DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

W Polsce codziennie 11 osób odbiera sobie życie- ciekawe dlaczego?

W Polsce codziennie 15 osób podejmuje próbę samobójczą, a 11 z nich odbiera sobie życie. Samobójstwa powodują w naszym kraju więcej zgonów niż wypadki komunikacyjne – alarmują eksperci. Podkreślają zarazem, że liczby te stale rosną.

Samobójstwa stanowią jeden z tematów tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Forum przeciw depresji”, która rozpoczęła się w lutym.

Dr Piotr Wierzbiński z Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przypomina, że jeszcze w 1998 r. samobójstwa stanowiły 8. przyczynę zgonów na świecie, ale obecnie przesunęły się na pozycję 4. – Tym co najbardziej przeraża jest fakt, że w grupie wiekowej od 7 do 19 lat samobójstwa stanowią drugą przyczynę zgonów – mówi psychiatra.

Amerykanie obliczyli, że liczba zgonów w wyniku samobójstw jest o 40 proc. wyższa niż w wyników zabójstw. W Polsce jest ona większa niż liczba zgonów w wyniku wypadków komunikacyjnych. Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, iż w 2012 r. 4177 osób odebrało sobie życie (na 5791 podejmowanych prób samobójczych), natomiast w wypadkach drogowych zginęło 3571 osób. 373 próby samobójcze stwierdzono u dzieci i młodzieży w wieku 14-19 lat, z czego 177 odebrało sobie życie.

Jak zaznacza komisarz Magdalena Sobczyk z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, statystyki na temat samobójstw w 2013 roku nie są jeszcze znane, ale ich liczba prawdopodobnie będzie jeszcze większa.

Do czynników ryzyka samobójstwa eksperci zaliczają płeć męską, wiek przed 20. lub po 45. roku życia, depresję, wcześniejsze próby samobójcze, nadużywanie alkoholu, brak wsparcia społecznego, brak współmałżonka lub partnera, ciężką chorobę somatyczną (np. nowotwór) oraz utratę racjonalnego myślenia, jakie towarzyszy psychozom.

Według dr. Wierzbińskiego mężczyźni są bardziej skuteczni od kobiet w popełnianiu samobójstwa, gdyż wybierają bardziej śmiertelne metody.

– W Polsce większość prób samobójczych jest podejmowanych po alkoholu, gdyż obniża on lęk – mówi psychiatra.

Zaznacza, że istotnym czynnikiem ryzyka prób samobójczych jest depresja (zarówno jednobiegunowa, jak i ta, która pojawia się w chorobie afektywnej dwubiegunowej).

– Amerykanie obliczyli, że u pacjentów, u których zdiagnozowano stany depresyjne w ciągu ostatniego roku można wyróżnić sześć zwiastunów samobójstwa. Są to: napady paniki, ostry niepokój, zaburzenia koncentracji, długotrwała bezsenność, nadużywanie alkoholu oraz anhedonia, czyli utrzymujący się stan braku odczuwania przyjemności, zainteresowań. Na te czynniki należy u pacjenta zwracać uwagę – wyjaśnia dr Wierzbiński.

Według niego anhedonia – która jest tematem przewodnim tegorocznego „Forum przeciw depresji” – jest szczególnie trudna w leczeniu, długo się utrzymuje, ma charakter przewlekły.

Psychiatra zaznacza, że na każde 10 osób, które popełniają samobójstwo, osiem daje jakieś ostrzeżenia, wysyła sygnały. Są one jednak lekceważone. – Badania wskazują, że większość samobójców miała przed próbą samobójczą kontakt z profesjonalistą, ale nigdy nie zostali zapytani o to, czy mają myśli samobójcze. A to jest bardzo proste pytanie, na które pacjenci często czekają – podkreśla dr Wierzbiński.

Według niego ryzyko samobójstwa można obniżyć dzięki nowoczesnym lekom przeciwdepresyjnym. Trzeba jednak pamiętać, że na początku terapii może wystąpić tzw. kryzys samobójczy. Jest to związane z tym, że leki poprawiają najpierw napęd pacjenta i obniżają lęk, ale negatywne myśli, niskie poczucie własnej wartości i pesymizm utrzymują się dłużej. – To jest newralgiczny okres – zaznacza.

Komisarz Sobczyk podkreśla, że czynnikiem zmniejszającym ryzyko popełnienia samobójstwa są też negocjacje zespołu kryzysowego policji z osobą, która próbuje sobie odebrać życie. – Zazwyczaj kończą się one odstąpieniem od samobójstwa – mówi.

„Forum przeciw depresji” (www.forumprzeciwdepresji.pl) jest coroczną kampanią organizowaną od 2007 r. przez firmę Servier Polsca we współpracy z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat merytoryczny nad nią sprawuje prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jej celem jest uświadamianie społeczeństwu, że depresja nie jest stanem, który mija, ale chorobą, którą trzeba i można skutecznie leczyć.

W ramach tegorocznej edycji kampanii przewidziano m.in. bezpłatne konsultacje psychiatryczne i wykłady podczas tzw. Dnia Otwartego, w poniedziałek 24 lutego w Hotelu Mercure Warszawa Centrum.

http://fakty.interia.pl/polska/news-eksperci-w-polsce-codziennie-11-osob-odbiera-sobie-zycie/podglad-wydruku,nId,1106812

jak wrócę to uzupełnię o coś jeszcze istotnego ..

ps. być moze jest to zwiazane z ogromna liczbą polaków – już zdiagnozowaną ponieważ sł. alarmuje ze około 12 000 000 polaków ma problemy psychiatryczne

Od kilkunastu lat stale następuje wzrost zachorowalności na zaburzenia psychiczne. W latach 2009-2013 będzie realizowany Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Projekt rozporządzenia w sprawie programu trafił we wtorek do konsultacji społecznych. Jego główne cele to: promocja zdrowia psychicznego i profilaktyka zaburzeń psychicznych.

Jak napisano w uzasadnieniu, program ma na celu zapewnienie chorym wielostronnej, zintegrowanej i dostępnej opieki zdrowotnej i innych form pomocy. Ma on także unowocześnić opiekę oraz pomóc w rozwoju badań naukowych i tworzeniu systemów informacji koniecznych do skutecznej ochrony i zapobiegania zaburzeniom zdrowia psychicznego.

Resort zdrowia podkreśla, że od początku lat dziewięćdziesiątych następuje sukcesywny wzrost zachorowalności na zaburzenia psychiczne. Powodują to zmiany społeczno-ekonomiczne, których wynikiem jest pojawienie się nowych zagrożeń dla zdrowia psychicznego w postaci biedy, bezrobocia oraz braku poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego, socjalnego i zdrowotnego.

Stany urojeniowe, omamy, depresje – tak wygląda codzienność wielu osób, które nie radzą sobie z otaczającą ich rzeczywistością. Niektórzy boją się o tym mówić głośno, inni nie chcą się przyznać nawet przed samym sobą. Lista schorzeń, które zamieniają nasze życie w koszmar jest naprawdę długa.

Te większe to stany urojeniowe i omamy (wrzucane często do pojemnego worka pod nazwą schizofrenia), depresje o dużym natężeniu, w tym choroba afektywna dwubiegunowa (zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, fobie. Ale również nawracające stany lękowe, ataki paniki, zaburzenia postresowe czy nawet otępienie.
Źródło: “Newsweek”

8 milionów Polaków to ogromna liczba. Lekarze twierdzą jednak, że to i tak mało. Gdyby bowiem wziąć pod uwagę również dzieci, młodzież i osoby starsze, moglibyśmy mówi nawet o 12 milionach Polaków z problemami psychicznymi. – Sytuacja jest katastrofalna – oceniają lekarze w rozmowie z tygodnikiem “Newsweek”.

12 000 000 stanowi ponad 25% populacji

tymczasem średnia europeiska to około 7-8 %

26 thoughts on “W Polsce codziennie 11 osób odbiera sobie życie- ciekawe dlaczego?

  1. PRZECIERZ TEN R.. CIUL ROBI WSZYSTKO ZEBY ODKLEJAĆ ZIEMIE ODZYSKANE A NAWET PŁACI I TO SPORO BO 80 000 000 ZŁ ROCZNIE NA MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKĄ -no t kto za tym stoi ludzie mieszkańcy

 1. kom. Jarema: Zbigniew Bródka by wyjechać do Soczi zbierał pieniądze przez Internet – bo państwo Polskie swojemu najlepszemu łyżwiarzowi nie było wstanie pomóc by mógł wygrać dla Polski te złoto … P.S. Chyba najwyższy czas pożegnać ten rząd złożony z warchołów i niedojdów .

  http://sport.wp.pl/kat,1039833,title,Poruszajace-slowa-Brodki-Chce-widziec-jak-rosna-moje-corki,wid,16411303,wiadomosc.html?ticaid=112378&_ticrsn=3

 2. A gdyby tak miast sobie odbierac – jako niewinne przeciez- swe zycie-zaczeli odbierac je zbrodniarzom spod ciemnej niebieskiej gwiazdy z sejmu,rzadu,wszelakich bankow i zbrodniczych urzedow ,jakze szybko stalibysmy sie wolnym krajem i wolnymi ludzmi

  1. NIE MOGĄ KOSCIUŁ ZABRANIA KATEGORYCZNIE

   I TYSIAC BLOGÓW I TV PRZEKAZIORÓW – NAKAZ JEST JEDEN CIERP I ZDYCHAJ TY I TWOJA RODZINA W MILCZENIU I POKORZE

 3. CZYJA TO JEST WINA BO KORCI WAS NAPISAĆ ZE MOJA

  OTÓŻ TEGO WASZEGO JEBANEGO PISU , PLATFORMY, RUCHU NARODOWEGO PSLU I SLDELU

  A KONKRETNIE WASZA POLAKÓW WINA

  1. NIE POTRAFICIE MIEĆ WŁASNEGO KRAJU , GOSPODAROWAĆ I SIĘ BOGACIĆ NA SWOIM – TO NIE BEDZIECIE GO MIELI I BĘDZIECIE TU U SIEBIE TEORETYCZNIE CIĘŻKO ZAPIERDALAĆ NA ZWIAZANIE KOŃCA Z KOŃCEM

   MYSLICIE ZE DZIŚ JEST CIEŻKO ? NIE TO DOPIERO POCZĄTEK TEGO CO WAM SIĘ NA TE DURNE ŁBY ZWALI

  1. polska to kraj eksperymentalny , moze kazdy wjechac i robić co chce z tubylcem a tubylcze swinie przebijaja w okrucienstwach obcyhc wiem bo ile to juz razy udawalem obcego na obcych papierach i tubylczy personel myslac żem obcy dla podlizania sie mi ponizał lub gnoił Polaka oj nie raz nie 20 razy POLACY TO ŚWINIE

   wiecie że lubie eksperymentować prawda

  2. polska jest postrzegana jako kraj – wylegarnia bandytyzmu serio nie pisze tego złosliwie – niemcy nie wierza ani polskiej policji ani urzędom na takiej samej zasadzie jak gangsterom

   DLATEGO LANDY DAWNE BĘDĄ WCIELONE W REJOIN ADMINISTRACJI NIEMIECKIEJ ŻEBY USTANOWIC POLICYJNY KORDON OD POLSKI CENTRALNEJ – poto robi się w sródslazaków mazórów pomorzan zaciagi do policji , sł. zoll, genszutz , a nawet bundeswery

   jeszcze za towjego życia aqq – opole to będzie reich – niema oporu żadnego

   1. A dlaczego jest tak postrzegana?.Bo robia Polsce opinie taka nia zarzadajacy,bezmozgowi funkcjonariusze zadni kasy i pozbawieni honoru oraz dziennikarzyny na uslugach obcych firm wydawniczyh.Elity..Elyty tego narodu..Nie caly narod..Elyty tego narodu probuja zwalic cala odpowiedzialnosc na caly narod.Stad tez bluzniercze okreslenia w stylu ” polactwo”.Polactwo to chyba,ci ktorym narod powierzyl swoj los,oddajac glos w wyborach na swoich przedstawicieli..

    1. DEDYKUJE CI POLKE

     POWIEM TAK TO WASZ PROBLEM POLSKA JUZ SIE WYPIEŁA I ODDAŁA STARE LANDY NIEMIECKIE WE WŁADANIE NIEMIEC WIEC MY MAMY TEŻ WAS W DUPIE …

     1. Bardzo dziekuje..Ciesze sie ogromnie,ze Niemcy tancza Polke.Moja ulubiona..W dyrygenturze Andrzeja Rieu..

 4. taaaa 360 dni w roku razy 11 osób to daje nam 3960 nieboszczyków + 1440 którym się nie udało za pierwszym razem ……….

  NO rekord w europie

   1. Polska umiera

    Nie licząc okresów wyniszczających wojen, kataklizmów i morowego powietrza, nie zdarzyło się, aby w czasach pokoju Polska wyludniła się w taki sposób, jak przez ostatnie dwa dziesięciolecia. Nigdy tak mało dzieci nie rodziło się w dziejach Polski!

    Dzietność Polek jest od lat na bardzo niskim poziomie, wynoszącym 1,2-1,3 dziecka. Aby doprowadzić do zastępowalności pokoleń, na matkę powinno przypadać 2,1 dziecka. Pod względem dzietności Polska zajmuje 214. miejsce na 224 kraje świata.

  1. teraz policzmy jaki to zarobek dla sukienkowych i reszty…. ci raczej nie narzekają….interes się kręci, sorry kopie…
   to nie jest śmieszne ale prawdziwe…. zielona wyspa tuska- pewne regiony polski są wyludnione, całe wsie z meżczyzn co wyjechali za chlebem.
   W duzych miastach tego nie widać, na drogach tez nie, hipermarketach…ale to złudne przepełnienie….tłok.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: