DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

DZIŚ ROCZNICA UKRAIŃSKIEJ ZBRODNI „KRWAWA WIGILIA ” SS-Kampfgruppe Jagdkommando

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TO BARDZO MAŁO ZNANA ZBRODNIA SSMANÓW Z POD ZNAKU UPA – WILCZEGO HAKA 

DZIŚ TRADYCJE BOJOWE N/W JEDNOSTKI PRZEJĄ PUŁK M.S.W UKRAINY AZOW , TRADYCJE JAK I SYMBOLIKĘ NOSZONA NA DZISIEJSZYCH MUNDURACH … 

OZNACZENIE STOSOWANE DZIŚ

i polecam link

BANDEROWSKI RZAD W KIJOWIE – JAWNIE WPROWADZA SYMBOLIKĘ SS JAKO OZNACZENIA PUŁKÓW NA MUNDURACH WOJSKOWYCH

– wigilię w 1944 roku obchodzono w sobotę 23 grudnia – ówczesne przepisy kościelne nie pozwalały obchodzić jej w niedzielę) z pobliskiego Krościenka w sześciu ciężarówkach przybył oddział SS w sile 200 osób.

Nie była to jednak „zwyczajna” formacja złowieszczego Die Schutzstaffel, a składająca się z esesmanów z dywizji Totenkopf  niemieckich I ukraińskich 

kryminalistów i wyrzutków społecznych karna kompania SS-Kampfgruppe Jagdkommando dowodzona przez SS-Untersturmführera der Waffen-SS Albrechta C. Matingena.

23 grudnia 1944 roku w Ochotnicy Dolnej.

Na początku członkowie Jagdkommando Matingena wpadli do domów i zażądali od przygotowujących się do wigilii mieszkańców pieniędzy. Po bezwzględnym akcie rabunku zaczęły się bestialskie mordy. Przez rozbite okna do pomieszczeń wrzucano granaty. Ofiarami esesmanów było m.in. dzieci, które na oczach rodziców żywcem wrzucano do płonących domów albo roztrzaskiwano o ściany budynków.

W trakcie trwającej dwie godziny Krwawej Wigilii zginęło w sumie 56 osób, w tym 19 dzieci i 21 kobiet. Wielu Polaków odniosło ranny, a wioska została w dużej części zniszczona. Spalono remizę i dom ludowy oraz 32 gospodarstwa.

Była to jedna z najkrwawszych zbrodni SS na ludności cywilnej w Małopolsce. Tymczasem, w oficjalnym raporcie na temat tragicznego wydarzenia, można było przeczytać o „potyczce ogniowej jednostki SS z silną bandą sowiecką”. „Zastrzelono około 70 bandytów” – raportowano.

Jednymi z „zastrzelonych w potyczce bandytów” byli 20-letnia Maria Kawalec i jej synek. Po tym, jak esesmani zamordowali jej męża, kobieta wyskoczyła przez okno z dzieckiem na rękach i zaczęła uciekać, stając się łatwym celem. Pierwszy zginął synek Marii Kawalec, trafiony kulą w czoło. Drugi strzał przeszedł przez łopatkę i szczękę kobiety. Umierająca matka, nie wypuszczając dziecka z rąk, przysiadła pod wierzbą i tak zamarzła.

Sylwetka umierającej Marii Kawalec z dzieckiem na ręku zainspirowała Henryka Burzca, twórcę pomnika upamiętniającego tragedię, który wzniesiono w Ochotnicy Dolnej w 1964 roku.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

6 thoughts on “DZIŚ ROCZNICA UKRAIŃSKIEJ ZBRODNI „KRWAWA WIGILIA ” SS-Kampfgruppe Jagdkommando

    1. tacy jak on w domach na ścianach maja pozawieszane siekiery widły i piły jako oręż ich dziadków w walce o ukrainę tfu ..

  1. MIZIA ZAŁÓŻ NOWY TEMAT NA TEMAT NOWE REGULAMINU I ZAPROŚ NA RUSKĄ STRONĘ VK.com NIECH INNI SIĘ TAM REJESTRUJĄ.WOLĘ BYĆ Z RUSKIMI NIŻ Z CHAZARSKIMI.

    SAM WIDZISZ CO SIĘ DZIEJIE TERAZ JAK KONTROLUJĄ NAS I JAK NAM NA SIŁE ŻYCIE CHCĄ UPRZYKRZYĆ,JUŻ NIC SENSOWNEGO NIE MOŻNA BĘDZIE NAPISAĆ NA FB WIĘC PO CO TAM KONTO MIEĆ.

  2. SKURWYSYŃSTWO NIEPRAWDOPODOBNIE, RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ TO CZYTA. KAŻDY KTO POPIERA UPA, NIE POWINIEN BYĆ TRAKTOWANY W KATEGORIACH MATERII ORGANICZNEJ. ŚMIECIE RZĄDOWE KTÓRE WSPIERAJĄ TO GÓWNO POWINNY BYĆ POWYWIESZANE A SZCZĄTKI ZOSTAWIONE PSOM I SZCZUROM NA POŻARCIE. BIADA CI POLSCE BIADA. KIEDY WRESZCZE OCZYŚCISZ SIĘ Z SZUMOWIN ?

    1. Rzygać się chce!!! Kto próbuje wmieszać w Krwawą Wigilię Ukrainę? Oczyścić Polskę z sowieckich szumowin i zapanuje pokój na świecie!!! „Zbrodni w Ochotnicy Dolnej dokonała 23 grudnia karna kompania SS (SS-Kampfgruppe Jagdkommando Matingen) specjalnego przeznaczenia pod dowództwem SS-Untersturmführer der Waffen-SS Albrechta C. Matingena (numer SS 338 969). Oddział ten składał się z żołnierzy różnych narodowości. Utworzony był w połowie 1944 roku z przebywających w areszcie na terenie więzienia Montelupich w Krakowie członków Waffen-SS i policji. W większości byli to esesmani z 3. Dywizji Pancernej SS Totenkopf oraz 4. Dywizji Grenadierów Pancernych SS Polizei, volksdeutsche z Polski i Rosji oraz Ukraińcy. Kompania stacjonowała od jesieni 1944 roku w szkole w Krościenku.”

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: