NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

tusk komorowski i rostowski -czyli JAK BURDEL TATA ,ALFONS I SUTENER czerpią kożyści .. z nieszczęścia NARODU !!

NBP: Emigrant coraz bogatszy, a gastarbeiter hojny…..

 

 

Do Polski nadal płyną gigantyczne pieniądze od tych, którzy wyjechali za granicę, by szukać pracy. W tym roku deszcz gotówki był nawet większy niż w roku ubiegłym, bo mamy do czynienia z kolejną falą emigracji. Z danych NBP wyłania się wyraźna tendencja: do Polski pieniądze wysyła nowa emigracja, stara okrzepła i inwestuje już w „nowych ojczyznach”.

 

Dzięki pieniądzom od krewnych z zagranicy ci, którzy mają niskie emerytury, nie zalegają z opłatami

Polacy przebywający za granicą przysłali do kraju w pierwszym półroczu tego roku ponad 8,4 mld zł (prawie 2 mld euro) – wynika z danych NBP. To o 731 mln zł więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach zeszłego roku. Ten wzrost wynika jednak głównie z tego, że mieliśmy kolejną falę emigracji. Liczba osób przebywających za granicą zwiększyła się w ciągu ubiegłego roku o 60 tys. do 2 mln 60 tys. – szacuje GUS. Ponadto dołączyły do nich kolejne osoby, które wyjechały z kraju w tym roku. – To oznacza, że ci, którzy przebywają za granicą dłużej, przesyłają coraz mniej pieniędzy, bo w stosunku do wzrostu liczby emigrantów kwota nadesłanych środków zwiększyła się umiarkowanie – twierdzi prof. Krystyna Iglicka, ekonomista i demograf, rektor Uczelni Łazarskiego. Jej zdaniem, część emigrantów ściąga do siebie rodziny, nie musi więc przesyłać pieniędzy na ich utrzymanie. A ci, którzy decydują się na bardzo długi albo stały pobyt za granicą, inwestują tam w naukę dzieci, biorą kredyty i kupują samodzielne mieszkania lub budują domy. I jest ich coraz więcej. Z ubiegłorocznego powszechnego spisu ludności i mieszkań wynika bowiem, że ponad milion Polaków przebywa za granicą ponad rok.

Miliardowe transfery z zagranicy wspierają polską gospodarkę i bieżącą konsumpcję polskich rodzin. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej emigranci przysłali nad Wisłę ponad 140 mld zł. Dzięki temu wiele polskich rodzin kupiło na przykład nowe samochody oraz sprzęt RTV i AGD. – Tego rodzaju zakupy podtrzymują popyt w okresie spowolnienia gospodarczego – uważa Dariusz Winek, główny ekonomista BGŻ. Ale bywa i tak, że dzięki pieniądzom od krewnych z zagranicy ci, którzy mają niskie emerytury, nie zalegają z opłatami za czynsz czy też bronią się przed niedostatkiem. Z kolei ci, którzy wracają z zagranicy, przywożą czasem duże kwoty, za które kupują domy lub otwierają własną działalność gospodarczą.

Ale jest i druga strona medalu. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że za granicę wyjechało bardzo dużo osób z biednych regionów, z tak zwanej Polski B – z Podkarpackiego, Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego. Ich rynek pracy jest tam często ogołacany ze specjalistów. To zniechęca biznes do inwestycji. A gdy ich nie ma, to nie ma pracy i w efekcie kolejne osoby mogą z tych terenów wyjeżdżać za granicę. Teraz o pracę jest jednak bardzo trudno także w najbogatszych województwach. Sprzyja to więc emigracji, która powoduje, że Polska się wyludnia.

8,4 mld zł w pierwszej połowie 2012 roku emigranci przysłali do Polski

2,5 mld zł wysłali do kraju najbardziej hojni, czyli Polacy pracujący w Niemczech

1,7 mld zł do Polski wysłali „londyńczycy” – Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii

2 mln 60 tys. Polaków przebywało w 2011 roku za granicą przez ponad 3 miesiące

==================

Ciekawe jednak kiedy żarłoczny polski fiskus będzie się chciał dobrać do tych miodów i zabierać emigrantom pieniądze w postaci danin. Wszak podstawa do opodatkowania zawsze się zajdzie… Fiskus musi jednak pamiętać, że będzie to proceder na krótką metę – ci emigranci, którym skonfiskuje się ciężko wypracowane pieniądze, gdy zabiorą krewnych za granicę do kraju nie wyślą już ani centa. Polsce właśnie tylko w tym roku ubyło 237 000 podatników

Ekonomiczny zastój i rosnące bezrobocie, które już przekroczyło 13 proc., spowoduje, że dziesiątki tysięcy, głównie młodych i wykształconych Polaków ponownie poszuka szczęścia za granicą. Minister Rostowski kombinuje jak by tu obrobić z pieniędzy emigrantów, którzy mają konta za granicą. Stąd zalecenie dla skarbówek, żeby zainteresowały się tymi, którzy wracają.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

7 thoughts on “tusk komorowski i rostowski -czyli JAK BURDEL TATA ,ALFONS I SUTENER czerpią kożyści .. z nieszczęścia NARODU !!

 1. usk komorowski i rostowski -czyli JAK BURDEL TATA ,ALFONS I SUTENER czerpią kożyści no własnie nic dodać nic ująć polską rządzi zwykła mafia jeśli ktoś tego jeszcze nie dostrzegł to jest chyba ślepy

  http://es.gloria.tv/?media=235824
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/36703,czy-rzadzi-nami-nowa-mafia
  http://bombardier.nowyekran.pl/post/63179,czy-polska-rzadza-psychopaci-i-kretyni
  http://www.polityka.pl/kraj/opinie/1516454,1,mafia-i-finanse-po.read

 2. ŻEBY NORMALNIE ŻYĆ MIEĆ RODZINĘ – NIESTETY WYJECHAĆ TRZEBA NIE WAŻNE CZY NA STAŁE CZY CZASOWO jest to krok wymuszony i jedynie słuszny ..

  ale 90% emigrantów gdyby tylko mogła wróciła by na pewno – ale niema do czego ….

  1. ps. ja też nie jeździł bym to tu to tam

   ale 2 tygodnie tam = w moim „zawodzie” 2 miesięczne średnie oficjalne wynagrodzenie w P.L

   – NO NAPEWNO JAK BYM ZNAŁ OSOBIŚCIE
   JAKIEGOŚ POLSZEWIKA, PISUARA, PSLOWCA , SLDOWCA LUB MILICJANTA , SBEKA ..

   TO TEŻ MIAŁBYM PRACĘ TU – ale nieznam i znać NIECHCĘ

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: