NA ŻYWO 2 STRAMY 20.00 MACIEJ MACIAK CW24 TV NAJNOWSZE INFORMACJE O AFERZE SKOK WOŁOMIN - 21.00 RELACJA PIOTRA RYBAKA ZE SPRAWY SĄDOWEJ Z GODZINY 9.00 26.08.2019 - WYROK26 sierpnia 2019
10 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

Nowy Jork: Dziennikarka aresztowana za niszczenie ŻYDOWSKIEGO PLAKATU

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

W nowojorskim metrze pojawiły się rasistowskie, antymuzułmańskie billboardy z hasłem „w każdej wojnie pomiędzy cywilizowanym człowiekiem a dzikusem stań po stronie cywilizowanego człowieka. Wspieraj Izrael.Pokonaj dżihad”. Billboardy

sfinansowała prawicowa organizacja proizraelska American Freedom Defense Initiative. Plan rozwieszenia bilboardów wzbudził kontrowersje już jakis czas temu i sprawa trafiła do sądu. Sąd federalny uznał jednak, że zakaz rozwieszenia rasistowskich plakatów naruszał by konstytucyjną gwarancję wolności słowa.

Po tym jak billboardy się pojawiły w kilkunastu stacjach metra, swój protest zorganizowała nowojorska dziennikarka Mona Eltahawy. Przed obiektywem kamery zaczęłą zamalowywać sprayem rasistowski plakat. W tym momencie pojawiła się proizraelska działaczka, która zasłoniła plakat swoim ciałem i zaczęła odpychać Monę Eltahawy statywem swojej kamery. Między paniami doszło do drobnej przepychanki. Pytana przez proizraelską aktywistkę, czy przeszkadza jej wolność słowa, Mona Eltahawy odpowiedziała, że właśnie korzysta z prawa do wyrażania wolności słowa protestujac przeciwko rasistowskim plakatom. Gdy po chwili pojawili się policjanci, aresztowali dziennikarkę, bez postawienia jej zarzutów. W czasie, gdy policjanci zakuwali ją w kajdanki, mówiła do zgromadzonych ludzi: „Zobaczcie tę Amerykę. Oto co się dzieje z pokojowo protestującymi osobami w Ameryce w 2012 roku”. Wiadomo już, że stanie przed sądem za wandalizm. Aktywistkę, która zaatakowała Monę Eltahawy puszczono bez żadnych pytań.

Mona Eltahawy jest niezależną dziennikarką pochodzenia egipskiego. Pisze artykuły na tematy bliskowschodnie, w tym o Egipcie, koncentrując się na kwestiach praw kobiet. Publikowała w „New York Timesie”, „Washington Post”, „Miami Herald”, brytyjskim „Guardianie” i innych gazetach, była też korespondentką Reutera w Kairze i Jerozolimie. W listopadzie 2011 roku została aresztowana w pierwszym z tych miast w czasie relacjonowania wydarzeń na placu Tahrir. W czasie aresztu była napastowana i bita, wskutek czego doznawała m.in. złamań obu rąk.

Bartłomiej Zindulski

http://www.lewica.pl/?id=27060&tytul=Nowy-Jork:-Dziennikarka-aresztowana-za-antyrasistowski-protest—wideo#

3 thoughts on “Nowy Jork: Dziennikarka aresztowana za niszczenie ŻYDOWSKIEGO PLAKATU

  1. “w każdej wojnie pomiędzy cywilizowanym człowiekiem a dzikusem stań po stronie cywilizowanego człowieka. Wspieraj Izrael.Pokonaj dżihad”

    Przerażające jest to, że ci antychryści bezczelnie i bez skrupułów rzucają Amerykanom gówno na twarz i oni to gówno grzecznie zjadają. Tylko ktoś arogancki, bezczelny i potężny może pisać takie teksty i czuć się na tyle mocny, żeby nie bać konsekwencji (prawnych, utraty sympatii społecznej etc.).

  2. Za niszczenie ogłoszeń u nas też policja karze. Przecież to nie są billboardy, tylko pierwsze przykazanie dla gojów w S(a)tanach.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: