NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„polska” CO DZIEŃ 300 000 Polaków musi !! uklęknać w zamian za kromkę chleba / warunek konieczny !!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Polscy bezdomni jest ich nawet 500 000 w katolickich jadłodajniach warunkiem otrzymania kanapki jest TRZEŹWOŚĆ 0,1 promila dyskwalifikuje do otrzymania posiłku , NIE ODMÓWIENIE MODLITWY RÓWNIEŻ SKUTKUJE WYGONIENIEM BEZ KROMKI CHLEBA 

ZASADA JEST PROSTA

„KLĘKAJ I PROŚ O KĘS JEDZENIA „

NIE ?? TO SP……….. I ZDYCHAJ 

WIELKIE JEST MIŁOSIERDZIE K.R.K 

=======================

Lidia i Roman z mieszkania na Pradze Południe musieli się wynieść do namiotu z koców, ceraty i szmat. Mieszkanie odzyskał poprzedni właściciel. Do dziś nie rozumieją, jak można ich było wykwaterować – tak po prostu. Ryszard radził sobie z życiem biznesowym, bywał w życiu na Majorce, ale kosztowały go kolejne rozwody. Wejście w spółkę finansową z niedoszłymi teściami przypłacił życiem na ulicy. Coś się wtedy mu zacięło w duszy. Eugeniusz stracił wzrok, żonę i matkę naraz – bo śmierć przyszła. Sam też się nie podniósł. Marek, lokator chatki ukrytej w krzakach, po sąsiedzku ze strzeżonym drogim osiedlem – nie opowie, bo nic od państwa nie chce. Niech mu tylko dadzą spokój. Państwo daje miejsce w noclegowni. Sezon na łóżko z kocem zaczyna się, gdy zimno. Nikt nie marzy o takim miejscu – bo smród, a do tego rygor jak w koszarach. No i nie można spożywać. A czy ktoś próbował pobyć bezdomnym bez znieczulenia, tak na żywca?

Zima to także szczyt sezonu w ulicznych jadłodajniach. Które mają wzięcie cały rok, bo jeść przecież warto. A tam przynajmniej nikt nie biega z alkomatem. No, może z wyjątkiem siostry Teresilli od felicjanek przy ul. Azaliowej w Warszawie. – Jak czerwona lampka się zapali, koniec. Nawet jak ma 0,1 promila – opowiada siostra Teresilla. Ale przy Azaliowej (prócz kanapek i zupy jest jeszcze obligatoryjnie Anioł Pański) są też pewne żelazne zasady. Wszy? Kanapka do ręki i w drogę, nie ma jedzenia w jadłodajni. Siostra Teresilla wysyła do ośrodka przy Żytniej, bo tam robią dezynfekcję. Świerzb? To samo, tylko na Wolską, do Lekarzy Nadziei. Przykro, mówi siostra, ale inaczej wszyscy by się pozarażali.

Tłumniej robi się w grudniu przed jadłodajnią Caritasu zwaną Gołąbkiem, 50 miejsc na sali, 700 wydanych obiadów dziennie. Tymczasem warszawska straż miejska rozpoczyna akcję Zupa. Beata i Katarzyna Wąsowskie (zbieżność nazwisk przypadkowa) biorą 30-litrowy kocioł, kosze ciepłego pieczywa z piekarni w Wawrze i idą w teren. Same szukają głodnych. Oto otwarcie sezonu.
Ilu

Wyżywić na ulicy oraz przenocować w mróz trzeba 30 tys. osób. O tylu bezdomnych mówią oficjalne statystyki. Nowe, bo przez lata resort pracy miał nie lada problem z policzeniem bezdomnych; szacowano, że może ich być od 40 do 300 tys. Mówiono w Ministerstwie Pracy: przemieszczają się, więc niektórzy mogli być liczeni nawet potrójnie. W końcu ktoś wpadł na pomysł, by wojewodowie przeprowadzili badanie w konkretnym dniu. I tak, w nocy z 7 na 8 lutego 2013 r., metodą tzw. punktu w czasie, odbyło się w Polsce wielkie liczenie. Pracownicy społeczni, wolontariusze, streetworkerzy, strażnicy miejscy i policjanci ruszyli do schronisk i w teren. Naliczyli ponad 30 tys. osób. Prawie 6 tys. więcej niż GUS dwa lata wcześniej. Jakąś część z pewnością pomijając, bo ona nie chce zostać znaleziona i ometkowana.

Według resortu pracy blisko 22 tys. to osoby jakby udomowione przez placówki. Mają swoje tymczasowe łóżka w noclegowniach, schroniskach, mieszkaniach treningowych i hostelach. Ale to kohabitacja bez cienia sympatii.

Latem łatwiej ominąć te łóżka. Człowiek sobie radzi. Jest mocno zajęty, za dnia obskakując kilka jadłodajni, zgarniając paczki z suchym prowiantem w kilku punktach miasta. W Łodzi bezdomnym wystarczy zaświadczenie noclegowni, żeby mogli jeździć autobusami i tramwajami za darmo – jeżdżą. Na wieczór można zorganizować się na wybranej klatce schodowej, w ogródkach działkowych. Trochę bardziej na swoim niż w noclegowni. Ale gdy temperatura spada poniżej pięciu na minusie, noc na dworze przestaje być kwestią wyboru. Jednak grubo ponad 5 tys. bezdomnych nie znajdzie dachu nad głową. W 643 placówkach z 22 tys. miejsc do spania (prowadzonych w większości przez gminy, względnie powiaty albo organizacje pozarządowe, i zwykle za pieniądze samorządów) po dostawieniu łóżek da się wcisnąć 25 tys. osób.

Gdy przyjdą pierwsze grubsze mrozy, media zaczną zapewne znowu liczyć tych, co zamarzli na ulicy. W rekordowym 2006 r. było prawie 200 osób.
Kiedy

Bezdomni to niby produkt wolnej Polski. – To nieprawda. Bezdomni byli zawsze, podziewali się po dworcach, klatkach schodowych, działkach, zupełnie jak teraz. Tylko za komuny się tego nie nagłaśniało. I nie mieli żadnej opieki – mówi dr Zofia Czarnecka-Zoll, która przez prawie 20 lat kierowała pierwszą w Polsce przychodnią dla bezdomnych prowadzoną przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei. Siostra Teresilla dodaje jednak, że w PRL przychodziło jedynie pięć, może sześć osób, teraz na stałe ponad 70.

Najczęściej powodem bezdomności jest eksmisja, nieco rzadziej – konflikty rodzinne i uzależnienia. Czasem choroba – pracować w dawnym zawodzie już nie sposób, z renty żyć też nie, oszczędności brak. Na bruku lądują najczęściej mężczyźni (80 proc.), reszta to kobiety, w tym matki z dziećmi. Jak Jadwiga. Lat 44, dostała rozwód z orzeczeniem o winie męża i pokój we wspólnym wciąż mieszkaniu. Dalej więc nocami uciekali z dzieciakami. Tułali się to tu, to tam. Wylądowali w ośrodku dla kobiet z dziećmi na Żytniej. W końcu na ulicy.

Siostra Teresilla zaobserwowała, że coraz więcej jest wśród bezdomnych alimenciarzy. – Idą do więzienia, bo nie płacą, a jak wychodzą, to zaczyna się dół. Pracy wciąż nie mają, za to mają długi, w dodatku w miejscu, gdzie mieszkali, ktoś zwykle zmienił już zamki. Ale na ulicy żyją też: żołnierz po dwóch misjach w Afganistanie, doktor filozofii z KUL, inżynier z Politechniki Łódzkiej, chirurg. – Ostatnio wyraźnie przybywa osób, które nie radzą sobie ze spłatą pożyczek – mówi Przemysław Bogusz z biura Zarządu Głównego Stowarzyszenia Monar. – I nie chodzi o kredyty hipoteczne, ale raczej o zadłużenia w instytucjach parabankowych. Bo tam można wziąć pieniądze szybko, bez większych problemów. Ludzie wpadają w spiralę zadłużenia, tracą mieszkanie, lądują na ulicy. Trochę tak jak z Lidką i Romkiem. Długów nie porobili lekkomyślnie, normalnie żyli, dopóki nie stracili prawa do mieszkania. Na znalezienie czegoś mieli kilka lat, ale to nie było zadanie na ich możliwości. Zwyczajnie nie ogarniali tego świata po transformacji ustrojowej.

Ostatnio na ulicy wyraźnie przybywa też młodych. Ale takich przystojnych, dobrze ubranych, elokwentnych. – Widać, że mają chwilowe problemy – mówi Przemysław Bogusz. Część z nich już nie odbija się z dna. Estetycznie i życiowo – szybko lecą w dół.
Za co

Wcisnąć bezdomność w sztywne ramy definicji jest trudno. Kryteria formalne to brak adresu zameldowania i zamieszkania oraz uznawanie samego siebie za bezdomnego.

Państwo daje pieniądze, w ubiegłym roku było to 137 mln zł, za które samorządowcy mają zapewnić każdemu, kto tego potrzebuje, dach nad głową, posiłek i ciepłe ubranie. (Część z tych środków – 36 mln zł – trafia w formie zasiłków do osób uznanych za formalnie bezdomne. Plus prawie 30 mln na tzw. przedsięwzięcia aktywizujące – od administracji rządowej, resortu pracy i UE).

Z ramienia państwa bezdomnymi interesują się też Wojewódzkie Wydziały Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego, które prowadzą bezpłatne infolinie i sprawdzają, gdzie bezdomni śpią. Do tego dochodzą dziesiątki organizacji pozarządowych, m.in. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Stowarzyszenie Monar, Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei, Caritas.

Ustawa o pomocy społecznej mówi, że bezdomnym przysługuje darmowe leczenie. Jest jednak warunek: muszą być objęci indywidualnym programem zatrudnienia socjalnego lub wychodzenia z bezdomności. I przede wszystkim muszą chcieć. Przepustką jest rozmowa z pracownikiem socjalnym, z którym ustala się konkretny plan na przyszłość. W ubiegłym roku Indywidualnym Programem Wychodzenia z Bezdomności objętych zostało prawie 3,5 tys. osób, a Kontraktem Socjalnym – 2,5 tys. Ale i bezdomny nieobjęty żadnymi programami nie zostanie ze szpitala odesłany z kwitkiem – a przynajmniej nie zawsze. Pracownik socjalny z lokalnego OPS, pobliskiego schroniska lub szpitala może zawsze złożyć wniosek o tzw. ubezpieczenie prezydenckie, finansowane z budżetu państwa. Decyzję podejmuje wójt, burmistrz lub prezydent. Bezdomny ma wtedy prawo do korzystania z opieki zdrowotnej przez 90 dni.

Jednak w praktyce – zwłaszcza właśnie zimą – bezdomni to największa grupa Polaków obsługiwanych przez karetki pogotowia. W końcu – człowiek leży na ulicy, wychłodzony, a więc w stanie groźnym dla życia, gdy znajduje go straż miejska. Personel karetek opowiada o dziedzicach w bryczesach pełnych tego, co popuściły zwieracze, i o tym, że całodobowa obsługa zaniedbanych bezdomnych wypala jak mało co. Praskim strażniczkom miejskim marzy się, żeby w Warszawie była po prostu specjalna dla bezdomnych. Na jakichś innych zasadach. By nie blokować tych zwykłych karetek i nie eskalować niechęci do bezdomnych.

A oni do zwykłych lekarzy nie chodzą. Bo to żaden honor być przeganianym jak żebrak, nawet gdy jest się żebrakiem. Mimo że ulica odbiera zdrowie – to jasne. Romana bolą kolana, stawy mu siadają, końską maścią je smaruje, ale nic nie pomaga; Jan z altany przy Wale Miedzeszyńskim ma od świerzbu całą skórę w ranach; Ewa, dla której Marek wyprowadził się z domu – najpierw na ulicę, finalnie do altany na Gocławiu – ma raka trzustki i marskość wątroby, które zdiagnozowała sobie sama; czuje, że umiera. Cóż. Zwykła karetka, gdy przyjeżdża, da spray na te wszy, ratownicy zmienią opatrunek, do następnego wezwania. Jest specjalna przychodnia dla bezdomnych – w stolicy, gdzie mieszka najwięcej bezdomnych, bo aż 1,4 tys. U Lekarzy Nadziei wykonuje się rocznie 10 tys. usług medycznych
Dlaczego

Dr Aneta Obcowska walczy, by uznano usługi w jej przychodni za pomoc humanitarną. – To jest pomoc dana ludziom nie tylko w sytuacji katastrofy naturalnej, ale również w przewlekłym kryzysie – mówi. Bo to jest kryzys. Prof. Marek Konopczyński, rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium, podkreśla, że choć w sensie formalnym, czyli wobec braku dachu nad głową, bezdomnym można zostać w minutę, faktyczna bezdomność jest raczej problemem mentalnym. To brak zainteresowania otoczeniem i cele życiowe zredukowane do przetrwania jak najmniejszym kosztem. Człowiek walczy, dopóki uważa, że jest godzien, by żyć jak inni. A potem zaczyna się coś jak przewlekła obojętność – na własne cierpienie i upokorzenie. Już nie liczy się na czyjekolwiek uznanie, zrozumienie. Zostaje minimalizacja strat – i złość. Często także na tych, którzy chcą pomóc.

Ale na to, by stać się bezdomnym, potrzeba czasu. A proces zwykle nie zaczyna się w momencie wylądowania na ulicy. – Ci ludzie, dziś mentalnie bezdomni, najpierw staczali się na naszych oczach. Nikt tego nie zauważył, nie pomógł im, choć niejednemu można by. Za to obwiniam system i stosunki społeczne w Polsce – mówi prof. Konopczyński.

Kryzysy dotykają nas wszystkich. Ale bezdomność to piętno jedno z najdotkliwszych na świecie. – Stracić adres to stracić tożsamość – uważa prof. Hanna Palska. Dodaje, że nie da się tego wymazać z życiorysu w zatłoczonej sali w noclegowni, kolejce po darmową zupę czy przy okienku w urzędzie.

A jednak część żyjących na ulicy ma szansę wyjść nawet z tego kryzysu. Wrócić do społecznych ról, adresu, tożsamości. Najprędzej uda się to tym z najkrótszym stażem w bezdomności, młodym, estetycznie nienaznaczonym ulicą. – Bo jeszcze tak do końca nie zaakceptowali tej zmiany w swoim życiu, jeszcze rzucają się jak ryba wyrzucona na brzeg – tłumaczy dr Aneta Obcowska z Lekarzy Nadziei. Jeśli się buntują, że za dużo w zupie sody, że ubrania nie takie, jak trzeba – to dobrze.

Żeby choć komuś się udało, program musi być indywidualny. Ale też, zaznacza prof. Konopczyński, nie może się on ograniczać do spraw związanych z noclegiem i ubezpieczeniem – żeby spokój był. Przeciwnie – to, co działa, to rozbudzanie aspiracji, ambicji. Ducha walki.

Takie eksperymentalne programy też istnieją. Opłacane zwykle z pieniędzy fundacji pozarządowych. W Berlinie od kilku miesięcy działa mobilny uniwersytet dla bezdomnych. Zajęcia są różne: rysunek, gotowanie, teologia, filozofia, a większość wykładowców oprócz dyplomu wyższej uczelni ma w życiorysie także certyfikat ze szkoły życia na ulicy. Władze Uniwersytetu Katolickiego w Porto oficjalnie zatrudniają bezdomnych jako przewodników wycieczek. Organizuje się światowe mistrzostwa osób bezdomnych w piłce nożnej. Nie ma twardych danych na temat sukcesów, ale są dające nadzieję obserwacje.

Z tego samego założenia – że krokiem do wyjścia z bezdomności jest odbudowanie wiary we własne kompetencje, bycie docenionym – wyszedł Jerzy Czapla, kierownik łódzkiego Schroniska Brata Alberta. Organizują tam uliczny survival dla biznesmenów, z bezdomnymi w rolach ekspertów od przetrwania. W 2013 r. właśnie w Polsce, w Poznaniu, odbyły się X Mistrzostwa Bezdomnych w Piłce Nożnej. W Warszawie Pedagogium przygotowuje kolejny już spektakl teatralny z bezdomnymi – sami piszą teksty i odgrywają role. W Łodzi warsztaty teatralne organizuje Teatr Chorea. Organizacje pomocowe obliczają, że w efekcie podobnych programów prowadzonych w całej Polsce w 2013 r. usamodzielniło się 2,7 tys. osób, a 1,7 tys. znalazło pracę.

Problem w tym, że w podobne programy państwowych pieniędzy w praktycznie się nie angażuje. – Na poziomie państwa wciąż zakłada się, że do rozwiązania problemu bezdomnych wystarczą dwa elementy – dać dach nad głową i jedzenie – mówi prof. Konopczyński. Tymczasem, dodaje, gdy człowiek ma świadomość, że system nie chce mu długofalowo pomóc, tylko podporządkować, pojawia się frustracja.

Albo niechęć. Albo poddanie się. Insp. Katarzyna Wąsowska z warszawskiej straży miejskiej podkreśla, że nawet w największe mrozy zdarzają się tacy, którzy do noclegowni nie chcą – i wówczas patrol obowiązkowo co godzinę zajeżdża i pyta, czy jednak nie chcą do noclegowni? Jeden twardy człowiek obłożył się gazetami i trzy dni tak wytrzymał. Choć patrol zajeżdżał co godzina. Czwartego dnia skapitulował.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1566433,1,bez-dachu-nad-glowa—fakty-i-liczby.read?print=true

wy się Polacy obudźcie !!!!!

CO TO MA ZNACZYĆ TO SA FAKTY MEDIALNE

“CHCESZ JEŚĆ KLĘKAJ ”

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1566433,1,bez-dachu-nad-glowa—fakty-i-liczby.read?print=true

CHCESZ 5 ZŁOTYCH ? – ZAŁUŻ CZAPKĘ Z NAPISEM ŻUL I DAJ SIE SFOTOGRAFOWAĆ …

http://miziaforum.com/2014/02/01/publiczne-lzenie-szydzenie-i-ponizanie-polakow-w-polsce-metodami-ss-w-obozach-zaglady/

JA JUZ TYLKO CZEKAM NA WKLEJENIE LINKA POD TAKA INFORMACJĄ

CHCESZ PIENIĘDZY DLA DZIECKA NA JEDZENIE – masz klucz idź się podmyj zaraz tam przyjdziemy …..

…………………………………………………………
………………………………………………………

myślicie ze się nie doczekam czy i owszem doczekam ??

WYKROPKOWANE MIEJSCE ZOSTAWIAM NA TEN WŁAŚNIE LINK

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

142 thoughts on “„polska” CO DZIEŃ 300 000 Polaków musi !! uklęknać w zamian za kromkę chleba / warunek konieczny !!!

  1. jarkowi dzisiaj terz jebie w dekiel.

   KACZYŃSKI POWIEDZIAŁ,SKĄD WZIĄĆ BILION NA ROZWÓJ POLSKI.

    1. No ,no ..Swoi beda bankowac swoich..W ramach polskiej racji stanu i cywilizacji lacinskiej..Ha £ £££££.

 1. Osobom pracującym za granicą dosyć często zdarza się koloryzować. Kłamią zarówno w kwestiach zarobkowych, jak i ogólnie, warunków zatrudnienia. – Mieszkała z nami dziewczyna, która w kraju wszystkim powiedziała, że ma stanowisko Junior Account Managera w jednym z londyńskich hoteli, tymczasem po prostu tam sprzątała – opowiada Tomek, który od kilku lat pracuje jako budowlaniec w Anglii. – Ludzie opowiadają, jakie kokosy zarabiają, ale nie wspominają już o tym, że czasem wynajmują po siedem osób małe mieszkania, liczą każdego pensa, oszczędzają na jedzeniu, byle jak najwięcej kasy przywieźć do kraju. A potem szpanują wypasionymi samochodami, rozbijają się w polskich klubach, restauracjach. A za granicą biedują – dodaje.

  http://biznes.pl/wiadomosci/kraj/tam-bieduja-tutaj-szpanuja,4967080,2,news-detal.html

  ot i cała prawda o emigracji.

  1. a ile lat ty musiał byś oszczedzać na zielonej wyspie tuska żebyś mógł

   jak to napisałeś szpanować WYPASIONYM SAMOCHODEM KUPIONYM ZA GOTÓWKĘ

   20 – 30 czy wiecej lat ??? – mieszkajac u mamy

   1. bez oszczędzania spokojnie stać mnie na średniej klasy auto.a mam siudemkę dzieci,tylko trzeba chcieć a nie pierdolić całymi dniami jak jest zile asz takiej tragedji jaka przedstawiasz w polsce nie ma,wszędzie jest ogulny syf tam gdzie jest kapitalizm w czystej postaci!

     1. TAK w polsce mamy kapitalizm tylko polacy zapomnieli że komune ktura dawała im pracę i dach nad głową niestety udusili i teraz płacz i zgżytanie zębów.a w kapitalizmie tszeba niezile kabinować.

      1. tak znawca kapitalizmu , kiedy to i gdzie oraz jak długo kolega przebywał w kapitaliżmie , zeby pier… takie kocopaly ze w POLSCE JEST KAPITALIZM – CHYBA KOMPRADORSKI POŁUDNIOWO AMERYKAŃSKI Z WSTEPEM POPRZEZ MIANOWANIE SIE CZERWONYCH KACYKÓW NA KAPITALISTÓW A KAPITAŁ POCHODZIŁZ ZWYKŁEGO PODPIERDOLENIA

       1. W CYWILIZOWANYM SWIECIE WIEZIENIA PEKAJA W SZWACH OD TAKIEGO TYPU KAPITALISTÓW – TYLE ZE TAM NAZYWA SIE ICH ZŁODZIEJAMI , BANDYTAMI, GANGSTERAMI, MAFIOZAMI , ŁAJDAKAMI I OSZUSTAMI

       2. Kacyki na prawo od czerwonych na calym swiecie prawie polubily ten kapitalizm kompradorski..Oj polubily..

  2. To, że często zapierdalają, że potu nie nadążają zbierać to racja. To, że część z nich nie wie co to praca również. To, że języka żadnego nie znają też. To, że po studiach gówno wiedzą również. To, że w UK 1400 F miesięcznie nie przepracowując się 5 dni w tygodniu zarobisz też prawda. Najpierw trzeba wyjść z mamy pieluch. Bo wy nawet nie potraficie dokumentu w urzędzie wypełnić. Bo mama wszystko robi za was.

 2. wy się Polacy obudźcie !!!!!

  CO TO MA ZNACZYĆ TO SA FAKTY MEDIALNE

  „CHCESZ JEŚĆ KLĘKAJ ”
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/02/15/polska-co-dzien-300-000-polakow-musi-ukleknac-w-zamian-za-kromke-chleba-warunek-konieczny/

  CHCESZ 5 ZŁOTYCH ? – ZAŁUŻ CZAPKĘ Z NAPISEM ŻUL I DAJ SIE SFOTOGRAFOWAĆ …

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/02/01/publiczne-lzenie-szydzenie-i-ponizanie-polakow-w-polsce-metodami-ss-w-obozach-zaglady/

  JA JUZ TYLKO CZEKAM NA WKLEJENIE LINKA POD TAKA INFORMACJĄ

  CHCESZ PIENIEDZY DLA DZIECKA NA JEDZENIE – masz klucz idź się podmyj zaraz tam przyjdziemy …..

  …………………………………………………………
  ………………………………………………………

  myślicie ze się nie doczekam czy i owszem doczekam ??

  WYKROPKOWANE MIEJSCE ZOSTAWIAM NA TEN WŁASNIE LINK

  1. TO JEST WŁAŚNIE PRZYKŁAD CO MOŻNA ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM WPĘDZAJĄC GO W BIEDĘ

   DODAM ZE JAKBY W NIEMCZECH KTOŚ ZROBIŁ COŚ TAKIEGO – I NAGŁOŚNIŁ TO JESZCZE W MEDIACH JAK TU

   TO Z PIERDLA BY SZYBKO NIE WYSZEDŁ NA 100 %

  2. Powtarzam raz jeszcze – nie jest prawdą ,że musisz klękać by dostać w kościelnym punkcie dożywiania kanapkę czy zupę . Jest natomiast modlitwa przed jedzeniem , kiedy grupa je posiłek ” stacjonarnie „.

   1. SYNUŚ – ART NIE JA NAPISAŁEM A POWAŻNA GAZETA I JEST ON AUTORYZOWANY PRZEZ WŁADZE K.R.K

    WIEC NIE PODSKAKUJ

    wiesz co znaczy autoryzacja ???? zgoda na to co przeczytał przed publikacja osobnik udzielajacy wywiadu

    JASNE WIĘC SIĘ TYM CHWALĄ I NAWET IMION NIE MASKUJĄ

    1. Jestem twoją córeczką chociaż marzyłeś o synusiu ! Więc mówię ,że łżesz tatusiu bo może ty autoryzowałeś to kłamliwe ” uogólnienie „.

     1. @ AmyT

      🙂 a ty się koniecznie tak widzę napraszasz aby wywlec ci pewna sprawę z przed 4 lat ?? i zeby koledzy twoi ci najebali i to solidnie za kapowanie i donoszenie ??

      akurat teraz chccesz ?? 🙂

      tak wiem kto pisze panie ………. na ojcowskim utrzymaniu

      1. Tatko nazywasz to cierpliwością ? Te sto złoty co mi dałeś ,jak byłem po odwyku ? Kupiłem za to Kindze nowe kapcie a twoim wnukom po gumie.
       A w artykule z linka nie ma ani słowa ,że trzeba klękać po kanapkę !!

       1. Mama zawsze mówiła ,że jesteś birbant i nygus . A produkt gender czyli ja -twoje dziecko , nie pasuje ci ? Pewnie , lepiej zbawiać świat przy piwku.

       2. stara baba w kleszczach klimakterium – nic dodać nic ujać

        ps . a propo ty chyba jesyeś dziś 3 osobą którą z tego bloga w…. na kopach CO JEST NIE MACIE JUŻ CO ROBIĆ – KOSCOIŁY POZAMYKALI ??/
        PROMOCJE SIE POKOŃCZYŁY W ŚWINIOPASACH – SKLEPACH DLA POLAKÓW W POLSCE ???

       3. JA NIE WIEM JAKBY MNIE KTOŚ TAK SKLĄ NAUBLIŻAŁ I WYSŁAŁ VON – NA KOPACH – TO W ŻYCIU BYM TAM NAWET NIE ZAJRZAŁ – NO TYPOWE NACHAŁY BEZ HONORU BEZ AMBICJI ……. ręce opadaja I TO TO SIE PCHa … I CHCE BYĆ EUROPEJCZYKIEM ŁACIŃSKIM – gdzie ??? na polepe

       4. Zbir w „kleszczach” andropauzy . A na blogach nie obowiązuje honor Prizzich , dobrze o tym wiesz bo sam wracasz oknami . Ja zdecydowanie rzadziej . Oddzielam życie od netowej fikcji , ty się z nią utożsamiasz .Ale fakt , po co mam ci przysparzać czytelników zabawnymi sytuacjami .
        Niemniej – o kanapkę nie trzeba prosić na kolanach . To bzdura i fałsz.

       5. ja pier……… co za rasa no wk….. wszystkich w koło nie rozumieja prostych poleceń – a potem płacz BO KTOS IM W ŁEB STRZELA , EKSTERMUNUJE , WIEZI

        K………. ŚWIĘTY ANTONII DOSTAŁ BY SZAŁU – OT RASA PASIATA

       6. Moje polecenie jest jeszcze prostsze : OPUŚĆ NASZ PIĘKNY KRAJ , na zawsze zabierając ze sobą wszystko ,co ma związek z tobą .Jesteś tu niemile widziany . Netowisko to fikcja , w której możesz pozostać i „tworzyć” -odreagowując frustracje. Prawdziwego domu nie masz.
        over.

  3. Wstydzili byście się Polacy że nikt nie reaguje na zwyczajne poniżanie i upadlanie waszej nacji , i to tu w waszym kraju , wstyd i hańba dla was i waszych przodków .

  4. Dla mnie szczególnie wstrząsające jest to zmuszanie do zakładania tych czapek z poniżającym napisem na czole ….. to nie bywałe w normalnych cywilizowanych krajach , mam tylko jedno skojarzenie naszywki „P” i gwiazdy Dawida rok 1943.
   Tak jestem tym kim myślicie że jestem .

   1. Pozwolę sobie pobrać ten link o czapeczkach i zamieścić u mnie w kraju na kilku forach dyskusyjnych w wersji Polskiej i mojej ojczystej.
    I już znikam .

 3. Dlatego, pewnym rozwiązaniem jest – oprócz dźwignięcia psychicznego tych ludzi i dania dachu nad głową – budowanie grup ochotników poza terytorium Polski do zmiany panujących tutaj porządków. Wielu bezdomnych włączyłoby się w ten proces, ta sprawa pomału dojrzewa.

  1. Aby przedsięwzięcie powstało, potrzebna jest miejsce oraz pieniądze, pieniądze, pieniądze – jak mawiał Napoleon – nie obojętne skąd.

    1. O tu ciekawa sprawa jest..Wegry ,Bialorus,Ukraina i Polska …Ciekawe ,ciekawe,ze niektorzy,ktorzy nie kochaja braci izraelitow w tych krajach nagle sie obudzili i krytykuja braci w wierze.Krzycza glosno,ze ich przesladuja.Krzycza .Bo grajac ofiare izraelitow i syjonistow,chca ugrac miejsce dla siebie ,swoich biznesow i metoda na ofiare czerpac z tragedii krematoriow.Sprytne…Bardzo sprytne…

     1. A co robią tzw. bracia izraelici?
      Męczą się, bo nikt im nie chce pomóc wrócić do Izraela a przecież wiadomo, że tam czują się najlepiej, nie w obcych krajach słowiańskich, gdzie inny język i obyczaje. Nawet setki lat tego nie zmieniły i różnicy nie pokonały.
      Trzeba to zrozumieć i uszanować – to naród w rozdarciu i czas mu pomóc, jak on innym pomaga.
      Z miłości do bliźniego to mówię – niech się nie męczy.

      1. Jasne..Dlatego do pomocy wybrali sobie ,takich ktorzy rzekomo ciagle przeszkadzaja im dobrnac na roznych ” arkach” do ziemi obiecanej..ha ha.Niemoc ,niemoc galaktyczna..Biedny narod bez ziemi,ktory cudze ziemie kocha,a do swojej nijak obiecanej nie moze i nie chce przez ponoc 2 tysiace lat .he he…Cuc ,nad cudy ..Cud na kiju..

       1. …Nie moze..Nie chce dotrzec..Do ziemi obiecanej..Kult ofiary ..Kult niemocy..To sila ..Jak sie okazuje..Plywakow,ktorzy przez tysiacelecia plyna do ziemi obiecanej i doplynac nie moga…Ha.Sprytne..

  1. cały świat wie że polski rzad postanowił być konkurencyjny i atrakcyjny płacą minimalna a nie rozwojem i wynalazkami -TO WIE KAŻDY NIEMIECKI STUDENT

   1. Tym Niemcom tez wciskaja place minimalne..Jest recesja..Wchodzimy w deflacje..Kryzys sie powieksza..Upadaja dobre male i srednie firmy..Przybywa bezrobotnych..Coraz glebszy kryzys…Wzrost nastrojow niezadowolenia ..Rozwoj ruchow faszystowskich .Rozwoj ruchow niby-narodowych sprzdedajacych mrzonki o wolnosci .Komu to ma sluzyc?..A..a .a a a .Wzrost sterowanych z roznych politycznych osrodkow urojonego antysemityzmu..Zaraz.. zaraz..To juz bylo…Bylo,bylo..Czym sie skonczylo?… a a ..Czym?….Lysymi palami w roli wodzow..A potem poszlo z gorki..W miliony na polach walki,zagonionych do niewolniczej pracy na rzecz przemyslu zbrojeniowego,w komorach gazowych i piecach krematoryjnych..Trzeba byc slepym,zeby nie widziec..Powtorki z historii..Albo byc zlej woli. Kims…Bo na pewno nie czlowiekiem..

    1. ze wszystkim się z Tobą zgadzam, taki wojenny reset byłby bardzo co niektórym architektom „nowego świata” na rekę i podajze jedymym wyjsciem z globalnej recesji….
     Niestety za bardzo liczy sie kasa, i jej dojenie a kazdego, nie liczy sie postęp technologiczny aby zycie było prostsze i łatwiejsze dla każdego.
     Są nowe super technologie- nie wprowadza sie ich bo–zacytuję „stara technologia sie jeszcze nie spłaciła…” i „postep cywilazacyjny byłby zbyt szybki..”
     dlatego potrzebna jest IIIWS i totalny reset, gdy zginie kilkaset milionów ludzi znajdzie sie wtedy praca dla reszty…. i znowu na dorobku,,,,,

     a co do komór gazowych – się nie zgadzam- nie ma na to dowodów!

  2. W Tajlandii jest taka duża spółka konstrukcyjna (SYNTEC) zatrudniająca masę ludzi, głównie z Kambodży, Birmy i Laosu. Mam na myśli fizycznych na budowie, którzy zarabiają tutaj 900 PLN (taka najniższa dla emigrantów). Ci pracownicy są tutaj na dorobku i mają rodziny nawet, które mieszkają z nimi. W Polsce najniższa krajowa to 1100 PLN.

   Także minimalne wynagrodzenia są prawie takie same, ale życie w Bangkoku jest kilka razy tańsze niż w takiej Warszawie, czy jakimkolwiek innym mieście w Polsce.

   Odnoszę wrażenie, że w Polsce podobnie jak w Kambodży. Dodam od siebie, że jak się przypilnuję to 10 PLN spokojnie mi wystarczy na dzienne wydatki (trzy posiłki, wodę, sok i jakiś owoc, dojazd). Aaaa no i żarcie gotowe z ulicznych restauracji, jakbym sam kombinował to na whisky by starczyło.

   I tych z Kambodży do roboty zawiozą i odwiozą.

  1. Trwała po to, aby na im ,,żyło się lepiej”! Ktoś przecież w końcu musi na nich zarobić,jeśli za mało zdążyli nakraść.

 4. http://www.tvn24.pl/to-byl-oboz-pracy-polacy-handlowali-polakami-na-wyspach,398454,s.html

  Około stu Polaków skoszarowanych, monitorowanych, pracujących 16 godzin na dobę, siedem dni w tygodniu. Informacja o „obozie pracy” w Wielkiej Brytanii nie wyszłaby na jaw, gdyby jeden z Polaków nie uciekł i nie zawiadomił policji. Cztery osoby zostały zatrzymane. Mogą trafić do więzienia na 15 lat.

  gratuluję,spierdalajcie tylko szybko polaczki nie udolne.

  1. Polskie obozy pracy w Anglii. Polak potrafi, mało jest już krajów na Świecie gdzie nie znają polskiej przedsiębiorczości. Od dawna sukcesywnie eksportujemy polski syf.

  2. NO ZAPOMNIAŁES DODAĆ ŻE KAPO TO CZYSTY POLAK Z CENTRALNEJ POLSKI ZNECAJACY SIE NAD POLAKAMI Z CENTRALNEJ RDZENNEJ POLSKI

   MY TAM Z TAKIMI KURWAMI JEDZIEMY JAK Z KUPĄ GNOJU

   1. nie zapomniałem,wszystko jest w artykule.

    MY TAM Z TAKIMI KURWAMI JEDZIEMY JAK Z KUPĄ GNOJU.

    ci my to kto marsjanie?

    1. POLACY – WYKSZTAŁCENI DUMNI I ODPOWIEDZIALNI W OBEC RODZINY I PRZYSZŁOŚCI NARODU KTÓRY TRZEBA BEDZIE ODTWARZAĆ Z NAS – bo was zepchną do rynsztoka nedzy , brak wykształecnia – bieda – WYCHODUJECIE CAŁE LEGIONY LUDZI CIEMNYCH , PRZEPUSZCZONYCH PRZEZ ARESTY – TUSKA

     SŁOWEM SKRYMINALIZOWANY MARGINES

     TO NIE MATERIAŁ NA ELITĘ

     1. co ty pierdolisz człowieku?jedzicie se na parobkowanie i kwita nikt za wami płakać nie będzie emigranci to nie brzmi dumnie tylko upadlająco.

      1. A TY BĄDŻ DUMNY WP… KASZANKĘ I MÓWIAC SWOJEMU DZIECKU ZE TO KAWIOR 😉

       niech wasza bajka trwa – zrobią z was głupich ciemniaków poprzez stosowanie biedy i nędzy – finansowej

       KOLEŚ DO SZKOŁY POSTUDIUJ METODY KOLONIZACJI

       1. A ty wiesz,kto trzesie Szwajcaria?.Banki,banki..Ci demokraci ze Szwajcarii kochaja, takich najbogatszych,ktorzy zwiewaja przed fiskusem z najbogatszych krajow.To raj fiskalny,podobnie jak Monako,Belgia,Luksemburg,Anglia i inne..cieple i mniej cieple wyspy.Chlopie,ci ktorzy okradaja kraje z podatkow ,w ktorych robia kase , w tym rozne fundacje mile sa widziani w Szwajcarii iwymienionych powyzej krajach..Uczciwi ludzie,ktorzy pracuja na tych pasozytow im smierdza.Ot tajemnica tej demokracji bezposredniej i tych glosowan..Chlopie tam jest faszyzm zakamuflowany..Sprobuj sie starac o obywatelstwo tego kraju..Zobaczysz ,jacy to demokraci..

   1. nie straszę każdy ma wolny wybur.

    to ty straszysz polaków polską,skoro tyle ludzi z polski wyjeżdża to skąd tu tylu obywateli,a morze to są statyści wynajęci przez donalda.?

    1. OBYWATELI DOBRE SŁOWO CHOĆ URZYŁEŚ GO NIESWIADOMIE

     PRZECZYTAJ KILKA LINIJEK – O RÓŻNICACH –

     Naród- jest to grupa ludzi, których łączy kultura,język,religia,historia,terytorium,pochodzenie etniczne oraz poczucie wspólnoty i odrębności od innych narodów.Jednym z istotnych wyróżników narodu, jest kwestia istnienia świadomości narodowej, czyli kwestia postrzegania własnej zbiorowości jako narodu..

     Naród – wspólnota ludzi zamieszkujących teren, o wspólnej przeszłości historycznej, wspólnym języku, własnej kulturze.

     ABY SKUTECZNIE ZABEZPIECZAĆ INTERESY W/W NALEŻY WŁAŚNIE POWOŁAĆ DO ŻYCIA

     AGENCJE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

     czy to jest ważne tak bardzo ważne przypomnij sobie nawet jak wydają ci dokument

     jakikolwiek

     PASZPORT, PRAWO JAZDY , DYPLOM, DOWÓD OSOBISTY i tp..

     ZAWSZE KWESTIONARIUSZ WYMAGA ODPOWIEDZI NA PYTANIE O NARODOWOŚĆ I OBYWATELSTWO

     NARODOWOŚĆ I OBYWATELSTWO TO DWIE KRAŃCOWO RÓŻNE SPRAWY !!!

     DZISIEJSZE ELITY III R.P PRÓBUJĄ WAM WMÓWIĆ ŻE NARODOWOŚĆ I OBYWATELSTWO TO JEST TO SAMO TYLKO INACZEJ SFORMUŁOWANE PYTANIE

     JEST TO KŁAMSTWO – sam sie zastanów i odpowiedz sobie dlaczego jest to kłamstwo i w jakim celu rozpowszechniane

     I TERAZ NALEŻY DODAĆ ŻE W POLSCE MIESZKA NARÓD I OBYWATELE

     NARÓD POWINIEN ZA POŚREDNICTWEM A.B.N PRZYJRZEĆ SIĘ LOJALNOŚCI PEWNYCH OBYWATELI POLSKICH – CZY PRZYPADKIEM OBYWATELE NIE FORSUJĄ SWOJEGO INTERESU NARODOWEGO ….
     KOSZTEM INTERESU NARODOWEGO POLAKÓW
     I JESZCZE WAM WYJAŚNIĘ

     DLACZEGO PLATFORMA OBYWATELSKA

     NIE CIERPI ORGANIZACJI , PARTII , STOWARZYSZEŃ I TP . KTÓRE MAJĄ W NAZWIE PRZYMIOTNIKI NARODOWA , NARODOWY …

    2. POLACY NIE SĄ ROSZCZENIOWCAMI I ZADOWALA ICH W ZUPEŁNOŚCI TO ZE MAJA CO DO GARNKA WŁOŻYĆ ,

     CZYLI STARCZA IM OD 1 DO 1 JAK TO SIĘ MÓWI – POZBAWIENI STRESÓW TYPU SKĄD WZIĄŚĆ NA – BUTY , CZYNSZ , UBRANKA DLA DZIECI i tp

     OKAZUJĄ SIĘ LUDŹMI POGODNYMI KORZYSTAJĄCYMI Z DOSTĘPU DO KULTURY OŚWIATY ZDOBYCZY TECHNOLOGICZNYCH

     I CO WAŻNE KSZTAŁCĄ SIĘ I SWOJE DZIECI

     ps. aktualnie wykonuje zlecenie na uniwersytecie Goethego we FRANKFURCIE

     spotykam tam bardzo wielu POLAKÓW STUDENTÓW , KURSANTÓW

     POLACY SĄ LICZEBNIE WIODĄCĄ GRUPĄ co zauważają wykładowcy z podziwem …….
     AKTUALNIE W DZISIEJSZYCH REALIACH POLSKICH ZAFUNDOWANYCH PRZEZ III R.P

     ZAŁOŻENIE RODZINY TU I “HODOWLA” DZIECI – JEST ZBRODNIĄ PRZECIWKO WŁASNEJ RODZINIE A NAWET NARODOWEMU INTERESOWI

     NAPISAŁEM – HODOWLA DZIECI Z ROZMYSŁEM , BO W TYCH REALIACH III ŚWIATA – W WARUNKACH CIĄGŁEGO NIEDOSTATKU FINANSOWEGO W JAKIM FUNKCJONUJE 80% ZWYKŁYCH POLAKÓW

     BRAKU ŚRODKÓW NA PODSTAWOWE STANDARTY ŚWIATA CYWILIZOWANEGO

     DOSTATECZNA ILOŚĆ WARTOŚCIOWEGO POŻYWIENIA

     SWOBODNEGO DOSTĘPU DO NOWOCZESNEJ MEDYCYNY, ZDOBYCZY CYWILIZACYJNYCH XXI w , ŚRODKÓW HIGIENY , UBRAŃ , ŹRÓDEŁ WIEDZY KSIĄŻKA , PRASA , KINO ,TEATR, SPORT i INTERNET…

     MOŻNA TYLKO I WYŁĄCZNIE HODOWAĆ A NIE WYCHOWYWAĆ POTOMSTWO

     W WYNIKU TEJ HODOWLI GDZIE CO DZIEŃ MŁODY CZŁOWIEK SŁYSZY OD RODZICÓW – NIEMA , NIEMA NIEMA

     MOŻNA WYHODOWAĆ SFRUSTROWANEGO PÓŁGŁÓWKA A NIE POTOMKA O JAKIM MARZY OJCIEC I MATKA

     PÓŁGŁÓWKA , KTÓRY GDY DOJDZIE DO LAT NASTU ZACZNIE SZYBKO KOJARZYĆ ŻE TU W “POLSCE” SUKCES JEST GWARANTOWANY DLA ZBOCZEŃCÓW , DEWIANTÓW , ŁAJDAKÓW – o czym dobitnie dzień po dniu trąbią TV – POLSAT, TVN -przykłady są aż nazbyt wyeksponowane – WOJEWÓDZKI, PIRÓG i inne indywidua…

     PO ZA TYM I W POLITYCE NIE BRAKUJE ĆWIERĆ INTELIGENTÓW TYPU JANUSZ PALIKOT LANSUJĄCY NARKOTYKI , ALKOHOL I ZBOCZENIA SEKSUALNE JAKO OZNAKĘ NOWOCZESNYCH ZACHOWAŃ

     I PRAWIE W PROST WSKAZUJĄCY JAKIM CZŁOWIEKIEM MUSISZ BYĆ ABY
     ODNIEŚĆ SUKCES ZAWODOWY TU W III R.P

     TAK WIĘC LOS ZARÓWNO WŁASNYCH POCIECH JAK I PRZYSZŁOŚĆ NARODU JEST W TWOICH RĘKACH ….

     =======================

     ALE TO ZA CIĘZKI TEMAT ABYŚ TO POJĄ

     1. widzisz pan panie mizia przez takie sprzedajne ciule dostaliśmy w 39 po dupie.

      to co ty wypisujesz o polsce to ciebie jako polaka dyskredytuje,i teraz pojawia się pytanie kim i skąd jest mizia za czyj kapitał robi krecią robotę.

      skoro mizia jest takim zapracowanym emigrantem to kiedy chodzi do pracy,bo z tego co widzimy calą dobę siedzi przed komputerem i smaruje te dyrdymały.

      1. W 39 ROKU TEŻ DOSTALI W DUPE PRZEZ WYJAZDY Z POLSKI – w łeb się łupnij

       a nie piszę tylko wam WKLEJAM WASZE WŁASNE ART. Z POLSKICH GAZET DODAJAC 2 LINIJKI WSTĘPU

       TO NIE MOJA WINA ZE NIE CZYTACIE CO SIE DZIEJE

       1. Dobrzes powiedzial Mizia z tym wklejaniem artow..Oni to widza..Tylko udaja glupich..he he.

  3. WIDZISZ JAK TY MASZ JUZ NAJEBANE W GŁOWIE
   NAWET NIE SKOMENTOWAŁEŚ TYTUŁU

   „“polska” CO DZIEŃ 300 000 Polaków musi !! uklęknać w zamian za kromkę chleba / warunek konieczny !!!”

   BO TO JEST DLA CIEBIE NORMALNY STAN – NIC ZŁEGO

    1. Jeśli ,, Zz” i,, to znowu JA” ,to ta sama osoba,ale o zmienionym nicku,to szkoda trochę energii Twojej Miziaku na dyskusje z gimbusem (,,Może ja za dwa lata po raz pierwszy pójdę na wybory,zagłosuję na PO – niech dokończą robotę i wyjadę z tego kraju.”). To jeden z tych, których jak to Ty mówisz ,,system z puści gołą dupą po nieheblowanej desce i dopiero rozumu nabiorą”,bo na razie to na rodzicielskich garnuszkach siedzą i nie mają pojęcia z autopsji ,jak na ten garnuszek jest ich rodzicom ciężko zarobić ,o ile są i zawsze byli uczciwymi ludźmi. Przecież on nawet nie umie pisać poprawnie ; Polska i Polacy z małej litery pisze ,więc nie dość ,że gimbus,to gimbus niedouk.Naczytał się ,,wielkich haseł wielkich ludzi” i myśli,że rozumie o co chodzi.Żal,po prostu żal. Do nauki wpierw ,a dopiero później po forach się szwendać , z dorosłymi dyskutować i hajterzyć !

     1. WIDAĆ GOŁYM OKIEM ZE TO OSOBA KTÓREJ ZMARSZCZEK NIE PRZYBYWA CO RANO Z POWODÓW BANALNYCH jak skąd wziąść na czynsz , buty dla dziecka ,

      to ktos kto wstaje rano mama lub babcia zrobi śniadanko – prąd ma w scianie , wodę w kranie , sikanie w porcelanie , nie mysli ska sie to bierze

      ZA TO WALCZY JAK SIĘ WYŚPI NAZRE A POTEM ZNÓW CHYC WIECZOREM POD KOŁDERKE

      A PROPO TYCH 30 RODZIN – CI LUDZIE Z MAŁYCH MIASTECZEK NIE MIELI CO JUŻ JEŚĆ

      BEZ PRZESADY BYŁEM WIDZIAŁEM ON INŻYNIER ONA NAUCZYCIELKA BEZ PRACY

      5 LAT CHŁOPINA CHODZIŁ ZBIERAŁ ZŁOM AN JEDZENIE – PRĄD JUŻ DAWNO MIELI UCIĘTY

      JAK KOBITKA ZASZŁA TO ZDECYDOWALI SIĘ I UCIEKLI -dziś ona uczy rosyjskiego w niemczech on pracuje w ……. co dnia się widzimy jak jestem

      DZIECKO ROŚNIE MÓWI PO POLSKU I NIEMIECKU A NAWET TROSZKĘ PO ROSYJSKU

      I RODZICE POSYŁAJA NA NAUKĘ GRY SKRZYPCE…

      W POLSCE ZBIERALA BY W SEZONIE GRZYBY I JAGODY ABY POMÓC RODZICOM – tam gdzie zbierała by te jagody urzęduja prostytutki i kto wie kto wie czy łatwy pieniadz by nie skusił – i zamiast dziewczyny władającej 3 językami grajacej na skrzypcach polska nie wzbogaciła by sie o jeszcze jedna KURWĘ …

      OT POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!

      1. Ewentualnie zabraliby im tego dzieciaka z powodu biedy,jeśli wcześniej nie doszło do aborcji i miałoby pecha urodzić się.

       1. DOKŁADNIE – iniech juz stula r…. ci patryjoci z łaski czyichś pieniedzy , matki , ojca, dziadka czy wuja

       1. Tak już to widzę pan mizia pożyczył obcym ludziom których widział 3 razy na oczy , bajki to możesz pierdolić sobie

       2. NO MAXIU WYOBRAŹ SOBIE ZE TAK I NAWET JEDNEJ PARCE WYSŁAŁEM KASKĘ TYLKO NA PODSTAWIE ZNAJOMOŚCI NETOWEJ

        i tym sie PRAWDZIWY POLAKU RÓZNIMY

   1. Mizia to co ma być? jaki KRIST ?? zz to niby ja (KrisT) daruj sobie czy was wszyskich powaliło, macie jakieś schizy i urojenia? Przestancie mnie przyrównywać do Traka czy Zz (nie ubliżającczy obrażając tym ostatnim, ich zdanie jest ich daniem z którym moge lub nie, się zgadzać) pisałem juz -piszę pod swoim nickiem bo się go nie wstydzę.! A pan/i Trak, Zz to nieznane mi osoby.
    sorrki uniosłem się….nie lubię tego, a frojda w d….. mozna sobie wsadzić.

     1. pytanko skąd ma moje ip? albo na chybił trafił? ja się na tym nie znam, wiem tylko tyle ze mam ogolnie zmienne.
      jak pisałem wyzej, nie znam się na tym, akurat ten temat jest mi obcy…. widzę iż czeka mnie doszkolenie w tym zakresie…. ech. znowu ogrom wiedzy do przyswojenia.. 😉

       1. hahahahha oj widzę iz się klonów namnozyło… 😉
        tak na poważnie jeśli jeszcze raz bedzie moje ip ale nie mój podpis to wal w pysk od razu…..
        mam nadzieję iz nikt mego nicka sobie nie przywłaszczy… 🙂

 5. Ucieczka za granicę, to najprostsza rzecz jaką można zrobić.
  Żyć tu, teraz to jest wyzwanie tylko dla najlepszych – dla
  prawdziwych, odważnych Polaków a nie jak piszesz imbecyli.
  Dlaczego namawiasz ludzi, żeby zostawili ziemię swoich
  przodków i wyjechali po łaskę do innych?
  Grasz w gry komputerowe? Ustawiasz czasem Level Hard?
  To jest teraz właśnie życie w Polsce, a ci co wyjechali
  nie dokończyli gry bo wybrali łatwiejszą drogę – drogę ucieczki.
  Może ja za dwa lata po raz pierwszy pójdę na wybory,
  zagłosuję na PO – niech dokończą robotę i wyjadę z tego kraju.
  Zgodnie z polską zasadą – rób drugiemu co tobie niemiłe.
  Dzielisz ludzi na normalnych i imbecyli a może właśnie ci normalni
  co to wyjechali tak zrobili jak napisałem dwa zdania wcześniej,
  bo byli leniwi i myśleli, że jak raz na cztery lata pójdą na wybory
  to będą mieli zieloną wyspę. Du unii też się wszystkim śpieszyło
  po łatwe pieniądze a teraz co? – WSZYSCY SPIERDALAJĄ???
  Powiedz łaskawie, jaki masz cel w tym, żeby namawiać ludzi do
  opuszczenia swojej ziemi, swojej Ojczyzny???

  1. UCIEKAJA BO CHCĄ MIEĆ RODZINY DZIECI I BYĆ POTRZEBNI A TACY JAK TY – WŁASNIE OBRAŻAJĄ CO DZIEŃ – NA NIEMIECKIEJ INTERII, ONECIE I W.P – własnie ich

   NIKT KTO CENI SIEBIE I ZNA SWOJA WARTOŚĆ NIE BEDZIE SIE DAWAŁ OBRAŻAC CHAMOM KORZENNYM

   I SKAZYWAŁ SWOJĄ RODZINĘ NA WEGETACJE I REALIA 3 ŚWIATA

   JAKIŚ PSYCHOPATA WRZESZCZACY DZIECKU NAD UCHEM GDY CHCE CZEKOLADĘ – NA KOLANA ZMÓW PACIERZ TO I OCHOTA MINIE ..

   WALCZCIE TAK DALEJ TO WAM WŁASNE DZIEC ŁUBY PO URZYNAJA JAK ODROSNĄ OD ZIEMI NA TYLE ABY JEBNAĆ ŁOĆCA Z GÓRY W ŁEB .

   1. „WŁASNIE OBRAŻAJĄ CO DZIEŃ” – nie pisz kto kogo obraża,
    zapomniałeś? przecież dla ciebie 80% Polaków to imbecyle!

    1. NO I WŁASNIE TE IMBECYLE ZAMIAST SIE CIESZYĆ ŻE BĘDĄ PANOWALI W CAŁYM KRAJU – SIEDZIEĆ CICHO – JESZCZE PYSKUJA I ZACZEPIAJA POLAKÓW ZA GRANICAMI

     TOŻ TO SZCZYT CHAMSTWA

   2. Jakie masz inne pomysły oprócz „wyjść na ulice”, „albo wyjechać za granicę”?
    Czy aby nie pomagasz naszemu rządowi wyludnić Polskiej Ziemi?
    Taki jesteś mądry?? Dlaczego przez sześć lat niczego nie dokonałeś oprócz
    emigracji 30 rodzin jak piszesz? A no tak, bezdomni zaliczają się do 80%
    imbecyli, którzy zostali – dla nich nie warto nic robić.
    MASZ JAKIEŚ SENSOWNE POMYSŁY DLA TYCH 80% W TYM BEZDOMNYCH
    KTÓRZY MUSZĄ TU ŻYĆ????

    1. BEZDOMNI TEŻ UCIEKAJA W BERLINIE W OCHRONKACH 80 % TO POLACY NIE CI CO ZDZIADZIELI ALE PRZYJEZDNI –

     NAWET DO FRANCJI UCIEKAJA – NIKT IM TAM NIE KAZE KLEKAĆ ZA ŁYŻKĘ ZUPY

     ===============
     KURWA CHŁOPIE CZEGO TY CHCESZ – ZOSTAWIAMY WAM – PRAWDZIWYM POLAKO – CAŁY KRAJ I NIC NIE CHCEMY W ZAMIAN

     NO MOZE TYLKO TYLE ŻEBYĆSIE SIĘ ODPIERDOLILI OD NAS

  1. KRÓLEM ŻEBRAKÓW ZAPEWNE ZOSTANIE JAKIŚ AKTUALNY KSIĄŻĘ KOŚCIOŁA – BO ŚWIECKI KANDYDAT OWSIAK ZOSTAŁ SKUTECZNIE WYSADZONY Z SIODŁA ..

   1. Dzielo tysiaclecia..Jana Pawla w roli Karola..E tam..Jeszcze nie wysadzony swiecki zebrak..Mizia..A za zebrakami w kosciokowych zakrystiach, to panocki z fundacji swieckich przygotowuja sie do mszy…i zajecia pierwszych miejsc w lawach nawet,jesli w te bajdy z ” drabiny” gloszone nie wierza.Bajda w mycke ubrana ,tiare czy ksiezyc ,bajda bedzie….Bajdy dobrze sie sprzedaja..Takze w postaci ” zebraczych zakonow”..ha ha.

 6. Dlaczego Ty mnie krytykujesz? Porównaj moją i swoją wypowiedź.

  „Nie chcą upomnieć się o swoje to niech klęczą.
  Mają dużo czasu, mogliby wiele zrobić, ale wolą chlać.
  Mogliby chociaż zamanifestować swoją obecność władzy –
  “Marsz Bezdomnych” po Wiejskiej, pośmierdzieć trochę
  pod sejmem – oddać tam honorowo mocz. Przecież oni
  mają największe możliwości, kto ich ruszy? Wsadzą ich? –
  tylko się ucieszą. Pora zapomnieć socjalistyczne hasło:
  “Czy się stoi, czy się leży 1500 się należy”.”

  „TUBYLCZYCH IMBECYLI ZAWISTNYCH , CIEMNYCH ,
  I NASTAWIONYCH NA – MOJE, DLA MNIE , MI, JA”

  1. NO I DLATEGO MY WAM ODDAJEMY TEN KRAJ

   O CO CHODZI – SZKODNIKI WYJADĄ MARGINES SPIERDOLI –

   ZOSTANA SAME DIAMENTY !!!!!!!!!
   KWIAT NARODU

   ====================
   A NAM DAJCIE SPOKÓJ PO CHUJ WAM BALAST W BUDOWIE WIELKIEJ POLSKI 🙂

   O CO CHODZI ?????????

   ZOSTAWIAMY WAM WSPANIAŁE MOZLIWOŚCI

   WYJEDZIEMY I POLSKA ROZKWITNIE BO ZNANYM FAKTEM JEST ŻE DO TEJ PORY WŁASNIE WAM NIE WYCHODZIŁO PRZEZ

   FOLKSDOICZY ZMYWAKOWYCH I INNEJ „SWOŁOCZY”

   JUŻ NIEBAWEM BĘDZIECIE WOLNI OD PRZESZKÓD CAŁKOWICIE

   WTEDY POKAŻECIE NA CO WAS POLAKÓW STAĆ WE WŁASNYM KRAJU GDY NIKT NIE BRÓŹDZI

   CAŁY ŚWIAT WAM ŁĄCZNIE Z NAMI JUŻ ZAZDROŚCI – A PO SUKCESIE ………… CHYBA POLONUSOM PRZYJDZIE SIĘ WIESZAĆ Z ROZPACZY ŻE NIE MOGĄ TU UCZESTNICZYĆ W TYM SUKCESIE 🙂 🙂 🙂

 7. Nie chcą upomnieć się o swoje to niech klęczą.
  Mają dużo czasu, mogliby wiele zrobić, ale wolą chlać.
  Mogliby chociaż zamanifestować swoją obecność władzy –
  „Marsz Bezdomnych” po Wiejskiej, pośmierdzieć trochę
  pod sejmem – oddać tam honorowo mocz. Przecież oni
  mają największe możliwości, kto ich ruszy? Wsadzą ich? –
  tylko się ucieszą. Pora zapomnieć socjalistyczne hasło:
  „Czy się stoi, czy się leży 1500 się należy”.

  1. PRZECZYTAJ KOLEGO TO JESZCZE RAZ CO NAPISAŁEŚ PRZEMYŚL I NIE RÓB Z SIEBIE WAŁA

   O.K
   ŚWIETLE OFICJALNEJ POLITYKI III RP. POLEGAJĄCEJ NA OGŁUPIANIU SPOŁECZEŃSTWA ORAZ ŚWIADOMYM WYCHOWYWANIU TAK ZWANYCH ZJADACZY CHLEBA – NOWA FORMUŁA OŚWIATOWA , LIKWIDACJA PRZEDMIOTÓW SZKOLNYCH MAJĄCYCH FUNDAMENTALNE ZNACZENIE DLA KSZTAŁTOWANIA UMYSŁOWOŚCI NOWYCH OBYWATELI NAJJAŚNIEJSZEJ III RZECZY POSPOLITEJ , KTÓRA MA BYĆ DO CELOWO ZAMIESZKAŁA PRZEZ NAJCIEMNIEJSZYCH OSOBNIKÓW W HISTORII POLSKI.

   NA RAZIE TWOJA WYPOWIEDŹ WSKAZUJE ŻE JESTEŚ PRODUKTEM III R.P

   A POGARDA Z JAKĄ PISZESZ O BEZDOMNYCH JEST WRĘCZ ZWIARZĘCA …

   OGARNIJ SIĘ CHŁOPIE

   1. Ogarnij się chłopie – jak naprawdę chcesz ludziom pomóc
    to przestań pisać i zacznij robić.

    1. tu w kraju da się tylko pomóc około 20 % – UCIECZKA RESZTA NIECH SIE TU KISI – PRZYGŁUPY NIE WARTE ZACHODU W ŻADNEJ FORMIE

     I POMAGAM – NIE CHWALĄC SIĘ Z 30 RODZIN DZIŚ MIESZKA ŻYJE I EDUKUJE SWOJE DZIECI W WARUNKACH LUDZKICH –

     nie wymagam od nich klękania i dozgonnej wdzięczności

  2. I JESZCZE TO TO TY OD BEZDOMNYCH ŻĄDASZ ŻEBY WYWALCZYLI TOBIE

   WOLNOŚĆ – ZDROWEMU , NIEPIJACEMU BYKOWI – BO MAJA CZAS

   A TY CZYM JESTEŚ ZAJĘTY CHLANIEM PIWA PRZED TV

   W CZYM NIBY JESTEŚ LEPSZY ???

   BO CO BO CHLASZ W CZYSTYM POMIESZCZENIU – I MASZ PRAWO LUDZI OCENIAĆ

   JA TAM ZOŚLIWY NIE JESTEM ALE JAK ZNAM ŻYCIE – WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ TRAFISZ POD MOST

   W POLSCE WYSTARCZY NIESZCZĘŚLIWIE ZŁAMAĆ NOGĘ I GIPS NA PONAD 6 MIESIĘCY = WYP…. Z PRACY ZA KOLEJNE 6 MIESIĘCY JESTEŚ JUŻ KULAWY POD MOSTEM -jeśli się dopchasz

   1. Czym możesz się pochwalić oprócz krytyki wszystkiego i wszystkich?
    Może zamiast się kłócić to wspólnie poszukać sposobu na to wszystko?
    Masz jakiś pomysł oprócz wyjazdu za granicę?

    1. ja narazie wygrywam swoją metodą każdy madry wywieziony z tego kurwidołu + dzieci JEST WIĘCEJ WART NIŻ 100 000 TUBYLCZYCH IMBECYLI ZAWISTNYCH , CIEMNYCH , I NASTAWIONYCH NA – MOJE, DLA MNIE , MI, JA

     my poczekamy aż się pod dyktando łajdaków u steru pozjadacie

   2. „tu w kraju da się tylko pomóc około 20 %” –
    rozumiem, że w tych 20% nie ma bezdomnych?
    to przerażające z jaką zwierzęcą pogardą traktujesz
    te 80% przecież LUDZI.

    1. życzę owocnych pielgrzymek , obfitych akcji intronizacyjnych, zwycięstwa prezesowi j.k wzmocnienia za wszelką cenę władzy duchownych , pedalskich i narodowych parad i marszy długich i czasochłonnych dyskusji o potrzebie budowy 1000 świątyń zamiast 1000 szpitali

  3. co wy wiecie o komunie, to hasło sie pojawiło po, chyba w filmie 'zwolnieni z zycia', to jakim cudem sie kraj odbudował po wojnie i do samego 89 budowano fabryki

  1. Kowalczyk na wage zlota..Wyleczy noge u najlepszych specjalistow ,bo musi jeszcze robic na roznych prezesow od sportu..Taka wspolczesna gladiatorka..

 8. PRZYPOMINAM ŻE KRK W POLSCE POMAGA BEZDOMNYM Z PIENIĘDZY BUDŻETOWYCH – KTÓRE OTRZYMUJE STALE ……

  RZAD POWIERZYŁ IM W 70% OBSŁUGIWANIE TEGO OBOWIĄZKU PAŃSTWA

  1. Im nie tyle trzeba pomagać, co uzbroić. Pomogą sobie sami. To już po latach jest inny rodzaj bezdomnych.
   To bezdomni nie z wyboru, czy pijaństwa lecz zmuszeni do tego stanu, bo okradzeni ze swojego życia.
   Są już liczną armią, jak na Europę i nie śpią jeszcze po śmietnikach, bo intelekt pomaga sobie radzić ale nie ma dnia, aby nie myśleli o zemście na złodziejach.
   Mogę to powiedzieć, bo do nich należałem.

   1. Ciekawostka. Spotkałem wśród bezdomnych 2 profesorów UW. Jeden, to autor słowników greki i łaciny, drugi biolog.

    1. Jeszcze jedno.
     Od Braciszków Kapucynów dostawałem zupkę i chleb i nie musiałem się modlić ani klęczeć.

      1. Jeśli nie twierdzisz ,że to norma to po co dałeś to w formie pewnika w tytule materiału wstępnego . To nie fair . U nas w katedrze też rozdają zupę i nigdy nie widać żeby klękali .

       1. SKORO SIĘ CHWALA SAMI W WYWIADZIE DLA PRASY TO CO JA MOGĘ

        A JAKI MASZ DOWÓD ŻE TAK NIE JEST WSZEDZIE JAK NIKT NIE WIDZI .. CO /

     1. zmuszanie do otrzymania kromki chleba – za wykonanie czynnosci poniżającej godnosć

      TO SKURWESYNIZM NIE MNIEJSZY NIZ OPISYWANA TU SPRAWA PŁACENIA 5 ZŁ W ZAMIAN ZA WŁOŻENIE CZAPKI Z NAPISEM ŻUL

      PISAŁEM O TYM -też polaków to zbytnio nie obeszło i nie zszokowało ……….

   2. DLATEGO JA PROPONUJĘ UZBROIĆ SIĘ W PIENIEDZE Z ZAGRANICY I DAĆ IM ……. Z BIEDAKAMI ZACHUKANYMI BEZ GROSZA SOBIE PORADZĄ

    z medrymi wykształconymi z pieniedzmi , które są poza tuska zasięgiem obce banki za granicą nie pójdzie im takłatwo

    PYTANIE POCO PATRYJOCI NAMAWIAJĄ POLAKÓW ABY TU SIĘ STOCZYLI DO RYNSZTOKA – TRWAJAC NA MIEJSCU ???

    WMAWIAJĄC ŻE TRWANIE TO WALKA I POSTAWA POLAKA PATRYJOTY ???

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.