NA ŻYWO 20.00 TELEKONFERENCJA ROSJA -POLSKA-NIEMCY MACIEJ PORĘBA JACK CALEIB I ALEKSANDER JABŁONOWSKI "CO SIĘ DZIEJE W ROSJI?" RELACJA BEZ CENZURY23 sierpnia 2019
20.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

UWAGA ! odpowiadam na ponad 2000 zapytań – STAWKA MINIMALNA W NIEMCZECH 01.01.2015 -to 30 zł netto za 1 godzinę , czyli 300 zł za 1 dniówkę ustawową

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

art . na prośbę czytelników

Od 1 stycznia 2015 r. po raz pierwszy w historii obowiązuje na obszarze całej Republiki Federalnej Niemiec płaca minimalna.

Ustawa o płacy minimalnej (Ustawa o wzmocnieniu autonomii taryfowej) zapewnia dolną granicę wynagrodzenia ustaloną przez ustawodawcę.

Ustawowa płaca minimalna wyznacza sztywną granicę, poniżej której nie będzie możliwe ustalanie stawki godzinowej za pracę. Początkowo będzie ona wynosić 8,50 Euro brutto za godzinę zegarową.

więcej tu u źródła !!

http://www.polen.diplo.de/Vertretung/polen/pl/01-willkommen-pl/0-willkommen.html

p.s

Nie stosowanie się na terytorium Niemiec do w/w postanowienia przez pracodawcę skutkuje karaniem pracodawców dotkliwymi bardzo wysokimi grzywnami , nakładanymi przez Zollamt , kara może być tak wysoka iż będzie równała się plajcie pracodawcy.

NA DZIŚ MINIMALNA KWOTA PRZELICZANA NA ZŁ. TO 35 ZŁ BRUTTO CO JEST REALNĄ KWOTĄ NETTO NA RĘKĘ 30 ZŁ .

p.s dniówka dzienna zwyczajowa w Niemczech to 10 godzin zegarowych + 1 godzina przerwy

stanowi to kwotę dzienną minimalną 300 zł netto do kieszeni 

p.s

średni zarobek miesięczny pracownika nie wykwalifikowanego , bez wykształcenia żadnego i żadnych umiejętności n.p  proste prace fizyczne , kasjer , sprzedawca itp..

22 -23 dni robocze x 300 zł dniówka = minimum 6600 zł do 6900 zł , w zależności od długości miesiąca !!

21 thoughts on “UWAGA ! odpowiadam na ponad 2000 zapytań – STAWKA MINIMALNA W NIEMCZECH 01.01.2015 -to 30 zł netto za 1 godzinę , czyli 300 zł za 1 dniówkę ustawową

  1. Unia zaopatruje sie ( kraje zachodnie) w gaz u arabskich szejkow.A ciotka aniela ma gaz z wegla.W gospodartwach domowych coraz wiecej kuchenek to elektrycznosc i gaz lub elektrycznosc.Coraz mniej jest w sprzedazy kuchenek gazowych.W ten sposob tez gaz sie oszczedza na rzecz ekektrycznosci z elektrowni atmowych.Kazdy se radzi jak moze.Znaczy korzysta z roznych zrodel energii.Gazem to ich car nie za bardzo postraszy.

 1. Co do stawki godzinowej 8,50 – ok, ale zawsze sa haki :

  1. Wiele firm zatrudnia tylko na czas okreslony- 3 miesiace i przedluza (zgodnie z przepisami moze to zrobic 3x)
  pozniej musi przyjac na stale lub wypad.

  2.Wiele firm zatrudnia TYLKO na niepelny wymiar t.j. na 25 godz/tydzien.

  3. Minimum 8,50 n a godz. owszem ale BRUTTO !! ( netto zalezneie od grupy podatkowej ).

  1. NAPISAŁEM ZE NETTO 30 ZŁ – PROSCIEJ NIE POTRAFIĘ //// CO WY KURWA POLACY MACIE COŚ Z GŁOWAMI NIE TAK JUZ KONSULAT DOSTAJE SZAŁU Z TYMI ZAPYTANIAMI POLAKÓW KTÓRZY NIE ROZUMIA 3 ZDAŃ NA TEMAT PŁACY MINIMALNEJ … PYTAM CO Z WAMI KURAW JEST NIE TAK ??

 2. http://pdk.land/index.php?option=com_content&view=article&id=137:koniec-ubostwa-w-eu-1000-euro-dla-kadego-europejczyka&catid=27:przeglad-prasy&Itemid=94
  UE ustawą wreszcie zniesie ubóstwo: Każdy Europejczyk dostanie 1000 euro co miesiąc.
  Unia Europejska od lat przoduje w rozwiązywaniu problemów naszego świata. Teraz, nareszcie, zniesie ubóstwo i to jedną dyrektywą. Można? Można! 1000 euro – tyle Unia Europejska chce dać każdemu ubogiemu. Ma to być specjalna pensja.

  „Bezwarunkowy dochód podstawowy jest „realistyczną” propozycją na poziomie UE, jeszcze bardziej realistyczną niż na poziomie krajowym” – mówiła podczas debaty w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym Elena Dalibot. „Będzie bardzo trudno wdrożyć BDP na szczeblu krajowym. Mogłoby to dyskryminować obywateli innych państw, co byłoby nie zgodne z prawem UE. Ważne jest, aby zrobić to na dużą skalę, ponieważ w dobie kryzysu, jest to ogromna szansa dla UE, aby doświadczyć i pokazać reszcie świata, że istnieją inne sposoby by pomóc społeczeństwu” – dodała.
  Ile ma wynosić nowy, minimalny dochód UE?
  Eksperyment związany z funkcjonowaniem BDP chce przeprowadzić Michael Bohmeyer z Berlina. 29-letni Berlińczyk założył na Kreuzbergu inicjatywę „Mój dochód podstawowy“. Za pomocą crowdfundingu zbiera pieniądze, które podzieli na 12 równych pensji po około 1000 euro i rozlosuje „zwycięzców”. Alexander Spermann z Instytutu Badań nad Przyszłością Pracy (IZA) w Bonn powiedział agencji dpa, że BDP nie jest mrzonką. – Odpowiednie eksperymenty w Namibii wykazały, że odbiorcy takich stałych dochodów w żadnym wypadku nie popadają w letarg. Wręcz przeciwnie. Biorą nagle w swoje ręce sprawy, których załatwienia nikt by się przedtem po nich nie spodziewał – mówi Spermann.
  Efekt? W krajach w których to rozwiązanie wprowadzono pracownicy musieli pracować więcej i ciężej. Jednak nie przeraża to unijnych planistów! Wprowadzą oni swoje rozwiązanie, nawet gdyby zmusili nas do przyjmowania pieniędzy siłą.
  =================================
  jak siłą to może i Polak dostanie….

  1. W Danii, Szwecji i Norwegii rdzenni dostają na starość renty niezależnie czy kiedykolwiek pracowali!

   W Pl- znajomy żył lat 61 , niepracujący obecnie, utrzymywał się z oszczędności, nie zarejestrowany u nierobów, nie pobierający żadnych swiadczen od nikogo zmarł własnie i dalsza rodzina dowiedziała się , że nie należy się te 4tys na jego pochowek!!!!!!!!!!! skandal!!!!!!!!

  2. Tysiac euro to nedza na zachodzie.Ale po to sie w unii rozwija rozne swieckie i koscielne charytatywne badziewia,zeby dac te pare groszy na oplaty czynszow, telefonow , internet. i zmisic ludzi z tym 1000 euro do pojscie po jalumuzne do organizacji takiego celebryty jak owsiak lub do celebrytow w sutannach z caritasu.Tych rzekomych ofiarodawcow celebrytow zwalnia sie z podatkow.Dzieki temu powstaja wielkie korporacje, ktore korzystaja ze wspolczesnego niewolnictwa.cZyli panstwo da ci 1000 euro, zebys zaplacil za to ci dostrarcza, a jak ci brakuje na zakup zywnosci to pojdziesz po jalumuzne do celebryty lub ksiedza.To juz jest w Polsce.Kto ma oczy, niech patrzy.Te zaraze przywiewa zachodni wiatr zza oceanu.Korporacjonizm= hamerykanski kapitalizm, a nie zaden socjalizm, choc podobny do niego( wielkie przedsiebiorstwa i praca minimalna, czyli nedzne zarobki, uzupelnione tzw. pomoca charytatywna, czyli darmowa puszka = pucha to ulubiony symbol owsiaka).Celebryta, wlamywacz do lokalu komisji wyborczej taka Polske sobie upodobal.Na hamerykanska modle.Z gospodarczym liberalizmem.Korporacjonizm=hamerykanski kapitalizm=hamerykanski liberalizm = socjalizm= komunizm.ale wszystko z prywatna wlasnoscia w rekach moznych nowego swiata.NWO.

  3. Piękna koncepcja, najpierw stwarzamy problem, którego nie było i samoistnie by nie wystąpił a potem, go rozwiązujemy – bo jako Unia jesteśmy mądrzy i dobrzy a z wdzięczności wymagamy tylko drobnego plakatu na chałupie, że „Gospodarz by zdechł ale jest żywiony z Funduszu Celowego UE i na razie nie zdechnie”.

   1. Mnie już się łapa zgina od tych fundacji i funduszy.
    „Unijnym Funduszem każdą biedę zduszę a kto nie weźmie – to tego zaduszę” – ale wcześniej wszczepię mu czipa aby mieć na niego oko.
    Nie ma problema.

 3. Znajomy pracuje wlasnie jako kierowca u Niemca – płaci 23e/dzien diety. Nie płaci diety za weekend! czy to jest poprawne?

 4. p.s inne informacje na w/w temat szczególnie te negujące lub podważające w/w treści rozsiewają POLSCY PRACODAWCY WYZYSKUJĄCY POLAKÓW NA TERYTORIUM NIEMIEC

  W CELU ZASTRASZANIA PRACOWNIKÓW I WPROWADZANIU ICH W BŁĄD ABY NIE ŻĄDALI NALEŻNYCH IM W/W KWOT ZA PRACĘ

  dotyczy prac. oddelegowanych przez polskich skurwysynów – pracodawców do pracy w Niemczech

  CZYLI JAK ZWYKLE POLSKIE CHAMY NIE CHCĄ SIĘ STOSOWAĆ DO PRAW OBOWIĄZUJĄCYCH W DANYM KRAJU

  JEDNAK NIEMIECKIE PRAWO W TEJ KWESTII JWET JASNE – NIE PŁACISZ TYLE ILE MASZ PŁACIĆ – WYPIERDALAJ DO SWOJEGO KRAJU ……

  1. Są wątpliwości w kwestii takiej płacy dla kierowców tylko przejeżdżających przez Niemcy, z ładunkiem do innego kraju.

  2. Spokojnie, jeszcze „Wesoły Romek” w Niemczech dostanie po dupie, bo ten w Polsce jest już „pozamiatany”.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: