NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

NA GÓRZE KRETYN.. NA DOLE KRETYN – POLACY anno domini 2013

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

– No, że Mickiewicz wielkim poetą był. – A był? – No tak, pani nam mówiła. Poza tym Gombrowicz też tak uważał, bo przeczytałam to w tym opracowaniu, co mi kupiłaś mamo, pamiętasz?

Kretyniejemy – diagnoza to niezaprzeczalna. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to wystawi jedynie sobie dowód tego, że kretynieje razem z nami, choć jeszcze bardziej, bo nie jest tego świadom. Sami tego chcieliśmy, no to mamy. To ludzie ludziom. Dzięki nam nasze dzieci będą jeszcze głupsze niż my, a ich dzieci, a nasze wnuki, będą skretyniali jeszcze bardziej niż ich rodzice, a nasze dzieci. Niestety proces kretynienia jest nieodwracalny. Co więcej kretynienie nasze przyspiesza, bo stworzone zostały do tego odpowiednie warunki. W worku z tymi warunkami zmieścił się Internet, Szkoła i Popkultura. Pisane z wielkich, bo są to instytucje służące kretynieniu.

Słabe, wiem. No cóż, kretynieję. Czuję jak w moich żyłach płynie kretyńska krew. Jednak to nie moja krew, to krew, która została we mnie wpompowana przez współczesną kulturę. I szkołę. No i studia. I jeszcze po kropelce od Internetu. Za darmo. Za tak zwane friko, ktoś by powiedział. I słusznie, bo tak kretyńsko to brzmi i łechta gardełko.

Dlaczego ludziom ludzie? Bo ludzie chcieli, aby każdy był równy, chcenie przekształciło się w posiadanie i nie był to zabieg nad wyraz trudny (znam zarzuty, które będziesz próbował przede mną postawić, więc nie wysilaj się). Wcześniej jednak trzeba było zlikwidować to, co odróżniało ludzi od siebie – kiedyś, kiedy świat był jeszcze czarno-biały odróżniał nas dostęp do wiedzy i kultury. Otworzono nam zatem szkoły. Zaczęło się, choć niechętnie, bo zamiar był inny.

Kretyn w szkole

Za wyżej wymienione friko dostajemy w szkołach wiedzę – wszyscy taką samą, tak spreparowaną, aby każdy był w stanie ją posiąść. Jakie to piękne, że krew jest czerwona, jakie to piękne, że nasze dzieci potrafią korzystać z technologii, które powstały na potrzeby wojska i skrywane w tajemnicy przed gawiedzią! Tak, tak potrafią obsługiwać facebook, youtube i fotka (o zgrozo!). To jednak po szkole. A w szkole…

W szkole nasze dzieci uczą się zdawać egzaminy. Są one przygotowywane do zdania trzech egzaminów w trakcie trwania ogólnokształcącej edukacji. Po ukończeniu szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej. Nauczyciele, którzy w ten sposób zostali skrzywdzeni (choć dawniej kretynizm nie był tak rozpowszechniony, kolejne reformy edukacji doprowadziły do stanu obecnego – przyp. ja) teraz krzywdzą pociechy naszego życia uruchamiając w nich pewne mechanizmy, a inne blokując – w pierwszej grupie znalazło się reagowanie, a w drugiej myślenie.

Skoro każdy równy, to każdy musi zostać skwantyfikowany zgodnie z pewnym szablonem. Dla każdego takim samym. Bo każdy równy. Bo każdy obywatel musi zostać uposażony w niezbędną do życia w społeczeństwie wiedzę i umiejętności, musi umieć na przykład robić latawce, których robienia uczy się na zajęciach z techniki, które ponoć rozwijają zdolności manualne. Obywatel w gimnazjum musi wiedzieć kiedy, która ryba ma tarło, nawet jeśli w przyszłości pragnie zostać strażakiem. Uczennica klasy drugiej szkoły średniej ogólnokształcącej, której marzą się studia na ASP musi umieć ocenić czy zaszła reakcja redox czy nie.

Przecież codziennie będzie to robić przed śniadaniem. Przyda się jej to także podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bo złożyła aplikację na stanowisko kustosza.

Jak już przychodzą egzaminy, to rodzice są zazwyczaj zadowoleni:

– O córunia, gratuluję, 83 procent z matury z języka polskiego, to całkiem dobry wynik! A o czym pisałaś?

– No, że Mickiewicz wielkim poetą był.

– A był?

– No tak, pani nam mówiła. Poza tym Gombrowicz też tak uważał, bo przeczytałam to w tym opracowaniu, co mi kupiłaś mamo, pamiętasz…?

– No super, tylko słonko gdzie się podziało twoje myślenie i zdolność krytycznej oceny?

– No w szkole zostało, w szkole, którą już opuściłam.

Kretyn na studiach

Na studiach niby lepiej, a tak samo. Studenci są grupą potencjalnych przyszłych wielkich intelektualistów tego świata. Samodzielnie rozwiązują problemy podsunięte im przez program, który jest dyrektywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program stworzony z ekspertami, z tymi, którzy już są wielkimi intelektualistami tego świata.

No, a studenci głowią się i głowią próbując rozwiązać owe problemy, ale egzamin trzeba zdać, a to i na zajęcia trzeba chodzić. Schemat podobny do tego w szkole – wiedza ograniczona jest porządkiem przestrzenno-czasowym, którym jest plan zajęć. Myśl nie może dojrzewać, myśl musi się w nim zmieścić, bo jak dłużej się będziesz nad czymś zastanawiał, to będziesz rok powtarzał.

Różnią się może egzaminy, przynajmniej u tych, którzy nie zostali jeszcze opętani przez szalejącą chęć uśredniania i produkowania takich samych maszynek do bezkrytycznego reagowania. Takich jednak coraz mniej, bo na studiach coraz więcej testów. Testy testują czy już wiesz to, co, według programu, musisz wiedzieć.

I mamy intelektualistów, którym kultura podpowiada jak mają się zachowywać i co mają robić, aby nimi pozostać. Problem w tym, że obecna kultura to ta, przed którą dopisuje się pop. Bo dla niej alternatywy już nie ma.

Rzecz o kretyńskiej kulturze, czyli Bartoszewski jest super

I tych co już mamy, tych intelektualistów, często mijamy idąc ulicą. Choć częściej można ich spotkać w Starbucksie przy kawie z plantacji, gdzie respektowane są prawa człowieka. Oni to wiedzą, bo na kubku widnieje certyfikat, który to potwierdza. Poza tym picie kawy w tekturowym kubku jest takie intelektualne.

Można też ich zobaczyć na wystawach i w muzeach, gdzie w okularach w rogowych oprawkach i koszulkach z wprasowanym Ernesto Guevarą i spodniach, nieuszytych w Chinach patrzą się w obraz przedstawiający dwie kreski i kółko i są pełni zachwytu dla obrazu i dla twórcy. Oni wiedzą, że to jest sztuka nie dla plebsu, że jest wyższa, wyższa znaczy lepsza, choć nie powiedzą tego głośno.

Również muzyki słuchają lepszej od popowej. Bo pop również jest dla ludzi, którzy nie rozumieją “ich” muzyki. Bo “ich” muzyka jest alternatywna względem popu, względem tej niecierpianej przez nich kultury masowej, która jest zbyt prosta, aby mogła być piękna. Można ich spotkać oglądających płyty w dziale z muzyką alternatywną, co ciekawe w Empiku…

Ich ulubioną postacią jest oczywiście Władysław Bartoszewski (z całym szacunkiem dla jego osoby, choć moim skromnym zdaniem takich, jak on są rzesze, ale tylko on okazał się osobą medialną). Jak on coś powie, to nie ma bata. Nie podyskutujesz, bo Bartoszewski dzisiaj w “Faktach” był ekspertem i powiedział to i tamto. Jak zapytasz skąd to bezgraniczne zaufanie w to, co mówi Bartoszewski, to odpowiedzą, że ma tyle doktoratów honoris causa, co ty lat, a następnie przytoczą jakiś cytat Kapuścińskiego (kolejnego ulubieńca tych intelektualistów).

Czytają “poważne” gazety. Poważność gazet wyliczają z wzoru, który jest sumą ilości trudnych słów w artykułach oraz ceny. Takie co mają dużo sportu, to nie są poważne gazety. Portale również tylko poważne, czyli takie, które mają jak najmniejszą ilość odsłon, bo to oznacza, że mało kto rozumie artykuły w nich zawarte. Oni rozumieją.

Określając siebie zapewne powiedzą, że wyemancypowali z kultury masowej, zostawili pop za drzwiami, które zatrzasnęli na pięć spustów na studiach. Kulturowi rewolucjoniści! Dzięki emancypacji są wolni, bo nie są targetem reklamodawców, a co za tym idzie korporacji. Teraz trzeba cofnąć się trochę w czasie…

Kretyn nieświadomy

Czy jednak pamiętają o tym, że skretynieli? Przecież opuścili szkołę, która nie uczy myślenia, przynajmniej tego samodzielnego. Dostali się na studia, bo byli przeciętniakami, a tacy są gloryfikowani przez system nowych matur. Ukończyli studia, bo pozdawali egzaminy, bo podporządkowali się “jedynej słusznej prawdzie” autorytarnych profesorów, pozostając ich niewolnikami. Przynajmniej w sferze mentalnej. Dlatego piją taką kawę, dlatego ubierają się tak a nie inaczej, bo tak im podpowiada kultura, kultura, która alternatywy nie ma i która kanalizuje wewnątrz własnego systemu ich “bunt”.

To nie przypadek, że zachowują się tak i tak, że szwendają się po galeriach i muzeach szukając katharsis. Oni są po prostu specyficznym targetem, nie podejrzewając, że popkultura mogła ich tak nabić w butelkę.

Współczesna kultura pochłonęła niemal każdy styl życia i sposób zachowania. Niemal, bo zawsze możesz zostać pustelnikiem. Gdy jednak okaże się to chwytliwe i medialne, to powstaną programy “tańcząc z pustelnikami w puszczy”, czy “pustelnicy szydełkują z gwiazdami”. Wtedy i ta przestrzeń zostanie zagarnięta i wchłonięta przez kulturę niecierpianą przez tych, którzy myślą, że się z niej wyrwali. Przez tych intelektualistów, co ich tu mamy.

Dlaczego wszyscy kretyniejemy? Bo wkraczając między wrony… Przykre, ale tak działa system, którym jest kultura.

CZERWONE

26 thoughts on “NA GÓRZE KRETYN.. NA DOLE KRETYN – POLACY anno domini 2013

 1. GDDKiA prowadzi obecne 700 sporów związanych z budową dróg. Kancelarie już liczą zyski. – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
  3,8 miliarda złotych roszczeń wykonawców, ponad 400 milionów złotych potrąconych z kar umownych oraz 465 milionów złotych uruchomionych z gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych – tak w liczbach wygląda batalia prawna Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Takiej sytuacji jeszcze nie było. W sądach z konieczności pojawili się sędziowie specjalizujący się w przepisach o budowie dróg – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

  GDDKiA nie odpowiada, ile wydaje na obsługę prawną sporów. Drogowcy tłumaczą, że publiczny inwestor jest zazwyczaj reprezentowany w sądach przez Prokuraturę Generalną. Jednak „Dziennik Gazeta Prawna” ustalił, że GDDKiA korzystała w ostatnich latach z usług kancelarii m.in. Wierzbowski Eversheds oraz Wardyński i Wspólnicy.

  Anonimowy adwokat jednej z renomowanych warszawskich kancelarii potwierdza, że GDDKiA chętnie zleca obsługę sporów firmom zewnętrznym.

  http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,Tylko-prawnicy-zarabiaja-dzis-na-autostradach,wid,15361038,wiadomosc.html

    1. JAK BEDZIESZ MIAŁA NAJNIŻSZĄ PENSJE GREKA LUB HISZPANA TO TEŻ BEDZIESZ GDERAĆ

     ALE ICH GDERANE SŁYCHAĆ W EUROPIE – STOP BASTA

     A POLAKÓW ZAPRASZAMY DO STOSUNKÓW ANALNYCH TYLKO W POLSCE DUPA DO WYDYMANIA KAŻDEGO – DAJEMY GWARANCJE RZADOWE NA USŁUGĄ ŚWIADCZONĄ PRZEZ OBYWATELI

     PO DYMANKU POLAK ZAPEWNIA SPRZĄTANIE I ZAPŁACI CHETNIE DYMAJĄCEMU

     W IMIE WIZERUNKU EUROPEJCZYKA

     1. 🙂 NIEDŁUGO NA ŚWIECIE POJAWIĄ SIĘ W BIURACH PODRÓŻY – BANERY

      ” JESTEŚ WSCIEKŁY , MASZ STRES , CHCESZ KOGOŚ PONIŻYĆ DOKOPAĆ OBRZUCIĆ GÓWNEM ”

      JEDŻ DO POLSKI 40 000 000 MOŻLIWOŚCI – NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA – I TO WSZYSTKO ZA DARMO !!!

      1. punkty programowe dla harcorowcow
       -zwyzywanie bibola po meczu iz jego przegrana druzyna to pedzie…
       -pójscie na pielgrzymke na jasną gore w koszulce „chcę byc ksiedzem jak mój ojciec”
       -wzięcie udziału w manifestecji przeciwko radiu trwam…
       -wzięcie udziału w barwach narodowych polski w marszu niepodległosci…
       -przejscie przez miasto w koszulce z napisem jestem gejem…
       -jazda przepisowna na odcinku katowice-gdansk
       -spacer przed ambasadą israela z transparentem free palestine!
       🙂
       macie jeszcze jakies pomysły?! wpisywac,utworzymy z Mizią biuro podrózy… 😉

     2. Przeciez gderam i wciaz powtarzam, ze sytuacja Polakow nie rozni sie od sytuacji ludzi pracy w calej Europie.Gderamy sobie wszyscy, a politycy i tak robia swoje.Proces zubozenia spoleczenstw europejskich postepuje.Coz z tego, ze ludzie maja po kilka dyplomow w kieszeni jak i tak nie moga znalezc pracy.Umowy smieciowe do Polski przywedrowaly z zachodu.Wysokosc pensji pracownikow na zachodzie nie rozni sie drastycznie od wysokosci zarobkow w Polsce w prownaniu do kosztow zycia.Coraz wiecej ludzi korzysta z roznych pomocy spolecznych.Do tej kategorii naleza nie tylko bezrobotni, ale takze ludzie pracujacy, ktorych pensje nie wystraczaja na przezycie i oplaty roznego rodzaju , a takze coraz czesciej emeryci i rencisci.Jesli ktos sobie przeliczy wartosc euro na zlotowki , wydaje mu sie, ze na zachodzie zyja prawie milionerzy.Nie nalezy zapominac, ze ceny wszystkich artykulow sa czterokrotnie wyzsze w strefie euro niz poza nia.Z tego tez powodu rozne firmy zachodnie taniej produkuja w krajach, nie bedacych w strefie euro, ale konsumenci zachodni placa za wyroby wedlug cennika w strefie euro.Zysk w postaci taniej sily roboczej poza strefa euro jest zyskiem producenta a nie konsumenta.Na skutek takiej polityki rosnie takze bezrobocie w strfie euro.Korzysci jak, widac spoleczenstwa zachodnie raczej nie maja.Jedziemy na jednym wozku.

      1. Nie potrafie Ci doradzic.Opieka socjalna jest na zachodzie , ale nie taka jak sobie ludzie wyobrazaja.Nie wszyscy maja do niej prawo.Gdy skonczy sie prawo do zasilku i jakiejs tam nedznej pomocy ludzie pozostaja bez srodkow do zycia.Zadnych srodkow czyli bez grosza.Takich ludzi z roznych srodowisk jest coraz wiecej korzystajacych z pomocy organizacji charytatywnych.Organizmy charytatywne wspierane przez roznych celebrytow jednak wymagaja roznych papierkow do udokumuntowania prawa do bezplatnych puszek.Ci , ktorzy stracili srodki do zycia , a nie potrafia udokumentowac papierkiem z urzedu pracy, ze maja prawo do bezplatnej puszki niestety nie moga liczyc na zadna pomoc.Laduja najczesciej pod mostem i radza sobie , zebrajac, grajac w metrze ( tez trzeba miec zgode),proszac o bony zywnosciowe lub bilety na srodki transportu od przechodniow lub uzytkownikow srodkow transportu zbiorowego.Do tej grupy naleza najczesciej ludzi uczciwi i niezdolni do zajecia sie rozbojami.Niektorzy z tej grupy uczciwych popelniaja samobojstwa , co zdarza sie wsrod bezrobotnych coraz czesciej.Inna grupe stanowia ci, ktorzy nie maja skrupulow i aby przezyc , a nawet niezle sobie zyc zajmuja sie handlem narkotykami , rozbojami w srodkach transportu, napadami na kasy w sklepach , na bizuterie , banki.Wsrod tej kategorii najczesciej sa mlodzi ludzie pochodzenia arabskiego, afrykanie i romowie.Najlepiej zostan poslem lub senatorem …Albo prezydentem.Zartuje oczywiscie.Acha
       ..Nowym pomyslem francuskiej lewicy jest opodatkowanie tzw.dodatkow rodzinnych i wszelkich pomocy dla rodzin bezrobotnych.Kolejny przyklad tego jak sie pomaga na zachodzie.Dopoki bedzie istnial ten system , nic sie nie zmieni.

  1. Brak pracy = bezrobocie, korupcja, rozdawnictwo kolesiów, wyprzedaż za bezcen dóbr, niesprawiedliwość społeczna, brak ochrony zdrowia, czysty faszyzm ubrany w demokrację = NIE dla wiejskiej!
   Praca = płaca na opłaty = koncentryk bez krat.

   1. miziaforum powiedział/a
    Kwiecień 7, 2012 @ 5:05 PM
    6 Votes

    ZAPYTA KTOŚ DLACZEGO NALEŻAŁO BY TO ZROBIĆ ???

    ot choćby dla tych pierwszych z brzegu 50 powodów :

    1. Afera hazardowa,
    2. Afera lekowa,
    3. Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu,
    4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
    5. Afera ministra Grada (firma jego żony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad…),
    6. Afera ministra Grabarczyka,
    7. Podsłuchiwanie dziennikarzy przez ABW,
    8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
    9. Podwyżka podatku VAT,
    10 .Podwyżka podatku gruntowego,
    11. Benzyna w górę,
    12. Gaz w górę,
    13. Kredyty w górę,
    14. Żywność w górę,
    15. Podwyżka energii,
    16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej ,
    17. Upadek stoczni (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli), 18.Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600mil., 19.Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia ,
    20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczeństwa polskich żołnierzy w Afganistanie,
    21. Skandaliczne szkolenie wojska – 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154),
    22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
    23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwości została osoba bez wykształcenia prawniczego
    24. Asystent Komorowskiego Roman Kuźniar publicznie deklaruje że Katyń nie był ludobójstwem
    25. Usilnie twierdzą że w Polsce niema kryzysu i jesteśmy zieloną wyspą a dług publiczny wynosi ponad 800 miliardów,
    26. Wzrost bezrobocia do 13%, 3.2 mln dzieci w Polsce żyje na skraju nędzy,
    27. Wzrost liczby bezdomnych,
    28. Obietnica wybudowanie do końca 2008 3 000tyś km autostrad (nie wybudowano nawet 1 km),
    29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztował 200mln. nadaje się już do generalnego remontu!
    30. Wstrzymanie budowy autostrady A2,
    31. Według raportu NIK Połowę polskich dróg należałoby zamknąć z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta, 32.Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,
    33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii za ok 500mln,
    34. Rząd do końca 2009 miał przyjąć 269 projektów (przyjął 74),
    35. Ciągłe próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
    36. Coraz więcej opóźnień w przygotowaniach do EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóźnienia w budowie stadionu w Warszawie i Wrocławiu, problemy z murawą stadionu w Poznaniu która była już sześciokrotnie wymieniana)
    37. Zabrali 1,5mln dla niewidomych,
    38. Brak reakcji rządu na krytykę Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
    39. Brak reakcji Polskiego rządu na oskarżenia Eriki Steinbach o to że Polska jest współwinna wybuchowi II Wojny Światowej,
    40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
    41. Zabierają pomostówki,
    42. Brak reakcji na zamykanie Polskich szkół na Litwie,
    43. Brak pieniędzy na wojsko i policje,
    44. Wzrost przestępczości,
    45. Brak zapowiadanych reform,
    46. Planowane zwolnienia, prezesa Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570tys zł premii od minister sportu Anny Muchy za brak dotrzymania terminu związanego z oddaniem do użytku Stadionu Narodowego.
    47 .Wyższy wiek emerytalny,
    48. Coraz niższy poziom szkolnictwa,
    49. Zamykają i likwidują sanatoria dla dzieci,
    50. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, a czekamy jeszcze na CUD gospodarczy i drugą Irlandię

 2. Krótka rozmowa między panem, wójtem i plebanem
  ________________________________________
  wg M. Reja

  Widząc, że się źle dzieje –
  Naród traci nadzieję,
  Nie chce orać, siać ni zbierać, śni o kuciu kos –
  Raczył przyjąć Pan Chama
  W towarzystwie Plebana
  By wysłuchać, co poradzą jak odmienić los.

  Nędza piszczy za progiem,
  Pola leżą odłogiem,
  Krowy, zamiast dawać mleko, poszły precz pod nóż;
  Pustką zieje komora,
  Co stoi wedle dwora,
  A tu zima, jak to zima, czai się tuż tuż.

  Mówi Pan – mój Plebanie,
  Co to z nami się stanie,
  Jak tak dalej pójdzie, folwark diabli wezmą wnet –
  Tu za stratą wciąż strata,
  Nikt nie boi się bata:
  Postrasz Bogiem lud leniwy, by do pracy szedł.

  Pleban na to swe dłonie
  Na pulchniutkim splótł łonie
  I do góry wzniósł niebieskie oczy z krasnych lic;
  – Powiem Panu niewiele,
  Pan nie bywasz w kościele
  I na tace bożej chwały nie dorzucasz nic.

  Ludziom dajesz mniej jeszcze
  I proroctwa złowieszcze
  Po folwarku całym z dawna krążą z ust do ust –
  Trzeba nam dziś dialogu,
  Słowa miłego Bogu,
  Co powstrzyma niechrześcijański gniew chrześcijańskich dusz.

  Cham zaś głową potrząsa,
  Ręka sięga do wąsa
  I dosadnie po swojemu mówi, co ma rzec:
  Nędza winą jest dworu,
  My nie marny wyboru
  Jak o życie godne walczyć, albo w walce lec.

  Ludzie ciężko harują,
  Ekonomi katują,
  Żony złe i dzieci głodne, ma cierpliwość kres:
  My żądamy kontroli
  Nad rym, co kto partoli,
  Co kto ile z czego na i co tracone jest.

  Pan pięściami w stół wali –
  Chcecie znieść feudalizm,
  Nie pozwolę na to, jakem pan i władca twój:
  Cham mu na to – Dwór dworem,
  Zajrzyj pan za oborę:
  Jak się tu nie dogadamy, kto posprząta gnój?

  – Pax vobiscum – Ksiądz woła –
  Bo jest wolą kościoła
  Aby się nie brali bliźni w Chrystusie za łby:
  Ty się Chamie nie indycz
  I nie żądaj rewindy-
  Kacji praw, co głoszą, że gnój posprzątacie wy.

  A ty, Panie pamiętaj,
  Że człek boży – rzecz święta
  I bez niego nie ustoi kościół ani dwór;
  Niechże ma swoje zdanie,
  A do pracy wnet stanie,
  Tylko zakaż ekonomom garbowania skór.

  Pan, choć jeszcze się zżyma,
  Obiecuje dotrzymać
  Tego, co obiecał przecież chamom już nie raz.
  Cham się księdzu pokłonił
  Za uczciwy kompromis
  I na stertę gnoju wrócił znów na jakiś czas.

  Tak to pouzgadniali,
  A ekonom wciąż wali,
  Bo go przecież na rozmowy nie zaprosił nikt –
  Wie, że gdy się Pan złości,
  Chamom trza liczyć kości,
  Ksiądz im i tak obieca w niebie naprawienie krzywd!

  1. 🙂 to bardziej przemawia dziś

   Polska jest krajem katolickim,w ktorym ludzie maja
   zarabiac malo,maja zyc w niedostatku,bo tylko
   wtedy,beda pobozni,religijni,beda brac udzial w
   praktykach religijnych.Gdy ludzie zarabiaja
   malo,wtedy sa nieszczesliwi i szukaja
   pocieszenia,i na to tylko czekaja kaplani,gdyz
   przychodza do ludzi i opowiadaja im bajki na
   pocieszenie,a gdy ludzie ich wysluchaja,to nie
   szukaja juz szczescia na ziemi,w wysokich
   zarobkach,tylko szukaja szczescia w
   niebie,zaswiatach,oczekuja cudow,i beda gotowi
   chodzic na pielgrzymki,aby modlic sie o szczescie
   w niebie.Beda przeznaczac pieniadze(ktorych i tak
   malo zarabiaja)na cele religijne,beda gotowi
   budowac koscioly,swiatynie,domy boze itd.,a nie
   budowac akwedukty,autostrady,stadiony,zaklady
   pracy itd.Kaplani zyja z tego,ze sprzedaja ludziom
   obietnice szczescia w niebie,a wiec szczescie
   ludzi tu na ziemi jest sprzeczne z interesami
   kaplanow.Kaplani mowia do ludzi:”pan Bog miluje
   was w waszej nedzy,ciprpienie zbliza was do pana
   Boga,im wieksza wasza bieda,nedza,cierpienie,i im
   wiekszy krzyz dzwigacie na swych barkach,tym
   wieksza wasza chwala w niebie.I mowia to do
   ludzi,ludzie,ktorzy sa najbogatszymi
   ludzmi.Oczywiscie z kaplanami wspolpracuja ich
   swieccy sojusznicy,przyjaciele.Pewien polityk
   powiedzial kiedys tak:”Podchodzi minister do
   biskupa,bierze go pod reke i mowi:Ty ich utrzymasz
   w glupocie,a ja ich utrzymam w biedzie”

  1. AQQ..
   on ma racje w pewnym sensie bo przeciez nawet jak sie postawi wszystkich przed sądem to i tak każdy kto nie umie siebie trzymać w ryzach będzie to robił. Diabeł tak grasuje że jest w stanie „zmusic” każdego, zwłaszcza tych ktorzy mu się poddają bez walki (bo z pokusami trzeba walczyc). To jest właśnie wolna wola o której bp mówi.

 3. Ta, Bartoszewski, do którego nawet autor ma tzw 'cały szacunek'. Ja tam szacunku do oszustów nie mam. Nawet promila szacuneczku. Jakby autor dalej poszperał o tej nieszczęsnej osobie i jej tajemniczej profesurze, to znalazłby odpowiedz dlaczego kretyniejemy. IM po prostu żal dupcie ściska, że nigdy nie osiągną takiego poziomu jak reszta świata, stąd uwalanie innych, zalew mediów MIERNOTĄ, no i właśnie malowanie kółek, kwadratów i nazywanie to sztuką – ja tam nie znam żadnego z tej nacji który by był wybitnym malarzem realistycznym – tylko abstrakcje i inne gówna które nawet pięciolatek da rade namalować, robienie z ludzi debili w szkołach, a sami sobie przyznają fałszywe tytuły, bo ich po prostu umysłowo nie stać na prawdziwe. ;P Zresztą to nie jedyny przykład tego, jak próbują rozmyć swoją obecność pośród normalnych.

  Kiedyś w szkołach nie było tylu debili. Dzieciaki miały szacunek do instytucji (dobrze to czy źle? z artykułu jakoś tak wynika, że szkoła to generalnie ZUUOOO) No cóż ja k dla mnie szkoły są potrzebne. Jak sobie to autor wyobraża, że dzieciaki będą samopas latać gdy rodzice w pracy? Powinna być podstawówka obowiązkowa, potem po staremu zawodówka albo liceum. Kiedyś szkoła utrzymywała w ryzach cała tą młodzież. Niech sobie autor wyobrazi teraz że nagle nie ma szkół i cała ta gimbusiarnia z nudów wylega na ulice. 😐 Strach wychodzić z domu.

  PS. ostatnia linijka artykułu:

  „Dlaczego wszyscy kretyniejemy? Bo wkraczając między wrony… Przykre, ale tak działa system, którym jest kultura.”

  To wrony wkroczyły między nas i jakoś tak wyszło że narzucają ton w mediach, kulturze i nauce w ten sposób urabiając umysły słabszym. No niestety nikt z nas na to urabianie nie jest stuprocentowo odporny.

 4. Malowanie nie jest jakoś tam szczególnie skomplikowaną sprawą już w 4 klasie podstawówki potrafiłem narysować całkiem niezły portrecik, albo światowa muzyka w większości hitów na bank są akordy acde (z dwa tygodnie ćwiczen na gitarze i już)

  1. Rysowac kazdy potrafi.Trzeba miec talent.Niestety Picasso i Dali nie maja nic wspolnego z prawdziwym artysta.Matejko to artysta.Penderecki to nie muzyk niestety.Niekoniecznie dwa tygodnie cwiczen na gitarze.Wystrarczy program komputerowy , ktory wszystko zmiksuje.

 5. Lubie patrzec na takich, ktorzy w muzeum sztuki modern podziwiaja kolko , ale niekoniecznie kolko.Sprawia mi ogromna przyjemnosc podgladanie jak ogladaja to kolko lub niekoniecznie kolko i wzdychaja cichuto , bo w muzeum trza sie kulturalnie zachowac. Bo w muzeum kontemplujemy sztuke , a nie drzemy sie , ze artysta nas w konia robi tym kolkiem lub niekoniecznie kolkiem.Kreca glowkami, wzdychajac przy tym.A ja ich z luboscia podgladam, jak oni podziwiaja ten wytwor, tego ktory robi ich w konia , rysujac kolko na kawalki szmatki farbkami, a czasami olowkiem.Patrze, patrze na ich uduchowione w cichosci twarze i mam wrazenie , ze dusza z nich ulata.Czuje taka dziwna moc , ze musze odejsc i porzucic obsrwowana osobe w obawie o moja dusze, ktora po seansie uduchawiania przed kolkiem moze tez uciec.A , ze lubie moja dusze w duchu tak sie smieje , ze czasami martwiue sie, ze udusze moja uduchowiona obserwacjami dusze.Czasami sie zastanawiam…Dlaczego im sie tak przygladam…Chyba wiem…Tez skretynialam..Na to wyglada.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: