20.30 na żywo M.MACIAK / JACK CALEIB "ZAWODOWI ŻYDZI W OŚWIĘCIMIU"17 czerwca 2019
2 godziny temu.
PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

NA IRAN MUSIMY NAPAŚĆ -tak muszą myśleć i chcieć tego zwykli ludzie…

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

nadal myślicie że wojny nie będzie??

ZBYT WIELCY JEJ CHCĄ I CZY POCZĄTKOWO WRAZ Z AMERYKĄ CZY NIE

I TAK NAPADNĄ NA IRAN

decyzje zapadają w TELAVIVIE A NIE W WASZYNGTONIE

niestety

======================

bo jeśli nie na padnie usa na iran

TO ŚWIAT JEST SKOŃCZONY

czytaj !!!!!

Kto straci najbardziej,
gdy Ameryka się wycofa?
ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI O TYM, JAK MOŻE WYGLĄDAĆ ŚWIAT

źródło 17:01, 04.01.2012 /Foreign Policy

http://www.tvn24.pl/-1,1730273,0,1,kto-straci-najbardziej–gdy-ameryka-sie-wycofa,wiadomosc.html

 

NO TO RUSZYŁY KONIE PO BETONIE JAK TO SIĘ MÓWI.. 

Niestabilność, upadek słabszych graczy i wzrost imperialnych ambicji Chin i Rosji – to zdaniem Zbigniewa Brzezińskiego najpoważniejsze wyzwania, które czekają świat, jeśli osłabione Stany Zjednoczone zdecydują się na wycofanie z aktywnej polityki międzynarodowej.
W magazynie „Foreign Policy” były doradca ds. bezpieczeństwa prezydenta USA Jimmy’ego Cartera oraz ceniony na całym świecie analityk wymienia osiem państw, które na izolacjonistycznej lub mało aktywnej polityce Waszyngtonu mogą stracić najbardziej.

Gruzja w niebezpieczeństwie

Na pierwszym miejscu Brzeziński wymienia Gruzję, która po upadku siły Waszyngtonu „będzie podatna na rosyjskie polityczne zastraszanie i wojskową agresję”. Brzeziński dodaje, że pozbawiona finansowej pomocy USA Gruzja może paść łupem Moskwy, co jest tym bardziej prawdopodobne, że Władimir Putin, który szykuje się do ponownego objęcia władzy na Kremlu, darzy osobistą nienawiścią prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.

Co więcej, Brzeziński zauważa, że przejęcie przez Rosję Gruzji będzie miało efekt w postaci zablokowania dostępu pozarosyjskiego gazu do Europy, a w dalszej perspektywie spowoduje również przejęcie kontroli przez Moskwę nad Azerbejdżanem.

Azjatyckie ambicje Chin

Upadek amerykańskiego prestiżu to również zagrożenie dla Tajwanu, który do tej pory, pomimo oficjalnego uznania przez Waszyngton komunistycznego reżimu w Pekinie, może liczyć na swojego sojusznika zza Pacyfiku. Zdaniem Brzezińskiego wycofanie się Ameryki spowoduje wzrost siły nacisku Pekinu na Tajpej, co może przyspieszyć co prawda zjednoczenie obu chińskich państw, ale na nierównych warunkach i ze szkodą dla Tajwańczyków.

Na amerykańskiej bierności może stracić również Korea Południowa, której ekonomiczny sukces i demokratyczne przemiany są zdaniem Brzezińskiego dowodem na pozytywne skutki amerykańskiego zaangażowania. Wycofanie się Waszyngtonu i osłabienie jego roli może według Brzezińskiego doprowadzić do zaakceptowania przez Seul chińskiej dominacji.

Co z Białorusią i Ukrainą?

„Upadek” Ameryki to również zdaniem Brzezińskiego zagrożenie dla Białorusi, która może zostać po prostu wchłonięta przez odradzające się rosyjskie imperium. Moskwie przyjdzie to tym łatwiej, że Mińsk jest zupełnie zależny energetycznie od swojego wielkiego sąsiada. Wchłonięcie przez Rosję co prawda, zdaniem Brzezińskiego, nie grozi Ukrainie, ale i Ukraińcy powinni mieć powody do zmartwień z powodu upadku autorytetu USA.

Kijów może zostać bowiem ubezwłasnowolniony gospodarczo poprzez przejęcie aktywów przez Rosjan oraz wejście do „wspólnej przestrzeni ekonomicznej” z Rosją. Na Ukrainie i Białorusi może się nie skończyć zdaniem Brzezińskiego, a szczególne zaniepokojenie powinna odczuwać z powodu imperialnych ciągot Rosji również Łotwa.

Spustoszenie na Bliskim Wschodzie

Największe spustoszenie amerykańskie wycofanie może wyrządzić, zdaniem Brzezińskiego, w rejonie Bliskiego i Środkowego Wschodu. Pośpieszna ewakuacja Amerykanów z Afganistanu doprowadzi do dalszego osłabienia władzy w Kabulu, powrotu do wojny domowej, a także do starcia prowadzonego na terytorium tego kraju między Pakistanem i Indiami, tzw. proxy war.

Z pewnością skorzystają na tym talibowie i inni lokalni watażkowie, a kraj pogrąży się w anarchii znanej z lat 90. XX wieku, z której wielką korzyść ponownie odniesie międzynarodowy terroryzm.

Implodować może też pozbawiony pomocy USA Pakistan. Brzeziński wieszczy, że może on się zamienić w państwo bezwzględnie i bez zasłon prowadzone przez armię lub w państwo o radykalnie muzułmańskich inklinacjach. Obie opcje zdaniem Brzezińskiego są równie prawdopodobne (ich amalgamat również) tak jak i możliwość całkowitej anarchizacji Pakistanu i jego ostatecznej decentralizacji, która mogłaby doprowadzić do rozlania się przemocy po całym regionie, włączając w to Chiny i Indie.

Na koniec swoich wyliczeń Brzeziński zostawia Izrael i Bliski Wschód. Jego zdaniem wycofanie się Ameryki z regionu przed rozwiązaniem konfliktu izraelsko-palestyńskiego spowoduje, że region stanie w płomieniach, a wrogość wobec Izraela wśród jego sąsiadów tylko wzrośnie. Wycofanie się USA to także doprowadzenie do sytuacji, w której jedna ze stron konfliktu może zdecydować się na wyprzedzenie ruchu przeciwnika – np. izraelskie naloty na Iran. To z kolei uaktywni Hamas i Hezbollah, a region wpadnie w otchłań partyzanckiej wojny. To z kolei zaowocuje światowym kryzysem energetycznym. 

63 thoughts on “NA IRAN MUSIMY NAPAŚĆ -tak muszą myśleć i chcieć tego zwykli ludzie…

 1. Zresztą oceńcie sami to moje wczorajsze zapytanie do monitora ,czy to jest zwykła demagogia ,czy po prostu zwykłe zapytanie !
  navajo88 4 Styczeń 2012 o 3:26 pm

  „Czołem Panie Monitor ! ” 5 Responses to Fulford – uzupełnienie” , w tym artykule ktury zamieściłeś to jest czysta maskirowka !!!! czyli zwykły bajer na grójec !!!!!! jak mawiają Warszawiacy !!! i tak zastanawiam się czasami dla kogo tak naprawdę pracujesz Monitor i bez obrazy !!!!!!! OKI? .Walisz co chwila elektryzujące materiały ,a narud na twoim blogu zaczyna się podniecać do białości !!! ,czemu to słóży i przede wszystkim KOMU !!!!!! ,TAK SIĘ TYLKO ZASTANAWIAM !!!!!
  Wojox w jednym się z tobą zgadzam to pierdyknie i to nagle tak że tego się nie spodziewamy , i jeszcze do Monitora piszesz jakie to ruchawki zaczynają odchodzić w tak zwanych kręgach władzy światowej ,ale pamiętaj jeżeli to co piszesz było by prawdą ,to zapewniam cię że ani jedno zdanie i słowo by się nie przedostało do mediów i na blogi internautów !!!!!!!
  Jak dla mnie to co napisałeś we wstępniaku to jest czyste SF i pobożne życzenia !!!!!
  Widzisz ja na przykład mam swój rozum i potrafię jeszcze z niego korzystać w miarę sprawnie pomimo swej choroby i nie poddaję się ogólnej psychozie jaka zapanowała ostatnio na twoim blogu , i nie po to mam kompa i łącze internetowe żeby wszystko łykać jak pelikan ! tylko w miarę spokojnie przeanalizować wiadomości z innych żródeł i innych wpisów i na podstawie tego wyrabiam sobie własne zdanie co do spraw jakie zachodzą w naszym porombanym świecie .
  Mam nadzieję że się nie obrazisz za słowa mojej krytyki i jakże cenne acz i może błędne uwagi !
  J.M.H
  Ps: a swoją drogą to pusty śmiech mie bierze na to wasze niecierpliwe oczekiwanie końca naszych czasów !!!!!! . Ale spokojnie ja zapewnie nie doczekam końca świata czy jak byście to nazwali bo to nie beńdzie koniec świata ,ale kolejna ewolucja taka jak prawie 900 milionów lat temu ,kiedy to nastąpiło wyginięcie 98% form życia na ziemi ! ,Pozdrawiam serdecznie i cieplo wszystkich na tym blogu J.M.H
  navajo88 4 Styczeń 2012 o 3:26 pm”

  Fakt dzisiaj to na monitorze znalazłem się w samym piekielnym ogniu krytyki hahahahahahahahahahahahahahaha
  J.M.H

   1. po prostu krytyka – Navajo dobrze ich podsumował, co ich zabolało. niedługo u zena i monitora zostaną same boty, kture oni będą musieli uruchomić, by mieć jakiś ruch w komentarzach. każda osoba wywalona z ich blogu to nasz potencjalny sojusznik.

 2. Masowy zgon gawronów w Azerbejdżanie

  admin, czw., 2012-01-05 09:46

  Dokładnie 2 stycznia tego roku, kierowcy poruszający się drogą łączącą rosyjskie miasto Zrykh z Międzynarodowym Portem Lotniczym imienia Hajdara Alijewa, mogli zaobserwować dziwny widok. Część drogi była zasłana trupami gawronów.

  Według jednego ze świadków zwłok ptaków było ponad 30. Świadkowie nie podchodzili do zwierząt obawiając się zagrożeń epidemiologicznych a zwłaszcza H5N1.

  Warto zauważyć, że tego samego dnia podobna historia zdarzyła się dziesiątki tysięcy kilometrów od Baku, czyli w Arkansas. Według oficjalnej wersji ptaki i te z Azerbejdżanu i te z USA zginęły w wyniku fajerwerków. Ale znalezisko z Azerbejdżanu to już okres po fecie noworocznej i trudno to tłumaczyć fajerwerkami.

  Azerowie zauważają, że tego dnia autostrady były puste, fajerwerki, jeśli były to na małą skalę, więc dlaczego giną masowo ptaki? Niektórzy twierdzą, że to zapowiedź nadchodzących klęsk żywiołowych.

  Ornitolodzy twierdzą, że najprawdopodobniejszą przyczyną nagłej śmierci tylu przedstawicieli jednego gatunku jest epidemia. Może to być wirus kompletnie nieznany ludzkości i wtedy ustalenie przyczyny śmierci ptaków może być bardzo trudne a nawet niemożliwe.

 3. Dzięki Miziak i Dziekan i Felicyta ,owszem wczoraj napisałem komentarz na monitorze zaadresowany do samego monitora ,ale że przy okazji odezwali się tak zwani mądży ludzie ?????? hahahahahahaha no to im odpisałem i tyle ,a wyzywać i kłócić się to powiem wam mam to w dupie i niech się sami kłocą olewam to !!!!
  Na razie pozdrawiam J.M.H

 4. TEN TEMAT JEST BARDZIEJ POWAŻNY NIŻ NAM MOŻE SIĘ WYDAWAĆ !!!!!
  JAKIŚ IDIOTA KNUJE SPISEK W ROSJI

  Rosyjska armia: Polska chce Grodna, a Niemcy Kaliningradu
  PREZENTACJA SZEFA SZTABU GENERALNEGO WYCIEKŁA DO INTERNETU

  Polska czyha na zachodnie terytoria Białorusi, Niemcy i Litwa na obwód kaliningradzki, a Finlandia na Karelię. Roszczenia terytorialne wobec Rosji mają też Estonia i Norwegia. Tak przynajmniej uważa dowództwo rosyjskiej armii, precyzując istniejący już zresztą zapis w oficjalnej doktrynie wojennej Federacji Rosyjskiej. Do internetu wyciekła prezentacja szefa Sztabu Generalnego na temat sytuacji bezpieczeństwa wojskowego Federacji Rosyjskiej.
  Polska ma pretensje terytorialne do części dwóch obwodów Białorusi: brzeskiego i grodzieńskiego – wynika z prezentacji, której autorem jest szef Sztabu Generalnego, wiceminister obrony gen. Nikołaj Makarow.
  „Z Polski może płynąć zagrożenie dla sił atomowych Rosji”

  Na pierwszym z 31 slajdów, zatytułowanym „Zagrożenia wojskowego bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej”, zaznaczono też inne terytorialne pretensje do Rosji i jej sojuszników. Graficznie zaznaczono, że pretensje do obwodu kaliningradzkiego mają Litwa i Niemcy (choć z tym drugim państwem Rosję łączą dziś bardzo dobre stosunki).

  Szef rosyjskiej armii wymienia jeszcze pretensje Estonii do przygranicznych terenów, które ten bałtycki kraj stracił na rzecz Rosji po ostatniej wojnie światowej, pretensje Finlandii do utraconej na rzecz ZSRR Karelii oraz roszczenia Norwegii do terenów na półwyspie Kola i do szelfu kontynentalnego na Morzu Barentsa.

  Sama Białoruś zagrożona się nie czuje
  Slajd nr 9 „Zmiany wojskowo-administracyjnego podziału Federacji Rosyjskiej” (oprf.ru)

  Według białoruskiego portalu regionby.org, prezentacja została przedstawiona przez gen. Makarowa w listopadzie, a teraz dostępna jest na stronie internetowej Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej. Informacja ta trafiła na czołówki białoruskich niezależnych portali: Belaruski Partizan, Charter ’97 oraz Belsat.eu.

  Co ciekawe, z oficjalnych dokumentów państwowych samej Białorusi nie wynika, żeby ktoś miał do niej jakiekolwiek pretensje terytorialne.

  W „Koncepcji bezpieczeństwa narodowego Republiki Białoruś” jest napisane: „Granice państwowe Republiki Białoruś nie są przedmiotem terytorialnych sporów i pretensji”. Natomiast w białoruskiej doktrynie wojskowej można przeczytać, że „Republika Białoruś wychodzi z założenia, że żadne z państw obecnie nie jest dla niej potencjalnym przeciwnikiem”.
  Slajd nr 17, porównanie różnych typów uzbrojenia rosyjskiego z zachodnim (oprf.ru)

  Rosja widzi zagrożenie

  Natomiast z zamieszczonej na stronach internetowych Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej „Wojennej doktryny Federacji Rosyjskiej” wynika, że Moskwa faktycznie dostrzega terytorialne pretensje innych państw pod jej adresem i jej sojuszników.

  W rozdziale II „Wojenne zagrożenia i niebezpieczeństwa dla Federacji Rosyjskiej”, w punkcie 8. „Podstawowe zewnętrzne niebezpieczeństwa wojenne” wymieniono „pretensje terytorialne do Federacji Rosyjskiej i jej sojuszników, mieszanie się w ich wewnętrzne sprawy”.

  http://www.tvn24.pl/12691,1730337,0,1,rosyjska-armia-polska-chce-grodna–a-niemcy-kaliningradu,wiadomosc.html

   1. a pamietasz cwiczenia ruskiej i białoruskiej armi – z scenariuszem polskiej agresji – ĆWICZENIA BYŁY TÓŻ PRZY GRANICY POLSKIEJ

    http://www.tvn24.pl/12691,1621078,0,1,rosja-i-bialorus-stlumia-polskie-powstanie-w-manewrach,wiadomosc.html

    Według scenariusza manewrów Zapad 2009 (Zachód 2009), w Grodnie wybucha powstanie inspirowane przez Polaków. Na pomoc białoruskiej władzy ruszają rosyjskie wojska. W mieście dochodzi do walk między Polakami a komandosami z Rosji. Główna część ćwiczeń prowadzona jest pod Brześciem przy samej granicy z Polską. Niektóre manewry wykonywane są też niedaleko wsi Bielica na wschód od Grodna, inne trwają na rosyjskich poligonach Aszuluk i Talermba a także w Kaliningradzie, gdzie flota bałtycka ćwiczy obronę infrastruktury na morzu, w tym Rurociągu Północnego.

    Manewry organizowane są wspólnie przez Białoruś i Rosję w ramach utworzonego w 1997 roku Związku Białorusi i Rosji.- ZBIR. 😉

    1. JUŻ WCZEŚNIEJ PISAŁEM -ZAPATRZENI JESTEŚMY NA IRAN , A ZAGROŻENIE PRZYJDZIE Z NAJMNIEJ OCZEKIWANEJ STRONY

     1. MIZIA TO MOŻE BYĆ BARDZO PRWDOPODOBNY SCENARIUSZ .
      W CHWILI ROZPOCZECIA BATALI NA IRAN , KTO BĘDZIE W STANIE ZAPANOWAĆ NAD ROSJĄ .
      USA I PEJSY ZMONTUJĄ AKCJE NA BLISKIM WSCHODZIE , A ROSJA ODBIJE SOBIE ROZŁAM ZSRR…. OBYM SIE MYLIŁ

     2. NO TO NORMALNE JESLI PLANUJE SIĘ WIELKĄ WOJNĘ – A TAKĄ MOŻNA UZNAĆ Z IRANEM – no to wtedy – spotykają się – RUSCY , CHIŃCZYCY AMERYKANIE I UZGADNIAJĄ – ZE USA MA WOLNĄ RĘKE NA BLISKIM WSCHODZIE – ZATO ROSJA MA WOLNĄ RĘKE W SPRAWIE – ODERWANYCH OD ZSRR REPÓBLIK – A CHIŃCZYCY SWOJE SPRAWY W AZJI – np TAJWAN
      ===========
      JAK SIĘ ZACZNIE BUREEL WOJENNY – NOWY PODZIAŁ ŚWIATA WPŁYWY – TO PRZY OKAZJI

      NA BANK INDIE DOPIERDOLĄ PAKISTANOWI LUB ODWROTNIE

      KIM POZAMIATA W KOREII

      – DLATEGO WIELE KONFLIKTÓW LOKALNYCH ŁACZY SIĘ I NAZYWA WOJNAMI ŚWIATOWYMI

     3. WYDAJE MI SIĘ …………ŻE ROZWIKŁALIŚMY TEN NWO .
      MIZIA DAJ TEN TEMAT NA OSOBNEJ STRONIE
      SKORO RUSKI OFICJALNIE STRASZĄ TO I U NAS NIECH COŚ LUDZIE WIEDZĄ

     4. jeden z illuminatów śmiał się takim jak my beszczelnie w twarz muwiąc, że wiedza jest wszędzie, wystarczy tylko po nią sięgnąć – ale ludzie nie chcą!!
      INACZEJ MUWIĄC – DOPÓKI NIE BĘDZIEMY MIEĆ WŁASNYCH, ALTERNATYWNYCH MEDIÓW, Z JEDNA PLATFORMĄ – DOPUTY NIE POGONIMY TYCH CHAMÓW ZBUNTOWANYCH, W PIZDU. na pohybeł łotrom i utrwalaczom!
      słusznie mawiał Mizia, że jest dużo ludzi w Polsce, których nie stać nawet na gazetę, a co dopiero na internet.
      ——————————-
      co do wojny w Iranie: słyszałem, a właściwie czytałem, że Iran posiada nowoczesne, ruskie myśliwce produkcji 2005 – jak i cały system podręcznych wyrzutni do zwalczania wrogich samolotów. oni będą montować to wszędzie – w krzakach, na skałach, pustyniach. Iran to nie Irak, dysponujący tylko latającymi cygarami – scudami czy innym złomem.

      1. na marginesie – u mp. – udowadniają że navajo jest debilem i ktoś mu musiał napisać – bo sam nie jest w stanie intelektualnie sklecić co kolwiek

       była nawet próba – przylepienia mu gwiazdki dawida

       ——–
       na miejscu nvajo napisał bym już mniej delikatnie kim są – te kmioty z blogu mp..

     5. @na miejscu nvajo napisał bym już mniej delikatnie kim są – te kmioty z blogu mp..

      -navajo jest za lagodny, zeby im porzadnie dokopac, ale swoj rozum ma i im sie odetnie

     6. TYLKO IDIOTA MOŻE OSADZAĆ INNYCH MIERZĄC KOGOŚ WŁASNA SKALĄ INTELEKTUALNĄ .
      PO PROSTU IDIOTA TO IDIOTA…….
      NAVAJO NIE PRZEJMUJ SIĘ………..

     7. napisanie czego kolwiek dosłownie u mp konczy sie banowaniem lub usuwaniem krytycznych postów!!! Jak navajo w oczach marka przegnie pałe wtedy zniknie z bloga……
      Faktycznie 3 szczekaczy pojechało po navajo niesłusznie, ostatnia wyraznie oskarża go o psyhomanipulacyjne sztuczki podczas pisania tekstu. niestey nie wie iz navajo jest powaznie chory a styl jakim napisał jest dla niego czyms normlanym i nie ma w nim nic z zamierzonej psychomanipulacji…
      zaraz zrobią go agentem, sekciarzem i cebularzem… taka maja metode aby kazdemu przeciwnikowi przypisywac gwiazdki!

     8. IM WIĘCEJ GWIAZDEK TYM POPULARNOŚĆ WZRASTA , A NAWET DOBRZE BO NAVAJO JEST CZLOWIEKIEM NASZEGO BLOGA I TYM SAMYM POWODUJE TO WIĘKSZA OGLĄDALNOŚĆ BLOGÓW …………. NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO..

 5. Lekarze zaskoczeni słowami Tuska: Niekompetencja lub manipulacja

  Lekarze ostro atakują premiera. Zdaniem medyków z Porozumienia Zielonogórskiego, Donald Tusk nie rozumie o co im chodzi, albo też wykazuje złą wolę. Próbuje w wten sposób przykryć nieudolność kolejnych rządów.

  To niekompetencja lub manipulacja; jesteśmy zdziwieni jego słowami – oświadczył w środę wieczorem wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Krzysztof Radkiewicz. Premier albo nie do końca rozumie, o co chodzi lekarzom, albo wykazuje się złą wolą wynikającą z urażonej ambicji. Jesteśmy zdziwieni słowami Donalda Tuska. Pomniejszanie problemu do kwestii wygody lekarza jest próbą przykrycia 10 lat nieudolności w budowaniu sytemu ubezpieczeniowego – powiedział PAP Radkiewicz.

  Jego zdaniem szef rządu chce pokazać złych i leniwych lekarzy i skrzywdzonych przez nich pacjentów. Tymczasem nam chodzi właśnie o komfort pacjenta, bo to pacjentowi skradziono czas, który poświęcamy na wypełnianie dokumentów – zaznaczył.

  Ocenił, że premier winą za skutki protestu obarcza lekarzy. Donald Tusk powinien obarczyć winą za bałagan w służbie zdrowia polityków, którzy od lat nie podołali zadaniu stworzenia systemu weryfikacji ubezpieczeń. Zdecydowana większość kar nałożonych na lekarzy w związku z niezasadną refundacją wynika z niejasnych przepisów dotyczących ordynacji leków i nie była wynikiem łamania prawa – podkreślił wiceprezes PZ.

  Premier rozumie protest, ale nie akceptuje jego formy – mówi, że forma protestu pieczątkowego jest nie do zaakceptowania. Wybraliśmy najmniej dolegliwą dla pacjenta drogę, która nie pozbawia go dostępu do lekarza. Protest by się nie odbył, gdyby w grudniu po stronie Ministerstwa (Zdrowia) była wola rozwiązania problemu. Nie było jej – dodał.

  Sprzeciwił się również stwierdzeniu premiera, że protest lekarzy utrudnia porozumienie. Trudnością był upór ministra zdrowia, protest to jedyna szansa na zmotywowanie polityków do działania, doceniamy deklaracje premiera w kwestii nowelizacji ustawy – dodał.

  Radkiewicz pozytywnie ocenił zapowiedź Tuska, że możliwe jest zniesienie obowiązku opisywania poziomu refundacji w grupie leków, które są refundowane na jednym poziomie. W środę premier spotkał się z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, portalu Konsylium24 oraz Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia.

  Po spotkaniu Tusk oświadczył na konferencji prasowej, że najbardziej istotne zapisy ustawy refundacyjnej są nie do ruszenia. Podkreślił jednak, że możliwa jest zmiana niektórych przepisów dot. karania lekarzy i określania przez nich poziomu odpłatności pacjenta za leki. W resorcie zdrowia trwa spotkanie ministra Bartosza Arłukowicza z Naczelną Radą Lekarską i Naczelną Radą Aptekarską. NRL od tych rozmów uzależnia decyzję w sprawie zarekomendowania protestu „pieczątkowego” lekarzom.

  Od początku roku lekarze m.in. z OZZL i PZ – w proteście przeciwko przepisom refundacyjnym, które ich zdaniem są zbyt restrykcyjne i nakładają na medyków biurokratyczne obowiązki – nie określają na receptach poziomu refundacji leku i stawiają pieczątkę: „Refundacja leku do decyzji NFZ”. Część pacjentów mimo prawa do wykupienia leków ze zniżką musi płacić za nie więcej.

  1. 20:47, 04.01.2012 /TVN24
   Lekarz o politykach: Schrzanili
   PREZES NRL: OD ROKU NIC NIE ROBIĘ, TYLKO PROTESTUJĘ
   – Przez 9 miesięcy zabiegaliśmy w komisji sejmowej o właściwe poprawki do ustawy refundacyjnej, ale zgodnie z dyscypliną partyjną wszystkie były odrzucane – mówił w TVN24 dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Jak dodał, dopiero w komisji senackiej udało się osiągnąć konsensus. – Ale i tam senatorowie „schrzanili” – stwierdził. Pytał też, czemu urzędnicy NFZ „siedzą w gmachach, a ktoś ma za nich pracować?”.
   Maciej Hamankiewicz pytany, czy przeprosi pacjentów za protest pieczątkowy lekarzy, powiedział, że jedyne, za co może przeprosić, to za to, że politycy uchwalili prawo, które praktycznie uniemożliwia leczenie. – Ja nie przysięgałem, w jakiej taryfikacji będę pisał receptę. To NFZ ma przyjść do pacjenta i określić, co może, a co nie. Czemu ci ludzie siedzą w swoich gmachach, a ktoś ma za nich pracować? – pytał i dodawał: Te kary i sprawdzania proszę zostawić urzędnikom. Dlaczego urzędnicy nie podlegają karom? To jest kasta bezkarna.o nie jedyne zarzuty szefa NRL wobec Funduszu. – A kto wymyślił, te dziwne konstrukcje: refundacja 30, 50, 80 proc, to „P”, „B”? Było dobrze, to komu to przeszkadzało? Według mnie przeszkadzało to NFZ-owi i zmieniono to, żeby ściągnąć od pacjenta więcej pieniędzy – mówił.(…)
   http://www.tvn24.pl/12690,1730307,0,1,lekarz-o-politykach-schrzanili,wiadomosc.html

   1. Tu jeszcze o naszej minster zdrowia-„kozucha klamczucha”

    Do dupy z takim państwem – Stanisław Zagrodzki na posiedzeniu komisji ws. Smoleńska

    1. zawsze utrzymywałem i utrzymywał bede że rzady zbuntowanych chmów zwanych „elytami III RP

     trzeba rozpedzić batogami – I NA PAL NIECH ….. JAK MAWIAŁ KS. PAN – JAREMA

 6. Rosja oskarża: Polska chce odebrać Białorusi Brześć

  Zagrożenie wojskowe bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej” oto dokument, pod którym, jak informuje Biełsat, podpisał się wiceminister Nikołaj Makarow, a nad którym pracował sztab generalny. Zdaniem wojskowych cały świat tylko czyha na to, by oderwać fragmenty rosyjskiej ziemi. Polska ma jednak inne plany. Zdaniem moskiewskich generałów Warszawa ostrzy zęby na obwód grodzieński i brzeski, które należą do Białorusi

  Te poglądy, przypomina Biełsat, wpisują się w twierdzenia Łukaszenki. Dyktator ostrzega, że Polska chce przesunąć granicę wschodnią.

 7. Muzułmanie zlinczowali Dziadka Mroza

  TADŻYKISTAN. Mężczyzna przebrany za Dziadka Mroza (rosyjski odpowiednik Świętego Mikołaja) został zlinczowany przez tłum muzułmańskich fanatyków religijnych w stolicy Tadżykistanu – informuje portal Kresy24.pl.

  Na Parwiza Dawłatbekowa, który zamierzał złożyć w stroju Dziadka Mroza życzenia noworoczne krewnym, niedaleko domu napadło ok. 30 osób. Z okrzykami „Ty niewierny!” napastnicy zadali mu liczne ciosy nożem. 24-latek zmarł w szpitalu.

  Milicja w oficjalnych komentarzach potwierdza tylko fakt zabójstwa młodego mężczyzny. O motywie nienawiści na tle religijnym resort nie chce się wypowiadać.

  Opracowanie: wg
  Na podstawie: kresy24.pl
  Źródło: Niezależna.pl

 8. Zmiennokształtne UFO z Turcji

  W zeszłą środę, 28 grudnia 2011 dokonano interesującej obserwacji niewyjaśnionego obiektu. Stało się to w popularnym kurorcie Alanya na riwierze tureckiej.

  Obiekt był niebieski, zielony i różowy. Miał początkowo kształt kopuły i poruszał się powoli na horyzoncie. Następnie obiekt zmienił kształt.

  To była bardzo dziwna obserwacja niepodobna do niczego, co wcześniej udało się zaobserwować.

  1. @To była bardzo dziwna obserwacja niepodobna do niczego, co wcześniej udało się zaobserwować.

   -ich technologie chyba szybciej sie rozwijaja niz ziemskie, to juz nie to co statki kosmiczne opisywane w Ksiedze Ezechela

 9. Jak osłabić i zniszczyć państwo?

  Opublikowano: 03.01.2012 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

  Instrukcje i nauki mistrza Sun Tzu sprzed 2500 lat.

  1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce i owoce pracy. Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia. Odbierajcie im radość, indywidualność, wartość i celowość ich pracy.

  2. Ośmieszajcie jego bogów, wiarę, szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych. Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność. Podrywajcie ich dobre imię. I w odpowiednim momencie rzućcie ich na pastwę pogardy rodaków. Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

  3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

  4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie.

  5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym. Wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/młodszego pokolenia, uczcie powtarzać „za moich czasów”, „a co ty możesz wiedzieć”, „ty się na niczym nie znasz”.

  6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów. Wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary, wprowadźcie opłaty, znaki, pieczęcie, poświadczenia i wszelkich ekspertów, by opóźniać inicjatywy, decyzje i działania ludzi; powtarzajcie, że to dla ich dobra, bezpieczeństwa i po to, by wszystko odbywało się uczciwie i rzetelnie.

  7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów. Podżegajcie do nienawiści. Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie – podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich grup. Jednocześnie – obiecując prawa mniejszościom – nie nadawajcie ich. To podsyci konflikty, wzajemne oskarżenia i niechęć.

  8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

  9. Nie szczędźcie też:
  – zwodniczych obietnic,
  – ofert pieniędzy – rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie – tyle, by zyskać wiarygodność,
  – pochlebstw i fałszywych pochwał,
  – przekupnych podarków, lecz wbrew pozorom mało wartościowych. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stokrotnie.

  10. Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika. Odbierzcie broń, umiejętność samoobrony i sztuk walki – wmawiając, że ich ochronicie. Jeśli dowódca jest zawzięty i skłonny do gniewu, obrażajcie go i doprowadźcie do wściekłości, aż zirytowany i zmieszany ruszy na was bez planu i lekkomyślnie.

  Autor: Sun Tsu
  Fragment książki „Sztuka wojny”

  O AUTORZE

  Sun Tzu żył w Chinach w królestwie Wu ok. V w. p.n.e. Był wybitnym generałem, a także jednym z największych myślicieli Dalekiego Wschodu. Przede wszystkim znany jest jako autor dzieła „Sztuka wojny”. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych – „Sztuka wojny” to chińska doktryna wojskowa.

  Pierwsze informacje o „Sztuce wojny” dotarły do Europy krótko przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, w postaci streszczenia przetłumaczonego przez francuskiego jezuitę, ojca J. J. M. Amiot. W późniejszych czasach, aż po dziś dzień „Sztuka wojny” doczekała się wielu przekładów, w tym również w odniesieniu do nowoczesnych praktyk konkurencyjnych, ekonomii, zarządzania… W różnych tłumaczeniach Sun Tzu pojawia się jako Sun Wu oraz Sun Tzi.

  W Stanach Zjednoczonych „Sztuka wojny” była już szeroko znana w latach 1970, dziś również wykłada się jej zasady na amerykańskich uczelniach wojskowych. Doczekała się odniesienia w stosunku do biznesu, sportu, dyplomacji i życia osobistego. Sun Tzu jest dziś chyba najczęściej cytowaną chińską osobistością na świecie.
  http://wolnemedia.net/polityka/instrukcja-jak-zniewolic-i-upokorzyc-narody/#comment-62014

 10. Czy nie jest to podejrzane zjawisko?
  3-ci tydzień w meRdiach o receptach, pielęgniarki dostały status urzędnika państwowego, czy to czasem nie jest przygotowanie do czipów? Ludziska oczekują rozwiązania problemu, pobiegną jak mucha na lep….
  Odpowiedz

  1. Pielegniarki w UK i innych krajach np. maja status urzednika panstowego i byle kto im nie podstkoczy. Ja bym nie upatrywal w tym nic podejrzanego a przynajmniej na razie 😉

   1. Taaa, jak Twojemu dziecku na siłe i w zgodzie* z dUPokratycznym prawem zaczną wszczepiać pierdolony cip to, nawet ja nie ręczę za Ciebie 🙂

    1. Nie wiem jak to sie robi w PL, ale jak narazie w UK nie trzeba szczepic dzieciakow nie podajac zadnej przyczyny, wiec chyba tylko w PL takie lody kreca

 11. Wyciszyć trepa
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KUh-KUNzuQM

  Jest niezaprzeczalnym faktem, że Ron Paul otrzymał od wojskowych więcej pieniędzy na swoją kampanię niż wszyscy inni kandydaci razem wzięci. Niektóre media widocznie do dnia dzisiejszego nie mogą pojąć tego fenomenu i pozostaje im jedynie uciekanie się do najbardziej prymitywnych metod znanych XXI-wiecznej technice

  Och jaki zbieg okoliczności z tym przerwaniem połączenia- akurat gdy Jesse chciał powiedzieć coś o wojnie z Iranem i o Izraelu…ach ta dzisiejsza technologia…taka zawodna.
  14klop88 vor 4 Stunden 43

  W jednym z programów prowadzonych przez tego starszego siwego pana, David Duke powiedział że jest on na pasku żydowskich działaczy.
  tomekpalasz vor 2 Stunden

 12. Izrael szykuje się na wojnę z Iranem
  IAR | dodane (11:31)
  http://konflikty.wp.pl/kat,107158,title,Izrael-szykuje-sie-na-wojne-z-Iranem,wid,14138241,wiadomosc.html?ticaid=1dae5
  Rząd w Jerozolimie oświadczył, że podjęto przygotowania, aby w razie eskalacji wojennej z Iranem wyłączyć natychmiast z eksploatacji oba izraelskie reaktory atomowe. Istnieje obawa, że w odpowiedzi na ewentualny atak prewencyjny ze strony Izraela Teheran spróbowałby odpowiedzieć w podobny sposób.
  Izraelski dziennik „Haarec” pisze, że wyłączone zostałyby ośrodki atomowe w Dimonie na południu kraju i w Nachal-Sorek, niedaleko półtoramilionowej aglomeracji Tel Awiwu. Izraelczycy obawiają się głównie irańskich rakiet balistycznych „Szahab-3” i „Szahab-4”, mających zasięg kilku tysięcy kilometrów. Źródła wywiadowcze oceniają, że Teheran ma w tej chwili ok. 70 takich pocisków. Niektóre mogłyby dolecieć do Izraela.

  Istnieje wprawdzie ponoć skuteczny i unikatowy system obrony antyrakietowej „Arrow”, ale nie został jeszcze wypróbowany w warunkach operacyjnych. W razie wojny Izrael liczy się też z zagrożeniem ze strony libańskiego Hezbollahu. Ta uzależniona od Iranu organizacja groziła kilkakrotnie, że rakietami średniego zasięgu zaatakuje Dimonę.

  1. właśnie szykuję wpis z źródeł ….. IZRAEL PLANUJE WYŁACZENIE INSTALACJI NUKLEARNYCH DO PIATKU – GODZINA 22.00 CZASU POLSKIEGO -tak wiec – tyle ze czekam na potwierdzenie

  2. Skurwiele cenzuruja wszystko nawet program na zywo. Bradzo wiele zolnierzy US ma dosc wojny i wspierwajac Rona Paula.

    1. a tu filmik odnośnie dyktatu czarnych – co się dzieje w mazurskich parafiach?

     http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=98fK27lWzzI

     nóż się w kieszeni otwiera gdy widzę takie coś – jakim trzeba być łajdakiem, by dopuszczać się takiego żerowania na nieświadomych przecież ludziach. wiadomo, że na ciemnej, mazurskiej wsi żadna matka nie pozwoli, by dzieciak nie poszedł do komunii – wiadomo, ściany mają uszy, a różnego rodzaju „życzliwi” nie próżnują. i taki klecha, łajdak i geszefciarz, wykorzystuje taką sytuacje z premedytacją. jak na razie jest mały opór w społeczeństwie, by takie łajdactwo piętnować i w ogóle przeciwstawić się im – mam tu na myśli małe miejscowości.

     1. nie, dziś na taśmie robię, mam nockę – a co? brak ci szacunku do pracy drugiego człowieka? czemu uważasz pracę w markecie na kasie czy w magazynie za coś złego? w krajach zachodnich nawet za taką pracę ludzie są godziwie wynagradzani i szanuje się ich pracę, w przeciwieństwie do polskojęzycznych biznesmenów – oni mają najebane w bani i uważają się za Bóg wie kogo, że mogą pomiatać swoimi pracownikami i gówno im płacić. takie realia. napisz coś od siebie, a nie rzucasz obelgami na prawo i lewo – na mnie to wrażenia nie robi żadnego. gdyż ja to robiłem wtedy jak ty srałeś w pieluchy i na chleb muwiłeś: „beb” 😉

     2. @PREDATOR DEBEŚCIAK powiedział/a
      Styczeń 5, 2012 @ 7:28 AM ., ty kefir lepiej rużaniec odmów,przestań puszczać zmontowane bluzinierstwa.

      -a ja zycze Ci predatorze, zeby sukienkowi oskubali Cie ze wszystkiego co masz

     3. potwierdzają się moje słowa predator de’besciak to piesek guru zenka..!!!! kaganiec muz djęli i ujada!!!!
      taka menda pazdiochowa pseudo katolik….
      Felicyta- ja mu dodatkowo zyczę aby mu powiększyli kakaowe oczko, niech przyjmie swięte ciało….

     4. widzisz kefir bo praca obecnie w markecie to jebanie na obcy kapitał,ale ty i tak tego nie zrozumiesz dla ciebie real to dalej jest społem tylko pod inną nazwą.

     5. krist masz jakąś obsesje na temat odbytnicy jesteś pewnie wikariuszem pewnie nie raz przyjmowałeś ciało proboszcza.

      1. DO PREDATOR – WEJDŻ DO MONITORA I TAM POWALCZ Z OSZOŁOMAMI – zeno wczoraj napisał że sam skonstruował reaktor wodorowy i będzie niezależny 🙂 -O TO JEST COŚ – ALE WIEKSZOSĆ MA TAM BANA SPRÓBUJ – POPATRZYMY JAK IDZIE

     6. poza tobą to nikt inny tego ciała nie przyjmował!!! co niepodoba ci sie jak prawde sie pokazuje w polskim kosciele? nie podobaja ci sie ludzie co sa zmuszeni aby zapierdalac na obcy kapitał bo inaczej zdechna z głodu?
      kurwa debilu jeden ludzie muszą wykarmic dzieci i siebie!!!! o tym nie mpomyslałes co? bo tatus bogaty?
      a doszkoły ty w koncu kiedy pójdziesz? masz bana na szkołe dzieciaku?
      potrafisz tylko wytykac i obrazac od cebularzy i agenciorstwa, guru zen tego cię nauczył?

      zmontowane bluznierstwa?? — a moze poedofilstwo i geyostwo w KK to wymysł tych chorych ludzi co robia na obcy kapitał??!!

     7. zmieniłeś taktyke? myslałem ze wyjedziesz z epitetami jak zawsze a tu… no proszę troska o moje zdrowie!
      oj jakie to miłe…. nie bój zaby serce jak dzwon i melisa mi nie potrzebna…. ale TY oglagajac nastepny film o KK lepiej się napij… bo prawda w oczy kole.

 13. Ciekawy wpis u mp

  jakzawsze 4 Styczeń 2012 o 3:54 pm

  …to wszystko to jest walka na wersety, i trzeba się dystansować, niema sobie co wkręcać śrub do głowy, bo puźniej te śruby przekształcają sie w halucynacje na całe życie, a wielu kończy w psychiatrykach, to że bog istnieje (kosmiczna cywilizacja) to wiadomo tak jak świeci słońce jednakowo dla wszystkich ludzi. Niebezpieczne jest to że ludzie wiedze bblijną wykorzystują do krencenia lodów po przez manipulacje ludzmi przez różne klony chrześcijaństwa, TERRORYZUJĄC RODZINY żeby wykonywały jakieś czynności rytuały chore (pogańskie), a brud widać widać wszędzie , coż z tego że ktoś jest z takiej czy owakiej religi, JAK DALEJ KRADNA I JEDŹĄ EKSKLUZYWNYMI SAMOCHODAMI i zasiadają w pierwszych żędach na pokaz, np. ślub brytyjskiej „lumineri” na pokaz w kościele w „WESTMINTERZE”, tfu i WRRR i wara … myslą że dostąpią zbawinia w królestwie bożym …

  A żygamn tym i mi niedobrze jak to pisałem

  … niech bóg wykona wyrok na tych LALKARZACH przebierańcach , jęsli jest wogóle taka opcja i nie jest to tylka jakąś halucynacją religijną …

  A tak najlepiej to sie wypisać z jakich kolwiek organizacji i do niczego nienależeć i tylko obserwować , a jak już to niech pieeerdolnieeee we wszystkich i bedzie spokój …

 14. @no POPATRZ JAKIE TO NIESZCZEŚCIA DOTKNĄ CAŁY ŚWIAT JESLI USA MANY NIE NAPADNĄ NA IRAN – I KTO TO GŁOSI – NIEJAKI BRZEŹIŃSKI
  =====================
  NO K….. JAK ICH NIE NAPADNĄ BĘDZIE KONIEC ŚWIATA

  IZRAEL CZUWA

  -dobrze to ujales

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: