NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2021 r.USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

TRUPI SMRÓD (PO)LITYKI EKSPORTU BIEDY .

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JAK WSZYSCY WIEMY OFICJALNIE Z KRAJU POD EKONOMICZNYM PRZYMUSEM WYJECHAŁO OKOŁO 3 500 000 MŁODYCH POLAKÓW

JEST JEDNAK JEDEN PROBLEM WYJEŻDŻAJĄC POZOSTAWILI MATKI OJCÓW BABCIE DZIADKÓW

NIEJEDNOKROTNIE EMIGRANCI BYLI JEDYNYMI OPIEKUNAMI TYCH OSÓB

KONTAKT TELEFONICZNY LISTOWNY TO ZA MAŁO ZRESZTĄ IM DŁUŻSZY POBYT TAM TYM RZADSZA POTRZEBA KONTAKTU…

KILKA HISTORYJEK PORZUCONYCH, ZAPOMNIANYCH?

889f82ba-b298-47e2-9e9c-7e3fca704241_260x

Pan W.

Po śmierci W. życie w jego mieszkaniu rozkwitło jeszcze bardziej. Do pająków, niebieskawych much plujek i karaluchów dołączyły zielonkawe muchy trupnice. Łańcuch pokarmowy uległ załamaniu. Muchy zwyciężyły.

W. kruchą równowagę pomiędzy swoimi podopiecznymi pieczołowicie pielęgnował jeszcze za życia. W swoim jednopokojowym mieszkaniu na obrzeżach warszawskiego Żoliborza stworzył mały ekosystem. Funkcję regulującą sprawował steatoda bipunctata. Dorastający do 8 mm pająk, lepiej znany jako zyzuś tłuścioch. W. miał wiele czasu, żeby się do niego przyzwyczaić. Zyzuś w dobrych warunkach dożywa kilku lat. Dobrze się rozmnaża. W. stworzył mu idealne warunki.

Zyzuś omotał swoją nieregularną siecią małą plastikową choinkę z bombkami, nadając jej świąteczny pobłysk. Zaległ we wszystkich rogach. Przejął we władanie okna. Dotkał sporą część dawno niepranych firanek. Jako zwierzę niepolujące aktywnie, czyli niegoniące ofiary, potrzebował wielu miejsc na swoje sieci. W. najwyraźniej dał mu wolną rękę. Zyzuś przegrał jednak walkę o kuchnię i łazienkę. Te zajęły karaluchy. Tak samo jak łóżko W., w którym uwiły sobie spore gniazdo. Jeszcze jedno miały w szafie i telewizorze bez tylnej pokrywy. W., jako emerytowany wojskowy, fachowym okiem patrzył na te strategie i potyczki. Zajmując bezstronną pozycję Sędziego nieingerującego.

W przypadku W. śmierć mogła nie być zaskoczeniem. Według sąsiadów, w stosunku do ludzi raczej nieufny i izolujący się, akurat w dniu śmierci wyjątkowo nie zamknął drzwi. Chyba nic nie zginęło. Nie licząc częściowo zdewastowanego telewizora, najmłodszym sprzętem w jego domu był odkurzacz Alfa. Właściwie nieużywany. Ze świetnie zachowanej tabliczki znamionowej wyczytać można było, że wyprodukowano go w 1966 r. Oficjalna cena 1150 zł.

Jedyny przedmiot w mieszkaniu W. z obco brzmiącą nazwą to portfel skórzany brązowy, seria numer 15, firmowany przez firmę Diamond Collection. W. nigdy go nie użył. Ani nie rozpakował. Jak na człowieka, którego okna wychodziły na jedno z największych centrów handlowych w Europie, zachował wstrzemięźliwość godną pustelnika. Przed śmiercią nie zdecydował się nawet zjeść wcześniej ugotowanego jajka na twardo. Choć chyba się wahał. Jajko ma częściowo pękniętą skorupkę.

Sądząc po zdjęciach, W. miał lepszy czas. Do ślubu poszedł w białej muszce. Żona w sukience z rozkloszowanym rękawem obszytym koronkami. Jeden z jego synów też miał białą muszkę do ślubu. Ale przed synami były jeszcze wycieczki. Jedna chyba zagraniczna. Neon, na tle którego sfotografowano W., nie zmieścił się w kadrze. Trudno z całą pewnością określić, jakie to słowo. Ale raczej niepolskie. Na innym W. pozuje w kapeluszu. Jest jeszcze cała seria zdjęć z wojska. Pamiątkowe z popiersiem obramowanym za pomocą fotomontażu znakami jednostki wojskowej. Z czołgiem T-34 w centralnym punkcie. Na innym W. ze swoim plutonem rozdarty pomiędzy patrzeniem na dowódcę a zerkaniem na fotografa. Na kolejnym chyba z rodzicami. Ich czerstwe policzki zdradzają przywiązanie do ziemi, którą W. najpewniej zdradził, wybierając karierę w wojsku, mieszkanie w mieście. A czy własnych synów też zdradził?

Na zdjęciach z dzieciństwa zapowiada się sielankowo. Oni obejmują ojca, a on ich. Od czasów późnoszkolnych, im chłopcy są starsi, tym mniej zdjęć. Znika z nich też żona. W. zostaje sam. Choć pewnie jeszcze nie wie, jak bardzo. Po długiej przerwie jest jeszcze jedno zdjęcie – ślubne syna. Z tych oficjalnych, gdzie państwo młodzi ujęci są w planie amerykańskim. Nienaturalnie do siebie przytuleni, patrzący zupełnie nigdzie. Jest jeszcze zdjęcie małego chłopczyka. Podobieństwo do W. zakłócone jest kolejnymi domieszkami genów, ale ciągle jeszcze widoczne. Krajobraz na zdjęciu trudny do odgadnięcia. Więcej zdjęć z dzieckiem nie ma.

Sprzątanie zamówił ktoś z rodziny. Ma być generalne. Ktoś wcześniej przejrzał dokumenty. Ale raczej niedbale. To, co zostało, czyli właściwie wszystko, idzie do kontenera. Święty obrazek ze ściany z napisem: „Bóg kocha Ciebie takim jakim jesteś” sprzątający wyrzucają na końcu.
Mężczyzna, lat 63

Zmarł na wersalce. Po prawicy miał Chrystusa, po lewicy Maryję. Obydwoje wyciągali do niego ręce ze świętych obrazów. On też rozłożył ręce. Tak przynajmniej wynika ze śladu po ciele, odbitym na wersalce. Ze śladu wynika też, że ciało leżało w poprzek. Tak, jakby siedzący oglądał telewizję. I nagle zasłabł. To tylko dywagacje na podstawie śladu i ustawienia telewizora. Ale wzmacnia je brak okularów. Na zdjęciu ze starej służbowej legitymacji (pracownik ochrony) mężczyzna ma okulary. Grube szkła w grubych oprawkach. Trudno przeoczyć. Musiały zostać zabrane wraz z ciałem. Sztuczna szczęka mocząca się w miednicy w łazience została. To też może być wskazówka potwierdzająca nocne oglądanie telewizji. Darmowy program telewizyjny na stoliku otworzony był na tygodniu od 17 do 24 lutego. Żaden z programów nie był zakreślony długopisem.

Sądząc po niedopitej herbacie, śmierć przyszła niespodziewanie. A po stopniu rozkładu zwłok, że jej dzieło przez około dwóch tygodni pozostawało tajemnicą. Pomogły chłodne dni i uchylone okno. Ale wreszcie, jak zawsze, zdradził ją zapach. Zapach, który jeszcze trzy tygodnie po śmierci unosi się po całym mieszkaniu, ucieka na korytarz, zabija wszystkie inne.

Mieszkanie składa się z dwóch pomieszczeń. Dużego pokoju z wersalką i mniejszego z dużą szafą. Ustawiona na ławie kuchenka gazowa zdradza, że mniejszy pokój pełnił również funkcję kuchni. A szafa magazynowała nie tylko ubrania, ale również jedzenie. Właściciel mieszkania należał do oszczędnych i zapobiegliwych. 16 półkilogramowych torebek makaronu świderki, 8 półkilogramowych opakowań makaronu rurki i 2 półkilogramowe opakowania makaronu nitki. Łączy je jedna marka. Produkt własny dużej sieci hipermarketów. Makarony mają różne daty przydatności do spożycia. Były gromadzone przez dłuższy czas. A później układane na szafie i starannie przykrywane dużym kawałkiem ciemnej folii.

Jasną folią przykryte są bochenki chleba. Razem jest ich pięć. Wszystkie w różnym stadium pleśni. Jeden napoczęty. Na dnie szafy, pomiędzy workami z ubraniami schowane cztery dorodne cebule. Z żadnej z nich nie wyrósł jeszcze szczypior. Musiały być kupione krótko przed śmiercią. Z rzeczy do jedzenia jest jeszcze musztarda, napoczęty serek topiony i kilka ziemniaków. Sztućców jest zaledwie kilka. Ale sporo daje się z nich wyczytać. Po łyżeczce można poznać, że właściciel miał zwyczaj jej oblizywania. Po widelcach – że rzadko używane. Zupełnie inaczej niż łyżki. Pełna sztuczna szczęka wskazuje, że mężczyzna musiał mieć problemy z jedzeniem twardych rzeczy. Te miękkie łatwiej nabiera się łyżką. Ot, cała tajemnica.

Ta przyziemność mocno kontrastuje z marzeniami. Już na wstępie zdradza je gumowy, częściowo napompowany model jumbo jeta w barwach nieistniejącej już linii lotniczej. W szafie pomiędzy znoszonymi ubraniami jest jeszcze nowa czapka kapitana statku powietrznego wyprodukowana w 1971 r. Ubrania przełożone są 14 małymi mydełkami z napisem LOT. Mydełka są tak stare, że kruszą się w rękach, jakby zmarły wraz ze swoim właścicielem. Kalendarz z końca lat 80. ze wzbijającym się w niebo samolotem pasażerskim jest jak rozbity zegarek na miejscu morderstwa.

W tym mieszkaniu lata 90. właściwie się nie zadomowiły. A po ostatnich nie ma fizycznych śladów, poza pianką do golenia znanej marki. Nierozpakowane koszule mają jeszcze tekturowe metki z rozmazanymi pieczątkami i cenami w tysiącach. Telefon startą od wykręcania tarczę. Pilot od telewizora zachował względną świeżość. To dlatego, że dawno temu przezornie zapakowano go w foliową koszulkę i grubo obwinięto zżółkniętą już taśmą klejącą.

Mieszkanie ma też swoje tajemnice. Dlaczego duży pokój miał dodatkowy zamek, który trzeba było wyważyć, żeby dostać się do zmarłego? Dlaczego kolorowe zdjęcia młodego człowieka, łudząco podobnego do właściciela mieszkania, kończą się gdzieś w epoce późnego ORWO? Co się stało pomiędzy ojcem i synem, że zdjęć przestało przybywać? Tych z całego życia mężczyzny uzbierała się spora papierowa torba. Ona też ma zniknąć w czasie generalnego sprzątania. Pojedzie do spalarni razem z całą zawartością mieszkania. Wersalką, kawałkiem parkietu, który trzeba było zerwać. Pięcioma nierozpakowanymi koszulami, których mężczyzna nigdy nie założył, zadowalając się kilkoma innymi z brakującymi guzikami i wyraźnymi przetarciami. Na jaką okazję je oszczędzał, to też pozostanie już tajemnicą.
Pani N.

Zmarła na kozetce. Sądząc po zachowaniu sąsiadów, śmierć na odkrycie czekała bardzo długo. Tylko muchy zwietrzyły ją błyskawicznie. Sąsiedzi najpierw obkleili drzwi mieszkania pani N. taśmą. Później zakleili folią. Jeszcze później zaczęli uszczelniać własne drzwi. Trudno powiedzieć, czy wcześniej ktoś zadzwonił po pogotowie albo policję. Zapach wskazywał na psujące się mięso. Coś trzeba było z tym zrobić.

N. własnej rodziny nie założyła. Najbliższa się wykruszyła. Dalsza przyszła w rzadkie odwiedziny i zastała drzwi zaklejone folią. Mieszkanie N. jest mikroskopijne. Jej potrzeby chyba też takie były. Jedyną rzeczą, którą gromadziła chętnie, są rajstopy, chusteczki higieniczne i dżem wiśniowy wysokosłodzony w jednorazowych opakowaniach. Chusteczkom oddała jedną szufladę w swoim jedynym meblu typu meblościanka. 53 równo poukładane opakowania liczebnie przegrały tylko z rajstopami. Zwykłymi, w kolorze ciemno-cielistym. Te noszone na co dzień dostały całą szufladę. Te bardziej zużyte zajęły jeszcze dno szafy. Nierozpakowane zakradły się nawet na półkę z dżemami, kawą i cukrem. Kawa z pewnością była czwartą słabością N. Rozpuszczalna bez mleka (czy dlatego, że nie miała lodówki, czy po prostu taką lubiła?). Ale z dużą ilością cukru. N. zalewała ją wodą z czajnika elektrycznego stojącego na ławie. Na wszelki wypadek miała dwa. A może ten drugi już nie działał, ale nie wiedziała, co z nim zrobić?

Kawa musiała dobrze komponować się jej z czytaniem. Sądząc po tytułach gazet, N. miała zamiłowanie do historii i sławnych ludzi. Może chciała poznać jakiś scenariusz alternatywny dla swojego życia? Przecież sama była córką ważnej osoby. Ważnej dawno temu, w latach 60. Jej życie jakby się tam zatrzymało. Ostatnie zdjęcia uśmiechniętej N. pochodzą z tamtego okresu. Serie książek o Ani z Zielonego Wzgórza i przygodach Tomka, analogowe płyty Presleya, Nancy Sinatry czy „28 Happy Hits for Dancing” są jak bilety na sentymentalną podróż. Sylwester w 1969/1970 w lokalu Corso w Berlinie uwieczniony na czarno-białej fotografii. Z rzadkimi serpentynami jako dekoracją. Inne – z poważnym ojcem, rodziną i pyzatą twarzą tej, która jeszcze tak mało wie o samotności. Choć zdjęcie z Berlina można odczytać jako jej zapowiedź. N., choć już prawie dorosła, tego sylwestra spędzała sama.

Okruchy intymności, rzadko występujące w przesyłanej do niej korespondencji, kierują uwagę w stronę ludzkiej małości. Pisane męską ręką: „List mój do Ciebie tym razem nie piszę z braku funduszy (jakoś mi starcza), ale ludzkiej potrzeby. Ze względu na chorobę zwracam się do Ciebie…”. Temat ludzkiej podłości drążyła krótko przed śmiercią. Na ławie przy kozetce zostawiła niedoczytany artykuł w periodyku „Najlepsze Historie” pt. „Podłość ludzka nie zna granic”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

25 thoughts on “TRUPI SMRÓD (PO)LITYKI EKSPORTU BIEDY .

 1. Dopóki będzie prund, telawiw-zja i tekturowe-papu a na własnej skórze się nie przekonają jak wygląda szambo zwane perfumerią to nikt do nich-lemingów,moherów nie przebije się z rzeczywistością jaka trwa i jaka jest zaplanowana!

  Propaganda sukcesu, gadające głowy, oszuści qrwy i złodzieje mają rację bo takich słuszna tv POkazuje!

  Mam dość przebudzania znajomych nie ma za kogo głowy nadstawiać!

  1. A MOŻE POPIEREAĆ TUSKA GREMIALNIE NIECH TEN MARSZ W PRZEPAŚC SIE PRZYŚPIESZY ???

   OŚMIELAĆ GO ZACHĘCAĆ DO WIEKSZYCH SZALEŃSTW

   MOZE TO METODA

  2. Nie wiem co robić, gdzie nie spojrzysz dupa z tyłu.
   Boli mnie kręgosłup a wszystko przez tą POpierdoloną bande na górze i ślepo zaczadzonych pijarem niewolników. No szlag by to…

   1. ODPOWIADAM – JURZ ROZESŁAŁEM MAILE DO KOLEGÓW Z ZAGRANICY

    UTWORZYMY ZWIAZEK WYPEDZONYCH Z RP

    I NIE BEDZIEMY SIĘ PIERDOLIĆ Z KRAJOWYMI IDIOTAMI

    1. CHCĄ WSTYDU I OBCIACHU TO – JA JESTEM AJATOLLACHEM OBCIACHU 🙂

     WALIĆ WE WSZYSTKIE POSUNIĘCIA III RP ZA GRANICAMI UPADLAĆ I OBNARZAĆ

  1. RANY BOSKIE AQQ – POLSKA Z TEJ POŻYCZKI MA TYLKO TYLE ŻE OD WCZORAJ MAMY DŁUG

   JEDEN BILION ZŁOTYCH – GRÓBO PRZEKROCZONY

   NIC NIKT NIKOMU NIE DAJE ZA DARMO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   TO JEST POŻYCZKA KTÓRĄ NARÓD SRAJĄC KRWIĄ SPŁACI A JAK NIE TO ZAGŁODZĄ NAS – DLATEGO ZE DZIŚ BEZ IMPORTOWANIA RZYWNIŚCI NIE JESTEŚMY W STANIE SIE WYŻYWIĆ

   NIEMA TAKICH MOCY PRZEROBOWYCH BRAK MLECZARNI, MŁYNÓW , ELEWATORÓW I ZAKŁADÓW PRZETWÓRSTWA

   MIEDZYNARODÓWKA JEDNYM POLECENIEM JEST W STANIE WYWOŁAĆ GŁUD W POLSCE

    1. CI CO ZOSTALI W KRAJU SĄ BANDĄ STERRORYZOWANYCH NIEWOLNIKÓW KTÓRZY BYĆMOŻE MAJĄ JUŻ TRWAŁE ZMIANY W MÓZGACH

     TO NIEBYWAŁE ŻEBY NIE DOSTRZEGALI ŻE CAŁA TA ELITA III R.P WYWODZI SIĘ Z PRLOWSKIEGO MARGINESU SPOŁECZNEGO

     TAKIE ZERA NA EKSPONOWANYCH STANOWISKACH ???

     ZERA KTÓRYMI STERUJĄ CZERWONE ELITY PRL –

     DLATEGO NA DZIŚ NA GODZINĘ 10,49 NIE WIDZĘ ŻADNEJ NADZIEJI

     OPRUCZ EMIGRACJI KTÓRA WIDZI TYCH SPOCONYCH ZABIEGANYCH ZASTRASZONYCH RODAKÓW W KRAJU
     PYTANIE CZY ZECHCE COŚ UCZYNIĆ ???

     ===============================
     A PROPO RUCHU NARODOWEGO NA ICH OCZACH TWORZĄ KONKURENCJE P. OPARA I 14 INNYCH EGZOTYCZNYCH URZYTECZNYCH IDIOTÓW LUB STEROWALNYCH PACHOŁKÓW
     1. Ryszard Opara (Klub Inteligencji Polskiej)
     2. Tadeusz Bartold (Zjednoczenie Organizacji Samorządowych)
     3. Lech Kuropatwiński (Samoobrona)
     4. Admirał Marek Toczek (Klub Inteligencji Polskiej)
     5. Krzysztof Lachowski
     6. Dariusz Grabowski (przedsiębiorca, były Poseł i Europoseł)
     7. Włodzimierz Bojarski (były Senator RP)
     8. Andrzej Owsiński (Chrześcijańska Demokracja Stronnictwo Pracy)
     9. Mieczysław Pawlak (PSL Mikołajczykowskie)
     10. Jacek Wójcikiewicz (Obóz Wielkiej Polski)
     11. Janusz Sperka (Fundacja Narodowa im Romana Dmowskiego)
     12. Zbigniew Lipiński (Ruch Ludowo-Narodowy)
     13. Sławomir Krupiński (Zjednoczenie Polski Ojczyzna)
     14. Romuald Bryła (Ogólnopolskie Zrzeszenie Rencistów i Emerytów)
     15. Eugeniusz Sendecki (Telewizja Narodowa)

     http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/87305,ruch-spoleczny-porozumienia-narodowego-rspn

     I CO ZNOWU SIE ZACZNIE NP. SANDECKI BEDZIE LANSOWAŁ PRZYGŁUPA Z PRLOWSKIEGO LWP – KTÓRY SAM SIĘ MIANOWAŁ PÓLKOWNIKIEM

     ŻENADA – JAK NISKO JUŻ CENIĄ ZDROWY ROZSĄDEK POLAKÓW

     TO JEST JAWNE OŚMIESZANIE WSZELKICH INICJATYW – JEŚLI RUCH NARODOWY POZWALA TAKIM HUJOM WYCIERAĆ SOBIE JAPĘ –

     PYTANIE Z CZEGO ŻYJE TEN KRETYN – KRETYN ????

     JA MAM BYĆ KOJARZONY Z TAKIM CZYMŚ ???

     ===============================================

     I SPRAWA ADMIRAŁA TOCZKA – SZEF SZKOLENIA STRAŻY MARSZU – RUCHU NARODOWEGO CO ON ROBI NA TEJ LISCIE WARYJATÓW

     WARIATÓW DYSPONUJĄCYCH HUJ WIE Z KĄD KAPITAŁEM NA DZIAŁALNOŚĆ

     KURWA

     TYLKO ZDROWI NA UMYŚLE EMIGRANCI MOGĄ COŚ ZROBIĆ I TO BEZ WCHODZENIA W UKŁADY Z TUBYLCZYM ELEMENTEM GENETYCHNIE ZMODYFIKOWANYM

     I CO NAJLEPSZE BIORĄC POD UWAGĘ NISKĄ FREKFENCJE WYBORCZĄ JAKA OBSERWUJEMY OD KILKUNASTU LAT – WPROWADZAJĄC MOBILIZACJE EMIGRANTÓW ABY GŁOSOWALI NA PRZEDSTAWICIELI EMIGRACJI – MOGLIBYŚMY WYGRAĆ WSZYSTKIE STOŁKI I W SEJMIE I W SENACIE

     W POLSCE FREKWENCJA NISKA – ZA GRANICĄ ZMOBILIZOWAĆ Z 5 000 000 I MAMY BEZ ŁASKI KRAJOWYCH WSZYSTKO

     TO JEST REALNIE DO ZROBIENIA – NA SERIO

     A JEŚLI NIE TO PRZYNAJMNIEJ SPORĄ REPREZENTACJE W SEJMIE !!

     I WSZYSTKO GŁOSAMI TYLKO EMIGRANTÓW !!!

    1. JAK BEDZIECIE TAK SOBIE STALI W MILCZENIU TO NIEBAWEM ŻEBY WYJŚĆ DO SKLEPU I PRZEJŚĆ CHODNIKIEM KAŻĄ WAM KUPIĆ WINIETE !!!

     JUŻ DEBILE PŁACĄ PODATEK OD DESZCZÓWKI I NIC I CISZA –

     1. A NAJZABAWNIEJSZA JEST ODWAGA – SYMPATYKÓW RUCHU NARODOWEGO WCZORAJ DO PÓŹNYCH GODZIN WIECZORNYCH ZASRYWALI MI POCZTĘ JADOWITYMI WPISAMI – ALE ZADEN NIEMIAŁ ODWAGI NAPISAĆ KOMENTA

      A DZIŚ SIĘ OBRAZILI 🙂 BO CO BO MI WARIAT WASIAK SIĘ NIE PODOBA ???

      BO JA JESTEM ZDROWY NA UMYSLE I DLATEGO MI SIĘ TEN ZŁAMAS NIE PODOBA

      1. SAMI SOBIE W SWOIM GRONIE 30 LATKÓW GÓRA!!! NIC NIE ZROBIĄ JEŚLI NIE ZDOBĘDĄ ZAUFANIA LUDZI W ŚREDNIM WIEKU

       DLACZEGO – ANO DLATEGO ŻE GRUPA 40- 50 LATKÓW TO DZIŚ TAKZWANA ŚREDNIA KADRA KIEROWNICZA WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH ŻYCIA – FAKT ICH SZEFAMI SĄ STARE PRYLE ALE SPISKI PAŁACOWE POTRAFIĄ NIE TAKICH PREZESÓW WYMIEŚĆ

       HISTORIA !!! JEST KRÓLOWĄ NAUK – TRZEBA WYCIĄGAĆ WNIOSKI

       JEŚLI ZATEM NIE POPRZE ICH KTOŚ KTO COŚ MOŻE – ZNIKNĄ JAK EPIZOD DZIECI KWIATÓW W LATACH 60

       ALE DO TEGO TRZEBA MIEĆ WIEDZĘ – NIESTETY DZISIEJSZY DOKTORANT PRODUKT III R.P

       JEST MOŻE RÓWNY ABITURIENTOWI Z CZASÓW „STRASZNEJ KOMUNY”

       NIE WIEDZĄ KIM SĄ I DOKĄD ZMIERZAJĄ – STRASZNE ALE PRAWDZIWE

       DZISIEJSZY ICH WRZASK PRECZ Z SOCJAŁAMI TO TYLKO EFEKT TEGO ŻE NIE ZNAJĄ SAMODZIELNEGO ŻYCIA A ICH BUNT SPONSORUJĄ OJCOWIE W ŚREDNIM WIEKU – CZYLI CAŁA REWOLUCJA BUNTU OPARTA JEST JEDNAK NA SOCJALNYM WSPARCIU TYLE ŻE NIE RZĄDOWYM A RODZICIELSKIM

       OT ICH PRAWICOWOŚĆ

       1. JA JESTEM CZŁOWIEKIEM W SREDNIM WIEKU I – PROGRAM SPOTYKANIA SIĘ POD KRZYŻAMI , TABLICAMI BOHATERÓW, UCZESTNICTWO W MSZACH ZA OJCZYZNE PERNAMENTEN WRZESZCZENIE PRECZ Z KOMUNA POD POMNIKIEM DMOWSKIEGO NIE JEST DLAMNIE ATRAKCYJNE I PRIORYTETOWE

        JA BEZ AGITKI MŁODZIERZOWEGO RUCHU NARODOWEGO WIEM KIM BYLI INKA, HUBAL, GENERAŁ NIL, RÓŻAŃSKI

        WIEM BO CHODZĄC DO SZKOŁY PILNIE SŁUCHAŁEM CO WYKŁADOWCY PRZEMYCAJĄ W TEKSTACH …

        TAK WIEC NIE ODKRYTO AMERYKI

        ZATO WKÓRWIA MNIE CODZIENNA REALNA SYTUACJE

        A TO RZEBRAJĄCY , ATO BABCIA KTÓRA Z APTEKI WYCHODZI Z PŁACZEM , A TO SZPERAJĄCY W MOIMŚMIETNIKU LUDZIE , PUSZKI , JEDZENIE
        EKSMISJE KALEKICH LUDZI ODBIERANIE DZIECI RODZICĄ Z POWODU BRAKU PIENIĘDZY POMIMO TEGO ŻE PRACUJĄ
        SKAZYWANIE NA ŚMIERĆ LUDZI CHORYCH -Z BANALNEJ PRZYCZYNY ŻEKOMEGO BRAKU PIENIĘDZY

        DLATEGO BARDZIEJ AUTENTYCZNY NIE TYLKO DLAMNIE JEST W DZIAŁANIU ŻYWY PIOTR IKONOWICZ ZASTAWIAJĄCY WŁASNYM CIAŁEM MOŻLIWOŚĆ EKSMITOWANIA

        MIŻ NIEŻYJĄCY OD PRAWIE STU LAT DMOWSKI

        A PROPO JESTEM PEWIEN ŻE ŻOŁNIEŻE WYKLĘCI GDYBY ŻYLI DZIŚ TO SKOPALI BY DUPĘ PSEUDO NARODOWCĄ ZA BRAK EMPATII

        W STOSUNKU DO RODAKÓW

        I W DUPIE MAM WYWODY WARIATÓW LATAJACYCH Z TRUMNAMI BOHATERÓW

        TU I DZIŚ LICZĄ SIĘ SPRAWY ŻYWYCH

        A SPRAWY CZCZENIA WIELKICH POLAKÓW TO NA PÓŹNIEJ PO UCYWILIZOWANIU TEGO KRAIKU RAJU DLA KÓRW I ZŁODZIEJI

        PS. IKONOWICZA NIGDY NA BLOKADZIE NIE WIDZIAŁEM KSIEDZA ZAKONNIKA LUB PRAWICOWYCH BOJOWNIKÓW

        PRZYZWOITY CZŁOWIEK POLAK CHRZESCIJANIN WIDZI ŻE – DIABEŁ IKONOWICZ – NIESTETY DLA BEŁKOTU O WYŻSZOŚCI ŚWIAT PATRYJOTYCZNYCH NAD BESTIALSTWEM SKÓRWESYNÓW – Z WOLNEJ POLSKI – JEST JIMŚ KTO ICH OBRONI

        PS. ZARZUTU O MOJĄ LEWICOWOŚĆ – JESTEM W CZYSTEJ POSTACI KAPITALISTĄ – ALE REALIA MUSZĄ BYĆ TAKIE JAK W NIEMCZECH , FRANCJI, ANGLII

        A TU JEST PIERDOLONY MEKSYK AMERYKA ŁACIŃSKA

        ALE DO KOGO JA PISZE JEŚLI NAWET KTOŚ Z WAS BYŁ ZA GRANICĄ TO TYLKO NA WYCIECZCE WIEC GÓWNO WIE

  1. Władzy się spieszyło, by Ursus nie ocalał, kolosa cięto nawet nocami

   Generalnie zakładamy taki scenariusz, jaki był na Islandii i w Irlandii. Kapitał inwestuje – ale przychodzi kryzys i kapitał natychmiast wychodzi! U nas identycznie się dzieje – najpierw banki, oddanie całego handlu, przecież wiadomo – cały handel to już są sieci, czyli korporacje potężne i wyprowadzają pieniądze. Popatrz na banki, tu tylko filie! Centrale, banki-matki poza Polską i cały czas gotówka wypływa… Ci z Unii otwarci są tylko na to, by kasę ściągać z rynku i jak najmniej ludzi w samej Polsce zatrudniać. U nas sytuacja będzie może nie dramatyczna, ale powiedzmy, jeśli za 5 lat wzrosną płace, to kapitał powie, że mu się to nie opłaca i przeniesie produkcję na Ukrainę czy do Indii… Niestety, tak się przecież dzieje, bo koszty produkcji są tam o wiele niższe! Kapitał się nami nie przejmuje, bogaci chcą wykupić wszystko łącznie z ziemią. Kolonia to jeszcze za mało, niewolnikami będziemy tutaj..!

   http://www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9079

 2. Prawdę powiedziawszy jestem przerażony, bowiem nagle dotarło do mnie, co się stało.

  Kretynka blondynka ma już bilion długu, ileś rozbabranych budów, mnóstwo kompletnie niepotrzebnych gadżetów, totalnie sobie nie radzi z zarządzaniem majątkiem, do tego jej przydupasi rozkradają wszystko, co się da.

  Chłopi pańszczyźniani jęczą pod jarzmem nie dziesięciny jak niegdyś, ale pięć-dziesięciny (50%), wszystko się sypie, a kretynka buduje następne oranżerie i teatry na wodzie. Teraz zaciągnie kolejne długi i dalej będzie je wydawać na głupoty, a w końcu przetraci wszystko i majątek pójdzie pod młotek.

  Ale na razie wszyscy szaleją z radości, bo będzie na wódkę i zagrychę i wielką zabawę.

  Lud wiwatuje, a przydupasi już dzielą między siebie korzyści ze sprzedaży rodowych sreber i wiejskich pól – jedynego źródła utrzymania chłopstwa. Sprzedano już młyny i gorzelnie. W zastaw idą kopalnie soli. Co mądrzejsi cichcem uciekają z majątku. Nie ma już nic, tylko stare kwity dłużne i nowe dukaty do przehulania.

  Po nas choćby potop.

  1. oby nie było ze został się nam jeno sznur….. oby był przeznaczony dla tych złodzieji i sk……… w rządzie..

 3. Także sam widzisz Miziak dokąd to się człowiek ma spieszyć ???? , jak i tak wszystkie drogi prowadzą do stacji przeznaczenia zwaną ŚMIERĆ !, a nasze tak zwane ciała ,,, albo jeszcze lepiej nasze opakowania nie stety ale bardzo szybko szlak trafia i tylko pozostają zdjęcia i wspomnienia , ale i one wkońcu zanikają ,,, czyli co , a no nic po prostu takie jest życie i tyle !!!
  J.M.H

  1. Navajo nie bój zaby w przyszłym zyciu będziemy mieć lepiej, tu w tym kraju dosyć odpukutujemy nasze przeszłe grzechy…smiec to nie koniec to początek!
   tylko szkoda ze człowiek nie pamięta tego co robił w poprzednim zyciu…..a może to i lepiej….?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: