Jaceniuk: Polska zadeklarowała wsparcie finansowe

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

– Rząd polski poinformował o zapoczątkowaniu programu kredytowania Ukrainy w wysokości do 100 mln euro rocznie w ciągu 10 lat – powiedział premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk po spotkaniu z premier Ewą Kopacz.

Jaceniuk podkreślił bardzo wysoki stopień współpracy polsko-ukraińskiej na wszystkich szczeblach. – Wiele na szczeblu UE zależy od pozycji naszych oddanych partnerów z Polski. Wsparcie Polski to nie tylko zagraniczno-polityczne wsparcie Ukrainy, ale też i finansowe wsparcie Ukrainy – powiedział szef ukraińskiego rządu.

– Dziś rząd polski poinformował o zapoczątkowaniu programu kredytowania Ukrainy w wysokości do 100 mln euro rocznie w przeciągu 10 lat. To bardzo konkretne wsparcie małego i średniego biznesu na Ukrainie, to jest też ogromne wsparcie całej gospodarki ukraińskiej – oświadczył Jaceniuk. Dodał, że taki kredyt „powinien być zgodny z kryteriami OECD”. Dodał, że dwustronna komisja ds. gospodarczych opracuje konkretne kroki zaciągania tego kredytu.

Także komunikat na stronie internetowej prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki głosi, że rząd Polski podjął decyzję o przyznaniu Ukrainie pomocy kredytowej; Kijów może wykorzystać to wsparcie na projekty odbudowy Donbasu i wsparcie reform.

Jaceniuk podkreślił także w poniedziałek po spotkaniu z Kopacz, że Europa mówi jednym głosem, wspierała i nadal będzie wspierać Ukrainę wobec agresji rosyjskiej. Jak mówił, sankcje wobec Rosji nie będą zniesione, dopóki Rosja nie wyprowadzi swych wojsk z okupowanych terytoriów oraz nie zaprzestanie dostarczania sprzętu wojskowego na terytorium Ukrainy. – Ukraina walczy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale o pokój i bezpieczeństwo całej Europy – oświadczył Jaceniuk.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ewa-Kopacz-liczy-ze-Petro-Poroszenko-przyjedzie-na-obchody-wyzwolenia-Auschwitz,wid,17189839,wiadomosc.html?ticaid=11430a

6 komentarzy do “Jaceniuk: Polska zadeklarowała wsparcie finansowe”

  1. Polska brala kase z unii w formie dotacji , to teraz w ramach unii musi partycypowac w unijnym programie pomocy i wcielania Ukrainy do unii.

      1. Też jestem ciekawa bilansu bo przecież Polska tonie w bilionowym długu. Więcej słychać o nakładanych karach niż o wymiernych korzyściach.

  2. Co za syf !!!!!!!!!!!!!!!!! Po prostu rzygać się chce !!!!! czy ten „rząd” ma coś wspólnego z Polską !!!???

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!