KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„kurewnik III RP” – BO TAK OD DZIŚ NAZYWA Ł BĘDĘ TEN KRAJ

III RP bezprawiem stoi. Nie ma już sądów w Warszawie. Cała Polska widziała, jak Sawicka brała 100 tysięcy złotych łapówki

Sędziowie to też ludzie, tylko ludzie. Są więc omylni. Jak inaczej wytłumaczyć dzisiejszy kuriozalny wyrok sądu apelacyjnego w sprawie Beaty Sawickiej? Cała Polska widziała jak brała 100 tysięcy złotych łapówki. Tylko sędziowie okazali się ślepi i głusi. Także głusi. Bo cała Polska słyszała jej wulgarny i pełen cwaniactwa język o „kręceniu lodów”, że biznes na „służbie zdrowia będzie robiony”. Dla sędziów to było za mało. Więc czego jeszcze trzeba? Jakich bardziej przekonujących i oczywistych dowodów?

Wyrok sądu to kpina z faktów, to kpina z praworządności, kpina z Polaków. Aż dziw bierze, że sędziowie mogą tak faktów przejść wobec oczywistych faktów i dowodów. To kolejny przykład, że sądownictwo w Polsce znajduje się w stanie głębokiego i chronicznego kryzysu, a nawet upadku. Ono nadal tkwi w realiach dawnego systemu, którego sędziowie byli fundamentem. Ten wyrok to symboliczne przyzwolenie dla korupcji, to symboliczna rehabilitacja łapowników.

Trawestując słynne historyczne powiedzenie, należy ze smutkiem powiedzieć: nie ma już sądów w Warszawie.

======================================================

ALE JAK SĘDZIA W KUREWNIKU III RP WIE ŻE MA ZE ZWYKŁYM SŁABYM CZŁOWIEKIEM DO CZYNIENIA 

TO K……. BRUTALNY JEST I TWARDY …. 

JA PIERDOLE TAKI KRAJ I TAKICH SPRZEDAJNYCH SKÓRWESYNÓW SĘDZIÓW !!

OTO PRZYKŁAD !!!

Kilka miesięcy temu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w więzieniu w Wojkowicach umarł 23-letni Wojtek Ligenza.

Odsiadywał tam karę półtora roku więzienia za kradzież węgla z nasypu kolejowego. Przyczyną śmierci było wirusowe zapalenie wątroby. Wojtek Ligenza cierpiał na nie od dzieciństwa. Gdy był w domu, troskliwa mama przyrządzała mu specjalne, dietetyczne posiłki. Gdy znalazł się więzieniu, nikt mu diety nie serwował. Chłopak nie mógł jeść, słabł i chudł, w ciągu kilku miesięcy stracił 20 kilogramów wagi. Przez kolejne miesiące prosił o pomoc lekarską, prosiła też o nia matka chłopca, ale władze więzienne uważały, że więzień Ligenza symuluje. Za symulacje dostawał kolejne kary dyscyplinarne, zmuszany był do pracy, do szorowania ubikacji i korytarzy. Choroba czyniła spustoszenie, wreszcie chłopak stracił przytomność. Dopiero wtedy władze więzienne skierowały go do szpitala, ale tam na pomoc było już za późno. 23-letni Wojtek Ligenza umarł.

Wstrząsająca historię Wojtka Ligenzy poznałem dzięki telewizyjnemu programowi „Państwo w państwie”. Historia Wojtka to tragiczny obraz polskiej biedy.

Wojtek Ligenza skończył liceum informatyczne. Na bezrobotnym Śląsku nigdzie nie znalazł pracy. Trochę pracował w Niemczech, ale wrócił, bo w domu czekała na niego matka, chora podobnie jak on na wątrobę siostra i niepełnosprawny, chory na porażenie mózhgowe brat Bartek, którym Wojtek serdecznie się opiekował. Był dla niego opieką i ostoją, chodził z nim na spacery.

Wojtek szukał pracy, pisał ogłoszenia, ale nie znalazł jej nigdzie. W domu była bieda, zbliżała się zima, brakowało węgla na opał. Koledzy wokół kradli węgiel, rozrzucony na nasypach kolejowych. Wojtek poszedł z nimi, bo chciał pomóc matce, siostrze i bratu, żeby zimą nie zamarzli. Pieniędzy nie mieli, węgla nie było za co kupić.

Miał pecha. Złapali go na tej kradzieży, postawili przed sąd i skazali na półtora roku więzienia.

Biedny, ciężko chory Wojtek Ligenza nie wiedział, że w Polsce jak już kraść, to miliony. Gdyby się wdał w mafię węglową, gdyby razem z dyrektorami, prezesami kradł węgiel tysiącami ton – włos by mu nie spadł z głowy. Żadne wielkie afery, węglowe, hazardowe, paliwowe, czy inne Amber-Goldy nie zostały rozliczone. Ale on nie kradł milionów, on ukradł worek węgla, żeby w biednym domu było czym w piecu napalić.

Dla takich przestępców, którzy kradną z biedy, wymiar tak zwanej sprawiedliwości litości nie zna. Sędzia, zapewne pochodzący z dobrej prawniczej rodziny, w której nigdy nie brakowało ani węgla ani chleba, nad Wojtkiem się nie litował. Wyrok brzmiał – półtora roku więzienia. Do odsiadki bez zawieszenia. Nie było litości ani dla Wojtka, ani dla jego matki, ani dla chorego brata, z którym Wojtek wychodził na spacery i który straszliwie za nim tęsknił po aresztowaniu brata. Wojtek siedział i pozbawiony opieki lekarskiej tracił resztki zdrowia, aż umarł w więzieniu. Karą za kradzież worka węgla okazała się dla niego karą śmierci.

Tak państwo polskie traktuje swoje biedne dzieci. Państwo słabe wobec silnych i silne, bezlitosne, wobec słabych.

Znany polityk rządzącej Platformy Obywatelskiej powiedziałby pewnie, że Wojtek Ligenza nie musiał kraść węgla na nasypach kolejowych. Mógł przecież na tych nasypach zbierać szczaw…

Polska bieda, polska rozpacz, polska beznadziejność jest dziś doświadczeniem bardzo wielu rodzin. Badanie niezależnej fundacji wykazały, że 800 tysięcy polskich dzieci cierpi niedożywienie. Bieda zmusza ludzi do ucieczki z kraju, do szukania szczęścia za granicą. A niektórych, tak jak Wojtka Ligenzę, zmusza do kradzieży.

Ilu takich Wojtków, za przestępstwa popełnione z biedy, siedzi dziś w polskich więzieniach? Ilu ich jeszcze tam trafi?

Straconego zycia Wojtka Ligenzy nikt nie zwróci. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby ponieśli odpowiedzialność wszyscy ci, którzy w imieniu państwa do tej śmierci doprowadzili. I trzeba zadbać o należne odszkodowanie dla matki i rodzeństwa, których ta śmierć osierociła. Ale najważniejsze jest to, żeby taka sytuacja nigdy w przyszłości już się nie zdarzyła. Do tego trzeba jednak rzeczy najtrudniejszej – obudzenia ludzkich sumień i ludzkiej wrażliwości.

Na tle tragicznej historii Wojtka Ligenzy trudno tak zwyczajnie, po katolicku i po polsku powiedzieć teraz – Wesołych Świąt! Ale życzę tego z całego serca, niech zmartwychwstały Pan Jezus otacza nas opieką, niech chroni przed nieszczęściami, przed biedą i nade wszystko przed bezdusznością ludzi.

A biednemu Wojtkowi Ligenzie światłość wiekuista niechaj świeci…

38 thoughts on “„kurewnik III RP” – BO TAK OD DZIŚ NAZYWA Ł BĘDĘ TEN KRAJ

 1. **** Prezydent Żivko Budimir zatrzymany ****

  Prezydent stanowiącej autonomiczną część Bośni i Hercegowiny Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej Żivko Budimir oraz 19 innych członków jej władz zostało w piątek aresztowanych w związku z zarzutami korupcyjnymi – poinformował rzecznik prokuratury.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-prezydent-zivko-budimir-zatrzymany,nId,961291?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-prezydent-zivko-budimir-zatrzymany,nId,961291
  (zapraszamy prokuratora do nas!)

 2. 100 000 zł bezkarnego łapownictwa to kurewnik a jak nazwać 1 000 000 dolarów „darowizny” dla działacza społecznego i za co???
  To o przywódcy Solidarności…

  1. Wymiotło komentujących czy szczęki poodpadały? Dziś jeszcze można politykować u Mizi.
   Dodam, że milion dolarów w tamtych czasach to nie milion teraz ale stokroć więcej.

    1. PS. DOBIŁO MNIE DZIŚ ZESTAWIENIE WOJTEK LIGENZA WOREK WEGLA WART – 30 ZŁ =1,5 ROKU WIEZIENIA POMIMO CHOROBY FINAŁ ŚMIERĆ

     I SPRAWA SAWICKIEJ 100 000 ŁAPÓWKI I W NAJBLIŻSZYCH DNIACH JEJ WNIOSEK O BEZPODSTAWNE DRĘCZENIE PRZEZ CBA

     DOSTANIE ODSZKODOWANIE GRUBO WIEKSZE NIŻ TA ŁAPÓWKA KTÓREJ NIE DOSTAŁA

     ale dość STARCZY

     1. Załamałeś się teraz, gdy „to wszystko” zaczyna się dziać? Chłopie! Tu nie chodzi o to, żeby czytelnicy naszych blogów się skrzyknęli i zrobili w Warszawie drugi Boston bombing.
      Waluta korzyści z naszej działalności jest inna.. zresztą, w Hiszpanii, Grecji, na Cyprze – nadal rządząc łajdaki pomimo „kryzysu” i milionowych protestów.
      A zresztą, ty masz takie momenty załamania czasami.

      1. PRZESTAŃ Z TYM ZAŁAMANIEM – JA CI POWIEM MI ŻYJE SIĘ WYGODNIE I BEZ STRESOWO- ZAWSZE PISAŁEM ZE JEDYNE CO MNIE WK…. TO TA BIEDA W POLSCE ZA KTÓRĄ MI WSTYD I SYTUACJE TU KTÓRE POWODUJĄ ŻE JAKO POLAK TAM ZA GRANICĄ MUSZĘ SIĘ WSTYDZIĆ – MAM DOŚĆ BYCIA POŚMIEWISKIEM

       JA PRACUJE W ŚRODOWISKACH LUDZI WYKSZTAŁCONYCH – NIEMCÓW ANGLIKÓW FRANCUZÓW – TAKICH KTÓRZY CZYTAJĄ PRASĘ I MAJĄ POJĘCIE CO SIĘ DZIEJE W POLSCE

       A POTEM SOBIE PODŚMIECHUJKI ROBIĄ

       PRZECIEŻ ONI NP. PRZY PIWKU LUB INNYCH SPOTKANIACH ŁACHA DRĄ JAK NP. Z TYM WOJTKIEM ZA WOREK WĘGLA I SAWICKĄ

       I PYTAJĄ W PROST CZY WSZYSCY POLACY SĄ UPOŚLEDZENI ZGADZAJĄC SIĘ NA COŚ TAKIEGO

       TAK WYKSZTAŁCENI OBCOKRAJOWCY MAJĄ POLAKÓW ZA DEBILI !!

       ===========================

       DLATEGO KOŃCZĘ Z TYM PISANIEM BEZSENSOWNYM – WSPIERANIEM RUCHÓW NARODOWYCH I INNYCH

       PO PROSTU MAM TO JUŻ W DUPIE CHCĘ SPOKOJNIE I BEZSTRESOWO KORZYSTAĆ Z TEGO CO MAM

       OD III R.P NIE JESTEM UZALEŻNIONY W ŻADEN SPOSÓB

       PONADTO JUŻ JESTEM PRAWIE PEWNY ŻE LIKWIDUJE TO CO JESZCZE TU W POLSCE MAM – RESZTKI I JADĘ – TAM JUŻ NA ZAWSZE – MOŻE KIEDYŚ WRÓCĘ – CHCHE – ŻEBY SPOCZĄĆ POD POLSKA BRZÓZKĄ LUB WIERZBĄ

       SERIO
       ==================

       DOBRA KONIEC WYWODÓW BO SAM ŁAMIE POSTANOWIENIA WCZORAJSZE

      2. A PO JAKIMŚ CZASIE JAK ZMIENIĘ MIEJSCE PRACY I ZAMIESZKANIA TAM MOGĘ SIĘ PRZEDSTAWIAĆ JAKO NP. CZECH CZY ROSJANIN – WSTYDU OSZCZĘDZA TAKIE MAŁE KŁAMSTEWKO

      3. @Mizia.Przyganiaja kotly garnkowi.Ci wyksztalceni to ci tez z wielkich miast na zachodzie.Jak ich system przycisnie jeszcze bardziej , wtedy nie bedzie im do smiechu.Niech sie przyjrza wlasnemu podworzu, bo jest duzo powodow nie tylko do smiechu.

 3. TAK USÓWAM POSTY O TREŚCIACH POLITYCZNYCH I POKREWNYCH – TEN BLOG JEST JUZ APOLITYCZNY SMARUJ GDZIE INDZIEJ LUB DOSTOSUJ SIE DO TEMATYKI – MOZE ZNASZ SPOSÓB NA LESZCZA NAPISZ JAKIE PRZYNETY I NA CO ŁOWIC

  1. PROSZĘ NIE PISAĆ NA TEMATY POLITYCZNE JAKIEKOLWIEK – BO BEDĘ USUWAŁ POSTY – dziś wyjątek do następnego arta – OD JUTRA BEZWZGLĘDNE USÓWANIE POSTÓW NIE NA TEMAT

 4. Mnie to nie szokuje.Goscie przy korytach sie wszedzie wspieraja i mimo wielu afer, ktorych przyklady podawalam wiele razy zawsze wyplywaja.Na nich nigdy nie ma bata.Dziwnym trafem sedziowie zawsze ich uniewinniaja.Malo tego politycy skazani za rozne przekrety czesto awansuja i niekiedy bardzo wysoko.Byly minister spraw zagranicznych w poprzednim prawicowym francuskim rzadzie zostal skazany za przekrety.Dostal wyrok w zawieszeniu.Wyjechal na rok do Kanady, po czym powrociwszy zaprezentowal sie w lokalnych wyborach na stanowisko mera Bordeaux.Mimo tego , ze to byla glosna afera w mediach, zostal wybrany i po jakims czasie objal teke ministra w prawicowym rzadzie Sarkozego.Takich przypadkow awansow jest bardzo duzo w zachodniej polityce.Chirakowi rowniez udowodniono przekrety takze finansowe, co nie przeszkadzalo mu pelnic najwyzsza funkcje w panstwie.Kto wychodzi na durnia?.Z pewnoscia nie politycy, lecz wyborcy , ktorzy glosuja i pozwalaja rzadzic oszustom. Politycy wysmiewaja sie z naiwnych, ktorych skubia.Podaje prowiniencje polityczna , piszac o roznych zjawiskach, poniewaz nie tylko lewactwo kreci lody, ale takze prawica.Nie ma miedzy nimi zadnej roznicy.Ludziska sie obudza jak juz wyladuja w lagrach, nie wczesniej.Tak jest wszedzie .Totalne oglupienie.O czem bedziesz pisal?.Nie wyglupiaj sie.Pisz politycznie , pisz..

   1. Czyli jak zlapac karpia na line.he he he.Mizia nie zartuj.Jedyny polityczy blog, gdzies cos skrobne.Reszta to …nie do strawienia.

  1. Widać,że w PL hasło jak kraść to miliony jest jak najbardziej na miejscu, za taką akcje widocznie nawet przepraszają biedną naiwną zakochaną przecież babe,

 5. Miziak wiem że będzie śmiesznie ! ,ale nie za pięć lat tylko znacznie wcześniej ,przypominam że na jeśień rosjanie planują w ramach ćwiczeń zbombartować warszawkę bronią jądrową na niby ! , ale podejrzewam że nie chodzi tutaj o bombardowanie ale o coś całkiem innego i kto wie moze pewnego poranka wszyscy obudzimy się w całkiem innym świecie , a jakim ??? to sobie pomyśl , ja sobie tak tylko myślę ! hahahahahaha ale kto wie kto wie i zamiast polski będiemy żyli w całkiem innym kraju , albo prowiślańskiej republice , a ziemie zachodnie powrócą do macierzy ,kto wie ????
  J.M.H
  Ps: mam takie przeczucia !!!!!
  J.M.H

 6. hahahahahahahaha oj Panie Miziak ,ale z pana kawalaż hahahahahaha no ale to pana blog i znim zrobisz jak chcesz i co chsesz .! Ale przyznaję panu rację Polacy maja to wszystko w dupie i to głęboko , ale to się zemści i nie za pięć lat ale znacznie wcześniej , prawdopodobnie na jeśień !!!!!!!

  1. WIEM NAWAJO WIEM ALE JA TU ZACZEKAM TE 5 LAT PALAC CYGARKO – WIEKSZOŚĆ NABIERA ROZUMU KOPNIAKAMI W DUPSKO DO GŁOWY 🙂

   NIE MARTW SIĘ BEDZIE ŚMIESZNIE GWARANTUJE TEMATY !!!

   I TO JAKIE TEMATY

 7. Te q..rwy to musicie od koryta dynamitem odzielic jak najszybciej bo rozkradna wszystkjo co nie jest do podlogi przysrubowane. To socjopaci.

  1. Socjopaci za przyzwoleniem naiwnych i szkodnikow w propagandzie.Zwykle tak sie dzialo, ze jak juz totalitaryzmy zwyciezyly, to w pierwszej kolejnosci pozbywaly sie propagandystow.Tym razem tez na to sie zanosi.

 8. WYDAWANE WYROKI SKRAJNIE NIESPRAWIEDLIWE A NAWET POKRĘTNE

  SĄ DOWODEM NA TO ZE POLSKA DZIŚ JEST KRAJEM MAFIJNYCH POWIĄZAŃ

  I ALBO BANDZIORÓW SIĘ ZA H… CHWYCI I ROZWALI ALBO DAJCIE SOBIE SPOKÓJ SKORO WAM PASUJE

  SKAZAĆ NA ŚMIERĆ CHOREGO CHŁOPAKA ZA WOREK WĘGLA WART 30 ZŁ

  ALBO UNIEWINNIĆ KURWĘ Z PRZEKRĘTÓW I PRZESTĘPSTW UDOWODNIONYCH NA 100 000 ZŁ
  ================
  KIM SĄ ZATEM OBYWATELE TEGO PAŃSTWA … SERIO PYTAM KIM SĄ W WIĘKSZOŚCI SKORO TU SIĘ DZIEJĄ TAKIE RZECZY

  NIE WSPOMNĘ WYROKU ZA GRUDZIEŃ 70 -bo mam dość

  1. Ilu takich Wojtków, za przestępstwa popełnione z biedy, siedzi dziś w polskich więzieniach? Ilu ich jeszcze tam trafi?

   TYLKO DLATEGO ŻE WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW MA W DUPIE TAKIE SPRAWY

 9. „Otwierajcie biznes w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała, jak tra la la. Przeprowadzam się i koniec, i kręcimy lód” Beata Sawicka do agentów CBA, udających biznesmenów. „Warszawa nasza, mówisz i masz” – chwaliła się Sawicka O możliwości robienia interesów z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem i ministrem rolnictwa Markiem Sawickim z PSL-u. „Prywatyzacja będzie szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki”. „Marek Sawicki, jedyny gość, który jest szóstą kadencję od początku w Sejmie. Będzie to wszystko prowadził”. „Z marszałkiem województwa też się lubię (…). Ze Struzikiem z PSL, no w końcu mam męża w PSL-u. Co mam jeszcze więcej powiedzieć. Mówisz i masz!” Z kolei w rozmowie z Julią Piterą (PO) tak mówiła o wiceprezydencie Warszawy Jacku Wojciechowiczu. €žKochana, i trzeba go puknąć, bo on ma te powiązania moim zdaniem fatalne. Niestety, siedzi głęboko w układzie i to teraz wyszło. I on dla mnie był milutki i sympatyczniutki – mówiła do Sawickiej posłanka Pitera”
  Tam „Kopaczka- na metr” mieszała wespół z Beatką!

  1. Tak myślałam wtedy, ze jeszcze nagrodę dostanie…droga do odszkodowania wolna!
   Sędzia nazywa się Rysiński Paweł….

   Wyrok jest bulwersujący: dla sądów, dla Kamińskiego, dla Polaków!

 10. WŁAŚNIE PRZYJECHAŁEM DO TEGO KURWIDOŁA I CZYTAM I …… NIE WIERZĘ !!

  O SORY – KUREWNIK MIAŁEM PISAĆ O POLSCE A NIE KURWIDOŁEK – ale w zasadzie to można chyba stosować obie nazwy , bo określają w zasadzie charakter tego państewka dosadnie

  1. być może ktoś zapyta dlaczego „KUREWNIK III RP”

   wyjaśniam

   kurnik – „dom” dla kur
   gołębnik – „dom” dla gołębi

   KUREWNIK – DOM DLA WSZELKIEJ MAŚCI KUREW

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: