NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Kopacz kupiła plan naprawczy kopalń od Boston Consulting Group cena ? może nawet 100 000 000 zł !!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

To nie rząd opracował plan naprawczy dla polskiego górnictwa, ale międzynarodowa firma Boston Consulting Group – wynika z dokumentów, które otrzymał Biztok. Jedno z największych przedsiębiorstw konsultingowych świata temu zaprzecza. Twierdzi, że przygotowało jedynie prezentację w… PowerPoincie. Nikt nie chce ujawnić, ile konsultant dostał pieniędzy i od kogo.

W czwartek do redakcji Biztok dotarł mail wysłany do dziennikarzy przez Janusza Piechocińskiego. Minister Gospodarki pisał w nim, że „w obiegu publicznym krążą sprzeczne informacje na temat sytuacji w polskim, państwowym górnictwie węgla kamiennego i programu naprawczego”. Chcąc więc wytłumaczyć co chce zrobić rząd, w załączniku dodał prezentację przygotowaną w PowerPoincie pt. „Plan naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A. Materiał na spotkanie Rady Ministrów”.

W dokumencie jako autorzy wymienieni byli Ministerstwo Gospodarki i Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego. Jednak we właściwościach samego pliku jako autor nie figuruje ani żadne ministerstwo, ani kancelaria prezesa ministrów, ale firma The Boston Consulting Group (BCG).

Jest też data utworzenia prezentacji – 23 grudnia 2014. Według Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rząd zajął się górnictwem dopiero 7 stycznia, ale dzień przed Wigilią także miał posiedzenie.

Tymczasem w mediach od samego początku jako twórcę programu pokazywano wiceministra gospodarki Wojciecha Kowalczyka. Ten został oddelegowany na to stanowisko w połowie listopada, gdy już było wiadomo, że coś z kopalniami trzeba zrobić.

Według rządu, to Kowalczyk i jego zespół miał zadecydować, że cztery kopalnie należy zamknąć, jedną przekazać spółce Węglokoks, a poza tym należy utworzyć Nową Kompanię Węglową oraz zwolnić część pracowników wypłacając im odprawy. To ten plan – z korektami – ostatecznie zaakceptowały związki zawodowe, a wcześniej podwaliny pod niego przyjął Sejm w postaci specjalnej ustawy.

Kto więc jest tak naprawdę twórcą reformy polskiego górnictwa? Dokument sugeruje, że cały plan został napisany przez BCG. Wygląda więc na to, że sejm w trybie pilnym go przegłosował, a rząd ustalił tylko szczegóły ze związkami zawodowymi.

Dzwonimy do wiceministra Wojciecha Kowalczyka. Ten po usłyszeniu pytania odkłada telefon, mówiąc tylko, że nie ma czasu. Dzwonimy do jego asystentki. Ta zapewnia, że program naprawczy powstał wyłącznie w kręgach rządowych. Wyjaśniamy więc, że w mailu od BCG firmapodała nam, że pracowała dla Ministerstwa Gospodarki. Zapada chwila ciszy, po czym asystentka wiceministra prosi o czas na przygotowanie stanowiska.

Firma The Boston Consulting Group (BCG) nie pracowała dla Ministerstwa Gospodarki nad przygotowaniem założeń, koncepcji, czy szczegółów planu naprawczego Kompanii Węglowej. Wizja, założenia oraz szczegóły planu zostały wypracowane wyłącznie przez zespół pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce – głosi stanowisko MG.

Identyczne wyjaśnienia słowo w słowo znajdujemy w mailu, który otrzymaliśmy od BCG, tylko że stanowiska się jednak różnią. Firma konsultingowa na początku bowiem przyznaje:

– The Boston Consulting Group (BCG) jest powszechnie znana z umiejętności czytelnego przedstawiania złożonych zagadnień. Jest to szczególnie ważne przy tak skomplikowanym zagadnieniu jak program naprawczy dla kluczowej spółki w polskiej gospodarce, dlatego BCG została poproszona przez Ministerstwo Gospodarki o wsparcie w przełożeniu opracowanego przez Ministerstwo planu na syntetyczną, graficzną formę prezentacji na podstawie obszernych materiałów Ministerstwa zawierających założenia Planu Naprawczego dla KW SA – głosi pierwszy z komunikatów uzyskanych przez nas od BCG.

Chwilę po jego otrzymaniu dostajemy jednak informację, że jest on już nieaktualny. Nowy zaczyna się od słów „The Boston Consulting Group nie pracowało dla Ministerstwa Gospodarki”. Firma konsultingowa zaliczana do jednej z trzech największych na świecie tłumaczy, że jej zadaniem było tylko przygotowanie prezentacji w PowerPoincie.

Zostaliśmy poproszeni przez Kompanię Węglową o wsparcie w przełożeniu przygotowanych analiz i opracowań na syntetyczną, graficzną formę prezentacji, ponieważ posiadamy komórkę organizacyjną do graficznej obróbki danych i informacji, która przygotowała prezentację w czytelnej i przejrzystej formie. Jest to szczególnie ważne przy tak skomplikowanym zagadnieniu jak program naprawczy dla kluczowej spółki w polskiej gospodarce – tłumaczy nam Jarosław Dmowski, partner i dyrektor zarządzający The Boston Consulting Group.

Dlaczego w prezentacji rzekomo przygotowywanej dla KW podpisuje się Ministerstwo Gospodarki? Tego drugie stanowisko BCG nie wyjaśnia. W dokumentach od Ministerstwa Gospodarki także jest informacja, że to BCG zrobiło prezentację. Obie strony twierdzą też, żefirma pracowała jedynie dla restrukturyzowanej Kompanii Węglowej.

Zadaniem, w które zaangażowany jest zespół BCG, jest doradztwo finansowe na rzecz KW SA w przygotowaniu koncepcji „Nowej Kompanii Węglowej” – napisano w mailu od asystentki wiceministra Kowalczyka.

Choć pytaliśmy o to wszystkie strony, żadna nie ujawniła jakie wynagrodzenie pobiera BCG. Nie wiadomo też kto dokładnie będzie płacić: ministerstwo czy Kompania Węglowa. Na stronach obu firm brak informacji o przetargach czy podpisaniu umów z BCG.

Co ciekawe ekspert BCG Oktawian Zając w trakcie opracowywania rządowego planu pojawiał się w mediach, doradzając co powinien zrobić rząd. Dla portalu wnp.pl mówił w listopadzie o górnictwie, porównując je do pacjenta czekającego na operację, która polegać ma na odcięciu zainfekowanej części organizmu.

– To co trzeba zrobić, to przede wszystkim znaleźć dobrego chirurga, który podejmie się takiej operacji – mówił Zając.

Podobne zdanie wyraził w rozmowie z PAP w połowie grudnia.

Czym jest BCG? Jest ona zaliczana do trzech największych firm zajmujących się doradztwem strategicznym na świecie. Zatrudnia ok. 10 tys. analityków. Pracuje dla najpotężniejszych koncernów, na swojej stronie internetowej podaje, że jej klientami jest 8 z 10 największych firm w Polsce.

Po opublikowaniu tekstu BCG jeszcze raz napisało do nas swoje wyjaśnienia. Poprosiło także o jego zamieszczenie.

bcg-pelne wyjasnienia 2.jpg

50 thoughts on “Kopacz kupiła plan naprawczy kopalń od Boston Consulting Group cena ? może nawet 100 000 000 zł !!

 1. Czerwono – czarna zaraza to dwie strony tego samego medalu, ktora usilnie pracuje w wywolywaniu roznych „plag boskich” majacych sie uwiarygodnic wedle „apokalipsy” zydowskiego scenariusza wojennego zwanego dla niepoznaki „pismem swietym”.

  Groznie kojarzace sie slowo „apokalipsa” zostalo przejete z greki, ktore oznacza „sciaganie masek” u aktorow odbywajace sie na scenie pod koniec spektaklu w antycznym teatrze greckim.

  Wspolczesne kurwy aktorskiego teatrzyku na scenach polityczno – koscielnych wcale nie sa skorzy do sciagania swych zaklamanych masek pomimo tego, ze ich buda teatralna zaczela sie palic .

  https://www.youtube.com/watch?v=giqxJOoyg80

  Dokonuja wiec wyczynow niebywalych, zeby sie scenariusz „biblijny” wypelnil i jak zwykle dla naszego „dobra” chca nas szczepic z powodu roznych wyimaginowanych zaraz, leczyc na epidemie „raka” albo chronic przed islamskimi „terrorystami”, ktorymi to oni sami sa zamaskowani w rolach lekarzy, politykow i oczywiscie klechow blogoslawiacych wedlug woli „boskiej” kolejne miejsca kazni otumanionych propaganda nowoczesnej „medycyny” i sparalizowanych strachem przed „zarazami”, „rakiem” i innymi „karami” jakoby zsylanymi przez „wszechmocnego boga”, ktory dziwnym zrzadzeniem losu woli sie jednak poslugiwac chciwymi mackami strasznych komediantow i morderczymi kurwami teatralnymi w swoich starannie dopasowanych do roli kostiumach aktorskich, z charakteryzacja i z roznymi rekwizytami na scenie, jak krzyze, papiery i piora !

  Oj Lublinianie ! Juz dlugo tez nie pociagniecie, bo zobaczcie jak ta rzeczywista czerwono – czarna „morowa zaraza” tak elegancko poprzebierana za ludzi z sadystycznymi usmieszkami skorpiona juz czyha na Wasze zycie, za Wasze wlasne pieniadze, bo dusze i rozum juz Wam ukradli :

  http://cozl.eu/index.php/aktualnoci-mainmenu-2/496-podpisanie-i-wmurowanie-aktu-erekcyjnego-pod-rozbudow-i-modernizacj-centrum-onkologii-ziemi-lubelskiej-im-w-jana-z-dukli

  A dla tych niestrachliwych heretykow, co to za nic maja „apokalipse” i „zarazy” z „wyrokow boskich” z lapsk naziemnej inkwizycji medycznej polecam to :

  https://astromaria.wordpress.com/2009/04/23/lekarstwo-na-raka-jest-znane/#comments

  1. Podoba mi sie ten tekst Zagrypiona.Scenariusz wojenny.O tak!.Wedlug niego jada, tworzac ten spektakl.Jedne zdejmuja, ale po to, aby pokzac nastepna i tak wkolko.

    1. Ukrywaja sie za maska takich anonimusow.Widac, kto te maski chcial ludowi wcisnac.palikot i spolka.Staniesz po stronie czerwonej mafii zrobisz prezent czerwonym szyldom.Staniesz po stronie czarnej tez zrobisz prezent niebieskim z czerwonym szyldem.Gdzie sie nie obrocisz walniesz w czerwony szyld i tym szyldem oberwiesz po lbie.ten czerwony szyld ukrywa sie za niebieskim szyldem.Poza tym ok.Zagrypiona.Teraz chyba wiesz, ze Marysia jak szwajcaria z boku.Nie ma ochoty dostac po lbie za czerwonych i czarnych pod wodza czerwonych i niebieskich spod szylda rot- szylda.No i wyszla rymowanka z kolorami.

     Ps

     Do tego zamachu na charliego.Ciekawe sa liczby i daty.12 ofiar, dnia 7 -ego, marsz dnia 11 -ego.Redakcja pismidla miescila sie na ulicy Roz ( o z kreska).Aniolki charliego?..hymmm..z diabelskimi rysunkami.

       1. Ty tez masz w logo.Czerwonooooo..he he.Ladny szyld..Mozna tez sluzyc bedac idiota lub nieglupim, ale tez pozytecznym idiota…he he.Taka rola.
        Marysia dziewucha do uslug i sprzatania ha ha.Tez pozyteczna he he..

  2. Świetne, dzięki za pożyteczny link 🙂
   „Dlaczego zwierzęta nie dostają zawału serca??? Bo wytwarzają w sobie witaminę C! a my nie”. Proste lecz ukrywane.

   1. Teraz pojda tez do nieba.Widzialam w moim telewizorze relacje o poswiecaniu pieskow przez katolickiego ksiedza.Migawki z Hiszpanii i Meksyku.

 2. „Rozdziobia nas kruki wrony !” , bo ludzie czekaja biernie od pokolen na „cuda” nigdy nie spelnianych obiecanek politykow zamiast isc po rozum do glowy i w tym bezkrolewiu samemu wziac sie bez do roboty bez strachu przed aktorami sceny politycznej, ktorzy zbudowali swoje imperium tylko i wylacznie za pomoca PAPIEROWEGO TYGRYSA na zasadzie slepej wiary w moc „prawna” jednostronnie podpisanych cyrografow i to na „slepo” czyli „in blanco” przez oficjeli lat piecdziesiatych, ktorzy sobie wybudowali caly ten gulag jewropejski na podstawie blefu papierowego i ktory to zostal okrzyczany przez media jako „prawomocny” czyli obowiazujacy na poglowia niewolnikow w ten sposob z gory papierowo wyrolowanych lacznie z nastepnymi pokoleniami !

  Wtedy ludzie dali sie nabrac na bardzo powazne i „wazne” pokerowe geby owczesnych aktorow podpisujacych puste arkusze na bloczkach papierowych, a obecnie bezprawne „elity” aktorskie graja dalej na niewiedzy i naiwnosci mieszkancow Europy
  po(d)pisujac sie w ich imieniu i jak zwykle pod kamuflazem slownym dla ich „dobra”, ktore to od wiekow niszcza i rabuja przebierancy, hochsztaplerzy i zawodowi krzykacze wraz z ich genetycznymi klamcami w mendiach !

  http://brd-schwindel.org/sind-die-roemischen-vertraege-rechtsungueltig/

  https://terazbedziebylo.wordpress.com/2014/11/19/demokracja-wiecowa/

  Aktorka Kopacz cyrku sejmowego oczywiscie tez „gra” leb leb z mendiami, ktore to na zamowienie „lobbystow” odstawiaja „prawomocny” teatrzyk gry politycznej zgrai zlodzieji zza nie – rzadowych biurek kradnacych haracze podatkowe i niszczacych calkowicie zdrowie wraz z dobytkiem materialno – kulturowym narodu polskiego .

  Nie trzeba juz co inteligentniejszym tlumaczyc, ze taki sam cyrk odgrywa sie we wszystkich krajach, ktore oblazly od wewnatrz pasozydy i ktorych to talentom aktorskim nie moze dorownac zaden nie – zyd ! ( Friedrich Nietzsche – Tako rzecze Zaratustra ).

  „Artykuly”, jakimi sa wszelkie klamstwa aktorow calej sceny politycznej sprzedawane sa na zamowienia ukrytych „lobbystow”, ciagnacych za sznurki i oplacajacych te upiorne kukly i koszmarnych blaznow politycznych, jakoby „prawnie” z papierowa maczuga rabujacych, mordujacych i niszczacych zza biurek w bialy dzien :

  http://mac.bip.gov.pl/dzialalnosc-lobbingowa/

  Zaufanie, ktorym to szczegolnie darzy spoleczenstwo „lekarzy” jest perfidnie wykorzystywane przeciwko zyciu i dobrobytowi ludzi tez przez „lekarke” Kopacz, ktora doskonale o tym wie, ze talmudyczna medycyna jewropy zabija podstepnie na raty, zeby tym ludobojstwem medycznym zdepopulowac stada „wiernych” oglupione propaganda handlarzy smierci i zniszczenia !!!

   1. No wlasnie ! Tylko kiedy ludziska pojma, ze te aktorskie kurwy rodzaju zenskiego, meskiego i obojnaczego teatru sceny polityczno – religijnej graja im bezczelnie na nosie i smieja sie im pewni swojego przekonujacego „talentu” jeszcze szyderczo w twarz z podprogowym przekazem ” „zryjcie ciastka kremowki jak nie macie na chleb” !

    Dlatego trafia mnie szlag widzac „wadowickie kremowki” w paczkach przy zakupach w sklepikach z artykulami dla kremowkowej Polonii, ktora wlasnie dzieki „talentowi” kurewskiej aktorskiej trupy przybledow musiala wyjechac za chlebem i za pare groszy czyscic kible i obcierac dupy swoim „chlebodawcom” na zgnilym Zachodzie czy u wuja Sama :

    https://www.youtube.com/watch?v=XA2XZZEDAwY

    Jednej aktorskiej kurwy mniej, ktora przezyla swojego tak bardzo utalentowanego „ucznia” w sprzedazy kremowek i nie tylko … .

    No coz , taki mamy teatrzyk, jaki jest poziom duchowo – emocjonalny publiczki wychowywanej od pokolen na „tradycji” robienia kokosowych geszeftow z glupoty, proznosci i ignorancji ludzkiej .

    http://krakow.gosc.pl/doc/2318055.Zmarla-mistrzyni-slowa

    1. Z drugiej strony tez jest nie mniej parszywa zaraza , ktora walczac z jedna zaraza nie jest od niej lepsza.Jedna zaraza z bogiem ludzi zniewala i morduje, a druga zaraza bez boga czyni to samo , obiecujac wolnosc, rownosc, braterstwo.Tak dwie zarazy z jednej strony czerwona, a z drugiej czarna walcza ze soba wysylajac miliony na smierc.Czerwoni dowodza, ze nie ma boga, a czarni, ze jest, a trup sie sciele gesto i po jednej stronie i po drugiej.Co by wymyslili do prowokowania tych wojen, gdyby nie bylo bozkow, bogow i tej nieszczesnej ksiazki zwanej swieta?.

  1. To ten związek zawodowy wykańczał wszystkie zakłady w Polsce. Zawsze tak się porozumiewali, że w efekcie pracownicy szli na bruk. Wcześniej czy później ale zawsze. Oni tylko blokują inicjatywę oddolną. Udają obrońców pracowników tak jak pis udaje opozycję.

   1. podoba mi sie jak wszyscy dziś ładnie ćwierkają to co ja pisałem 3 lata temu o pis solidarnosci i innych zbawcach narodu 🙂 – tak więc to co piszę dziś dotrze do polaków za 3 lata – niezły poślizg żeby nie powiedzieć coś wólgarnego ale prawdziwego 🙂

     1. nie skomentuje tego bo by się „naród ” obraził

      ale dam przykład kim są Polacy dziś i jak reagóją na bodźce zewnętrzne – WYOBRAŹMY SOBIE ZE NARÓD POLSKI TO FACET I KOBIETKA – KTÓRYCH BANDA ZBOKÓW ZŁAPAŁA , POSTAWIŁA POD MUREM KAZAŁA ŚCIĄGNĄĆ FACETOWI SPODNIE , GATKI PANI SPÓDNICZKĘ I GATKI POTEM KAZALI WYKONAĆ GŁĘBOKI SKŁON I OPRZEĆ RĄCZKI NA SCIANIE – stoja tak z wypiętymi dupami w ciszy … po chwili wchodzi 10 pedałów i 10 chetero cali goli i wymachują fiutami w celu uzyskania erekcji -PANUJE CISZA I SPOKÓJ W POKOJU – POTEM PODCHODZI 2 JEDEN DO FACETA 2 DO PANI I WSADZAJĄ PANI W POCHWĘ PANU W DUPSKO I WALĄ TAK PO 15 -20 MINUT POTEM ZMIANA NASTĘPNI 2 ITAK DALEJ 7-9 GODZIN –

      PO 12 GODZINACH PANI MÓWI DO PANA NA UCHO MARIAN NO KURWA ZRÓB COŚ …… JUŻ MNIE D…. I RĘCE OD OPIERANIA BOLĄ MARIAN NA TO ZOCHA ZAMKNIJ RYJ I CIESZ SIĘ ZE NIE MORDUJĄ ….. bo mogło być gorzej -A DUPA NIE Z CUKRU NIE WYTRZE SIĘ ……….

      ZARAZ SIĘ ZMĘCZĄ 5-6 GODZIN I SOBIE PÓJDĄ – i my też ZOCHA PRZECIERŻ NIE BEDZIEMY TU TAK SAMI STALI Z WYPIĘTYMI GUPAMI ZEBY Z ZIMNA WILKA DOSTAĆ .

    1. Ty Mizia wiesz.W demokracjach starych tez wiedza, jak to dziala.To co przecwiczone , przetestowane w krajach starej unii eksportuje sie dalej na wschod.Najtrudniej jest byc prorokiem miedzy swymi.Wysmieja, oczernia, zrobia psychicznie chorego.Widac im zalezy.O proroctwach.Ano prorokowala Marysia pewnym naiwnym, co sie pchali w kredyty we szwajcarskich frankach, ze beda plakac pewnego dnia i radzila Marysia co innego.No ale nie sluchali, bo Marysia na pewno wredna, zazdrosna i co ona tam wie.A ja teraz ..a mowilam?.

   2. Pod skrzydła Solidarnosci NIE powinien iść żaden uczciwy robotnik!
    Kojarzy się to z obłudą i zakłamaniem!

    1. Uczciwy.Po to jest ten szyld solidarnoci, ktorym sie przyciaga takze ludzi uczciwych, ktorzy maja dobre skojarzenia z ta organizacja.Uczciwi ludzie daja sie nabierac na haslo i etos.

  1. ani mossad ani kgb

   zwyczajnie wyznawcy proroka . nie wierzysz ?POJEDŻ DO W.B , NIEMIEC BELGII HOLANDII IDŻ DO DZIELNICY ISLAMSKIEJ I KRZYKNIJ 5 X ŻEBY WSZYSCY USŁYSZELI – JESTEM CHRZEŚCIJANINEM A ALLACH TO CHUJ

   ZABIJĄ CIĘ JAK PSA …

   ODWRÓĆMY SYTUACJE DO POLSKI WCHODZI DO KOSCIOŁA ISLAMISTA -nie mylić z muzułmaninem -I KRZYCZY WASZ BUG JEST CHUJEM 5 RAZY

   I WYCHODZI SPOKOJNIE

   TAK TO JEST I DLA TEGO W KONFLIKCIE Z NIMI CHRZEŚCIJANIE NIE MAJA SZANS

   =======================

   A CO DO ZLECENIODAWCY MOGŁO TO BYĆ KGB -sam podpłacił bym na miejscu władimira jakichś oszołomów aby w krajach zachodnich zaczeli interesować się swoimi problemami wewnętrznego bezpieczeństwa a nie wpierdalali mi się w ukraińską operacje

   JAK WIDZĄ PLAN DZIAŁA 🙂 NA ZACHODZIE PANIKUJĄ

   ALE DOWODÓW NIE MA WIĘC TO O WŁADIMIRZE I KGB TO BAJKA 🙂

   1. Rosja zwiększa obecność militarną na granicy z NATO. Szef sztabu generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Walerij Gierasimow zapowiedział w ubiegły wtorek w Moskwie „podniesienie liczebności jednostek bojowych zgodnie z przyjętym planem”. Szczególną uwagę Rosja przywiązuje do graniczącego z Polską i Litwą Obwodu Kaliningradzkiego.

    Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-nie-jestesmy-tepymi-malutkimi-wschodnimi-podludzmi,nId,1591751#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 3. для жидов украина всего лишь новый бизнеспроект

  /
  https://pbs.twimg.com/media/B7lvU_xCEAAxEi3.jpg

  Я фигею с хохлов, у них в правительстве то жiды, то бл…ди, то всё вместе! А ещё орут „Незалэжна Украина”! Долбодятлы!

 4. Realizuja rzady program energetyczny w ramach tworzenia panstwa unia w programie tworzenia unii w globalnym systemie.Placa za te programy i ekspertyzy, bo robia je prywatne firmy analitykow ekonomicznych, ktore planuja globalni ekonomisci ktorzy w oparciu o wiele danych projektuja, gdzie zniszczyc przemysl i nie tylko energetyczny, ktory w danym miejscu globu ( takze w unii) nie jest potrzebny, gdyz zastapi sie likwidowane miejsca pracy innymi albo nie zastapi sie czyms innym.W tym momencie nie sa wazni ludzie.Wazna jest realizacja programu.Ten program sie nazywa PLANOWANIEM, co znane bylo takze gospodarce socjalistycznej.Nie zadnej roznicy w systemach o cel planowania.Planowanie to z kopacz w roli glownej ma w programie poprzez planowanie wlaczyc Polske w system globalnej. gospodarki.W obrebie panstwa tez planowano , gdzie ma byc jakis zaklad, a gdzie ma go nie byc.Zakladow sie nie likwidowalo , bo one pracowaly na zaspokojenie potrzeb narodu i spoleczenstwa, a nie ponadnarodowych korporacji w globalnym systemie.Zdecydowano,ze czesc kopaln w Polsce tymczasowo nie jest potrzebnych.Pojawia sie w odpowiednim czasie nowe plany.Gornicy dostana jakies odprawy i zasilki na jakis czas oraz pomoc charytatywna od roznych beneficjentow systemu, czyli owsikow roznych i caritasow.Tak to dziala mniej wiecej.Bezrobocie jest planowane przez planistow i nie ma zadnego przypadku.Tak sie planuje i tak sie robi , co zaplanowano.Za to sie placi.

 5. i co naród powie ? JAK ZWYKLE NIC – KIEDYS NAPISAŁEM ŻE JAK MNIE WYBIERZECIE NA KRÓLA TO PRZYNAJMNIEJ ŚWIAT PRZESTANIE SIĘ Z WAS ŚMIAĆ

  WIECIE CO ? TAK RZADZIĆ JAK KOPACZ TO POTRAFI NAWET ZWYKŁY DEBIL – NIE POTRAFI NIE UMIE TO KUPUJE ZA WASZE PIENIADZE GOTOWCA

  TO PO CHUJ WAM JAKIŚ RZAD WYSTARCZY 1 OSOBA KTÓRA BEDZIE ZAMAWIAŁA DECYZJE I JE KUPOWAŁA – PROSTE ? CZY NIE ?

  PROBLEM – TELEFON DO FIRMY – ZAPŁATA – ODEBRANIE I WDROŻENIE KUPIONEGO PLANU NA ROZWIĄZANIE PROBLEMU ……….

  DODAM WAM ZE 95% DECYZJI I PLANÓW RZADOWYCH JEST KUPOWANA W FIRMACH ZA GRANICĄ

  ZAPYTACIE O COŚ ? NIE TO ….. WAM W ……..

  1. NO JA SAM BYM DAŁ RADĘ I TO NA CIĘŻKIM KACU RZĄDZIĆ WAMI TAK ZE DUMA BY WAS ROZPIERAŁA

   JAK NIEMCÓW Z ICH WŁASNEGO KRAJU

   polecam obejrzeć to do końca i wyciagnąć winioski i KORZYSCI DLA POLSKI JAKO RADA !!!

    1. 🙂 nikt sie takich jak ty miłosników życia w burdelu nie bedzie pytał o zgodę -TO MOGĘ OBIECAĆ

     a to ze w środkowej europie bedzie potrzeba uporzadkowania to PEWNE !!

    2. A teraz to nie ma zamordyzmu?? Jest…. urzędniczy, wg praw pisanych na zamówienia lobbystów i zewnętrznych mocodawców. Dryl przydałby się naszemu rozmemłanemu narodowi jak woda i powietrze!!

  2. dobra brak komentarzy odnoszących się do arta …

   WNIOSEK – POLAKAMI MOŻE SPOKOJNIE BEZ PROBLEMU ZARZĄDZAĆ JEDEN CZŁOWIEK POSIADAJĄCY 2 TELEFONY I LISTĘ FIRM KONSULTINGOWYCH

   j/w PROBLEM – TELEFON DO FIRMY – ZAMÓWIĆ DECYZJE , PROJEKT , PLAN
   ZLECIĆ REALIZACJE – I BŁYSZCZEĆ W MEDIACH UDZIELAJĄC WYWIADÓW MODEROWANYCH -znaczy redaktor dopasowuje pytania do kupionych odpowiedzi w wyspecjalizowanej firmie na dany palący problem POLAKÓW

   🙂 HMMM – ŁATWE

   wywalcie posłów, senatorów i zlikwidujcie ministerstwa

   BĘDZIE WIĘCEJ KASY NA ZAPŁATĘ ZA W/W -DECYZJE ,ZARZĄDZENIA, PROJEKTY I PLANY ………

  1. Górnicy się dopiero przekonają co ich związkowi koledzy podpisali. Decyzja Rady na którą powołano się w porozumieniu prowadzi do likwidacji kopalni a nie restrukturyzacji. Związkowcy zrezygnowali z odpraw dla górników ale zwiększyli odprawy dla pracowników na powierzchni. Czyli kadra kierownicza i administracja. Nowa kampania węglowa to kolejne stołki i milionowe koszty utrzymania kadry zarządzającej. Odnoszę wrażenie że ten spór był zaplanowany przez PSL wraz ze związkowcami. Tak robi się frajerów. Górnik to prosty chłop nie zna się na gierkach, intrygach. Górnik to porządny pracowity chłop. Wierzy że ci związkowcy dbają o jego interesy niestety myli się. Jak górnicy nie wymienią związkowców na nowych to za niedługo zapłaczą krwawymi łzami.

  2. Jestem narodem (jego częścią). Nie akceptuję. Nie wybierałam tych co rządzą. Gdyby to ode mnie zależało to…

   Więcej nie powiem, bo zaraz jakaś pi*da przyjdzie i powie, że nawołuję do mordów – Ty Miziak takie szumowiny na forum dopuszczasz. Także dziękuję. Postoję. GIŃCIE wszyscy – choćby na zawał, albo z tęsknoty – czego tam sobie życzycie. 😉

   1. A wiesz poco dopuszczam ? żeby sprawdzić czy chociaż w netowych pyskówkach potraficie utworzyć front i pozbyć się zadry w dupie … stwierdzam z przykrością że NIE !! nie potraficie a co dopiero gdy trzeba by w realu robić pożądek ..

    1. No to słucham, w jaki sposób takiego idioty może się pozbyć człowiek który nie ma praw admina. Kopać się z pojebanym koniem nie mam zamiaru bo kutwa lepsze rzeczy mam w zyciu do robienia – mimo wszystko. No bo chyba nie sugerujesz, żeby uciszyć taka osobę to trzeba….. 😉 A front jest, co widać po gwiazdkach i po tym, że nawet nie tylko ja zwracam uwagę. No ale cóż, gdyby jej nie było, nie byłoby klików, taka to prawda bolesna. 😉

     Poza tym na co komu netowe pyskowki, sam dobrze wiesz, ze to sluzy tylko rozladowaniu wentyla. Bo co kto moze w necie jak nie ma praw do moderacji – powiem tak: GOWNO. Liczy sie real a nie net. Tutaj tylko wszyscy tracimy czas.

   2. Czyzby o Marysi mowa?.Zagrypiona.Doczekasz sie rzezi niewiniatek.Doczekasz sie.Juz te rzezie sa.Ofiary tez.O tacy pozytczni idioci jak ci charlie.Moze ty z takimi trzymasz , co rzez niewiniatek urzadzaja?.Udajesz owieczke.A ty moze wilk w owczym przebraniu?.Jestes.Podpuszczasz, te owieczki, podpuszczasz, zeby je potem rytualnie wyrznac?.Dziwna jestes..Jakas.

  3. A tam przecież od 1989 robią wyłącznie to co im każą za granicą, nawet nie próbują myśleć, od siebie dodają czasem większą gorliwość niż wymagali

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: