NA ŻYWO 21.00 - STREAM SPRAWY TECHNICZNE ZMIANA DOSTĘPU DO BLOGA NA PŁATNY + NOWE OPCJE DLA WIDZÓW I CZYTELNIKÓW19 sierpnia 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

SONDAŻ – czy możemy poprzeć MARIANA KOWALSKIEGO kandydata R.N na PREZYDENTA -skoro wystawia go organizacja która nie wyklucza współpracy z UKRAIŃSKIMI FASZYSTAMI Z OUN i UPA !

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

W ZASADZIE PYTANIE JEST ZAWARTE W TYTULE , PROSZĘ WYRAŻENIE OPINII PONIŻEJ W ANKIECIE TO WAŻNE . ankieta jest anonimowa .

załączam wypowiedź jednego z liderów R.N dla Żydowskiego dziennikarza na temat współpracy R.N  z innymi organizacjami nacjonalistycznymi w krajach sąsiednich ...

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W ANKIECIE 

48 thoughts on “SONDAŻ – czy możemy poprzeć MARIANA KOWALSKIEGO kandydata R.N na PREZYDENTA -skoro wystawia go organizacja która nie wyklucza współpracy z UKRAIŃSKIMI FASZYSTAMI Z OUN i UPA !

 1. Pierdolicie takie bzdury że czytając czuję się jak bym oglądał „Wojnę Polsko- Ruską” i konwersacje Silnego z Lewym. Jedno jest pewne. Większość z tych bredni to nie są przemyślenia pseudo wyborców, to jest propaganda elit rządzących. Brzydzę się wami internetowe trolle! Opluwacie prawdziwych patriotów od sześćdziesięciu lat! Ale choćbyście pisali najgorsze bzdury na temat RN, jestem pewny że tym razem polegniecie w gruzach okrągłego stołu, który dziesiątego maja zwali się na wasze zdradzieckie łby!

 2. Nie wierzę w to, co widzę. Popieranie ukraińskiej swołoczy to chyba ostatnia rzecz jaką można zarzucić RN, równie dobrze można powiedzieć, że walczą o prawa pedałów. Kiepski troll

 3. Lublin to ważne miasto dla Poroszenko więc tam zawitał i cóż… Kresowiacy a także Narodowcy zgotowali odpowiednie przywitanie lecz nie afiszowali się zbytnio, że są z Ruchu Narodowego. Dziwi trend do przychylności dla Ukraińców przy nieukrywanej awersji do Rosjan.
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141218%2FLUBLIN%2F141219626
  Ten kandydat zbyt wysoko startuje jak na początek swojej państwowej działalności i raczej inni będą nim sterować.

   1. Nie byłam tam a na zdjęciach nie widać wizytówek, informacja jest taka:
    „Obóz Wielkiej Polski ustawił się przy Urzędzie Wojewódzkim, Kresowianie z Zamościa pod Konsulatem Ukraińskim, natomiast Kresowianie z Lublina i młodzież z Ruchu Narodowego zgromadzeni w jednym miejscu czekali…”
    Byli ale niewidoczni.

    1. Taaaa..ten oboz wielkiej Polski to taki sam pic ,jak ruch tzw. narodowy.Pic na wode.Obaczycie.Niebawem sie zjednocza.Kampania prezydencka bedzie do tego pretekstem.

     1. A można by tak zacząć się wypowiadać na tematy, na które ma się choć trochę pojęcia? Bo co też Pani Marysia wie o Obozie Wielkiej Polski? O jego liderach? O jego działalności?

      1. Pani Marysia czyta i wyciaga wnioski takze na podstwie tego,co tenze oboz proponuje i do jakich tradycji nawiazuje.To pani Marysi wystarczy,aby wyciagac wnioski.Pani Marysia chodzila do normalnej szkoly.Uczyla sie i uczy nadal,czytajac duzo i tu i tam.Pana Roberta na neonie pani Marysia tez czytala.Jesli wnioski pani Marysi zdaniem Pana Roberta nie sa takie,jak pan Robert sobie zyczy ,czego dowodzi wpis ,ktory spowodowal odpowiedz Pani Marysi ,to oznacza,ze nalezy miec pretensje nie do Pani Marysi lecz ,do tych , ktorzy z Obozu Wielkiej Polski ,ktorzy zawalili tzw. marketing polityczny.Amen.

       1. A zatem jakie tradycje czy co to Obóz proponuje jest nieprawidłowe? Zaznaczę tylko, że OWP działa dosyć długo i spokojnie rozwija się w swoim gronie od lat, od Ruchu Narodowego odcina się wyraźnie i nie ma powodów by dołączać do formacji tak nowej, dziwacznej ideologicznie i nader podejrzanej. Przede wszystkim OWP nie był, nie jest i nie będzie partią polityczną, tak jak i nie był nim OWP przed wojną.

       2. Jesli sie przyjrzec programowi OWP i Ruchu Narodowego ,to nie ma miedzy nimi wielkich roznic.Przeciwnie poza niewielkimi szczegolami niewiele sie roznia.Te roznice mozna porownac do roznic miedzy prawica a lewica, ktore roznia sie szczegolami ,ale w praktyce realizuja program panstwa kapitalistyczno-liberlanego,ktore intersy klas posiadajacych przedklada nad interesy narodowe kosztem uposledzenia pozostalych grup spolecznych.Oboz Wielkiej Polski miesci sie w tejze polityce,mimo deklaracji odzegnywania sie od bycia partia polityczna.A propos partii polotycznej.Jesli OWP nie jest partia polityczna ,jaki jest sens jej istnienia?.Jesli nie zaklada aktywnego uczestniczenia w zyciu politycznym,ktore umozliwia realizacje postawionego programu ,to jego istnienie jest bez sensu.Jest bez sensu z tego powodu,ze glosi program dla samego programu bez programu i tu paradoks ,jego realizacji.Tan ruch wobec powyzszego jest sztuka dla sztuki,gdyz bez programu dazenia do osiagniecia okereslonego celu jest ruchem samym w sobie.Powiem..Ruchem,ktory tylko stawia programy.Kompletny bezsens.Jesli ruch ten chce stworzc wielka Polske ,to i tak jej nie stworzy ,bo nie ma programu prowadzacego do osiagniecia celu,jaki sobie programowo wyznacza.Paradoks goni paradoks.Ponadto z wizji Wielkiej Polski nic nie bedzie obecnie.Polska jest czlonkiem unii europejskiej i calkowicie politycznie i gospodarczo jej podporzadkowanymj.Nie ma wiec mowy o poszerzeniu granic Polski o inne terytoria.Inne panstwa na wschod od ¨Polski przygotowuje sie do wejscia w granice unii i tyle.Chyba,ze unia sie rozpadnie i powrocimy do granic i panstw narodowych.To co innego..Ale jaki moze byc ewentualny porzadek w europie po rozpadzie unii ?. Kto to moze wiedziec?.Moze OBW Polski wie jednak do czego dazy?.Do nowej wojny z Rosja o Ukraine jak w nawiazaniu do tradycji?.Polityka jednak…Mnie nie odpowiadajaca pod zadnym wzglederm.

       3. Widać zatem, iż nie czyta Pani wszystkiego co należy.

        Czym jest „Wielka Polska”, odsyłam do Romana Dmowskiego. Nie musi ona wcale oznaczać Polski wielkiej terytorialnie, nie jest to slogan służący nawoływaniu do poszerzania naszych wpływów na wschód, ani w żadnym innym kierunku. Nie, „Wielka Polska” to pojęcie całkowicie inne, przywłaszczone przez różne grupy wichrzycieli narodowych, ale nadal zdolne do poznania dzięki pismom jednego z twórców naszej Niepodległości.

        Obóz Wielkiej Polski nie dąży do wojny z Rosją, gdyż nie jest organizacją rusofobiczną i w porównaniu do Ruchu Narodowego, udowadnia ludziom czym jest obecnie Ukraina.

        Obóz Wielkiej Polski ponad to nie ma jednego ścisłego programu (na obecną chwilę), ale widać tu też braki w wiedzy Pani Marysi. Przede wszystkim nie jest to stowarzyszenie kapitalistyczno-liberalne, odrzuca wszystkie te formy talmudycznej ekonomii. Dość artykułów na Kronice Narodowej ludzi Obozu Wielkiej Polski, którzy wyjawiają sekrety machinacji finansowych elit, talmudycznego systemu monetarnego i błędnej drogi liberalizmu. Naród dla tych ludzi jest wartością najwyższą, a nie banki ni żadne elity.

        Jaki jest sens istnienia skoro nie jest on partią polityczną? Zacytuję czym był Obóz Wielkiej Polski w II RP zatem, za Wikipedią:

        ”OWP miał być strukturą ponadpartyjną, nie angażującą się w bieżące spory polityczne, lecz formującą przyszłą elitę polskiego ruchu narodowego i przygotowującą się do przejęcia przez nią władzy w państwie.”

        Chyba nie zaprzeczy Pani Marysia, iż obecnie Polska nie posiada intelektualnych elit, które chciałby odbudować Polskę i nasz Naród, prawda? Zatem trzeba te elity wychować i wyedukować. A kto inny ma to niby uczynić? Tym bardziej, iż partie polityczne to skostniały przeżytek XIX- i XX wieku, pomysł również talmudyczny, gdyż doprowadza tylko do realizacji interesów partykularnych tychże znienawidzonych elit.

       4. Panie Robercie.Pani Marysia dobrze wie ,co czyta.Jesli program jest metny w swoim przekazie ,to prosze nie miec pretensji do odbiorcow,ktorzy czytaja.Jaka Polska w swoich programach widzial Roman Dmowski panie Robercie ,w jakich granicach i w sojuszu z kim?.Jaki byl efekt programu Dmowskiego dla Polski miedzywojennej ?.Jesli nie wielka Polska ,jak pan pisze poszerzona o wplywy na wchod oraz w zadnym innym kierunku, to prosze uprzejmie o wyjasnienie ,jaka Polska ,w jakich granicach i w sojuszu z kim widza tworcy Wielkiej Polski w obecnej sytuacji geopolitycznej?.Oczywiscie prosze w odpowiedzi uwzglednic aktualna sytuacje Polski,ktora posida granice z roku 1945 ,jest zwiazana traktatem lizonskim z unia europejska,nie prowadzi samodzielnie polityki ekonomicznej,zagranicznej takze oraz terytorialnej?.Jesli Wielka Polska nie ma na razie scislego jednego programu ,to nie jest brakiem Marysi,a raczej brakiem programistow.Wielka Polska odrzuca panie Robercie talmudyczny system monetarny i bledna droge liberalizmu.Co proponuje w zamian?.Konkretnego.Stworzenie polskiego kapitalu,ktory w dobie globalizacji wszedlby w talmudyczny system finansowy.Takie sa realia.Na dzisiaj.W jakim sensie narod jest wartoscia najwyzsza?.Jak rozumie sie pojecie narod?.W jaki sposob zabezpieczyc interesy narodu bez bankow?.Co oznacza,ze nie licza sie elity?.Sporo niejasnosci…Jednak..

       5. „Tym bardziej,ze partie polityczne to skostnialy przezytek …itd…,pomysl rowniez talmudyczny..”.Co wobec tego proponuje Wielka Polska w zamian za system partyjny?.Kto ma kierowac panstwem?.Jezeli elity?.Jakie to maja byc elity?.W jaki sposob te elity maja sprawowac wladze?.Juz wiemy,ze nie poprzez system partyjny?.W jaki sposob wobec tego?.Jakie ma byc miejsce elit i tej czesci narodu,ktorej nie zwie sie elitami?.Nie duzo pytan.Odpowiedzi pozadane i konieczne,aby przekonac takie rozne Marysie do Wielkiej Polski.

       6. No to lecimy po kolei. Przede wszystkim uprzedzam, że piszę głównie w imieniu swoim, gdyż nie mam prawa reprezentować poglądów każdego członka Obozu Wielkiej Polski. W 99% jednakowoż nasze poglądy są zbieżne, zatem możemy uznać, iż jest to w pewien sposób OWP linia ideologiczna.

        To, że program jest mętny w przekazie, to tylko Pani Marysi opinia. Niepodparta żadnymi konkretnymi przykładami, dodam. Tym bardziej, iż inni zdają się nie mieć tego samego problemu.

        Jaki program dla Polski miał Roman Dmowski? Odsyłam ponownie do jego książek, nie będę temu człowiekowi wciskać w usta słów, których mógł nigdy nie wypowiedzieć, skoro sam z kart historii do nas przemawia nad wyraz wyraźnie. Tak, iż każdy chętny znajdzie sobie pdf i zrozumie wszystko.

        Wielka Polska rozumiana jako Polska „od morza do morza”, lansowana przez niektóre nierealistyczne programy pseudo-narodowe pozostaje mrzonką. Litwa w Polakach widzi kozła ofiarnego dla swej wiecznej głupoty i nieudolności. Białorusi jest dobrze balansować między niezależnością, a Rosją, choć do Polski i do Polaków nie jest nastawiona agresywnie, więc współpraca i dobre kontakty z nią winny być podstawą. Ukraina z kolei już jednolitym tworem nie jest, z pewnością jednak Polaków kwiatami witać nie będzie banderowska dzicz mordująca własnych Rodaków za chęć bycia niezależnymi od izraelsko-amerykańsko-niemieckich oligarchów. Cóż zatem zrobić Polska miałaby wedle teoretyków Polski od morza do morza? Naszą armią urzędników podbić siłą Ukrainę i Litwę? Przyjąć pod dach naszego Narodu miliony ludzi biednych i szczerze nas nienawidzących? Gdzie w tym jakikolwiek realizm? Polska może być Wielka na każdy inny sposób. Niezależna od Unii Berlińskiej vel Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego i tym podobnych instytucji, wielkość swą budować może chociażby gospodarczo i technologicznie. Polacy to zdolny Naród, jeśli tylko pozwala im się rozwinąć skrzydła, a Państwo dba o Naród, nie jego malutką część obcego pochodzenia. Państwo ma dbać o interes Narodu i być tym samym jego reprezentacją, zatem handlować musi tam gdzie przynosi mu to zyski, dochodzić do kompromisów i układów tam gdzie również Naród Polski na tym zyska, a nie budować polityki na myśli o jakichkolwiek sojuszach – bo czym jest sojusz? Przyjaźnią? Nie istnieje w polityce nic takiego jak przyjaźń. Umową? Umowy można łamać. Sojusz może być budowany tylko na dwustronnym interesie, tylko wtedy. Cóż to za w ogóle dziwna mania pisania, iż Polska jest do czegokolwiek obecnie zobowiązana? To chyba oczywiste, iż jeśli rozważamy czyjkolwiek program, to rozważamy go w teoretycznej sytuacji posiadania władzy przez osoby, które ten program głoszą – zatem jeśli chcą, to mogą prowadzić politykę niezależną. Nie wiem czemu Obóz Wielkiej Polski ma odpowiadać z punktu widzenia władzy obecnej, która jest zależna, gdyż taka jest jej rola. Każdy Naród może być Niepodległy, Suwerenny i Samowystarczalny. Przy odrobinie chęci i dalszej pracy. Tak więc w talmudycznym systemie finansowym tkwić nie trzeba, a alternatyw jest wiele. Niezależne Państwo może mieć też niezależny od instytucji międzynarodowych Narodowy Bank Polski emitujący niewymienialnego złotego opartego na przyroście Narodu i wartości tworzonych przez niego towarów i usług, a nie na spekulacjach międzynarodowych lichwiarzy. Tedy też polski kapitał byłby kompletnie niezależny. Inni proponują inne rozwiązania jak masa lokalnych walut, ale myślę, że w Państwie Narodowym, w Polsce rządzonej przez Polaków nie jest to może złe, ale nie musi być też konieczne do jakiejkolwiek Niezależności. Czym jest Naród, tu również odeślę do Romana Dmowskiego, który opisał to najlepiej. Państwo może znacjonalizować banki. Odbudować dawne małe samorządowe banki, które oferowałaby bezprocentowe pożyczki Polakom. Wyrzucić inne, bądź nałożyć na nie podatki i dać Polakom alternatywę w postaci banków autentycznie polskich. Mało to możliwości? Co do tego jak Obóz Wielkiej Polski widzi Traktat Lizboński i jego postanowienia, to można też przywołać metaforę pewną – a jak widziałaby Pani Marysia postanowienie swojego męża i sąsiada spisane na papierze toaletowym, o współpracy ich w celu dominacji nad damską częścią obu rodzin? Albo inaczej: co by Pani Marysia zrobiła, przed, bądź po przywaleniu mężu patelnią w łeb i daniem mu szlabanu na telewizor i piwsko? 🙂

       7. A, w kwestii partii: ja proponowałem różne rozwiązania, nie tylko odnośnie tego, u siebie na blogu nie raz, proszę:

        http://www.rgrunholz.wordpress.com

        Przykład malutki napiszę. Polska Niezależna i Suwerenna. Bezrobocie praktycznie nie istnieje. Kto ma reprezentować Naród? O, dajmy na to Zgromadzenie Narodowe, gdzie przedstawiciele byliby wszystkich zawodów. Lekarzy, nauczycieli, górników, kolejarzy, rolników… Można przy tym mieć monarchię, republikę, wiele możliwości. Większe możliwości samorządowe – Polacy wybieraliby oprócz przedstawicieli zawodów do Zgromadzenia władze lokalne i wojewódzkie. Również szefów policji i sędziów. Chodzi o to, (co pisałem u siebie wielokrotnie), żeby Naród miał możliwość nie tylko wpływania na władzę, ale realnie ją wybierał, kontrolował i karał w razie niepowodzeń. Kontrole różnych instytucji jak Trybunat czy sądy rozliczające urzędników z podejmowanych decyzji to echo przeszłości, jakże potrzebne nam dzisiaj. Na co nam partie polityczne? Na co nam w ogóle politycy?

       8. No coz..Panie Robercie dosyc obszenie przesliznal sie Pan po zadanych pytaniach.Nie udzielil pan na zadne zadane pytanie konkretnej odpowiedzi.A postanowione przeze mnie pytania sa banalnie proste.W swojej wypowiedzi uzyl pan wielu metnych odpowiedzi,odsylajac mnie do pism Dmowskiego.Nie pokusil sie Pan na odpowiedz na konkretne pytania ,dotyczace programu dla obecnej Polski w nawiazaniu do programu Dmowskiego.A tego chcialam sie dowiedziec,zadajac Panu konkretne pytania ,ktore sa tylko czescia wielu,na ktore nalezaloby dac odpowiedz ,projektujac wizje Polski wedlug koncepcji Dmowskiego.Piszac swoj wywod ,bedacy odpowiedzia na moje pytania ,odniosl sie Pan do jakichs ogolnikow ,ktore zupelnie wymijaja sie z zadanymi przeze mnie pytaniami.Oto przyklad takiego rozmijania sie z tematem.Wprowadza Pan informacje na temat bankow w przyszlej Polsce.Na temat tego programu znalzalam sporo w wypowiedziach ,ktore czytam pod tekstami dotyczacymi teorii Dmowskiego.Ja nie pytalam Pana o banki.Zadalam pytanie na temat granic tej Polski wielkiej w nawizaniu do pogladow Dmowskiego.Nie udzielil Pan na to pytanie odpowiedzi.Wymijajaca napisal pan o bankowosci.Zadalam takze pytanie ,jakie sojusze winna Polska zawierac oczywiscie w odniesieniu do koncepcji Dmowskiego,bo przeciez na nim sie Pan opiera i inni tez ( choc tu zauwazylam roznice) i nie uzyskalam odpowiedzi.Owszem wymijajaca, o tym,ze sojusze mozna zawierac lub nie.Wobec tego zapytam inaczej.Czy kontynuujecie ,to co proponowal Dmowski?.Zatem.Sojusz z Rosja?.Przeciez on to proponowal.Byl takze blisko zwiazany z idea slowianska.Byl takze poslem do Dumy.Nie bez powodu ostro dyskutujecie o Dmowskim,uzywajac na przeciwnikow czesto kija w postaci ‚ ruskiego agenta”.Z pewnoscia Pan zauwazyl,ze panslawizm i takze wpisujace sie wen poglady Dmowskiego zaowocowaly porzadkiem europejskim po zakonczeniu drugiej wojny.Uklad warszawski i sojusz z ZSSR po wojnie to przeciez odbicie panslawizmu.Powstala po drugiej wojnie swoista unia slowianska.Prosze sobie przesledzic ,jakie panstwa weszly w skad uklau warszawskiego lacznie z bylym NRD i porownac z mapka dawnej slowianszczyzny.Terie Dmowskiego sprawdzily sie i te teorie pytalam ,na ile ona sie sprawdzila.No ale Pan nie odpowiedzial.Moja odpowiedz dowodzi,tego,ze rozumiem.Gdyby nie rozumiala ani teorii Dmowskiego,ani tego co Pan pisze ,nie byloby tej odpowiedzi,ani tez moich pytan do Pana.Bo zeby pytac i odpowiadac to trzeba posiadac wiedze.Pan zas w swoich odpowiedziach odbiegal od tematu zadanych pytan i w bardzo brzydki sposob deprecjonowal moje wypowiedzi,czego powazny dyskutant robic nie powinien.Na temat traktatu lizbonskiego tez Pan nie odpowiedzial.Nie sposuja sie umow na papierze tealetowym.Nie chodzilo mi o rodaj papieru ,na jakim spisano ten traktat.Pytanie dotyczylo tego ,jakie jest stanowisko Wielkiej Polski do tego traktatu?.Czy Wielka Polska zaklada pozostanie w strukturach unii ,czy tez przewiduje wyjscie z tej struktury?.O to chodzilo w moim pytaniu.Wymiane zdan z Panem nie traktuje jako konstruktywna z powyzszych powodow.Jest jeszcze jeden.Jesli ktos nie ma szacunku do dyskutanta ,to nie bedzie mial szacunku dla innych.Z takimi ludzmi nie wiaze moich sympatii.Dowdody lekcewazenia dal Pan swoimi wpisami ,a zwlaszcza wtretami w stylu ” pani Marysie nie wie” itp.Pan wiedze posiada,ale ze zrozumialych dla siebie wzgledow unikal Pan odpowiedzi na proste i rzeczowe pytania.Pozdrawiam i zycze spokojnych Swiat.A wywody teoretykow bede czytac,wyciagajac wnioski i analizujac je wnikliwie,co czynie,czego dowody znalazl pan w moich skromnych uwagach.

       9. Z tego prostego powodu, iż ja mogę przedstawić Pani MOJĄ wizję Polski, opartą między innymi na koncepcjach Dmowskiego, ale też na moich własnych poglądach i analizach dnia dzisiejszego. Nie mogę w pełni odpowiadać za cały Obóz Wielkiej Polski – jedynie nakierować na to, co mniej więcej reprezentuje on, a szczegóły odnaleźć można na jego stronach. Ja mój własny program mogę przedstawić w dokładnych punktach, nawet w setce jeśli trzeba. Nie wyminąłem się od tematu granic. Ja podkreśliłem, iż ich zmiana na obecną chwilę nie jest w ogóle realna, jak i dlaczego taka nie jest. Dmowskiego nie ma dzisiaj tutaj z nami. Nie wie, co się dzieje z obecną Ukrainą, Białorusią i Litwą. A co się z nimi dzieje, napisałem. Jaki normalny kraj w obecnej Europie ma nadzieję zmieniać granice bez reakcji sił międzynarodowych? To już lekka przesada. Sojusz z Rosją to już inna sprawa. Rosja to ogromny potencjał dla nas – możemy z nią z zyskiem handlować. Możemy współpracować na polu nie tylko handlowym, ale też gospodarczym i technologicznym, umacniając swą niezależność, a nie tracąc jej na rzecz nikogo. Rosja szanuje silnych partnerów i tylko z takimi rozmawia. Na pewno nikt w Obozie nie jest za wojną z Rosją czy za psuciem z nią stosunków. Na pewno jestem też zwolennikiem dużej współpracy z Węgrami, Słowakami i Serbami. Obóz Wielkiej Polski nie uznaje też (co wystarczyło wyczytać między zdaniami wiedząc, iż jest organizacją skrajnie eurosceptyczną) tworu Unii Berlińskiej i żadnych jej postanowień, w związku z czym przejmując władzę działaby w celu uzyskania przez Polskę samowystarczalności i niepodległości, a to w strukturach Unii możliwe nie jest. Jeśli interesuje Pani bardziej to co ja konkretnie na dany temat proponuję to wystarczy zajrzeć na mój blog, albo napisać do mnie maila. Na pewno odpowiem ze szczegółami mogąc odpowiadać za siebie (za 19-latka od lat zainteresowanego tymi tematami, a nie zespół redakcyjny Nowego Ekranu), a nie za kolegów z organizacji. Pozdrawiam również

       10. Panie Robercie.Dziekuje za odpowiedz,ktora tym razem mnie zadowala.Wyjasnil Pan klarownie pewne kwestie.Oczywiscie wielu koncepcji nie da sie zamknac w pewnym skrocie,jakim jest wymiana zdan,ktora tutaj uprawiamy.Podzielam Pana zdanie dotyczace Rosji.Zupelnie nie jest zrozumialym ciagle odgrzebywanie tzw. komunistycznej przeszlosci w zwiazkach dawnego ZSRR i dzisiejszej Polski.Kraje Europy zachodniej takze pozostawaly po wojnie w zwiazkach w ramach EWG ,ktorych gospodarki oparte byly na innych zasadach niz w tzw. obozie panstw socjalistycznych.To co roznilo bloki panstw wschodu i zachodu to inny rezim ekonomiczny.Poza tym cala reszta wzajemnych stosunkow zblizona byla do tego,co stworzyl blok wschodni pod nazwa uklad warszawski.Pisze Pan,ze jest takze zwolennikiem duzej wspolpracy zWegrami,Slowakami i Serbami.W zwiazku z tym mam pytania.Na czym ta wspolpraca mialaby polegac?.Czy w gre wchodzi zawiazanie pewnego rodzaju unii panstw slowianskich?.Czym powodowana jest owa chec zblizenia sie tychze panstw,ktore pan wymienil oczywiscie w sojuszu z Polska i Rosja w dzisiejszej geopolityce kontynentu europejskiego i globalizacji..Z uwaga i zainteresowaniem przeczytam Panska odpowiedz na postawione pytania,ktore sa w tym temacie Polski ,jej niezaleznosci i suwerennosci istotne.Zajrze na Panski blog.Czytalam z wielka uwaga pana posty na neonie ,bylym Nowym Ekranie ,jak i zywe dyskusje pod nimi. Pozdrawiam rowniez.Przyznam,ze podawany przez Pana wiek budzil moje watpiwosci i ciekawosc…I budzi,co przyznaje.

       11. W kwestiach historycznych na razie kłócić się nie będę. Przede wszystkim intensywna współpraca handlowa czy inna państw słowiańskich i granicznych to nie unia polityczna, a tym przede wszystkim było ZSRR. Unia państw słowiańskich nie ma prawa być unią polityczną, bo to zaprzecza idei niepodległości państw członkowskich. Tak, Orban to stypendysta Sorosa – nie wiem czy wierny ich planom i idei, czy wbrew nim wywalający MFW ze swojego kraju, zdrajca systemu. Przypatruję mu się ostrożnie. Ale jeden Orban to nic do milionów Węgrów w Jobbiku i Fideszu.

       12. Panie Robercie ludzie inteligentni sie nie kloca.Staraja sie wyluszczyc swoje argumenty i przyjac inne ,ktore dopowiedza,objasnia i w koncu przekonaja adwersarza.Scieranie sie pogladow nie musi byc klotnia i powinno byc wzbogacajace nawet,jesli nie uda sie osiagnac zgody 100 procentowej w pewnych kwestiach.To,ze usunal miedzynarodowy fundusz jeszcze nie przesadza niczego.Wierny ich planom moim zdaniem.Taka wiernosc pozostaje do konca sluzby w tych kregach.Wobec tego sorosowi maja inne plany.Smiem podejrzewac,ze tym planem jest takze ow Jobbik.Dobrzre sie wpisuje w plan budowania na nowo ” antysemityzmu”.Widac powtorke sprzed drugiej wojny.Padlo na Wegry tym razem i Polske,bo nie moze pasc na niemcy,budujace przeciez pod skrzydlami unii europejski pokoj.Nie wyglada to ciekawie,zwlaszcza ten Orban.W kontekscie Jobbika i innych warto zwrocic uwage,ze obecny system to nie tylko sludzu talmudu ,ale takze inni,wiec podejrzane jest wylacznie widzenie wszedzie i za wszystkim zyda.System obecny to nie tylko zydzi i ich kapitaly.

       13. Oczywiście, są to słudzy różni, lecz z punktu widzenia Polski Niepodległej nie gra to aż takiej dużej roli. Gdyby doszło do jakichkolwiek porozumień między Polską, a Węgrami, osoba Orbana nie jest wielce istotna. Dlaczego? Ano dlatego, iż Polska Niepodległa podejmuje tylko decyzje i łączy się w umowy, które są korzystne DLA NIEJ. Mogą być też oczywiście korzystne dla obu stron. Na propozycje niekorzystne nie musimy przystawać. Zatem to, jak ewentualne zyski z transakcji handlowych przeznaczy Orban na Węgrzech nie jest tak istotnym, jak to w jaki sposób my mamy zarobić na tym handlu i współpracy, jak i to co dzięki temu zrobimy w swoim kraju. Nawet z Niemcami należy handlować, z zyskiem dla nas również. Mimo ich ponad tysiącletniej nienawiści do Słowian, a Polaków w szczególności.

      2. Poza tym dodam, iż w kwestii Rosji jestem tak obiektywny, na ile obiektywnym można, a nawet należy być wobec każdego kraju. Carska Rosja uchroniła nas przed ogromną germanizacją, w jej ramach istnieliśmy krótko mając większą autonomię, niż teraz w ramach Unii Berlińskiej. Pod tym zaborem carskim mieliśmy najwięcej naukowców i artystów światowego formatu. Tylko powstania styczniowe i listopadowe odbierały nam nasze przywileje, które powoli wypracowywali realiści jak Roman Dmowski. Ponad to święty Mikołaj II oddał nam w pełni naszą Niepodległość, na co niestety przyszło nam jeszcze trochę potem poczekać. Rewolucja bolszewicka w głównej mierze to nie wina, pomysł, ani realizacja Rosjan. Mordercy z Katynia również się do tego przyznali na łamach gazet i okazali się nie-rosyjskiego pochodzenia. PRL w porównaniu do III RP, choć go nie pamiętam, na statystykach i liczbach mieni się jako coś znacznie lepszego. Czemuż do Rosji mam mieć pretensję? O to, że rządzi nią były oficer KGB? Cóż, nie był to wywiad wojskowy. Zresztą, o niczym to nie świadczy. George Bush Senior był szefem CIA. Mam mieć pretensję o Ukrainę? O i tak małą pomoc dla powstańców noworosyjskich w walce z banderowcami i oligarchami z izraelskimi i niemieckimi paszportami? Jestem realistą. Tak, uważam, iż założenie swego rodzaju Unii Słowiańskiej byłoby priorytetem. Zrzeszenie państw słowiańskich i im bliskich (ostatecznie Węgry wiele ze Słowianami wspólnego nie mają). Teoretycznie taki twór już teraz istnieje, ale tylko na papierze. Powinna to być organizacja o profilu ogromnej współpracy handlowej, gospodarczej, politycznej, technologicznej, a może nawet i po części militarnej. Nasi Bracia Słowianie na tle całego świata starają się najbardziej z wszystkich dbać o swoją niezależność i wywalczyć coś dla siebie. Najlepszym przykładem ogromne nastroje eurosceptyczne na Węgrzech, tyleż lat prezydentury Klausa w Czechach, czy nienawiść do NATO i monarchizm ogromnej części Serbów. To są kraje powoli budujące swe gospodarki i walczące o Tradycję. Z nimi można współpracować i ma to sens. A czy ma to sens w przypadku Unii Berlińskiej i NATO? Nie, nie ma. Globalizacja zmusza nas do współpracy, a kraje słowiańskie, bałtyckie, do tego Chiny, Indie, Japonia i parę innych państw to wystarczająca baza do ogromnej współpracy handlowej czy technologicznej, w dodatku są to o wiele pewniejsi kontrahenci niż zdychający Zachód. Cóż, w czasach NE byłem bardziej liberalny, ale pisałem tam to co uznawałem za słuszne. Nie Pani jedyna zdziwiła się moim wiekiem. Przeciwnie, było takich osób sporo. Ale cóż, widać są jeszcze młodzi ludzie poszerzający swą wiedzę polityczną, ekonomiczną, monetarną, zdolni do analiz sytuacji energetycznej, rolniczej, wojskowej czy infrastruktury w naszym kraju. Nie wszyscy są obojętni na to co mamy wokół siebie i co zbudujemy w przyszłości. Ja od lat tylko poszerzaniu swej wiedzy poświęcam czas… Pozdrawiam

       1. Carska Rosja przed niczym nas nie uchronila,a zwlaszcza przed germanizacja.Rosja i Prusy a potem Austria dokonaly rozbiorow i o tym Dmowski zapomnial i wielu innych.Aparat carskiej Rosji gnebil Polakow i polskosc nie w mnijszym stopniu niz pruski okupant.Nauka ,zycie literackie byly pod calkowita kontrola rosyjskiego okupanta.Rosyjski okupant byl rownie opresyjny,co pruski.Dawal pewna autonomie polskosci,ale pod bardzo scislym nadzorem.W dodatku rosyjski okupant wykorzystywal przeciwko Polakom roznych ” jankieli”,ktorzy skorzystali na zrywach narodowych.Taki uklad jako takiej autonomii pasowal polskim elitom,ktore w glkebokim poszanowaniu mialy inne warstwy spoleczne.A innne polskie warstwy spoleczne poza arystokracja korzystajaca z przywilejow zaborcy zupelnie sie nie mialy mozliwosci rozwoju.Hendel ,kupiectwo opanowane byly przez zydow.Polscy chlopi pracowali w panskich majatkach feudalnych.Nawet polscy panowie nie potrafili zmobilizowac chlopstwo do wyzwolenia Ojczyzny.Powstanie listopadowe,styczniowe byly powstaniami polskiego ziemianstwa,a nie chlopstwa.Nic dziwnego,ze chlopi polscy nie byli zainteresowani ” Panskimi” powstaniami.rosyjski okupant byl madrzejszy i uwlaszczyl czesc chlopow.” Panskie ” powstania stracily wsparcie polskiej ludnosci.Panskie skapstwo niestety pomlozylo kres na odzyskanie wlasnego panstwa.Porownujac sytuacje Polakow w zaborze rosyjskim do zaboru pruskiego rzeczywiscie nie da sie zaprzeczyc ,ze wiecej mieli zycia polskiego Polacy pod rosyjskim zaborem niz pruskim.Co by nie powiedziec najwiecej swobod mieli Polacy a zaborze austriackim ,bo przeciez mieli takze swoich reprezentantow w austriackim parlamencie.Krakow i lwow byly rzeczywiscie osrodkami polskosci,kultury i wiekszymi ,bardziej autonomicznymi niz Warszawa pod rosyjskim buciorem.Hmmm..Marne jednak to osiagniecia i marne zadowolenie.Potezne panstwo przestalo istniec.Marna wiec pociecha autonomia taka ,czy inna w zestawieniu z prusim terrorem.Zachod wcale nie zdycha..Gdyby ten zachod byl madrejszy i mniej skapy moze cos z tej unii by bylo.Powrot do unii slowianskiej kojarzy sie i slusznie z powrotem do epoki ZSSR ,ale z innym ekonomicznym rezimem.Hmmm..Orban.No coz..Sorosowy wychowanek,wiec….dla kogo ta unia slowianska i przez kogo dowodzona?.Chyba ciagle przez tych samych.

 4. Niestety, ale nie możemy.

  Ruch Narodowy nie przedstawił żadnego konkretnego programu gospodarczego ni społecznego dla Polski prócz wyimaginowanej walki z lewakami i komunistami. W sprawie Ukrainy przez większość czasu milczą, nie potępiają jak należy banderowskich zbrodniarzy i przeciętny działacz Ruchu Narodowego ograniczony do ich portali informacyjnych nie ma pojęcia o prawdziwej sytuacji na Ukrainie. Krzysztof Bosak ma nijakie poglądy, po wielokroć w sprawach polityki zagranicznej i gospodarczej dało się już poznać czyje interesy chciałby reprezentować. Mój, niestety, imiennik Robert Winnicki odkrył się na Teneryfie i przy okazji kolejnych wypowiedzi. Dodajmy do tego syjonistę i podejrzanego brudnego „przedsiębiorcę” Artura Zawiszę i ultra liberała Bartosza Józwiaka, a mamy obraz Zarządu Ruchu Narodowego. Czy w związku z tym można zaufać Marianowi Kowalskiemu? Niestety, ale nawet jeśli jest najuczciwszym człowiekiem nad słońcem – nie.

 5. Za samą gębę tego kolesia, za sam wygląd jak Bandera bis, należało by go pognać precz na Madagaskar.

  R.N. jako przybudówka (młodzieżówka) PISdzielców tez śmierdzi uryniarzami i ich judeopolonią.

 6. SZYBKO WYŁOŻYLI KARTY NA STÓŁ, JESZCZE SIĘ OKAŻE ŻE BĘDĄ CHCIELI Z ROSJĄ WOJOWAĆ. WSZYSTKO SIĘ ZGADZA. RUCH NARODOWY DOSTARCZYCIELAMI TANIEGO MIĘSA W POSTACI OGŁUPIAŁYCH MŁODYCH PATRIOTÓW. A MOGŁO BYĆ TAK PIĘKNIE.

  1. DO TEGO TERAZ CHCĄ PRZEJMOWAĆ ELEKTORAT PIŚDZIELCÓW. RUCH NARODOWY TO TRATWA DLA SKOMPROMITOWANEGO PISU. TAK TO SOBIE PANOWIE UZGODNILI. RUCH NARODOWY WCHŁONIE PISDY A LINIA PARTYJNA BĘDZIE DALEJ ANTY MOSKIEWSKA. NA TĄ WOJNĘ POTRZEBA MIĘSA A RZEŹNIKIEM BĘDZIE MARIAN KOWALSKI. ZDEMASKOWALIŚCIE SIĘ KOMPLETNIE PSEUDO PATRIOCI PSEUDO NARODOWCY. TAK JAK MÓWIŁEM TO CZĘŚĆ TEGO SAMEGO UKŁADU. ONI NIE CHCĄ ZMIANY, ONI GRAJĄ W TEN SAM TEATRZYK NA TYCH SAMYCH ZASADACH. JEDYNE CO SIĘ LICZY TO KORYTKO DLA MARIANÓW BOSAKÓW ZAWISZÓW I INNYCH PSEUDO REFORMATORÓW TERAZ POD ZNAKIEM KRZYŻA CO JUŻ OFICJALNIE PRZEDSTAWILI.

   1. A KARABINY BĘDĄ ŚWIĘCILI KSIĘŻA KATOLICKIEJ SEKTY Z POD ZNAKU KRZYŻA I BARANA W IMIĘ CHRYSTUSA. POLACY JEDNAK MUSZĄ WYMRZEĆ W ATOMOWYM BŁYSKU KTÓRY ZETRZE BYDŁO I LEMINGÓW Z POWIERZCHNI ZIEMI. A NA ZIEMI , TEJ ZIEMI ZASIEJEMY ZNOWU I ODNOWIMY PRAWDZIWĄ SŁOWIAŃSKĄ POLSKOŚĆ, TYM RAZEM ZGODNĄ GENETYCZNIE Z PRAWDZIWYMI PRAPRZODKAMI, KTÓRZY ZANIM PRZYSZEDŁ TUTAJ CHRZEŚCIJAŃSKI MORDERCA, TWORZYLI NA TYCH TERENACH CYWILIZACJĘ BLIŻSZĄ BOGU, NIŻ TA JARMARCZNA KARYKATURA POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO.

  1. w sprawie zamordowania 200 000 Polaków w sposób obrzydliwy i podły nie mozna sobie zmieniac zdania co 4 lata – TO DYSKWALIFIKUJE TEGO KTO W TEJ SPRAWIE TAK SIE ZACHOWÓJE

   PROSTE ? – KRĘGOSŁUP MORALNY !!! OT CO

   1. chyba nie rozumiecie tej wypowiedzi… Przecież wyraźnie mówi że nie chce mieć nic wspólnego z banderowcami ani nikim kto po nich tradycje przejmuje ale z narodowcami, którzy rewidują swoje poglądy i skręcają na ścieżkę pozytywnego patriotyzmu.

   2. „Jacek Boki:

    Banderowcy spod znaku OUN-UPA w latach 1939-1951 wymordowali dokładnie 500 000 Polaków (PÓŁ MILIONA) , a nie żadne 150 czy dwieście tysięcy. Kiedy bowiem umarł w 2007 roku największy i najwybitniejszy znawca tematyki banderowskiego ludobójstwa na Polakach prof EDWARD PRUS, jego książki na ten temat, bogato udokumentowane, których napisał kilkadziesiąt zostały wyrzucone do lamusa. Nie osmielą się dziś o jego gigantycznej pracy jaką wykonało na ten temat przez całe swoje życie wspomnieć dziś nawet tacy ludzie jak ksiądz Isakowicz-Zalewski i prof. Siemaszko, gdyż ci ludzie powtarzają ZAŁGANĄ MANTRĘ tzw. IPNu, który zapodał zupełnie wziętą z sufitu liczbę około dwustu tysięcy pomordowanych przez UPA. No, ale jak może coś takiego dziwić, gdy wiceszefem IPNu jest Ukrainiec członek OUN Grzegorz Motyka, którego profesor Edward Prus demaskował już dawno w swoich książkach kim jest ta szuja naprawdę. Więc nie dziwcie się moi drodzy, że niedługo stwierdzą, iż na Kresach Rzeczypospolitej zginęło może dwóch polaków i to w nieszczęśliwym wypadku drogowym.

    Z dyskusji na FB https://www.facebook.com/hudziecWNS?ref=ts&fref=ts

    ( z komentarza u adnovumteam)

  2. TEN SONDAŻ TEŻ UJAWNI PRAWDZIWA NAZWĘ RUCH NARODOWY … JAKIEGO NARODU ON JEST W POLSCE

   NA RAZIE PROWADZĄ KRYPTOBANDEROWCY DLA KTÓRYCH NIEMA ZNACZENIA BESTIALSKI MORD 200 000 POLAKÓW NA KRESACH

  3. ZDEMENTOWAŁ 🙂 … ACH ! TO ZNACZY CO ZDEMENTOWAŁ ? BO JAK MI WIADOMO TO NAWET 4 LATA TEMU 200 000 POLAKÓW ZAMORDOWANYCH NA WOŁYNIU JUZ NIE ŻYŁO ……..

   TO CO SIĘ ZMIENIŁO W GŁOWIE BOSAKA ??

   CHŁOPIE – NIE PIERDOL O.K

   1. WIESZ CO MOGŁO BY GO OD TEJ WYPOWIEDZI WYBAWIĆ ?

    TO CI POWIEM JEŻELI POWIEDZIAŁ BY ZE 4 LATA TEMU NIE WIEDZIAŁ O TEJ ZBRODNI Z ROKU 1943

    ale on tego nie zrobi , bo …

    1. A JAK NIEMA GŁOWY DO POLITYKI TO NIECH ZAMKNIE RYJ

     BO POLITYKA TO TAKA SZTUKA ZE TRZEBA PAMIĘTAĆ CO GDZIE I KIEDY DURNEGO SIE MÓWIŁO

     a nie kurwa liczyć na braki w wiedzy wyborców lub luki w pamieci

     TO SAMO TYCZY SIE KOWALSKIEGO – OSTATNIO DO LUBLINA ZJECHAŁ NACZELNY BANDEROWIEC UKRAINY OPIEKUN SS MANÓW Z PUŁKU AZOV

     I MARJAN JAKO KANDYDAT NA PREZYDENTA MAJAC NA UWADZE STOSUNEK WSZYSTKICH POLITYKÓW DO RZEZI WOŁYŃSKIEJ

     POWINIEN TAM NA TYM PROTEŚCIE BYĆ … JAKO POLAK !!

     A NIE JAKO KANDYDAT NA PREZYDENTA POLAKÓW OSTENTACYJNĄ NIEOBECNOSCIA TAM WPISYWAĆ SIĘ W POLITYKĘ KOMOROWSKIEGO I KACZYŃSKIEGO

     ALE JA WIEM ON NIEMIAŁ CZASU ….. TAK BO JAK GO ZACZELI DO TV KILKA RAZY ZAPRASZAĆ TO MU SIĘ W ŁUBIE PRZEWRÓCIŁO ON JEST

     TERAZ GWIAZDOR …. JAK KURWA PENDERECKI TERMINY ZAJĘTE DO 2020 ROKU

     NIE BYŁ I CHUJ MU W DUPĘ

 7. JA TYLKO PÓJDĘ GŁOSOWAĆ NA PANA STONOGĘ.

  1.NIE JEST POLITYKIEM
  2.POKAZAŁ SIĘ Z DOBREJ STRONY
  3.POMAGA LUDZIOM
  4.POJECHAŁ Z POLICJĄ JAK TRZEBA
  5.W SĄDZIE TEŻ UCISZAŁ SĘDZINĘ KTÓRA CHCIAŁA GO PRZEKRZYCZEĆ
  6.JAK MOŻE TO DZWONI W RÓŻNE MIEJSCA I GADA JAK TRZEBA W URZĘDNIKAMI

  WYGLĄDA NA DOBREGO I PRZYZWOITEGO CZŁOWIEKA,WIEM ŻE MA SZANSE MIZERNE ALE CHCE CHOCIAŻ WIEDZIEĆ ŻE ODDAŁEM DOBRZE GŁOS.ŚLEDZĘ JEGO FB I YT I PODOBA MI SIĘ TEN GOŚĆ.POZNAŁEM JEGO HISTORIE JAKĄ OPISAŁ I OPOWIEDZIAŁ W FILMACH I CHYBA ZAZNACZAM CHYBA JEST UCZCIWY I TO CO MÓWI JEST PRAWDZIWE.
  JEŚLI ZAŚ COŚ SIĘ STANIE I NIE BĘDZIE NA LIŚCIE Z.S. TO NIE GŁOSUJE I OLEWAM WYBORY I TAK ZMANIPULOWANE OSZUKANE.WIEM ŻE NAWET JAK WYGRA TO PRZEGRA ALE BĘDĘ MÓGŁ MÓWIĆ LUDZIOM JA CHOCIAŻ GŁOSOWAŁEM NA Z S I NIE MAM ŻALU ŻE MNIE PO PIS SLD CZY PSL ZAWIEDLI JAK TO WIELU MAWIA.TO NA CHOLERĘ IDZIESZ NA NICH GŁOSOWAĆ JAK OD 25 LAT SĄ TACY SAMI!!!! NAJLEPIEJ NIE IDŹ GŁOSOWAĆ.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: