TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

nie wszystko złoto …. TEN MEGA PRZEKRĘT NAS DOBIJE.

Kiedy globalny kryzys finansowy sięgnął szczytu, wskazywane było jako najlepsza i najbezpieczniejsza lokata kapitału. Wielu ekspertów uważa jednak, że część światowych zasobów złota istnieje tylko na papierze. Czy na naszych oczach demaskowany jest właśnie „przekręt” wszech czasów?

Gdy jeszcze niedawno pytano doradców inwestycyjnych, gdzie najlepiej lokować oszczędności, większość z nich bez zastanowienia odpowiadała, że w złoto. I trudno się temu dziwić – pomimo głosów sceptycznych, wskazujących na przeszacowanie cen tego szlachetnego kruszcu, twarde dane pokazują jasno, że ci, którzy kilka lat temu zdecydowali się zainwestować w złoto, dziś mogą liczyć niebotyczne zyski. Ale czy na pewno?

Okazuje się, że nie jest tak różowo. Nie tylko ze względu na to, że ceny złota przypominają w tej chwili napompowaną do granic możliwości bańkę. Wielu specjalistów wskazuje na to, że część globalnych inwestycji w złoto to inwestycje w wirtualny towar. Większość światowych zasobów tego surowca istnieje bowiem wyłącznie na papierze. Szok wywołała ostatnio wypowiedź Chrisa Powella – specjalisty jednej z amerykańskich komisji antymonopolowych. W rozmowie z dziennikarzami stacji CNBC stwierdził on, że nawet 80 procent zapasów złota może po prostu nie istnieć.

Chris Powell podczas wizyty w studiu telewizyjnym przekonywał, że lokowanie pieniędzy w „papierowe złoto” obarczone jest obecnie olbrzymim ryzykiem. Jedyną rzeczą, jaką mogą zrobić obecnie potencjalni inwestorzy zainteresowani złotem, by w przyszłości uchronić się przed najgorszym, to kupowanie sztabek.

„Od 75-80 procent zasobów złota, o których świat myśli, że je posiada, po prostu nie istnieje” – powiedział Chris Powell. „To są po prostu deklaracje banków oferujących złoto, które mają gwarancje banków centralnych”.

Analityk nie ma wątpliwości, że dziś trudno sobie wyobrazić konsekwencje takiego postępowania – poinformował serwis wealthwire.com.

„Na świecie może brakować ‚zer’, które wystarczą potem, by pokryć ceny złota” – wyraził swoje obawy Chris Powell.

(rce/ace)

2 thoughts on “nie wszystko złoto …. TEN MEGA PRZEKRĘT NAS DOBIJE.

 1. E tam na różnych serwisach alarmują, że coraz częściej jako ‚fizyczne’ złoto w sztabkach jest to tylko wolfram z wierzchu pokryty złotem i nigdy nie Jesteś pewien co masz dopóki sztabki nie przekroisz lub nie rozwiercisz. Skoro USA chciało oszukać chiny na jakieś 600mln$ na złocie w sztabkach z wolframem: http://wolnemedia.net/gospodarka/falszywe-zloto/ to tym bardziej my jesteśmy oszukiwani. Już nie mówiąc o aukcjach na alledrogo, gdzie jest czasem sprzedawane złoto poniżej ceny rynkowej i od niedawna naprodukowano tyle monet podrabiających najpopularniejsze, że już nikt nie wie co kupuje i co sprzedaje.

 2. Lokaty: Tysiące Polaków wplątanych w piramidę finansową.

  Amber Gold, której zaufało już kilkadziesiąt tysięcy osób, spędza sen z powiek finansistom, pisze „Rzeczpospolita” i cytuje przedstawiciela jednego z TFI, według którego schemat działalności tej spółki to klasyczna piramida finansowa.

  Gazeta podaje przykład: klient Amber Gold, który otworzyłby trzymiesięczną Lokatę w Złoto Plus na początku marca, zarobiłby gwarantowane 11,2 proc. w skali roku, a więc ponad 3,5 proc. w ciągu trzech miesięcy. Jak to możliwe, skoro w tym okresie cena złota wyrażona w złotych wzrosła tylko o 2 proc.

  Niemożliwe, odpowiada ekspert, który twierdzi, że na spłatę zapadających lokat wraz z odsetkami firma przeznacza pieniądze z lokat dopiero co założonych, kończących się później. Interes się kręci, dopóki do systemu napływają pieniądze. Kiedy klienci przestaną wpłacać, Amber Gold nie będzie miał z czego oddać tym, którzy lokaty już pozakładali.
  Rz” przypomina, że współwłaściciel spółki Marcin Plichta był w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem za przywłaszczenie mienia. Działalność Amber Gold nie podoba się Komisji Nadzoru Finansowego, która złożyła do prokuratury zawiadomienie, że bez licencji są wykonywane czynności bankowe. Śledczy czekają na opinię biegłego.

  Spółka nie składa sprawozdań finansowych w Krajowym Rejestrze Sądowym, do czego jest zobowiązana przepisami prawa. „Rz” twierdzi też, że nie wiadomo, ile Amber Gold ma złota na pokrycie roszczeń klientów, ani gdzie ten kruszec jest zdeponowany.

  http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/lokaty-tysiace-polakow-wplatanych-w-piramide-finansowa,1816798

  a ja zawsze mówiłem jesli w złoto to randy – FIZYCZNE NAMACALNE – A NIE PAPIEROWE ZŁOTO !!

  ale co tam

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: