NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

KRYMINALNE ZAGADKI WATYKANU

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Od dekady najbardziej niebezpiecznym miastem na świecie jest… Watykan. Statystyki mówią, że przypada tam najwięcej przestępstw na osobę.

W styczniu Emanuela Orlandi skończyłaby 44 lata. 22 czerwca 1983 roku 15-letnia córka pracownika Domu Papieskiego, wracając z lekcji muzyki, przepadła jak kamień w wodę. Jak ustalono, niedaleko domu zatrzymało się obok niej zielone bmw. A kiedy otworzyły się drzwi, dziewczyna wyraźnie ucieszyła się na widok kierowcy i wsiadła do samochodu. Choć trudno to sobie wyobrazić, w państwie-mieście, które liczy sobie kilkanaście ulic i zaułków, od tamtej pory nikt jej nie widział.

Winni pielgrzymi?
Sprawa Orlandi, która kilka tygodni temu wróciła na pierwsze strony gazet, nie jest jedynym grzechem w najnowszej historii Watykanu. Wyniki corocznego raportu watykańskiego prokuratora Nicoli Piccardiego mówią same za siebie. W ubiegłym roku sąd świętego miasta miał pełne ręce roboty. Na wokandę trafiło 640 spraw cywilnych i 226 karnych. To imponujący wynik jak na 0,44 km kw. powierzchni i 492 mieszkańców, z których prawie połowa pracuje w miejscowych służbach bezpieczeństwa (Gwardii Szwajcarskiej, karabinierach itp.). Daje to najwyższy współczynnik przestępczości na świecie – około 1,5 przestępstwa na osobę (dla porównania: Bogota – 1 na 3 osoby).

Piccardi broni się, że to kłamstwo statystyczne. Przestępstwa w większości są „zasługą” pielgrzymów i turystów (przeszło 18 mln rocznie!). Pracujący w Watykanie duchowni (2843 osoby) i cywile (2001) mają na sumieniu 1 proc. naruszeń prawa, czyli tylko 9. W 83-letniej historii watykańskiego państwa-miasta trafiały się kradzieże, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa, handel narkotykami i morderstwa.

Teorii, dlaczego Emanuela Orlandi padła ofiarą porwania, stale przybywa. W zależności od wersji, uprowadzili ją: „pracownicy” rzymskiego mafiosa, Enrica „Renatino” De Pedisa, siepacze z państw Układu Warszawskiego albo tureccy ekstremiści z Szarych Wilków (należał do nich Ali Agca, który 13 maja 1981 r. usiłował zastrzelić Ojca Świętego). Pierwsi chcieli wziąć odwet na watykańskich dostojnikach za miliony dolarów z handlu narkotykami. Watykański bank zamiast wyprać, przywłaszczył je sobie. Wywiad (NRD, Bułgarii, ZSRR – niepotrzebne skreślić), porywając córkę pracownika Domu Papieskiego, chciał zmusić Jana Pawła II by przestał wspierać demokratyczną opozycję w krajach bloku wschodniego (głównie w Polsce). Tureccy nacjonaliści zaś, porywając córkę pracownika Domu Papieskiego, próbowali ponoć szantażem skłonić Watykan do wypuszczenia z więzienia ich towarzysza.

Sekrety krypty w bazylice
Na początku gwardziści i rzymska policja sprawę zlekceważyli. Przekonywali zrozpaczonych rodziców, że dziewczyna uciekła z domu. Rodzina rozpoczęła więc poszukiwania na własną rękę. Zdesperowany brat prowadzi je do dzisiaj. To po jego wystąpieniu w telewizji RAI Uno zadzwonił telefon. W słuchawce odezwał się męski głos: – Jeśli chcecie wyjaśnić tę sprawę, sprawdźcie, kto jest pochowany w krypcie bazyliki św. Apolinarego przy Termach. Przy okazji dowiecie się, jaką przysługę wyświadczył on kardynałowi Polettiemu.

Telefon wywołał burzę. Dzięki niemu wyszły na jaw kolejne watykańskie tajemnice. Okazało się, że wbrew prawu kanonicznemu, na terenie jednej z katolickich świątyń (bazylika należy do prałatury Opus Dei) pochowano… bossa bandy parającej się zabójstwami, handlem żywym towarem i narkotykami, Enrico „Renatino” De Pedisa. Świat dowiedział się, że ówczesny wikariusz Rzymu (czyli faktyczny zastępca Jana Pawła II), kardynał Ugo Poletti, przyjmował pieniądze za pomoc w zatuszowaniu zbrodni obciążających mafiosów i… kościelnych dostojników.

W sprawę zaangażowali się włoscy politycy, media i organizacje pozarządowe. W końcu Kościół pozwolił otworzyć sarkofag. W maju ekshumowano bossa bandy z Magliany. Znalezione w trumnie szczątki miały zostać przebadane przez biegłych i przeniesione na cmentarz komunalny. Zagadka zniknięcia Emanueli nie została jednak rozwiązana. Jej brat stanął nawet na placu św. Marka, zbierając podpisy pod apelem do Benedykta XVI, by Watykan wreszcie zabrał głos w sprawie. Podpisało się ponad 40 tys. osób, lecz papież do dziś milczy.

Tuszowaniu występków sprzyja watykańskie prawo. Kiedy trzeba skazać kieszonkowca, gwardziści przekazują go włoskiej policji. Gorzej, gdy chodzi o poważne przestępstwo. Od czasu podpisania w 1929 r. traktatów laterańskich między papieżem Piusem XI a Benito Mussolinim Watykan automatycznie przyjmował włoskie prawodawstwo i korzystał z włoskich więzień. Dlatego w ręce rzymskiej policji oddano zarówno węgierskiego geologa Lazlo Totha, który w 1972 r. w Bazylice św. Piotra zaatakował młotkiem „Pietę” Michała Anioła, jak i Alego Agcę.

Dla Kościoła szczególnie kłopotliwe są przestępstwa popełniane przez duchownych i służby Watykanu. Ale i na to znaleziono sposób. W 2009 r. wprowadzono ustawę o źródłach prawa obowiązującego w Watykanie. Pozwala ona odrzucić te postanowienia świeckich sądów, które nie są zgodne z nauką Kościoła katolickiego lub w nią godzą. Chodzi o homoseksualizm, rozwody, aborcję. Ustawa jest wytrychem, dzięki któremu Watykan może przejąć każdą sprawę, a następnie utajniając ją, ukręcić jej łeb. Tak jak w przypadku młodego gwardzisty Cédrica Tornaya (na zdjęciu obok). Gdy jego matka pierwszy raz poprosiła o wgląd do akt, usłyszała, że to niemożliwe, bo śledztwo jest w toku. Kiedy postępowanie zakończono, odmówiono jej, gdyż… sprawę umorzono.

Strzały na Via Marconi
Zwłoki Aloisa Estermanna, jego żony Gladys i podkomendnego Cédrica Tornaya odkryły zakonnice wracające do swoich pokojów po wieczornym nabożeństwie 4 maja 1998 roku. W jaki sposób – do końca nie wiadomo. Na miejscu zbrodni panował chaos. Jako jeden z pierwszych zjawił się tam ówczesny rzecznik prasowy Watykanu, Joaquin Navarro-Valls. Irytował policjantów, bo zdaniem niektórych, celowo utrudniał dostęp do miejsca zbrodni. Gdy w końcu technicy się dopchali, wszystkie ślady były już dokładnie zadeptane przez gapiów. W dodatku Navarro-Valls błyskawicznie wydał oświadczenie, że zabił Cédric Tornay, bo… „wpadł w szał”.

W raporcie, który stworzyła specjalna komisja, powołana przez Watykan do wyjaśnienia okoliczności zbrodni, czytamy, że przyczynami zachowania Tornaya mógł być nowotwór w mózgu, zażywanie narkotyków (podczas sekcji ustalono, że palił marihuanę) czy nieleczone zapalenie płuc. W końcu ogłoszono, iż była to zbrodnia w afekcie. Nieoficjalnie pojawił się jeszcze jeden wątek. Estermann i jego podwładny byli podobno homoseksualistami, których łączył płomienny romans – przynajmniej na początku służby Tornaya. Potem komendant znalazł sobie nowego żołnierzyka, a natrętnego kaprala starał się wywalić ze służby. Ten więc wpadł w szał i go zabił.

O orientacji obu panów wiedział ponoć dom papieski. To dlatego przez lata Alois Estermann był pomijany przy awansach. Wszystko się zmieniło po zamachu na papieża. Postawny Szwajcar własnym ciałem osłaniał Ojca Świętego. Wkrótce Estermann żeni się z byłą modelką z Wenezueli i zostaje dowódcą najmniejszej armii świata. Gdy ginie, Rzym aż huczy od plotek. W zbrodnię znów zostają wplątani „starzy znajomi”: mafia, agenci wrażych wywiadów, terroryści. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to efekt zaplanowanej akcji dezinformacyjnej…

Kiedy wydawało się, że sprawa ucichła na tyle, by jej akta można było bez rozgłosu przenieść do Archiwum Watykańskiego, przed Spiżową Bramą zaparkowała limuzyna na paryskich numerach rejestracyjnych. Wysiadło z niej dwóch prawników, wynajętych przez matkę Tornaya: mistrz paryskiej palestry Luc Brossollet i Jacques Verges (bronił m.in. serbskiego kata Slobodana Miloševicia).

Kula, której nie było
Adwokaci szybko dopatrzyli się braku logiki w raporcie watykańskiej komisji. Tornay nie mógł się zastrzelić ze swojego pistoletu (SiG 1975, kaliber 9,64), bo otwór w czaszce ofiary zrobiła kula kaliber 7 mm. Znaleziony w jego płucach śluz nie był wynikiem zapalenia, ale tego, że przed śmiercią został on ogłuszony i doznał krwotoku wewnętrznego. W mózgu nie było śladu guza, który miał być przyczyną zaburzeń emocjonalnych gwardzisty. A analiza grafologiczna wykazała, że pożegnalny list do matki napisał ktoś inny. Adwokaci pisali do wszystkich decydentów, włącznie z Janem Pawłem II ale nic nie wskórali. Watykański sąd apelacji nie przyjął.

– Jeżeli po 28 latach nie można ujawnić tajemnicy zniknięcia mojej siostry, oznacza to że prawda jest niewygodna dla kogoś z Watykanu – podsumował swój protest na placu św. Piotra brat Emanueli. Jeszcze zanim to zdanie obiegło światowe media, włoski dziennikarz zajmujący się przestępstwami, Pino Nicotri, napisał, że dziewczynę zabito w dniu jej zniknięcia, tuż po orgii z udziałem młodych dziewcząt i watykańskich dygnitarzy. Ciało zaś rozpuszczono w kwasie, a skandal zatuszowano, rozsiewając plotki. Bo Watykan nie jest bliżej raju niż reszta świata. A być może nawet dalej. W końcu tutaj walka toczy się o rząd dusz.

Lochy Watykanu
Mimo wysokiego współczynnika przestępstw, watykańskie więzienie (cztery cele) świeci pustkami. Od lat 40. XX wieku nikogo nie trzymano w nich dłużej niż dobę. Najbardziej zasiedziałym lokatorem lochów Watykanu był ks. Eduardo Prettner-Cippico, który w Banku Watykańskim, nielegalnie w świetle obowiązującego wtedy prawa, wymieniał potentatom finansowym liry na dewizy. Spędził on w watykańskim areszcie trzy lata. Któregoś dnia przebrał się w sutannę i jak gdyby nigdy nic wrócił do swojego watykańskiego mieszkania. Wkrótce włoski wymiar sprawiedliwości wlepił mu kolejne pięć lat odsiadki – tym razem w strzeżonym więzieniu.

TAJEMNICA WIĘŹNIA WATYKANU …

A jeśli wiekowy ex papież bojąc się mak piekielnych na finiszu ziemskiego żywota postanowił by „puścić farbę ” na temat spraw zwykłych tych nie związanych z wielką polityką dotyczących pospolitych zbrodni ..

TO W JAKIM ŚWIETLE STANĄ BY WATYKAN ???

TAK WIĘC DECYZJA O OGRANICZENIA SWOBODY EX PAPIEŻA WYDAJE SIĘ UZASADNIONA Z PUNKTU WIDZENIA SPRAWCÓW NIE WYJAŚNIONYCH MORDERSTW …

http://miziaforum.com/2013/02/16/ex-papiez-benedykt-xvi-wiezniem-watykanu-decyzje-juz-zapadly/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: