loading...
loading...
loading...
"SZOKUJĄCY TEMAT DNIA" 20.30 M.MACIAK CW24TV + GOŚCIE TELE KONFERENCJA20 maja 2019
23 godziny pozostały.
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ – KANAŁ FILMOWY WSZYSTKIE NOWE MATERIAŁ FILMOWE ORAZ ZARCHIWIZOWANE VIDEO STREAM LIVE
WEJŚCIE KLIKNIJ W ILUSTRACJĘ -STREAM LIVE – NA ŻYWO OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 20:30 + CHAT + PRIV. VIDEO ROZMOWY
ZOSTAŃ SAMODZIELNYM AUTOREM NA M-forum kliknij w poniższy obrazek dowiedz się jak i co ? DZIAŁAJ :-)
SKUTECZNE WSPARCIE BEZ WPŁAT !!
BLOK REKLAMOWY

M-fo A.V Live. <<wróć do Nius<<rum

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo rozbudowę i utrzymanie strony dowolnym datkiem poniżej panel Peypal nawet nie posiadając konta Peypal można dokonać wpłaty wprost z swojej karty .Jeśli chcesz wesprzeć wybranego autora wpisów w opcji wpłaty wpisz nick autora z dopiskiem "DAROWIZNA DLA ……… " wpłata zostanie automatycznie przesłana wskazanemu autorowi .M-forum AV Live jest w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ DOWOLNĄ KWOTĄ DAROWIZNY – :-)

DESANT NA IRAN ? – największa operacja powietrzno – desantowa od czasów II wojny światowej?

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

materiał audio-video

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/cwicza-wywazanie-drzwi-do-panstwa-wielkie-manewry-w-nevadzie,255131.html

Amerykańskie wojsko przeprowadziło wielkie ćwiczenia w „wyważaniu drzwi” do wrogiego państwa. Najpierw ćwiczono zniszczenie wrogiej obrony przeciwlotniczej. Potem kilkadziesiąt dużych samolotów transportowych symulowało masowy zrzut całej brygady spadochroniarzy, czyli około czterech tysięcy ludzi.

Wielkie manewry przeprowadzono na pustynnym poligonie wokół bazy loniczej Nellis w Nevadzie pod koniec maja. Wzięło w nich udział ponad 70 samolotów, głównie dużych transportowców C-17 Globemaster III i C-130 Hercules. Tych pierwszych było 21, a drugich 29. Wspierały je myśliwce F-15E i samoloty szturmowe A-10 Warthog.

Tysiące żołnierzy na głowie wroga

Celem manewrów było przećwiczenie prowadzenia wielkiej operacji powietrznodesantowej, co prowadzący wojskowi obrazowo nazwali „wyważaniem drzwi” do wrogiego państwa. Najpierw myśliwce i samoloty szturmowe symulowały przełamywanie wrogiej obrony przeciwlotniczej, aby oczyścić pole przed przylotem transportowców. Po zniszczeniu „wrogiej obrony” na ziemi, do akcji wkroczyły dziesiątki C-17 i C-130.

Wielkie maszyny nadleciały w skoordynowany sposób z baz na terenie całych USA. W wyznaczonym miejscu na pustyni zasymulowano zrzut na spadochronach całej brygady piechoty powietrznodesantowej. Po znalezieniu się na ziemi „wirtualni” żołnierze wyznaczyli obszar na prowizoryczny pas startowy. Niezbędny do budowy sprzęt i zapasy już naprawdę zrzucono z samolotów, które następnie ćwiczyły lądowania i starty na prowizorycznym lądowisku, dowożąc wirtualne zapasy dla prowadzących zaciete boje wirtualnych piechurów.

– Wyjątkowym elementem ćwiczeń MAFEX jest to, że mamy do dyspozycji taki wielki potencjał do transportu drogą powietrzną. 21 C-17 oraz 29 C-130 w zupełności wystarcza do desantowania całej brygady z zapasami – powiedział pułkownik Brian Wald, jeden z dowódców nadzorujących ćwiczenia.

Wielką operację zrzucenia tysięcy żołnierzy z zaopatrzeniem za linią frontu są w stanie przeprowadzić dwa państwa na świecie. Ponieważ wymaga to licznych i dużych samolotów transportowych, obecnie mogą to zrobić tylko USA i prawdopodobnie Rosja

Źródło: USAF 

One thought on “DESANT NA IRAN ? – największa operacja powietrzno – desantowa od czasów II wojny światowej?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

loading...
loading...
LIVE AKTYWNY KLIKNIJ ABY WYŚWIETLIĆ
TRANSMISJA ZAKOŃCZONA
%d bloggers like this: