loading...
loading...
loading...
WESOŁYCH ŚWIĄT !! ŻYCZY ZESPÓŁ REDAKCYJNY M-forum WSZYSTKIM WIDZOM I CZYTELNIKOM ORAZ OSOBĄ WSPIERAJĄCYM ROZWÓJ I UTRZYMANIE STRONY NAJBLIŻSZY PROGRAM NA ŻYWO23 kwietnia 2019
2 dni pozostało.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

DLA LECHA WAŁĘSY W DNIU 70 urodzin – NEKROLOG DEDYKOWANY ..

loading...
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

JAK WSZYSCY WIEMY DZIŚ LECH WAŁĘSA OBCHODZI 70 ROCZNICĘ SWYCH URODZIN

W ZWIĄZKU Z TYM OŚMIELAM SIĘ W IMIENIU NARODU

PRZYPOMNIEĆ CI LECHU ŻE JESTEŚ BEZPOŚREDNIO ODPOWIEDZIALNY ZA SAMOBÓJCZĄ ŚMIERĆ Z PRZYCZYN EKONOMICZNYCH

170 000 POLAKÓW 

W CZASIE 23 LAT ISTNIENIA TAK

 ZWANEJ „WOLNEJ POLSKI”

ŚWIEĆ PANIE NAD ICH DUSZAMI

znicz2

A PRYWATNIE ŻYCZĘ CI 150 LAT ŻYCIA  Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ ŻE KREW TYCH LUDZI JEST NA TWOICH RĘKACH..

WIELKĄ LECHU USYPAŁEŚ GÓRĘ TRUPÓW

ABY SIĘ WSPIĄĆ PO NIEJ  I WPEŁZNĄĆ W ŁASKI BANKSTERÓW

I ZDRAJCÓW NARODU 

K2_WALESA_FORUM_640x0_rozmiar-niestandardowy

Memento mori….

50 thoughts on “DLA LECHA WAŁĘSY W DNIU 70 urodzin – NEKROLOG DEDYKOWANY ..

  1. Ten licznik wiadac nie koszerny jakis , bo same dlugi na nim widnieja.Aj waj .Hucpa …Straszna.Ni ma kasy w kasie panstwowej.Ale wylacznie w panstwowej.Moglby sobie zadac trud ten ekonomista i znalezc kase na pokrycie tzw. panstwowych dlugow.A szukac nie trza daleko.Wystarczy ino myszka kliknac na Onet.pl ha ha.Tam znajduje sie ciekawa lista bogatych pan, ktore za zasluga cudotworcy Balcerowicza w bidnym kraju zrobily wielkieee pieniadze.Ot .I kolejny ” cud na Wisla ” jak z proznego ,zrobic pelne,czyli biede zamienic na dolary ,euro lub sztaby zlota.Jedna nacja jest taka zdolna,co przemianami slynie ..A wszystko zaczelo sie od przemiany wody w wino..Ach..Ze tez takich cudotworcow Slowianszczyzna nie wydala… Bylibysmy wszyscy milionerami…

  1. Łukasz Dubaniewicz, rocznik 1990, Lublin
   Odpowiedź jest banalnie prosta. Robię to, co lubię, na dodatek mi za to płacą. Nie narzekam. Skończyłem jedne studia – dziennikarskie, teraz zaczynam drugie – organizację produkcji filmowej i telewizyjnej. Co ważne, udało mi się pogodzić studia z pracą. To wcale nie jest łatwe, ale pozwala mi trzymać dwie sroki za ogon.

   Coś mnie wkurza? Ujmę to tak: jak coś się dzieje, a ja nie mam na to wpływu, to trzeba się z tym pogodzić. Polacy to naród doświadczony przez los, historia wykształciła w nas coś takiego, że lubimy narzekać, lubimy mieć do czego się pomodlić, móc postawić się w postawie cierpiącego, któremu należy współczuć. Mnie się to nie podoba. Uważam, że jestem w czepku urodzony. Może nie zarabiam tyle, co chcę, ale stać mnie na normalne życie, żeby zmienić sobie samochód. Odcinam się od martyrologii.

   Trzeba Polskę kochać taką, jaka jest. Inna nie będzie, a wyjście na ulice nie rozwiąże żadnych problemów. Trzeba kombinować w warunkach, jakie są. Sześć lat temu dziewczyna namawiała mnie na wczasy w Tunezji. Powiedziałem, że nie mam pieniędzy. Na to ona stwierdziła, żebym się ruszył do pracy. Rozdawałem ulotki, zarobiłem tyle co nic. Ale zacząłem też pracować w barze, zostałem agentem OFE (do dziś część rodziny patrzy na mnie krzywo), w tym samym czasie robiłem praktyki studenckie i jakoś znalazłem na to wszystko czas. Mam znajomych, którzy przyjechali do Lublina na studia i ciągle dostają od rodziców pieniądze – tyle że ledwo wiążą koniec z końcem, ale nie idą do pracy. Młodzi oczekują, że coś im się należy. Oczekują, że ktoś przyjdzie do wynajmowanego za pieniądze rodziców mieszkania, zapuka do drzwi i powie: „Mam dla ciebie pracę”. U mnie na roku można policzyć na palcach jednej ręki ludzi, którzy pracują. Innym się zwyczajnie nie chce.

   Co by się musiało zdarzyć, bym wyszedł na ulicę? Kiedyś straciłem pracę, musiałem pożyczać pieniądze od rodziców. Przez te miesiące robiłem jednak wszystko, by znaleźć nową. Miałem usiąść i płakać lub tracić czas na wychodzenie na ulicę? Rozumiem, że są tacy, co tak robią. Ale ja wolę działać, bo nikt mi nic nie da. Kocham ten kraj, przykro mi, że dochodzi tu do sytuacji, w których ludzie nie mają z czego się utrzymać. Zastanawiam się, czy taka walka ma sens. Moim zdaniem trzeba po prostu wziąć się do roboty.

   >>> Polecamy: Imigranci demolują Szwecję. Zamieszki przenoszą się poza stolicę

   Rafał Sroka, rocznik 1986, Hastings
   Od kilku tygodni przebywam w Anglii. Nie wyjechałem przez bezrobocie, wysokie koszty życia, opłakany stan systemu emerytalnego, nie mogę więc powiedzieć, że mój wyjazd był rodzajem buntu, bo już nie lubię Polski. Pomimo wielu niedogodności i całego irracjonalizmu, który panuje w kraju, sam odpowiadam za moją sytuację. Dlatego nie buntuję się, tylko mam cel do zrealizowania i pobyt w Anglii jest środkiem do jego urzeczywistnienia.

   Jednak jeśli nawet nadal bym mieszkał w Warszawie, nie dołączyłbym do związkowców. Bo ktoś te demonstracje zaplanował, a ja nie potrzebuję buntu koncesjonowanego. To jest typowa polityczna gra i z góry ułożony plan, a nie faktyczna troska o ważne sprawy. Oczywiście, że rzeczywistość mnie wkurza, dlatego wszelkie nieprawidłowości systemu, czy to w działalności firm, czy państwa, zwalczam, jak mogę. Buntuję się, ale dotyczy to wyłącznie moich indywidualnych spraw. Na przykład w sieci Play reklamację składałem kilkanaście razy. Mój bunt to reakcja na coś, to nie siedzi w środku.

   Nie widziałem relacji z protestów związkowców, jednak jestem przekonany, że wzięło w nich udział wielu starszych ludzi. To spuścizna po PRL, tamtej kulturze protestu. Dziś głos sprzeciwu młodych ludzi jest w internecie. To tam reagują na każdą sytuację niezależnie od miejsca, w którym się akurat znajdują. Mówiąc nieco górnolotnie, ludzie reagują buntem, kiedy coś godzi w ich fundamenty. Bunt w necie ma niczym nieograniczoną skalę. I jest łatwo mierzalny – liczbą klików, czego najlepszym dowodem jest akcja przeciwko ACTA. Choć bunt był w necie, to jego skutki były odczuwalne jak najbardziej w realu.

   Dlaczego młodzi się nie buntują? Moim zdaniem są mniej odważni. Ponadto żyjemy w czasach, w których każdy czegoś od nas chce, musimy być tak wielozadaniowi, że nie mamy czasu na myślenie o rzeczach oderwanych od naszego życia. Żyjąc w takim świecie, myślimy raczej o konformizmie niż o buncie.

   >>> czytaj również: Mieszkańcy „zielonej wyspy” coraz bardziej oburzeni

   Paweł Wawrzyński, rocznik 1978, Warszawa
   Ze związkowcami nie mam żadnej wspólnoty interesów. Lider „S” Piotr Duda jest reprezentantem górników i innych uzwiązkowionych grup społecznych. Ja do nich nie należę. Z tego co mi wiadomo, górnicy zarabiają przeciętnie dwie średnie krajowe, a ci z KGHM nawet więcej. Pracują jedynie 25 lat, z czego przez dwa lata są w szkole górniczej, a trzy na urlopie zdrowotnym. Potem przechodzą na emeryturę dwa razy wyższą niż normalna. Te przywileje nie wynikają z działania rynku, tylko z tego, że oni je sobie wystrajkowali, paląc opony przed kancelarią premiera.

   Ja się buntuję przeciwko górnikom. Ale co mam zrobić? Okupować kopalnie? Najchętniej bym zlikwidował górnictwo w naszym kraju. Jako podatnik do przywilejów i emerytur górników wyłącznie dopłacam. Absolutnie nie popieram tych protestów i nie chce się dokładać do poprawy ich dobrobytu. Płaca minimalna to absurd, powoduje, że osoby o niskich kwalifikacjach nigdy nie zostaną legalnie zatrudnione. Pracodawca nie będzie przecież do nich dopłacał. To sposób na zwiększenie bezrobocia i wyrzucenie części ludzi poza rynek pracy na całe życie.

   Czy jest coś, przeciwko czemu jeszcze się buntuję? Przeciwko przywilejom podatkowym dla firm zagranicznych. Ale nie wychodzę na ulicę, jestem biernym przeciwnikiem. Dlaczego tylko biernie? Pewnie dlatego, że utrudniony rozwój rodzimego biznesu (w stosunku do uprzywilejowania podatkowego podmiotów z zagranicy) nie powoduje, że moja sytuacja życiowa jest dramatycznie gorsza. Jest tylko troszeczkę gorsza, dlatego nie mam aż tak silnej motywacji.

   Jestem wykładowcą. Czy moi studenci się buntują? Nie. Oni liczą, że będą dobrze zarabiać jako nieźle wykształceni inżynierowie i pozytywnie patrzą w przyszłość. Prowadzę zajęcia od ośmiu lat. I zauważyłem tendencję polegającą na zmniejszaniu aspiracji. Kilka lat temu łatwiej było dostać dobrą pracę w korporacji i zostać menedżerem. Teraz jest to trudniejsze. Studenci podchodzą jednak do tego racjonalnie, zaakceptowali to, że ścieżka kariery jest wolniejsza niż jeszcze 10 lat wcześniej.

   Autor: Opinie Zebrał Maciej Miłosz
   Artykuły z: Dziennik Gazeta Prawna

   17
   Podobne tematy:
   edukacja, finanse, nauka
   Zapisz się
   do newslettera
   Forsal.pl i otrzymuj bieżące informacje z dziedziny finansów

   Najnowsze komentarze:
   Antey2013-09-29 17:57
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   artur, 2013-09-29, 13:24, napisał:
   Tak, tak teraz napisze tak abyś mógł pojąć o co mi chodzi. Pełna prywatyzacja szkolnictwa na wzór amerykański, Czy byłby Pan w stanie zapłacić kilkadziesiąt tysięcy za kształcenie swoich dzieci (studia wyższe), i jeszcze do tego możliwe opłaty za kształcenie od szkoły podstawowej aż do średniaj? hmm ja nie śpię ale nie jestem pewny obecego stanu Pańskiej osoby.
   A Ty nie możesz pojąć że nie ma czegoś takiego jak „za darmo” – jest co najwyżej tylko coś za co płaci ktoś inny i w innym czasie. Czasem dobrowolnie, czasem pod przymusem. I owszem, jeżeli pracuje i zarabia – to zapłacił. Wielokrotnie. A w Polsce ewidentnie widać, że otrzymywanego „za darmo” się nie szanuje.
   PawełS2013-09-29 15:19
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   Ale przecież ja teraz płacę. Oczywiście nie jednorazowo, ale przez całe życie, w podatkach. Myslę że nawet wiecej wychodzi, szczególnie że mamy jeden z najmniej efektywych i najbardziej kosztownych systemów edukacyjnych. Przecież pieniądze nauczycieli nie biorą się z nieba, proszę sobie to uświadomić. Na pewno Pan nie śpi, skoro pan tak myśli? 1+4=3+2=5+0=5 ale zawsze nie ma 3+coś spadło z nieba. Niestety najlepszy przykład niskiej efektywności naszego szkolnictwa jest to że ciągle znaczący odsetek ludzi myśli że pieniądze spadają z nieba 🙁 Tak, tak teraz napisze tak abyś mógł pojąć o co mi chodzi. Pełna prywatyzacja szkolnictwa na wzór amerykański, Czy byłby Pan w stanie zapłacić kilkadziesiąt tysięcy za kształcenie swoich dzieci (studia wyższe), i jeszcze do tego możliwe opłaty za kształcenie od szkoły podstawowej aż do średniaj? hmm ja nie śpię ale nie jestem pewny obecego stanu Pańskiej osoby.
   karzeł reakcji2013-09-29 14:00
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   Związkowcy chcą mi odebrać źródło dochodu i niby miałbym strajkować razem z nimi? Niech się gonią.
   Zygmunt2013-09-29 12:43
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   10 lat strajków Solidarności pokazało, że w ten sposób to można co najwyżej doprowadzić kraj do bankructwa i młodzi ludzie mają świadomość tego, że niczego im nie przybędzie od krzyczenia pod Sejmem ze związkowcami walczącymi o swoje ciepłe stołeczki. Głównym problemem tego kraju jest głupie państwo duszące przedsiębiorczość dzięki czemu nie ma na rynku żadnej konkurencji o pracownika.
   mietek2013-09-29 12:40
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   Pracujący, 2013-09-29, 11:44, napisał:
   zachód osiagnął to w dziedzinie socjalnej nie przez siedzenie w domu i płakaniem nad swoim losem , ale dzieki walce w róznego ruchach społecznych.
   Bzdury mój drogi, gdy w PRL-u walczyliście o socjalizm to Zachód zapierdalał i zostaliście w tyle i to jest główna przyczyna tego, ze Polacy są dzisiaj dziadami. Hiszpania w 1950 roku była biedniejsza niż PRL – 40 lat później byli 2 razy bogatsi od budujących socjalny raj Polaków. Te wasze zdobycze socjalne powodują tylko wzrost podatków i coraz większe problemy z bezrobociem.
   mietek2013-09-29 12:36
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   artur, 2013-09-29, 12:04, napisał:
   Zlkiwidować płacę minimalną – będzie jak w Chinach 50 euro miesięcznie a jak się nie podoba to won do sajuza!. Byle było mi dobrze, zero solidaryzmu i współpracy. prwadziwy Polak ma wszystko w dupie, bo sam jest najważniejszy. Nie można zapominać że na szczeblach drabiny społecsznej ustawiają nas inni ludzie, a nie sami sobie wybieramy miejsce. Ciekawe jakby wszyscy gadali gdyby oświata i szkolnictwo wyższe było płatne. Jesteśmy krajem na dorobku?. Nie jesteśmy krajem na wzór Grecji. Nie jestem pisowcem ani platformersem dla zaintereoswanych.
   Oj wiele wam wywalczyła Solidarność tymi dziesięcioma latami strajków. Wstawiliście na stołki solidaruchów i was zrobili w trąbę. Czesi w tym czasie zapierdalali i są lata przed nami.
   hhh2013-09-29 11:33
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   @Marek Górnicy pracują tylko 20 lat, podczas gdy pozostali pracownicy ok. 30. Emerytury górnicze to relikt z poprzedniej epoki. Żadnego państwa nie stać na taki hojny system. Do niedawna w Niemczech górnicy dołowi mieli prawo do emerytury, jeżeli ukończyli 60 lat i wykazywali się 25 latami ubezpieczenia emerytalnego. Rozpoczęte ostatnio wydłużanie powszechnego wieku emerytalnego objęło też górników. Mają wkrótce pracować do 62 lat. W Czechach idą na emeryturę w wieku 63 lat. W Polsceśrednia emerytura górnicza to 3500 zł a dla osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarcząto1444 zł.
   sadsa2013-09-29 11:27
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   Ze związkowcami nie mam żadnej wspólnoty interesów. Lider „S” Piotr Duda jest reprezentantem górników i innych uzwiązkowionych grup społecznych. Ja do nich nie należę. Z tego co mi wiadomo, górnicy zarabiają przeciętnie dwie średnie krajowe, a ci z KGHM nawet więcej. Dla Polski miedź jest tym samym co ropa dla Rosji. Pozdrawiam geniusza
   artur2013-09-29 11:24
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   Tak, tak teraz napisze tak abyś mógł pojąć o co mi chodzi. Pełna prywatyzacja szkolnictwa na wzór amerykański, Czy byłby Pan w stanie zapłacić kilkadziesiąt tysięcy za kształcenie swoich dzieci (studia wyższe), i jeszcze do tego możliwe opłaty za kształcenie od szkoły podstawowej aż do średniaj? hmm ja nie śpię ale nie jestem pewny obecego stanu Pańskiej osoby.
   PawełS, 2013-09-29, 12:18, napisał:
   Hmm, ale oświata i szkolnictwo wyższe jest płatne. Co myślisz że nauczyciele pieniędzy nie dostają? Że za prąd w szkołach nie trzeba płacić? Oczywiście że trzeba. I oczywiście że płacimy, my wszyscy (tzn Ci co pracują). Pobudka, nie ma nic za darmo. Pieniądze nie spadają z nieba.
   Marek2013-09-29 11:13
   Zgłoś nadużycie
   Skomentuj
   Jak czytam te wydzieliny to płakać mi się chce że tak tępy, wykształcony naród mamy. Np. Paweł Wawrzyński r. 1978 mówi:Ja się buntuję przeciwko górnikom. Ale co mam zrobić? Okupować kopalnie? Najchętniej bym zlikwidował górnictwo w naszym kraju. Jako podatnik do przywilejów i emerytur górników wyłącznie dopłacam. Skoro jest wykładowcą, który kształci inżynierów to prawdopodobnie ma doktorat i jest tak niewykształcony społecznie ( nie mylić ze ścisłowcem). Otóż onw ogóle nie dopłaca do górników, tak proszę państwa jeśli spojrzeć na sprawę stricteekonomicznie to on jako osoba na tzw. budżetówcew ogóle nie płaci podatków jak np. urzędnik , dlaczego – ponieważ gdyby zatrudniono dodatkowo ok. 5 mln urzędników w Polsceto budżet państwa by tegow ogólenie wytrzymał mimo iż ktoś by powiedział że mamy pięć mln podatników więcej. Mało tego to ci górnicy łożą na niego tak proszę państwa łożą na niego i jego utrzymanie, ponieważwytwarzajądobra materialne, które mają wartość na rynku iidzie je sprzedać. Ktoś z mądrych(czyli z głupich) powie, że przecież w kraju muszą być uczelnie wyższe tak to prawda, ale oświata jak i służba zdrowia powinny być prywatne, wówczas jeśli jesteś dobrym wykładowcą(lekarzem) to masz studentów(pacjentów) jeśli słabym to po prostu nie zarobisz. Dr hab. Leszek Balcerowicz powiedział kiedyś, że górnictwo w latach 2000-2010 otrzymało na czysto 17 miliardów złotych z budżetu państwa, ale przez swoją „wielkość i dykcję” nie dopowiedział, że górnictwo z całym swym przydrożnym przemysłem wpłaciło do budżetu państwa w tychże latach ponad 40 mld zł. Więc tym samym górnictwo do tzw. Warszawki w latach 2000- 2010 na czysto wpłaciło ponad 20 miliardów PLN! Te 20 mld zł pójdzie oczywiście na wypłaty i premie dla urzędników stołecznych ( patrz nagrody dlaurzędników Hanny Gronkiewicz Waltz). No aleskądtaki wykładowca z tytułem dr przed nazwiskiem może o tym wiedzieć???
   zobacz wszystkie komentarze »
   TANIE kredyty mieszkaniowe
   BEZPŁATNE porównanie. SPRAWDŹ! Lokata na 9%?
   Sprawdź aktualny ranking lokat! Kredyty dla firm
   Porównaj i wybierz najlepszy! Kredyty gotówkowe w 5 min
   Porównaj i znajdź najtańszy!

   Forsal.pl – Giełda, Waluty, Finanse na Facebooku
   Najnowsze
   Złoty pobił pozostałe waluty regionu. Wciąż będzie się umacniał
   MAKROEKONOMIAWALUTYBLOOBERGHANDELFINANE PUBLICZNE

   Złoty pobił pozostałe waluty regionu. Wciąż będzie się umacniał
   2013-09-30 06:45
   Waluty z krajów Europy Wschodniej znów stały się ulubieńcami inwestorów. Polski złoty został w ostatnim kwartale wiceliderem w rankingu najszybciej umacniających się walut na rynkach wschodzących.»
   Rynek fuzji i przejęć: Słowacja i Polska europejskimi liderami
   FUZJE I PRZEJĘCIAFINANSEKRYZYS GOSPODARCZYFORSAL

   Rynek fuzji i przejęć: Słowacja i Polska europejskimi liderami
   2013-09-30 06:21
   Polska i Słowacja to jedyne rynki w Europie, które wbrew światowej tendencji odnotowały wzrost wartości transakcji fuzji i przejęć – wynika z raportu kancelarii Allen & Overy.»
   Polskie drogi jak gorący kartofel. Nikt nie chce zarządzać lokalnymi trasami
   FINANSE PUBLICZNETRANSPORTBUDOWNICTWO

   Polskie drogi jak gorący kartofel. Nikt nie chce zarządzać lokalnymi trasami
   2013-09-30 05:48
   Wzajemne podrzucanie sobie kłopotliwych odcinków dróg przez samorządy, ich dalsza degradacja, dobijanie budżetów gmin i powiatów – taki według samorządowców będzie efekt zmian w ustawie o drogach publicznych, która jest planowana na początek października.»
   Oto najwyższe budynki świata, w których można zamieszkać
   INWESTYCJENIERUCHOMOŚCI

   Oto najwyższe budynki świata, w których można zamieszkać
   2013-09-30 05:15
   Dwupoziomowe windy mknące z prędkością 65 km na godzinę i apartamenty na piętrach o trzycyfrowych numerach – takie statystyki to wynik realizacji najnowszych projektów inwestycyjnych na świecie.»
   Miliardy poszły w beton, czyli jak polskie uczelnie wydają fundusze unijne
   EDUKACJAFUNDUSZE EUROPEJSKIENAUKA

   Miliardy poszły w beton, czyli jak polskie uczelnie wydają fundusze unijne
   2013-09-30 04:59
   Wypasione na środkach z Unii instytuty mogą umrzeć z braku pieniędzy na badania.»
   Dwa wielkie kontrakty w energetyce rozpędzą polską gospodarkę
   MAKROEKONOMIAGIEŁDAENERGETYKAINWESTYCJEBUDOWNICTWO

   Dwa wielkie kontrakty w energetyce rozpędzą polską gospodarkę
   2013-09-30 04:26
   Jeszcze w tym tygodniu rozstrzygną się losy nowej węglowej elektrowni Tauronu. Z kolei budowniczowie dwóch bloków energetycznych dla Polskiej Grupy Energetycznej muszą jeszcze tylko dopełnić formalności.»
   Obligacje kontra lokaty – na czym zarobimy więcej?
   STOPY PROCENTOWEFINANSE OSOBISTEFINANSELOKATYOBLIGACJE

   Obligacje kontra lokaty – na czym zarobimy więcej?
   2013-09-30 04:12
   Oprocentowanie obligacji skarbowych od maja pozostaje na niezmienionym poziomie. W tym samym czasie średnie stawki na bankowych lokatach spadły o 0,65-0,86 pkt proc. »
   Rybiński: Karol Marks miał rację, mamy wilczy kapitalizm
   OPINIAMAKROEKONOMIAPOLITYKA I GOSPODARKA

   Rybiński: Karol Marks miał rację, mamy wilczy kapitalizm
   2013-09-30 03:46
   Na początku lat 90. byłem dyrektorem jednego z programów w organizacji pozarządowej, w ramach którego zapraszaliśmy do Polski ekonomistów z USA i Wielkiej Brytanii, by nauczali nas gospodarki wolnorynkowej. »
   Guza: Ryzyko w cenie studiów
   OPINIANAUKAEDUKACJA

   Guza: Ryzyko w cenie studiów
   2013-09-30 03:13
   Jakieś 10 – 15 lat temu, gdy na uczelnie wyższe zdawały roczniki wyżu demograficznego, miejsce na dobrym, bezpłatnym kierunku studiów było na wagę złota. »
   Wielka Brytania: Protesty przeciwko dalszej polityce oszczędności
   ZDROWIEFINANSE PUBLICZNEPOLITYKA I GOSPODARKA

   Wielka Brytania: Protesty przeciwko dalszej polityce oszczędności
   2013-09-30 02:13
   W Manchesterze w Wielkiej Brytanii doszło do wielkiej demonstracji przeciwko polityce cięć budżetowych realizowanej przez brytyjski rząd. »
   123456następna

   Finanse Osobiste
   Afrykańska wojna i Rosjanie uratowali południe EuropyAfrykańska wojna i Rosjanie uratowali południe Europy
   Za ile sprzedają się mieszkania?
   Wielka Brytania: startuje program pomocy w zakupie mieszkań
   Polak nie chodzi do teatru. Woli nowy telewizor
   Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka? Nic z tego
   Przyszłość polskiego emeryta: nie wycieczki i palmy, ale bieda i pomoc społeczna
   więcej »
   Wiadomości z Giełdy
   Orlen wypływa na szerokie wodyOrlen wypływa na szerokie wody
   Spory wokół budżetu psują nastroje na Wall Street
   Na GPW spadki po wczorajszej byczej sesji
   Polimex-Mostostal odstąpił od budowy, bo boi się katastrofy budowlanej
   Jędrzejak: Ograniczenie QE3 pod znakiem zapytania
   Fitch podtrzymał i wycofał rating Orbisu
   więcej »
   Najczęściej czytane (24 godziny)
   Dlaczego młodzi się nie buntują?
   Coraz mniejsza różnica między cenami ofertowymi i transakcyjnymi mieszkań
   Szef Orlen Upstream wyprowadza PKN Orlen na szerokie wody
   Cameron: Unia Europejska jest antykonkurencyjna. Trzeba ją zreformować
   Afrykańska wojna i Rosjanie uratowali południe Europy
   Ożywienie gospodarcze: kiedy Polacy odczują je we własnych kieszeniach?
   Pokolenia „ja”: generacje w mocnym zwarciu. Ale to już było
   Promocja miast, czyli absurdy marketingowych kampanii
   Buzek: Polak to prosument. Sam energię wytwarza, konsumuje i sprzedaje
   Kryzys zmienia włoskie miasta. Znikają bary, restauracje i hotele
   Opinie – Forsal.pl
   Rybiński: Karol Marks miał rację, mamy wilczy kapitalizmMAKROEKONOMIARybiński: Karol Marks miał rację, mamy wilczy kapitalizmGuza: Ryzyko w cenie studiówNAUKAGuza: Ryzyko w cenie studiów więcej »
   Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt gotówkowy!
   Policz ratę kredytu firmowego przez Internet
   Oblicz ratę kredytu hipotecznego – wyniki online!
   Szukasz darmowego konta? Sprawdź aktualny ranking!
   Sprawdź, na której LOKACIE zarobisz najwięcej i załóż online
   Tylko w Forsal.pl
   Polacy coraz częściej skarżą się na biura podróży. Zobacz, za coPolacy coraz częściej skarżą się na biura podróży. Zobacz, za co
   Duży koncern tytoniowy wyeliminuje hurtownie ze sprzedaży swoich wyrobów. Na rynku zawrzało
   Pierwsze w historii tanie loty po Polsce. LOT straci monopol
   Ekspresowy pierscień wokół Warszawy jednak powstanie. 9 mld zł przesunięte z innych dróg
   Pensje w Polsce: w 2020 roku będziemy zarabiać połowę tego, co Amerykanie
   Lech Wałęsa laureatem nagrody EFNI
   więcej »
   Komentarze finansowe
   XTB: Tydzień stabilnego złotegoWALUTYXTB: Tydzień stabilnego złotegoRogalski: Hiszpania pomogła, a Włochy?WALUTYRogalski: Hiszpania pomogła, a Włochy? więcej »
   Financial Times po polskuFinancial Times
   Zmierzch recesji w Europie? Goldman Sachs wieszczy koniec kryzysuZmierzch recesji w Europie? Goldman Sachs wieszczy koniec kryzysu
   Z ziemi włoskiej do Polski. Coraz więcej Europejczyków pracuje w Polsce
   „FT”: Wojciech Inglot – chemik, który rozjaśnił polską rzeczywistość

  2. Nie dziwia mnie takie wypowiedzi,zwlaszcza mlodych.Pranie mozgow zrobilo swoje.To juz nowe pokolenie.Polknelo haczyk i bedzie polykac.do czasu..Jeszcze sa mlodzi.Otrzezwieja w okolicy 40-tki.W tym okresie system zaczyna wypluwac przezutych jak naladnie ideolodzy nazywaja ” wypalonych” ( nie wypalonych tylko niewygodnych dla systemu) .Juz beda starzy,bo systm potrzebuje wciaz swiezej krwi..Przekonaja sie..A potem to juz tylko egzystencja,bruk albo sznur.No ale oni beda latac na mitingi i wywalcza sobie eutanazje.

  1. Na tym polega LIBERALIZM. Zakladasz spolke w Afryce.Mieszkasz w Londynie ,a zgarniasz kase w Polsce i nie tylko.Liberalizm to najlepszy sposob na to ,jak zarobic,zeby sie nie narobic.

 1. Miziak ty mu życzysz 120 lat życia , a ja żeby tego starego kutasa trafił nagle i nadspodziewanie szybko jasny szlak i to taki z piorunami , albo jeszcze lepiej żeby stray skurwiel doznał nagłego udaru pnia mózgu jak ja ,tylko z tą różnicą że ja jakoś się z tego wykaraskałem , ale on ???????? zadurzo osób by się nim opiekowało i zapewnie nie przeżył by 1 roku ! , a zresztą kiedyś się z nim spotkam czy to w niebie czy w piekle , to tak mu uprzykrzę pobyt na tamtym świecie że hej , a na ziemi będzie panowała ciągle burza !!! hahahahahahahahahahaha
  J.M.H

    1. Spokojna twoja rozczochrana, – nawet gdy pójdzie do domu Ojca, to wycieczki szkolne będą jeszcze to kuriozum oglądały.
     Ruscy wiedzą czym go napompować, aby się nie psuł a Niemcy zajmą się sprzedażą biletów. Na pewno uhonorują, bo zrobił im dobrze.

     1. Ha ha ..Fryzure mam zadbana..he he.Te dwie nacje maja doswiadczenia.To, ze im dobrze zrobil , to nie ma watpliwosci.No ale.Jest trzecia sila, ktora ma chrape na kase jednych i drugich.Ile lat mozna zyc z holokaustu?.

      1. Z tym rozczochraniem, to tylko taka preambuła, zwrot retoryczny, proszę się nie obrażać i wybaczyć.
       Fakt, że zapomniałem o trzeciej sile, może dlatego, że ona już teraz zajmuje się propagandą zwiedzania tego kuriozum.

      2. Wiem Trak, o co chodzi z ” roczochrana”,dlatego umiescilam owe ha ha na poczatku i he he.Trzecia sila mowi, co jubilat ma opowiadac ,zeby zajac wykiwanych niedoszlych ” milionerow ” bez skarpetek i bez butow.Bo na skarpetkach sie nie skonczylo.Ja sie nie obrazam.Jestem z natury odporna i na zartach sie znam.Lubie zartowac.A dobry nastroj zwieksza produkcje niektorych hormonow i nie trzeba siegac po srodki dopujace w tym jakies marihuany i inne swinstwa.Dobry nastroj odblokowuje nasz ” naturalny ” narkotyk ( czytaj tajemniczy hormon ).

 2. Wypada przylaczyc sie do tych zyczen..Zanim historia wyprostuje wypaczenia ,jesli wyprostuje , nie jeden pominik mu postawia,nie jeden Polak wyemigruje,nie jeden zapije sie lub zacpa na smierc ( marihuana zabija neurony ,a to tez pewien rodzaj smierci intelektualnej ,spolecznej itd itp) ,nie jeden popelni samobojstwo, nie jeden wkroczy na droge przestepstwa i stanie sie dilerem lub alfonsem lub meska albo damska prostytutka w ” agencja towarzyskich ” dla bogatych zboczencow i sodomitow,nie jeden polozy glodne dziecko do snu,nie jeden bedzie grzebal w smietniku, nie jeden padanie ofiara tzw. bledow medycznych pazernych na kase doktorow i farmaceutow,nie jeden polski przedsiebiorca zbankrutuje ,nie jeden rolnik pojedzie na saksy do reichu, bo nie moze wyzyc z wlasnej i na wlasnej ziemi…LIsta jest otwarta ..
  Ps.
  Te czerwone kwiatki na stole dobrze harmonizuja z dedykacja pod zdjeciem…Chyba zmienie od jutra zastawe stolowa.

 3. mizia to jest przesadzone. powiedzmy ze walesa byl na czele ruchu oporu ktory obalil niewole. a reszta to efekt kolejnych rzadow. no nie mozna miec pretensji do garbatego ze ma dzieci proste. no chcialbys zyc w komunie? pominawszy juz wszystkie niesnaski. ja to rozumiem ze bosko nie jest ale w komunie? ja wiem ze norwegii to tu nie ma ale ci co mowia ze w polsce sie nic nie zmienilo i jest syf gorszy niz za komuny no to chyba teraz to juz przesadzili. mimo wszystko. ja wiem ze np dlug jest wiekszy niz za gierka, bezrobocie, itd. ale komuna????????!!!!!!!!

   1. mizia o jezu no nie wiem. jakies to uproszczone wszystko tutaj. ofiary walesy? mnie tam nie pasuje. no ale powiedzmy ze wiem o co wam chodzi. no dobra. ale to takie uproszczone te wnioski. wiesz przeciez ze to wszystko ma glebsze przemyslenia. tak od razu psy na lecha? i to wszystkie? i to jeszcze z nekrologiem? nie to nie tak. mimo ze ja od zomowca tez nie dostalem ale to nie znaczy ze zomowiec byl dobry. bardzo lubie twoja strone ale tu chyba doszlo do malego szalenstwa i malych nerwow

     1. Ten spis jakis niepelny.Cala prawica byla swieta.Na ktorej liscie byl Maciarewicz i Korwin Mikke wraz z obalonym Olszewskim.Bo chyba z ksiezyca nie spadli,bo on juz byl chyba ukradziony ha ha .Przez dwoch takich jednakich.

    1. Przypomnę Ci, że ten jak nazwałeś „ruch oporu” był perfekcyjnie przemyślanym i opracowanym przez pewną nację planem!! Myśmy tego wtenczas nie wiedzieli, wszystko wydawało się być spontaniczne i rzeczywiste, ale Bolek doskonale wiedział komu służy! Dobrze wiedział kto mu płaci i za co!! Nie osądzam go, bo nikt mi nie dał takiego prawa, ale zgadzam się z Mizią- on ma na rękach krew, POLSKĄ krew!! Masz rację Mizia, ten „bohater narodowy” przez bardzo sumienną współpracę z polskojęzycznymi „góralami” okazał się być narzędziem, którym naród nasz został zepchnięty do roli biblijnych Łazarzy XXI wieku!! Obwiesza się dewocjonaliami a zapomniał o jednym z podstawowych przekazów ” .. co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili”

     1. Ja do „konspiry” ani „Solidarności” nie należałem. Śmierdziało mi na odległość. Dość szybko zorientowałem się w konstrukcji tej dziecinady. Nie mógłbym zaufać komuś kto w „tajnej” drukarni drukuje ulotki a ma za żonę córkę członka KC albo też brata w ZOMO. Widziałem wielu „towarzyszy” jak szybko się przyłączali. Żal mi tylko było zawykłych roboli, którzy temu czemuś zaufali.
      Zdrada w tej „konspirze” wiązała się jedynie z moralnym potępieniem a i to nie zawsze i za mało, gdy chodzi o własną skórę.
      Jak się okazało, miałem wówczas rację. To nie był ten czas, teraz powoli nadchodzi właściwy.

      1. A ja tak…może to młodość, może głupota, może romantyczna dusza, trudno mi odpowiedzieć. Ojciec próbował mi tłumaczyć, że to robota żydokomuny, ale mnie się wydawało , że rację mam ja. Oczy otworzyły mi się dopiero jak zaczął działać Balcerowicz. Jak się czuję i co myślę dzisiaj? Lepiej nie mówić! Ale swoje ( i nie tylko swoje) dzieci chyba uchroniłam od odmóżdżenia! Już miałam świadomość dokąd to wszystko zmierza.

     2. Krab.Chlopie otrzasnij sie.Kazdy moze popelnic blad.Oszustwo bylo pieknie podane i ludzie poplyneli z pradem.Byli umeczeni.Wierzyli w lepsza przyszlosc.A starszych i doswiadczonych trzeba sluchac.Choc nie wszystkich..Teraz przerzajace jest to, ze znowu naiwni wierza w lepsze i nie chronia dzieci,lecz wpychaja je w paszcze lwa..

 4. DODAM ŻE

  ZA SPRAWSTWEM DECYZYJNYM JARUZELA LICZĄC OKRES PRL – STOI MAX 1000 TRUPÓW I W OPINII ŚWIATOWEJ JEST POTWOREM …

  ZA SPRAWSTWEM WAŁĘSY – SKUTKI JEGO „REWOLTY” -sterowanej – LICZĄC OKRES TRWANIA III R.P TRUPÓW JEST 170 000 LEKKO LICZĄC

  WIEC JAK TO JEST ???

 5. UPOWAŻNIAM WSZYSTKIE OSOBY DO KOPIOWANIA TEGO ART. I LINKOWANIA NA FEJSACH WYKOPACH .. SŁOWEM WSZĘDZIE … MOŻE JAKIMŚ CUDEM TEN WPIS DOTRZE DO ADRESATA..

  1. KIEDYŚ W PODRĘCZNIKACH DO HISTORII BEDZIE NAPISANE ŻE:

   „WOLNOŚĆ” dana Polakom w 1989 roku pod wodzą wałęsy kosztowała życie 170 000 polaków już w pierwszym 20 leciu

   WYNIK IŚCIE IMPONUJĄCY PRAWIE RÓWNY SIEPACZOM Z UPA

   ale UPOWCÓW było kilk tysiecy a wynik LECHA JEST INDYWIDUALNY

   ZATEM MOŻE NAWET BYĆ REKORDEM ŚWIATA

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: