});
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 ostatnie wałki przedwyborcze24 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
DZIĘKI ZA WSPARCIE ZESPOŁU AUTORÓW STRONY M-forum av live

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

5 lat więzienia za oscypka , a ile za pęczek pietruszki ??

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Śledztwo przeciwko góralowi, który sprzedawał oscypki “bez unijnego certyfikatu”

Wydawać by się mogło, że głupawe dyrektywy Unii Europejskiej są tylko zbiorem absurdów spisanych gdzieś daleko w Brukseli, jednak bez większego wpływu na życie w Polsce. Niestety, coraz częściej okazuje się, że to nieprawda.

Przekonał się o tym pewien góral trudniący się wyrobem oscypków. Ów baca w zgodzie z tradycją przechodzącą z ojca na syna produkował oscypki i dorabiał na życie sprzedając je turystom. Sielanka trwała do chwili pojawienia się w okolicy inspektorów, którzy ze zgrozą odkryli, iż właściciel oscypków nie zdobył wymaganego przez Unię Europejską certyfikatu na ich produkcję i co za tym idzie, jego działalność jest nielegalna.

O sprawie zostały poinformowane odpowiednie instytucje, co zaowocowało wszczęciem śledztwa przez zakopiańską prokuraturę. Efektem może być nawet 5 lat więzienia dla górala, który śmiał prowadzić ten przestępczy proceder wbrew prawu UE. Taki jest właśnie maksymalny wymiar kary za produkcję i handel produktami rolnymi, “chronionymi” unijnym certyfikatem.

Zbigniew Lis, będący szefem zakopiańskiej prokuratury rejonowej, poinformował, iż “postępowanie dotyczy bacy, który swoją bacówkę i punkt handlowy prowadził w powiecie tatrzańskim”. Wniosek o rozpoczęcie postępowania wniosła Inspekcja Jakości Handlu Artykułów Rolno-Spożywczych i jest to pierwsza taka sprawa w tegorocznym sezonie pasterskim. Lis oznajmił również, że “podczas kontroli inspektorzy ujawnili, że baca, nie posiadający unijnego świadectwa, wyprodukował 70 oscypków i 700 redykołek”.

Aby wyprodukować legalny oscypek, baca musi poddać kontroli sposób w jaki jest on produkowany. Kontrola sprawdzi recepturę i sposób wytwarzania oraz kształt produktu, porównując go ze specyfikacją zapisaną w unijnych przepisach. Jeśli czujne oko urzędnika nie wykryje odchyleń od normy to baca dostanie certyfikat i dopiero po tej procedurze nabędzie prawo do nazywania swojego oscypka oscypkiem i sprzedawania go pod tą nazwą.

Prawdopodobnie wyrobem oscypków zajmuje się około 100 baców, z czego około połowa jest “przestępcami”, gdyż unijnych certyfikatów nie posiada.

Sprawy przeciw góralom zajmującym się wytwarzaniem serów z owczego mleka bez odpowiednich zezwoleń – bez których doskonale radzili sobie ich ojcowie, dziadkowie, czy pradziadkowie – co roku trafiają do sądu, jest ich po kilka rocznie i zazwyczaj kończą się ukaraniem “przestępcy” karą grzywny, a czasem zwykłym umorzeniem.

http://www.autonom.pl/?p=6446

6 thoughts on “5 lat więzienia za oscypka , a ile za pęczek pietruszki ??

 1. czy zauwazyliscie ze na ulcach warszawy instaluje sie kolejne tuby tzw broni akustycznej – pierwotnie mialy byc skladnikiem ochrony na euro2012 a tu mimo ze od euro uplynelo wiele miesiecy system sie rozbudowuje w dalszym ciagu. czy wiecie cos na ten temat?

   1. ŻEBY ICH TE WSZYSTKIE GADŻETY ELEKTRONICZNE UZIEMIĆ NA RAZ WYSTARCZY DOMOWEJ FOBOTY GENERATOR WANDERGRAFA – PROSTY SKUTECZNY TANI – SILNA FALA ELEKTROMAGNETYCZNA

    PROSTE – SCHEMAT DOSTEPNY KOSZT – 100 ZŁ

    NIE EKSPERYMENTOWAĆ W TERENIE ZABUDOWANYM BO ZNISZCZYCIE SĄSIADOM KOMPY TV TELEFONY

 2. To dobrze, teraz trzeba certyfikat na kiołbasę bo już w niej mięsa nie ma, na sok bo soku w nim brak , prawdę dziennikarską , bankową, itd. Kiedyś produkt czekoladopodobny dziś jest czekoladą, a paròwką zmielone kości i 2procent mięsa z świniopodobnego zwierzaka.

 3. Wkrótce będą musieli otworzyć katedrę na wydziale prawa kształcącą młodą kadrę do sądzenia w takich sprawach, bo problem będzie narastał.
  Gdyby zmartwychwstał Louis de Funes mógłby w Polsce kręcić kolejne serie żandarma tropiącego tajną, nielegalną produkcję oscypków. Scenariusze są gotowe.

  Zakładałem zawsze, że będę mieszkał w Polsce a za granicę będę jeździł zabawić się i pośmiać, tymczasem muszę zrobić odwrotnie.

  1. A w ogóle, po jaką cholerę, go nazywał oscypkiem. Mógł to być np. wędzony owczy, czy też jakkolwiek – co by mu fantazja podpowiedziała.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: