NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

prawdziwa MORDA koscioła katolickiego w Polsce – NA POHYBEL CZARNYM I CZERWONYM !!!

FILM DOKUMENTALNY 

PREMIERA

„W IMIENIU KOŚCIOŁA”

TVN, 2 października (wtorek), godzina 23.35.

Rok temu Bertold Kittel i Jarek Jabrzyk wynajęli starą, zrujnowaną fabrykę pod Krakowem i wykreowali postać biznesmena-przekręciarza, który chce wyłudzić z nieistniejącej firmy kilkaset tysięcy złotych. W listopadzie 2011 roku rzekomy przedsiębiorca zgłosił się do Krzysztofa B. – krakowskiego rzeczoznawcy majątkowego. Tak zaczęła się trwająca ponad pół roku prowokacja dziennikarska. Z użyciem najnowocześniejszego sprzętu dziennikarze rejestrowali kolejne spotkania. Krzysztof B. jest jedną z kluczowych postaci w sprawie znanej jako afera kościelnej komisji majątkowej. Wyceniał nieruchomości, które następnie były zwracane parafiom, zakonom i instytucjom kościelnym przez państwo.

Przez blisko 20 lat Kościelna Komisja Majątkowa, złożona z przedstawicieli rządu i Episkopatu, zwracała zagrabiony przez komunistyczne rządy majątek kościoła katolickiego. Zwróciła ziemię o wartości ok. 5 miliardów złotych. Wielu poszkodowanych przed komisją reprezentował Marek P. – były oficer Służby Bezpieczeństwa. On zajmował się złożeniem wniosku do komisji, znalezieniem rzeczoznawcy, który wyceniał wartość odebranej ziemi, a nawet znalezieniem kupca na zwrócone nieruchomości. Dlaczego rola Krzysztofa B. była tak istotna? Rzeczoznawcy wyceniali najpierw wartość majątku odebranego kościołowi przez komunistów. Tutaj ważne było, aby wycenić roszczenia możliwie wysoko.

„W imieniu kościoła” opowiada o niezwykłej karierze Marka P., który stał się szarą eminencją w Komisji Majątkowej oraz o ludziach, którzy mu pomagali i z nim współpracowali. W filmie po raz pierwszy wypowiadają się publicznie kluczowe postaci związane ze sprawą kościelnej Komisji Majątkowej. — Pokazujemy też, że sprawa Komisji Majątkowej ma też bardzo ludzki wymiar. Na nieruchomościach, które zwracała komisja mieszkali ludzie, gospodarowali dzierżawcy. Nikt się z nimi liczył. Tak jak z panią Krystyną z Krakowa, która wkrótce może znaleźć się na bruku. Został załatwiony wielomilionowy interes, a jej los nikogo nie obchodzi — dodaje Jabrzyk.

„W imieniu kościola” to pełnometrażowy debiut dokumentalny Jarka Jabrzyka i Bertolda Kittla. Wcześniej obaj zrealizowali dokument „Bankier. Prawdziwa historia Petera Vogla”. Od lat są dziennikarzami śledczymi, laureatami prestiżowych nagród dziennikarskich.

Michał Stankiewicz był w latach 1999-2009 dziennikarzem „Rzeczpospolitej”. Za swoje teksty otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień.

==============

komisja majątkowa 

CZYM JEST I JAK DZIAŁA 

w wielkim skrócie.

 

Twór ów działający przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji powstał w 1991 roku powołany przez rząd i Episkopat. Czy Episkopat i jego członkowie figurują gdziekolwiek, w jakimkolwiek akcie prawnym jako władza ustawodawcza, wykonawcza czy sądownicza? Czy są wybierani przez naród w demokratycznych wyborach? Jakim to sposobem rząd dopuścił rzymskokatolicką organizację do regulowania porządku prawnego w Polsce czyniąc ją sędzią we własnej sprawie- nie obwieszczono. O powołaniu Komisji nikt poza wtajemniczonymi nie wiedział, o jej działalności dowiedziano się po latach, gdy włodarze miast zostali postawieni przed faktem dokonanym otrzymując pismo z wiadomością iż” nieruchomość o powierzchni tylu a tylu ha zostaje zwrócona kościołowi rzymskokatolickiemu lub przekazana jako mienie zastępcze”. Komisja zajmuje się zwrotem ziem i nieruchomości jakoby niesłusznie zabranych kościołowi w czasach PRL. O takim traktowaniu szary Kowalski może pomarzyć, nikt nie zajmie się jego sprawami, nie stworzy komisji pozostawiając go samemu sobie. Może dochodzić swoich praw, proszę bardzo… W komisji zasiada po sześciu członków reprezentujących stronę rządową i stronę kościelną. Myliłby się ten kto sądzi że to kościół wypłaca pensje działającym w jego imieniu, nic bardziej błędnego! Uposażenie, wcale niemałe bo wynoszące ok. 77% wynagrodzenia sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego pokrywa Skarb Państwa.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

7 thoughts on “prawdziwa MORDA koscioła katolickiego w Polsce – NA POHYBEL CZARNYM I CZERWONYM !!!

 1. Jeszcze raz z sieci.

  Zgłoś do moderacji |+261 [273]Nie zgadzam się z opinią Zgadzam się z opinią
  ~janek [3 godziny temu]

  „Od kiedy tvp zostala spolka akcyjną nie miala prawa pobierac abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !!!!!! Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA – jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP, która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes – to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując Ci – co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów – pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo „ciemny” lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, wpisaniem do rejestru dłużników, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą ….he he he. – Ludzie dajcie sobie na luz. Myślicie, że Donek nie wiedział tego nawołując do niepłacenia abonamentu zwiń~niepłacący do ~bezrobotny: PILNE ! Tydzien temu wygralem sprawe przeciwko tvp! Odzyskalem zgodnie z prawem zwrot pieniedzy za zaplacony abonament za 11 lat z odsetkami ! Zawsze placilem abonament ale zgodnie z prawem kiedy tvp zostala spolka akcyjna nie miala prawa pobierac abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !!!!!! Wiec zalazylem sprawe w sadzie o zwrot naleznosci i bez zadnych oporow tvp oddala kase ! Radze wszystkim tak postapic bo byc moze bylem pierwszy ! Trzeba bylo w jakis sposob zakonczyc to okradanie !!!”

  1. No ale to nie TVP pobiera oplate. To nie TVP chce oplaty. Oficjalnie jest to abonament za odbiornik – jako kiedys dobro luksusowe. Przeciez wiadomo ze ta kasa nie pojdzie na TVP. Ona idzie na latanie dziury w budzecie. Mozesz nawet nie miec tvp na liscie kanalow a i tak musisz placic. Nawet jesli telewizora uzywasz jako stoliczka pod nogi. 😉 To jest po prostu dodtakowy NIELEGALNY podatek ktoremu falszywie nadano nazwe abonament. Co to jest abonament za posiadanie? Nie ma czegos takiego moze byc tylko za uzywanie z tego co wiem korzystanie z danej uslugi. Gdyby rzeczywiscie tak bylo ze ta kasa ma byc na fundowanie TVP, to by zakodowali i placilby kto by chcial. Ale wiadomo ze nikttego chlamu chciec nie bedzie, wiec podatek jest za odbiornik, nie za usluge. I tyle.

   1. 🙂 wystarczy wpisać w okienko przelewów bankowych netowych – nr. konta podanego na wezwaniach do zapłaty które ludzie otrzymują – A WYŚWIETLI SIĘ SAMO W 2 OKIENKU – WŁAŚCICIEL KONTA !!

    ale oczywiście ludzie tego nie robią … w okienku wcale nie figuruje nazwa tvp sa CHA CH

    TO TAKIE PROSTE – a i zeby się za 6 miesiecy nie okazało ze ci co wpłacili na te konta znów dostaną wezwanie tym razem z kontem TVP

 2. Sezon ogórkowy się
  skończył, wakacje minęły i zanosi się
  na to, że znowu zaczną syfić na
  potęgę w głowach obywateli – mówię
  Wam. Co nowego przed nami?
  „Ramówka” to jak zwykle ograne
  tematy, ale przedstawione w nowej
  formie. Będzie serial Amber Gold,
  będzie klasyczny pojedynek PO-PIS
  (plus jak zawsze PIS kontra wszyscy
  inni) i wróci zapewne matka Madzi w
  nowej fryzurze, a być może jakiś inny
  rodzic zadźga…

  1. no juz jest kolejny odc. „matka Madzi”.

   W Polsce już co czwarta faktura nie jest płacona na czas, co stawia nasze firmy na szarym końcu wiarygodności i rzetelności wśród firm z krajów UE.

   http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Jestesmy-najwiekszymi-dluznikami-w-Europie,wid,14972982,wiadomosc.html

   Jak uniknąć płacenia abonamentu?

   Płacenie abonamentu RTV jest wymagane przepisami prawa. Nie łudźmy się, w większości przypadków zostaniemy do zapłacenia takiej daniny po prostu zmuszeni. Istnieją jednak konkretne sytuacje i takie możliwe do zastosowania środki, dzięki którym możemy się bronić i abonamentu nie zapłacić.

   – W przypadku niezgodności przeprowadzanej egzekucji z prawem istnieje możliwość jej zaskarżenia – tłumaczy radca prawny Krystian Mularczyk. Można na przykład wnieść zarzut.

   Prawnik podkreśla, że wnosząc zarzuty możemy kwestionować egzekucję zarówno ze względów formalnych, jak i procesowych. Podstawę zarzutu może stanowić: wykonanie lub umorzenie w całości lub w części obowiązku, przedawnienie, wygaśnięcie lub nieistnienie obowiązku, odroczenie terminu wykonania obowiązku, błąd co do osoby zobowiązanego, niewykonalność obowiązku o charakterze niepieniężnym, brak uprzedniego doręczenia zobowiązanemu upomnienia, zastosowanie zbyt uciążliwego środka egzekucyjnego, prowadzenie egzekucji przez niewłaściwy organ egzekucyjny lub braki formalne tytułu wykonawczego.

   – Katalog zarzutów określa artykuł 33 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji – mówi WP.PL Magdalena Krawczyk. – Zarzuty powinny zostać złożone do tego organu, który prowadzi postępowanie i on również je rozpatrzy.

   – Zarzut jest środkiem zaskarżenia, który służy zobowiązanemu w fazie wszczęcia postępowania egzekucyjnego. W następnych stadiach postępowania nie można już posłużyć się tym środkiem – zaznacza natomiast radca prawny Krystian Mularczyk, jednocześnie przypominając, że wniesienie przez zobowiązanego zarzutu w sprawie prowadzenia postępowania egzekucyjnego nie wstrzymuje tego postępowania. – Organ egzekucyjny może jednak w uzasadnionych przypadkach wstrzymać postępowanie egzekucyjne lub niektóre czynności egzekucyjne do czasu rozpatrzenia zarzutu.

   Ale to nie koniec. Istnieją jeszcze inne środki zaskarżenia postępowania egzekucyjnego.

   – Pierwszym z nich jest wniosek o wyłączenie prawa do rzeczy lub prawa majątkowego spod egzekucji. Środek ten przysługuje osobie trzeciej i służy obronie przed pomyłkowym zajęciem prawa majątkowego osoby trzeciej – mówi Krystian Mularczyk. – Mamy także zażalenie, służące do zaskarżenia postanowień wydanych w toku postępowania egzekucyjnego.

   Zaznacza jednak, że zażalenie przysługuje tylko wówczas, gdy przepisy ustawy egzekucyjnej lub przepisy k.p.a. (Kodeksu postępowania administracyjnego) tak stanowią. Wniesienie zażalenia nie wstrzymuje postępowania egzekucyjnego, jednakże w uzasadnionych przypadkach organ egzekucyjny lub organ odwoławczy może wstrzymać postępowanie do czasu rozpatrzenia zażalenia.

   Jeżeli postępowanie się przedłuża, do dyspozycji mamy skargę na przewlekłość postępowania egzekucyjnego. Może ją wnieść: zobowiązany, wierzyciel niebędący jednocześnie organem egzekucyjnym, podmiot, którego interes prawny lub faktyczny został naruszony w wyniku niewykonania obowiązku oraz organ zainteresowany wykonaniem obowiązku. Środek ten służy jedynie w toku postępowania egzekucyjnego, do czasu jego zakończenia.

   – W terminie 14 dni od dnia zakwestionowanej czynności egzekucyjnej zobowiązany – i wyłącznie on – może natomiast wnieść skargę na czynności egzekucyjne organu egzekucyjnego lub egzekutora – tłumaczy radca prawny z Kancelarii Radcy Prawnego Krystian Mularczyk z Wrocławia.

   Przedawnienie zobowiązań i brak rejestracji odbiornika

   Dla osób, które zalegały z płatnościami dłużej niż pięć ostatnich lat, szczęściem w nieszczęściu jest przedawnienie. Jak wynika z przepisów, zaległe zobowiązania z tytułu abonamentu RTV przedawniają się jak zobowiązania podatkowe, tzn. po pięciu latach, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin ich płatności. Zobowiązania za okres w ciągu ostatnich pięciu lat trzeba jednak spłacić.

   – Po upływie pięciu lat, kiedy to przedawniają się zaległe zobowiązania z tytułu abonamentu RTV, decyzja o wszczęciu postępowania egzekucyjnego byłaby niedopuszczalna – podkreśla prawnik w krakowskim biurze kancelarii Kaczor Klimczyk Pucher Wypiór.

   Jeżeli ktoś zdecyduje się więc na zarejestrowanie swojego odbiornika, czy to radia, czy też telewizora, powinien więc co miesiąc regularnie płacić abonament radiowo-telewizyjny. Inaczej grozi im postępowanie egzekucyjne i ściągnięcie należności. Gdy odbiornika nie zarejestrowaliśmy, nie musimy się martwić postępowaniem egzekucyjnym jedynie do czasu, kiedy stwierdzi się używanie takowego urządzenia.

   – W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika – zaznacza Krystian Mularczyk. – Jest to opłata karna i podlega takiej samej egzekucji, jak należność z tytułu abonamentu.

   Jak się okazuje, przed czujnym okiem urzędu skarbowego trudno jest uciec. Najlepiej jest więc abonament RTV płacić bądź pozbyć się odbiornika i… nie oglądać telewizji.

   Jeszcze tego nie rozgryzłam…
   http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,Masz-szanse-uniknac-kary-za-nieplacenie-abonamentu,wid,14959495,wiadomosc.html

 3. Na początku lat 80. narodziło się w Polsce pokolenie wielkiego wyżu demograficznego. Gdy w wieku 18-19 lat zdawało maturę i zaczynało studia, padło ofiarą oszustwa edukacyjnego. Teraz tyra, jeśli ma szczęście mieć pracę. Tak, to o Was. Dziś macie ok. 30 lat i należycie do oszukanego pokolenia. – To pokolenie nie umiało wybrać, a my nie umieliśmy doradzić – mówi były szef MEN Mirosław Sawicki o sobie i innych ministrach.

  Oszukane Pokolenie to cykl artykułów o dzisiejszych 20- i 30-latkach. To pokolenie z wyżu demograficznego, które dostało w swojej młodości jasny przekaz, że najważniejsza rzecz, to nauczyć się angielskiego, skończyć ogólniak i studia z tytułem mgr! A potem praca na spokojnie się znajdzie… Nie znalazła się. Zostaliśmy oszukani. Przez kogo i w jaki sposób? Czytaj przez cały miesiąc na Onecie i w Tygodniku Powszechnym.

  A jeśli czujesz się oszukany – dołącz do nas na Facebooku.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: