NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY! RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Rzeczpospolita”: Kraj głodnych dzieci + „zbiorowe samobójstwo w kościele ” W POLSCE !!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Co dziesiąte dziecko w Polsce je ciepły posiłek tylko w szkole. Skala zjawiska szokuje – mówi „Rzeczpospolitej” ekspert.

Najbardziej niedożywione są dzieci między 6. a 12. rokiem życia. To może oznaczać, że w całym kraju głoduje aż 800 tys. dzieci – wynika z raportu „Głód i niedożywienie dzieci w Polsce” opracowanego przez Dom Badawczy Maison. Badanie zleciła Polska Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś”. Zdaniem ekspertów nieletni głodują, bo w rodzinach pogłębia się bieda, wynika to również z nieporadności rodziców i braku programów pomocowych w wielu gminach.

„Jesteśmy zaszokowani skalą problemu. Zajmując się od dłuższego czasu dożywianiem dzieci, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wiele z nich nie je regularnie, ale nie sądziliśmy, że jest ich tak dużo” – mówi „Rzeczpospolitej”. Jerzy Kostowski z Fundacji.

Badania pokazują, że pod względem ubóstwa jesteśmy na 24. miejscu w UE, a pod względem niedożywienia dzieci za Polską jest tylko Rumunia i Bułgaria.

Aż 8,5 proc. badanych dzieci nie je nic przed wyjściem do szkoły i nie przynosi drugiego śniadania. Prawie 5 proc. uczniów z powodu niedożywienia nie jest w stanie skupić się na lekcji, a prawie 2 proc. dzieci jest nadmiernie wychudzonych.

Najgorsza sytuacja jest w największych miastach. W tych powyżej 200 tys. mieszkańców niedożywione jest co dziesiąte dziecko. Najmniej kłopotliwa sytuacja jest na wsi, gdzie z brakiem

http://fakty.interia.pl/polska/news/rzeczpospolita-kraj-glodnych-dzieci,1896533

PRZECIĘTNY POLAK KATOLIK 

ŚWIADOM ŻE JEST KRYZYS 

ŚLEDZĄCY POLITYCZNE WYDARZENIA W TV 

WIE ŻE RZĄD III R.P ROBI WSZYSTKO ABY FANABERIE WICHRZYCIELI NIE ZWYCIĘŻYŁY TU W ŚWIĘTEJ KATOLICKIEJ R.P

„TATUSIU GŁODNY JESTEM – ZAMILCZ !!!

ZMÓW PACIERZ TO I OCHOTA GRZESZNA PRZEJDZIE „…

SYNU OBŻARSTWO TO GRZECH

NIE CHCECIE REWOLUCJI NARODOWEJ ??

TO BĘDZIECIE MIELI POD TAKIM HERBEM

REWOLUCJA

LUDZIE Z GŁODU ROBIĄ RÓŻNE

STRASZNE RZECZY 

A OJCOWIE I DZIADKOWIE

PATRZĄCY NA GŁÓD MAŁYCH

DZIECI 

SĄ SKŁONNI DO WIELU

BESTIALSTW 

HISTORIA ŚWIADCZY

FAKTAMI……..

PRZYPOMNIENIE Z NIEDAWNA SPRAWY STRASZNEJ 

„ZBIOROWE SAMOBÓJSTWO W

KOŚCIELE KATOLICKIM W

POLSCE”

OLEŚNICA, samobójstwo matki i córki –

internauci szukają winnych

BAZYLIKA ŚW JANA APOSTOŁA

Oleśnica była świadkiem tragicznego i desperackiego samobójstwa dwóch kobiet, które powiesiły się w bazylicje. W Internecie zawrzało – internauci szukają winnych tragedii kobiet w Rządzie, Kościele i OPS.

Miejsce samobójstwa też nie jest bez znaczenia. Księżulki jeżdżą mercedesami, a te parafianki nie miały nawet talerza ciepłej zupy. A wystarczyłoby się podzielić, ale po co lepiej pchać pod siebie! I oni mówią o miłości do bliźniego… – pisze na forum Zuza. Ktoś podpisujący się jako Patriota również zauważa zależność między ciężką sytuacją kobiet a miejscem, gdzie popełniły samobójstwo.

Użytkownik Wymeldowany wskazuje natomiast na OPS, który zamiast pomagać potrzebującym, podchodzi do nich z niechęcią i poniża swoich klientów. Inni zarzucają Ośrodkowi Pomocy Społecznej, że nie potrafił zagwarantować kobietom pogrążonym w depresji odpowiedniej pomocy psychiatrycznej.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/olesnica-samobojstwo-matki-i-corki-internauci-szukaja-winnych_217258.html

TAK TAK NA CHLEB DLA BIEDNYCH – NIETTTTT!

GDYBY W SĄSIEDZTWIE ZAMIESZKANIA TEJ KOBIETY ZAMIAST KOŚCIOŁA BYŁ ŚMIETNIK HIPERMARKETU ZAPEWNE BY ŻYŁY.. !!!!!!!!!

======================================================

NA POHYBEL CZARNYM I CZERWONYM !!!!!!! 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

60 thoughts on “„Rzeczpospolita”: Kraj głodnych dzieci + „zbiorowe samobójstwo w kościele ” W POLSCE !!!

  1. A jesli swiadomie wykonywal to dzielo?! Czy czlowiek ograniczony dladalby biegle polskim, włoskim, francuskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim. Dodatkowo: łacinia i klasyczna grece”

   1. Nie mowie , ze byl ograniczony umyslowo.Koncepcja kosciola dotyczaca organizacji zycia spolecznego i roli jednostki tkwila w jego przekonaniu glebokim sredniowieczu.Jego nastepca wcale nie jest lepszy.Akceptacja ubostwa i sluzby Bogu, ktore glosi kosciol katolicki sa zywcem wyjete ze sredniowiecza.Owocem tych koncepcji swietych meczennikow sa glupie zlote mysli typu : „Broncie krzyza”,” Gdy bedzie wam zle , myslcie o Chrystusie”.Wspolczesne cytaty siegajace epoki ” piesni o czynach ” i legend o swietym Aleksy sa dowodem, ze ich tworcy tkwia mentalnie w wiekach srednich..Bez przesady.Ludzie daja sie jednak nabierac i tkwia umyslowo w sredniowieczu.Pewnie, ze dzielo wykonywal swiadomie.W przeciwnym razie cierpial chyba na pewien rodzaj choroby..Umyslowej.Nikt przy zdrowych zmyslach w dzisiejszym swiecie nie proponuje ludziom ubostwa jako sposobu na zycie i dazenie do zycia w raju.Ludzie.Opamietajcie sie …

    1. Acha ..W ramach dodatku dorzuce, ze wsrod mentalnych zwolennikow sredniowiecza sa ludzie z tytulami naukowami.Z czego wynika, ze tutul i wiedza nie chronia przed chorobami.Zwlaszcza umyslowymi.To dodatek w kontekscie chrzescijanskich propozycji na zycie w ubostwie dla wierzacych w epoce lotow kosmicznych.

      1. Rydzyk zasze znajdzie wykretne uzasadnienie.Podobnie jak oni wszyscy, ktorzy swoje lenistwo i upodobanie do zycia w dostatku uzasadniaja sluzba bogu i reprezentowaniem Chrystusa na ziemi.Ludzie daja sie nabierac na glodne kawalki, nawet cierpiac glod i niedostatek.Wielu uczciwych i slepo wierzacych zmarnowalo sobie zycie w sluzbie tej insytucji.Kiedy sami znalezli sie w potrzebie, najczesciej pokazywano im po chrzescijansku milosiernie ” srodkowy palec”.

 1. Papież Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał „Bądźcie miłosierni”. Miłosierdzie to niesienie pomocy ubogim i potrzebującym a nie poniżanie i szydzenie z biedaka. LUDZIE, co z wami???
  Może dlatego jest tak wielu biedaków, żebyśmy mieli możliwość okazywania miłosierdzia a tym samym zbawienia siebie.
  Niewielu, naprawdę bardzo niewielu zasługuje na wejście do Nieba, może nawet nikt!
  Pan Jezus nauczał jakimi powinniśmy być aby móc wejść do Nieba. On nie dał nam przepustki ale nauczał jak zarobić na bilet do Nieba.
  (tak to pojmuję).

  1. Ta religia niestety nie ma sensu dopoki znaczna wiekszosc jej prawdziwie nie wyznaje. Obecna sytuacja rodzi pole do naduzyc. Jaki bilet do nieba? A co jesli zyje sie tylko raz? I w ten sposob jestesmy wykorzystywani. Bo nam wpojono pokore uleglosc i biernosc. No i to wieczne poczucie winy. I ta nadzieja na niebo i strach przed pieklem. A tu gar pusty i szef z batem nade lbem stoi. No ale za to mam bilet do nieba. Jestem grzeczna posluszna. A szef sie smieje i w luksusy oplywa i powtarza bajki o piekle i niebie by utrzymac mnie w stanie pokory. Nie, mnie na luksusach nie zalezy, ale by byc godziwie oplacanym za uczciwa prace. A wtedy mozemy zaczac sie spierac o religie itp filozofie.

   1. Moja religia jest dbac o wlasny tylek i rodziny. Hasla milosierdzia sa dla maluczkich, niech sie topia w sosie wlasnych wierzen i przesodow 🙂

    1. Dla odmiany fimlik, obejrzec do kanca. Tak zycie uslane jest rozami i cerniami. Nie jestem radykalnym przeciwnikiem KK-go, ale jej obecna forma

  1. MANIPULOWANI STEROWANI 🙂 ZBYT STARY DOŚWIADCZENIEM JESTEM – JAK TO SIĘ ROBI NP W KRAJACH AFRYKAŃSKICH 🙂

   TU MENTALNOŚĆ I MATERIA LUDZKA IDENTYCZNA

 2. Widziałam na własne oczy:
  1.kobieta klęczy przed kościołem, chudzina żebrze, obok stanął księżulo z puszką a wychodzący z kościoła po mszy tłoczą się, żeby wrzucić do puszki! mało jej nie podeptali 🙁 Miłosierdzie, współczucie, troska to abstrakcyjne słowa dla katolika.
  2.mężczyzna w średnim wieku stracił przytomność na ulicy, ktoś wezwał pogotowie a stanęła nad nim gruba jejmość zajadając zapiekankę i mówi – trzeba się odżywiać. On zemdlał z głodu bo nie ma za co kupić jedzenia 🙁
  3.jest zima, mróz i śnieg na dworze, na dworcu kimają biedacy a facet w jesionce wykłóca się ze strażą miejską, że trzeba ich usunąć. Oni nie mają dachu nad głową 🙁
  Takich sytuacji i jeszcze gorszych jest więcej i będzie coraz więcej jeżeli tego nie przerwiemy.Głód i coraz większa bieda – ktoś do tego doprowadza. A jeżeli ktosie uważają, że teraz jest czas na oddawanie hołdu żołnierzom lat minionych to-nie o to mi i wielu chodzi w tej rzeczywistości!
  Im marzy się Wielka Polska -odzyskanie kresów, Polski Lwów, Polskie Wilno. O, przepraszam a może Wilno, Lwów nie życzą sobie.
  Euroentuzjastom też marzą się wspólne kraje, czyt. neokolonie a może nam się to nie podoba być czyjąś kolonią.

   1. Jest w tym urywku przekaz – to nie my zwracamy uwagę na czyjś garbaty nos ale on ma kompleks na tym punkcie. Antysemityzm wymyślili oni sami bo czują się zakompleksieni.

  1. Pejsatym geszefciarzom podoba się bieda u innych, dlatego wymyślili wiarę katolicką i kult biedy (to moje prywatne zdanie).
   Jak się przyjrzeć dokładniej działalności KRK to widzi się fałsz, zakłamanie i obłudę. Żal mi ich bo Bóg naprawdę jest i byle kto do Nieba nie wejdzie.

  2. Swego czasu bezdomni rozlozyli miasteczko namiotowe na placu przed katedra Notre Dame.Wezwano policje celem pacyfikacji namiotow, aby nie przeszkadzaly turystom w zwiedzaniu..Zaden klecha nie otworzyl bozego przybytku dla bezdomnych.Tak wyglada chgrzescijanskie milosierdzie takze na zachodzie.Niedobrze sie robi.Ludzie pozostali tez nie sa lepsi.Daja kase roznym charytatywnym zlodziejom za czasami nedzny odpis podatkowy, a na co dzien nie nie skorzy do pomocy.Widze takich wyksztalconych, ktorzy w przerwie obiadowej zra kanapki, pija kawe i patrza na biednego czlowieka , ktory stoi na chodniku z kubeczkiem na jakis grosik.Ci wyksztalceni w telewizjach pracuja i robia programy o biednych, ale zaden nie kupil biednemu chleba w okolicznej piekarni, ktory kosztuje 0,90 centymow euro.Wlasciciel piekarni nie lepszy.Nigdy nie zdarzylo mu sie tego biednego czlowieka poczestowac kawa i kanapka.Jestem pewna , ze duzo nie sprzedanego towaru latwo psujacego sie , wyrzuca do kosza.Nie chodze do tej piekarni.Pare razy zdarzylo mi sie kupic chleb temu biednemu.I co?.Patrzyli na mnie jak bym spadla z kosmosu.Nic poza tym.Dalej sprzedawali swoj goracy chleb, rozmawiali i pili kawe.

    1. Gdyby nie ten cieniutki socjal dawno by gilotyna stanela we wlasciwym miejscu.Dzieki tym resztkom z panskich stolow tfuj.. po prawdzie z kieszeni podatnikow ten bajzel jeszcze sie kreci.Napuszczaja policje na tzw.srodowiska przestepcze.Przestepcy to ci , ktorzy tworza system zmuszajacy ludzi do kombinowania i mataczenia.Policja jak wszedzie to matoly , slepo sluzace mafiozom.

  3. Pod pretekstem praw Polakow chca zaanektowac ziemie i bogactwa do robienia geszeftow.Tylko o to im chodzi.Te odwolywania sie do korzeni slowianskich to takze swiecznikowych geszeft polityczny.

   1. Bzdety opowiadają na prawo i lewo. Nawet taki kit, że ich Mojżesz to nasz Mieszko. Daty. wieki im się pokićkały byle tylko ich było na wierzchu.

     1. Trafiłam w necie na taki wywód, ktoś usilnie acz nieporadnie starał się to uzasadnić. Polakom tego nie wmówi ale innym nacjom można nawet wmówić, że hitlerowskie obozy koncentracyjne to polskie obozy śmierci, przecież są w Polsce. I wmawiają!!! To dywersja. U Ciebie Mizia, na tym blogu też się rozprzestrzeniają agentury wrogie narodowi polskiemu.
      Jak myślisz, komu zależy na fałszowaniu zbrodni ludobójstwa podczas II w.św. ? Ludobójstwo na świecie trwa nadal ale ma inną postać. Terroryzm -fałszywa flaga, GMO, chemtrails a choćby farmacja.
      Zdecydowana większość ludzi żyje powierzchownie ale są mózgi, które myślą nad globalnym celem – zniszczyć. A to ich trzeba zniszczyć. Te zgniłe i robaczywe mózgownice.

    1. Hym..Nie sa dalecy od prawdy.Mieszko wykonal podobna robote jak ich Mojzesz i nie ma sie co obrazac.Scalal rozne plemiona dobrze zorganizowane w silniejsza grupe narodowosciowa.Dat pokickanych jest duzo.Ale ile jeszcze jest dziur w historiiia , ktorych historycy nie potrafia wytlumaczyc. Dotyczy to takze pochodzenia Slowian.Najstarsze potwierdzenia siedlisk i osad rodzimych ludow zaswiadczaja o pewnej przynaleznosci etnicznej.Bledem jest datowanie pochodzenia Polakow od przyjecia chrzescijanstwa , gdyz na ziemiach polskich w obecnym ksztalcie, istnialy stare kultury jak chociazby w regionie swietokrzyskim.Pozostale wedrowki ludow tez mialy wplyw na nasze geny.Nie ma co histeryzowac.Swoja droga ciekawe, w jakim jezyku porozumiewali sie ksiazeta piastowscy z przedstawicielami cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego?.Mieszko z Dobrawa chyba na migi ?;)))

 3. TO SĄ PROBLEMY NARODOWE I PRIORYTETOWE – A NIE MOŻLIWOŚĆ ODCZYTANIA WIERSZA PATRYJOTYCZNEGO POD POMNIKIEM …….

  Wyrzucona na bruk kobieta się powiesiła. Zostawiła córkę i niedokończony list pożegnalny. – Gdyby nie wyrok sądu i pismo od komornika o eksmisji, moja mama nadal by żyła – mówi ze łzami w oczach Marysia Sitnicka (20 l.), córka pani Barbary (†51 l.). A najgorsze jest to, że w Polsce z biedy

  Najpierw nie wystarcza na życie, a później odechciewa się żyć. Doświadczyła tego pani Barbara Sitnicka z Mińska Mazowieckiego, którą z mieszkania wyrzucił właściciel. Zrozpaczona nie chciała bowiem dobrowolnie go opuścić, bo wraz z córką nie miałyby się gdzie podziać. Zarabiała też niewiele, bo tylko 1400 zł na rękę. I kiedy dostała wyrok od sądu: eksmisja bez przyznania lokalu socjalnego, kompletnie się załamała. – Nie wiedziała, co robić, wcześniej błagałyśmy komornika, aby nie wszczynał postępowania egzekucyjnego, ale on był niewzruszony. Przysłał nam pismo. Kiedy mama je czytała, łzy płynęły jej po policzkach – opowiada nam córka zmarłej Marysia Sitnicka.

  Kilka dni później, kiedy Marysia wróciła do domu, odnalazła swoją ukochaną mamę powieszoną na drzwiach od łazienki. Na ratunek było już za późno. Obok ciała leżał niedokończony list pożegnalny: „Córeczko moja kochana. Po mojej śmierci prowadź…”. Tylko tyle zdołała napisać zdesperowana kobieta.

  Dane Komendy Głównej Policji dotyczące samobójstw z przyczyn ekonomicznych są wstrząsające. Ich liczba w ciągu 4 lat wzrosła bowiem aż o 40 proc.! – I niestety będzie ona nadal rosnąć, głównie z powodu pogłębiającej się biedy, utraty pracy czy właśnie eksmisji na bruk – mówi nam prof. Aleksander Araszkiewicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego (badającego samobójstwa).

  Podobnego zdania jest znany działacz lewicowy i obrońca eksmitowanych Piotr Ikonowicz (56 l.). – Wszyscy, którzy stoimy z boku i patrzymy na to wielkie ludzkie nieszczęście, jakim jest eksmisja na bruk, ponosimy część odpowiedzialności. Dla wielu ludzi te cztery ściany to cały ich świat i kiedy się im go zabierze, nie chcą już żyć. Tak było i w przypadku Barbary Sitnickiej. Czas to przerwać. Eksmisja na bruk jest wielkim barbarzyństwem. Dlatego żądamy od rządu dwuletniego moratorium na jej wykonywanie – mówi Ikonowicz.

  Profesor Aleksander Araszkiewicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Collegium Medicum w Bydgoszczy:

  – Liczba samobójstw w Polsce będzie rosła głównie z przyczyn ekonomicznych. Zwolnienia z pracy, kryzys, eksmisje, coraz większe rozwarstwienie społeczne – to m.in. główne powody, dla których ludzie się zabijają. Najgorsze jest to, że nic się nie robi w sprawie tego, aby np. wzmocnić system placówek interwencji kryzysowych, pomocy dla tych osób. Co ciekawe, obecnie najwięcej samobójców jest wśród osób w wieku 50-54 lata, pochodzących z małych miejscowości. I bardzo przejmujący przykład pani Barbary Sitnickiej dokładnie potwierdza te dane.

   1. W EUROPIE JEŚLI PRZYCZYNĄ NIEPŁACENIA CZYNSZU JEST BRAK PRACY

    PAŃSTWO BIERZE NA SIEBIE WSZYSTKIE OPŁATNOŚCI

    BO ROZUMIĄ ŻE NIE MA Z NIE ICH WINY

    W POLSCE NIE ROZUMIEJĄ Z TĄD KRADZIERZE ZŁOMU

    I URZADNIK SIE NIE ZASTANAWIA SKĄD ONI MAJĄ NA CZYNSZ SKORO NIE PRACUJĄ NIE MAJĄ ZASIŁKU ???

    CZYLI UKRADNIJ ALE PRZYNIEŚ

    1. Nie tak do konca pokrywaja na zachodzie w calosci czynsze za mieszkania lub inne oplaty gaz, swiatlo .Istnieje system doplat, ale nigdy w stu procentach.Wysokosc doplat uzalezniona jest od wysokosci pobieranego zasilku , ktorego z kolei wysokosc uzalezniona jest od uzyskiwanych poborow w okresie przed pojsciem na zasilek z powodu utraty pracy.W przepisach jest bardzo duzo chwytow prawnych , ktore ograniczaja prawa do roznego rodzaju pomocy.Zasilki nigdy nie sa stale i po okresie dlugotrwalego bezrobocia ilegaja zmniejszeniu , ale dodatki na doplaty za czynsz pozostaja na tym samym poziomie.Duzo krazy roznych mitow na temat opiekunczosci panstwa.

     1. W RAJCHU NIEMA CHWYTÓW PRAWNYCH – W ANGLII TEŻ

      NALEŻY SIE I KONIEC – WE FRANCJI raczej tak – ale francja to inna kultura – MI SIE NIE PODOBA SYF NA ULICACH I BRUDASOWO

      1. Niemieckiego systemu nie znam za bardzo.Z tego , co mi mowiono system angielski zblizony jest do francuskiego.Nie wszystkim sie nalezy .Poza tym ten system mam gdzies.Ludzie powinni miec prace i byc za nia uczciwie wynagradzani.System socjalny spelnia kilka rol.Chroni politykow i kapitalistow -pracodawcow przed rewolta , gdyz ludzie zadowalaja sie jalumuzna i chyba do niej sie przyzwyczajaja po pewnym czasieRodzi takze niepozadane zachowania szczegolnie nacji nie przywyklych do pracy.Niektorym wygodnie jest zyc z socjalu i dorabiac sobie praca na czarno ,rozbojem lub pokatnym handlem, czym sie da.Taki uklad odpowiada takze i politykom i kapitalowi.Politycy pozwalaja na szwindle i wiedza , ze gdyby nie bylo tzw.szarych stref glodni ludzie bez perspektyw zbuntowaliby sie , czego dowodza lata 80-te w Polsce.Chcac utrzymac sie przy wladzy , stworzyli system w postaci socjalu, ktory pozwala na marna wegetacje jego beneficjentom , z drugiej zas strony kapital i wladza odsuwaja w ten sposob od siebie grozbe spolecznych wybuchow.Pracodawcy tez z socjalu korzystaja i w wiekszym wymiarze niz bezrobotni, ktorych pozbawiaja pracy.Nie we wszystkich dzielnicach jest brudno.W tych ubozszych jest rzeczywiscie brudno.Przybysze z Afryki nie troszcza sie o czystosc za bardzo.W centrach turystycznych zwiedzajacy zabytki tez maja gdzies troske o nie pozostawianie balaganu.Smieca ile sie da.Azjaci sa najgorsi pod tym wzgledem.Moga sobie posmiecic w Europie, czego raczej nie wolno im robic u siebie.Niemcy tez nie sa bez grzechu pod tym wzgledem.Francuzi tez smieca, wiedzac o tym, ze jakis imigrant po nich posprzata.Wszystko jest kwestia wychowania i osobistej kultury, ktora albo sie ma albo nie.

  1. CO MA DO TEGO POLSKI K.R.K – MA JEST WSPÓŁWINNY !!!!!
   ===========================================================

   KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE POSIADA GIGANTYCZNE ZASOBY PIENIĄDZA

   MÓGŁBY PRZY KAŻDEJ PARAFII UTWORZYĆ – SKOK – JAKO ZWIĄZEK WYZNANIOWY NIE PŁACI HORENDALNYCH PODATKÓW !!

   I JAKO PARAFIALNY SKOK – KASA POŻYCZKOWA MÓGŁBY POŻYCZAĆ PIENIĄDZE NA 5% STAŁEJ PROWIZJI

   Z KTÓREJ OPŁACIŁ BY FUNKCJONOWANIE SKOK – I PROWADZIŁ DZIAŁALNOŚĆ CZYSTO CHARYTATYWNĄ !!!

   BO WSZYSTKIE PROBLEMY W POLSCE TO BRAK PIENIĘDZY !!!

   ========================================================
   PROWADZENIE TAKIEJ POMOCY TANIEJ POŻYCZKI – ODCIĘŁO BY LICHWIARZY OD ŹRÓDEŁKA – BIEDNYCH POLAKÓW !!!

   WIERNYCH BY PODBUDOWAŁO ZE JEST WSPARCIE ŻE MAJA REALNA POMOC W RAZIE CHOROBY – DŁUGU – KOMORNIKA !!!

   POPULARNOŚĆ KOSCIOŁA BY WZROSŁA NIEBOTYCZNIE !!!
   =======================================================

   UTWORZENIE SIECI TAKICH SKOKÓW W POLSCE TO DLA KOŚCIOŁA BETKA

   ALE KURWA PO CO ???

   PRAWDA ????
   ==================
   I NIE PIERDOLCIE MI ZE NIE JEST TO ŁATWE

   BO JEST TO BANALNIE ŁATWE JEŚLI SIĘ MA JAKIŚ KAPITALIK WCALE NIE BAJOŃSKI

   1. ARGUMENT ZE BY NIE ODDAWALI – KTO POLAK KATOLIK KSIĘDZA BY OSZUKAŁ – WOLAŁ BY UMRZEĆ – TAKA TO MENTALNOSĆ

    WŁASNA RODZINA BY GO ZAJEBAŁA ŻE TAKI OBCIACH CZYNI !!!

    A SĄSIEDZI O CHOCHO !!!

     1. KORZYSCI Z TEGO DLA CAŁEGO NARODU !!!

      – KOSCIÓL POSIADA NAJWIĘKSZĄ W KRAJU SIEĆ LOKALI – KOSCIÓŁ JEST NA KAŻDYM ZADUPIU

      WIEC POSIADAŁ BY GIGANTYCZNĄ SIEĆ SKOKÓW

      KTÓRA BY WYRUGOWALA Z RYNKU PROVIDENTA I INNYCH LICHWIARZY NA ZAWSZE !!

      – W KAŻDEJ PARAFII JEST JAKIŚ EMERYTOWANY KSIĘGOWY – KTÓRY POMUGŁ BY WIKAREMU PROWADZIĆ DZIAŁALNOSĆ

     1. I CO TAK MINUSUJECIE CO NIEPODOBA SIE PEJSATYM GESZEWCIARZOM POMYSŁ ???

      NIE BÓJCIE SIE TO TYLKO JA SOBIE TAK NAPISAŁEM – KOSCIÓŁ W ŻYCIU BY TEGO NIE ZROBIŁ LICHWIE MIEDZYNARODNEJ

   2. Koscolkowi masowo kupuja ziemie w Polsce.Tylko patrzec jak beda na niej osadzac jak drzewiej bywalo bezrobotnych ludzi.A ziemi w Polsce nie brakuje.Dlatego benek tak lubi Polakow .

  2. samobójstwo to tchórzostwo. Wiem co mówię…
   Swojego czasu zarabiałam (w wawie) 1400zł netto a na opłaty szła całośc (wtedy miałam taką sytuację) albo zostawało mi max 100zł w zależności od miesiąca. Nie miałam z czego żyć… pomagała mi troche mama, której też się nie przyznałam, że nie miałam kasy bo przecież zarabiałam niby.
   A do łba mi nie przyszła myśl o samobójstwie, nie wiem może dlatego ze mam wiarę. I wiecie co, przetrwałam te prawie 2 lata, jestem silniejsza i dziękuję Bogu, że dał mi siły i potrzebne środki do życia.od tamtej pory szanuję pieniądze i stały się dla mnie bez wartości, nawet jak zarabiałam dużo, to nie przewaliło mi sie w głowie. Obecnie nie pracuję i żyję z zasiłku a i też sobie radzę. A każdy wie jakie są w PL zasiłki. Szukam pracy od stycznia br.
   Wszystko kwestia wiary i podejścia. Grunt to się nie dać złym myślom. A za pracą zawsze można wyjechać do najbliższego dużego miasta. przecież często oferują pracę z zamieszkaniem np jako pomoc domową. Trzeba tylko trochę być zaradnym i tyle. Widać tej kobiecie nie miał kto wskazać drogi i została sama z tym, stąd może ten desperacki krok.

   1. nie każdy jest twardzielem ludzie są różni i różnie reagują

    psychika – człowiek moze wiele ale nie każdy

    JAK NIE KAŻDY MOZE BYĆ NP SKOCZKIEM SPADOCHRONOWYM

    1. Masz racje, ale ja tez nie byłam wtedy skałą. Dopiero prawie 9letnie mieszkanie w stolicy spowodowało ze wierze iż sobie poradzę w każdej sytuacji i nikt mi w tym nie pomaga w żaden sposób.
     A w przypadku tej pani to wystarczyło się zwrócić do właściwej osoby która by pokierowała i tragedii można by uniknąć. Ja bym sobie poradziła z taką osobą. Wystarczy trochę empatii i można wiele, naprawde wiele zdziałać. Ewentualnie pomóc w znalezieniu pracy, udostępnić internet itd. Sposobów jest wiele, tylko trzeba chcieć. Miała córkę więc tym bardziej zasługuje na burę, bo dziecka sie w tej sytuacji samego nie zostawia. To dopiero tchórzostwo, jak diabli.

      1. To jest tragedia, co UNY wyprawiają ale co ta córka ma teraz zrobić sama? Matka wzięła nogi za pas i poszła na tamten świat a dziecko zostało. Zostawiła ją, a to jest nie do wybaczenia.
       Dla mnie eksmisja żadne tłumaczenie takich desperackich rozwiązań, ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

 4. DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE? ODPOWIEDZI ZNAJDZIECIE W KSIĄŻCE „PATOLOGIA TRANSFORMACJI” JEST NIESTETY DOŚĆ DROGA (55 zł) DLA WIELU POLAKÓW, ALE MYŚLĘ, ŻE KAŻDY POWINIEN JĄ PRZECZYTAĆ W RAMACH SWOICH MOŻLIWOŚCI, ŻEBY MIEĆ JASNOŚĆ OBECNEJ SYTUACJI -http://www.poltext.pl/b764-Patologia-transformacji.htm

  Najlepiej, żeby była dostępna w internecie za darmo, może doczekamy.

  1. W NECIE DLA KOGO DLA MNIE – JA WIEM CO ROBIĆ SZAFOT GILOTYNA

   A CI CO SĄ GŁODNI NIE MAJA NETA JUŻ OD DAWNA

   WIESZ DLACZEGO – BO KOMPA SPRZEDALI ŻEBY MIEĆ NA PAPU A NA OPŁATY PRADU TEŻ NIE MAJĄ

   SERIO NIE WIEDZIAŁEŚ

   A WIĘC W NECIE KOGO UŚWIADOMISZ ELYTY RZADZĄCE – KOMFORMISTÓW Z MORDĄ FRAZESÓW

   I MAŁĄ GRUPKĘ TAKICH JAK JA

   DO GŁODNYCH DOCIERAĆ TRZEBA DARMOWYMI ULOTKAMI

   BO ONI NAWET GAZET NIE KUPUJĄ

   PATRZĄ TYLKO TĘPO W TV !! A TAM INDOKTRYNACJA – PROPAGANDA SUKCESU – SERIALE Z LUDŹMI SUKCESU

   WSZYSCY SĄ MŁODZI PIEKNI MAJA INTERESY I WOGÓLE – BRAZYLIJSKA BAJKA

   A WSZYSTKO TO – BY WZBUDZIĆ W POLAKU POCZUCIE WINY ZE JEST NIEZARADNYM CIULEM !!!

   I WIECIE CO TO DZIAŁA

   DOWÓD ??

   SZTANDAROWY ARGUMENT ŻON W STOSUNKU DO MĘŻA – TY NIEZARADNY CIULU !!!!! W POLSCE

   BO KOBITKI SĄ GŁÓWNYM ADRESATEM TYCH MUZGOJEBÓW – TV SERIALI 🙂

   1. ’Swiat weglog kiepskich' nidy smieszny ale jest przykladem spychania roli mezczyzny na bok, to kobieta tam 'nosi spodnie'

   2. MIZIA, trzeba wyjść naprzeciw mendiom i obalać ich mity każdego dnia, tak jak oni to robią. Wybudzić Polaków ze śpiączki. Chciałbym doczekać takiego momentu, jak było czasami za komuny, gdy leciały wiadomości, niezależnie dzisiaj czy na TVP, czy TVN, jakiekolwiek, to ludzie odwracali telewizory do okna i schodzili na klatkę zapalić papierosa. A teraz wyobraźcie sobie taki widok, jedziecie główną ulicą Warszawy np Alejami Jerozolimskimi o 19.30 i w każdym oknie, albo w prawie każdym widzicie dziennik telewizyjny Jak wam się podoba taka wizja, na początek oczywiście?

    1. W stanie wojennym o godz. 19.30, kiedy leciały Wiadomości z kłamliwej telewizji, ludzie szli ulicami w pochodzie. Spokojnie, spacerkiem, bez okrzyków wiadomo było o co chodzi. Telewizja kłamie więc nie oglądamy. Spadała oglądalność.
     Podobnie zrobiono z NIE-ACTA, w marcu (ub.r.) nie ściągamy i NIE KUPUJEMY elektroniki.
     To zadziałało.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: