"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
TRANSMISJA NA ŻYWO TRWA WEJDŹ NA KANAŁ STREAM LUB OGLĄDAJ NA PIERWSZEJ STRONIE BLOGA BEZ CHAT
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-) …………………………MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== do przelewów zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 ==================== BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

prąd zatokowy,Golfsztrom, przestał istnieć – najzimniejszy marzec w Wielkiej Brytanii od ponad 50 lat

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie nastąpiła ta istotna zmiana na Ziemi, według danych satelitarnych z końca 2010 roku prąd zatokowy, słynny Golfsztrom przestał istnieć. Skutki dla klimatu mogą być katastrofalne, może nas czekać nowa epoka lodowcowa w Europie.

Cały system oceanicznych pływów na Północnym Atlantyku jest kluczowy dla właściwego zarządzania ciepłem na naszej planecie. To dzięki prądowi zatokowemu Irlandia i Anglia nie są skute lodem a kraje skandynawskie nie są za zimne do zamieszkania. To ciepły prąd zatokowy jest kluczowym elementem utrzymującym temperaturowe status quo i chroniącym nas przez nową epoką lodowcową.

Zjawisko, o którym tu wspominamy to cyrkulacja termohalinowa. To właśnie ona zanika w wielu miejscach na świecie. Golfsztrom to „rzeka” ciepłej wody, która przemierza cały Atlantyk sięgając Murmańska. Ogrzewa on Europę zapobiegając przedostawaniu się tam polarnych wiatrów.

Mechanika płynów uczy nas, że strumień wody o pewnej gęstości przy natrafieniu na płyn większej gęstości ulega zakłóceniu. Golfsztrom wpadł w taki region w okolicy Zatoki Meksykańskiej, w której zwykle biegł, ale zalegająca na dnie ropa naftowa spowodowała jego całkowite zaburzenie aż do praktycznego rozproszenia.

Pierwszym, który zaalarmował, że Golfsztrom się zatrzymał był Dr Gianluigi Zangara, fizyk teoretyczny z Instytutu Frascati we Włoszech. Naukowiec ten przez wiele lat współpracował w grupie roboczej zaangażowanej w monitorowanie tego, co dzieje się w Zatoce Meksykańskiej. Jego publiczne zwrócenie uwagi na ten problem nosi datę 12 czerwca 2010 roku, czyli artykuł opublikowany przez Zangarę. Swoją konkluzję poparł zdjęciami satelitarnymi wykonanymi z satelity CCAR Colorado.

Doniesienia wzbudziły na chwilę zainteresowanie środowiska naukowego, ale podjęto szybko próbę zdyskredytowania danych, na jakich opierał się Zangara. Uznano, że dane są nie warte zaufania. Mimo to Dr Zangara podtrzymuje to, co stwierdził i dodaje, że zlodowacenie w najbliższej przyszłości jest nieuniknione właśnie z powodu katastrofy ekologicznej w zatoce.

Zangara stwierdził, że wielka ilość ropy długo powiększała się i pokryła tak ogromny obszar, że wywiera to istotny wpływ na system regulacji temperaturowej planety poprzez zrywanie połączenia między warstwami płynącego strumienia ciepłej wody morskiej. Dane satelitarne wskazywały na to, że Golfsztrom załamuje się 250 kilometrów na wschód od Północnej Karoliny i to pomimo tego, że szerokość oceanu w tym miejscu to ponad 5000 km.

=========================

najzimniejszy marzec w Wielkiej Brytanii od ponad 50 lat

Meteorolodzy brytyjscy informują, że marzec 2013 jest najzimniejszy w ciągu ostatnich 50 lat. Świadczy to o tym, że potężne opady śniegu i arktyczne mrozy w czasie, gdy powinna zawitać wiosna świadczą o tym, że z pewnością nie jest to normalna sprawa.

W północno-zachodniej Anglii sytuacja jest najgorsza. Spadło tam nawet 20 centymetrów białego puchu. W regionach podgórskich mogło spaść nawet do pół metra śniegu. Tysiące młodych ludzi nie poszło do szkół, ponieważ z powodu trudnych warunków pogodowych zamknięto kilkaset szkół.

Zazwyczaj średnia temperatura powietrza o tej porze roku to przynajmniej 6 stopni Celsjusza. W tym roku jest znacznie zimniej, bo średnia wynosi około 3,8 stopnia, czyli jest 2,2 stopnia poniżej normy. Dla przypomnienia, w zeszłym roku o tej porze doświadczaliśmy rekordowego ciepła i notowano średnio 8,1 stopnia Celsiusza. Anomalie te, bez względu na to zimne, czy ciepłe pozostają anomaliami i dlatego należy im się bacznie przyglądać.

Co by było, gdyby Prąd Zatokowy przestał istnieć? Opinii na ten temat jest wiele. Istnieją teorie, że Golfsztrom nie ma w żadnego wpływu na europejski klimat. Niektórzy naukowcy uważają bowiem, że temperaturę wody przenosi on wyłącznie przy wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i zanika u przylądka Hateras. Według tej teorii Europa zawdzięcza swój klimat północnemu prądowi równikowemu, który przesuwa masy ciepłej wody z terenów równikowych, od zachodniego wybrzeża Afryki.

Większa część naukowców twierdzi jednak, że gdyby nie Prąd Zatokowy, klimat w Europie uległby znaczniej zmianie. Europa nie byłaby już tak przyjemnym miejscem do zamieszkania jak dotychczas. Uważają, że w takiej sytuacji na Starym Kontynencie panowałyby długie i mroźne zimy, wiosna w zasadzie by nie istniała, z kolei lato byłoby upalne, ale bardzo krótkie. Zapanowałby tu klimat kontynentalny, podobny do tego w centralnej Rosji.

=======================================================

ROK 2012 !!!

05-11-2012 23:11

Tak wygląda Golfsztrom na zdjęciu satelitarnym
źródło: Corbis

Golfsztrom przesunął się na północ. Może to spowodować zmiany klimatyczne w skali całej planety.

To niezwykłe zjawisko zaobserwowali rybacy i szyprowie łowiący kraby, amerykańscy i kanadyjscy. Zajęli się nim Matthew Hornbach i Benjamin Phrampus z Southern Methodist University.

Golfsztrom, zwany także Prądem Zatokowym, niesie wielkie masy ciepłej wody z regionu Florydy, wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej, oddając po drodze ciepło. Następnie skręca na wschód i zagłębia się w Atlantyku na wysokości Grenlandii – to jest odgałęzienie północnoatlantyckie.

Hornbach i Phrampus sięgnęli po zdjęcia i dane satelitarne obrazujące poziom oceanu i temperaturę jego powierzchni. Okazało się, że w październiku 2011 roku główny nurt ciepłego prądu przesunął się o 200 km na północ w porównaniu z przeciętnym przebiegiem.

Dysponując tą wiedzą, badacze posłużyli się automatycznymi głębinowymi bojami umieszczonymi w nurcie prądu i dryfującymi wraz z nim. Wykazały one nienotowane dotychczas ocieplenie prądu. Boje umieszczone na wysokości płyty kontynentalnej Nowej Anglii wskazały, że między październikiem a grudniem 2011 roku temperatura oceanu na głębokości między 77 i 87 m, w nurcie prądu, sięgała 18 st. C, podczas gdy średnia temperatura mierzona wcześniej oscylowała około 13 st. C. Różnica 6 stopni to ogromny skok.

Zjawisko okazało się krótkotrwałe, w grudniu Golfsztrom powrócił na swoje miejsce, ale temperatura oceanu nie spadła. Liczne meandry Golfsztromu spowodowane 200-kilometrową „wycieczką” na północ ogrzały wielką połać Oceanu Atlantyckiego.

Naukowcy nie wiedzą, z jakiego powodu Prąd Zatokowy odchylił się na kilka tygodni w kierunku północnym.

Hydrat metanu to krystaliczna forma wody i metanu, wygląda jak lód. Jest stabilny w warunkach wysokiego ciśnienia i niskiej temperatury – a takie warunki panują w głębi oceanu, gdzie pokłady hydratu metanu przykryte są jeszcze warstwą dennych osadów. W temperaturze 18 st. pokłady są stabilne dopiero pod ciśnieniem panującym na głębokości 1500 m; w temperaturze 2 st. wystarczy ciśnienie, jakie panuje na głębokości 300 m.

Czy ciepłe wody Golfsztromu, które popłynęły bardziej na północ, mogą zmienić warunki, w jakich pokłady hydratu metanu są stabilne?

Korzystając z różnych danych, także sejsmologicznych gromadzonych od 1977 roku, Hornbach i Phrampus sporządzili model komputerowy zachowania atlantyckich złóż hydratu metanu. Wynika z niego, że gdyby Atlantyk w ciągu minionych 5 tysiącleci miał taką temperaturę jak między październikiem a grudniem 2011 r., do powstania takich złóż w ogóle by nie doszło.

Z modelu wynika także, że jeśli taka temperatura wody w Golfsztromie utrzyma się dłużej, destabilizacja złóż nastąpi, do atmosfery przedostanie się metan, co z kolei wzmocni globalne ocieplenie. Model wskazuje, że z atlantyckich złóż ocieplonych z powodu zmiany przebiegu Golfsztromu do atmosfery przeniknie cały zapas metanu z poruszonego regionu w ciągu 800 do 1000 lat. Z badań Hornbacha i Phrampusa wynika, że byłby to region obejmujący kilkaset kilometrów kwadratowych.

– Jeśli ogrzeje się woda nie tylko w prądzie, ale również przy dnie oceanu, złoża hydratu metanu też zaczną się szybko ogrzewać. Takie złoża nie stanowią zazwyczaj monolitu, występują w nich pęknięcia i szczeliny, przez które woda przenika w głąb złoża, a tym samym ogrzewa jego wnętrze. W takich warunkach metan ulatnia się szybciej. To może doprowadzić do zmniejszenia ciśnienia w złożu, zostanie ono zakłócone, wydzielany z niego metan nie zdoła w całości rozpuszczać się w wodzie i przeniknie do atmosfery, wzmacniając efekt cieplarniany – powiedziała Caroline Ruppel, geofizyk z United States Geological Survey, komentując pracę Hornbacha i Phrampusa.
Rzeczpospolita

=========

I TU ZAGADKA 

INFORMACJE NA TEMAT CO Z

GOLFSZTROMEM W ROKU 2013 

NIEMA ŻADNYCH

NAWIĄZUJĄCYCH DO

WCZEŚNIEJSZYCH

ALARMUJĄCYCH INFORMACJI 

PYTANIE DLACZEGO NIEMA ???

POLEPSZYŁO SIĘ ?

WĄTPIĘ 

Z NIEOFICJALNYCH 

PRYWATNYCH INFORMACJI 

WIEM ZE OKOŁO 5-6 MIESIĘCY TEMU GOLFSZTROM USTAŁ CAŁKOWICIE .

=======================================================

bardzo ważne uzupełnienie 

WYJAŚNIAJĄCE TO CO DZIŚ

WIDZIMY ZA OKNAMI !!

CZYTAJ …

http://miziaforum.com/2011/01/06/rozpoczela-sie-epoka-lodowcowa-golfsztrom-zmienil-kierunek-plywu/

33 thoughts on “prąd zatokowy,Golfsztrom, przestał istnieć – najzimniejszy marzec w Wielkiej Brytanii od ponad 50 lat

 1. hmmmmm….mamay styczeń 2014 i o dziwo prąd w dalszym ciągu płynie………co na to autorzy tego fantastycznego artykułu?

 2. — Niejaki Israel Singer , na Swiatowym Kongresie Zydow , 19 kwietnia 1996 roku , powiedzial , ze jezeli Polska nie zaspokoi zydowskich zadan finansowyc , to beda nekac Polske tak mocno , iz pokryje sie znow lodem . To znaczy lodowiec , by wejsc do Polski , to i do pol Europy musi wejsc . Uni jako potomkowie Szatana moga wiele zlego dokonac . To pewnie juz sie zaczelo .

 3. Nie ma głupich pytań, więc zadam jedno… Czy można w tym problemie, przynajmniej po części zastosować energię orgonu tworząc chembustery i cloudbustery. Co Wy na to? No i jeszcze jedno, bezpośrednio nie związane, ale pośrednio tak, i to bardzo: Czy nie jest to kolejny problem skutkujący szybszym NWO? Jest już i tak dużo czynników wpływających na Nowy porządek świata: Terroryzm (w większości wyimaginowany) np ekoterroryzm, choroby, zatruta żywność, wojny, dymokracja, obniżanie poziomu nauki, kłamstwa w tv, wirtualny pieniądz, etc. Popatrzcie co w samym marcu się wydarzyło: jezuita, sinkhole, pogoda, Cypr, Korea. Dziękuję

 4. jak donosza fora pszczelarzy -TĄ ZIMĘ PRZEŻYJE TYLKO !!!! 10 % PSZCZÓŁ !!!!

  WIECIE CO TO OZNACZA ????

  KTOS KIEDYŚ POWIEDZIAŁ PRAWDĘ – JESLI WYGINA PSZCZOŁY TO CZŁOWIEKOWI POZOSTANIE OKOŁO 3 LAT ŻYCIA

  1. GOLFSZTROM NIE ISTNIEJE A DODATKOWO SŁOŃCE ŚPI !!!

   ZEROWA PRAWIE AKTYWNOŚĆ CHOĆ NA LATA 2012 2013 PRZEWIDYWANO CHIPER AKTYWNOŚĆ

   PONADTO ZMIENIŁA SIĘ JUŻ CYRKULACJA WIATRÓW NA D EUROPĄ – A WIEC WITAMY U ESKIMOSÓW

   1. na lata 12-14 przypada maximum słonecznego cyklu, niestety słoneczko zamiast grzać po prostu przeszło nagle w tryb energooszczędny……
    zamiast maximum mamy minimum! minimum w okresie maxymalnej aktywności słonecznej!!! co to oznacza? być może, jak dowodzą ruscy uczeni zapowiada to znaczny spadek aktywności słonca, wejście w cykl minimum który będzie trwac
    22 lata czy nawet jeszcze dłuższy okres.(200lat??)
    W przeciągu kilku miesięcy ziemia zacznie się ochładac a to znowu spotęguje zmiany w golfsztromie i ochłodzenie klimatu.
    Niestety nadchodzi mała epoka lodowcowa która może trwac 200-300lat , co miało miejsce już w średniowieczu…
    Tylko ze… wtedy nikt nie zapaskudził zatoki meksykańskiej ropą która zalegając utrudnia przemieszczanie się ciepłej wody.!
    W 2014 mamy już znacznie bardziej dotkliwie odczuc zmiany klimatu, a do tego doliczyć jeszcze możemy geoinzynierię-hemtrale którymi od 12lat próbuje się schłodzić klimat…..

 5. Al Gore Viceprzeydent tutaj na trej sciemie globalnym ociepleniu Nobla dostal i podpisal jakis contract na kupe szmalu chyba $120 milionow. ze stacja TV. to zciema zeby ludzi na co2 opodatkowywac. Sciema jak ch..j.

 6. UWAGA NIEZALEŻNI.
  W internecie pojawiły się zdjęcia rzekomo przedstawiające posła Grodzką vel Bęgowskiego, nago. Ujawniam kulisy tej prowokacji, której celem jest wyłącznie podniesienie wrzasku, że w Polsce jest “nietolerancja i ciemnota”, jak i ocenzurowanie wolnego jeszcze internetu. Jest już reakcja posłów Ruchu Palikota, będą pozwy. Szczegóły tutaj:

  http://kefir2010.wordpress.com/2013/03/29/zdjecia-anny-grodzkiej-to-prowokacja/

  1. Wokol Begowskiego rozne srodowiska tak lewicowe jak i prawicowe robia duzo szumu , poniewaz dzieki temu z pelna swiadomoscia spolecznych reakcji zbijaja kapital polityczny, robiac narodowi przyslowiowa sieczke z mozgu.Jezeli przepisy polskiego prawa zabraniaja zmiany plci, to w mysl tych obowiazujacych przepisow ten pan nazywa sie Begowski mimo jakies tam niejasnej do konca terapii hormonalnej.Jezeli wbrew obowiazujacemu prawu dokonal zmiany plci i przywlaszczyl sobie nazwisko Grodzka to popelnil przestepstwo i powinien byc scigany z uzyciem odpowiednich paragrafow.To czy Begowski usunal sobie penisa czy nie , nie ma znaczenia.Jezeli ten osobnik popelnil przestepstwo , przywlaszczajac sobie nazwisko jakiejs osoby plci zenskiej wbrew prawu, nie powinien pelnic zadnej funkcji publicznej.Tyle w tym temacie. Bicie politycznych pian osoba Begowskiego to tylko robienie z ludzi idiotow.Pan Begowski powinien w swietle obowiazujacych przepisow prawnych wyleciec z sejmu z wielkim hukiem.

   1. OT TAK TERAZ NA KOLANIE PRZELICZYŁEM SOBIE OKRESY WEGETACJI PLONÓW W POLSCE – I WYSZŁO JAK 2X 2 =4 ŻE WYSTARCZY ZEBY ZIMA SIĘ TERAZ W POLSCE PRZEDŁUŻYŁA O 2 TYGODNIE A ŻNIW POPROSTU NIE BĘDZIE W POLSCE W TYM ROKU

    ale chyba tak źle nie bedzie

    pisałem takiego arta jakieś 2 lata temu – PAMIĘTAM JAK CZYTELNICY MIELI UBAW

    2 TYGODNIE WYSTARCZY ŻEBY BYŁ GŁUD A CENY ŻYWNOSCI BEDĄ ASTRONOMICZNE

    1. NOMEN OMEN ???

     Ostrzeżenie pogodowe: idzie kolejna porcja śnieżyc

     http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/prognoza,45/ostrzezenie-pogodowe-idzie-kolejna-porcja-sniezyc,81891,1,0.html


     =============================================
     Bociany i gęsi, które co roku przylatują na lato na Białoruś, w tym roku zawróciły z powrotem na południe, gdyż wystraszyły je wciąż utrzymujące się mrozy – poinformował we wtorek szef towarzystwa Ochrona Ptaków Ojczyzny Wiktar Fiańczuk
     – Niektóre ptaki, na przykład skowronki, już przyleciały, ale migrujące gęsi widząc, że jest u nas śnieg, zawróciły i teraz znajdują się na Ukrainie. Bociany, które leciały do nas z południowej Afryki, zostały w Izraelu – oświadczył Fiańczuk.

     http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,13634918,Na_Bialorusi_ptaki_zawracaja__Za_zimno_dla_bocianow.html

     To ma być wiosna?! Bociany, które przyleciały do Polski, są wstrząśnięte. Szykowały się na ciepełko, a tu u nas zima w pełni! Tymczasem te bociany, które leciały w stronę naszego kraju, postanowiły zawrócić! Chodzi nie tylko o temperatury, ale o brak pożywienia! Owadów nie ma, a żaby się jeszcze nie obudziły z zimowego snu

     http://www.fakt.pl/Bociany-ktore-przylecialy-do-Polski-cierpia-glod-Nie-maja-szans-na-dobre-jedzenie,artykuly,205641,1.html

     jak wszyscy wiemy zwierzęta mają instynkt nieomylny

     NAJSTARSI ORNITOLODZY NIE PAMIĘTAJĄ TAKIEJ SYTUACJI ŻEBY PTAKI ZAWRACAŁY !!!

      1. A oni pierdzielą o globalnym ociepleniu. Ciekawe jak się z tego wyłgają bo chyba już nikt w to nie wierzy. Szkoda tylko że te CO2 trzeba płacić.

       miziaforum powiedział/a
       „Znaczącej poprawy pogody możemy spodziewać się dopiero w okolicach 10 kwietnia.”

       Nawet nie mów, bo muszę zdać na egzamin na prawko, a przy takiej pogodzie mi się to nie uśmiecha 🙁

       1. 22 to mnie nie było w polsce – a tak w ogóle to prawie tam nie zaglądam bo to poczta taka niezbędna do rejestracji bloga – no chyba ze wiem ze ktoś ma coś mi tam wysłać

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: