NA ŻYWO 21.00 - STREAM PIOTR RYBAK WIELOLETNI WSPÓŁPRACOWNIK POLITYCZNY PAWŁA KUKIZA - CAŁA PRAWDA O DZIAŁALNOŚCI POLITYCZNEJ PAWŁA KUKIZA !!22 sierpnia 2019
9 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

art. kierowany do 10 max 15% Polaków w Polsce .UPRASZA SIĘ RESZTĘ O NIE PODEJMOWANIE CZYTANIA !!! i broń boże prób komentowania tematu …

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

„O przyczynach i mechanizmach zniewalających Polaków umysły „

Czym jest wyzysk?

Wyzyskiem nie nazwiemy tylko niesprawiedliwej relacji płacy do pracy na danym stanowisku. Należy tu spojrzeć szerzej na same warunki pracy. Ważną kwestią jest rodzaj posiadanej umowy lub jej brak, powszechną już normą jest zatrudnianie na umowy cywilno-prawne w sytuacji gdy przesłanki wskazują na pracę na etacie. Kwestią, o której nie należy zapominać jest również stałość zatrudnienia, preferowane są umowy pozwalające na elastyczne traktowanie zatrudnionego, czyli mówiąc wprost umożliwiające w prosty sposób pozbycia się pracownika. Dzieje się to często bez podania przyczyny, w imię wszechwładnych praw rynku, które w dzisiejszych czasach stały się wręcz religijnym dogmatem, których podważanie rodzi oskarżania o głupotę czy chęć naśladowania rozwiązań rodem z Korei Północnej. Permanentna niepewność zatrudnienia, skutkująca obawami przed utratą środków na egzystencje także nie wpływa dobrze na ogólną kondycję społeczeństwa. Dla większości jego przedstawicieli to właśnie obawa o kwestie ciągłości zatrudnienia zaprząta często całkowicie umysły ludzi, przerwa w pracy trwająca nawet niewielki zdawałoby się okres przy braku oszczędności może stanowić o „być albo nie być” danego człowieka. Dochodzi też do przeciążenia pracownika obowiązkami, zarówno w kwestii ich nadmiaru, jak i nierespektowania czasu pracy -znacząco wpływa to na zdrowie fizyczne jak i psychiczne, rzutując na kondycję jednostki w społeczeństwie i wraz z tym całego społeczeństwa. Zdarzają się coraz częściej tak kuriozalne sytuacje jak ciągnące się miesiącami bezpłatne staże, w sytuacji gdy pracodawca nie ma nawet intencji zatrudnić w przyszłości pracującej niewolniczo osoby, która mamiona jest obietnicami pracy.

Podział wyzysku

Sam wyzysk, a wraz z nim brak sprawiedliwości społecznej, możemy podzielić na dwie kategorie. Ich istota jest taka sama, różne są natomiast mechanizmy, przejawy zewnętrzne, a także postrzeganie ich przez pracownika. Do pierwszej z tych kategorii możemy zaliczyć stosunki panujące w wielkich firmach, korporacjach, w szczególności w branżach wysoko rozwiniętych,  gdzie warunki ekonomiczne pracy większości załogi są dobre, pracownicy zadowoleni są z pensji, poziomu pozapłacowych świadczeń socjalnych, możliwości rozwoju i ogólnych warunków pracy. Tu na poziomie pracownika występuje między innymi alienacja pracy, a także zupełne podporządkowanie życia karierze i swoisty wyścig szczurów. Z powierzchownych obserwacji można wywnioskować, że taki pracownik jest zadowolony z życia, żyje przecież dostatnio, jednak przemożny wpływ pracy na jego życie, pracy, która stała się jego najważniejszym elementem wpływa znacząco na kondycję psychiczną takiej osoby, często pozbawionej prawdziwych przyjaciół, których nie znajdzie przecież w pracy, gdzie każdy jest jego konkurentem. Zdawałoby się, że w takiej sytuacji pracownik może zmienić pracę na mniej ingerującą w jego życie, ale za to mniej płatną, jednak uzależnienie od życia na poziomie i pustej konsumpcji często nie pozwala na takie zmiany.

Podział zysku wypracowanego w tego typu firmach jest zdecydowanie niesprawiedliwy. Owszem, pracownicy dysponują dogodnymi warunkami finansowymi, jednak zdecydowana większość zysku trafia do rąk wąskiego grona osób zarządzających lub będących właścicielami danej firmy, co w prostej drodze prowadzi do wyzysku całego społeczeństwa szczególnie w przypadku firm-molochów lub będących monopolistami w danej dziedzinie. Ludzie pracujący w takich przedsiębiorstwach, nie mają zamiaru zmieniać zastanej rzeczywistości, gdyż ich osobiste potrzeby są zapewnione, nie czują więzi z resztą społeczeństwa, a nawet gdy zdają sobie sprawę z panujących stosunków, to obawa przed utratą obecnej pozycji skutecznie hamuje ich przed podjęciem kroków innych niż powierzchowne i realnych działań.

Wyzysk bezpośredni

Drugą kategorią jest wyzysk odczuwalny jednostkowo przez pracownika, jest on zdecydowanie łatwiejszy do uchwycenia przez stronę poszkodowaną w tym procederze. W dobie powszechnego bezrobocia i trudności w znalezieniu pracy szczególnie przez ludzi młodych i wykluczonych społecznie, pracodawcy są na wygranej pozycji. Mogą oni zaoferować zapłatę za pracę na poziomie niewystarczającym do samodzielnej egzystencji, a jeśli wystarczającym to uniemożliwiającym rozwój człowieka i zaspokojenia jego innych potrzeb niż te podstawowe. Dochodzi do tego też problem kwalifikacji pracownika, które są często zbyt wysokie lub w ogóle niepasujące do danego stanowiska, pozwalające zająć mu się bardziej twórczą pracą. Niedopasowanie kompetencji pracownika do zajmowanego stanowiska powoduje dodatkową frustrację i niechęć osoby zatrudnionej.  Tu należy także zwrócić uwagę, że gdyby nie pomoc rodzin, wielu młodych ludzi zostałoby pozbawionych środków do życia lub egzystowałoby w warunkach skrajnej nędzy. Nie jest sprawiedliwy system, w którym człowiek pozbawiony zewnętrznej pomocy z łatwością może znaleźć się na bruku, poza nawiasem reszty społeczeństwa.

Wracając do wyzysku bezpośredniego, jednostkowo odczuwanego przez pracownika z łatwością możemy dostrzec tych, którzy są sprawcami takiego mechanizmu. To akurat tak wielbiona przez wielu ludzi z szeroko pojętego ruchu narodowego grupa małych i średnich przedsiębiorców i z niestety nie z tak znienawidzonym obcym, ale tym rodzimym, polskim kapitałem. Oczywiście, taki wyzysk zdarza się też w firmach zatrudniających wiele osób, zazwyczaj w branżach niewymagających większych kwalifikacji, a stawiających na niewykwalikowanych pracowników często pozyskiwanych drogą outsourcingu.  Niestety, w tej kwestii narodowość właściciela środków produkcji jest w zasadzie bez znaczenia. Liczy się tylko egoizm i własny zysk. Tak samo będzie on oszczędzał na pensjach ludzi tej samej narodowości, szukając zawsze kogoś kto taniej wykona daną pracę. Doskonale widać tu mechanizm psucia rynku w przypadku migracji do wielkich miast i obniżaniu stawek godzinowych, w niektórych branżach zatrudnia się także masowo obcokrajowców, których stawki urągają już jakimkolwiek zasadom sprawiedliwości społecznej, szkodząc lokalnej społeczności zarówno w kwestiach ekonomicznych jak i społecznych.

Najczęściej w tej wielkości firmach oszczędza się właśnie na ludziach, na wypłatach czy nadużyciach w czasie pracy , to pracownik jest tą zmienną, na której najbardziej można zaoszczędzić. Człowiek pozbawiony środków do życia i tak przecież przyjmie taką pracę i jej warunki, gdyż od tego zależy jego biologiczna egzystencja. Wyzysk ten jest często tłumaczony przez pracodawców nadmiernymi obciążeniami fiskalnymi. W pewnej mierze jest to prawdą – system podatkowy, system ubezpieczeń społecznych jest w Polsce trawiony głęboką patologią ale nie jest to jedyna, a na pewno nie prawdziwa odpowiedź na taki stan rzeczy. Wraz ze wzrostem zysków w danej firmie nie następuje proporcjonalny wzrost świadczeń dla pracowników i realna poprawa ich statusu. Przypadki gdy cała załoga pracuje bez umów, opóźniają się wypłaty a właściciel kupuje sobie przedmioty luksusowe jak np. jacht nie należą do odosobnionych. W wielu branżach powszechna wręcz stała się praca bez umowy lub na tzw. umowy śmieciowe, co często jest wynikiem skrajnego egoizmu ze strony pracodawcy. W końcu gdyby przecież nie opłacało mu się prowadzić działalności gospodarczej to by jej nie prowadził, a sam zajął by się pracą najemną w innej firmie a nie kreował się na zbawcę swoich pracowników, co też można usłyszeć. Ważną kwestią jest też zbyt mały kapitał albo drastyczna polityka oszczędzania na wszystkim, cześć prac mogą wykonać maszyny lub może być ona przez nie zdecydowanie ułatwiona, a człowiek przesunięty do pracy odpowiadającej jego aspiracjom, jednak to człowiek jest ciągle najtańszym i najłatwiejszym do wymiany narzędziem.

23 thoughts on “art. kierowany do 10 max 15% Polaków w Polsce .UPRASZA SIĘ RESZTĘ O NIE PODEJMOWANIE CZYTANIA !!! i broń boże prób komentowania tematu …

 1. Ludzie !!! Wmowiono Wam bezczelnie klamstwo o obowiazujacym „prawnie” placeniu PODATKOW i INNYCH DATKOW i daliscie sie glupio – chytrze nabrac na to, ze to dla Waszego „dobra” !

  Najpierw placicie, a pozniej placzecie z biedy w otaczajacej was zewszad nedzy zamiast w koncu POMYSLEC I POSZUKAC, bo do cholery od czego macie internet ?

  Moze jednak od razu przemowie do kieszeni, skoro do uszu tak trudno.

  Ponizej dowod rejestracyjny zydowskich poborcow podatkowych „pracujacych” pod plaszczykiem na przykladzie geszeftu „urzedu skarbowego” w Katowicach i z ktorym to zaden, naprawde zaden nawet najbardziej tepy baran zwany podatnikiem zadnej waznej obustronnie umowy prawnej nie podpisal !!!!

  Wiec nie ma wymowki, ze „pisza” i ze dlatego trzeba bulic , a „pisza” tylko dlatego, ze dzieki „mocy” sprawczej papierowych zydokleksow analfabeci biora je za Prawde, ktore ja tylko symuluja, bo i tak glupi goj uwierzy we wszystko, co jest „napisane” i ze strachem w gaciach da sie obrobic na cacus, a reszte groszy wyda jeszcze na totka !

  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname DRUGI URZAD SKARBOWY W KATOWICACH
  Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil
  L D-U-N-S® Nummer 422338744 !!!!!!!!!
  L Geschäftssitz Ul. Ignacego Paderewskiego 32b
  L Postleitzahl 40 282
  L Postalische Stadt Katowice
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 323581600
  W Fax Nummer 323581681
  Name Hauptverantwortlicher ( Brak nazwiska szefa !!!!)
  W Tätigkeit (SIC) 9311 – KLUCZ DZIALALNOSCI !!!!! z opisem ponizej

  Teraz „strzyzone i golone” barany podatkowo – skladkowe zechciejcie sie przyjrzec i laskawie zauwazyc, ze prawie cale to wasze zlote runo laduje tam, gdzie powinno czyli do mafioso teatru polityczno – religijnego w Waszyngtonie , a nie jak naiwnie sadzicie na budowe zlobkow, szpitali , ulic , itp.

  Department of Labor
  A to Z Index | Newsroom | Contact Us | FAQs | About OSHA
  OSHA
  Bookmark and Share QuickTakesNewsletter RSS FeedsRSS Feeds

  We Can Help What’s New | Offices OSHA logo

  Home
  Workers
  Regulations
  Enforcement
  Data & Statistics
  Training
  Publications
  Newsroom
  Small Business
  Anti-Retaliation

  Division J: Public Administration
  Major Group 93: Public Finance, Taxation, And Monetary Policy

  Industry Group 931: Public Finance, Taxation, And Monetary Policy
  9311 Public Finance, Taxation, and Monetary Policy

  Government establishments primarily engaged in financial administration and taxation including monetary policy; tax administration; collection, custody and disbursement of funds; debt and investment administration; government employee retirement and other trust funds; and the like. Income maintenance program administration is classified in Industry 9441. Government establishments primarily engaged in regulation of insurance and banking institutions are classified in Industry 9651.

  Budget agencies-government
  Controllers’offices-government
  Customs Bureaus
  Gambling control boards-government
  Lottery control boards-government
  Property tax assessors’offices
  State tax commissions
  Taxation departments
  Treasurers’offices-government

  [ SIC Search | Division Structure | Major Group Structure ]
  Freedom of Information Act | Privacy & Security Statement | Disclaimers | Important Web Site Notices | International | Contact Us
  U.S. Department of Labor | Occupational Safety & Health Administration | 200 Constitution Ave., NW, Washington, DC 20210
  Telephone: 800-321-OSHA (6742) | TTY
  http://www.OSHA.gov

  Co mamy z tym zrobic ? – spytaja biedni, bo glupi . Ano to, ze co bardziej kumaty „baran” czy „owca” i bez strachu w gaciach chwyci za pioro i dalejze bombardowac urzad rabunkowy z pytankiem typu, co oznacza ten Wasz dziewieciocyfrowy numer D-U-N-S podany na fotokopii, ktora madry przewidujaco zrobi wczesniej z tych podanych wyzej kluczy rejestracyjnych i dolaczy do swojego pytanka.

  Zaloze sie o sto zlotych, ze na wiekszosc liscikow zawierajacych tego typu pytanka zadna menda podatkowa nie bedzie sie chciala do tego odniesc, bo sa to tez tchorze, ktorych „szefowie” boja sie nawet podac swojego pelnego i prawdziwego nazwiska !!!

 2. „Reszta” i wcale nie taka drobna Polakow i nie tylko uwierzyla po szkoleniowych programach szkolek, rodzinki, katechetow, itp., ze nie potrafia „rzadzic sie” sami, bo od tego jest blizej nie sprecyzowana „polityka” i ktorej cala wladza jakoby pochodzi od jakiegos niewidzialnego „boga”, ktorego to grozny wizerunek z broda jednak ktos wymalowal .

  Te strachy na Lachy maja sie jednak coraz lepiej generujac olbrzymie dochody na SCENIE TEATRU POLITYCZNEGO, ktorego to WYSTEPY maja az taka WIARYGODNOSC i taka OGLADALNOSC dzieki oplacanym przez nie KLAKIEROM TELEWIZJI I PRASY, ze wcale nie dziwi ostry ped szczwanych AKTOROW do odgrywania na niej dochodowych GLOWNYCH ROL POLITYKOW wraz z innymi lukratywnymi ROLAMI STATYSTOW udawajacych MINISTROW czy POSLOW niezaleznie od ich walorow zewnetrznych wymaganych do wiekszosci rol odgrywanych w Hollywood.

  Niegdys teatralne budy objazdowe, ktore mialy slaby repertuar musialy zwijac majdan po zrobieniu klapy z braku widzow czyli zera dochodow za bilety wstepu.

  Dlatego dziwnym wydaje sie juz zjawisko ciaglego zainteresowania wystepami AKTOROW CYRKU SEJMOWEGO, bo pomimo tego, ze graja w kolko takie stare ograne kawalki z broda, to ciagle sa one uwazane przez publike zdalnie sterowana w terenie za rzeczywisty RZAD przy udowodnionym falszerstwie wyborczym !!!!!!!!

  Caly ten teatrzyk nie – rzadowy musi sie jednak zwinac od razu, kiedy to w koncu ludziska przejrza na oczy i z bolem dupy od siedzienia przed telawizorem zauwaza, ze ich rozne nedzne aktorzyny, kuglarze slowa, iluzjonisci i blagierzy w roznych rolach polityczno – religijnych kompletnie obrobili z haraczy podatkowych i skladek, wywlaszczyli ich z gruntow i nieruchomosci, przywlaszczyli wszystkie dobra naturalne niszczac wszelki majatek materialno – kulturowy przodkow i kradnac przyszlosc kolejnych pokolen !!!

  https://terazbedziebylo.files.wordpress.com/2014/11/7fccf3db99a76d7828ca54f7912796b1_original.png?w=610

  https://terazbedziebylo.wordpress.com/2014/11/

 3. A I TRADYCYJNIE POZDRAWIAM WSZYSTKIE MŁODE CIOTY Z III R.P ODJAJCZONE I ZMIENIONE W ŁATWY CEL – CZYLI WSZYSTKICH KTÓRYM SIĘ PODOBA ZE POLSKA OD LAT NIE SZKOLI WŁASNYCH CHŁOPAKÓW DO CELÓW WOJSKOWYCH

  TU MACIE ZAJAWKĘ ZE NIE WSZYSCY Z POLSKI JEDNAK …… 🙂

  1. TAK TAK DZISIEJSZYM POLSKIM MIĘSZCZIZNOM – Z MESKICH CZYNNOSCI POZOSTAŁO JUŻ TYLKO GOLENIE 🙂

   CO BY SIE CHŁOPAKOM PODOBAĆ I MĘŻA ZŁOWIC 🙂 !!!

   1. NO TAK ALE NA TEN TEMAT TO POWINNY SIĘ POLSKIE PANIE WYPOWIEDZIEĆ A JEST O CZYM PRAWDA ? -pytanie do pań 😉

    no bo skoro ja to tak widzę to panie chyba bardziej jaskrawo

   2. Przesadzasz. Jednak lepiej, że się dekonspirują bo dawniej prowadzili podwójne życie – męża w rodzinie i żony na boku.

    1. Cus musi byc dziwnego.Ujawniaja sie najpierw , ze sa gej i zyd tez.Sami to mowia.To chyba nie antysemityzm.Chociaz..Roznie to moze byc.he he

   3. Moij tam sie dla mnie goli.Nie jest zydem i na chlopow nie lata.A na baby tez nie ..To on wie, ze nie moze.Od czego jest walek w kuchni?.he he.Na wszelki wypadek..he he.

     1. Hej Dag,
      Nie każdy ma takie szczęście jak Ty.
      Pozdrowionka dla Ciebie i dla prawdziwego mężczyzny (a takich już niewielu) 🙂

      1. DZięki Stefan,widziałeś i sam wiesz ,że taki jest…gdyby trzeba było ,umiałby zawalczyc o swoją rodzinę,a w domu ,miły ,czuły facet.Pozdrowienia dla Twojej rodzinki.Dag.

     2. Swieta prawda Dag. Madremu mezczyznie i madrej kobiecie kuchenne urzadzenia sluza do wspolnie przygotoowanej romantycznej kolacji, smacznego obiadu w gronie rodziny , przyjaciol.Kobieta powinna byc kobieca i czula , a nie hetera.

 4. za chwilkę do 2 godzin przeprowadzę eksperyment kim są wyhodowani w III R.P rzekomo młodzi wykształceni 🙂

  NA CZYM POLEGAŁ UW EKSPERYMENT BĘDZIE :

  ZAMIESZCZĘ OGŁOSZENIE NA PORTALU DLA POSZUKUJĄCYCH W POLSCE PRACY Z WYMOGIEM MINIMUM WYKSZTAŁCENIE LICENCJACKIE

  Z WYNAGRODZENIEM 20 ZŁ ZA 1 /h NA ZASADACH UMOWY CYWILNOPRAWNEJ CZYLI ŚMIECIÓWA

  NA STANOWISKU SZABASGOJA – praca wykonywana dla ortodoksyjnych turystów z Izraela spędzających urlopy w Polsce .. W HOTELACH , PENSJONATACH I INNYCH OŚRODKACH REKRAACYJNO WYPOCZYNKOWYCH …

  BĘDZIE W ARCIE LINK BEZPOŚREDNI DO STRONY Z OGŁOSZENIEM + LICZNIK ZDECYDOWANYCH NA PRACĘ TU W POLSCE !!! A NIE ZA GRANICĄ

  zapewniam bedzie zabawnie zapraszam za chwilkę – muszę zredagować super brzmiący anąs 😉 !!!!!!!!!!!!

  1. p.s dla tumanów – wynajmowanie szabasgoja na dzień szabasu za opłatą jest normą stosowaną w Izraelu , za opłatą wynajmuja zastepce który za nich w dniu szabasu wykonuje wszystkie prace fizyczne

   z reguły jest to wynajęty chrześcijanin

   ciekawostką jest iż u ultra ortodoksów należy do obowiązków szabasgoja nawet pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych bo nawet trzymanie siuraka przy sikaniu uwarza się za pogwałcenie dnia szabasu pracą wycieranie tyłka też

   tu link do definicji szabasgoj i jego obowiązki

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Szabes_goj

   NO ZOBACZYMY DO CZEGO ZDOLNA JEST POLSKA MŁODA PATRYIOTYCZNA HUSARIA ZA KILKA DOLARÓW 🙂

   I LINK DO PIOSENECZKI

   http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=978&Itemid=140

   =======================================================

   W OGŁOSZENIU NAPISZĘ ZE POTRZEBA 300 OSÓB A O ZATRÓDNIENIU BEDZIE DECYDOWAŁO KTO PIERWSZY TEN PRACUJE 🙂

   1. 🙂 BEDZIE ZABAWNIE PAMIĘTAM JAK NAPISAŁEM WYSSANĄ Z PALCA INFO W DNIU PRIMA APRILIS

    O OTWARCIU RYNKU PRACY DLA POLAKÓW W IZRAELU 🙂
    TU LINK
    https://miziaforum.wordpress.com/2012/04/01/izrael-otwiera-rynek-pracy-dla-polakow-polski-rzad-wesprze-program-finansowo/

    PRZEZ PONAD 6 MIESIĘCY MIAŁEM ZAPCHANĄ POCZTĘ PROŚBAMI O ZAŁATWIENIE PRACY TAM 🙂 !!!!!!!!!!!!!

    BA DO DZIŚ WPADA PO KILKADZIESIAT PRÓŚB O PRACĘ DO MNIE 🙂

    ŻENUA – POZIOM INTELEKTU MŁODYCH WYKSZTAŁCONYCH ALE I INIE TYLKO

   2. Wymyslili cus nowego dla chrzescijan.Prace w niedziele, pod pretekstem kryzysu.Wmawiaja chrzescijanom i nie tylko, ze trza otwierac sklepy w niedziele, bo mozna wiecej zarobic i walczyc w ten sposob z kryzysem.Cwane.A bezbozniki otwieraja butiki w niedziele i pracuja na podatki.Kryzysu i tak nie zwalcza.A cwaniaki se odpoczywaja i w sobote i w niedziele.Podkrecaja pesjsy z nudow oraz brody.
    .

    1. butiki, empiki, galerie handlowe, na filmie ‚exodus’ pierwsze zdanie że piramidy budowali hebrajczycy to im procenta wyliczą od czasów mojżesza, się więc zastanawiam co tam sobie dopisywali jak chcieli bo może dokłądnie wszystko to ściema…

     1. Opisali sobie wszystko i dobrze to , co zapisano , studiuja zwlaszcza biblie.Ale inni tez im udowadniaja , ze to moze nie prawda.Taka wojna o Gaze jest przykladem , o ktora sie spieraja , ci ktorzy wiedza , a nie podpuszczane przez nich tlumy.Glupie biale goje w tym geszefcie uszestnicza.Skad sie wzielo okreslenie goj?.Moze byl jakis ksiaze?.Albo ksiaze Oolibama tez ciekawe i brzmi jakos swojsko.Ciekawe rzeczy sa w biblii.O na przyklad tez taki Ezaw i jego przypadlosc.Ktos tymi hebrajczykami walczyl i dawal im w nagrode to i owo.W koncu Mojzesz ponoc na dworze faraonow sie wychowal i wyprowadzil lud Egiptu. A niektorzy tez i swoich sprzedawali faraonowi.Dopiero sie zaczna zadymy po tym filmie podejrzewam.Jeszcze filmu Exodus nie widzialam, ale to i owo przeczytalam i czytam.Sie zobaczy, co to hollywoood wymyslilo.Znajda sie tacy, co im beda udowadniac sciemy.Bedzie jeszcze nie jedna wojna o prawdy zawarte w tej ksiazce zwanej swieta biblia.Czy to aby prawdy?.Bo kimze byl ten bog i pan, ktory urzadzil, rzadzil, dawal prawa, dawal przywileje, karal i nagradzal?.Takze smiercia karal.

      Co tu jest prawda? ” I rzekl nie bedzie nazywane wiecej imie twoje Jakob ( o zamkniete) , ale Irzael ; bos sobie meznie poczynal z Bogiem , i z ludzmi i przemogles”.

    2. Geszefty będą czynne w niedziele przecież wtedy najwięcej kasy targują książęta- patrz Jana Góra, Lichenie i inne takie.

     1. O to to.Z ambon wrzszcza na ludzi , ze grzesza , chodzac do roznych galerii, bo mniej ” oswieconych ” na msze chodzi , mniej daje na tace i mniej kupuje szkaplerzykow , krzyzykow, popielniczek ze swietymi.To jedna strona geszeftu.Biznes sie kurczy , to sie straszy grzechem.Wlasciciele galerii ” oswieconych ” przyciagaja w niedziele do tychze , bo w ten sposob zamiast siedziec w kruchtach , nabijaja im kabze.Lud chetnie chodzi do galerii, bo system lichwiarski zabiera mu coraz wiecej czasu wolnego i wydluza dzien pracy, wiec zakupy sie robi raz w tygodniu, bo 12 godzin pracujac nie bardzo ma sie czas na zakupy. Poza tym w galerii i roznych tescach taniej niz malym osiedlowym sklepiku, wiec zeby zaoszczedzic na zakupach w osiedlowym sklepiku, w ktorym mozna zrobic zakupy , robi sie w galerii albo w niedziele albo w sobote.Biznes ksiazat jeszcze nie upadl.Ksiazeta dostali dotowany przez panstwo inny biznes i duzo bardziej dochodowy niz tradycyjna taca i grozniejszy dla ludu.Dostali ksiazeta w zamian za uszczuplenie tacy pensje katechetow, pensje generalow w wojsku, dochody z hospicjow ( umieralni , ktore funkcjonuja, bo w szpitalach nie ma oddzialow paliatywnych , a szpitale pozbawiane funduszy nie trzymaja umarlakow , czyli chorych w ciezkim stanie, te fundusze, ktorych sie nie daje szpitalom daje sie kosciolowi i one tworzy hospicja,zeby ludziom sie lepiej umieralo i szybciej), domow opieki dla dzieci i bezdomnych.Za kase podatnikow, bo przeciez tzw. panstwo dotuje.W ten sposob te dwa geszefty , choc pozornie sie zwalczaja, zyja w swietnej symbiozie.Naturalnie z blogoslawienstwem tzw. panstwa i pieniadze podatnikow, czyli obywateli, ktorzy sami sobie te przybytki finansuja i w nich dokonaja zywota.Zwlaszcza biedni, bo bogatym sie buduje luksusowe domy starcow szalenie wygodne, swietnie doposazone z fachowa opieka medyczna , za ktore sie slono placi.Kosciol niczego nie doplaca i niczego nie daje za darmo.To lud pracujacy buduje te hospicja i je utrzymuje takze odpisami podatkowymi na kosciol.Na tym polega ten geszeft zwany takze biznesem.Kosciol i jego dzialnosc charytatywna to biznes oplacany z pracy podatnikow.Ten program nie jest dzielem przypadku. To nowy swiat zwany ” bozym dzielem” ( wojtylowe dzielo tysiaclecia) realizowany przez swieckich i duchownych sluzacych z wojtylowego ” opus dei”.Nowe oswiecone sredniowiecze , w ktorym jednostka jest wlasnoscia ksiazat swieckich i ksiazat kosciola realizowane przez oswieconych w roznych strukturach panstwa.Pan , pleban i wojt.Znamy..Prawice chrzescijanskie to dzielo wspoltworza i pobozni z lewicy tez.Spoleczenstwo ma byc kastowe i jest.Najbogatsi i najbiedniejsi rzadzeni tak jak w strukturach ” opus dei”.Sa info o opus dei.To spolecznosc bardzo strukturalna Kto czyta, nie bladzi.

 5. Sama prawda. Kto zaprzeczy temu, ze tak właśnie jest, to albo żyje na innej planecie, albo sam ma taka firmę która dyma ludzi.
  Kiedyś pracowałam w takiej firmie produkującej dość luksusowe rzeczy, która była w posiadaniu PISowcow. Tam to dopiero było rżnięcie – zwłaszcza studentów i rencistów – którzy mimo orzeczeń dymali po 12h 7 dni w tygodniu za ochłapy.

  PS. Niedawno usłyszałam taki komentarz: w Polsce się tak mało zarabia, to nie wina pracodawcy ale ustawodawstwa więc skargi na to gdzie indziej należy kierować. A ja na to: no ale minimalna krajowa nie jest przymusowa i można dać więcej. 🙂 No i zatkao kakao.

  Poza tym ja wychodzę z założenie, że jak kogoś nie stać na firmę, na wypłaty, to się po prostu nie nadaje do prowadzenia biznesu. No ale to wszystko się niebawem skończy bo nie będzie miał kto pracować. Taka rotacja jest w niektórych firmach ze w przeciągu roku, albo i mniej polecą. Zadziała wolny rynek. 😉

  1. System sie klania.Bandycki system podatkowy rujnuje male przedsiebiortwa rodzinne.Wlasnie wolny rynek je wykancza, tworzac konkurencje.Wielkie przedsiebiorstwa ( korporacje) maja na tyle kapitalu, aby funkcjonawac w wolnym rynku , bo one uciekaja z podatkami, gdzie sie da w rozne regiony swiata.Zrzeszaja tyle kapitalu,rozprowadzonego w rozne inwestycje, ze przed podatkami moga uciec.( takimi inwestycjami sa prywatne ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia typu otwarte fundusze emerytalne i inne).Czyli do tzw. rajow fisklalnych.Male przedsiebiorstwa plajtuja na skutek wielkich obciazen i nie jest to wina nieudacznikow lub ludzi do biznesu sie nie nadajacych.W gronie upadajacych przedsiebiorstw sa bardzo dobre, ktor wykancza wolny rynek ( wiec korwin to klamca, bo gada co innego bo on jest milosnikiem hamerykanskiego liberalizmu, czyli tego sie zaprowadza w Polsce i Europie , w Azji, Afryce).W ten sposob korporacje przy udziale ustaw panstwowych niszcza klase srednia, a wzmacniaja korporacjonizm.W ten sposob padaja firmy tzw. narodowe, prywatne srednie i male przedsiebiorstwa.Mozna se marzyc o zmianie partii i wierzyc , ze bedzie lepiej w gospodarce.Figa z makiem.System jest taki.Tego chyba przedsiebiorcy chyba nie rozumia.Chca zmienic wladze..he he.Z lewego na prawego z prawego na lewego, a liberalizm i wolny rynek wykonczy reszte, w tym naiwnych przedsiebiorcow.Niechta..Ja nic nie wiem.Defetyzm sieje.Prawda jest , jaka jest.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: