KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

TAJNE wytyczne Rostowskiego -OKRAŚĆ ILU SIĘ DA…

Ekonomiczny zastój i rosnące bezrobocie, które już przekroczyło 13 proc., spowoduje, że dziesiątki tysięcy, głównie młodych i wykształconych Polaków ponownie poszuka szczęścia za granicą. Minister Rostowski kombinuje jak by tu obrobić z pieniędzy emigrantów, którzy mają konta za granicą. Stąd zalecenie dla skarbówek, żeby zainteresowały się tymi, którzy wracają.

Już w tej chwili do krajów UE wyjechało ponad 2,5 mln Polaków, a w samej Wielkiej Brytanii, która jest Mekką naszych rodaków, mieszka ich już ponad milion. Te dane są wiarygodne, ponieważ pochodzą z brytyjskiego biura statystycznego (ONS). Widać tu tendencję wzrostową. W 2009 roku na stałe zamieszkiwało tam 531 tys. Polaków, w roku 2010 – 614 tysięcy. Mimo to sytuacja na polskim rynku pracy wcale się nie poprawiła. Dlatego może nadejść kolejna fala emigracji z Polski. Zjawisko to dostrzegają sami Brytyjczycy. Portal emigrate.co.uk sugeruje, że ekonomiczny zastój w Polsce i rosnące bezrobocie, które już przekroczyło 13 proc. spowoduje, że tysiące głównie młodych, wykształconych Polaków ponownie poszuka szczęścia za granicą. Przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, ale także Skandynawii, Niemczech i Holandii. Ilu się zdecyduje na wyjazd – nikt nie wie, ale eksperci mówią o pół do nawet miliona ludzi.

U progu katastrofy

Tego, co dzieje się od otwarcia granic kilku krajów Unii, nie można nazwać emigracją – to masowy exodus ludzi, którym Polska nie dała żadnej szansy na normalne życie. Tak potężnej fali nikt, łącznie z politykami, się nie spodziewał. Także Zachód nie sądził, że będą to miliony. Najbardziej wygrała na tym Wielka Brytania i Irlandia, których PKB przez ostatnie kilka lat mogłoby być nawet o 0,5 proc. niższe, gdyby nie Polacy. Przegrały za to Niemcy – wprowadzając ograniczenia dostępu do swojego rynku pracy na 7 lat, same pozbawiły się pracowników, którzy wyjechali na Wyspy.

Dzisiaj Niemcy żebrzą o gastarbeiterów z Polski, ale oni mają już przetarty szlak – do Wielkiej Brytanii.Polska przeżywa już zapaść demograficzną, wskaźniki dzietności nie gwarantują zastępowalności pokoleniowej. Mimo to nadal brakuje polityki wsparcia rodzin. Wskaźnik dzietności Polek w Wielkiej Brytanii to 2,5 dziecka, a w Polsce – 1,31 dziecka, co daje naszemu krajowi 209. miejsce na świecie, na 222 kraje, w których prowadzone są takie statystyki. Wskaźnik musi być powyżej 2,2, żeby istniała zastępowalność pokoleniowa. Dziś, nawet bez emigracji, Polska się wyludnia.

Emigracja tak potężnej grupy osób, przede wszystkim młodych, to potężna wyrwa w systemie ubezpieczeń społecznych.

– Z jednej rzeczy bardzo się cieszę, że nie wrzucam już w czarną dziurę ZUS-u ani złotówki. Niech się udławią moimi składkami, wyrwanymi mi przez te wszystkie lata – mówi 43-letni Adam prowadzący w Liverpoolu taką samą jednoosobową działalność gospodarczą, jaką miał w Łodzi – kładzenie kafelków, boazerii, paneli i usługi z zakresu elektryki i hydrauliki. – Żałuję tylko jednego, że wyjechałem o dziesięć lat za późno. Składki za firmę są wielokrotnie niższe, a brytyjski urzędnik traktuje mnie jak człowieka i stara się mi pomóc! To był dla mnie największy szok po przyjeździe na Wyspy.

Emigracja kilku milionów ludzi w wieku produkcyjnym to gwóźdź do trumny systemu ubezpieczeń społecznych. Tej wyrwy nikt i nic już nie zapełni. Grozi nam bankructwo ZUS i to w perspektywie kilku, a najwyżej kilkunastu lat. Im więcej potencjalnych płatników składki wyjedzie, tym szybciej.

Pracodawcy z kosmosu

Wymogi polskich pracodawców to najczęściej: wiek do 30 lat, dwa kierunki studiów, dwa języki obce, 10 lat doświadczenia zawodowego. Pensja – 1500 zł brutto.

– Pieniądze w Polsce są żadne, a wymagania szefów z kosmosu. To jedyny kraj, gdzie pracodawca zwrócił mi uwagę, że nie mogę w magazynie obsługiwać wózka widłowego, bo nie mam kciuka prawej ręki. I jeszcze powiedział: „Nie zatrudnię pana, bo po Europie się jeździło i zaraz mi pan znowu spie…y stąd”. W sześciu pozostałych krajach nikt nawet uwagi na to nie zwrócił i nikomu to nie przeszkadzało – mówi Adam 38 lat, nieskończone studia humanistyczne, pracował w Anglii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Danii i Islandii.

Rząd Platformy nie zajął się problemem odpływu gigantycznej fali ludzi młodego pokolenia z Polski w ostatnich kilku latach. Co więcej, politycy cieszyli się jak dzieci, że bezrobotni wyjechali za granicę. O tym, że najgorszej fali kryzysu Polska uniknęła dzięki transferom pieniężnym od emigrantów, nikt nie mówi. „Zielona wyspa” była oparta na dwóch filarach – kredycie i pieniądzach od emigrantów. Polityczne elity nie martwią się wcale emigracją, bo emigranci wysyłają do Polski coraz więcej pieniędzy. Widać to na podstawie danych Narodowego Banku Polskiego o prywatnych przekazach pieniężnych z zagranicy do Polski. Tylko w I kwartale br. przesłano 928 mln euro, podczas gdy w tym samym okresie 2011 roku było to 861 mln euro.

Emigrant – zwierzyna łowna

Polacy wracający po latach do kraju muszą się przygotować na wojnę z urzędem skarbowym.

Mamy prześwietlać zarobki powracających z Anglii na kilka lat wstecz – mówił anonimowo pracownik urzędu skarbowego na Pomorzu. – To taki niepisany prikaz z góry. Minister Rostowski kombinuje jak by tu obrobić z pieniędzy emigrantów, którzy mają konta za granicą. Stąd zalecenie Ministerstwa Finansów dla skarbówek, żeby zainteresowały się tymi, którzy wracają. – Emigrant to świetna zwierzyna łowna – mówi anonimowy pracownik krakowskiej skarbówki. – Ma jakieś pieniądze do zabrania, nie jest pod nikogo podpięty, nie ma znajomości i przez kilka lat w normalnym kraju zdążył się odzwyczaić od naszego absurdu prawnego, więc w tym gąszczu sprzecznych przepisów poruszać się nie umie. A jak przypadkiem założy sobie jakąś firmę, to już jest nasz. Pierwszą kontrolę od nas, z ZUS-u i Sanepidu ma już w pierwszym miesiącu działalności. Zanim ją zamknie, straci kilka-kilkadziesiąt tysięcy zł.

Polscy specjaliści w Kanadzie

Z Polski uciekają nie tylko ci, którzy są młodzi i pełni sił.

– Moja babcia w wieku 84 lat pojechała do Anglii do swojej siostry. I kiedy wróciła powiedziała mi: Wnusiu, uciekaj z tego kraju, bo tu się od roboty tylko garba dorobisz i rąk takich, jak moje. I dodawała, że gdyby była o dziesięć lat młodsza, to nawet bez języka sama by wyjechała zajmować się jakąś staruszką – opowiada 40-letni Stanisław Zagrodniczek z podłowickiej wsi, dziś pracownik budowlany w Szkocji. – W kraju nie miałem żadnej roboty, więc nawet garb mi nie groził. Szkoda, że jej nie posłuchałem dziesięć lat temu – dodaje.

– Wyjechałem, bo musiałem – mówi z kolei Antoni Waszkiewicz. Ma 64 lata. Przez wiele lat był mechanikiem w PGR-ach, SKR-ach, pracował w magazynach, w Bumarze Łabędy. Oprócz tego miał na podkieleckiej wsi gospodarstwo rolne po rodzicach. Nie zawsze wystarczało czasu, żeby je uprawiać, ale starał się coś w nim robić w miarę swoich możliwości. Płacił jednocześnie ZUS i KRUS, ale przyszedł moment, kiedy nie znalazł żadnej pracy, bo był za stary. A na emeryturę – zbyt młody.

– Za namową kolegi wyjechałem na kilka miesięcy do Kanady, do pracy w rolnictwie. Gdy mój szef dowiedział się, że nie tylko umiem obsłużyć traktor i kombajny do zboża i kukurydzy, ale każdą maszynę rolniczą na jego farmie, a także zrobić ich przegląd techniczny i naprawy, mało mnie po rękach nie zaczął całować. Powiedział, że on mnie z Kanady do Polski z powrotem nie puści, bo gdzie takiego specjalistę znajdzie?

Kto zostanie?

Na pewno będą to emeryci i renciści oraz ci, którym w Polsce jest dobrze: politycy, urzędnicy i członkowie ich rodzin. Następną grupą są ludzie, którzy nie wyjadą z przyczyn osobistych. – Chętnie bym wyjechała – mówi 28-letnia Joanna Stefaniak, pracownica warszawskiej agencji PR. – Moja starsza siostra z mężem i dziećmi od kilkunastu lat żyje w Singapurze. To zupełnie inny świat. Tylko że mam dwójkę schorowanych rodziców, w coraz bardziej podeszłym wieku. I nie mogę ich zostawić.

Emigracja w liczbach

13 proc. – bezrobocie w Polsce

2,5 mln – liczba Polaków, którzy wyjechali do krajów UE w ostatnich latach

1 mln – liczba Polaków w Wielkiej Brytanii

0,5-1 mln – liczba Polaków, którzy mogą jeszcze wyjechać

poniżej 37 mln – przewidywalna liczba Polaków w kraju w 2014 roku

1,31 – wskaźnik dzietności Polek w kraju

2,5 – wskaźnik dzietności Polek w Wielkiej Brytanii

981,26 zł – miesięczna składka na ZUS dla osoby prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą

561,35 zł – roczna składka na National Insurance Contributions Class 2, czyli brytyjskie obowiązkowe ubezpieczenie społeczne (109 funtów rocznie razy 5,15 zł za funt). Można wystąpić o zwolnienie z tej składki, jeśli dochód netto z działalności nie przekroczył 4345 funtów rocznie.

 

 

 

A WY PISZCIE , PROŚBY  PETYCJE  🙂

PODPISY  ZBIERAJCIE – się czymś zajmiecie

🙂

NIECH WAM SIĘ ZDAJE ŻE COŚ MOŻECIE …

ZA SŁOWAMI PIOSENKI POWYŻSZEJ

 

„A WUJ TO W DUPIE MA I NA KOBZIE GRA..”

43 thoughts on “TAJNE wytyczne Rostowskiego -OKRAŚĆ ILU SIĘ DA…

 1. Wybuch gorączki krwotocznej Ebola w Kongo. Zmarło 15 osób
  Tagi: choroba, wirus, ofiary, Kongo, Afryka, Wiadomości, Uganda, Społeczeństwo Redakcja internetowa 9.09.2012, 23:30
  http://polish.ruvr.ru/2012_09_09/Kongo-ebola/
  Wybuch gorączki krwotocznej Ebola zarejestrowano w centralnej części Kongo. Od połowy sierpnia zmarło 15 osób – poinformowała agencja The Associated Press.

  Zdaniem ekspertów rozprzestrzenianiu epidemii sprzyja niski poziom świadomości społecznej o możliwościach zarażenia się. Mieszkańcy Konga nie chcą zrezygnować ze swoich rytuałów, na przykład z obmywania ciał zmarłych. W lipcu wybuch epidemii Eboli zarejestrowano w Ugandzie, gdzie zmarło co najmniej 13 osób.

  Śmiertelność z powodu gorączki krwotocznej Ebola może wynosić nawet 90% przypadków. Nie ma szczepionek ani leków przeciwko tej chorobie.

  -i tak sszydzi realizuja armagedon wypuszczajac swoje depopulacyjne wirusy i bakterie w najbiedniejszych rejonach swiata

 2. POLITYKA 07.09.2012 07:09 35 komentarzy
  Orban ujawnia na jakich warunkach MFW udziela Europie pożyczek

  Teraz wiemy dlaczego tak wygląda szkolnictwo, służba zdrowia, czy infrastruktura, wiemy dlaczego rosną wszystkie podatki, a my mamy dłużej pracować.

  Premier Viktor Orban odrzucił ewentualność skorzystania przez jego kraj z linii kredytowej w wysokości 15 mld dolarów na warunkach Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
  „Kolejnej rundy negocjacji we wrześniu nie będzie. Węgierska gospodarka wychodzi na prostą i nie zamierzamy korygować naszego budżetu na 2013 rok.

  Nie spełnimy wygórowanych żądań MFW, ponieważ warunki udostępnienia linii kredytowej uderzyłyby w węgierskie społeczeństwo” – oświadczył Orban.
  „Lista żądań MFW jest długa i nie jest zgodna z interesami naszego narodu.

  1.Nie zamierzamy przeprowadzać głębokich cięć budżetowych, zwłaszcza w szkolnictwie, opiece zdrowotnej i transporcie publicznym.

  2.Nie będziemy zmniejszać zasiłków rodzinnych, podwyższać podatku dochodowego i podatku od nieruchomości, zmniejszać emerytur, zwiększać wieku emerytalnego.

  3.Nikt nie będzie nam dyktował, co i kiedy mamy prywatyzować” – zaznaczył premier.(…)
  http://internaut.nowyekran.pl/post/73301,orban-ujawnia-na-jakich-warunkach-mfw-udziela-europie-pozyczek

 3. POLITYKA 08.09.2012 20:09 7 komentarzy
  Lokal „Krytyki Politycznej”, który dał schronienie niemieckim bandytom 11.11.11. — nareszcie zniknął z reprezentacyjnej ulicy Warszawy

  „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Nie godzimy się na ponowną komunizację kraju. Sierpem i młotem czerwoną hołotę. Oraz przy słowach starej piosenki Fogga „Ta ostatnia niedziela” — Warszawa żegnała kawiorowe lewactwo.

  Przestępcza działalność organizacji zrzeszonych w Porozumieniu 11 Listropada, w tym „Krytyki Politycznej”…

  Zarówno antykonstytucyjne propagowanie totalitarnego komunizmu[xvii]w III RP, jak i używanie przemocy oraz bandyckich metod zwalczania przeciwników politycznych[xviii] — jest działalnością przestępczą podlegającą przepisom prawa karnego.

  Dlatego, zgodnie ze wszystkimi faktami można powiedzieć, że Porozumienie 11 Listopada jest antypolską, nielegalnie propagującą komunistyczną rewolucję przestępczą bandą — dążącą do stosowania przemocy w Polsce.(…)
  http://salski.nowyekran.pl/post/73454,lokal-krytyki-politycznej-ktory-dal-schronienie-niemieckim-bandytom-11-11-11-nareszcie-zniknal-z-reprezentacyjnej-ulicy-warszawy

 4. POLITYKA 08.09.2012 10:09 4 komentarze
  Zmarł profesor Jerzy Urbanowicz

  Jerzy Urbanowicz był autorem raportu, który na dzień przed śmiercią profesora ujawnił poseł Maks Kraczkowski (PiS).

  Raport dotyczył wykorzystania przez Państwową Komisję Wyborczą serwerów firm, które są w rękach rosyjskich. Naukowiec chorował na serce.

  Istnieje raport, z którego wynika, że rosyjskie służby specjalne mogły wpływać na wynik wyborów w Polsce. Dokument ujawnił poseł PiS-u Maks Kraczkowski dwa dni temu. Dzień później zmarł nagle jeden ze współautorów dokumentu – prof. Jerzy Urbanowicz.

  Według naukowca serwery wykorzystywane przez Państwową Komisję Wyborczą w trakcie ostatnich wyborów są w rękach rosyjskich. Informacje te pochodzą z monitoringu ruchu sieciowego, wykonanego w trakcie przesyłania danych do PKW w dniu wyborów przez prof. Urbanowicza i jeszcze jednego eksperta mającego doświadczenie w pracy służb specjalnych. Są to danezero-jedynkowe, a więc w zasadzie niepodważalne.

  W rozmowie z portalem Niezależna.pl poseł Kraczkowski potwierdził informacje o raporcie. Nie chciał jednak zdradzić nazwisk naukowców, od których otrzymał raport, ani nie ujawnił szczegółów materiałów, które posiadł. – Nie chcę tego ujawniać, dopóki nie otrzymam odpowiedzi z ABW i innych służb odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg wyborów w Polsce – mówi Maks Kraczkowski.

  Przypomnijmy, że 14–16 czerwca br. gościem polskiej Państwowej Komisji Wyborczej był Władimir Czurow – szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej. Sekretarz polskiej PKW mówił, że takie odwiedziny to nic nadzwyczajnego. Media rosyjskie inaczej opisywały sprawę. Według nich Czurow, zwany przez Miedwiediewa „czarodziejem”, miał uczyć naszych urzędników używania „środków technicznych w procesie wyborczym” oraz „tworzenia listy wyborców”.

  Sam Jerzy Urbanowicz w latach 2006–2008 pracował w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, w której odpowiadał m.in. za kryptografię i teleinformatykę. W 2001 r. był prezesem spółki Tel-Energo (obecnie Exatel). Publikował m.in. w „Nowym Państwie”. W 2012 r. został sekretarzem komitetu organizacyjnego konferencji poświęconej badaniom katastrofy polskiego Tu-154M w Smoleńsku metodami nauk ścisłych. Był także profesorem w Instytutach Matematycznym i Podstaw Informatyki PAN, członkiem Rady Naukowej Instytutu Polska Racja Stanu im. Lecha Kaczyńskiego. Profesor miał 61 lat, od dłuższego czasu chorował na serce, przez wiele lat leczył go były minister zdrowia prof. Zbigniew Religa.

  – Poznałem Jurka pod koniec lat 80. Już wtedy uchodził za specjalistę od informatyki, choć wówczas niewiele osób słyszało o czymś takim jak komputer. Czasem podrzucał nam informacje na temat bezpieczeństwa w Polsce, jeśli chodzi o systemy informatyczne i telekomunikację. Był fantastycznym analitykiem i osobą całkowicie zaangażowaną w sprawy publiczne. Pozostając w cieniu polityki, miał ogromny wpływ na to, by rosyjskie służby nie mogły penetrować polskiego wojska poprzez aparaturę szpiegowską – wspomina naukowca Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Codziennej”.

  http://niezalezna.pl/32657-zmarl-profesor-jerzy-urbanowicz

  Czyżby historia zaczęła przyspieszać?? Ciekawe kto następny?
  http://bombardier.nowyekran.pl/post/73407,zmarl-profesor-jerzy-urbanowicz

 5. „Sunday Times”: Izrael mógłby zaatakować Iran bombą elektromagnetyczną
  8 minut temu
  Źródło: PAP

  Fot. AFP

  W razie konfliktu militarnego Izrael mógłby zniszczyć irańską sieć elektryczną, używając specjalnie zaprojektowanej bomby elektromagnetycznej – napisał „Sunday Times”. Materiał brytyjskiej gazety natychmiast obszernie omówiły media izraelskie.

  Taka bomba, zdetonowana na dużej wysokości, wygenerowałaby potężny impuls elektromagnetyczny, który zakłóciłby funkcjonowanie wszystkich urządzeń na ziemi – wskazali cytowani przez gazetę eksperci.

  „Sunday Times” pisze, że sięgnięcie po taki środek przez Izrael zaczęto rozważać w kontekście ewentualnego ataku na irańskie obiekty nuklearne. Według brytyjskiej gazety taki atak „cofnąłby Iran do epoki kamiennej”.

  Promieniowanie gamma „usmażyłoby” wszelkie urządzenia elektryczne i elektroniczne. Zniszczone zostałyby systemy łączności. Ostatecznie doprowadziłoby to do załamania gospodarczego.

  (Pog)

  1. @ “Sunday Times”: Izrael mógłby zaatakować Iran bombą elektromagnetyczną

   -watpie, czy sie odwaza, Przeciez to znani TCHORZE jak pokazuje historia ze Starego Testamentu. Mocni sa tylko w gebie ale do czynow to musza zawsze miec pelne zabezpieczenie i najlepiej robia to cudzymi rekami.
   Najpierw ochranial ich ich bog-kosmita slupem ognia lub chmur tudziez innymi „cudam”- czytaj technologia kosmicza a pozniej zawsze sobie znajdywali glupich goi typu USmani lub inni.

 6. no nareszcie jakiś chłop z jajami ba i z penisem
  MOŻE COŚ Z TEGO BEDZIE –

  Piotr Duda: jesteśmy zmuszeni wyjść na ulicę. Żeby już nie było Tuska 2012-09-09 (15:34)

  Chciałbym w poniedziałek się obudzić i żeby już nie było premiera Tuska. Jesteśmy zmuszeni wyjść na ulicę. Lepiej, jeżeli zrobimy to w grupie zorganizowanej, niżby ludzie sami wyszli na ulicę, bo wtedy wobec rządzących nie będą mieli skrupułów – mówi w rozmowie z „Wprost” Piotr Duda, szef „Solidarności”.

  – Dzisiaj jestem związkowcem, mnie interesuje działalność związkowa, nikt mnie nie wsadzi w buty Mariana Krzaklewskiego. Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Będę się starał jako przewodniczący wspierać inicjatywy ludzi, którzy faktycznie chcą w Polsce zmienić rządzących i realizować część programu związku zawodowego „Solidarność” – mówi Piotr Duda.

  Zapytany o związki „S” z PiS-em, Duda podkreśla, że „związek zawodowy „S” jest związkiem chadeckim, chrześcijańsko-pracowniczym, ani lewicowym, ani prawicowym. – Szkoda, że z PiS wyszedł PJN, chociaż jeśli tam byli liberałowie typu pan Poncyljusz, no to może i dobrze się stało. Wyszła też z PiS Solidarna Polska, ale ja nie chcę się w to wszystko mieszać. Tak jak nie chciałbym, żeby i prezes Kaczyński, i prezes Ziobro mieszali się w sprawy związkowe. Będę kibicował, żeby członkowie związku – a mają wybór – po prostu wspierali działania opozycji i żebyśmy razem jak najszybciej zepchnęli ten rząd do historii – dodaje.

  Duda chciałby żeby w Polsce „do władzy doszła jedna partia i realizowała program, nie mogąc zwalać na koalicjanta”. – Oczywiście, nie chciałbym, żeby to byli liberałowie – mówi.

  – Jako przewodniczący Komisji Krajowej starałem się współpracować z rządem. Te wszystkie działania były taką wyciągniętą ręką, do współpracy. Teraz jesteśmy zmuszeni wyjść na ulicę. Lepiej, jeżeli zrobimy to w grupie zorganizowanej, niżby ludzie sami wyszli na ulicę, bo wtedy wobec rządzących nie będą mieli skrupułów – podsumowuje przewodniczący „Solidarności”.
  (Wprost)

  ======================
  RACJA PANIE DUDA I NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA SKURWESYNÓW

  P.DUDA BYŁY ŻOŁNIERZ WOJSK SPECJALNYCH

  1. Mizia pamiętasz jak pisałem ze jeszcze trochę trza poczekać?! ten czas powoli nadchodzi, uswiadamianie lemmingów i wyciąganie ich z matrixa musi potrwac.
   Pisałem iz czym pózniej dojdzie do rewolty tym gorzej dla szumowin i wiecej krwi sie poleje..
   Problem w tym iz władzunia napusciła ludzi przeciwko S a zresztą sam tow. Bolek zrobił z solidarnosci to co zrobic i jak obecnie są zwiazki postrzegane, jako darmozjady a jakby nie patrzec tylko zwiazki zawodowe moga coś zdziałac i pociągnąc rzesze ludzi za sobą, dlatego tak mendia oczerniają związki. Oczywiscie i tam są czarne owce, przydałby się przynajmniej jeden gośc z jajami aby pokierowac ludzmi!

 7. Aha a co do pana Kukiza to ta jego akcja śmierdzi mi na kilometr !!!!!!! ,poczytaj dzisiejsze wydanie GW a zrozumiesz o czym mówię i piszę PO wyraża się z sympatią o tej akcji i zapewnie zaraz usłyszymy że i Plikot także jest ZA !!!!! hahahahahahaha
  J.M.H

  1. To było do przewidzenia, że że będą wyrażać się z sympatią, bo nie mają innego wyjścia, więc robią dobra minę do złej gry i tyle.

 8. Witaj Miziak świetny artykół !!!! nic dodać nic ująć !!!!!!!!!!
  Ale najśmieszniejsze jest to że same władze się na tym wszystkim przejadą jak świnia na gównie !!!!!! , masz rację to tak na prawdę się zacznie dopiero na jesieni !!!! ,ewentualnie z początkiem nowego roku . Jak zacznie się na początku 2013 to zapewnie wielką zapaścią i wymianą pieniądza .
  Ale nie jest ważne kiedy tylko JAK SIĘ ZACZNIE !!!!!!!!! . Widzisz ty i inni polacy kturzy macie jakąś pracę za granicą i możliwość żeby tam żyć i egzystować to pozostańcie i nie wracajcie do kraju , bo tutaj tacy jak ja i inni to zapewnie jakoś sobie poradzimy ,gorzej z tymi młodszymi kturym brakuje do emerytury kilka lub co gorsza kilkanaście lat i na dodatek mają bająskie zadłóżenia w bankach ale to nie ważne bo to co kiedyś pisałem o rozbiorze naszego kraju to już się zaczeło i dlatego piszę że kto ma chociaż trochę rozumu w głowie i jakiekolwiek zaczepienie się za granicą to nie jak najszybciej się wymosi z tego kraju !!!!!
  Sorry że piszę dzisiaj bez składu i ładu ,ale głowa mie napieprza jak cholera i co najgorze nic z tym nie mozna zrobić ,nic nie pomaga !!!!
  A ha i jeszcze jedno ty też jak już się wynosisz to na STAŁE Miziak !!!!!!!
  J.M.H

   1. i jeszcze to się nakłada wiec dekiel łupie

    „Kosmiczny bat” oderwał się od Słońca – Od powierzchni Słońca oderwał się długi na około 800 tysięcy kilometrów „kosmiczny bat”. To widowiskowe zjawisko zostało zarejestrowane przez Obserwatorium Dynamiki Słońca NASA. Powstałe w ten sposób promieniowanie dotarło na Ziemię, wywołując umiarkowaną burzę magnetyczną w Ameryce Północnej. (JS) – NASA

    http://wiadomosci.onet.pl/nauka/sloneczny-bat-oderwal-sie-od-slonca-co-grozi-ziemi,1,5240147,wiadomosc.html

   2. wysychaja rzeki……? zeno swoimi działami sprowadzi deszcz! więcej wiary Miziak….. tylko trzeba zena ładnie poprosic…. 🙂
    a moze to własnie przez zenobiusza vel Tadka K ktory poprzez swoje działa orgonowe włada chmurami, pan deszczu i rosy…. rozganiane są chmury i upragnionego deszczu nima?!!!!
    zeno wyłacz działa bo uschniemy..!!!!

    dobra teraz na powaznie… sytuacja jest zła! opady są zbyt małe i rzeki, czy jeziora praktycznie wysychają! pamietacie zeszłoroczną sytuacje hydrologiczną w okresie jesiennym? teraz sie powtarza i bedzie z roku na rok gorzej…! np na wisle przeprowadzane są nurkowania archeologiczne, czego tam nie ma! od rzezb średniowiecznych po transportery z IIWS…..

    zastanawiam się jeszcze ,jak to wszystko ciagnie, przeciez powinien ten system jak i cała UE paść….. to jest trup pod kroplowką !!!jeszcze troche i bedzie g……!

    1. KRIS CZAS NA ROZLICZENIA JEST JUŻ W POLSCE BARDZO BLISKI – otwarcie się deklarują już rózne wcześniej łagodne , zrzeszenia stowarzyszenia , zwiazki ..

     A PRZYCZYNĄ KLĘSK JEST TUSK I JEGO BANDA !!!

 9. Na chwilę obecną Kukiz na swojej stronie zebrał już prawie 44 tysiące podpisów pod JOW, zaledwie w tydzień!!

   1. ŻEBY NIE BYŁO JESTEM ZA -choć takie zbieranie bez pokazu siły na ulicy -jak choćby ACTA – GÓWNO DAJE

    WIESZ W CZYM JEST PROBLEM POLAKÓW

    ŻE – W POLITYCE SĄ POETAMI Ą,Ę – A W POEZJI POLITYKAMI …

 10. AD POWYŻSZEGO CO ZATEM CZYNIĆ -czekam na sensowne propozycje

  zmawianie paciorków , odpada , przeczekanie też – jak to mawiają zanim gruby zchudnie to chudzina zdechnie

  A POLACY TO 80% CHUDZINY !!

 11. http://forsal.pl/galerie/644675,zdjecie,1,10_faktow_na_temat_edukacji_w_finlandii_najlepszego_systemu_nauki_na_swiecie.html
  Wiedza to tak naprawdę jedyny towar eksportowy Finlandii. Ten skandynawski kraj nie posiada praktycznie żadnych zasobów naturalnych z wyjątkiem drewna, którego jest tutaj pod dostatkiem. Finowie rozpoczęli gruntowną reformę swojego systemu szkolnictwa w latach 70-tych ubiegłego wieku. Dzięki inwestowaniu w badania i rozwój i budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy zdołali podźwignąć się z biedy, która panowała tu aż do XX wieku.
  źródło: ShutterStock

  W międzynarodowych testach PISA dla 15-latków przygotowywanych przez OECD uczniowie z Finlandii byli na pierwszym miejscu (w 2000 i w 2003 roku) oraz na drugim w 2006 i w 2009 roku (w kategoriach czytanie i matematyka). Za każdym razem Finowie deklasowali inne europejskie społeczeństwa. Grafika: wyniki testów PISA w 2009 r., International Student Assessment”, OECD Factbook 2011-2012: Economic, Environmental and Social Statistics, OECD Publishing, http://dx.doi.org/10.1787/factbook-2011-81-en
  źródło: Materiały Prasowe

  Dziecko w Finlandii zaczyna naukę w wieku 7 lat i zanim osiągnie 16 lat nie jest prawie wcale testowane, a nauczyciele starają się nie zadawać prac domowych. „W pierwszych sześciu latach nauki nie chodzi o sukces akademicki, dlatego nie oceniamy uczniów. Chodzi o to, aby dziecko było gotowe do uczenia się później i znalazło swoją pasję” – mówił gazecie New York Times w grudniu zeszłego roku dr Pasi Sahlberg, autor książek na temat fińskiego systemu edukacji.
  źródło: ShutterStock

  Praca nauczyciela to prestiż. Aby uczyć w szkole trzeba posiadać co najmniej tytuł magistra. Po zawodzie lekarza, nauczyciel to druga najbardziej pożądana profesja w Finlandii. Uczelnie pedagogiczne kształcą na najwyższym poziomie i są oblegane przez młodych ludzi – na jedno miejsce przypada tu minimum 8 kandydatów. „Dostać się na pedagogikę jest trudniej, niż na prawo czy medycynę” – twierdzi dr Pasi Sahlberg. Jak podaje New York Times, pensja początkującego nauczyciela wynosiła w Finlandii 29 tys. dol. w 2008 r.
  źródło: ShutterStock

  W Finlandii niemal wszystkie szkoły, także uniwersytety, są instytucjami państwowymi. W nielicznych prywatnych szkołach uczniowie nie płacą czesnego za naukę – wszystkie koszty są finansowane przez państwo. Udzielanie płatnych korepetycji jest zakazane, więc każdy uczeń otrzymuje dodatkową pomoc w nauce w ramach zajęć szkolnych. Uczniowie mogą też liczyć na darmowy transport do szkoły i posiłki między lekcjami, a studenci – na preferencyjne pożyczki dofinansowywane przez państwo. Grafika: wydatki na edukację jako proc. PKB w krajach OECD; „International Student Assessment”, OECD Factbook 2011-2012: Economic, Environmental and Social Statistics, OECD Publishing, http://dx.doi.org/10.1787/factbook-2011-81-en
  źródło: Materiały Prasowe

  Fiński nauczyciel spędza w klasie średnio 4 godziny dziennie. Dodatkowo jest zobowiązany przeznaczyć 2 godziny tygodniowo na doskonalenie swoich umiejętności i kompetencji zawodowych – wszystkie kursy są finansowane przez państwo. Rok szkolny w Finlandii rozpoczyna się w połowie sierpnia i trwa do końca maja. Integralną częścią nauki jest zabawa, na pierwszym miejscu stawiana jest współpraca nauczyciela z uczniem na zasadzie partnerstwa.
  źródło: ShutterStock

  W fińskich szkołach nie ma podziału na uczniów zdolnych i słabych, wszyscy bez względu na umiejętności uczą się w tych samych grupach liczących po około 16 osób. Wszystkie szkoły w całym kraju oferują równie wysoką jakość kształcenia. Być może właśnie dlatego różnice między poziomem wiedzy najsilniejszych i najsłabszych uczniów są tu najmniejsze na świecie. Indywidualny tok nauczania zaczyna się w Finlandii już na poziomie szkoły średniej – od tego momentu uczniowie mogą sami wybierać sobie kursy.
  źródło: ShutterStock

  66 proc. fińskich uczniów idzie na studia – to najwyższy odsetek w Europie. Dyplom wyższej uczelni uzyskuje z powodzeniem aż 93 proc. studentów, pod tym względem Finlandia nie ma sobie równych na świecie.
  źródło: ShutterStock

  W Finlandii funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięty system pozaszkolnego kształcenia ustawicznego. Jak wynika z danych Finnish Adult Education Association, w kursach dla dorosłych bierze udział około 1,4 mln Finów rocznie. To olbrzymia ilość biorąc pod uwagę fakt, że cały kraj zamieszkuje ponad 5,3 mln osób.
  źródło: ShutterStock

  Finlandii wystarczyło 40 lat, aby wspiąć się na szczyty międzynarodowych rankingów systemów edukacji. Finowie zrezygnowali z tradycyjnej koncepcji nauczania: wybrali decentralizację szkolnictwa i odeszli od sztywnych systemów oceniania, które są podstawą szkolnictwa w innych rozwiniętych krajach. Sukces fińskiego systemu edukacji jest tak duży, że nawet Niemcy i USA chcą wzorować się Finlandii i w oparciu o jej doświadczenia poprawiać jakość swojego szkolnictwa.
  autor: D
  źródło: ShutterStock

  1. prawda – tyle że w Polsce się nic nie zmieni !!! jak to mówią 🙂 górale „choćby skały się zes….”

   TAKIE TO STWORZENIA -niewiem głupie, naiwne ?

   wredne i podstępne ………

   1. ps. OD PISANIA JAK JEST ŹLE AŻ MNIE MDLI – lepiej posłuchać muzyczki 😉

    A TE OFIARY LOSU , KTÓRE ZRESZTĄ KONSAJĄ RĘKE JAK SIĘ DO NICH WYCIAGA zostawić … oni muszą się w g….. utaplać

    A JUŻ NIEBAWEM BĘDZIE OKAZJA – HMMMM POLACY ZA RZADÓW PO – MOZNA BY RZEC STOJĄ W SZAMBIE PO SZYJE …

    OSTATNIE 2 LATA TO BYŁA PRZERWA – 🙂 NIEKTÓRZY SIĘ DO SZAMBA PRZYZWYCZAILI I STOJĄC W NIM PALILI FAJKI ABY SMRÓD ZNIWELOWAĆ … ALE ALE – JUŻ JESIENIĄ TUSK ZARZADZI koniec laby – i ryknie – obywatelom

    KONIEC PRZERWY GASIĆ FAJKI – ZANURZAMY SIĘ !!!!

    ===============================================

    WIĘC – POSŁUCHAJ UCHAJ

 12. JASKRAWY PRZYKŁAD NA

  KUREWSTWO I PROSTYTUCJE POLITYCZNĄ

  POLSKICH „ELYT” III R.P

  Była gwiazda PiS prawą ręką Rostowskiego?

  Była gwiazda PiS ma zostać prawą ręką Jana Vincenta Rostowskiego – dowiedział się nieoficjalnie „Wprost”.

  Z naszych informacji wynika, że Joanna Kluzik-Rostkowska w połowie września ma wejść do rządu Donalda Tuska. A ściślej – do resortu finansów, jako prawa ręka ministra Rostowskiego od rynku pracy.

  Kluzik-Rostkowska nie chce odpowiedzieć na pytanie, czy wejdzie do rządu: – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – zbywa.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Byla-gwiazda-PiS-prawa-reka-Rostowskiego,wid,14910866,wiadomosc.html?ticaid=1f233&_ticrsn=3

   

   

  KOMU ZATEM SIĘ TU W TYM KRAJU OPŁACA 

  JAK ZAWSZE W HISTORII TEGO KRAJU – KURWOM POLITYCZNYM ,ZDRAJCOM, ZŁODZIEJOM 

  KOMU SIĘ ZATEM PODOBA NA ZASADZIE – BIDNY ALE……

  IDIOTOM

  IDIOCIE SIĘ WSZĘDZIE PODOBA z wiadomych wzgledów..

  1. 🙂 🙂 🙂 🙂
   – Wspieram Kukiza i ideę jednomandatowych okręgów wyborczych. Ta inicjatywa budzi moją sympatię. PO nie odstąpiła od JOW-ów. Po prostu wprowadza je wolno. Może za wolno. Chciałbym, żeby okręgi jednomandatowe do Sejmu wprowadzono jak najszybciej. Jeżeli inicjatywa Kukiza trafi do Sejmu, a później do Senatu, to popularny rockman może być pewien, że niezależnie od stanowiska PO, które mam nadzieję będzie pozytywne, poprę JOW-y – powiedział w pierwszej części rozmowy z Onetem Jan Filip Libicki.

   Z Janem Filipem Libickim – senatorem Platformy Obywatelskiej- rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

   🙂 🙂 🙂 🙂

   http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/5241137,wiadomosc-drukuj.html

   TAK TAK ZBIERAJCIE PODPISY POWCY Z WAMI – UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU CHHHHHHHHH IIIIIIIII HIIIIIIII

   ONI NAPRAWDĘ WAS MAJĄ ZA POJEBÓW – WAS = NARÓD !!!

   http://miziaforum.wordpress.com/2012/09/07/pawel-kukiz-naiwniak-czy-prowokator-platformy-tuska/

   http://miziaforum.wordpress.com/2012/08/27/iii-r-p-nie-ustapi-wiec-wyboru-nie-mamy-jesli-chcemy-przetrwac/

   I FILM NA OKRASĘ TEGO CZEGOŚ

   PATRZ GDZIE PETYCJE KOŃCZĄ 🙂 🙂 🙂 NIE BYLE JAKA TO BYŁA 750 000 FRAJERÓW !!!!

   1. A WIECIE JAK ŚWIAT REAGUJE NA INFO POLITYCZNO GOSPODARCZE WIEŚCI Z POLSKI

    🙂 – nikt nie wierzy że to możliwe żeby garstka cwaniaków rżneła w dupę 37 000 000 ,

    podejżewają że ktoś jest upośledzony ….:-)

    1. są para olimpiady… I SŁUSZNIE !!!

     TO MOZE I ISTNIEJE PARA NARÓD MIESZKAJĄCY W PARA KRAJU – POLSKA

     🙂 🙂

     A ZRESZTĄ CO MNIE TO – „JAK SIĘ CIEBIE NIE BEDĄ BALI TO SIĘ Z CIEBIE BĘDĄ ŚMIALI ”

     CYT. Z SIENKIEWICZA

     „JAK SOBIE SAMI NIE POMOŻECIE -to nikt wam k…. nie pomoze

     autor nieznany
     =======================

 13. OSTATNIO GAZETA GÓWNO PRAWDA ZAMIEŚCIŁA „PORADĘ ” JAK ZWIĘKSZYĆ POLSKĄ EMERYTURE –

  chodzi wyłącznie o osoby które pracują za granicą lub pracowały

  uwaga to pułapka jeśli złożysz jakiś kwit – ZNISZCZĄCIĘ NA 100 %

  tu koment z polski !!!!!!!!!

  ~Polak – 54 min temu

  Zgłoś do usunięcia Link
  Podziel się

  Jestem zarejesterowany jako bezrobotny.Zaproponowali mi pracę tydzień temu w PUP.20 kilkometrów od domu za 1500 brutto.Chyba tylko po to żebym odmówił i żeby skreślić mnie z listy bezrobotnych.Niestety nie wyrobili się,na początku października lecę do Londynu.Mam już plan na własną działalnośc i nadzieję że mi się uda.Jak się nie uda,będę tam pracował.Nawet ulice będę zamiatał,a do Polski nie przyjadę,chyba że coś się zmieni.Powodzenie życzę tym co głosują na PO.Tym co głosują żeby tylko zagłosować a nie zastanawiają się nad tym co to za sobą niesie.Garb,nie,wy raczej takiego garba nie dożyjecie.Padniecie z głodu i wycieńczenia.

  ZATEM POWODZENIA … linki pomocne

  niemcy

  http://miziaforum.wordpress.com/emigracja-praca-w-niemczech-zasilki-pomoc-dzieci-nauka-od-a-do-z/

  u.k

  http://miziaforum.wordpress.com/wielka-brytania-praca-pomoc-zasilki-od-a-do-z/

  1. dane statystyczne dot. bezrobocia w w/w art. są ciut złagodzone

   PRAWDZIWE REALNE TO TU PONIŻEJ

   GUS: Ponad 15% bezrobotnych
   Ze wstępnych szacunków resortu pracy wynika, że w sierpniu bieżącego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych zwiększyła się o 12,6 tys. i wynosi 1 mln 965 tys., czyli 12,4% osób aktywnych zawodowo. W lipcu stopa bezrobocia wynosiła 12,3%.

   Powyższe dane uwzględniają jednak wyłącznie osoby, które zarejestrowane są w urzędach pracy jako bezrobotne. Tymczasem okazuje się, że oprócz nich mamy jeszcze ogromną grupę osób biernych zawodowo, choć zdolnych do pracy. Oficjalnie nie mają żadnego zajęcia i jednocześnie nie są zarejestrowane jako bezrobotne.

   Jak wynika z badań aktywności ekonomicznej ludności (BAEL) przeprowadzonych przez GUS, na koniec drugiego kwartału bieżącego roku takich osób było aż 478 tys. – o prawie 10% więcej niż 12 miesięcy wcześniej. Razem z nimi stopa bezrobocia wynosi aż 15,3%, czyli prawie 2,5 mln osób.

   Zdaniem większości ekspertów bezrobocie do końca 2012 roku istotnie wzrośnie i może wynieść nawet 14%, a wraz z niezarejestrowanymi bezrobotnymi – ponad 17%.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: