NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
3 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

pilne !!! BUNT W POLSKIEJ ARMII ? RZĄD TRAKTUJE ŻOŁNIERZY JAK ŚMIECI – OFICJALNY LIST OTWARTY DO

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Taki List został stworzony przez grupę żołnierzy który zostanie rozesłany do 50 posłów oraz telewizji. Jak macie możliwość powysyłajcie je na skrzynki mailowe tam gdzie trzeba niech się dowiedzą jak nas traktuje MON.

Szanowny Panie 
III Rzeczpospolita Polska w swojej 25-letniej historii nigdy dotąd nie była w stanie tak wielkiego i realnego zagrożenia, nie ukierunkowanego jedynie zza wschodniej granicy, ale także – po obserwacji tego co dzieje się w sojuszniczych krajach zachodniej Europy – niebezpieczeństwa wewnętrznego. Przez ostatnie dwie kadencje Sejmu koalicja rządząca doprowadza do sukcesywnej degradacji Wojska Polskiego, jednocześnie ukazując propagandowe „sukcesy” w świetle jupiterów. 
Przez ostatnie lata dzięki misjom zagranicznym realizowanymi na dużą skalę, udało się wyszkolić i obyć z realnym polem walki tysiącom żołnierzy. Skok taktyczny, dowódczy czy materiałowy okazał się dobrem, którego nie da się wypracować tutaj w kraju. Niestety dzięki zmianom wprowadzonym przez Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha polska armia pozbywa się tychże wykształconych fachowców, wybitnych specjalistów i prawdziwych żołnierzy, doświadczonych na polu walki. Żołnierze szeregowi jako jedyny korpus osobowy w polskiej armii nie mogą służyć z powodu braku możliwości przejścia na służbę stałą, dłużej niż 12 lat. Do 2021 roku z mundurem pożegna się ponad 15 tysięcy dobrze wyszkolonych i wykwalifikowanych żołnierzy z korpusu szeregowych, często po wielu misjach. Warto nadmienić, że taka sytuacja ma miejsce tylko w siłach Ministerstwa Obrony Narodowej, w resorcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ten system nie obowiązuje. 
Wojsko Polskie z roku na rok staje się coraz słabsze i papierowe – mamy blisko 23 tys. oficerów, 41 tys. podoficerów i tylko 33 tys. szeregowych! Nasze 90-tysięczne wojsko ma więcej generałów w służbie czynnej od armii II Rzeczpospolitej Polskiej, choć wówczas dywizji było 10 razy więcej niż obecnie. W większości jednostek nie jest obsadzone nawet 40% etatów szeregowych, ale za to wszystkie oficerskie i podoficerskie. Wolne etaty są przypisane dla zupełnie niewyszkolonych żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych i nie przewidziane do obsadzenia na stałe. Od tych niedoświadczonych żołnierzy będzie zależał los całych pododdziałów, zgodnie z zasadą, że najsłabsze ogniwo zawsze pęka pierwsze. Pododdział musi być sprawnym, uzupełniającym się organizmem, a nie zbiorem przypadkowych osób. Trzeba tutaj zaznaczyć, że Narodowe Siły Rezerwowe nie są w stanie wyszkolić żołnierzy tak aby byli wartościowym uzupełnieniem w jednostkach. W jednostkach tych przez charakter ich działań (zmianowy, dyżury, ciągła gotowość, dyżury bojowe, wyjścia w morze, ćwiczenia poligonowe) nie ma czasu i możliwości szkolenia.Powstaje pytanie też, kto ma szkolić skoro żołnierze obyci ze sprzętem, procedurami, wiedzą którą zdobywa się przez wykonywanie zadań.
Jednym z argumentów, na którym opierał się ówczesny Minister Obrony Narodowej, wprowadzając zmiany w ustawie było to, że po 15 latach służby żołnierz nabywa prawa emerytalne, a w związku z tym jest to okres po którym kadry i tak ubywałyby do cywila. Jest to jednak błędna ocena rzeczywistości, gdyż wysoce zmotywowany i wyspecjalizowany żołnierz, którego rodzina przyzwyczaiła się do trudów służby, zazwyczaj dodatkowo obarczony kosztami życia nie odejdzie na emeryturę z 40% wynagrodzeniem. Wystarczy sprawdzić ilu żołnierzy lub ilu funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji np. policjantów odchodzi po 15 latach służby. 
Następnym koronnym argumentem reformy była chęć „odmłodzenia” korpusu, jednakże do służby przyjmowani są żołnierze urodzeni nawet w latach 70-tych. Zwracając uwagę na „niepokojące metryki żołnierzy” warto nadmienić, że w Wojsku Polskim – nareszcie unowocześnianym, służba wymaga umiejętności i doświadczenia w obsługiwaniu wysoce specjalistycznego sprzętu. Ponadto, na okrętach Marynarki Wojennej czy w lotnictwie już teraz mocno odczuwalny jest brak żołnierzy „z fachem w ręku”, techników, którzy przez lata zajmowali się obsługą, naprawą i konserwacją sprzętu, a co za tym idzie spada jakość wykonywanych zadań. Od czasów reformy szkolnictwa takich ludzi brakuje w całym kraju. I cóż z tego że żołnierz obsługujący sprzęty ma 30 lat. To jest wiedza i umiejętności których nie nabywa się w procesie szkolenia.
Armia nie chce mieć w swoich szeregach ludzi w podeszłym wieku, a jednak podoficer, który walczy w polu ramię w ramię z szeregowym może służyć w wojsku nawet do 60 roku życia. Mówi się o tym, że w wojsku mają zostać i zostają najlepsi, jednak jest to kłamstwem i manipulacją. Niejednokrotnie kształcenie się na własną rękę, uzupełnianie swoich kwalifikacji czy też wnioski o eksternistyczne zdawanie egzaminów nie spotykają się z przychylnością przełożonych. Na szkolenie podoficerskie na jedno miejsce przypada od 4 do 10 osób. Dodatkowe obostrzenia „przesiewają” osoby „bez poparcia” czy protekcji przełożonych. Niemalże zamknięta została również ścieżka awansu do korpusu oficerów. Wśród szeregowych zawodowych wiele jest osób, które ukończyły specjalistyczne studia wyższe, jednakże zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr 375/MON z dnia 14 września 2014 roku w 2015 roku z korpusu szeregowych na szkolenie oficerskie może przystąpić maksymalnie 15 żołnierzy. Zresztą, proszę Państwa, armia potrzebuje wykwalifikowanych i sprawdzonych szeregowych. Nie chodzi o to, aby nasze wojsko składało się z samych podoficerów i oficerów, bo nie oni stanowią o sile armii. W krajach zachodnioeuropejskich służba w korpusie szeregowych nie jest objęta żadnymi limitami czasowymi, a wręcz premiowani są żołnierze, którzy chcą służyć dłużej (np. Wielka Brytania).
Morale w korpusie są najniższe od lat, można powiedzieć że sięgają dna. Nie można mówić o zmotywowanym wojsku, gdy praktycznie codziennie żegnasz profesjonalnego żołnierza, który niejednokrotnie uratował ci życie. Działalność organów powołanych do obrony praw szeregowych to fikcja. Instytucja mężów zaufania jest „trzymana w szachu”, ponieważ i tak wszystkie sprawy trafiają do naczelnego organu przedstawicielskiego „Konwentu Oficerów Wojska Polskiego”, który pod wpływem Ministerstwa Obrony Narodowej nie potrafi lub nie chce obiektywne ocenić tej sytuacji. 
Jesteśmy traktowani niesprawiedliwie i z ogromną stratą dla obronności kraju. Władza wykorzystuje fakt naszego podporządkowania oraz to, że nie mamy związków zawodowych. Zawsze wszystkie niedogodności znosiliśmy z honorem i szacunkiem do ojczyzny, której szczerze i godnie chcemy służyć. Warto nadmienić że zostaliśmy oszukani także przez premiera rządu – Donalda Tuska. Otrzymaliśmy pismo które załączamy do listu. 
Zbliżają się wybory parlamentarne i prezydenckie. Media, do których się zwracamy odmawiają przyjrzenia się temu tematowi, niektóre wprost odpowiadają, że istnieje „rozkaz z góry”, aby o tym nie mówić. Sondaże wyborcze pokazują remis poparcia. Głosy grupy 40 tys. osób i ich rodzin mogą być kartą przetargową w tym starciu.
 

Pismo od ówczesnego premiera rządu – Donalda Tuska

ŹRÓDŁO 

https://www.facebook.com/pages/Nie-12-Lat-Służby-W-Wojsku/1698701367020695?fref=nf

29 thoughts on “pilne !!! BUNT W POLSKIEJ ARMII ? RZĄD TRAKTUJE ŻOŁNIERZY JAK ŚMIECI – OFICJALNY LIST OTWARTY DO

 1. Jesli wiekszosc spoleczenstwa, a w szczegolnosci mlode, silne i zdrowe „mieso armatnie” dowie sie w koncu, ze sa z powodu wlasnej niewiedzy czescia „problemu” w zorganizowanej ponadnarodowo mafii przemyslu wojennego, to po zrozumieniu tego faktu na podstawie oryginalnego dowodu juz tego jednego zydowskiego „gieszeftu” powinno sie w koncu przebudzic i pogonic tych i innych geszefciarzy do wszystkich diablow !!!

  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ
  Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil
  L D-U-N-S® Nummer 367545949 NUMER REJESTRACYJNY GESZEFTU !!!!
  L Geschäftssitz Ul. Klonowa 1 MIEJSCE GESZEFTU !!!!!
  L Postleitzahl 00 591
  L Postalische Stadt Warszawa
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 226879328 TELEFON DO GESZEFTU !!!!
  W Fax Nummer 226840213 FAX DO GESZEFTU !!!!
  W Name Hauptverantwortlicher Olbrycht Jacek – SZEF „MIESA ARMATNIEGO” !!!!
  W Tätigkeit (SIC) 9711

  Mam nadzieje, ze chociaz jeden z gojow przeznaczonych „na rozkaz” przez powyzszy GESZEFT na rzez wojenna pojdzie po rozum do glowy i pokaze mu wala, jak Polska cala !!!!!

  1. Geszefciarze sa wszedzie i Polacy moga im skoczyc.Zreszta Polacy podskakuja ( znaczy i kibole) pod dyktando organizacji , ktore takie hucpy organizuja.Jak Polacy podskocza to geszefciarskie agendy ich zdepcza.Pod pretekstem antysemityzmu na przyklad.System wladzy masonskiej swieckiej i koscielnej jest niezwyle szczelny.Niby zra sie ze soba,ale tak naprawde to wspolpracuja i zmieniaja swiat wedle planow.Raz z bogiem ,raz bez boga i w trzeciej republikanskiej wersji laicki swiecki z wolnosciami wyznan ( trzech wyznan :judaim, chrzescijanstwo i islam).Syjoinizm to nie tylko komunizm.Syjonizm religijny to tez syjonizm.

 2. sprawa jasna jak slonce rozwiniecie slowa tusk – TERAZ USLYSZYSZ SAME KLAMSTWA !!!! WIEM 5LAT W POCZEKALNI I DZIEKUJE ZA DALSZA SLUZBE.

  1. Zanim każą Ci strzelać do rodaków, sióstr, braci jak tu już było albo do cywili w innym kraju. Bo bandyta wyda taki rozkaz. Taka garstka żołnierzy i tak nie obroni kraju przed obcymi siłami wojskowymi, ma być do tłumienia buntu cywili.

 3. W zaistniałej sytuacji wypada, aby nocą cywile nadal ćwiczyli pod kołdrą, szybkie składanie się do strzału

 4. Piękna sprawa.
  Jest refleksja – to cenne – po niej powinno nastąpić działanie.
  Lepiej późno, niż wcale – mawiają. Droga po rozum do głowy jest trudna, długa i wyboista.
  Narodowi, któremu wojsko ślubuje i ma go ochraniać już dawno koło dupy się pali.
  Kombinuje on nieprofesjonalnie – co może zrobić? – i nie ma na kogo liczyć.
  Mam pewność, że nie byłoby alarmu gdyby pożar się nie rozszerzył i nie sięgnął, aż do koszar.
  Powstaje zasadnicze pytanie: kto ma gasić? ——– No, kto, do cholery ma to gasić? – Jeśli nie wyszkoleni spece od takich spraw, to kto?!!
  Posłowie mają się zlitować i ustąpić z drogi zaprzaństwa i zdrady?
  A gdzie jest profesjonalne, wojskowe rozpoznanie przeciwnika – jego celów, sił i środków?
  Do dupy takie wyszkolenie po którym się tylko wie, jak granat odbezpieczać, aby jaj nie urwał a podstawowej mądrości brakuje; czemu to wojsko w ogóle jest i do czego ono jest?

  TO WOJSKO JEST DO NICZEGO!!!

  Do cywila marsz! – będzie taniej.

  1. Wojsko nie ma myśleć ale słuchać rozkazów. Tym sposobem prędzej będą strzelać do narodu niż go bronić co znamy już z historii stanu wojennego.

 5. ZA CHWILKĘ NA F.B WYDARZENIE „OBYWATELSKI WNIOSEK O UMIESZCZENIE STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO W ZAMKNIĘTYM ZAKŁADZIE PSYCHIATRYCZNYM DOŻYWOTNIO ”

  WYDARZENIE W TRAKCIE TWORZENIA

 6. Tlenu brak ot tak tlenem są zielone papiery na rewolucyje a po co komu o taka Polskę rewolucja jak Polaki się same pozagryzają wiadomo że gdzie 2 Polaków tam 3 zdania

  1. Po cichutku ustali się pomysłodawców, którzy następnie zaczną popełniać samobójstwa lub ginąć w wypadkach. Takie scenariusze „elyty rządzące” mają przećwiczone.

 7. NO TO JEST DOBRE MOZE TO JEST TEN MOMENT …………. KTO WIE Z KAŻDEJ DELIKATNIE TLACEJ SIĘ ISKIERKI MOŻNA WYWOŁAC POZAR DELIKATNIE I UMIEJETNIE PODSYCAJAC DOSTĘP TLENU 😉

  1. w nadchodzącym tygodniu -ROLNICY ŻĄDAJĄ REKOMPENSAT ZA STRATY W PRODUKCJI ROLNEJ – SANKCJE ROSYJSKIE

   GÓRNICY JASTRZĘBSKIEJ SP. WĘGLOWEJ ŻĄDAJĄ ROZMÓW W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM

   ZARÓWNO GÓRNICY JAK I ROLNICY GROŻĄ ZADYMAMI W WARSZAWIE

   dobrze jest … armia leży i kwiczy ………. policja 🙂 betka

   1. No, z takimi postulatami to związkowcy rolniczy chyba wielkiego poparcia i zrozumienia nie znajdą. Wg mnie szum na zlecenie. Krótko zacytuję fragment art. z onetu :
    „Główny postulat to natychmiastowa wypłata rekompensat dla rolników, którzy ponieśli straty spowodowane przez dziki w swoich uprawach – poinformował Izdebski. Dodał, że jeżeli będzie to konieczne, to rolnicy wystąpią z pozwem zbiorowym z tytułu utraconych dochodów z powodu wprowadzenia zakazu uboju rytualnego. Jego zdaniem, został on wprowadzony niezgodnie z unijnym prawem.”

    1. MOŻE KTOS ICH NAPUSZCZA NIE WYKLUCZAM ZE MOŻE BYC TO BEZPIEKA – SZTUKA JEST PRZEJAĆ STER ROZKRĘCONEJ REWOLTY ZA CIĘŻKI SZMAL = SIĘ TO WYBICIE BEZ LITOSCI ORGANIZATORÓW I SPONSORÓW I PRZEJECIE JUŻ CHULAJACEJ ZA CÓDZE PIENIADZE BURDY -tak się to robi

     BEZWZGLĘDNE WYELIMINOWANIE NIE PYTAJCIE CO MAM NA MYSLI NIE WAŻNE GRUNT ZE SKUTECZNE I PRZETESTOWANE W RÓŻNYCH KRAJACH GDZIE SIANO KOLOROWE REWOLTY DO KTÓRYCH NIE DOSZŁO BO PRZERODZIŁY SIĘ W ….. NAWET TV NIE NADĄŻYŁA – TO TYLKO KWESTIA WYPATRZENIA ODPOWIEDNIEJ CHWILI 🙂 POKAŻĘ WAM JAK TO SIE ROBI GDY SYTUACJA BEDZIE NA WŁASCIWYM ETAPIE DO PRZECHWYCENIA .

     1. Życzę Ci sukcesu z całego serca !!

      Jeżeli chodzi o rolników, to moim zdaniem PSL chce wykorzystać sytuację z górnikami i wprowadzić ubój rytualny w skali przemysłowej, czego zakazał TK, a co natychmiast zostało oprotestowane przez różne gminy żydowski i nazwane antysemityzmem. A przecież zarówno Sawicki jak i Piechociński obiecali to narodowi wybranemu.

   2. Każdy rząd bał się zadym górniczych!! Prawdą jest, że jest to jedna z ostatnich liczebnie dużych grup zawodowych. Innych powoli ale systematycznie spacyfikowali.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: