NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY! RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

abdykacja papieża TO JUŻ PEWNA INFORMACJA – szok !!!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Papież Benedykt XVI składa rezygnację 2013-02-11 (11:49)

Jak podała włoska agencja ANSA Benedykt XVI ma zamiar abdykować. Watykan potwierdził tę informację. Papież Benedykt XVI poinformował, że zakończy pontyfikat 28 lutego o godz. 20.00. Wówczas rozpocznie się okres sede vacante – powiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Corriere della Sera, włoski dziennik, informuje, że papież złożył taką deklarację po łacinie w czasie konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto. – Ustępuję dla dobra kościoła – miał powiedzieć Benedykt XVI.

– Czuję ciężar mojej posługi, zostawiam pontyfikat dla dobra Kościoła – powiedział Benedykt XVI.

– Nie czuję się już na siłach, by kontynuować posługę – powiedział papież po łacinie do uczestników konsystorza w sprawie kanonizacji grupy błogosławionych. Wyjaśnił, że zwołał kardynałów także po to, by podać ważną dla Kościoła wiadomość.

Dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Angelo Sodano oświadczył, że wiadomość ta to „grom z jasnego nieba”.

Benedykt XVI w kwietniu skończy 86 lat. Papież dodał, że jest w pełni świadomy wagi swego gestu i decyzję podjął w poczuciu pełnej wolności.

Papież rozważał tę decyzję już w 2011?

Benedykt XVI rozważał możliwość rezygnacji już w 2011 roku. Wówczas watykanista Antonio Socci ujawnił, że już w 2012 roku papież zrezygnuje z posługi w Stolicy Apostolskiej. Abdykacja Benedykta XVI miała być spowodowana najprawdopodobniej zwyrodnieniem stawów, na które cierpi Ojciec Święty. Rzecznik Watykanu, Federico Lombardi zaprzeczył wtedy tym doniesieniom watykanisty. Brat Benedykta XVI, ks. Georg Ratzinger, także podkreślił, że chwila abdykacji papieża jeszcze nie nadeszła.

Tylko jedna abdykacja w historii Kościoła

Papież jest głową Kościoła rzymskokatolickiego i katolickich Kościołów wschodnich. Godność papieża jest dożywotnia, możliwe jest jednak dobrowolne zrzeczenie się jej, co zdarzyło się tylko raz: abdykował papież Celestyn V.

Zazwyczaj konklawe (zgromadzenie kardynałów Świętego Kościoła Rzymskiego) jest jednak zwoływane po śmierci papieża dla wybrania nowego papieża.

Osiem lat pontyfikatu

Benedykt XVI skończy 16 kwietnia 86 lat. Trzy dni po urodzinach Ojca Świętego przypadnie kolejna, w tym roku ósma, rocznica wyboru kardynała Josepha Ratzingera na papieża.

Benedykt XVI jest 265. papieżem i pierwszym wybranym w tym tysiącleciu. Przed wyborem na Stolicę Piotrową, 19 kwietnia 2005 roku, był prefektem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Zalicza się go do ścisłej czołówki współczesnych teologów. Kardynał Ratzinger należał do grona najbliższych współpracowników Jana Pawła II. W 1978 roku był jednym z głównych zwolenników wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Przez ponad osiem lat pontyfikatu Benedykt XVI odbył 24 podróże zagraniczne i 33 na terenie Włoch. Po raz pierwszy opuścił Włochy w sierpniu 2005 roku, udając się na Światowe Dni Młodzieży w Kolonii, drugą wizytę zagraniczną złożył w Polsce.

Ojciec Święty opublikował 3 encykliki – „Bóg jest miłością”, „W nadziei zbawieni” i „Miłość w prawdzie”, cztery adhortacje apostolskie oraz zwołał kilka konsystorzy. Wśród mianowanych przez niego kardynałów było 4. Polaków – arcybiskup Stanisław Dziwisz, arcybiskup Stanisław Ryłko, arcybiskup Kazimierz Nycz i biskup Ignacy Jeż.

Benedykt XVI był najstarszym w chwili wyboru papieżem od 275. lat. Jest też pierwszym Niemcem, który został Ojcem Świętym od 480 lat, po Hadrianie VI. Benedykt XVI jest drugim po papieżu Polaku, następcą Piotra, do którego można wysłać wiadomość e-mailem. Ojciec Święty jest poliglotą, oprócz ojczystego języka niemieckiego biegle posługuje się francuskim, angielskim, hiszpańskim, łacińskim i włoskim, ponadto płynnie czyta w języku starogreckim i biblijnym hebrajskim.

Joseph Ratzinger

Joseph Alois Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku w miasteczku Marktl am Inn w Bawarii, jako najmłodsze dziecko policjanta Josepha i Marii Ratzingerów, pochodzącej z Południowego Tyrolu. Dzieciństwo i młodość spędził w Traunstein nieopodal granicy austriackiej. Pod koniec drugiej wojny światowej, w 1945 roku został wcielony jako pomocnik w artylerii przeciwlotniczej. W latach 1946-1951 studiował filozofię i teologię we Fryzyndze i Monachium.

W 1951 roku Joseph Ratzinger przyjął święcenia kapłańskie. Podczas Soboru Watykańskiego II był teologicznym doradcą kardynała Josefa Fringsa, arcybiskupa Kolonii i przewodniczącego episkopatu RFN. Współpracował nad ostateczną wersją najważniejszych dokumentów soborowych. Później zajmował ważne stanowiska w Konferencji Biskupów Niemieckich oraz w Międzynarodowej Komisji Teologicznej w Watykanie. Arcybiskupem Monachium i Freising został w maju1977 roku, a w czerwcu tego samego roku otrzymał godność kardynalską.

Jest profesorem dogmatyki. Odegrał istotną rolę w pracach Soboru Watykańskiego II. Opublikował ponad 60 pozycji książkowych. Napisał kilkaset artykułów i rozpraw publikowanych w międzynarodowych czasopismach teologicznych i dziełach zbiorowych. W pracach badawczych zajmował się teologią dogmatyczną i fundamentalną. Pisał też prace z zakresu ekumenizmu. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień. Otrzymał kilka doktoratów honorowych, w tym – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Maria SS. Assunta w Rzymie oraz w 2000 roku – Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Joseph Ratzinger pełnił wiele ważnych funkcji. Był między innymi: przewodniczącym Międzynarodowej Komisji Teologicznej, członkiem Papieskiej Rady do spraw Popierania Chrześcijan oraz przewodniczącym Papieskiej Komisji Biblijnej. Od 1981 do 2005 roku stał na czele Kongregacji Nauki Wiary.

Przed wyborem na papieża ośmiokrotnie odwiedził Polskę.
(TVN24)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

26 thoughts on “abdykacja papieża TO JUŻ PEWNA INFORMACJA – szok !!!!

 1. KIM ZATEM W KOŚCIELE BEDZIE EX PAPIEŻ ??

  BENEDYKTEM 16 , CZY RATZINGEREM , BISKUPEM , KARDYNAŁEM …./

  CZY BEDZIE MIAŁ PRAWO DO MIESZKANIA W WATYKANIE ???

  JEST 2 PAPIERZEM ABDYKUJĄCYM

  EX PAPIERZ CELESTYN V

  Francesco Petrarca uzał krok Celestyna V za wyraz wiekiej wolności, dokonany w duchu anielskim, który nie znosił nakazów podyktowanych koniecznością praktycznego i politycznego sprawowania urzędu. Z kolei Dante Alighieri uzał zrzeczenie się godności papieskiej za przejaw tchórzostwa i umieścił Celestyna w swoim dziele Boska Komedia w piekle.

  Jego następca, papież Bonifacy VIII, obawiał się jednak, że Celestyn V, jako były papież może stać się elementem manipulacji ze strony kościelnych środowisk radykalnych, a może nawet doprowadzić do schizmy. Z tego powodu nakazał mu udanie się do zamku Fumone koło Ferentino i zabronił mu wracać do jego pustelni. Ostatnie miesiące życia przebywał tam uwięziony w ciasnej celi.

  Celestyn V zmarł w wieku 86 lub 87 lat. Okoliczności tej śmierci nie są jasne.

 2. szok? jaki szok? papiez nie moze abdykowac?! jakby nie patrzec ma juz 86 lat! na to miejsce trza kogos młodego z ikrą i werwą, twardo stąpającego po ziemi!
  od dziesiatek lat pedalstwo w kosciele jest tuszowane i zamiatane pod dywan, nawet JPII nie chciał poruszac tego tematu, wolał go przmilczec, odsunac problem na potem, udac iz go nie ma! Przeciez kruk krukowi oka nie wykole, gdyby tak zrobic z pederastami,pedofilami w krk porządek toby duza grupa wysokich „urządnikow” watykanskich musiała zostac skazana i wyp… z szeregów!
  ci natomiast mieliby b. duzo do powiedzenia i w ramach zemsty niejedna tajemnica mogłaby ujrzec swiatło dzienne przez co watykan a szczegolnie bank watykanski musiałby się sporo tłumaczyc, afery byłyby jak diabli… wiec lepiej g//// nie ruszac skoro nie smierdzi za bardzo…
  kto z was ma dziakow po 80tce? chcielibyscie aby zajmowali sie tak waznymi sprwami? ja wolałbym aby mieli zapewniony fotelik bujany, kominek i spokoj ! a nie uzeranie się z takim cyrkiem….
  nie wiem czego sie dziwicie, papiez ma wiek, zdrowie siada i byc moze ma dosyc tego „cyrku z nie swoimi małpami”….. ma pełne prawo przejsc na emeryturę i zyc w spokoju!
  ciekawe kogo wybiora nastepnego? bedzie to czarny papiez?!! stawiam na tak….

 3. W MNIEMANIU WIELU POLITYKÓW WATYKAŃSKICH NIE MA POTRZEBY POSIADANIA PAPIEŻA O SPOKOJNYM UOSOBIENIU LECZ MUSI BYĆ PAPIEZ INKWIZYTOR , KTÓRY ZAPEWNI DOSTATEK CZARNEJ MASIE.

 4. http://zenobiusz.wordpress.com/2013/02/05/poznaj-prawde-widzialam-jak-pomoc-przyszla-w-chwili-najwiekszego-niebezpieczenstwa/
  Teraz zobaczyłam nowego papieża zbliżającego się z procesją, był on o wiele młodszy i surowszy jak poprzedni papież.

  Przyjęto go z wielką uroczystością. Zdawało się, że chce on Kościół poświęcić, ale usłyszałam głos, że nie potrzebuje on nowego poświęcenia, ponieważ pozostał Najświętszy Sakrament. Powinna być podwójna wielka uroczystość; Powszechny Jubileusz i odbudowa prawdziwa Kościoła.

  Przedtem aniżeli papież zaczął tę uroczystość przygotował już swych ludzi, którzy usunęli całkiem bez sprzeciwu wielką ilość znacznych i mniej znacznych duchownych.

  I widziałam, że opuścili oni zebrania, ze złością i szemraniem. I wziąłdo swej służby całkiem innych ludzi, duchownych i świeckich. Wtedy zaczęła się wielka uroczystość w Kościele św. Piotra.

  Z drugiej zaś strony powstała teraz niezmierna praca budujących. Przyszło wielu silnych młodych ludzi, duchownych i świeckich, przyszły kobiety i dzieci. Przyszli także całkiem starzy, ułomni, zapomniani mężczyźni, a budynek (kościół) został znowu postawiony.

   1. WARTO SOBIE I TO PRZYPOMNIEĆ I ZAPAMIĘTAĆ

    ŻE – PAPIERZEM MOŻE ZOSTAĆ KAŻDA OSOBA OCHRZCZONA CECHUJĄCA SIĘ NIENAGANNĄ POSTAWĄ W WIERZE I UCZYNKAMI DAJACA ŚWIADECTWO WIARY !!!!

    zatem mozesz to być nawet i ty !!!

    nie musi to być ani ksiadz ani biskup !!!!!

  1. ps. jeżeli dojdzie do tego WYPĘDZENIA – to cała twoja twórczość w obronie łotrów pedofili – pod płaszczykiem zarzutu chodźby mi ATAKÓW CHERETYCKICH -staje pod dziwnym znakiem zapytania i USTAWIA W RZĄDKU TYCH SZEMRZACYCH WYPĘDZANYCH ….z którymi bedziesz musiał odejsć ….

   1. widzisz zenku ja wolałem w tej sprawie stanać po stronie słabszego – ksiedza ISAKOWICZA ZALEWSKIEGO

    a ty wolałeś stać po stronie HEGEMONA – 🙂 to tylko obnarza twoją naturę tchurza

    PO STRONIE SILNEGO ŁATWO ZAWSZE I WYGODNIE i bezpiecznie nie prawdaż 🙂

    1. Mizia ,nie omawiałem nigdy niegdzie konfliktu Księdza Isakiewicza z kimkolwiek,
     widzę ,że dzisiejsza informacja ,
     mocno Cię zaburzyła.

 5. hahahahahahahaha a co trwoga was ogarneła ?????? spoko będzie inny papierz , albo nastąpi koniec świata ! hahahahahahahahaha
  J.M.H

  1. NAVAJO jakbyś troszkę czytał książek to pomimo sceptyzmu – WYCIĄGNĄŁ BYŚ WNIOSEK ŻE DZIWNIE ZBIEGAJĄ SIĘ PEWNE OKOLICZNOŚCI

   nie tylko net i gogll

   1. Miziak nie obrażaj mie bo w swoim życiu wiele książek przeczytałem !!! , a co do obecnej sytuacji to doskonale widać co jest grane ,ktoś doskonale gra na uczuciach ludzi tych wierzących !!!! i jak sobie przypomnisz te wszystkie przepowiednie i tak zwane teorie spiskowe to doskonale widać co się szykuje na świecie , a zresztą sam się przekonasz , a to co powiedział papież że to rządzenie kościołem zaczyna przerastać jego siły i zdolność żądzenia to jest zwykła wymówka ,albo zręczny manewr , bo sma napewno by nie zrezygnował z takiej fuchy !!!!.
    Chodzą już słóchy że szykowany jest papież czarnoskury z Afryki ,albo Latynos co na jedno wychodzi !!!!
    Ale nie to jest ważne ważne jest to że świat zaczyna pikować w bardzo złym kierunku !!!!!!!!!
    J.M.H

    1. navajo nie obrażam cię ale moze akurat tych nie czytałeś – coś tu śmierdzi -ALBO KTOŚ CHCE DOPASOWAĆ STARĄ PRZEPOWIEDNIE DO FAKTÓW NA DZIŚ – ALE TO ZNOWU SPISEK –

     1. Otóż to !!!! panie Miziak , bo cudów na świecie nie ma tylko jest splot wydażeń i tak zwany efekt motyla .
      Ale nie ważne co to miało by oznaczać ważne że zmiany zasuwają jak exspres z Santa Fe do Piekła !!!
      Już sam fakt nagłego podania przyczyn abdykacji Papierza daje bardzo dużo do myślenia i co za tym się kryje , bo prawda stara jak świat mawia że nikt dobrowolnie nie zrezygnuje z miodów kture płyną z wykonywania danej funkcji na świecie a tymbardziej z funkcji bycia Papieżem wszystkich katolików !!!!!!!!!
      I jak mawiam spokojnie jak na wojnie ,,, a jak zaczną strzelać to po prostu rzucamy się do ucieczki na z góry upatrzone pozycje !!!!! hahahahahaha
      J.M.H

     2. mizia a niech sie gryzą wewnętrznie to wyjdzie tylko na dobre i ukarze prawdziwe oblicze bardzo wpływowej grupy, pederastów w watykanie!
      czym szybciej zgnilizna wyjdzie na jaw tym szybciej zrobia z nią porzadek..

 6. nie chce mi się jakoś wierzyć, że zrobił to ot tak sobie. JP II wytrwał do końca…
  Obserwujmy co będzie się działo dalej i patrzmy kogo wybiorą, bo jeśli potwierdzą się najróżniejsze orędzia, że następny ma być antypapież, a co za tym idzie ma nadejść antychryst, to żyjemy faktycznie w czasach apokalipsy. Mam nadzieję, że nie.

   1. ja też, za dużo teraz się dzieje złego + ostatnio te sodomskie związki, jakiś koszmar. Papież był przeciwny nawet seksowi przedmałżeńskiemu. Masoneria rządzi, to widać jak na dłoni. W takim momencie nie zostawia się kościoła!! Powinien trwać do końca!!

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: