Ukraina za 2-5 dni ZROBI SIĘ TAM ZIMNO I CIEMNO węgla brak , jest jeszcze gaz ruski ale jak długo ?

SUMA OCEN
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Na Ukrainie brakuje węgla. Wyłączają elektrownie

Poważne kłopoty z węglem na Ukrainie. Państwowy operator sieci energetycznych Ukrenerho poinformował o wyłączeniu 30 blokówelektrowni węglowych.

Większość została zamknięta z powodu małych zapasów węgla, dlatego Ukrenerho zgodziło się na wprowadzenie grafiku awaryjnych wyłączeń prądu. Powinny być one gotowe w ciągu tygodnia. Tymczasem w większości elektrociepłowni, węgla wystarczy na 1 – 2 dni. Jedna z nich, w miejscowości Ukrainka pod Kijowem, już teraz wyłączyła z powodu braku surowca wszystkie bloki węglowe, działa tam tylko 1 blok na gaz.

W najlepszej sytuacji jest siłownia w Bursztynie pod Iwano – Frankowskiem. Tam węgla wystarczy aż na 10 dni.

Ukraińskie władze obiecały wcześniej, że zapewnią węgiel dla elektrociepłowni sprowadzając go z Rosji. Obecna sytuacja świadczy jednak, że nie udało się tego zrobić. Teraz rządzący zapowiadają, że będą go importować z Kazachstanu.

Ukraina ma kłopoty z węglem w związku z wojną w Zagłębiu Donieckim. Na kontrolowanych przez wspieranych przez Moskwę separatystów terytoriach nie działa część kopalni, a węgiel zeskładów nie jest sprzedawany ukraińskim firmom, a często wywożony do Rosji.

http://www.biztok.pl/gospodarka/na-ukrainie-brakuje-wegla-wylaczaja-elektrownie_a19481

🙂 Ukraińskie władze obiecały wcześniej, że zapewnią węgiel dla elektrociepłowni sprowadzając go z Rosji 🙂 

rezuny z Kijowa maja coś z głową nie tak węgla z Rosji im się zachciewa NO PARANOJA ?

10 komentarzy do “Ukraina za 2-5 dni ZROBI SIĘ TAM ZIMNO I CIEMNO węgla brak , jest jeszcze gaz ruski ale jak długo ?”

 1. Teraz tylko czekać aż sieć z terenów południowo wschodniej Polski zacznie z przeciążenia padać bo prąd nazistom z kijowa ktoś im „zasponsoruje” …

  bo banderowcy to też przecież ta sama RASA PANÓW.

  Gorzej z ogrzewaniem ale od czego elektryczne piecyki w willach darmozjadów (oligarchów).

   1. Nie Polacy wchodza rezunom…w .Wchodza ,ci co rzadza Polakami.Gnebia wlasny narod ,a robia za swietego Mikolaja i udaja wrazliwych na cierpienia Ukraincow.Po co ich w te wojne domowa pakowali.Ci co ich wpakowali,niech daja pomoc.Z wlasnych kieszeni.Biednych Polakow sie skubie,zeby niesc pomoc innym skubanym przez tych samych.

    1. Słuszna uwaga akurat. Ale ten który by chciał przelewać polską krew za pomoc rezunom? Czy on o tym wie? Czy bedzie rznal wszystkich jak popadnie…. To juz osobna kwestia…

  1. Dzieki Joasiu.Przykro jest takie rzeczy pisac.Na pierwszy rzut oka mozna taka wypowiedz odczytac bardzo negatywnie zwlaszcza w odniesieniu do osoby,ktora wyraza taki poglad.Ale dopoki ludzie dobrej woli beda oddawac ostatnie wdowie grosiki, zeby pomoc innym potrzebujacym,to ten system bedzie sie wzmacnial i poteznial.Bo ludzie dobrej woli wyreczaja i zwalniaja z obowiazku wladze.Z obowiazku wobec obywateli.Panstwo to nie folwark.Panstwo to my,ktorzy rowniez wnosimy, kazdy z osobna czastke swego wkladu w jego funkcjonowanie.Zamiast godziwego zycia i naleznych praw mamy tylko obowiazki ,bo z praw i przywilejow korzysta waska grupka uzurpatorow.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!