M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

ALARM !!! MEGA SOLAR FLARA !!! zdmuchnie ziemską cywilizacje techniczną …. za kilka dni ???

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Zaobserwowany filament na Słońcu ma aż 800 000 km długości (Fot. Paul Andrew)

Nasza życiodajna gwiazda wchodzi w szczytowy okres swojej aktywności, zatem możemy spodziewać się coraz większej ilości nietypowych zjawisk i protuberancji. Za takie należy uznać pojawienie się rozciągającego się na prawie 800 000 km ciemnego filamentu.

Protuberancje zbudowane są z plazmy słonecznej unoszonej przez pole magnetyczne wyższych warstw atmosfery gwiazdy (chromosfery). W takich rejonach ciśnienie pola magnetycznego przeważa nad ciśnieniem plazmy i to pole magnetyczne decyduje o ruchach materii, tworząc często skomplikowane twory.

Terminu protuberancja używa się zazwyczaj w odniesieniu do struktur widocznych w pobliżu brzegu tarczy Słońca, ale nie występują one tylko tam. Protuberancję widoczną bliżej środka tarczy słonecznej nazywamy mianem filamentu lub włókna.

To właśnie filament o długości przekraczającej dwukrotną odległość Ziemi i Księżyca jest najbardziej zadziwiającym obiektem, który obecnie możemy obserwować na Słońcu. Warto dodać, że wcześniej astronomowie odnotowywali już pojawienie się znacznie większych filamentów (nawet o długości miliona km).

Filamenty bardzo często stają się niestabilne i opadając na powierzchnię gwiazdy mogą generować rozbłyski słoneczne. Możemy spodziewać się, że efekty takiego zjawiska nie pozostaną bez wpływu na naszą planetę.

http://nt.interia.pl/technauka/news/ogromna-struktura-na-sloncu-zagrozeniem-dla-ziemi,1830439,8131

szczegółowe informacje

CO NAM GROZI I JAKIE SKUTKI NAS DOTKNĄ …

We wrześniu 1859 roku, znany astronom zajmujący się zjawiskami na Słońcu, Richard Carrington zauważył nagły przebłysk na powierzchni Słońca. Osiemnaście godzin po tym przebłysku – który stał się znany jako „rozbłysk Carringtona” – na całym świecie można było zobaczyć najwspanialszy pokaz zorzy polarnej w historii. Po raz pierwszy obserwatorzy z Jamajki, Rzymu i Hawany mogli zobaczyć pokaz pulsującego, czerwonego, purpurowego i zielonego światła na niebie.

Oprócz pięknej zorzy pojawiły się też niezbyt przyjemne zdarzenia – wielu operatorów telegrafu na całym świecie zostało porażonych prądem elektrycznym, a w wielu przypadkach ich maszyny nagle stanęły w płomieniach. Był to szkodliwy efekt wpływu potężnej burzy elektromagnetycznej wywołanej przez rozbłysk słoneczny na wczesne systemy telekomunikacyjne. Na skutek gwałtownych zmian pola elektromagnetycznego spowodowanych rozbłyskiem we wszystkich przewodzących materiałach został zaindukowany prąd elektryczny, a że w tamtym czasie najdłuższymi przewodnikami były druty telegraficzne (ich łączna długość wyniosiła zaledwie 125 000 mil), więc urządzenia do nich podłączone najbardziej ucierpiały.

Teraz, w roku 2010, na Ziemi jest o wiele więcej potencjalnych celów dla elektromagnetycznej burzy z kosmosu, w tym międzykontynentalne rurociągi, linie komunikacyjne i energetyczne. Współczesne sieci infrastrukturalne są znacznie większe i bardzej złożone niż proste systemy z czasów Carringtona, a ich właściwości elektryczne, wzajemne połączenia i zależności pozwalają porównać je do anteny odbiorczej dla kosmicznej energii, rozpiętej na powierzchni każdego z kontynentów. Nasze rosnące uzależnienie od energii elektrycznej i systemów telekomunikacyjnych powoduje, że stajemy się jednocześnie bardziej narażeni na geomagnetyczne burze wywoływane przez słoneczne plamy. Skutkiem burz mogą być uszkodzenia urządzeń produkcji i transmisji energii elektrycznej na poziomie całych kontynentów oraz powszechne awarie systemów łączności.

CZY RZĄDY BIORĄ TO NA SERIO….

Na początku 2009 roku NASA zleciła badania National Research Council w celu określenia potencjalnych skutków „zdarzenia Carringtona” w nowoczesnym społeczeństwie. Opracowanie pod tytułem „Severe Space Weather Events — Understanding Societal and Economic Impacts” .Zagrożenie jest tak realne że, rzad USA zdecydował sie na początku roku 2010 wysłać w przestrzen kosmiczną sprzęt wartosci przekraczajacej koszt wysłania człowieka na ksieżyc ,który ma za zadanie tylko i wyłącznie monitorować aktywnosć sloneczną i to wszystko w samym środku kryzysu.

SKUTKI….

Jest maj 20– r. Stacje radiowe i telewizyjne nagle przerywają program i ogłaszają, że właśnie przed chwilą na Słońcu nastąpił potężny wybuch, którego skutki trudno przewidzieć. Po paru godzinach zaczyna brakować prądu. Stają pociągi, tramwaje, metro, unieruchomione zostają lotniska i dworce kolejowe. Brak sygnalizacji świetlnej powoduje gigantyczne korki na ulicach miast. Nie działają windy, stacje benzynowe, telefony, radio i telewizja, satelitarna nawigacja, staje cały przemysł. Brakuje wody, przestaje działać służba zdrowia, handel, banki, systemy komputerowe. Zaczyna się apokalipsa, której przedsmak mieli mieszkańcy Nowego Jorku i kilku innych miast w sierpniu 2003 r.

Tamten blackout trwał tylko parę godzin. Tym razem cywilizacyjna katastrofa może ogarnąć całe kraje i kontynenty, a nawet glob, i trwać wiele miesięcy, a może nawet lat. To nie scenariusz filmu grozy, lecz wnioski z raportu National Academy of Sciences (amerykańskiej akademii nauk), ostrzegającego przed kataklizmem, którego rozmiarów do tej pory nigdy nie zaznaliśmy.

ŻYCIE NA ZIEMI PO…..

1) TELEFONY , RADIOTELEFONY, STACJE NADAWCZE, RTV,- nie działają
2) TRANSPORT LĄDOWY , MORSKI, POWIETRZNY całkowicie unieruchomiony.
3) DOSTAWY WODY, PRĄDU, GAZU,całkowicie sparaliżowane.
4) WOJSKO , POLICJA ,STRAŻ POZARNA pozbawione środkow łaczności oraz mobilnosci.
5) SZPITALE SŁ. ZDROWIA DYSTRYBUCJA ŻYWNOŚCI brak technicznych mozliwości sprawnego funkcjonowania.
6) PIENIĄDZE CAŁKOWICIE BEZWARTOŚCIOWE .
7) ALTERNATYWĄ BEDZIE NAPEWNO ZŁOTO – być moze dlatego skupowane za wszelką cenę

WSZYSTKIE MASZYNY I URZADZENIA ZAWIERAJĄCE MIKTOPROCESORY – komputery , bankomaty , stacje paliw ,samochody,itp.całkowicie nie sprawne.

CO POZOSTANIE SPRAWNE –

TRANSPORT PIESZY, KONNY , ROWEROWY, BROŃ PALNA TRADYCYJNA ,PROSTE NARZĘDZIA , HANDEL WYMIENNY , EWĘTUALNIE USŁUGA WYMIENNA NA ŻYWNOSC LEKI WODĘ.

CZYLI NATYCHMIASTOWE COFNIECIE SIĘ CYWILIZACJI O 200 LAT.

KIEDY TO MOZE NASTAPIĆ – W KAŻDEJ CHWILI – W/W SPECJALIŚCI OCZEKUJĄ TEGO ZDARZENIA OD 2009 ROKU – cykl ponownej aktywnosci slonecznej spóznia się a im dlużej trwa stagnacja tym silniejszy będzie jego poczatek.
Z NIEPOTWIERDZANYCH ANI NIE DEMENTOWANYCH INFORMACJI KRĄŻĄCYCH W NECIE NA TEMAT (NIBIRU) – a w kręgach naukowych FUNKCJINUJE NAZWA – OBIEKT”X”- otoż zblizanie się tego obiektu do slońca powoduje zakłucanie funkcjonowania procesów zachodzących na słońcu odczuwalnym a nawet namacalnym skutkiem są anomalie pogodowe na ziemi w roku 2010 –

przeście obiektu “X” W POBLIZU SLOŃCA – MOŻE BYĆ KATALIZATOREM ZWIĘKSZAJACYM ROZBŁYSK INICJUJĄCY NASTEPNY CYKL AKTYWNOŚCI SŁONECZNEJ DO SILY KILKUDZIESIĘCIO KROTNIE WIEKSZEJ NIŻ SŁYNNY ROZBŁYSK Carringtona z roku 1859 – którego siła była by wystarczajaca do unicestwienia całkowitego infrastruktury technicznej obecnie istniejącej……..
=================================================
najważniejsze dla nas -TO FAKT IŻ ROZBLYSK TEN NIE CZYNI ŻADNEJ SZKODY ORGANIZMA ŻYWYM – z wyjatkiem ludzi posiadajacych rozruszniki serca.

Cóż za ironia losu. Ludzkość cały czas stara się rozwijać technologię starając się zapomnieć o czasach, kiedy uganialiśmy się za mamutami, ale gdyby całą tę współczesną technologię szlag trafił, tacy jaskiniowcy byliby dla nas niedoścignionym wzorem.

PROPONUJĘ POSZPERAĆ I ZWRUCIĆ UWAGĘ – NA FAKT ZBIERANIA WSZELKICH MATERIALUW ZAWIERAJACYCH WIEDZĘ W FORMIE PAPIEROWYCH DRUKÓW – A PRYM WIODĄ W TYM ORGANIZOWANIU BIBLIOTEK TRADYCYJNYCH – WLAŚNIE ROSJANIE I AMERYKANIE

18 thoughts on “ALARM !!! MEGA SOLAR FLARA !!! zdmuchnie ziemską cywilizacje techniczną …. za kilka dni ???

 1. Raczej skłaniałbym się ku teorii PHOTON BELT (pas, pierścień fotonów) jeżeli mówimy o naturalnej przyczynie (wyłączam z rozważań celowe działanie ludzkie). Objawy mają być podobne, czyli brak elektryczności, baterie przestaną działać, samochody staną. Wejście w ziemi w ten pas NIE BĘDZIE OBOJĘTNE dla organizmów żywych ze względu na intensywność światła. Dlatego pierwsze 3-5 dni powinno się spędzić w jakimś ciemnym miejsc (np. w piwnicy). Przydałoby się zaopatrzyć chociażby w wodę, świece, coś do jedzenia. Nie trzeba w to wierzyć, ale trzeba wiedzieć, jak się zachować jeżeli jednak to się stanie.

 2. Mój artykuł na temat możliwych katastrof ziemskich jest na http://polskosc.blog.onet.pl/Klimat-i-katastrofy-ziemskie,2,ID454309152,DA2011-01-10,n
  Kiedyś go rozbuduję, nie ma paniki, Jednak nie to grozi Polsce i Polakom. W ciągu 20 lat mogą nas wykończyć ekonomicznie, a od tys lat nie było tak silnego wyrzutu słonecznego który by zniszczył masowo życie na ziemi.
  To politycy i światowe mocarstwa i banksterzy są zagrożeniem Polski. To oni mącą jak się tu Polaków pozbyć.

  1. nikt tu nie pisze o flaze która zagraża życiu – pisze tylko o tym jak dojdzie do zniszczenia infrastruktury technicznej – a to nas cofnie o 250 lat w stecz – doczytaj arta tam jest opis

   1. No,to akurat jest prawdopodobne.Kto żyw i ma cień szansy/wolnych metrów/ niech sobie muruje mały piecyk z kamieni lub innego materiału.To działa,sprawdziłam!

   2. To zniszczenie infrastruktury technicznej też praktycznie nie jest możliwe. Musiałby nastąpić wyjątkowo potężny wybuch a takich nie obserwujemy na milionach gwiazd. Gdyby tak gwiazdy łatwo wybuchały to by ich dawno nie było. Ten wątek wybuchu gwiazd rozwinę, chociaż jest dobrze znany astrofizykom.
    EMP – Sądzę że piszący tutaj o tym niezbyt rozumieją o co tu chodzi. EMP to jest Electro-Magnetic-Pulse czyli impuls. Materia wyrzucona przez słońce dociera do ziemi długo np całą dobę. Trudno to więc klasyfikować jako impuls.

 3. Burza w Rosji. Miasto spowite ciemnościami i nagle błysk! Piorun trafia w linie wysokiego napięcia i…
  Co może mieć tyle energii, by w mgnieniu oka spalić linię wysokiego napięcia? Tylko piorun. To nagranie wykonane w jednym z rosyjskich miast podczas letniej nawałnicy. Widać na nim, jak błyskawica uderza w linię i spala ją tak, jakby był to mały drucik w bezpieczniku.

  Lightning strike vaporizes cable / Удар молнии испаряет кабель

  1. Piękny film mnie zmobilizował by napisać skąd się biorą pioruny. Nie należy się ich bać, Jest to zjawisko dość dobrze zrozumiałe. Napiszę w ciągu kilku dni i podam link.

 4. NASA sieje panikę chcąc wyłudzić od społeczeństwa finansowanie. Obrona przed tymi problemami to więcej elektrowni przy dużych miastach. Wtedy można je odłączyć od długich linii energetycznych a obsługiwać tylko teren w pobliżu elektrowni.
  Można też na ten okres załączyć inne transformatory z grubszym drutem. Niestety do długich linii są dołączone olbrzymie transformatory i nikt nie chce budować obok rezerwowych większych ze względu na koszty.
  W Polsce przy większych miastach są elektrownie więc możemy być spokojni o słońce.

  1. NIE MAM SIŁY TEGO TŁUMACZYĆ – ale krótko niema znaczenia gdzie jest elektrownia , jak długie są liniie ,

   EMP – niszczy wszystko bez względu na to czy jest włączone czy też nie włączone – osprzet elektro-energetyczny i elektronika ulegnie całkowitemu zniszczeniu – a wysokie napięcie o niskim i srednim amperażu pojawi się nawet na rurach wod -kan i innych płotach siatkach drutach szynach kablach składowanych w magazynach ,

   POLECAM POCZYTAĆ NIE KONIECZNIE NASA – opinie

   1. Wiem co napisałem, i jest tak jak napisałem.
    Rzeczywiście martwią się jeszcze o sputniki ale to jest problem ładunku który osiada, ewentualnie szybkich cząstek które przebijają cienkie obudowy.
    My nic w kosmosie nie mamy a do ziemi te cząstki docierają w małym stopniu.
    W razie gdyby się pojawiła zorza to kupujemy telefony i komputery w metalowych obudowach lub chowamy je na chwilę do metalowego pudełka.
    Prąd istotnie przepłynie rurami i ogrodzeniami ale tymi krótkimi niewielki.
    Nie to nam grozi, giniemy od władzy na Polskę a nie od wybuchów słonecznych.

    1. @Polskość – ziemska magnetosfera jest dziurawa jak skurwysyn i całkiem możliwe, że już niedługo zaniknie zupełnie.. wtedy Ziemia będzie całkowicie bezbronna wobec radiacji kosmicznej jak i EMP. już w 2008 roku naukowcy zauważyli gigantyczne wyrwy w ziemskiej magnetosferze. po tym odkryciu sfinansowano warty 3 miliardy dolarów projekt obserwacji ziemskiej magnetosfery, m.in. zorzy polarnej, z satelitów – chyba HINODE lub SOHO (nie pamiętam). mizia ma rację.

     1. O ziemskim polu magnetycznym są kluczowe 2 zdania w moim artykule zacytowanym w innym wpisie. Na MHD rzeczywiście nie mamy wpływu. Nie panikujmy jednak, gdyby pole magnetyczne ziemi zanikało to posadzimy wysokie drzewa jak w Nowej Zelandii czasem na 100 metrów. Pod takimi drzewami to nam promieniowanie kosmiczne czy wyrzuty słoneczne nic nie zrobią.

      1. nikt nie panikuje NAWET JESTEM ZA KASACJĄ I WTEDY HOHO zobaczymy naco komu forsa wpływy znajomości

       🙂 zniknie wirtualny szmal , chmmm co grożne ARMIA KONNA MACHDIEGO W EUROPIE CAŁY SPRZET ARMII nowoczesnych który daje im przewagę TO BĘDZIE KUPA ZŁOMU

       EMP – POSZUKAJ O BRONI TEGO TYPU np. rosyjski wynalazek nazwa maczuga lata 70 xx wieku

       1. Jednak pozostaje aspekt polityczno militarny , dotyczący konfliktu biedne południe , bogata północ oraz islam kontra chrześcijaństwo .

        Budzące sie ruchy wyzwoleńcze w krajach islamskich właśnie obserwójemy , tylko technologiczna przewaga militarna narazie powstrzymóje Europę przed zalewem agresji , skąd inąd słusznej i usprawiedliwionej latami represji w rejonach obfitujacych w ropę

        A więc jeśli Bleckout nastąpi w połaczeniu z resetem technologicznych cudeniek o które opiera sie armia , STANIEMY OKO W OKO Z ROZWŚCIECZONYMI TŁUMAMI MUZUŁMAŃSKICH BOJOWNIKÓW , Z KTÓRYMI EWENTUALNĄ WOJNĘ KRAJE EUROPY MUSIAŁY BY PROWADZIĆ , SPRZĘTEM I UZBROJENIEM KONWENCJONALNYM PORÓWNYWALNYM Z SPRZĘTEM UŻYWANYM W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ…..

        “tylko głupek nie wykorzystał by takiej szansy – Arabowie i ludy pochodne NIMI NIE SĄ – niestety – A RACHUNKI KRZYWD…….”
        REASUMUJĄC W KONFLIKCIE KONWENCJONALNYM NIE MAMY , ŻADNYCH SZANS !!!!

        MATKA EUROPEJKA – rodzi średnio od 30 lat – słownie PÓŁ DZIECKA .

        ARABSKA MATKA ŚREDNIO – OŚMIORO DZIECI !!!

        mamy przekichane jest nas za mało , po za tym Europejscy mężczyźni to rzadkie okazy , większość to zniewieściali pacyfiści.

        POTRAFIĄCY JEDYNIE PYSKOWAĆ NA FORACH INTERNETOWYCH LANSUJĄC PODEJRZANE TEORIE

        a tak na prawdę jeśli by zaszła taka potrzeba nie potrafili by skutecznie obronić nie tylko siebie , a co dopiero mówić o rodzinie ŻONA , DZIECI

        http://miziaforum.wordpress.com/2011/02/24/nibiru-globalny-blackout-2011-r/

        mizia – militarysta nie okrzesany

 5. Kto wie kto wie ????? panie Miziak i jeszcze jedna żecz ,elity tego świata ,czyli obecnego ( jeszcze !!!) karmią wszystkich ludzi na całym świecie papką medialą ! zamulają ludziom umysły na wszelkie sposoby tylko po to żeby ludzie samodzielnie nie mysleli i żeby samodzielnie nie wyciągali własnych wniosków !!!!! i powiem ci że częściowo to im się udaje ,ale jak dłógo jeszcze ?????? oto jest pytanie ,kolejna sprawa te wszystkie sdjęcia naszego słońca jak się mają do rzeczywistych faktów ???? , tak na prawdę to nikt tego nie wie ,no może oprócz speców z NASA ! ale oni prawdy nam nie powiedzą !!! , ale jest faktem i nie zaprzeczają temu nawet ci spece z NASA ŻE WE WSZECHŚWIECIE ZACZYNAJĄ ZACHODZIĆ OGROMNE ZMIANY !!!
  tylko pozostaje pytanie jak wielkie i co one mogą ewentualnie oznaczać dla na ludzi !!!.
  Ale pożyjemy i zobaczymy w każdym bądż razie zmiany bendą ogromne o zapewnie bedą niosły fundamentalne zmiany naszego życia !!!!!
  A co do tego wężyka na słońcu to pożyjemy i zobaczymy !
  J.M.H

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: