loading...
loading...
loading...
LIVE SZOKUJĄCY TEMAT DNIA 20.00 START23 marca 2019
1 godzina pozostała.
KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ
STREAM LIVE – NA ŻYWO + CHAT + PRIV.

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

M-forum jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje.

Premier Rosji: nie potrzebujemy GMO aby nie zatruwać swoich obywateli

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew, zapowiedział, że Rosja nie będzie importowała żywności ani nasion GMO. Rosyjski rząd zdecydowanie opowiedział się przeciwko genetycznie zmodyfikowanej żywności, zakładając, że w kraju jest ona niepotrzebna. Miedwiediew stwierdził, że Rosja ma „wystarczającą przestrzeń i sposobność aby produkować żywność organiczną” i nie będzie już wspierała produkcji GMO. Stwierdził również, że „jeśli Amerykanie chcą jeść żywność GMO to niech jedzą. My nie potrzebujemy tego robić”.

Reklamy

Rosyjski minister rolnictwa, Nikolaj Fiodorow, zgodził się z opinią swojego szefa stwierdzając, że Rosja powinna pozostać wolna od genetycznie modyfikowanych produktów, aby nie zatruwać swoich obywateli. Wstrzymanie importu GMO, za sprawą decyzji rosyjskiego parlamentu, to konsekwencja inicjatywy z końca lutego. Skutkiem zakazu będzie między innymi rygorystyczna kontrola importu płodów rolnych. Rosyjskie przepisy dotyczące GMO tym samym zaostrzą się jeszcze bardziej. Dla przykładu, już do tej pory każdy produkt, w którym zawartość GMO przekraczała tak mały odsetek jak 0,9% musiał być jasno oznaczony na opakowaniu.

Być może jednak Rosja, w której funkcjonuje również centralny rejestr genetycznie modyfikowanych roślin, pozostawia sobie jednak furtkę do powrotu do GMO. Komitet ds. Rolnictwa, funkcjonujący przy Dumie, sugeruje aby zabronić GMO tylko do momentu, kiedy uda się ustalić faktyczne efekty wykorzystania GMO – mowa o wpływie na zdrowie człowieka oraz środowisko. Irmina Ermakowa, wiceprezydent Narodowego Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Genetycznego sugeruje z kolei, kierując się radami prominentnych naukowców, aby dać GMO moratorium na przynajmniej 10 kolejnych lat.

Ermakowa stwierdziła m.in. „Dopóki GMO będą zabronione, możemy planować eksperymenty, testy, może nawet wypracuje się nowe metody badań. Dowiedziono, że nie tylko w Rosji, ale i w wielu innych krajach na świecie, GMO są niebezpieczne. Metody pozyskiwania GMO nie są idealne, zatem na tym etapie, wszystkie GMO są niebezpieczne. Konsumpcja i użycie GMO uzyskanych w ten sposób może wieść do guzów, raka oraz otyłości u zwierząt. Biotechnologie oczywiście powinny być rozwijane, ale GMO trzeba powstrzymać. Musimy powstrzymać ich rozprzestrzenianie”.

na podstawie: www.naturalnews.com

Premier Rosji: nie potrzebujemy GMO

15 thoughts on “Premier Rosji: nie potrzebujemy GMO aby nie zatruwać swoich obywateli

 1. Widzę, że tępego na maksa MEHOFERA wgnietliście w beton i słusznie, bo tam jest miejsce takich bezmózgów jak on. To nie sa ludzie tylko bezmyślne zombi na usługach systemu. Takie szczekające ratlerki, którym groszek zamiast mózgu cichutko o ścianki naczynia się obija, powinno się eliminować ze zdrowej tkanki społecznej, bo są odpadami utylizacyjnymi

  1. witam no tak ale w Polsce 90% ludzi jest zadowolona z tego stanu , mają sklepy kolorowe z kolor5owym towarem

   i są zadowoleni nie myslą jak to działa ze jest jak jest bo poco ?? JEST DOBRZE TO DOBRZE – CHE CHE JAK ZWIERZ W ZOO – żryć dają , na łeb nie pada i 10 metrów kwadratowych wolności

  2. .. na głupote nie ma rady.
   W śmietniku góry starych gratów i pudeł po tivi , pozamieniali na nowe cacka. Postaw się a zadłuż się! 😀
   PO świetach do tyrki za jałmużnę i raty.. 😉

   1. GMO w naszym zjebanym komotuskolandzie dziala pare dobrych lat.Pracuje w sieci marketow i w ofercie jest taki roundup chwastobujczy sygnowany niczym innym jak syjonistyczna korporacja Monsanto.Kurwa ludzie schodzi tego u mnie na potege a gawiedz nie wie nawet co kupuje . Rakotworczy syf ktory wchlania sie w glebe.Za malo jest swiadomosci w tym naszym totalnie zmanipulowanym pzez korporacje spoleczenstwie .Ludzie beda padac jak muchy jezeli nie bedzie przebudzenia . Pozdro miziak

    1. No tak kupuja osly swinstwo,ktore latami zalega w glebie,bo nie chce sie dziabki wziac do lapy i usunac chwasty.Wola podlac ziemie trucizna.To dziadostwo zaczeto wprowadzac w latach 80-tych na rynek i ktos wydal na to zgode ,dopuszczajac do sprzedazy i wlaczajac do programow uczelni i szkol o profilu rolniczym.

 2. Mądre jest stanowisko Rosji i słusznie uzasadnione.
  Bul i rudy podpiszą natomiast wszystko co zostanie im przez mocodawców podsunięte.
  W tej materii nie mam złudzeń.

  1. Ty baranie durny tą decyzją Miedwiediew i Putin skazuje Rosjan na śmierć głodową już w niedalekiej przyszłości , to kolejny zbrodniczy spisek Kagiebistów przeciw własnemu narodowi , GMO to przyszłość a takie zacofane przygłupy jak ty mizia tylko przykładają rękę do zbrodni ludobójstwa jakie planuje Putin

   1. Sam jesteś przygłupem,i to tepym .Ile ci płaca za takie komentarze?Na szczeście na tym forum kariery nie zrobisz,tu ludzie potrafią mysleć i orientują sie,do czego służy GMO.Idż gdzie indziej…Dag.

  2. MEHOFER widać że już tego trochę zjadłeś i popier…. y się tobie klepki w czymś co kiedyś było muzgiem… tak z ciekawości.. ile dostałeś kasy za ten wpis?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: