NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY! RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

NOWE PRZEPISY- czyli parobku polski masz przes…..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

536063_405905926094018_695031336_n

Tańcz jak szef zagra

Rząd chce wprowadzić przepisy, które pozwolą na stosowanie 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego pracy. Do tego chcą zmienić prawo tak, że szef będzie mógł nam kazać przychodzić każdego dnia do pracy o innej godzinie. Jak żyć, panie premierze?

za ma 27 lat, pracuje jako przedstawiciel handlowy. Jej facet (Iza nie lubi słowa „konkubent”) pracuje jako serwisant komputerowy. Ich dziecko chodzi do przedszkola. Specjalnie tak ułożyli sobie godziny pracy, że jedno rano synka odprowadza, drugie odbiera go po południu.

Nie wyobrażają sobie, że nagle będą musieli oboje pracować po 12 godzin. Albo że szef każe obojgu przychodzić do pracy na 10.00 lub 11.00, a innego dnia na 8.00. Przedszkole jest czynne od 8.00 do 16.00 – i koniec.
Rząd antypracowniczy

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych wprowadzający zmiany w organizacji czasu pracy.

Okres rozliczeniowy czasu pracy ma być wydłużony z obecnych czterech do aż dwunastu miesięcy, bez względu na system czasu pracy. Co to oznacza? Nieważne, czy pracujesz zawsze od 8.00 do 16.00, czy niekiedy masz nocne zmiany. Wydłużenie okresu rozliczeniowego może dotknąć każdego.

Aby wprowadzić 12-miesięczny okres rozliczeniowy, pracodawca musi zawrzeć odpowiednie porozumienie z reprezentantami pracowników. Trzeba go uwzględnić w układzie zbiorowym pracy albo w porozumieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi.

Jeśli w firmie nie ma związków zawodowych, teoretycznie będzie musiał zawrzeć porozumienie z przedstawicielami pracowników „wyłonionymi w trybie przyjętym u danego przedsiębiorcy”. Co to będzie w praktyce oznaczało, dopiero się przekonamy. Można się jednak obawiać, że pracodawca znajdzie zaufanych pracowników, którzy poprą wprowadzenie najbardziej elastycznego czasu pracy.

Ustawa będzie nakazywała przekazanie okręgowemu inspektorowi pracy kopii porozumienia.
Na którą do pracy?

Rząd chce także wprowadzić możliwość nakazywania pracownikom rozpoczynania pracy o różnych godzinach. Wprowadzone mają być dwie opcje. Zgodnie z pierwszą, pracodawca będzie mógł kazać pracownikom przychodzić każdego dnia do pracy na inną godzinę. Druga zakłada, że zostanie ustalony przedział czasowy, w którym pracownik musi rozpocząć pracę.

I te rozwiązania będą musiały zostać uwzględnione w układzie zbiorowym lub w porozumieniu ze związkami zawodowymi. Przy czym projektodawca założył, że zarówno w przypadku okresu rozliczeniowego, jak i godzin, w których będzie trzeba rozpocząć pracę, pracodawcy mają uzgodnić to ze wszystkimi związkami zawodowymi, które działają w przedsiębiorstwie. A to nie będzie proste.

Projekt stanowi także, że wprowadzone zmiany muszą być stosowane zgodnie z artykułami 132 i 133 Kodeksu pracy. Chodzi o to, że typowemu pracownikowi w każdej dobie przysługuje co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku, a w tygodniu co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Kodeks pracy zastrzega także, że tygodniowy odpoczynek co do zasady powinien przypadać w niedzielę.
Za co żyć?

Z czego utrzymają się ci, którzy nagle będą pracowali tylko po 3-4 godziny dziennie? Ministerstwo pracy chce wprowadzić zasadę, że nawet jeśli będą stawiać się w pracy na bardzo krótko, pracodawca będzie musiał im zapłacić przynajmniej płacę minimalną. Później, gdy będą pracowali np. 12 lub 13 godzin na dobę – zarobić mają więcej.

Ustawę chce się wprowadzić, tłumacząc to potrzebami pracowników i pracodawców.

– Ustawa antykryzysowa obowiązywała do końca 2011 r. Zamiast przedłużać jej działanie, zdecydowaliśmy wtedy wspólnie z partnerami społecznymi, że najlepsze rozwiązania chcemy na stałe wprowadzić do Kodeksu pracy – mówi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Tłumaczy też, że projekt należy wprowadzić nawet mimo bardzo poważnych wątpliwości i sprzeciwów ze strony związków zawodowych.

– To jest nie do przyjęcia dla Solidarności – mówi wiceprzewodniczący „S” Tadeusz Majchrowicz. – Jak zauważył Piotr Duda, chce się z nas zrobić pracowników na rozkaz. Tak daleko posunięta elastyczność nie może zostać wprowadzona.

Maciej Chudkiewicz

http://praca.interia.pl/news-tancz-jak-szef-zagra/podglad-wydruku,nId,934849

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

20 thoughts on “NOWE PRZEPISY- czyli parobku polski masz przes…..

 1. Owa Iza będzie miała niezły problem, jak jej facet wyląduje w szpitalu, a jej odmówi się informacji o jego stanie zdrowia, bo nie jest żoną. A wystarczyłby związek partnerski i po problemie.

 2. „Przeszukania pracowników po końcu zmiany, czy nic nie ukradli. Zastraszanie, że jeśli sklep zanotuje stratę, to pracownicy dostaną po kieszeni. Wielka sieć supermarketów godzi się na rozmowy ze związkami dopiero po protestach. Czy supermarkety w Polsce to oaza „dzikiego kapitalizmu”? O tym, jak wygląda praca w nich, portal Gazeta.pl rozmawia z Piotrem Krzyżaniakiem, związkowcem z Inicjatywy Pracowniczej. ” >>>
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,130438,13437854,Rewizje__oskarzenia_o_kradziez__norma_25_towarow_na.html

 3. Mizia tak trzezwo patrzec na to g…. to mozna ich załatwic na cacy w jeden prosty sposob! wprowadzic a raczej wymusic na rzadzie przez fale protestów OKRĘGI JEDNOMANDATOWE i nowe wybory! sprawea bedzie załatwiona, 2ski,millery,kwachy i inne nie bedą miec prawa bytu! pojdą w polityczny niebyt! a jak nie… to pozostaje tylko i wył. wersja bułgarska w połaczeniu z wariantem islandzkim!

  solidarnosc, Duda organizuje strajk generalny (całe 4h) na slasku po 11marca! miało byc wczesniej ale sa pewne rokowania na rozmowy z rządem!!!! ten sam pan deklaruje ze chce zmienic rząd a jednoczesnie apeluje o uspokajanie ludzi, aby nie wyszli na ulice bo w narodzie wrze! kurwa, rozumiecie cos z tego?

  jedno mnie zastanawia dlaczego nikt nie wnosi postulatów o utworzeniu okręgów jednomandatowych!NIKT!ani lewacy,sracy,geje,pederasci,prawicowcy,onr-owcy,związki zawodowe,pseudo opozycja NIKT!!! przeciez inaczej ich się nie da usunąc skoro nie chcą siłą na taczkach!Jeden taki był co chciał i co? i g….. za przeproszeniem!
  a przeciez moznaby isc za ciosem i w połączeniu onr w taki sposób ich się pozbyc!
  no tak ale onr to dzieci tuska, a ten od JOW chciał sobie tylko reklame zrobic!

  1. JOW nie jest kompatybilny z ich partyjniacką ordynacją wyborczą, JOW ich wszystkich wyrzuci na zbity pysk.

 4. Co tam panie w polityce – przychodzi Jan do Zenona

  Jaja, panie Janie, jaja jak berety.

  by zylo sie lepiej kolegom No to panie Zenonie, mamy teraz raj na ziemi w naszej Polsce. Panie Janie, pan jest niepoprawny politycznie. Od samego wejścia sieje pan nienawiść. Jaką nienawiść, widzę, że dzisiaj nie masz dobrego nastroju? Mam, mam, tylko…

  Panie Janie, pan się naogląda tej telawizji i nic pan nie kuma. Ma pan szczęście, że pan nigdzie nie pisze o swoich widokach świata. A co ja takiego złego powiedziałem?

  Panie Janie, czy pan słyszał w telewizji o naszej Polsce? Czegoś takiego nie ma i w najbliższej przyszłości nie będzie. Jak pan mówi o naszej Polsce, to jest pan w/g nowego “prawa”: idiotą, odszczepieńcem, zaściankiem, ciemnogrodem, faszystą, antysemitą itd., itd.

  Już nie ma panie Janie naszej Polski!!! Polska jest ich, a oni takiego kraju jak Polska nie uznają, a więc nas nie ma. No co ty Zenon, przecież ja jestem, ty jesteś, moi sąsiedzi są, co ty pleciesz?

  Panie Janie, niby my jesteśmy, a jakoby nikogo nie było. My jesteśmy panie Janie przeznaczeni do likwidacji. To panie Zenonie nie może być prawda. Ja widzę w telewizji jak Polska rośnie i rozkwita. Gdzie pan to widzi panie Janie?.

  No panie Zenonie, jeszcze wczoraj słyszałem, jak Polacy biorą tysiące, miliony premii za dobrą pracę dla Ojczyzny. Panie Janie, że biorą, to ja wiem bez oglądania telewizji. A czy słyszał pan w tej telewizji, że one biorą premię za pracę na rzecz Polskiej Ojczyzny, czy może innej. A no tego nie mówili. Mówili tylko, że mamy takich fachowców, że im premia należy się jak psu kość. A może pan słyszał za co, panie Janie?

  No może przegapiłem, ale na pewno za całokształt pracy, za wielki wysiłek dla polepszenia bytu narodu, dla budowy potęgi Polski.

  Panie Janie, to jak oglądacie te głupoty, to przynajmniej słuchajcie o czym te najmity gadają. Bo wy tak ględzicie, jak byście przegapili kość udową świni w galarecie. Kością się udławicie tak samo, jak tą wiadomością.

  Zenon, ty się na mnie nie gniewaj, ale ty wszystko widzisz do góry nogami. Panie Janie, jest całkiem odwrotnie, tylko jak ja biedny mam to panu wytłumaczyć.

  Zenon dawaj no tego koniaka, ja przyniósł zagrychę. Kiełbasa nie byle jaka, prosto z marketa. Panie Janie, z panem jest gorzej niż źle, z panem jest tragicznie.

  Zdrowia panie Janie, zdrowia Zenon. Tfu, a skąd wyście wytrzasnęli tą niby kiełbasę. No przeca mówiłem, że z supermarketa. A wasze prosiaki gdzie? Sprzedał? A no pewno, że sprzedał, jeszcze dołożył do interesa.

  Panie Janie, pan stary chłop i pan to nazywa kiełbasą? Panie Zenonie nie ja, ja chciał kiełbasy i to mi sprzedali. Pan nawet nie wiesz, że to pierwszy sort junijny. Szkoda, że pan nie przyniósł ostatniego sortu wiejskiej kiełbasy. Panie ale nigdzie już nie ma wiejskiej kiełbasy. Przepisy junijne zabraniają takiej niedobrej kiełbasy robić – bo receptura nasza na nic. A tam panie wielka cywilizacja. Musimy się od nich uczyć.

  Panie Janie, posłucha pan cierpliwie? Ja panu coś opowiem . Mam kolegę co jeździł do niemiec jak jeszcze nas nie wciągnęli do kołchozu jewropejskiego. Jak to Polak, wszędzie dobrze, ale żarcie trzeba ciągnąć z Polski ze sobą na koniec świata. Zajechał do niemca i żre. Niemiec patrzy, wącha i pyta, co to jest. A no Panie Kowalski (bo u nich wszyscy niemcy to Kowalscy, jak u nas wszyscy prawdziwi Polacy to Szmidty) to szynka, to baleron, to boczek, a to kiełbasa. Niemiec pyta, czy może spróbować. Wiadomo, Polak mówi – no pewno, że można. Niemiec spróbował i drapie się po głowie, to nie może być, że to od was komunistów takie wyroby. Bogdan, daj trochę więcej, ja zaniosę rodzinie dać spróbować.

  Przychodzi niemiec po degustacji rodzinnej i mówi. Bogdan, zbieraj majdan, szykuj samochód i jedź do Polski przywieź mi tych wynalazków. Jakich wynalazków? No tego szynka, tego balerona, i tego boczka i kiełbasa. Panie, ja tutaj przyjechałem zarobić a nie tracić. Bogdan ty jedz, ja ci zapłacę za wszystko i dniówki policzę, jakbyś u mnie pracował.

  Bogdan, powiem ci w tajemnicy, ty weź i sobie większą ilość, a mnie ile ci wlezie do samochodu. Ej, panie Kowalski, a co to wojna będzie, czy co? Bogdan, będzie wojna. Bo was ciągną do junii jewropejskiej. I jak ty wrócisz do domu po pracy u mnie, to już takich wyrobów dobrych nie kupisz. Będziesz już kupował takie samo badziewie jak u nas w niemcach. Zenek!!! Skąd ten niemiec wiedział, że i u nas zaczną g….no sprzedawać zamiast baleronu, szynki…… Wiedział, wiedział, bo u nich panie Janie to wielka cywilizacja 🙂 ))

  A więc jak widzicie panie Janie. Świń oszustom nie sprzedawajcie tylko róbcie tą dobrą-niedobrą wiejską kiełbasę.

  Panie Zenonie, ale tego robić nie wolno. Panie Janie, toż to “niemiec” rządzi junią, a za Hitlera też świń nie było wolno Polakom zabijać. Tylko hodować, a niemce zabierali gotowe i wywozili do rejchu.

  Teraz panie Zenku świnia jest tak droga, że prawdziwej kiełbasy zakłady nie robią. Nawet pan nie wie, ile teraz musi być urzędników zaangażowanych, aby rolnik mógł świnię sprzedać. Powiedzmy, dolicz pan do świni z pięciu urzędasów junijnych z wielkimi zarobkami, jeszcze większymi premiami z Kopacz na czele. To taki baleron, szynka, boczek, kiełbasa musiałaby kosztować z tysiąc, dwa tysiące za kilo.

  Panie Janie, pan to jest antysemitą i dziejowym spiskowcem 🙂 ))

  Pozdrawiam państwa i życzę smacznego.

  Zenon Jaszczuk

  Źródło: polacy.eu.org

 5. Czytałem to wszystko !!!!!!
  J.M.H
  Ps: a co do kopary hahahaha to ona już została zniszczona zrębem czasu !!!! ot panie Miziak upływ czasu i zmęczenie materiału hahahahahaha

 6. hahahahahahaha i bardzo dobrze !!!!!!! kurwa jak my nie potrafimy walczyć i pilnować własnych spraw to mamy to co mamy !!!!!! .
  Gdzie jest ta cała pierdolona solidarność co ??????????????? , chlają wódeczkę czy jak ?????
  Rozumię Miziak że te przepisy weszły już w życie no to ładnie !!!!!! , i tak się zastanawiam dokąd my właściwie zmierzamy , my polacy i nasz kraj ??????
  Ale swoją drogą jak pokazuje nasza wspaniała historja to my jako naród zawsze byliśmy skłóceni i zawsze toczyliśmy pomiędzy soba jakieś waśnie i swary i proszę mi nie pieprzyć jakim to jesteśmy wspaniałym narodem i wszyscy nas w koło kochają bo to jest po prostu nie prawdą !!!!! , wręcz przeciwnie wszyscy nasi sąsiedzi zawsze starali się nas ujażmić i zniewolić ,rosjanie , niemcy ,czesi i inni czego dowodzi nasza porombana historia !
  A dzisiaj w roku pańskim 2013 to jest chyba agonia Państwa Polskiego bo to co się dzieje w naszym kraju to po prostu zakrawa na czyste kpiny .
  Więc sam widzisz panie Miziak że ta pańska pisanina to tylko zdaje się psu na budę !!!!!!!!!!!!
  Karwia ja przecież pamiętam inny świati inne życie i gdzie to wszystko się zapodziało ??????????? pytanie pozostawiam wam ,młodym ludziom kturzy mają kształtować życie w Polsce !!!!!!!!!!
  J.M.H

  1. Prawdziwy Polak nie pluje jadem na rodaków, Navajo88! a Mizia robi to co uważa za słuszne więc o co pretensje? Tamten świat, który pamiętasz, widocznie zbudowany był na piasku więc się rozpadł i już go nie ma teraz trzeba budować od nowa ale nie tak jak robi to rząd Tuska czy NWO lecz inaczej,

   1. inteligencje polska zniszczyla wojna, kraj ograbiony przez ruskich i niemcow podnisl sie, by potem znowu w niewole popasc. Tym razem drapieznikiem sa polskie hieny. Dalszego upodlenia ciag dalszy…

   2. Anna ja nie pluję jadem na polaków , tylko piszę jak to wszystko wygląda a co do czasu minionego to taki był czas i tego nie da się ukryć !!!
    a że to wszystko zaprzepaszczono to inna sprawa , a co do Miziaka to fakt to jego blog i jego myśli capito moja pani !!!! hahahahahahaha
    J.M.H

    1. Jednym było lepiej, innym gorzej. Teraz też tak jest ale nie słyszałam, żeby wówczas umierali ludzie z zimna lub głodu. Tak rządzą w naszym kraju, żeby w Platformie żyło się lepiej a reszta obywateli jest w pogardzie. Z tym trzeba walczyć, nie być obojętnym. Uczmy się nawzajem szacunku do siebie 🙂

     1. Przerażające. Wg ekspertów co piąty chory na raka umiera nie z powodu nowotworów, ale w wyniku niedożywienia.
      Głód w polskich szpitalach opisuje “Polityka”. Zjawisko ma charakter masowy. Jak czytamy w tygodniku, co trzeci chory przyjęty do szpitala w Polsce wykazuje objawy niedożywienia, ale w czasie hospitalizacji stan ten u 70 proc. pacjentów pogarsza się.
      Jedzą mniej i rzadziej niż w domu, ale nikt z opiekującego się personelu tego nie dostrzega.
      Konsekwencje bywają tragiczne.
      20 proc. pacjentów z nowotworami umiera z powodu zagłodzenia, a nie podstawowej choroby lub przerzutów. Co piąty pacjent z rakiem jest więc w Polsce do uratowania, gdyby lekarze potrafili rozpoznać niedożywienie i wiedzieli, jak w porę zareagować.

 7. Jak donosi portal POX.pl (zajmujący się tematyką ZUSu, podatków i ubezpieczeń społecznych) Ministerstwo Finansów rozesłało do urzędów skarbowych w całej Polsce wytyczne, zgodnie z którymi 71% kontroli skarbowych musi się zakończyć ujawnieniem nadużyć i wlepieniem mandatu skarbowego.

  Dlaczego aż tyle kontroli finansowych musi zakończyć się mandatem? Wszystko staje się jasne po przeczytaniu tego fragmentu: „Kilka tygodni temu zrobiło się głośno o założeniach budżetowych dotyczących wpływów z fotoradarów. Okazało się bowiem, iż Minister Finansów w planie na 2013 rok założył dochody z mandatów na poziomie 1,5 miliarda zł, co oznaczało 30-krotny wzrost w stosunku do roku 2012. Te 1,5 mld zł dotyczyło jednak samych mandatów z fotoradarów. Łączne wpływy ze wszystkich mandatów ministerstwo założyło bowiem na poziomie aż 20,2 miliarda zł. Oznaczało to, iż minister Rostowski założył, iż każdy Polak powinien w ciągu jednego roku zapłacić średnio 530 zł tytułem mandatów. Jest to kwota średnia przypadająca na każdego mieszkańca Polski (również na noworodki). Zatem przeciętna czteroosobowa rodzina ma w tym roku do zapłacenia ok. 2120 zł tytułem mandatów, po to by minister Rostowski mógł zrealizować swoje zamierzenia budżetowe.”

  Nadal uważasz, że popieranie Platformy Obywatelskiej nie jest tożsame ze obciachem, żenadą i wstydem?

  Więcej: Misja fiskusa: Wykończyć badylarzy (zus.pox.pl)
  wpis z dnia 22/02/2013
  http://niewygodne.info.pl/index.htm

 8. wyjaśniam dlaczego użyłem słowa PAROBEK

  DLATEGO ŻE W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE JEST UKŁAD PRACODAWCA – PRACOWNIK GDZIE WARUNKI SĄ OKREŚLONE W UMOWIE I JEST TAM NAPISANE ŻE PRACA BĘDZIE WYKONYWANA W DNI TAKIE A TAKIE W GODZINACH TAKICH A TAKICH
  ===================
  A TO CO PROPONUJE TUSK

  E CHONO TU – trza porobić

  TO UKŁAD PAN – NIEWOLNIK

  WIEC SŁOWO PAROBEK JEST TU NA MIEJSCU

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: