NA ŻYWO 21.00 - STREAM MACIEJ MACIAK CW24TV I JACK CALEIB " EKSMISJE I WYSIEDLENIA POLAKÓW JUŻ REALIZOWANE"20 sierpnia 2019
8 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

MILITARNA AGRESJA NA ROSJĘ – USA aż łapy świerzbią żeby Słowianie stali się królikami doświadczalnymi

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

WOJNA O KTÓREJ WSZYSCY MÓWIĄ  STARANNIE WYREŻYSEROWANA I DOPRACOWANA W SZCZEGÓŁACH

AGRESJA NA ROSJĘBĘDZIE JEDNYM WIELKIM POLIGONEM DOŚWIADCZALNYM NA KTÓRYM WYKORZYSTANE ZOSTANĄ DO ZWALCZANIA LUDZI MASZYNY ….

RÓWNIEŻ ROZWIĄZANIA ŚCIŚLE TAJNE – KTÓRE ZOSTANĄ ZAPREZENTOWANE PO RAZ PIERWSZY ŚWIATU

 SCENARIUSZ TEJ WOJNY JEST ŚCIŚLE KONTROLOWANY PRZEZ NASA ORAZ PRYWATNE FIRMY ROZWIJAJĄCE NOWE TECHNOLOGIE WOJENNE ORAZ ELEKTRONICZNE SYSTEMY DOZORU POLICYJNEGO 

BYĆ MOŻE NIE TYLKO DRONY BĘDĄ UŻYTE W TYM KONFLIKCIE 

JAKO NARZĘDZIE ZWALCZANIA ŻYWEJ LUDZKIEJ SIŁY

W PEWNYCH KRĘGACH  MÓWI SIĘ NIE OFICJALNIE O UŻYCIU PO RAZ PIERWSZY CZEGOŚ W RODZAJU – CYBORGÓW 

ciekaw jestem tylko w jaki sposób owe wynalazki będą traktowały cywilną ludność  

ZATEM BĘDZIEMY ŚWIADKAMI  

Roboty bojowe to nowoczesne i skuteczne narzędzia walki zbrojnej. Amerykańskie bezzałogowe, zdalnie sterowane samoloty regularnie atakują cele w Pakistanie i Afganistanie. Predator wspierał żołnierzy w akcji, podczas której zginął polski kapitan. Gdyby nie maszyna, straty mogły być znacznie poważniejsze.

Armie całego świata od lat marzyły o bezzałogowych maszynach latających, zwanych dziś UAV-ami (Unmanned Aerial Vehicles). Niemcy wykorzystywali je do ćwiczeń obrony przeciwlotniczej już w czasie I wojny światowej.

Rozwój technologii nastąpił jednak dopiero w pierwszej połowie lat 90., gdy zainteresowała się nią amerykańska firma General Atomics. W 1995 r. zaprezentowała MQ-1 Predatora. Wbrew powszechnej opinii to nie samolot, lecz cały system, na który składają się cztery bezzałogowe samoloty, mobilna stacja kontrolna, około 50 osób obsługi oraz satelitarny system łączności

Latająca kosiarka

Najbardziej charakterystycznym elementem całości jest, oczywiście, samolot. Wydłużony, z wyraźnie zaznaczoną „kabiną”, w której umieszczono szpiegowski arsenał – kamery, sensory, radar (część urządzeń znajduje się w wieżyczce pod kadłubem). Jego długość to niewiele ponad 8 m, zaś waga pustego UAV-a ledwo przekracza 500 kg. Jest cichy. Projektanci mówią, że podczas misji brzmi jak… podniebna kosiarka do trawy. Steruje nim tandem, w skład którego wchodzą pilot i specjalista od sensorów (lub strzelec – w zależności od misji). Obaj siedzą bezpiecznie w mobilnej stacji kontrolnej zaparkowanej na lotnisku.

MQ-1A Predator

Pierwszym użytkownikiem predatorów była CIA, która dronami („drone” – inna angielska nazwa takiego samolotu) interesowała się już w latach 80. Okazało się, że to rewelacyjna maszyna szpiegowska – stosunkowo tania (szacuje się, że jej koszt nie przekracza 4,5 mln dol.; dla CIA to tyle, co nic), trudna do wykrycia i niesamowicie skuteczna. Doceniono to m.in. podczas operacji w byłej Jugosławii, gdzie loty predatorów były na porządku dziennym.

Bezzałogowy drapieżnik

Wojsko, a dokładniej United States Air Force, początkowo było nastawione sceptycznie. Ale gdy CIA poznała zalety UAV-ów, zaczęło zachwalać je kolegom w mundurach. Im pomysł nawet się spodobał, lecz szpiegowanie to było trochę za mało. Generałowie chcieli, by predator mógł kąsać. I dlatego już w 2000 r. rozpoczęto testy bezzałogowych samolotów wyposażonych w rakiety powietrze-ziemia typu Hellfire. Testy wypadły zadowalająco. Maszyna zaprojektowana do podglądania narkotykowych karteli i terrorystów świetnie radziła sobie z niszczeniem czołgów. Mimo to zwlekano z wprowadzeniem bezzałogowców do akcji bojowych. Punktem zwrotnym były zamachy 11 września 2001 r.

IAI Heron

Bojowa kariera Predatora MQ-1A – jak nazwano uzbrojoną wersję – rozpoczęła się niedawno. Amerykanie zaczęli regularnie używać go kilkanaście miesięcy temu w Afganistanie i Pakistanie. Od tego czasu co kilka dni słyszymy o bezzałogowym samolocie, który zaatakował jakiś cel. Pod koniec czerwca media informowały, że rakiety wystrzelone przez drona zabiły co najmniej 55 osób (w tym trzech przywódców talibów).

MQ-1C Warrior

Takie samoloty wykorzystywane są nie tylko do egzekucji, ale także do wspierania oddziałów naziemnych. Przed trzema miesiącami to właśnie UAV-y wsparły ostrzałem rakietowym polski konwój, który wpadł w zasadzkę nieopodal bazy w Ghazni. „Gdyby nie rakiety odpalone z amerykańskich bezzałogowców, nie wiadomo, jak by się to skończyło, bo naszym chłopcom zaczęło brakować amunicji” – mówił w rozmowie z tygodnikiem „Polityka” jeden z polskich oficerów.

Oczywiście, predatory mają też wady. Jedną z najpoważniejszych jest wysoka „śmiertelność” maszyn. Szacuje się, że co trzeci dron został strącony lub spadł podczas misji (zazwyczaj z powodu trudnych warunków atmosferycznych).

Nie tylko predator

Nie ma wątpliwości, że to Stany Zjednoczone mają najbardziej zaawansowany program dotyczący bezzałogowych maszyn latających. Nie tylko stale udoskonalają predatory (niedawno pokazano prototyp samolotu niewiele ustępującego gabarytami myśliwcowi F-15), ale i wpadają na kolejne pomysły rozwinięcia idei.

MQ-9 Reaper

Najnowszym jest latający snajper, czyli Autonomous Rotorcraft Sniper System (ARSS). To niewielki, bezzałogowy (a jakże!) śmigłowiec, z zamontowanym potężnym karabinem oraz specjalnym systemem stabilizującym. Dzięki zastosowaniu kamer i czujników monitorujących warunki atmosferyczne oraz oprogramowania do wyliczania trajektorii lotu pocisku ARSS ma trafiać w cele odległe nawet o kilkaset metrów. Do tego maszyna będzie mogła oddać celny strzał co sześć sekund! Amerykanie zamierzają zastosować wynalazek zarówno do walk w mieście, jak i, przykładowo, do zwalczania somalijskich piratów.

Po sukcesach USA zalety dronów doceniły również inne narody. Swoje własne bezzałogowe samoloty produkują m.in. Izrael, Francja oraz Chiny. Na naszych oczach urzeczywistniają się wizje fantastów sprzed lat. Za jakiś czas na pierwszej linii frontu będą walczyć nie ludzie, lecz maszyny.  

Zdjęcia: NASA, Shutterstock, Wikipedia, materiały promocyjne

=  obawiam sie ze ten czas właśnie nadszedł -A KRÓLIKAMI DOŚWIADCZALNYMI KTÓRE POZWOLĄ NA ROZWINIĘCIE TEJ TECHNOLOGII BĘDĄ LUDZIE !!! 

R

5 thoughts on “MILITARNA AGRESJA NA ROSJĘ – USA aż łapy świerzbią żeby Słowianie stali się królikami doświadczalnymi

  1. Nie czytam wszystkiego ale… do obsługi 4 takich samolocików potrzeba aż 50 osób, mnóstwo aparatury i jeszcze satelity, żeby odpalić DWA pociski. To po co komu taka droga wojna? Zeżrą własny ogon.

  2. PRAWIE NIKT NIE WIE ZE W LIBII WYKORZYSTYWANO ROBOTY LADOWE DO TROPIENIA NAMIERZANIA I TP
    wyposarzone we wszystkie rodzaje czujników umozliwiajacych wytropienie człowieka -nawet wyczuwajace płyny takie jak mocz krew i tp

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: