NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
2 dni pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

LISTA współpracowników SB w PRL , a obecnie w PO

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

PLATFORMA OBYWATELSKA LISTA .

1. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;
2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.
3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”.
4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”.
5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.
6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.
7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.
8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.
9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.
10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.
11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.
12. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.
13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.
14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.
15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.
16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.
17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.
18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.
19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.
20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).
21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.
22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg `Trybuny’ po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia: `z powodów rodzinnych’.
23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych’. Wg `Trybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN.

W PRZYGOTOWANIU LISTA T.W SB W PRL i III RP ONR, KONGRESU NOWEJ PRAWICY RUCHU NARODOWEGO I RUCHU PALIKOTA…..

20 thoughts on “LISTA współpracowników SB w PRL , a obecnie w PO

   1. 95-proc. zniżka przysługiwać będzie żołnierzom, którzy nabyli już prawo do wojskowej emerytury, wojskowym zwolnionym ze służby na skutek wypowiedzenia dokonanego przez siły zbrojne lub upływu okresu pozostawania w rezerwie kadrowej, emerytom i rencistom wojskowym, a także członkom rodziny wspólnie zamieszkującym z żołnierzem, emerytem lub rencistą wojskowym w dniu jego śmierci. W pozostałych przypadkach nowela przewiduje 90-proc. zniżkę.

    Maksymalną wysokość bonifikaty ustalono na 200 tys. zł.

     1. Uprzywilejowane resorty w tym silowe to sila wladzy i zeby bylo smieszniej wladzy wybieranej,przez tych przeciwko ,ktorym te resorty dzialaja lub moga dzialac.Taka demokracja.

  1. Jasne ,ze ja wywala,bo jest za glupia dla brukseli i andzeli.Potrzebuja kogos bardziej z ” charyzma ” do sciemniania.Ewka byla dobra na okres przejsciowy.Znaczy przejscia donka do brukseli.Zuzyla sie dziewucha,wiec ja odstawia.Bedzie obgryzac pazury w kaciku ze zlosci i z upokorzenia.

  2. Ale co? Nabyła juz jakichś praw na odprawe i mega emeryture więc spoko, może ktoś jeszcze potrzebuje nabyc takich uprawnień, więc musi zrobić miejsce.

 1. A w tzw. opozycji nie bylo tzw. ” komuchow” i wspolpracownikow?.Ac kto stworzyl solidarnosc i komitety obrony robotnikow?.he he.

    1. Ta ynteligencja dobrze sie miala w epoce tzw. komuny ,a ma sie coraz lepiej w nomwy systemie promujacym WLASNOSC i WOLNOSC.Teraz to nie ynteligencja ,ale biznesmeny ,bizneswomeny i celebtyty..

    2. Czesciowo za kase lichwiarzy.Yntelygencje tego autoramentu utrzymywali swoja praca robotnicy i chlopi w tzw. dyktaturze proletariatu he he.Kasa lichwiarzy umozliwila tejze ynteligencji przejecie wladzy.Do procedur przejmowania calego majatku wypracowanego przez rzeczona ynteligencje lichwiarze nie dolozyli ani centyma.Malo tego wyciagali na zachodzie kase od ludzi dobrej woli ,ktorzy zbierali lub wplacali datki ,aby uwolnic Polakow od komunizmu przebrzydlego.Nie wiedzieli zachodni ofiarodawcy ,ze dajac skromny wdowi grosz ,wzmacniaja lichwiarzy.Tak jak otumanieni ludzie przez media daja pieniadze na rozne szemrane fundacje.Te fundacje sluza lichwie i przysparzaja jej kasy.Nie daje nic..

 2. http://interesariusz.neon24.pl/post/117170,wojna-domowa-na-ukrainie-31-12-2014r-quo-vadis

  Wczoraj, niejaki Schetyna przyznał się do ukraińskich korzeni. Czyli Schetyna to żydoupaińska żulia lwowska i pomiot rezuna z UPA, po akcji Wisła!!! To kolejny polityk piastujący wysokie państwowe stanowisko w Polsce, który ma ukraińskie pochodzenie. Czy teraz moi rodacy, zrozumieliście, skąd u polityków taka miłość do banderowskiej Ukrainy? W PO, takich z korzeniami ukraińskimi jest dość znaczna liczba polityków. To jest tocząca Polskę i Polaków gangrena. 25 LAT
  „Związek Ukraińców w Polsce: 20 lat działalności w kontekście polityki narodowościowej III RP i stosunków polsko-ukraińskich” odbyła się 11 grudnia w Fundacji im. Stefana Batorego. W konferencji wzięli udział m.in.: poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Miron Sycz, poseł, członek KMNiE Sejmu RP Sławomir Preis, deputowany Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Mirosław Sielatycki, członek KRRiTV, prof. Stefan Pastuszka, ambasador Ukrainy w Polsce Markian Malśkyj, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Ołeh Horbenko, Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przy-wara, prezes Towarzystwa Ukraińskiego w Lublinie, przedstawiciel społeczności ukraińskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych dr Grzegorz Kuprianowicz, prezes Zjednoczenia Łemków, przedstawiciel społeczności łemkowskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych Stefan Hładyk. Wśród gości znaleźli się również duchowni ks. Mirosław Lewczak i ks. Andrzej Dawidziuk, którzy reprezentowali Jego Świątobliwość Sawę, Metropolitę Warszawskiego i Całej Polski oraz o. Piotr Kuszka, proboszcz parafii ojców Bazylianów w Warszawie. Wśród uczestników konferencji znaleźli się również prezesi i przedstawiciele ukraińskich organizacji społecznych, m.in. Związku Ukrainek w Polsce – Katarzyna Sirocka, Towarzystwa Ukraiński „Narodnyj Dim” – Michał Pulkowski, Związku Ukraińskiej Młodzieży Niezależnej – Paweł Zariczny, Organizacji Skautów Ukraińskich „Płast” – Arkadiusz Putko. Wśród gości nie zabrakło liderów społeczności ukraińskiej, członków Rady Głównej Związku z różnych regionów Polski oraz samorządowców wybranych do różnych szczebli samorządów lokalnych. Obecny był m.in. starosta powiatowy z Koszalina Roman Szewczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowogród Bobrzański Stefania Jawornicka, radna Rady Miasta Przemyśl Maria Tucka. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele polskich organizacji pozarządowych współpracujących ze ZUwP. Wystąpienia podczas paneli wygłosili m.in.: minister Tomasz Siemoniak, poseł Miron Sycz, publicyści, m.in. Mirosław Czech z „Gazety Wyborczej”, Bogumiła Berdychowska, członek Rady Forum Polsko-Ukraińskiego, pierwszy prezes Związku Jerzy Rejt, prezes ZUwP Piotr Tyma, historycy, prof. Roman Drozd z Akademii Po-morskiej w Słupsku, prof. Jarosław Syrnyk z Ukraińskiego Towarzystwa Historycznego. Panele prowadzili dziennikarka „Wiadomości” TVP 1 Maria Stepan oraz historyk z ISP PAN prof. Grzegorz Motyka. Listy gratulacyjne z okazji 20-lecia Związku nadesłali m.in.: arcybiskup Jan Martyniak, Metropolita Przemysko-Warszawski oraz Włodzimierz Juszczak, biskup diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolic-kiego, Jego Świątobliwość Sawa, Metropolita Warszawski i Całej Polski, poseł Ryszard Galla, Jerzy Pomianowski, redaktor naczelny miesięcznika „Nowaja Polsza”. Wieczorem 11 grudnia w pomieszczeniach ambasady Ukrainy w RP przy ul. Szucha 7 z okazji obchodów 20. rocznicy Związku zorganizowano uroczyste spotkanie połączone z koncertem ukraińskich pieśni w wykonaniu działającego w ramach ZUwP zespołu „Izpreżdy Wika” z Olsztyna. Podczas spotkania Ambasador Ukrainy M. Malśkyj wręczył m.in. Stefanii Łajkosz, członkowi Zarządu Głównego Związku oraz członkowi ZG, prezesowi Oddziału Szczecińskiego Janowi Syrnykowi nagrody Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy. W spotkaniu w Ambasadzie Ukrainy uczestniczył m.in. doradca prezydenta RP Henryk Wujec. W dniu 12 grudnia w ramach obchodów rocznicy powstania Związku zespół „Izpreżdy Wika” wystąpił z koncertem w cerkwi ojców Bazylianów przy ul. Miodowej 16. Konferencję i koncerty zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 01.01.2015 13:51:54

 3. Z ponad 13 tys. zł na 1750 zł – prezydent Starachowic masowo obniża pensje

  atab, bzato,rs publikacja: 31.12.2014 aktualizacja: 09:34
  Oszczędności w starachowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Na wniosek nowego prezydenta Starachowic prezes będzie dostawał pensję o jedną trzecią mniejszą, a uposażenie wiceprezesa zostanie zmniejszone ponad siedmiokrotnie. – Docelowo to stanowisko będzie zlikwidowane – zapowiada Marek Materek. O sprawie informuje portal gazeta.pl. Jak dowiedzieliśmy się w magistracie, prezydent dostaje ponad 11,5 tys. zł.

  Decyzja zapadła we wtorek na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które dostarcza wodę do Starachowic i okolicznych gmin. Oprócz Materka w spotkaniu uczestniczyli też włodarze Wąchocka, Mirca i Brodów.
  Rewolucje najmłodszego prezydenta

  Materek, który po ostatnich wyborach jest najmłodszym prezydentem miasta w Polsce, zaproponował zmianę wynagrodzeniach członków zarządu i rady nadzorczej PWiK. – Zaproponowałem, aby zarobki prezesa zarządu zmniejszone zostały z kwoty 15 097 złotych do 9900 złotych brutto. Ta propozycja spotkała się z przychylnością członków zgromadzenia wspólników – relacjonuje Materek cytowany przez portal gazeta.pl. Przyjęto też propozycję obniżenia pensji wiceprezesa zarządu. Do tej pory wynosiło ono 13194 złotych. – Po obniżce to 1750 złotych, ale docelowo chciałbym zlikwidować to stanowisko – mówi Materek.
  Mniej zarobią także członkowie rady nadzorczej. Dotychczas przewodniczący otrzymywał 1534 złote brutto. Po propozycji Materka wynagrodzenie obniżono do tysiąca złotych brutto. Natomiast pozostali członkowie rady zamiast dotychczasowych 1151 złotych otrzymywać będą 700 złotych brutto. Jak wynika z wstępnych wyliczeń, działania te dadzą miesięcznie 16 660 złotych oszczędności. – Zmiany, mam nadzieję, doprowadzą do sytuacji, w której władze spółki oraz sami pracownicy również zaczną szukać oszczędności. To niezwykle ważne, aby wprowadzać oszczędności, bo przedsiębiorstwo jest finansowane z pieniędzy podatników – mówi Materek.

  Ile zarabia sam prezydent?

  – Wysokość pensji prezydenta została określona w uchwale podjętej przez radę miejską, to kwota 11 tys. 620 zł brutto – informuje w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy magistratu w Starachowicach, Iwona Ogrodowska.
  gazeta.pl, tvp.info

  1. Jeszcze jeden populistyczny idiota propagujacy polityke zaciskania pasa ku uciesze korporacyjnych kapitalow.Im mniej pieniedzy w kieszeniach konsumentow ( wszystkich konsumentow ) ,tym mniejszy popyt na rozne uslugi ,a im mniejszy popyt tym wiecej przedsiebiorstw zwlaszcza malych i srednich plaljtue.Korporacje maja ogromne kapitaly,wiec nawet nawet spadek konsumpcji w danym obszarze geograficznym nie spowoduje ich upadku.Z prostej przyczyny.Straty wynikle ze spadku konsumpcji w jednym regionie globu wielkie korporacje nadrabiaja ,oferujac uslugi w innym regionie globu lub w unii.Spadek plac,a co za tym idzie deflacja i obnizka kosztow ponizej kosztow produkcji ,beda powodowac spadek wartosci nabywczej pieniadza ,a co za tym za tym idzie spadek konsumpcji i dalszy upadek malych i srednich przedsiebiorstw.Idiotym goni idiotyzm.Gospodarki ledwie zipia na skutek niedoboru pieniedzy do kosumpcji ,a idioci jeszcze obnizaja te konsumpcje.Kraje zachodnie juz weszly w stadium deflacji,co przynosi upadek srednich i malych przedsiebiorstw,a co za tym idzie wzrost bezrobocia i nedzy oraz upadek klasy sredniej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: