M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE …………………………………………………………. ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE PRZEDRUKI

baner DAROWIZNA

uefa ,euro 2012 – alle achtung! attention !vědomí ! gare !Pozor!atención!Внимание!figyelmet!attenzione!προσοχή! UWAGA !!

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

 

UWAGA !!!!
3 CZERWCA 2012
TĄ INFORMACJE MOŻESZ POTRAKTOWAĆ POWAŻNIE , LUB ZIGNOROWAĆ !!
twój wybór…
POD ŻADNYM POZOREM NIE BIERZ UDZIAŁU W MASOWYCH IMPREZACH ZWIĄZANYCH Z EURO 2012 W POLSCE I NA UKRAINIE !!!
najlepiej na czas imprez meczy jeśli możesz wyjedż z miasta 
PRZEKAŻ TĄ INFORMACJE TWOIM BLISKIM !!!!!!
WAŻNE , WAŻNE !!!!!!!!

=======================================================

nawet jesli posiadasz już bilety wejściówki zaproszenie

NIE IDŹ ANI NA STADION ANI TAM GDZIE SĄ ORGANIZOWANE IMPREZY ZWIĄZANE Z MISTRZOSTWAMI !!!!!

JEŚLI JESTEŚ ZAPALONYM KIBICEM OBEJRZYJ TE MECZE W DOMU EWENTUALNIE W MAŁYM PUBIE !!!!!! 

WAŻNE !!!! WAŻNE !!!!

==========

FIKCJA LITERACKA – W ŚWIETLE OSTRZEŻEŃ 

 Z samochodu dostawczego powoli wygramolił się łysy 50-latek i dość niezgrabnie wydobył z części ładunkowej długi i chyba ciężki pakunek. Nie spiesząc się zamknął bagażnik samochodu, wyciągnął z szoferki podręczną torbe i dość niezgrabnymi ruchami przerzucił sobie pakunek i torbę przez ramie. Starannie zamknał samochód i wszedł do środka śmierdzącego moczem i kałem budynku stacyjnego. Wokoło walały się różne odpadki. Przeszadł przejściem podziemnym na drugi peron, tam skręcił w prawo i poszedł do stojącej na końcu stacji połamanej ławeczki. Usiadł i bardzo powoli rozpakował pakunek. Nikt na niego nie patrzył, gdy wyciągnął z niego długą rure pospolitego granatnika przeciwpancernego. Z torby podręcznej wyciągnoł granat i kilkoma wprawnymi ruchami nasadził go na końcu rury.
Najblizszy pociąg pasażerski miał się zatrzymać na stacji za 15 minut. Zwykle jeżdziło nim sporo paseżerów, w końcu linia kolejowa prowadziła w kierunku Warszawy i Legnicy. Wielu ludzi dojeżdżało też z podwrocławskich miejscowości do pracy w mieście. O tej porze do domów wracała równiez młodzież ucząca się i studiująca w licznych szkołach stolicy Dolnego Śląska. Stojący na peronie mężczyzna z uzbrojonym granatnikiem w ręce nie czekał jednak na pociąg pasażerski.
Sąsiednim torem ze standartową prędkością 40km/h przejeżdżał właśnie pociąg towarowy złożony z elektrowozu i dziewięciu cystern. Mężczyzna spokojnie czekał aż skład przejedzie, podniósł granatnik na ramię, wymierzył w obły tył ostatniej i wystrzelił. Z rury wydobył się długi płomień, w następnej chwili granat przeciwpanerny uderzył w tył ostatniego wagonu. Cysterna momentalnie eksplodowała,. Jej odłamki przebiły następna cysterne która równiez wybuchła. W ciągu 15 sekund skład ociągu przestał istnieć. W tym momencie sprawca katastrofy już nie żył.
W cystrnach przewożono chlor i chlorowodór niezbedny do produkcji w zakładach chemicznych w Brzgu Dolnym. Chmura ciężkiego, zjadliwie zielonego gazu powoli rozpełzała się nad centrum miasta.

Chlor był pierwszym gazem bojowym, którego uzyto na froncie zachodnim w czasie I wojny światowj. Korzystając ze sprzyjającego wiatru Niemcy otworzyli kilkaset butli z tym gazem. Chmura trująych oparów skierowała się na pozycje francuskie. W ciągu kilkanastu minut zgineło 5 tys. żołnierzy francuskich, a trzykrotnie więcej odniosło ciężkie poparzenia. W ich wyniku przez najblizsze parę miesięcy zmarło jesze 7,5 tys żołnierzy, którzy przechodzili okropn męczarnie wypluwając krwawe strzępy płuc. Niemcy nie byli w stanie wykorzystać tego sukcesu, wiatr zmienił nagle kierunek i chmura gazów podążyła do ich okopów. Żołnierze niemieccy włozyli maski, a i tak kilkuset uległo poważnemu zatruciu. Wększość zmarła w ciągu kilku tygodni. Maski przeciwgazowe wprawdzie chroniły płuca przed natychmiastowym poparzeniem ale chlor parzył również skórę i wnikał do wnętrza organizmu przez pory potowe. Całościowych ubrań ochronnych armia niemiecka jeszcze w tej fazie wojny nie miała, zresztą były one zbyt drogie, by wyposażyć w nie kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy przygotowujących się do ataku.
To było dawno temu. Od słynnego ataku mineło 90 lat, ale jego skutki okazały się niezmirnie trwałe. Gaz bojowy jest tani i śmiertelnie niebezpieczny dla atakowanego, ale także dla atakującego. Może dlatego większośc regularynych armi zadeklarowała że nie uzyje go wobec przeciwnika w toczących się konfliktach zbrojnych. Mimo tego, że arenały wszystkich państw świata posiadaja miliony pocisków wypełnionych najprzeróżniejszymi typami gazów bojowych, nie stosowano ich jednak oficjalnie w żadnej z wojen po 1918 r.. Gazów uzywano jednak przeciwko ruchom partyzanckim, w wojnach wewnętrznych i wrzędzie tam, gdzie nie docierali dzinnikarze reprezentujących ogólnoświatwe środki przekazu.
Znaczenie tej broni szybko odkryły ruchy terrorystyczne. Jest tania, a można porazić naprawde olbrzymią ilość ludzi, zwłaszcza cywilnej, która nie ma żadnych środków ochrony przez trującymi oparami. Pozostaje jednak olbrzmi problem logistyczny. Gaz nawet w postaci skroplonej, zajmuje duzo miejsca. Trudno go niespostrzeżenie dostarczyć w dostatatecznej ilości na miejsce ataku. Rozwiazanie tego problemu jest w zasadzie jedno; atakowany musi sam dostarczyć gaz na miejsce, gdzie zostanie on użyty.
Al-Kaida jest pierwszą na świcie międzynarodówką terrorystyczną, której działania wstrząsneły rządami wiekszości państw demokratycznych. W swych akcjach wykorzystuje się broń dostarczoną jej przez atakowanych, czyli wolność osobistą. Postawimy sprawe jasno: czy możliwy byłby atak na World Trade Center gdyby USA nie były państwem wolności słowa, myśli i przekonań? To pytanie czysto retorycznie. Wyobrażmy sobie, że tak nie jest. Każdy korzystający z publiczynych środków transportu(przede wszystkim samolotów) musiałby obligatoryjnie przed wejściem na pokład rozebrac się, spakować wszystkie swoje rzeczy do osobnego woreczka, włozyć ubranie dostarczone przez firme przewozową i w dodatku kilkukrotnie poddać gruntowej ewizji osobistej. Jak taka rewizja wygląda, wiem z własnego doświadcznia. W latach istnienia ZSRR zostałem jej poddany na przejściu klejowym w Mościskach. Trwała prawie sześć godzin!
Al-Kaida korzysta jednak ze wszystkich zdobyczy demokracji, obracając je na własną korzyść- medialną i polityczną.

Przygotowanie Ataku

1 Wybór celu
Polska jest obecnie jednym z najgłośniejszych sprzymierzeńców USA . Nie jest to kraj silny militarnie, od 60 lat nie brał udziału w żadnym konflikcie zbrojnym. Społeczeństwo jest w zasadzie nieprzygotowane na jakikolwiek atak militarny. Służby wywiadcze najczęściej zajete są wewnętrzymi rozgrywkami politycznymi i nie maja prawie zadnego rozeznania w swicie fundamentów islamskich. Jednocześnie jest to kraj znany wielu Arabom, którzy tu sie uczyli, studiowali, a w latach socjalizmu czesto szkolil w polskich ośrodkach wojskowych w zakresie działań specjalnych. W kraju tym wypoczywali spragnieni spokoju torroryści, póki szaleńczy atak agentów Mossadu na lotnisku w Warszawie na czołowego działacza palatyńskiego Abu Nidala, nie doprowadził do dekonspiracji całego procederu. Wtedy Polskę traktowano prawie jak baze i miejsce, gdzie w razie potrzeby można odpoczywać, wyleczyć rany gdzie dzinnikarze i słuzby państw zachodnich raczej małą trudność w swobodnym poruszaniu się i zbieraniu chociazby strzępów użytecznych informacji. Teraz kraj stał się największym sojusznikiem USA które według międzynarodówki terrorystycznej jest winne wszelkiemu złu na świecie.

2. Wrocław
Miasto w centrum europy. Podstawowe informacje o niem uzyskano dzięki promocji jaką władze miejskie przeprowadziły z okazi wyborów miejsca na Wystawe Światową w 2012r Lepiej nadaje się do ataku terrorystycznego od stotecznej Warszawy . Nie ma tu urzędów centralnych, więc służby ochrony są raczek znikome.Znane jest wielu arabom,którzy sie tu uczyli.Byli to wtedy młodzi chłpcy,ale w ciagu pieciu lat pobytupoznali wielu ludzi.Teraz maja około 45 lat,a ich polscy przyjaciele robia kariere w urzedach,maja własne firmy,pracuja w róznych instytucjach.Kilku z nich przyjechało odwiedzic starych znajomych.,nawiazac kontakty biznesowe.Rozmowy były owocne.Człowiek z Algieri dowiedział sie ze Zakłady Chemiczne w Brzegu chetnie nawiazuja wspólprce dotyczacą produkcji środków piorących z firma w jego kraju.Do produkcji tych środków uzywany jest chglor sprowadzany z Górnego Śląska transportem koolejowym.Cysterny z chlorem przejezdzaja przez Wrocław kilka razy w tygodniu.W cysternie jest 18 lub 36 ton chloru.Takie dane moga przyprawic o bol głowy.

3.Wykonawca
Jeden z prowadzących rozpoznanie przypadkiem spotkał na ulicy człowieka ,z którym 25 lat wczesniej podrywał dziewczyny.Jednak Jędrzej K. był wrakiem tamtego wesołego chłopaka.Mohamed zobaczył na ulicy brudnego faceta ciagnacego wyładowany złomem i makulaturą.Poznał go,zatrzymał swojego mercedesa na berlinskiej rejestracji i zaczła rozmowe.Jędrzej po szkole poszedł do wojska i został zawodowym podoficerem.Słuzył dokładnie 14 lat i 11 miesiecy.Był nawet instruktorem w szkole podoficerskiejw Brzegu.Szkolił spaerów.Ożenił sie ,ma dwoje dzieci.W1992 roku wpkował sie w paskudną historie – był odpowiedzialny zabrakowanie sprzetu wojskowego ,zgodie z układem miedzynarodowym,który polska zawarła w koncu lat 80.Jego zadaniem było nieszczenie i oddneie do huty na racunek jednostki wojskowej.Kilkanascie ciezarówek zostało sprzedanych na jego konto.Oczywiscie m nie mogł tego zrobic sam.Młody oficer z którym współprcował ,zagarnał wieksza czesc pieniedzy,ale gdy sprawa sie wydała winnym okazał sie tylko Jedrzej.Tamten został przeniesiony na inne stanowisko ,szybko awansował i obecnie jest pułkownikiem.Jędrzej na piec lat trafił do wiezienia i od 1997 roku jest bezrobotny.Nigdy juz nie bedzie pracował na żadnym etacie.Nie ma wojskowej emerytury,na rente jest za zdrowy.
Teraz dotkenało go kolejne niszczescie.Jego piecioletnai wnuczka ma złosliwy nowotwór.Jest pewna szansa na uratowanie dziecka ,ale potrzeba pieniędzy, by operacje przeprowadzic w klinice w Niemczech.Polscy lekarze bezradnie rozkladaja rece skazujac dziecko na smierc w cierpieniach.On od wielu lat zytje ze zbiorki złomu i makulatury.Na chleb ma ,ale skąd ma wziasc te 50 tys.euro na operacje.Żona go nie opuscił ,gdy siedział,pracuje w szpitalu jako kucharka,raz przyniesie jakies 600 zł, innym razem czeka na wypłate kilka miesiecy.Córka wyszła za maz,ale ojciec dziecka stracił prace (był magazynierem w wojskowym składzie,jednostke rozwiazano) i jest na zasiłku dla bezrobotnych.Zasiłek ma sie skonczyc za miesiąc,a nowej roboty jak nie ma tak nie ma.Syn żonaty ,dzieicaty, pracuje na budowie w Niemczech.Ma trójke dzieci,żona mu sie łajdaczy i wszystko co on zarobi przepuszcza bokiem,o czym ten nie wie.W sumie Mohamed usłuszał to o czym mowi 90% Polaków.Umowił sie z Jedrusiemtak go nazywali w szkole)na wódke.Jako prawowiernyt muzłumanin nie powinien jej pić ,ale piec lat pobytu w Polsce przekonał go o cudownych włsciwosciach tego płynu.Pozwala nawiazac rozmowe,zawrzec kontrakt,scal dusze rozmawiajacych.Oczywiscie gdy ktos obok niego powiedział że pije alkohol ,natychmiast odstawiał kieliszek.Muzłumanin moze wypic przeciez kazdy płyn ,poki nie zostanie on nazwany po imieniu.

4.Kontrakt
Mohamed spedził w towarzystwie Jędrzeja K. kilka dni.Wyjezdzając zostawił mu bilet,pieniadze na droge oraz wize do Arabii Saudyjskiej.Celem wyjzdu miało byc omowienie operacji jego wnuczki w specjalistycznym szpitalu w Rijadzie.Decyzje Jedrzej musiał podjac w ciagu kilku dni.Stan wnuczki był bardzozły.Oczywiscie decyzja zapadła juz w dzien wyjazdu Mahomeda.W Rijadzie Jedrzej zjawił sie dziesiec dni pozniej.Na dworcu lotniczym czekał na niego Mohamed, a w dobrym hotelu zarezerwowany pokoj.Po przyjezdzie prawie natychmiast zgłosił sie do niego lekarz.Znakomicie mowił po polsku.Kilkanascie lat wczesniej ,w 1988 r. ukonczył Wojskowa Akademie Medyczna w Łodzi.Córka z wnuczka przyjechały tydzien pozniej.Kilkunastogodzinna operacja udała sie ,ale wnuczke czekało jeszcze wielomiesieczne leczenie pooperacyjne.Na czas leczenia córka Jedrzeja otrzymała wize pobytowa w Arabii Saudyjskiej.Wkrótce z Polski przyleciała jej tesciowa.Jedrzej tymczaem zniknał na kilkanascie tygodni.Po powrocie stał sie człowiekiem bardzo milczacym i nigdy nie powiedział nikomu gdzie przebywał.W pokoju hotelowym na stoliku cały czas lezał otwarty Koran wydany w Libii w latach 70. w jezyku oplskim.Wnuczka Jedrzeja szybko wracała do zdrowia.30 kwietnia 2005 roku Jedrzej z samego rna poszedł do pokoju zony.
-Za wszystko trzeba płacic w zyciu-powiedział cicho – wiec i ja niedługo zapłace za zycie naszej wnusi.Jutro lece do Polski i chyba juz sie nie zobaczymy.Tu jest karta kredytowa – wyciagnał złoty kartonik – wazna na całym swiecie.Jest na niej 25 tys.dolarów i co miesiac przez 10 lt bedzie ty wływała pensja w wysokosci amerykanskiego pułkownika.Racunek w szpitalu za leczenie naszej wnusi juz zapłacono.Wize pobytową mozecie przedłuzac do czasu wyleczenia dziecka.Tu jest paszport kanadyjski dla Ciebie ,a te dwa dla naszych pociech… to wszystko co mogłem dla was zrobic…
Po twarzy Jędrzeja pociekły dwie łzy.Nigdy dotd nie płakał.
– aha ,ten, prze którego wyleciałem z roboty juz nie żyje….- odwrocił sie i spokojnie wyszedł.
Na okeciu wyladował wieczorem 3 maja 2005 roku.Bez problemów przeszedł kontrole celno-paszportową.Taksówka pojechał na poczte Alejach Jerozolimskich.Tu poprosił o przesyłke ,która na niego czekła na „poste restante”.W grubej kopercie był kluczyk i napisana po polsku inbstrukcja.

5.Logistyka
Kupno w Polsce typowego grnatnika przeciwpancernego wraz z amunicja wbrew pozorom nie jest sprawa az tak trudna.Musi byc firma ,która ma aktualnie zezwolenie na handel towarami podwojnego zastosowania.Jest ich kilkadziesiat.Dokonac zakupu moze dowolna firma z zewnątrz kraju posiadajaca odpowiedni certyfikat bezpiecznstwa.Oczywiscie towar musi trfi do kraju nie objetego embargiem miedzynarodowym.owiedzmy sobie szczerze ,przepisy sa po to zeby je omijac,a w pionie logistycznym zleceniodawcy siedza naprawde niegłupi ludzie.Partie granatów zakupiła firma z siedziba w Turcji z przeznaczeniem dla armii tureckiej.W drodze granatniki przejechały Turcje i ostatecznie trafiły do Iraku.Stamtad kilka sztuk bez problemu przemycono do Jordanii.Tu jeden z nich trafił do poczty dyplomatycznej radcy handlowego jedynego z państw arabskich majacych ambasade w Warszawie.Droga wydaje sie dosc zawiła ale, ale w sumie -od chwili zapakowania granatników do kontenera w Mielcu do jego powrotu do Warszawy minał tydzien.Poczta kuriersk dosarczyła walizkę wraz z zawartoscia na adres domowy Jedrzeja K…5 maja 2005 r o godzinie 11;30 mezczyzna -kluczykiem z listu odebranym w Warszawie – otworzył skomplikowany zamek metalowej walizki.W środku był granatnik i dw pociski.Poobijany busik czekał na niego w opisywanym w instrukcji szrocie na Kowalach.Wystarczyło podac nazwisko i pokazac dowód osobisty.Busika od własciciela szrotu trzy dni wczesniej wypozyczył jakis Cygan( tak przynajmniej on to okreslił) i zapłacił z góry.

6.Wydatki
Zlecajacy akt teroru sa ludzmi zamoznymi.Wielkosc majatku bin Ladena okresla sie na jakies 300-500 mln dolarów.Sa włascicielami wielu firm ,które przynosza realne dochody rzedu kilkudziesieciu milonów dolarów miesiecznie.Potrafią jednak skrzetnie liczyc wydatki,które maja przyniesc okreslony skutek polityczny i medialny.W przypadku World Trade Center wtniosły około 450 tys.dolarów.Atak na Wrocław kosztował 20% tej sumy.Oczywiscie Jedrzej K. nie mogł wiedziec ze władze saudyjskie aresztują jego żone i córke.Po krótkim tajnym procesie skazano je na publiczne ukamieniowanie za terroryzm,który to wyrok na drodze łaski,zmieniono na potajemne powieszenie.Nigdy nie skorzystały we z pieniedzy ze złotej karty,która znikneła w tajemniczych okolicznosciach.Znalezione przy nich paszporty okazały sie fałszywe.Wnuczke po wyleczeniu wydano władza polskim,ale cóz mogło powiedziec 5-letnie dziecko,które przez 9m-c przebywało w saudyjskim szpitalu odizolowane od swiata.Lekarz mowiacy po polsku ,z którym miał kontakt Jedrzej K , zniknął i nikt z Saudyjczyków nie potrafił powiedziec, gdzie sie podział.Podobno był libijczykiem.Oczywiscie biznesmen Mohamed nigdy w Arabii Saudjskiej nie miał swojej firmy,on sam dla władz tego kraju był osoba zupełnie nieznana.Nigdy tez nie znaleziono osoby o wygladzie Cygana, który wybnajał 20-letniego busika na Kowalach za 1,2 tys. zł .Firma,która kupiła granatniki okazała sie firma-krzakiem.Pod jej adresem w Stambule miescił sie zakład produkujący ognie sztuczne do pewnego Greka,który pojechał na wakacje na Cypr i tam podobno utonał.

Skutki Ataku

Strzał z granatnika przeciwpancernego w ciagu 15 sekund doprowadził do eksplozji dziewiciu cystern z chlorem i chlorowodorem.Pociag jechał wtedy nasypem kolejowym połozonym dziewiec metrów nad powierzchnia ulicy.180 ton smiertelnie trujacych oparów spłyneło w dół.Jest to bardzo ciezki gaz,wiec rozprzestrzenia sie stosunkowo wolno,zalegajjac we wszystkie zagłebienia terenu.Jedrzej K odpalił pocisk w dosc chłodny ,lecz słoneczny dzien.Wzdłuz osi ul.Legnickiej,nad która przebiega feralna linia kolejowa,prawie zawsze wieje wiatr z zachodu na wschód ,czyli w kierunku Rynku Starego miasta.Tak to sobie wymyslili sredniowieczni budowniczowie Wrocławia,którzy w ten sposób zapewnili naturalna wentylacje centrum grodu.Piec minut po strzale chmura osiagneła pl.1 maja.Zagarniając po drodze ludzi z kilku gesto zmieszkałych osiedli mieszkaniowych.Zginęli wszyscy,znajdujący sie ponizej drugiego pietra bloków mieszkaniowych.Ci, którzy byli wyzej umierali w ciagu kilku tygodni.Szanse ocalenia mieli jedynie mieszkancy powyzej 8 pietra , ale i oni ulegali ciezkiemu zatruciu.Przy ul. Długiej znajduje sie supermarket.o tej porze robiło tam zakupy około 900 osób.Nikt nie przezył.W ciągu kwadransa od momentu odpalenia p[cisku zgin.ęło 10 tys. osób. porazonych atakiem było ponad 25 tys.Połowa zmarła w przeciągu kilku miesiecy.
Chmura gazowa została nastepnie wtłoczona przez wiatr w waskie uliczki Starego Miastaw kierunku Rynku.Niosła za sob smiertelne zniwo.Ci, którzy byli w stanie ratowali sie ucieczka,ale szanse przezycia miały jedynie osoby które uciekały na południe .To tereny najwyzej połozone we wrocławiu i tam opary nie dotarły…
Gaz zabijał wszystko co żyło.Drzewa ,Krzewy po prezjsciu oprów wygldały jak spalone,zgineły całe populacje psów i kotów,ptaków,myszy i kanałwych szczurów.W kanałach chlor przetrwał kilkanascie dni.W ciągu kolejnych kilku godzin zgineło prawie 30 tys. osób.
Miasto uległo całkowitej dezorganizacji.Usuwanie bezposrednich skutków katastrofy trwało kilka dni(nie było duzych szkod materialnych),ale skutki psychiczne ataku były przerazajace.W ciągu kilkunastu tygodni ludnosc zmniejszyła sie o kilkadzisat tysiecy.Ci którzy zgineli od razu naprawde mieli wiecej szczescia od tych,którzy umierali powoli w straszliwych meczarniach.
Z chwila gdy na stronach internetowych fundamentalistów islamskich ukazały sie oswiadczenia przyznajace sie do ataku na Wrocław ,rozpoczeły sie rozruchy.Ludniosc masowo domagała sie wycofania wojska polskiego z Iraku i Afganistanu.We Wrocławiu spłonał meczet, aprobujących bronic ich muzłumanów zlinczowano,wieszajac na żelaznym płocie pobliskiego koscioła katolickiego.

=======================================================

 Do tej pory zamachy do nas nie docierały, bo jesteśmy krajem drugoplanowym. Ale im trudniej dostać się terrorystom do krajów pierwszoplanowym, tym bardziej Polska staje się atrakcyjnym celem – mówi w rozmowie z Newsweekiem.pl Grzegorz Cieślak, ekspert z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

Zdaniem Cieślaka, zagrożenie terrorystyczne na Euro 2012 jest realne, ponieważ “bez względu na to, ile byśmy wydali pieniędzy na nasze służby specjalne, to nigdy nie ma 100-procentowej gwarancji bezpieczeństwa, tak jak nie da się w 100% uniknąć aktu terroru”.

– Jeżeli na Euro 2012 zgromadzą się przedstawiciele różnych nacji, to zamach nie musi być “na Euro” czy “na Polskę”, a na przykład na konkretną grupę przedstawicieli konkretnej nacji – wyjaśnia ekspert.

Jak tłumaczy, dla organizacji tzw. “światowego dżihadu” jesteśmy krajem drugoplanowym, dlatego do tej pory zamachy do nas nie docierały. – Jednak, im trudniej się dostać terrorystom do krajów pierwszoplanowych, poprzez zaostrzone środki ostrożności, czy wzmożenie działań wywiadowczych, tym bardziej Polska staje się atrakcyjnym celem – podkreśla.

Cieślak wskazuje nie tylko na radykalnych islamistów jako potencjalnych zamachowców. – Jest oczywiście kilka innych obszarów działania grup terrorystycznych. Sytuacja ekonomiczna jest skomplikowana, a tego typu wydarzenia zawsze rozgrzewają organizacje skrajnie lewackie, często anarchistyczne. Z drugiej strony, mamy też w Europie rosnącą emigrację, a ta “podgrzewa” ruchy nacjonalistyczne, skrajnie prawicowe – tłumaczy. – Terror kryminalny też musi być rozważany, jako poważne zagrożenie – dodaje.

Według niego ważna jest kampania informacyjna, która ma uwrażliwić obywateli na potencjalne zagrożenia. – Znowu warto wrócić do szerokiej kampanii informacyjnej. Przypominania i przekonywania: reaguj, kiedy widzisz coś złego, kiedy widzisz broń czy inne niebezpieczne narzędzia, reaguj kiedy widzisz, że ktoś gdzieś zostawił jakiś pakunek. Taki podstawowy algorytm bezpieczeństwa, który działa w Izraelu polega właśnie na reagowaniu na nienadzorowany bagaż – mówi ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

– Terroryzm nie jest zjawiskiem tajemniczym, ani romantycznym. Skoro są ludzie skłonni posunąć się do przemocy dla osiągania celów politycznych lub w walce o swój światopogląd, musimy nauczyć się minimalizować potencjalne szkody: ograniczyć swobodę działania zamachowca, umieć trzeźwo reagować na zagrożenie oddając jak najmniej z obszarów naszego normalnego funkcjonowania – podsumowuje Grzegorz Cieślak.

Cały wywiad na stronie internetowej Newsweek.pl

30 thoughts on “uefa ,euro 2012 – alle achtung! attention !vědomí ! gare !Pozor!atención!Внимание!figyelmet!attenzione!προσοχή! UWAGA !!

 1. Alef Stern spekuluje o motywie prowokacji w Polin podczas jewro2012:
  http://cirilla.nowyekran.pl/post/64234,alef-stern-uratowalismy-warszawe-przed-zamachami-w-metrze-a-wiec-obronimy-stadion-narodowy-przed-uderzeniem-samolotu
  „Pomyłka [Obamy] była nie przypadkowa. Wskazała na ważny problem. Ponownie przypomniała całemu światu, że w Polsce były „polskie obozy śmierci”, w których wymordowano 6 mln Żydów. Co oczywiście prawdą nie jest. Ale jak widzisz prawdą jest to, co powtarzają media i ludzie z kręgu politycznych i tabloidowch celebrytów. Ten przekaz jest ważny bo kształtuje to, co myśli tzw. statystyczny przedstawiciel opinii publicznej. Do tego jeśli dodamy przekaz, że w Polsce są pseudokibice oraz faszyści i zupełnie przypadkowo polski parlament pracuje teraz nad ustawą reprywatyzacyjną, dotyczącą mienia przedwojennego to wszystko układa się w całkiem zgrabną i logiczną całość.
  A zupełnie przypadkiem kryzys na bliskim wschodzie i parcie USA do wojny z [Iranem] powodują, że coś trzeba zrobić z ludnością państwa Izrael – w jakiś sposób trzeba to ludziom wytłumaczyć, że kilka milionów Żydów przyleci do Europy, do Polski na Węgry, Czechy, Słowacje i Ukrainę. W jakiś sposób trzeba ludzi przekonać, że to jest słuszne. Z poczucia winy ich przyjmiemy oraz by nie mówiono o nas , że zrobiliśmy im holocaust. Co jest draństwem bo byśmy przyjęli wszystkich ludzi, którym ma dziać lub dzieje się krzywda.”

  Wg mnie jest to prawdopodobna wersja. Obawiajac sie odwetu nuklearnego, Izrael przed napadem na Iran bedzie ewakuowac jak najwiecej swych zydowskich obywateli, zwlaszcza syjonistow (masy zydowskie znow poswieca dla „wyzszego celu Narodu Wybranego”, jak w Szoa).
  Wypadki przygotowane przez nie-żont Polin 11.11.2012 mialy przedstawic opinii publicznej patriotow polskich jako ‚faszystow, nacjonalistow’ w najgorszym znaczeniu tych slow, perfidnie przekreconym przez hasbare, co opisalem tu:
  http://piotrbein.wordpress.com/2011/11/20/nacjonalisci-i-faszysci/

  Faszyzm we Wloszech mial oprzec sie banksterom, fasadowej demokracji, multi-kulti, imigracji, demoralizacji spoleczenstwa chrzescijanskiego itp. wynalazkom kompleksu jot przeciw naszej cywilizacji. Natomiast nacjonalizm wiadomo: kazdy jest zly, tylko nie syjonistyczny — rasistowski, nielegalny, ludobójczy!

  Pod wiezi polsko-izraelskie gra takze judeocentryczna konsul Polin w Nju Yorku, bazujac na klamstwach historycznych i hipokryzji:
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/05/14/list-otwarty-do-prezydenta-usa-i-rzadu-rp-ws-odnaczenia-usa-dla-jana-karskiego/
  Czyby konsul kladla grunt pod emocjonalny (polityczny i wojskowy juz jest) sojusz Polin-USA-Izrael w napadach na Syrie i Iran? Pytam ja o to w przygotowywanym nastepnym liscie otwartym.

  1. ad. reprywatyzacji zwróćcie uwagę na datę tego arta.

   http://miziaforum.wordpress.com/2010/12/17/najnowsza-afera-po-bufetowa-w-tle-no-co-juz-mozna-wybory-juz-byly/

   ad. sprowadzenia tu uchodźców

   http://miziaforum.wordpress.com/2012/02/20/20-luty-2012-iran-czy-polacy-beda-mordowac-palestynczykow-i-iranczykow-dziwna-deklaracja-premiera/

   WSZYSTKO CO NAPISAŁEŚ TO PRAWDA A W LINKACH DOWODY – AGENCYJNYCH INFORMATORÓW PRASOWYCH 🙂

  2. Zamieszki z ruskimi i tak beda, bo po to sie wybiora do Warszawy. Nawet gdyby wszyscy kibice wyjechali w tych dniach do Poznania, to i tak kamery pokaza to co trzeba,aby obarczyc gospodarzy. Wszystko juz przygotowane, bufetowa zatwierdzila zjazd sluzb specjanych federacji rosyjskiej, ktorej POlicja tknac nie moze. Bedzie rytualny przemarsz ruskich ulicami Warszawy, jesli Polacy czegos madrego nie wymysla.

   1. OLAĆ RUSKICH ZAJĄĆ SIĘ NASZYMI SPRAWAMI – PROTEST CHLEBA ZAMIAST IGRZYSK !!!

    TO SĄ GOSCIE BUFETOWEJ – NIECH SIĘ MARTWI 🙂

    A JAK SIĘ MOSKALE NACHLEJĄ I NIE BEDZIE Z KIM DYMIĆ TO MOZE PODPALA RATUSZ Z NÓDÓW;-)

  3. Istnieje bardzo niebezpieczna komitywa Niemców z potężną finansjerą żydowską. Całe żydostwo mówi o nazistach (przylecieli z kosmosu?) którzy mordowali Żydów i przyzwoleniu Polaków na tę zbrodnię. Niemców jakby w ogóle w sprawie nie było. Prasa nie pisze o Niemieckich obozach zaglady. Oczywiście 100 mld $ w latach 70-tych reperacji niemieckich zamknęło mongolom gęby. Teraz czepki żądają od nas 65 mld $ reperacji za mienie utracone również na kresach i to zagarnięte przez Niemców. Wobec takiej podwójnej potęgi musimy paść. Zatem za jakies 10-15 lat bądziemy Palestyną Wschodniej Euopy. Polacy beda dykryminowani jak obecni polestynczycy( proces rozpoczety) Póki co bufetowa daje mongolom 1/10 ceny setki wraszawskich kamienic a ci natychmiast podnoszą czynsze 3, 4 x i program „nam ulice wam kamienice.

   1. WSZYSTKIE TRANZAKCJE ZAWIERANE PRZEZ PACHOŁKÓW- ELYTY III R.P – zostaną unieważnione jako że dokonała ich zorganizowana grupa przestępcza –

    WYSTARCZY ICH TYLKO UZNAĆ ZA TAKOWĄ I – po wszystkim – a żydzi niech dochodzą wtedy na majatkach osobistych rodzin tusków , wałęsów , komorowskich – POD WARUNKIEM ZE COŚ ZOSTANIE PO KONFISKACIE – PRZECIE ONI NIE SĄ WIECZNI

     1. TO BEDZIE SZYBKO – ICH KONIEC JUŻ SIĘ ZACZOŁ WYWALILI WSZYSTKIE KARTY NA STÓŁ

      koniec – pytanie tylko jaki na ostro czy ugodowo – szczur zagoniony do konta potrafi zaatakować słonia !!

      ALE Z PRZEWIDYWALNYM SKUTKIEM -:-)

     2. Masz racje, Polska z komunizmu sie nie rozliczyla i nie oczyscila. Konsekwencje tego sa obecne na kazdym kroku. Trzeba przerwac to cos. Ludzie chca zyc normalnie, a robi sie z nich durniow. Przy wytezonym wysilku sluzb malipulacja spoleczestwem idzie pelna para. Obecnie sami doprowadzili siebie do slepej uliczki. Klamstwo ma krotkie nogi.

 2. Izraelskie uboty, analizy przez Roya Tova, znawce Izraela i Zachodu:
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/03/30/usa-thwarts-israeli-attack-on-iran-usa-udaremnia-atak-izraela-na-iran/
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/03/23/six-million-ships-for-israeli-world-wide-terror-6-mln-statkow-izraela-globalna-siec-terroru/
  Fikcja o zamachu chlorowym we Wroclawiu – takich mozliwosci sa setki, w calym kraju, tysiace globalnie… komus zalezy na wytworzeniu histerii. Rownie dobrze mozna napisac fikcje o planowanym na jewro2012 bio-ataku. Choc to trudniejszy zamach, bo zarazki to nie chlor, nie zyja zbyt dlugo wypuszczone na stadion – dlatego w 2009 chcieli na silę ‚chronic’ wszystkich bio-bronia pt. szczepionka przeciw „pandemii” H1N1.
  Artykul w oczywisty sposb przygotowuje czytelnika na „terroryzm arabski” – a Iranczycy to nie Arabowie! Syria wiadomo tez przeklamana w zydo-mendiach.
  Zadna Al Kaida ani Bin Laden nie zrobili 11 IX w USA, wybuchu na Bali, ani 7 VII w Londynie – to byla robota mosiadu i wewnetrznych szabas-gojow:
  http://grypa666.wordpress.com/ix/

  Moim zdaniem najprawdopodobniejsza jest zadyma na wzor ‚antify’ 11.11.2011. Wplota w ‚kibicow rosyjskich’ specjalne oddziały mosiadu czy tajne NATO (nie raz uzywane na szczytach jak WTO, G8, G20 itp). Policja bedzie ‚ochraniac’ legalna demonstracje zezwolona przez Bufetowa, jak 11.11.2011:
  http://www.youtube.com/watch?v=93mKu6KaaA8&feature=plcp
  http://piotrbein.wordpress.com/2012/05/31/plany-wrogow-polski-na-euro-2012-przestrogi-dzialacza-katolicko-narodowego/

  Srodki zaradcze:
  – osobiscie nie idz nigdzie na zbiorowiska, zwlaszcza 12.6.2012 we W-szawie
  – jesli chcesz, stosuj nieposluszenstwo rozproszone, np. powolna jazda glownymi drogami do imprez
  – wszelkie organizacje polskie powinny wydac oswiadczenia, ze z uwagi na ‚zapowiedzi’ sugerujace anty-polskie prowokacje, ZADNA z nich nie wezmie udzialu ani nie bedzie grupowac swych czlonkow we W-szawie 12.6.2012 (jednoczesnie zyczac prawdziwym Rosjanom wszystkiego najlepszego z okazji obalenia zydo-komuny, ktora jednak w Polsce przeobrazila sie natychmiast w zydo-kapitalizm, czego naszym slowianskim braciom nie zyczymy).

  1. czasami jest mus napisać na opak

   nie kazdy czarny to Hutu .. ale madrej głowie dość …. ad. arabów cały art . to przykład

   ale już wyrażne sugerowanie czegoś w ostatnich dniach przez 2 byłych szefów ABW – UOP ,oraz wypowiedź w tonie ostrzegawczym analityka i speca od szkoleń ABW

   wszyscy oczywista metaforyczni

   DZIEJE SIE COŚ o czym wiedzą ale nie wiedzą dokładnie gdzie i kiedy

   WIĘC PÓŁGĘBKIEM , PÓLSŁ0OWKIEM – są tam też jeszcze ci pożądni

   NIE WSZYSTKO MOŻNA POWIEDZIEĆ W PROST

    1. MYŚLĘ ZE TE 10 DNI NADCHODZĄCE WSZYSTKIM OTWORZĄ OCZY

     i pytanie kolejne na cholerę przybyło 30 okrętów nato do polskich portów , akurat teraz te ćwiczenia ???

     jeden z scenariuszy zwalczanie terroryzmu i piractwa ;-0

     http://konflikty.wp.pl/kat,1342,title,Na-Baltyku-odbeda-sie-cwiczenia-marynarki-Baltops-2012,wid,14530291,wiadomosc.html?ticaid=1e90e&_ticrsn=3

     Scenariusz manewrów zakłada, że – na skutek załamania gospodarczego, w krajach leżących w rejonie fikcyjnego morza, dojdzie do kryzysu politycznego, którego efektem będą zamieszki, roszczenia terytorialne itp. Kryzys przeniesie się także na fikcyjne morze. Decyzją ONZ na teren akwenu wysłane zostaną siły morskie, które będą musiały przeciwdziałać piractwu, terroryzmowi oraz nielegalnym dostawom broni.

     1. ja zakładam że oni wiedzą że kryzysowi i załamaniu gospodarczemu ulegnie zielona wyspa tuska

      I SIE BOJĄ GNIEWU LUDU !!!

      w zasadzie słusznie !!

      1. ci zaczynają ćwiczyć NAGLE 7 MAJA PRZEZ DWA TYGODNIE

       PAP 2012-05-18, ostatnia aktualizacja 2012-05-18 09:05:27.0

       Armia będzie wspierać cywilne służby odpowiedzialne za biologiczne, chemiczne i radiologiczne zabezpieczenie Euro 2012. Podczas każdego meczu będzie pracował mobilny zespół reagowania epidemiologicznego. W każdym mieście-gospodarzu znajdą się też żołnierze-chemicy.

       http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,11748353,ME2012__Wojsko_wesprze_cywilne_sluzby_chemiczne_i.html

 3. A PO TYM WSZYSTKIM CAŁA EUROPA BEDZIE GŁOSOWAŁA NA 2 RĘCE ZA – STARCIEM Z POWIERZCHNI ZIEMI – IRANU !!!!

  a Polacy najgorliwsi z krzyzami na piersiach !!!!!
  ====================================================

  A TYMCZASEM MIZIOR WYCOFUJE SIĘ JUŻ NA Z GÓRY UPATRZONE TROPIKALNE ATOLE , PLAŻE I LAGUNY …..

  pozostawiajac was oko w oko z meżami stanu II r.p – którzy za to winni beknąć

  ale znajac Polską mętalność – uwierzą katabasowi że to ATAK CYWILIZACJI ŚMIERCI NA – MIŁUJACYCH POKÓJ KATOLIKÓW 😉

  A ZATEM DO NARA 😉

  =

  1. PS. A I OCZYWISTA ZAPOMNIENIU ULEGNĄ WSZYSTKIE ZŁODZIEJSTWA I PRZEKRETY III R.P

   wojna będzie ważna i wódz naczelny gajowy też się wybieli

   🙂

  2. Sam wiesz, ze nigdzie dzisiaj nie jest bezpiecznie – Zabaczcie jak w Chińskiej Republice Ludowej reklamowane jest Euro 2012. Temat nalezy traktowac powaznie. Tak, tak melodia z Chinskiego teledysku to polska rozszumialy sie wierzby placzace. Chińska telewizja ‚Now TV’ wyprodukowała spot, który promować ma transmisje z mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Spot pokazuje rozgrywki jak wojnę, w którą włączają się… Chińczycy. Widać na nim m.in. płonącą Warszawę i czołgi. http://niewiarygodne.pl/i,Chiny-Zabaczcie-jak-w-Chinskie,mid,1247919,pres,1,seq,1,uid,1282533,wideo.html?smgajticaid=6e907

   1. ALEŻ OCZYWIŚCIE ŻE SZYKUJE SIE TU KRWAWA ŁAŹNIA

    Izraelskie okręty uzbrojone w głowice nuklearne
    1 godz. 11 minut temu

    http://fakty.interia.pl/swiat/news/izraelskie-okrety-uzbrojone-w-glowice-nuklearne,1805259

    A TO TE OKRETY


    =

    „Der Spiegel”: Izrael uzbraja łodzie podwodne z Niemiec w broń atomową 2012-06-03 (15:05)

    Izrael uzbraja dostarczone przez Niemcy okręty podwodne w rakiety samosterujące, wyposażone w głowice nuklearne – informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Jak pisze, rząd RFN zapewne o tym wie, chociaż oficjalnie zaprzecza.

    Według tygodnika z pomocą niemieckich okrętów podwodnych Izrael buduje sobie „pływający arsenał broni atomowej”. „Niemcy mogą być dumni z tego, że zabezpieczają egzystencję państwa Izrael na wiele lat” – powiedział cytowany przez „Spiegla” izraelski minister obrony Ehud Barak.

    Niemiecki rząd nic nie wie?

    Jak pisze tygodnik, niemiecki rząd federalny utrzymuje, że nic nie wie o atomowym wyposażeniu okrętów podwodnych, wybudowanych w Kilonii i dostarczonych Izraelowi. Jednak byli wysokiej rangi urzędnicy ministerstwa obrony, w tym były sekretarz stanu Lothar Ruehl oraz były szef sztabu planowania Hans Ruehle przyznali w rozmowie ze „Spieglem”, że zawsze wychodzili z założenia, iż na okrętach podwodnych będzie broń nuklearna.

    „Izrael nie wypowiada się oficjalnie na temat swojego programu nuklearnego. Z dokumentów MSZ wynika jednak, że rząd RFN od 1961 r. jest poinformowany o tym programie. Są dowody na to, że w 1977 r. były kanclerz RFN Helmut Schmidt rozmawiał na ten temat z ówczesnym izraelskim ministrem obrony Mosze Dajanem” – twierdzi „Spiegel”.

    Niemcy podpisały z Izraelem kontrakt na dostarczenie sześciu okrętów podwodnych. Trzy okręty typu „Dolphin”, zbudowane przez stocznię w Kilonii zostały już dostarczone odbiorcy, a trzy pozostałe mają trafić do Izraela do 2017 r. Izrael rozważa również zamówienie w Niemczech kolejnych trzech okrętów podwodnych – informuje tygodnik.

    Jak twierdzi, kanclerz Angela Merkel bardzo poszła na rękę władzom w Jerozolimie. Berlin wziął na siebie jedną trzecią kosztów zamówienia, czyli 135 mln euro. Odroczono również spłatę izraelskiej części należności do 2015 r.

    Jednocześnie Merkel postawiła Izraelowi pewne warunki. Zażądała zakończenia polityki izraelskiego osadnictwa na terenach palestyńskich i zezwolenia na dokończenie budowy finansowanej przez Niemcy oczyszczalni ścieków w Strefie Gazy. Premier Izraela Benjamin „Netanjahu do tej pory nie spełnił żadnego z tych życzeń” – pisze „Spiegel”.
    (PAP)

    1. Dla mnie istnienie takich miejsc nie jest istotne, glownie dlatego ze, nie stac mnie zeby wyrwac sie z Europy gdzies dalej. Pozmazyc sobie tylko moge 🙂

     1. Mnie stac, a najlepiej podoba mi sie Europa i tam latam co rok (na punkty-mile lotnicze zarobione gdy pracowalem w Kanadzie).
      Polecam to samo Tobie (i innym, ktorzy mysla ze sa niewolnikami, tak jak chca uny): rowerem/pociagiem, zywic sie ze sklepow i przydroznych wiktualii, spac w namiocie… koszt — jak zycia w Polin.

   2. komentarz do tekstu z tej strony
    przepowiednie maryjne zawsze miały ogłupić i zastraszyć
    to 1 ze stworzonych najsilniejszych broni psychologicznych i bardzo skuteczna
    poprzedzały każdą wojnę i konflikt zbrojny
    efektem np Fatimskich był upadek rewolucji socjalistycznej i zwycięstwo generała Franko
    wcześniej były to osoby , którym sugerowano w hipnozie co widzieli i co mają mówić, a teraz być może to małe eksperymenty blue beem
    więcej można znależś u Deschnera
    odnośnie spotu to może chodzi o to,że Chińczycy chcą przygotować już swoje społęczeństwo psychologicznie do wojny na tym terytorium,
    albo do tego że ” coś ” tu się wydarzy
    jeśli efektem tego „incydentu” miałoby być ograniczenie naszych praw i nowe biometryczne karty to projekt INDECT nabrałby większego znaczenia, a ludzie staliby się czymś na kształt w pełni sterowalnych biorobotów

    1. zapomniaiam wlepić linka do strony, sorry
     niewiarygodne.pl/i,Chiny-Zabaczcie-jak-w-Chinskie,mid,1247919,pres,1,seq,1,uid,1282533,wideo.html?smgajticaid=6e97b
     żródło info o ściemie z przepowiedniami maryjnymi : karlheinz deschner chomikuj

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: