

Czy atak jest możliwy w praktyce?

Teoretycznie cyberprzestępcy mogą wykorzystać nową metodę do zablokowania sieci. Jednak w praktyce każdy, kto posiada odpowiednio duży botnet, raczej będzie wynajmował jego usługi, niż ponosił dodatkowe koszty związane z przeprowadzaniem tak poważnego ataku, jak opisywany. Wspomniane koszty są nieuniknione ponieważ, najtrudniejsza część ataku to wykrycie adresu odpowiedniego routera, który ma się stać celem – to bardzo skomplikowane zadanie, które wymaga dużej wiedzy technicznej i nakładu środków.

Bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie nowego algorytmu jako ostatecznej broni w cyberwojnie. Zaatakowane państwo mogłoby wykorzystać opisaną metodę do odłączenia od internetu wszystkich krajów, poza własnym. Byłaby to odwrotność sytuacji, jaką obserwowaliśmy niedawno w Egipcie, gdzie wyłączono internet tylko na obszarze kraju. Naukowcy mówią, że teoretycznie takie działanie jest możliwe i przyrównują je do odpalenia cyfrowej bomby atomowej.

Jak możemy się obronić?

Jak wskazują amerykańscy badacze, chwilowo routery nie posiadają możliwości obrony przed nowym atakiem. Aby zabezpieczyć sieć przed wyłączeniem, konieczne jest opracowanie metod ochrony. Jednym z zabezpieczeń mogłoby być przekazywanie aktualizacji protokołu BGP przez całkowicie odrębną sieć. Jednak takie rozwiązanie wymusza stworzenie właściwie kopii internetu, co z oczywistych względów jest bardzo mało prawdopodobne. Drugim sposobem obrony może być zmuszenie routerów do ciągłego utrzymywania połączeń. To jednak wymagałoby znalezienia nowych metod ochrony przed samym przeciążeniem pojedynczego routera. Chwilowo pozostajemy więc bezbronni – korzystajmy z sieci, póki działa.

*********************************

TO TYLKO TEORIA

ALE CI KTÓRZY PLANUJĄ

SĄ O WIELE LEPIEJ PRZYGOTOWANI

TO PRAWDZIWI FACHOWCY , WIRTUOZI W SWOIM FACHU

11 thoughts on “ALARM !!! GLOBALNE WYŁĄCZENIE INTERNETU ZA BYĆ MOZE KILKADZIESIAD GODZIN – PRÓBA GENERALNA ODBYŁA SIĘ DZIŚ – F.B 40 MINUT SPARALIŻOWANY GLOBALNIE

 1. Hmmm..Fejsbook to male piwo..Ale globalny ” armagedon”.Caly system oparty na elektronice..Komunikacja, samoloty, samochody, pociagi.ILe ofiar w skali globu?.Przede wszystkim caly nuklearny syf..To jest dopiero syf..

  1. Pomyśl, ile złomu można by pozyskać i spieniężyć. Piękna katastrofa – raj dla bezdomnych.
   W dalszej fazie – po ataku hakerów – ma ponoć zabraknąć gwoździ, gumy do majtek i bardzo wielu przydatnych drobiazgów.
   To nie są hichy ale tak będzie. Seriooo. Pociąg z Chin może nie dojechać.

 2. Prosty sposob na wybicie zebow papierowemu „tygrysowi” biurwokracji nierzadowej, straszacego „prawem” i wrzucajacego BEZPRAWNIE swoje listy do skrzynek pocztowych nieswiadomych faktycznego stanu rzeczy mieszkancow !!!

  Ponizej przetlumaczony z niemieckiego tekst do natychmiastowego zastosowania w postaci jego wydruku przyklejonego do swojej czy tez jak najszybciej do kazdej skrzynki pocztowej !

  ” Uwaga moja skrzynka pocztowa jest wlasnoscia prywatna „

  Wedlug Rezolucji ONZ A/RES/56/83 z dnia 28. stycznia 2002/ Artykul 9, podlega samorzadowi przez ( prosze wpisac nazwisko ) Obywatela Rzeczpospolitej Polskiej i nosi wlasciwy adres : ( prosze wpisac adres ) . Wrzucanie przez Poczte Polska , przesylek listownych ze wszystkich
  jednostek administracji na Polske takich jak Rada Radiofonii i Telewizji, Urzedy Miejskie i Gminne, Urzedy Porzadkowe, Urzedy Skarbowe,
  wszystkie Sluzby Policji, komornicy, firmy windykacyjne, kancelarie adwokackie i wszystkie urzedy jurysdykcji , jest NAJSUROWIEJ
  ZABRONIONE i bedzie ukarane z powodu zamierzonego naruszenia, prawa konstytucjalnego obowiazujacego w Polsce i prawomocnie
  naglacego w przestrzeganiu Praw Ludzkich.
  Wyjatkami wobec tego prawomocnie naglacego w przestrzeganiu zakazu w sprawie przesylek i listow pocztowych , sa przesylki firm
  przewozowych, poczta prywatna i przesylki prywatne na adres ( prosze podac wlasny adres ) . Przesylki, ktore wysylane sa przez jednostki suwerenne i albo poprzez wyznaczone do tego osoby.

  Sprzeczna z Konstytucja dzialalnosc Poczty Polskiej na uslugach nielegalnego rzadu – spolki handlowej wygasla z dniem 25.12.2012 i jest
  zobowiazana do zastosowania sie wobec tego zakazu . Zakaz ten dotyczy rowniez wszelkich przesylek formalnych .

  DOSTARCZANIE NIELEGALNYCH PRZESYLEK PRZEZ POCZTE JEST KARALNE.

  Chcialam ten BARDZO WAZNY I SKUTECZNY PRAWNIE TEKST, dla nas wszystkich molestowanych przez Poczte przeslac w oryginale gotowym do wydrukowania. Nie zdolalam jednak z braku wprawy komputerowej tego dokonac, ale wysylam go na maila Kefira i Astromarii, ktorzy juz tak dlugo obyci w pisarstwie internetowym byc moze tego dokonaja i wesprza mnie tez w ratowaniu ludzi przed papierowym terrorem dokonywanym przez listonoszy wrzucajacych bezprawne listy „urzedowe” do skrzynek pocztowych !!!

  Mizia ! Jak widzisz, to wlasnie w ten bezkrwawy sposob mozna, a nawet trzeba ustawic poczte polska do jej wlasciwego przeznaczenia, bo jak do tej pory jest to glowny filar zniewolenia wskutek slepej wiary w zasadnosc i „prawo” tego papierowego triku, niby to przestarzalego w dobie internetu, ale coraz to bardziej atakujacego codziennie miliony mieszkancow nie tylko w Polsce, ale na wszystkich krajach okupowanych przez zydowska mafie .

  Uwazam, ze trzeba na zimno podchodzic do tych napewno celowych rewelacji i podchodow z internetem, no a jesli go nawet zablokuja, to i tak poczta papierowa nadal bedzie terroryzowac „urzedowymi” swistkami majacymi na celu wyludzenie i wyduszenie ostatniego grosza z juz i tak okradzionych bez mafie nierzadowa Polakow ciagle wierzacych w „cuda” koscielne albo podpisujacy petycje, chcac w ten naiwny sposob zmiekczyc serca i sumienia „nie – rzadu”.

  Szukalam bezskutecznie u Ciebie namiarow i na Twoja skrzynke mailowa, a moze jej niezauwazylam, a chcialam w ten sposob tez przeslac gotowy tekst do wydruku z ta powyzsza trescia, do uzyskania „profesjonalnego” wygladu tego pisma, z efektami drukarskimi, opanowanymi juz przeciez do perfekcji przez odwiecznych kopistow klamstw i pejsatych drukarzy, ktory rozpowszechnili swoja niebywala „kariere” drukarska z nie – swietym ” pismem” biblijnym i dolozyli kretactw wraz z grabieza calego swiata przez prywatne wydrukowanie dolara ze starych bawelnianych szmat za pomoca pejsatych farbiarzy z I.G.Farben – Bayer.

  Juz rabini w sredniowieczu zauwazyli i bezlitosnie wykorzystali to, ze „glupi” goj wierzy we wszystko, co jest napisane … ? !

 3. Czołem Miziak , co do kont w bankach to masz rację i być może że szykuje się niewąska przewałka , a teraz co do FB i innych szajsów jak dla mnie to to wszystko może pierdolnąć z wielkim hukiem i łomotem , a co do reszty ??? to pożyjemy i zobaczymy a jak na razie to tylko spokojnie jak na wojnie !!!
  J.M.H

  1. MATERIAŁ TEN POZWOLIŁEM SOBIE JAKO MIZIAFORUM OPATRZYĆ ROSYJSKIM TŁUMACZENIEM I PRZESŁAĆ DO 3 ROSYJSKICH STACJI TV Z PROŚBĄ O WYEMITOWANIE GO ROSJANOM I UKRAIŃCOM ZA POMOCĄ ICH STACJI TV – CHODZI O TO ABY ZOBACZYLI KTO W POLSCE MA JAKĄ WOLNOŚĆ PO 25 LATACH ORAZ UŚWIADOMIĆ ZACHODNIM UKRAIŃCOM PRZED CZYM BRONI SIE DONBAS https://miziaforum.wordpress.com/2015/01/27/okolo-6-8-milionow-polakow-zywi-sie-w-smietnikach-dane-gus-material-av-telewizji-polskiej/

 4. powie wielu mam w dupie internet nie moja sprawa – nawet nie potrafię go uruchomić

  BŁAD – MASZ KONTO W BANKU ? MASZ KARTE PŁATNICZĄ ?

  NO !! NO TO W WYNIKU TAKIEJ AWARII WYPARUJĄ MILIARDY MILIARDÓW – PIENIEDZY – KTÓRE SĄ TYLKO JAKO ZAPIS ELEKTRONICZNY W OBIEGU …….

  UPSS – A WIADMO POESZECHNIE ŻE PIENIEDZY WIRTUALNYCH W ZAPISIE ELEKTRONICZNYM JEST WIELOKROTNIE WIECEJ NIŻ

  REALNIE NAMACALNYCH MONET I PAPIEROWYCH BANKNOTÓW W SKARBCACH BANKOWYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  PONAD MILIARD LUDZI NA ŚWIECIE ŻYJE TYLKO POSŁUGUJAC SIĘ KARTĄ PŁATNICZĄ ………….

  BUBA ? TAK WIELKA BUBA 😉

  1. I TYCH FIZYCZNYCH PIENIĄŻKÓW NIE WYSTARCZY DLA WIĘKSZOŚCI

   ZAWSZE WAM MÓWIŁEM 🙂 ZŁOTE RANDY MIEĆ NALEŻY W SŁOJU PO OGÓRKACH …

   I NAJWAŻNIEJSZE – GNUŚNYCH I LENIWYCH CHAMÓW – ZMOBILIZOWAĆ MOŻNA DO CZYNÓW OKRUTNYCH – ZBROJNYCH TYLKO JEBIAC ICH PO SAKIEWCE

   CHAM GOTÓW DO BOJU W KILKA MINUT 🙂

  2. Nie boję się.
   „Róbta co chceta” forsy może nie być.

   Karta do bankomatu oddana jeszcze w listopadzie.
   Nie płacę niczego przez sieć.
   Posiadam jeszcze 3 modemy telefoniczne do sieci przewodowej, do sieci energetycznej 230v oraz modem do użycia z nadajnikiem KF lub UKF.
   Brak internetu przewiduję od dawna.
   Jeśli czegoś nie dowiozą lub nie dojadą – nie problem.
   Woda jest (dodatkowa nowa ręczna pompa założona w czerwcu), opał jest, paliwo jest, gaz jest, mąka jest, kasza jest, ziemniaki są, groch i fasola jest, cukier jest, mięso jest a ponadto grzyby i owoce suszone i mrożone oraz mnóstwo marynat – do wiosny wystarczy.
   Agregat do prądu jest. Mam ponadto wielgachny UPS kupiony z Niemiec (wystawki), który połączyłem z prowizorycznym na razie wiatrakiem i z jednego naładowania daje 13kwh prądu (akumulatory miał padnięte i chwilowo są mojego wyrobu).
   Jeśli mnie nie zabiją, to przetrzymam nie takie wydarzenia.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: