NA ŻYWO !! 21.00 A.JABŁONOWSKI + TEMAT KSIĄŻKI :-) GRAFOMANÓW - ZBIÓR PLAGIATÓW !! BEZ PODATKU I BEZ WSTYDU - SZOK !!17 lipca 2019
-41400 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

DESANT NA IRAN ? – największa operacja powietrzno – desantowa od czasów II wojny światowej?

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

materiał audio-video

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/cwicza-wywazanie-drzwi-do-panstwa-wielkie-manewry-w-nevadzie,255131.html

Amerykańskie wojsko przeprowadziło wielkie ćwiczenia w „wyważaniu drzwi” do wrogiego państwa. Najpierw ćwiczono zniszczenie wrogiej obrony przeciwlotniczej. Potem kilkadziesiąt dużych samolotów transportowych symulowało masowy zrzut całej brygady spadochroniarzy, czyli około czterech tysięcy ludzi.

Wielkie manewry przeprowadzono na pustynnym poligonie wokół bazy loniczej Nellis w Nevadzie pod koniec maja. Wzięło w nich udział ponad 70 samolotów, głównie dużych transportowców C-17 Globemaster III i C-130 Hercules. Tych pierwszych było 21, a drugich 29. Wspierały je myśliwce F-15E i samoloty szturmowe A-10 Warthog.

Tysiące żołnierzy na głowie wroga

Celem manewrów było przećwiczenie prowadzenia wielkiej operacji powietrznodesantowej, co prowadzący wojskowi obrazowo nazwali „wyważaniem drzwi” do wrogiego państwa. Najpierw myśliwce i samoloty szturmowe symulowały przełamywanie wrogiej obrony przeciwlotniczej, aby oczyścić pole przed przylotem transportowców. Po zniszczeniu „wrogiej obrony” na ziemi, do akcji wkroczyły dziesiątki C-17 i C-130.

Wielkie maszyny nadleciały w skoordynowany sposób z baz na terenie całych USA. W wyznaczonym miejscu na pustyni zasymulowano zrzut na spadochronach całej brygady piechoty powietrznodesantowej. Po znalezieniu się na ziemi „wirtualni” żołnierze wyznaczyli obszar na prowizoryczny pas startowy. Niezbędny do budowy sprzęt i zapasy już naprawdę zrzucono z samolotów, które następnie ćwiczyły lądowania i starty na prowizorycznym lądowisku, dowożąc wirtualne zapasy dla prowadzących zaciete boje wirtualnych piechurów.

– Wyjątkowym elementem ćwiczeń MAFEX jest to, że mamy do dyspozycji taki wielki potencjał do transportu drogą powietrzną. 21 C-17 oraz 29 C-130 w zupełności wystarcza do desantowania całej brygady z zapasami – powiedział pułkownik Brian Wald, jeden z dowódców nadzorujących ćwiczenia.

Wielką operację zrzucenia tysięcy żołnierzy z zaopatrzeniem za linią frontu są w stanie przeprowadzić dwa państwa na świecie. Ponieważ wymaga to licznych i dużych samolotów transportowych, obecnie mogą to zrobić tylko USA i prawdopodobnie Rosja

Źródło: USAF 

One thought on “DESANT NA IRAN ? – największa operacja powietrzno – desantowa od czasów II wojny światowej?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: